Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 juni 2009 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 27.54 | 56.65 | 1:26.71 | 1:56.13 | |||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 28.32 | 58.78 | 1:29.63 | 1:59.81 | |||
3 | Laust Norgren | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 28.08 | 59.10 | 1:30.21 | 2:00.84 | |||
4 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.54 | 59.95 | 1:32.25 | 2:03.67 | |||
5 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 28.51 | 59.61 | 1:31.88 | 2:04.19 | |||
6 | Tobias Gjerløff | 1995 | JGI Svømning | 28.03 | 1:00.33 | 1:33.29 | 2:05.73 | |||
7 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 28.17 | 59.57 | 1:32.94 | 2:06.50 | |||
8 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 30.49 | 1:01.71 | 1:34.54 | 2:07.72 | |||
9 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 29.58 | 1:02.59 | 1:35.24 | 2:08.42 | |||
10 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 29.86 | 1:03.36 | 1:37.10 | 2:09.71 | |||
11 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 28.98 | 1:02.09 | 1:36.81 | 2:10.62 | |||
12 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 29.82 | 1:03.40 | 1:38.38 | 2:10.97 | |||
13 | Daniel Shulman | 1995 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.36 | 1:03.62 | 1:37.79 | 2:11.10 | |||
14 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 29.93 | 1:02.99 | 1:37.38 | 2:11.19 | |||
15 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 30.32 | 1:03.87 | 1:38.31 | 2:12.00 | |||
16 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 30.67 | 1:04.03 | 1:38.05 | 2:12.14 | |||
17 | Sebastian Lamp | 1995 | Kolding SK | 30.04 | 1:03.60 | 1:38.25 | 2:12.49 | |||
18 | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | 29.94 | 1:03.21 | 1:38.05 | 2:13.14 | |||
19 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 30.64 | 1:04.32 | 1:39.37 | 2:13.73 | |||
20 | Martin Christensen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 30.00 | 1:04.22 | 1:40.76 | 2:17.02 | |||
- | Nikolai Sjælland | 1995 | Svømmeklubben Laksen | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 29.91 | 1:02.89 | 1:36.64 | 2:09.60 | |||
2 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 29.83 | 1:02.60 | 1:37.11 | 2:11.04 | |||
3 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | Swim Team Esbjerg | 30.27 | 1:03.97 | 1:38.51 | 2:12.64 | |||
4 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.70 | 1:04.97 | 1:39.09 | 2:12.76 | |||
5 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 31.11 | 1:05.12 | 1:40.20 | 2:13.74 | |||
6 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 30.65 | 1:04.56 | 1:39.63 | 2:14.55 | |||
7 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.87 | 1:06.92 | 1:42.07 | 2:14.83 | |||
8 | Mikkel Stavngaard | 1996 | Allerød Svømmeklub | 31.13 | 1:05.94 | 1:40.87 | 2:15.29 | |||
9 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 31.46 | 1:06.96 | 1:42.79 | 2:16.63 | |||
10 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 32.11 | 1:06.08 | 1:41.63 | 2:16.86 | |||
11 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 31.26 | 1:06.02 | 1:42.23 | 2:17.65 | |||
12 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.61 | 1:06.85 | 1:43.02 | 2:18.30 | |||
13 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 31.83 | 1:06.26 | 1:42.58 | 2:18.55 | |||
14 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | Svømmeklubben Laksen | 31.69 | 1:07.04 | 1:42.97 | 2:18.73 | |||
15 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 31.48 | 1:07.06 | 1:43.75 | 2:19.37 | |||
16 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 31.55 | 1:07.12 | 1:44.22 | 2:19.67 | |||
17 | Steffen Skjødt-Jakobsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 30.85 | 1:06.47 | 1:43.55 | 2:19.92 | |||
18 | Nikolai Skelsager | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 31.60 | 1:07.11 | 1:44.31 | 2:20.37 | |||
19 | Chris Johansen | 1996 | Herlev Svømning | 31.98 | 1:07.05 | 1:44.48 | 2:20.55 | |||
20 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 30.69 | 1:05.53 | 1:42.79 | 2:20.60 | |||
21 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.73 | 1:08.95 | 1:45.20 | 2:20.78 | |||
22 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 32.35 | 1:08.28 | 1:45.66 | 2:22.60 | |||
23 | Aske Colding Ekman | 1996 | Orient Svømning | 32.51 | 1:08.97 | 1:46.69 | 2:23.14 | |||
24 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 33.00 | 1:09.73 | 1:47.19 | 2:23.63 | |||
25 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 31.51 | 1:06.88 | 1:44.77 | 2:23.97 | |||
26 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 32.77 | 1:09.30 | 1:47.53 | 2:24.50 | |||
27 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub | 32.75 | 1:10.58 | 1:48.81 | 2:25.32 | |||
28 | Hannibal Steenfos | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 32.96 | 1:10.24 | 1:48.18 | 2:25.54 | |||
29 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 33.30 | 1:10.61 | 1:48.75 | 2:25.62 | |||
30 | Frederik Høst | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.06 | 1:11.49 | 1:49.56 | 2:26.61 | |||
31 | Kasper Tvergaard | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.36 | 1:11.09 | 1:50.31 | 2:26.95 | |||
32 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 32.32 | 1:09.04 | 1:48.55 | 2:27.55 | |||
- | Eyðbjørn Joensen | 1996 | Svimjisamband Foroya | 29.50 | 1:02.75 | 1:36.90 | 2:11.04 | EXTRA | ||
- | Alvi Hjelm | 1996 | Svimjisamband Foroya | 30.97 | 1:04.96 | 1:40.02 | 2:14.90 | EXTRA | ||
- | Óli Mortensen | 1996 | Svimjisamband Foroya | 31.88 | 1:07.09 | 1:43.09 | 2:17.67 | EXTRA | ||
- | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |