Resultat för Danske Årgangsmesterskaber gr. 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag 17.00
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DÅM Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
12 juni 2009 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
18:44 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
|
Løb 2, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Lüders |
1998 |
Birkerød Svømmeklub |
|
1:11.98 |
2:31.54 |
3:52.88 |
|
5:13.21 |
|
2 |
Maria Uldal |
1998 |
Køge Svømmeklub |
|
1:14.60 |
2:37.36 |
4:00.96 |
|
5:23.32 |
|
3 |
Dorthea Hauch |
2000 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:17.36 |
2:41.08 |
4:03.42 |
|
5:24.04 |
|
4 |
Sofia Altoft |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
1:14.79 |
2:39.60 |
4:04.36 |
|
5:24.65 |
|
5 |
Signe Bjerre |
1998 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
1:14.13 |
2:37.66 |
4:03.47 |
|
5:25.22 |
|
6 |
Alberte Sara Cornelius |
1998 |
Svømmeklubben MK 31 |
|
1:15.75 |
2:38.49 |
4:02.56 |
|
5:25.51 |
|
7 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:17.99 |
2:42.36 |
4:07.81 |
|
5:30.32 |
|
8 |
Kathrine Hansen |
1998 |
Køge Svømmeklub |
|
1:19.13 |
2:45.54 |
4:11.67 |
|
5:35.09 |
|
9 |
Marie Louise L. Petersen |
1998 |
GI-40 Hermes |
|
1:17.14 |
2:42.69 |
4:10.56 |
|
5:36.76 |
|
10 |
Mathilde Zaggai |
1998 |
Svømmeklubben MK 31 |
|
1:19.31 |
2:45.98 |
4:15.52 |
|
5:45.32 |
|
11 |
Lea Moesgaard |
1998 |
Herning Svømmeklub |
|
1:21.22 |
2:48.70 |
4:18.29 |
|
5:46.99 |
|
12 |
Una Møller |
1998 |
IHF Svømning |
|
1:21.18 |
2:50.56 |
4:20.28 |
|
5:47.27 |
|
13 |
Maria Kaisa Mundt |
1998 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:19.21 |
2:48.99 |
4:20.51 |
|
5:48.19 |
|
14 |
Kristin Blach Petersen |
1998 |
Birkerød Svømmeklub |
|
1:19.26 |
2:48.41 |
4:18.62 |
|
5:48.80 |
|
15 |
Camilla Skrindo |
1998 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
1:20.59 |
2:51.55 |
4:24.62 |
|
5:49.88 |
|
16 |
Christina Blaaberg |
1998 |
Svømmeklubben Tempo |
|
1:18.81 |
2:49.46 |
4:21.39 |
|
5:52.91 |
|
17 |
Nanna Drewsen |
1998 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
1:22.35 |
2:53.25 |
4:25.00 |
|
5:54.63 |
|
18 |
Cæcilie Schade Cantby |
1998 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
1:27.23 |
2:59.24 |
4:29.81 |
|
5:56.87 |
|
19 |
Christine M. Dahl |
1998 |
Dragør Svømmeklub |
|
1:22.87 |
2:55.53 |
4:29.46 |
|
6:02.62 |
|
20 |
Silje Krarup |
1998 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
1:26.84 |
3:00.68 |
4:35.17 |
|
6:07.65 |
|
21 |
Kaja Aunstrup |
1998 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
1:26.85 |
3:05.05 |
4:43.32 |
|
6:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
|