Resultater for Spar Nord Hørsholm Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 371 | 1:27.60 | 3:07.28 | 4:51.55 | 6:13.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:20.00 | |||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 412 | 1:27.22 | 2:56.87 | 4:40.44 | 6:00.61 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:52.91 | |||||||||
2 | Jasmin Philip | 2004 | 382 | 1:26.76 | 2:58.68 | 4:47.85 | 6:09.89 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:18.93 | |||||||||
3 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 371 | 1:27.45 | 3:04.60 | 4:50.82 | 6:13.24 | |||
Søllerød Svømmeklub | 6:23.20 | |||||||||
4 | Caroline Meyer | 2002 | 350 | 1:39.24 | 3:15.45 | 4:55.98 | 6:20.54 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 6:10.42 | |||||||||
5 | Victoria Husted Volden | 2003 | 347 | 1:31.38 | 3:07.39 | 5:00.78 | 6:21.81 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 6:14.33 | |||||||||
6 | Rebecca Sangild | 2003 | 314 | 1:30.88 | 3:09.11 | 5:08.80 | 6:34.76 | |||
Søllerød Svømmeklub | 6:45.30 | |||||||||
7 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 294 | 1:37.14 | 3:18.42 | 5:14.15 | 6:43.36 | |||
Søllerød Svømmeklub | 7:01.25 | |||||||||
8 | Lærke Blond | 2003 | 281 | 1:36.65 | 3:29.17 | 5:08.14 | 6:49.67 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 7:04.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 205 | 1:35.00 | 3:20.13 | 5:24.56 | 6:53.48 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 7:02.67 | |||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 435 | 1:14.41 | 2:36.50 | 4:07.11 | 5:21.73 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:16.10 | |||||||||
2 | Mathias Nørskov | 2001 | 352 | 1:16.80 | 2:50.87 | 4:29.34 | 5:45.08 | |||
Søllerød Svømmeklub | 6:04.68 | |||||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 343 | 1:12.01 | 2:42.58 | 4:28.79 | 5:48.05 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:45.07 | |||||||||
4 | Lucas Reuter | 2002 | 340 | 1:24.08 | 2:53.63 | 4:30.59 | 5:49.23 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:48.73 | |||||||||
5 | Asger Hugo Juul | 2003 | 278 | 1:28.22 | 2:59.67 | 4:54.47 | 6:13.44 | |||
Søllerød Svømmeklub | 6:15.94 | |||||||||
6 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 248 | 1:27.21 | 3:03.09 | 5:07.64 | 6:27.63 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 6:31.80 | |||||||||
- | Janus Rosholm | 2002 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 5:50.00 | |||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 587 | 1:06.69 | 2:21.37 | 3:44.94 | 4:51.20 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:55.95 | |||||||||
2 | Lucas Hoffmann | 2000 | 447 | 1:09.88 | 2:35.58 | 4:03.58 | 5:18.74 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:13.06 | |||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Mundt | 1994 | 603 | 1:03.83 | 2:20.62 | 3:43.70 | 4:48.49 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:41.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 387 | 33.61 | 1:11.41 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:13.21 | |||||||||
2 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 304 | 37.09 | 1:17.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.91 | |||||||||
3 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 298 | 36.72 | 1:17.88 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.96 | |||||||||
4 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 293 | 36.96 | 1:18.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.35 | |||||||||
5 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 291 | 37.61 | 1:18.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.96 | |||||||||
6 | Ditte Jensen | 2005 | 281 | 38.69 | 1:19.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.51 | |||||||||
7 | Clara Secher Termansen | 2005 | 277 | 38.65 | 1:19.82 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.37 | |||||||||
8 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 273 | 38.70 | 1:20.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.30 | |||||||||
9 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 272 | 37.38 | 1:20.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.22 | |||||||||
10 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 247 | 38.72 | 1:22.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.77 | |||||||||
11 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 236 | 39.17 | 1:24.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.78 | |||||||||
12 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 235 | 40.76 | 1:24.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.30 | |||||||||
13 | Alma Olivarius | 2005 | 234 | 39.74 | 1:24.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.35 | |||||||||
14 | Malu Melody Christensen | 2006 | 232 | 41.07 | 1:24.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.55 | |||||||||
15 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 226 | 40.48 | 1:25.45 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:26.22 | |||||||||
16 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 225 | 41.27 | 1:25.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.28 | |||||||||
17 | Matilde Maagøe | 2007 | 222 | 40.99 | 1:25.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.57 | |||||||||
18 | Bolette Nimskov | 2005 | 211 | 40.08 | 1:27.33 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.95 | |||||||||
19 | Kamma Rasmussen | 2006 | 208 | 41.41 | 1:27.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.75 | |||||||||
20 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 196 | 43.83 | 1:29.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.44 | |||||||||
21 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 185 | 45.62 | 1:31.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.25 | |||||||||
22 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 185 | 41.94 | 1:31.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.53 | |||||||||
23 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 180 | 45.53 | 1:32.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.43 | |||||||||
24 | Sofie Ewers Stokholm | 2006 | 169 | 42.68 | 1:34.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.53 | |||||||||
25 | Carla Heidemann | 2007 | 165 | 44.29 | 1:34.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.09 | |||||||||
26 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 161 | 46.64 | 1:35.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.55 | |||||||||
27 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 151 | 46.15 | 1:37.64 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:34.52 | |||||||||
28 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 151 | 46.83 | 1:37.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.55 | |||||||||
29 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 145 | 47.13 | 1:39.10 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:39.66 | |||||||||
30 | Isabella Sørensen | 2006 | 143 | 44.22 | 1:39.44 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:39.29 | |||||||||
31 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | 141 | 47.91 | 1:39.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:39.16 | |||||||||
32 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 141 | 46.37 | 1:39.94 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:39.82 | |||||||||
33 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | 139 | 45.21 | 1:40.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.86 | |||||||||
34 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 133 | 46.30 | 1:41.90 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Julie Philip | 2007 | 132 | 49.36 | 1:42.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:59.46 | |||||||||
36 | Bianca Roos | 2006 | 125 | 48.16 | 1:43.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:52.98 | |||||||||
37 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | 114 | 48.22 | 1:47.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.43 | |||||||||
38 | Astrid Høyer | 2007 | 111 | 49.88 | 1:48.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
39 | Solvej Juulsgaard | 2006 | 106 | 53.32 | 1:50.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.95 | |||||||||
40 | Liv Panduro | 2006 | 102 | 53.00 | 1:51.23 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:50.00 | |||||||||
41 | Louise Byrn | 2006 | 95 | 52.98 | 1:54.08 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:49.94 | |||||||||
42 | Emilie Dommer | 2007 | 94 | 49.88 | 1:54.34 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:00.00 | |||||||||
43 | Sofie Boas Olsen | 2006 | 93 | 53.86 | 1:54.62 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:54.34 | |||||||||
44 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 77 | 56.70 | 2:01.95 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:42.51 | |||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 583 | 29.93 | 1:02.31 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.22 | |||||||||
2 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 582 | 29.76 | 1:02.34 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:02.68 | |||||||||
3 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 516 | 31.06 | 1:04.89 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:05.02 | |||||||||
4 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 502 | 31.25 | 1:05.51 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.48 | |||||||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 495 | 31.46 | 1:05.79 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.04 | |||||||||
6 | Caroline Veggerby | 2003 | 481 | 31.57 | 1:06.42 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.56 | |||||||||
7 | Elena Westmark Holm | 2003 | 479 | 31.88 | 1:06.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.47 | |||||||||
8 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 453 | 31.85 | 1:07.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.38 | |||||||||
9 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | 448 | 32.21 | 1:08.03 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:07.20 | |||||||||
10 | Zara Wendel | 2002 | 443 | 32.04 | 1:08.28 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:11.49 | |||||||||
11 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 439 | 33.21 | 1:08.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.22 | |||||||||
12 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 431 | 32.83 | 1:08.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.34 | |||||||||
13 | Mia Krüger | 2002 | 430 | 32.09 | 1:08.94 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.87 | |||||||||
14 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 429 | 32.99 | 1:09.00 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.85 | |||||||||
15 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 426 | 33.14 | 1:09.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.77 | |||||||||
16 | Rebecca Hoeck | 2004 | 423 | 33.51 | 1:09.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.61 | |||||||||
17 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 397 | 33.57 | 1:10.81 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.95 | |||||||||
18 | Maria Hagen | 2003 | 391 | 33.68 | 1:11.18 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.01 | |||||||||
19 | Camilla Kaavé | 2003 | 383 | 35.10 | 1:11.70 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.49 | |||||||||
20 | Karoline Kortbæk | 2003 | 381 | 35.73 | 1:11.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.63 | |||||||||
21 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 378 | 34.17 | 1:11.96 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.53 | |||||||||
22 | Anastasia Smirnov | 2004 | 375 | 34.27 | 1:12.18 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.69 | |||||||||
23 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 370 | 34.51 | 1:12.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.41 | |||||||||
24 | Malou Soelberg | 2004 | 369 | 34.35 | 1:12.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.50 | |||||||||
25 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 361 | 34.93 | 1:13.09 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.43 | |||||||||
26 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 351 | 35.50 | 1:13.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.17 | |||||||||
27 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 346 | 34.71 | 1:14.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.88 | |||||||||
28 | Clara Dreier | 2004 | 340 | 34.54 | 1:14.60 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.60 | |||||||||
29 | Silje Gärtner | 2003 | 332 | 35.57 | 1:15.17 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.98 | |||||||||
30 | Rebecca Sangild | 2003 | 329 | 35.82 | 1:15.35 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:12.68 | |||||||||
31 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | 326 | 36.17 | 1:15.62 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.51 | |||||||||
32 | Anna Nørskov | 2004 | 325 | 36.25 | 1:15.66 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:15.79 | |||||||||
33 | Fiona Andrea Have | 2004 | 323 | 35.43 | 1:15.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.39 | |||||||||
34 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 298 | 37.32 | 1:17.87 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.80 | |||||||||
35 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 295 | 36.80 | 1:18.16 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.05 | |||||||||
36 | Emily Maack | 2004 | 288 | 36.71 | 1:18.76 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.95 | |||||||||
37 | Laura Nellemann | 2004 | 286 | 37.57 | 1:18.98 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.91 | |||||||||
38 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 284 | 37.45 | 1:19.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.86 | |||||||||
39 | Pauline Drucker | 2004 | 282 | 37.58 | 1:19.39 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.85 | |||||||||
40 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 273 | 38.17 | 1:20.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.45 | |||||||||
41 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 270 | 39.71 | 1:20.54 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.25 | |||||||||
42 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 259 | 37.30 | 1:21.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.99 | |||||||||
43 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 227 | 40.47 | 1:25.34 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.52 | |||||||||
44 | Arwen Nybo | 2004 | 220 | 40.52 | 1:26.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.95 | |||||||||
45 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | 184 | 42.43 | 1:31.54 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
46 | Mille Dige From | 2004 | 124 | 1:44.37 | 1:44.37 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:51.13 | |||||||||
- | Maya Fenger | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.87 | |||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Louise Balle | 2001 | 601 | 29.98 | 1:01.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.49 | |||||||||
2 | Mia Wennecke | 1999 | 561 | 30.00 | 1:03.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.98 | |||||||||
3 | Frederikke Petri | 2001 | 559 | 30.70 | 1:03.20 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:02.58 | |||||||||
4 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 552 | 29.70 | 1:03.46 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.15 | |||||||||
5 | Simone Jørgensen | 1999 | 525 | 30.76 | 1:04.54 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.20 | |||||||||
6 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 520 | 30.68 | 1:04.74 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.09 | |||||||||
7 | Freja A. Skov | 2000 | 510 | 30.82 | 1:05.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.09 | |||||||||
8 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 491 | 32.10 | 1:05.99 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.95 | |||||||||
9 | Sara Krell Refn | 1999 | 490 | 31.21 | 1:06.01 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:03.52 | |||||||||
10 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 458 | 32.39 | 1:07.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.34 | |||||||||
11 | Camilla Feldmann | 1999 | 438 | 32.58 | 1:08.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.67 | |||||||||
12 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 354 | 35.13 | 1:13.59 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.58 | |||||||||
13 | Zofia Kulon | 2001 | 325 | 36.73 | 1:15.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.22 | |||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofia Altoft | 1998 | 599 | 29.65 | 1:01.76 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.85 | |||||||||
2 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 368 | 34.36 | 1:12.62 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 396 | 31.14 | 1:03.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.63 | |||||||||
2 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 348 | 32.45 | 1:06.66 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:07.41 | |||||||||
3 | Troels Fode | 2004 | 310 | 33.16 | 1:09.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.54 | |||||||||
4 | Oliver Sperling | 2004 | 292 | 33.15 | 1:10.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.19 | |||||||||
5 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 286 | 33.90 | 1:11.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.97 | |||||||||
6 | Cornelius Olsen | 2005 | 269 | 34.61 | 1:12.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.52 | |||||||||
7 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 253 | 36.50 | 1:14.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.94 | |||||||||
8 | Michael Halck | 2004 | 239 | 36.51 | 1:15.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.97 | |||||||||
9 | Mikkel Andersen | 2005 | 237 | 36.01 | 1:15.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.64 | |||||||||
10 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 236 | 35.10 | 1:15.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.15 | |||||||||
11 | Ikaros Volianitis | 2004 | 233 | 36.37 | 1:16.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.67 | |||||||||
12 | Lucas Kaavé | 2004 | 225 | 36.22 | 1:17.02 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.07 | |||||||||
13 | William Bendix Schmidt | 2005 | 207 | 36.82 | 1:19.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.27 | |||||||||
14 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 195 | 37.64 | 1:20.85 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.94 | |||||||||
15 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 193 | 38.68 | 1:21.16 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.31 | |||||||||
16 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 192 | 37.88 | 1:21.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.20 | |||||||||
17 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 192 | 39.12 | 1:21.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.36 | |||||||||
18 | William Bogø Andersen | 2005 | 187 | 38.16 | 1:21.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.27 | |||||||||
19 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 185 | 37.96 | 1:22.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.96 | |||||||||
20 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 184 | 37.98 | 1:22.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.58 | |||||||||
20 | William Pohl Stangerup | 2004 | 184 | 39.84 | 1:22.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:25.00 | |||||||||
22 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 184 | 38.41 | 1:22.37 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.34 | |||||||||
23 | William Rützou | 2005 | 174 | 39.81 | 1:23.97 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:24.44 | |||||||||
24 | Matthias Slot | 2005 | 174 | 40.77 | 1:23.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.96 | |||||||||
25 | David Johannes Dahl | 2006 | 167 | 40.56 | 1:25.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.99 | |||||||||
26 | Oscar Svensson | 2005 | 166 | 39.11 | 1:25.33 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:31.22 | |||||||||
27 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 164 | 39.09 | 1:25.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.74 | |||||||||
28 | William Folkmann | 2006 | 161 | 37.98 | 1:26.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.71 | |||||||||
29 | Gustav Abildgaard | 2005 | 158 | 40.31 | 1:26.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.54 | |||||||||
30 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 157 | 39.49 | 1:26.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.65 | |||||||||
31 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 144 | 39.76 | 1:29.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.78 | |||||||||
32 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 144 | 40.79 | 1:29.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.54 | |||||||||
33 | Anders Junker | 2005 | 133 | 42.92 | 1:31.83 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:42.28 | |||||||||
34 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 133 | 42.77 | 1:31.89 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.87 | |||||||||
35 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 132 | 42.81 | 1:31.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.43 | |||||||||
36 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 119 | 43.42 | 1:35.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.67 | |||||||||
37 | Illia Bulba | 2006 | 116 | 43.78 | 1:36.12 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:50.00 | |||||||||
38 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 116 | 43.51 | 1:36.14 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:48.93 | |||||||||
39 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 111 | 43.75 | 1:37.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.21 | |||||||||
40 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 109 | 44.75 | 1:38.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:37.61 | |||||||||
41 | Anders W. Pedersen | 2006 | 102 | 46.24 | 1:40.24 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:44.68 | |||||||||
42 | Louis Giesel | 2006 | 100 | 45.98 | 1:40.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
43 | Alex Føns Voss | 2005 | 89 | 46.92 | 1:44.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
44 | Frederik Molin | 2005 | 81 | 44.48 | 1:48.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:49.85 | |||||||||
45 | Mads Ole Frederiksen | 2004 | 79 | 51.12 | 1:49.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:44.09 | |||||||||
46 | Christoffer R Søndergaard | 2006 | 65 | 54.15 | 1:56.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:04.91 | |||||||||
- | Finn Elbo Card | 2005 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.00 | |||||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Houen | 2001 | 568 | 26.98 | 56.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 56.13 | |||||||||
2 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 490 | 28.89 | 59.50 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.61 | |||||||||
3 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 474 | 29.57 | 1:00.15 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:00.05 | |||||||||
4 | Valdemar Solok | 2001 | 469 | 29.23 | 1:00.36 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:02.46 | |||||||||
5 | Nicklas Andersen | 2001 | 460 | 29.67 | 1:00.73 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 59.91 | |||||||||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 456 | 29.63 | 1:00.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.52 | |||||||||
7 | Rasmus Danielsen | 2001 | 449 | 29.20 | 1:01.26 | |||||
Køge Svømmeklub | 58.93 | |||||||||
8 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 427 | 29.91 | 1:02.29 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.70 | |||||||||
9 | Joakim Køhn | 2003 | 421 | 29.79 | 1:02.58 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.78 | |||||||||
10 | Daniel Hartkopf | 2001 | 410 | 30.89 | 1:03.11 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.48 | |||||||||
11 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 408 | 30.78 | 1:03.20 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.49 | |||||||||
12 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 401 | 30.61 | 1:03.60 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.27 | |||||||||
13 | Mikkel Quaade | 2003 | 398 | 29.96 | 1:03.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.72 | |||||||||
14 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 396 | 29.85 | 1:03.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.09 | |||||||||
15 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 385 | 30.37 | 1:04.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.91 | |||||||||
16 | Christoffer Hove | 2002 | 379 | 31.89 | 1:04.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.61 | |||||||||
17 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 373 | 30.67 | 1:05.12 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.01 | |||||||||
18 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 368 | 31.48 | 1:05.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.32 | |||||||||
19 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 352 | 31.72 | 1:06.40 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.76 | |||||||||
20 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 352 | 31.21 | 1:06.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.05 | |||||||||
21 | Victor Lund | 2002 | 347 | 31.58 | 1:06.73 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.11 | |||||||||
22 | Johannes K. Larsen | 2002 | 334 | 31.25 | 1:07.61 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:09.06 | |||||||||
23 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | 320 | 31.64 | 1:08.58 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.64 | |||||||||
24 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 315 | 32.59 | 1:08.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.12 | |||||||||
25 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 311 | 33.13 | 1:09.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.01 | |||||||||
26 | Bror Textor-Broch | 2003 | 310 | 33.36 | 1:09.27 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
27 | Alens Daugelis | 2002 | 307 | 33.16 | 1:09.52 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:07.54 | |||||||||
28 | Ludvig Montag | 2003 | 303 | 34.40 | 1:09.81 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.66 | |||||||||
29 | William Kristensen | 2003 | 299 | 33.33 | 1:10.08 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.84 | |||||||||
30 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | 285 | 32.91 | 1:11.23 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.72 | |||||||||
31 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 283 | 33.99 | 1:11.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.06 | |||||||||
32 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 282 | 33.64 | 1:11.53 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.70 | |||||||||
33 | Lucas Reuter | 2002 | 278 | 34.72 | 1:11.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.19 | |||||||||
34 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 277 | 33.36 | 1:11.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.94 | |||||||||
35 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 270 | 33.94 | 1:12.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.09 | |||||||||
36 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 270 | 33.77 | 1:12.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.71 | |||||||||
37 | Valdemar Kristensen | 2003 | 256 | 36.13 | 1:13.80 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.71 | |||||||||
38 | Otto Walther Holst | 2003 | 254 | 35.21 | 1:14.05 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.61 | |||||||||
39 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 245 | 35.44 | 1:14.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.98 | |||||||||
40 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 228 | 35.23 | 1:16.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.18 | |||||||||
41 | Janus Schnabl | 2003 | 227 | 36.46 | 1:16.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.30 | |||||||||
42 | Andreas Hoffmann | 2003 | 223 | 36.50 | 1:17.33 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.02 | |||||||||
43 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 221 | 36.39 | 1:17.48 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.39 | |||||||||
44 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 209 | 36.52 | 1:18.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
- | Malthe Letting | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 57.79 | |||||||||
- | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:03.73 | |||||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 588 | 27.38 | 55.99 | |||||
Køge Svømmeklub | 54.80 | |||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 575 | 26.64 | 56.38 | |||||
Køge Svømmeklub | 57.24 | |||||||||
3 | Christian Andersen | 1999 | 550 | 27.29 | 57.24 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 58.35 | |||||||||
4 | Julius Munk | 2000 | 528 | 28.11 | 58.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.88 | |||||||||
5 | Emil Tönshoff | 2000 | 451 | 28.78 | 1:01.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.28 | |||||||||
6 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 395 | 31.24 | 1:03.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.03 | |||||||||
7 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 326 | 31.69 | 1:08.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.02 | |||||||||
- | Sander Andkjær Doberck | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.14 | |||||||||
- | Scott Steenberg | 2000 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:02.29 | |||||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | 663 | 26.06 | 53.78 | |||||
Køge Svømmeklub | 53.89 | |||||||||
2 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 654 | 25.83 | 54.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 54.73 | |||||||||
3 | Jacob Holst | 1991 | 623 | 26.37 | 54.91 | |||||
Køge Svømmeklub | 53.12 | |||||||||
4 | Magnus Lundgren | 1996 | 565 | 27.48 | 56.73 | |||||
Køge Svømmeklub | 54.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 350 | 40.06 | 1:22.44 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:25.69 | |||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 341 | 41.36 | 1:23.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.12 | |||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | 312 | 42.17 | 1:25.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.77 | |||||||||
4 | Liva Lund Hansen | 2005 | 312 | 41.76 | 1:25.66 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.02 | |||||||||
5 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 307 | 42.36 | 1:26.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.49 | |||||||||
6 | Alma Olivarius | 2005 | 277 | 43.51 | 1:29.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.17 | |||||||||
7 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 276 | 43.23 | 1:29.25 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:28.61 | |||||||||
8 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 273 | 44.33 | 1:29.49 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:39.50 | |||||||||
9 | Luna Christensen | 2005 | 261 | 43.85 | 1:30.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.20 | |||||||||
10 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 236 | 46.78 | 1:34.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.38 | |||||||||
11 | Ditte Jensen | 2005 | 235 | 47.29 | 1:34.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.18 | |||||||||
12 | Agnete Høyer | 2005 | 228 | 46.12 | 1:35.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.72 | |||||||||
13 | Asta Højberg | 2005 | 220 | 46.96 | 1:36.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:35.87 | |||||||||
14 | Matilde Maagøe | 2007 | 212 | 47.87 | 1:37.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.99 | |||||||||
15 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 212 | 47.65 | 1:37.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.06 | |||||||||
16 | Victoria Xin Ai Liu Carst | 2006 | 158 | 51.18 | 1:47.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.68 | |||||||||
17 | Henriette Roos | 2006 | 153 | 52.33 | 1:48.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.50 | |||||||||
18 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 137 | 54.21 | 1:52.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:09.22 | |||||||||
19 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | 137 | 55.14 | 1:52.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:03.93 | |||||||||
20 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 131 | 56.00 | 1:54.23 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:55.71 | |||||||||
21 | Louise Byrn | 2006 | 118 | 58.82 | 1:58.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:55.70 | |||||||||
22 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 117 | 59.77 | 1:58.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:01.52 | |||||||||
- | Bolette Nimskov | 2005 | DSQ | ej fortsat bev v/50m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:43.32 | |||||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Veggerby | 2003 | 486 | 35.95 | 1:13.91 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.66 | |||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 474 | 36.14 | 1:14.51 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.42 | |||||||||
3 | Zara Wendel | 2002 | 467 | 35.60 | 1:14.91 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:15.42 | |||||||||
4 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 447 | 36.96 | 1:15.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.75 | |||||||||
5 | Ella Stenholt | 2003 | 442 | 37.02 | 1:16.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.24 | |||||||||
6 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 419 | 38.37 | 1:17.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.05 | |||||||||
7 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 405 | 38.51 | 1:18.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.63 | |||||||||
8 | Karoline Kortbæk | 2003 | 396 | 39.07 | 1:19.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.08 | |||||||||
9 | Astrid Thimmer | 2003 | 377 | 38.84 | 1:20.40 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.59 | |||||||||
10 | Maria Hagen | 2003 | 375 | 39.14 | 1:20.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.58 | |||||||||
11 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 371 | 39.25 | 1:20.84 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:14.30 | |||||||||
12 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 367 | 39.09 | 1:21.11 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.88 | |||||||||
13 | Malou Soelberg | 2004 | 355 | 39.64 | 1:22.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.42 | |||||||||
14 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 355 | 39.96 | 1:22.06 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.26 | |||||||||
15 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 351 | 39.72 | 1:22.32 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.34 | |||||||||
16 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 351 | 39.93 | 1:22.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.61 | |||||||||
17 | Jasmin Philip | 2004 | 349 | 41.15 | 1:22.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.70 | |||||||||
18 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 339 | 40.55 | 1:23.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.74 | |||||||||
19 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 334 | 40.57 | 1:23.76 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.89 | |||||||||
20 | Anastasia Smirnov | 2004 | 321 | 41.59 | 1:24.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.56 | |||||||||
21 | Silje Gärtner | 2003 | 320 | 42.15 | 1:24.91 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:28.48 | |||||||||
22 | Rebecca Hoeck | 2004 | 319 | 41.37 | 1:24.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.65 | |||||||||
23 | Josefine Zebitz | 2004 | 312 | 41.47 | 1:25.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.94 | |||||||||
24 | Camilla Kaavé | 2003 | 305 | 43.71 | 1:26.25 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:27.71 | |||||||||
25 | Emily Maack | 2004 | 302 | 42.09 | 1:26.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.03 | |||||||||
26 | Caroline Meyer | 2002 | 298 | 42.53 | 1:26.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.62 | |||||||||
27 | Laura Vangkilde | 2004 | 298 | 42.91 | 1:27.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.00 | |||||||||
28 | Victoria Husted Volden | 2003 | 297 | 43.36 | 1:27.11 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:24.64 | |||||||||
29 | Clara Dreier | 2004 | 296 | 41.68 | 1:27.20 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.07 | |||||||||
30 | Anna Nørskov | 2004 | 282 | 44.45 | 1:28.62 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:30.90 | |||||||||
31 | Laura Nellemann | 2004 | 259 | 46.21 | 1:31.14 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:36.20 | |||||||||
32 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 251 | 43.63 | 1:32.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.24 | |||||||||
33 | Annika Gøtze Iversen | 2003 | 235 | 48.34 | 1:34.17 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:36.00 | |||||||||
34 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 232 | 43.11 | 1:34.47 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:30.76 | |||||||||
35 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 221 | 47.49 | 1:36.11 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:35.88 | |||||||||
36 | Emilia van Wyk B. Jensen | 2004 | 218 | 47.73 | 1:36.44 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:37.08 | |||||||||
37 | Fiona Andrea Have | 2004 | 203 | 48.94 | 1:38.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.50 | |||||||||
38 | Arwen Nybo | 2004 | 202 | 49.33 | 1:38.98 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:37.92 | |||||||||
39 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 190 | 49.20 | 1:41.08 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:41.16 | |||||||||
40 | Mille Dige From | 2004 | 114 | 1:00.31 | 1:59.52 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:09.55 | |||||||||
- | Maya Fenger | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:38.26 | |||||||||
- | Mathilde Hagihara | 2004 | DSQ | neddykket v/indslag | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.06 | |||||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Wennecke | 1999 | 562 | 34.48 | 1:10.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.76 | |||||||||
2 | Sara Krell Refn | 1999 | 473 | 36.71 | 1:14.57 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:11.11 | |||||||||
3 | Freja A. Skov | 2000 | 462 | 36.09 | 1:15.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.93 | |||||||||
4 | Frederikke Petri | 2001 | 458 | 37.15 | 1:15.38 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.68 | |||||||||
5 | Pernille Pedersen | 2001 | 449 | 36.59 | 1:15.90 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.97 | |||||||||
6 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 431 | 38.02 | 1:16.89 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:25.79 | |||||||||
7 | Simone Jørgensen | 1999 | 408 | 38.03 | 1:18.31 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:16.97 | |||||||||
8 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 315 | 41.08 | 1:25.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.50 | |||||||||
9 | Zofia Kulon | 2001 | 297 | 43.84 | 1:27.10 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.80 | |||||||||
10 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 271 | 44.60 | 1:29.75 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:27.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Roed | 2004 | 272 | 39.99 | 1:20.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.35 | |||||||||
2 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 260 | 40.32 | 1:21.29 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.88 | |||||||||
3 | Sebastian Greisen | 2004 | 252 | 40.02 | 1:22.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
4 | Cornelius Olsen | 2005 | 250 | 40.05 | 1:22.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.94 | |||||||||
5 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 226 | 42.41 | 1:25.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.53 | |||||||||
6 | Oliver Schultz | 2004 | 202 | 44.32 | 1:28.42 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:31.18 | |||||||||
7 | Lucas Kaavé | 2004 | 200 | 44.51 | 1:28.78 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:32.50 | |||||||||
8 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 197 | 44.25 | 1:29.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.35 | |||||||||
9 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 183 | 45.25 | 1:31.45 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:32.81 | |||||||||
10 | Vincent Matras | 2005 | 173 | 46.56 | 1:33.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.61 | |||||||||
11 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 171 | 45.74 | 1:33.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.64 | |||||||||
12 | William Pohl Stangerup | 2004 | 163 | 46.61 | 1:35.05 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:40.83 | |||||||||
13 | Silas Fessel | 2004 | 162 | 47.38 | 1:35.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.78 | |||||||||
14 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 150 | 48.98 | 1:37.72 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:38.89 | |||||||||
15 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 149 | 47.82 | 1:37.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:59.98 | |||||||||
16 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 147 | 47.97 | 1:38.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.35 | |||||||||
17 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 129 | 51.23 | 1:42.54 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:41.31 | |||||||||
18 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 129 | 51.53 | 1:42.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.00 | |||||||||
19 | Anders W. Pedersen | 2006 | 126 | 50.13 | 1:43.37 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:47.18 | |||||||||
20 | William Rützou | 2005 | 125 | 50.38 | 1:43.74 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 100 | 53.91 | 1:51.75 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:59.14 | |||||||||
22 | Louis Giesel | 2006 | 89 | 56.55 | 1:55.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.84 | |||||||||
23 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 73 | 1:00.44 | 2:03.86 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:02.28 | |||||||||
- | Peter Nøhr | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.90 | |||||||||
- | Alex Føns Voss | 2005 | DSQ | mavelig e/vend 50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.84 | |||||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mert Kaya | 2001 | 425 | 34.41 | 1:09.06 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.62 | |||||||||
2 | Valdemar Solok | 2001 | 398 | 34.69 | 1:10.56 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.95 | |||||||||
3 | Christian Ong Hansen | 2001 | 372 | 34.38 | 1:12.18 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:12.23 | |||||||||
4 | Rasmus Danielsen | 2001 | 371 | 35.63 | 1:12.22 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.72 | |||||||||
5 | Mark Wiskum | 2001 | 367 | 35.95 | 1:12.50 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:12.36 | |||||||||
6 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 340 | 37.00 | 1:14.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.31 | |||||||||
7 | Johannes K. Larsen | 2002 | 337 | 36.13 | 1:14.61 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:16.77 | |||||||||
8 | Valdemar Brøns | 2003 | 323 | 37.55 | 1:15.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.27 | |||||||||
9 | Filip Bruhn | 2003 | 314 | 37.01 | 1:16.36 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.78 | |||||||||
10 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 297 | 37.65 | 1:17.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.42 | |||||||||
11 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 293 | 37.38 | 1:18.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.20 | |||||||||
12 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 272 | 38.39 | 1:20.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.51 | |||||||||
13 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 272 | 39.70 | 1:20.15 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:23.53 | |||||||||
14 | Mikkel Quaade | 2003 | 260 | 39.88 | 1:21.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.75 | |||||||||
15 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 251 | 40.36 | 1:22.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.68 | |||||||||
16 | Bror Textor-Broch | 2003 | 246 | 41.15 | 1:22.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.46 | |||||||||
17 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 238 | 40.45 | 1:23.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.60 | |||||||||
18 | Mathias Ehlers | 2003 | 230 | 41.69 | 1:24.73 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.08 | |||||||||
19 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | 218 | 42.38 | 1:26.17 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:27.00 | |||||||||
20 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 204 | 42.22 | 1:28.09 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.64 | |||||||||
21 | Janus Schnabl | 2003 | 192 | 44.61 | 1:29.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:31.33 | |||||||||
22 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 188 | 44.65 | 1:30.63 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:33.55 | |||||||||
- | Janus Rosholm | 2002 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.91 | |||||||||
- | Malthe Letting | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:08.53 | |||||||||
- | Max Albertsen | 2003 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.01 | |||||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 582 | 30.25 | 1:02.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.51 | |||||||||
2 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 516 | 31.81 | 1:04.74 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.34 | |||||||||
3 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 331 | 37.65 | 1:15.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.31 | |||||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Mundt | 1994 | 582 | 31.03 | 1:02.19 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.43 | |||||||||
2 | Magnus Lundgren | 1996 | 406 | 33.63 | 1:10.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Gotfredsen | 2005 | 111 | 51.64 | 1:57.89 | 3:05.33 | 4:13.11 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 276 | 37.86 | 1:25.12 | 2:16.04 | 3:07.03 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:00.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Gammelvind | 2004 | 215 | 40.96 | 1:29.82 | 2:17.17 | 3:06.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.00 | |||||||||
2 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 102 | 49.67 | 1:51.45 | 2:55.95 | 3:58.13 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 347 | 33.06 | 1:12.54 | 1:56.21 | 2:38.55 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:30.20 | |||||||||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 287 | 36.11 | 1:20.16 | 2:05.15 | 2:49.05 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.53 | |||||||||
3 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 267 | 37.09 | 1:21.88 | 2:08.83 | 2:53.08 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:01.12 | |||||||||
4 | Valdemar Kristensen | 2003 | 237 | 40.48 | 1:28.09 | 2:17.06 | 2:59.98 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:20.00 | |||||||||
5 | William Kristensen | 2003 | 236 | 37.32 | 1:22.61 | 2:11.98 | 3:00.31 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:08.74 | |||||||||
6 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 208 | 42.55 | 1:34.10 | 2:23.76 | 3:07.95 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:16.99 | |||||||||
- | Max Albertsen | 2003 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:29.24 | |||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 573 | 29.35 | 1:03.54 | 1:38.95 | 2:14.19 | |||
Køge Svømmeklub | 2:10.90 | |||||||||
2 | Julius Munk | 2000 | 533 | 30.38 | 1:04.55 | 1:40.34 | 2:17.47 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:13.52 | |||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 579 | 30.46 | 1:04.09 | 1:38.77 | 2:13.72 | |||
Køge Svømmeklub | 2:10.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 440 | 1:14.87 | 2:34.71 | 3:56.16 | 5:13.22 | |||
Køge Svømmeklub | 5:33.77 | |||||||||
2 | Rebecca Petersen | 2005 | 335 | 1:21.42 | 2:49.98 | 4:17.97 | 5:42.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:57.09 | |||||||||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 334 | 1:21.41 | 2:49.15 | 4:18.21 | 5:43.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:41.52 | |||||||||
4 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 314 | 1:25.70 | 2:56.37 | 4:26.47 | 5:50.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:07.71 | |||||||||
5 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 261 | 1:30.32 | 3:08.59 | 4:44.25 | 6:12.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:01.00 | |||||||||
6 | Agnete Høyer | 2005 | 246 | 1:32.66 | 3:09.99 | 4:46.46 | 6:20.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:10.00 | |||||||||
7 | Laura Købke | 2005 | 227 | 1:29.96 | 3:08.68 | 4:47.97 | 6:30.27 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 6:40.63 | |||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 524 | 1:09.86 | 2:24.61 | 3:40.04 | 4:55.55 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:49.15 | |||||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 500 | 1:09.05 | 2:25.45 | 3:43.57 | 5:00.18 | |||
Køge Svømmeklub | 4:53.09 | |||||||||
3 | Thea Pedersen | 2003 | 437 | 1:15.00 | 2:34.50 | 3:55.23 | 5:14.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:21.20 | |||||||||
4 | Mia Krüger | 2002 | 436 | 1:14.11 | 2:34.18 | 3:55.16 | 5:14.17 | |||
Farum Svømmeklub | 5:40.69 | |||||||||
5 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 415 | 1:16.77 | 2:37.96 | 3:59.94 | 5:19.34 | |||
Køge Svømmeklub | 5:34.36 | |||||||||
6 | Rebecca Hoeck | 2004 | 412 | 1:16.96 | 2:39.56 | 4:02.08 | 5:20.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:18.44 | |||||||||
7 | Olivia Callesen | 2004 | 409 | 1:14.91 | 2:38.27 | 4:01.24 | 5:21.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:17.62 | |||||||||
8 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 384 | 1:18.72 | 2:41.97 | 4:05.32 | 5:27.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:24.63 | |||||||||
9 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 376 | 1:16.98 | 2:42.46 | 4:08.12 | 5:30.00 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:45.42 | |||||||||
10 | Jasmin Philip | 2004 | 367 | 1:19.73 | 2:44.93 | 4:10.21 | 5:32.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:28.22 | |||||||||
11 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 349 | 1:20.20 | 2:47.49 | 4:15.13 | 5:38.56 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:41.92 | |||||||||
12 | Mathilde Hagihara | 2004 | 328 | 1:20.40 | 2:48.50 | 4:18.03 | 5:45.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:34.65 | |||||||||
13 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | 314 | 1:25.13 | 2:56.25 | 4:26.51 | 5:50.54 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 6:23.57 | |||||||||
14 | Anna Nørskov | 2004 | 312 | 1:22.63 | 2:52.18 | 4:23.33 | 5:51.12 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:57.74 | |||||||||
15 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 290 | 1:24.50 | 2:58.01 | 4:31.11 | 6:00.04 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 6:14.75 | |||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Louise Balle | 2001 | 611 | 1:06.51 | 2:18.89 | 3:30.47 | 4:40.79 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:43.54 | |||||||||
2 | Frederikke Petri | 2001 | 557 | 1:10.16 | 2:24.14 | 3:37.30 | 4:49.62 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:45.85 | |||||||||
3 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 547 | 1:08.81 | 2:22.89 | 3:37.48 | 4:51.36 | |||
Køge Svømmeklub | 4:50.92 | |||||||||
4 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 536 | 1:10.06 | 2:24.31 | 3:39.36 | 4:53.44 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:54.26 | |||||||||
5 | Melanie Degner | 2000 | 514 | 1:10.85 | 2:25.73 | 3:42.52 | 4:57.51 | |||
Køge Svømmeklub | 4:57.94 | |||||||||
6 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 493 | 1:11.20 | 2:27.98 | 3:46.07 | 5:01.69 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 4:57.79 | |||||||||
7 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 454 | 1:12.81 | 2:32.31 | 3:51.91 | 5:09.97 | |||
Køge Svømmeklub | 4:48.14 | |||||||||
8 | Pernille Pedersen | 2001 | 439 | 1:13.70 | 2:33.57 | 3:53.79 | 5:13.57 | |||
Køge Svømmeklub | 4:57.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 363 | 1:11.62 | 2:30.42 | 3:51.84 | 5:08.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:07.02 | |||||||||
2 | Mikkel Roed | 2004 | 330 | 1:17.40 | 2:40.64 | 4:00.39 | 5:18.21 | |||
Køge Svømmeklub | 5:21.72 | |||||||||
3 | Troels Fode | 2004 | 328 | 1:15.50 | 2:37.72 | 3:59.74 | 5:18.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:22.09 | |||||||||
4 | Cornelius Olsen | 2005 | 327 | 1:17.95 | 2:40.81 | 4:02.44 | 5:19.26 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 5:16.60 | |||||||||
5 | Oliver Schultz | 2004 | 244 | 1:23.30 | 2:55.03 | 4:27.09 | 5:52.02 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Houen | 2001 | 573 | 1:02.51 | 2:09.34 | 3:16.32 | 4:24.89 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:18.33 | |||||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 526 | 1:06.31 | 2:15.89 | 3:25.08 | 4:32.58 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:30.23 | |||||||||
3 | Valdemar Solok | 2001 | 470 | 1:07.09 | 2:19.68 | 3:32.80 | 4:42.91 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:45.34 | |||||||||
4 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 443 | 1:08.92 | 2:24.27 | 3:36.74 | 4:48.61 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:48.76 | |||||||||
5 | Joakim Køhn | 2003 | 417 | 1:08.69 | 2:24.40 | 3:38.17 | 4:54.45 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:53.48 | |||||||||
6 | Filip Bruhn | 2003 | 400 | 1:09.73 | 2:27.11 | 3:44.16 | 4:58.56 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:36.56 | |||||||||
7 | William Kristensen | 2003 | 286 | 1:21.02 | 2:47.11 | 4:12.09 | 5:33.71 | |||
Søllerød Svømmeklub | 6:08.39 | |||||||||
8 | Ludvig Montag | 2003 | 285 | 1:18.90 | 2:43.83 | 4:10.91 | 5:34.36 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:50.00 | |||||||||
9 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 274 | 1:19.77 | 2:46.95 | 4:14.03 | 5:38.72 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 6:11.24 | |||||||||
10 | Janus Schnabl | 2003 | 253 | 1:23.59 | 2:53.25 | 4:22.49 | 5:47.87 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 6:09.18 | |||||||||
11 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 241 | 1:23.82 | 2:54.09 | 4:23.96 | 5:53.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 6:01.28 | |||||||||
- | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 6:17.49 | |||||||||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 629 | 1:02.23 | 2:08.81 | 3:13.97 | 4:16.76 | |||
Køge Svømmeklub | 4:15.80 | |||||||||
2 | Christian Andersen | 1999 | 616 | 1:01.71 | 2:07.48 | 3:14.23 | 4:18.58 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:22.11 | |||||||||
3 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 607 | 1:02.40 | 2:08.25 | 3:14.55 | 4:19.82 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:28.51 | |||||||||
4 | Mathias Nielsen | 1999 | 582 | 1:03.01 | 2:08.85 | 3:15.61 | 4:23.45 | |||
Køge Svømmeklub | 4:08.99 | |||||||||
5 | Jacob Holm | 2000 | 479 | 1:06.87 | 2:17.83 | 3:29.98 | 4:41.26 | |||
Køge Svømmeklub | 4:46.63 | |||||||||
6 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 470 | 1:06.44 | 2:19.12 | 3:32.06 | 4:42.98 | |||
Køge Svømmeklub | 4:29.37 | |||||||||
7 | Emil Tönshoff | 2000 | 446 | 1:07.11 | 2:20.31 | 3:33.67 | 4:47.93 | |||
Helsingør Svømmeklub | 4:46.33 | |||||||||
8 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 416 | 1:07.41 | 2:21.86 | 3:38.17 | 4:54.62 | |||
Køge Svømmeklub | 4:47.22 | |||||||||
9 | Scott Steenberg | 2000 | 405 | 1:11.25 | 2:27.89 | 3:43.94 | 4:57.35 | |||
Farum Svømmeklub | 5:24.64 | |||||||||
10 | Thor B. Hansen | 2000 | 383 | 1:09.66 | 2:27.68 | 3:45.22 | 5:02.78 | |||
Køge Svømmeklub | 4:52.82 | |||||||||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Holst | 1991 | 613 | 1:02.46 | 2:09.67 | 3:15.22 | 4:18.93 | |||
Køge Svømmeklub | 4:05.33 | |||||||||
2 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 580 | 1:05.38 | 2:13.07 | 3:18.17 | 4:23.77 | |||
Køge Svømmeklub | 4:28.41 | |||||||||
3 | Magnus Lundgren | 1996 | 537 | 1:03.50 | 2:11.39 | 3:21.05 | 4:30.75 | |||
Køge Svømmeklub | 4:08.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 374 | 41.86 | 1:29.31 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:33.39 | |||||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 320 | 45.79 | 1:34.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.65 | |||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | 308 | 46.67 | 1:35.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
4 | Clara Secher Termansen | 2005 | 306 | 46.00 | 1:35.44 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:38.60 | |||||||||
5 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 277 | 48.41 | 1:38.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.15 | |||||||||
6 | Josefine Staudt | 2005 | 268 | 47.83 | 1:39.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.72 | |||||||||
7 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 231 | 48.70 | 1:44.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.83 | |||||||||
8 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 218 | 51.16 | 1:46.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.99 | |||||||||
9 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 210 | 52.03 | 1:48.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:00.26 | |||||||||
10 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 206 | 52.34 | 1:48.88 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:51.31 | |||||||||
11 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 204 | 50.93 | 1:49.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:00.14 | |||||||||
12 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 202 | 53.83 | 1:49.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.48 | |||||||||
13 | Bolette Nimskov | 2005 | 194 | 53.64 | 1:51.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:08.10 | |||||||||
14 | Alma Olivarius | 2005 | 188 | 54.19 | 1:52.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.92 | |||||||||
15 | Astrid Høyer | 2007 | 182 | 53.94 | 1:53.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
16 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 176 | 55.19 | 1:54.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.28 | |||||||||
17 | Henriette Roos | 2006 | 175 | 54.49 | 1:54.85 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.93 | |||||||||
18 | Asta Højberg | 2005 | 173 | 55.73 | 1:55.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:56.57 | |||||||||
19 | Malu Melody Christensen | 2006 | 168 | 56.14 | 1:56.54 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.31 | |||||||||
20 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 165 | 57.18 | 1:57.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.08 | |||||||||
21 | Kamma Rasmussen | 2006 | 160 | 55.10 | 1:58.30 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.60 | |||||||||
22 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 160 | 56.96 | 1:58.52 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.44 | |||||||||
23 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 155 | 57.22 | 1:59.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:03.12 | |||||||||
24 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 151 | 58.69 | 2:00.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.84 | |||||||||
25 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 148 | 57.91 | 2:01.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
26 | Isabella Sørensen | 2006 | 147 | 56.93 | 2:01.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:28.85 | |||||||||
27 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 143 | 58.21 | 2:02.93 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.18 | |||||||||
28 | Julie Philip | 2007 | 128 | 59.55 | 2:07.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
29 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 125 | 1:00.64 | 2:08.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
30 | Solvej Juulsgaard | 2006 | 109 | 1:04.41 | 2:14.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 508 | 37.57 | 1:20.62 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.48 | |||||||||
2 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 467 | 39.01 | 1:22.93 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.90 | |||||||||
3 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 464 | 39.33 | 1:23.08 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.43 | |||||||||
4 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 401 | 41.74 | 1:27.24 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.33 | |||||||||
5 | Lærke Blond | 2003 | 401 | 42.37 | 1:27.25 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.07 | |||||||||
6 | Astrid Thimmer | 2003 | 380 | 42.58 | 1:28.78 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:28.05 | |||||||||
7 | Laura Vangkilde | 2004 | 359 | 42.82 | 1:30.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.70 | |||||||||
8 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 356 | 43.52 | 1:30.79 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.53 | |||||||||
9 | Caroline Meyer | 2002 | 354 | 44.08 | 1:30.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:26.80 | |||||||||
10 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 349 | 43.14 | 1:31.33 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:32.66 | |||||||||
11 | Elena Westmark Holm | 2003 | 337 | 43.61 | 1:32.47 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:28.56 | |||||||||
12 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 336 | 43.71 | 1:32.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:36.51 | |||||||||
13 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 336 | 43.58 | 1:32.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.61 | |||||||||
14 | Ella Stenholt | 2003 | 331 | 44.72 | 1:32.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.59 | |||||||||
15 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | 330 | 44.42 | 1:33.10 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:37.94 | |||||||||
16 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 322 | 44.56 | 1:33.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:39.20 | |||||||||
17 | Malou Soelberg | 2004 | 310 | 44.77 | 1:35.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.78 | |||||||||
18 | Josefine Zebitz | 2004 | 304 | 44.93 | 1:35.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.68 | |||||||||
19 | Maria Hagen | 2003 | 300 | 45.29 | 1:36.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.00 | |||||||||
20 | Laura Nellemann | 2004 | 299 | 45.32 | 1:36.16 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:36.74 | |||||||||
21 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 291 | 48.17 | 1:37.01 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:35.88 | |||||||||
22 | Pauline Drucker | 2004 | 290 | 46.65 | 1:37.13 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:41.51 | |||||||||
23 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 280 | 47.21 | 1:38.32 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:39.34 | |||||||||
24 | Silje Gärtner | 2003 | 278 | 46.29 | 1:38.58 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:34.34 | |||||||||
25 | Annika Gøtze Iversen | 2003 | 267 | 47.31 | 1:39.92 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:38.94 | |||||||||
26 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | 253 | 48.62 | 1:41.69 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:42.58 | |||||||||
27 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 250 | 48.54 | 1:42.04 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:40.65 | |||||||||
28 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 238 | 50.41 | 1:43.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:46.19 | |||||||||
29 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 202 | 51.31 | 1:49.62 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:50.30 | |||||||||
30 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 189 | 54.06 | 1:52.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:54.74 | |||||||||
- | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | DSQ | crawlben v. start | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:00.34 | |||||||||
- | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | DSQ | 2 flyben v. start | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:36.18 | |||||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melanie Degner | 2000 | 573 | 36.00 | 1:17.47 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.69 | |||||||||
2 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 418 | 41.31 | 1:26.03 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:25.80 | |||||||||
3 | Freja A. Skov | 2000 | 416 | 40.01 | 1:26.20 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.92 | |||||||||
4 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 248 | 48.55 | 1:42.34 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:45.82 | |||||||||
- | Marta Kruse Johansen | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.00 | |||||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofia Altoft | 1998 | 448 | 39.37 | 1:24.07 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:22 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Troels Fode | 2004 | 342 | 38.99 | 1:22.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.11 | |||||||||
2 | Oliver Sperling | 2004 | 222 | 44.41 | 1:35.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:35.68 | |||||||||
3 | Sebastian Greisen | 2004 | 221 | 45.66 | 1:35.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.42 | |||||||||
4 | Michael Halck | 2004 | 208 | 46.16 | 1:37.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:52.45 | |||||||||
5 | Mikkel Andersen | 2005 | 204 | 47.64 | 1:38.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.84 | |||||||||
6 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 200 | 46.80 | 1:39.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:41.60 | |||||||||
7 | Tobias Gammelvind | 2004 | 189 | 47.14 | 1:40.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.93 | |||||||||
8 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 177 | 48.68 | 1:43.06 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:45.86 | |||||||||
9 | William Bogø Andersen | 2005 | 146 | 51.58 | 1:49.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:55.35 | |||||||||
10 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 138 | 52.00 | 1:52.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.00 | |||||||||
11 | William Pohl Stangerup | 2004 | 134 | 52.87 | 1:52.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:50.15 | |||||||||
12 | Gustav Abildgaard | 2005 | 134 | 54.91 | 1:52.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.18 | |||||||||
13 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 131 | 55.41 | 1:53.81 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.05 | |||||||||
14 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 129 | 53.81 | 1:54.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
15 | Oscar Svensson | 2005 | 120 | 56.78 | 1:57.32 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:15.99 | |||||||||
16 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 120 | 56.46 | 1:57.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:59.56 | |||||||||
17 | David Johannes Dahl | 2006 | 119 | 55.14 | 1:57.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
18 | William Folkmann | 2006 | 119 | 55.50 | 1:57.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
19 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 119 | 57.00 | 1:57.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:02.67 | |||||||||
20 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 110 | 57.15 | 2:00.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
21 | Louis Giesel | 2006 | 106 | 59.08 | 2:02.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
22 | Ikaros Volianitis | 2004 | 86 | 1:00.40 | 2:11.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:43.13 | |||||||||
23 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 81 | 1:04.09 | 2:13.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Axel Føns Voss | 2005 | DSQ | 3 armtag under vand | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
- | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | DSQ | ej samtidig ber v50m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.78 | |||||||||
- | William Bendix Schmidt | 2005 | DSQ | 2 crawlben v. 50m ve | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.57 | |||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Hartkopf | 2001 | 438 | 36.11 | 1:16.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.89 | |||||||||
2 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 425 | 37.11 | 1:17.00 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.30 | |||||||||
3 | Mert Kaya | 2001 | 410 | 37.02 | 1:17.93 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.41 | |||||||||
4 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 393 | 37.00 | 1:19.05 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.29 | |||||||||
5 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 389 | 37.39 | 1:19.30 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.66 | |||||||||
6 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 388 | 37.92 | 1:19.41 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.72 | |||||||||
7 | Mark Wiskum | 2001 | 385 | 37.73 | 1:19.61 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.28 | |||||||||
8 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 380 | 37.34 | 1:19.96 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.93 | |||||||||
9 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 371 | 37.52 | 1:20.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.04 | |||||||||
10 | Mikkel Quaade | 2003 | 338 | 39.61 | 1:23.08 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.84 | |||||||||
11 | Victor Lund | 2002 | 320 | 39.85 | 1:24.62 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.56 | |||||||||
12 | Mathias Nørskov | 2001 | 312 | 40.36 | 1:25.37 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.43 | |||||||||
13 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 293 | 40.93 | 1:27.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.80 | |||||||||
14 | Bror Textor-Broch | 2003 | 276 | 42.16 | 1:28.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.61 | |||||||||
15 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 267 | 42.49 | 1:29.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.95 | |||||||||
16 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 263 | 42.81 | 1:30.35 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.55 | |||||||||
17 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 259 | 43.19 | 1:30.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.61 | |||||||||
18 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 257 | 42.91 | 1:30.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.64 | |||||||||
19 | Christoffer Hove | 2002 | 257 | 43.48 | 1:31.09 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:31.74 | |||||||||
20 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 234 | 43.52 | 1:33.87 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:31.32 | |||||||||
21 | Otto Walther Holst | 2003 | 223 | 45.40 | 1:35.41 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:41.96 | |||||||||
22 | Valdemar Brøns | 2003 | 218 | 45.97 | 1:36.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.97 | |||||||||
23 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 211 | 45.85 | 1:37.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:58.36 | |||||||||
24 | Ludvig Montag | 2003 | 204 | 47.21 | 1:38.25 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:45.78 | |||||||||
25 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | 195 | 46.95 | 1:39.79 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:40.20 | |||||||||
26 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 191 | 47.66 | 1:40.45 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:39.54 | |||||||||
27 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | 174 | 47.95 | 1:43.58 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:42.80 | |||||||||
28 | Andreas Hoffmann | 2003 | 149 | 50.75 | 1:49.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:44.07 | |||||||||
- | David Cano Rosenvold | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:36.20 | |||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Hoffmann | 2000 | 493 | 34.41 | 1:13.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.71 | |||||||||
2 | Andreas L. Damgård | 2000 | 456 | 34.92 | 1:15.22 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.78 | |||||||||
3 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 424 | 35.52 | 1:17.07 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:18.21 | |||||||||
4 | Jacob Holm | 2000 | 401 | 36.18 | 1:18.49 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.93 | |||||||||
5 | Matthæus Vámosi | 2000 | 377 | 37.67 | 1:20.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.95 | |||||||||
- | Sander Andkjær Doberck | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.99 | |||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | 640 | 31.85 | 1:07.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:22 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 318 | 35.77 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.97 | |||||||||
2 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 307 | 36.19 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | 303 | 36.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.91 | |||||||||
4 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 301 | 36.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.40 | |||||||||
5 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 301 | 36.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.04 | |||||||||
6 | Clara Secher Termansen | 2005 | 264 | 38.04 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.33 | |||||||||
7 | Alma Gotfredsen | 2005 | 219 | 40.48 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.73 | |||||||||
8 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 216 | 40.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.28 | |||||||||
9 | Luna Christensen | 2005 | 204 | 41.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.53 | |||||||||
10 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 170 | 44.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | 43.05 | |||||||||
11 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 162 | 44.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.71 | |||||||||
12 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 136 | 47.46 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
13 | Sofie Ewers Stokholm | 2006 | 124 | 48.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.74 | |||||||||
14 | Laura Købke | 2005 | 118 | 49.77 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 47.54 | |||||||||
15 | Julie Philip | 2007 | 95 | 53.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.96 | |||||||||
16 | Astrid Høyer | 2007 | 95 | 53.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.70 | |||||||||
17 | Carla Heidemann | 2007 | 94 | 53.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.45 | |||||||||
18 | Victoria Xin Ai Liu Carst | 2006 | 81 | 56.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.86 | |||||||||
19 | Bianca Roos | 2006 | 75 | 57.79 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.55 | |||||||||
20 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 39 | 1:11.59 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.99 | |||||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 418 | 32.65 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
2 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 414 | 32.77 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.75 | |||||||||
3 | Elena Westmark Holm | 2003 | 412 | 32.83 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.16 | |||||||||
4 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 404 | 33.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.38 | |||||||||
5 | Mia Krüger | 2002 | 378 | 33.76 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.97 | |||||||||
6 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 366 | 34.15 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.30 | |||||||||
7 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 359 | 34.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.28 | |||||||||
7 | Mathilde Hagihara | 2004 | 359 | 34.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.45 | |||||||||
9 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 356 | 34.44 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.85 | |||||||||
10 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 340 | 35.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.39 | |||||||||
11 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 334 | 35.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.87 | |||||||||
12 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 334 | 35.20 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.09 | |||||||||
13 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 333 | 35.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.12 | |||||||||
14 | Zara Wendel | 2002 | 322 | 35.62 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 35.10 | |||||||||
15 | Camilla Kaavé | 2003 | 312 | 35.99 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.80 | |||||||||
16 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 301 | 36.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.28 | |||||||||
17 | Clara Dreier | 2004 | 288 | 36.98 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.05 | |||||||||
18 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 286 | 37.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.69 | |||||||||
19 | Anna Nørskov | 2004 | 285 | 37.11 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.92 | |||||||||
20 | Victoria Husted Volden | 2003 | 283 | 37.17 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.67 | |||||||||
21 | Rebecca Hoeck | 2004 | 268 | 37.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.64 | |||||||||
22 | Anastasia Smirnov | 2004 | 261 | 38.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.13 | |||||||||
23 | Fiona Andrea Have | 2004 | 260 | 38.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.84 | |||||||||
24 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 259 | 38.32 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.56 | |||||||||
25 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 251 | 38.70 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.72 | |||||||||
26 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 248 | 38.88 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.34 | |||||||||
27 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 244 | 39.08 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.80 | |||||||||
28 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 240 | 39.29 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.92 | |||||||||
29 | Josefine Zebitz | 2004 | 239 | 39.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.92 | |||||||||
30 | Pauline Drucker | 2004 | 217 | 40.65 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.33 | |||||||||
31 | Silje Gärtner | 2003 | 199 | 41.80 | ||||||
Køge Svømmeklub | 40.78 | |||||||||
32 | Laura Nellemann | 2004 | 178 | 43.37 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 42.43 | |||||||||
33 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 176 | 43.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.49 | |||||||||
34 | Annika Gøtze Iversen | 2003 | 153 | 45.59 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 47.01 | |||||||||
35 | Arwen Nybo | 2004 | 95 | 53.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 48.44 | |||||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 484 | 31.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
2 | Camilla Feldmann | 1999 | 474 | 31.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.05 | |||||||||
3 | Clara Marott Schelde | 2000 | 459 | 31.66 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
4 | Sara Krell Refn | 1999 | 453 | 31.79 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.99 | |||||||||
5 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 433 | 32.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.18 | |||||||||
6 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 410 | 32.88 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.23 | |||||||||
7 | Frederikke Petri | 2001 | 399 | 33.16 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
8 | Simone Jørgensen | 1999 | 396 | 33.26 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.22 | |||||||||
9 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 384 | 33.60 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
10 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 350 | 34.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.24 | |||||||||
11 | Zofia Kulon | 2001 | 246 | 38.96 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.80 | |||||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 324 | 35.54 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:04 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:24 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 358 | 31.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
2 | Oliver Sperling | 2004 | 232 | 36.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.99 | |||||||||
3 | Mikkel Roed | 2004 | 225 | 36.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.78 | |||||||||
4 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 224 | 36.89 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.63 | |||||||||
5 | Cornelius Olsen | 2005 | 214 | 37.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.12 | |||||||||
6 | Oliver Schultz | 2004 | 213 | 37.53 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.19 | |||||||||
7 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 200 | 38.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.78 | |||||||||
8 | Lucas Kaavé | 2004 | 200 | 38.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.14 | |||||||||
9 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 192 | 38.86 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.37 | |||||||||
10 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 169 | 40.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.11 | |||||||||
11 | Ikaros Volianitis | 2004 | 168 | 40.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.21 | |||||||||
12 | Michael Halck | 2004 | 153 | 41.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.45 | |||||||||
13 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 135 | 43.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.92 | |||||||||
14 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 131 | 44.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.00 | |||||||||
15 | David Johannes Dahl | 2006 | 127 | 44.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.77 | |||||||||
16 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 126 | 44.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.63 | |||||||||
17 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 122 | 45.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.00 | |||||||||
18 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 112 | 46.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 49.98 | |||||||||
19 | Matthias Slot | 2005 | 111 | 46.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.16 | |||||||||
20 | Silas Fessel | 2004 | 106 | 47.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 100 | 48.22 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.77 | |||||||||
22 | Gustav Abildgaard | 2005 | 91 | 49.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.07 | |||||||||
23 | Anders Junker | 2005 | 75 | 53.15 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.16 | |||||||||
24 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 69 | 54.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.55 | |||||||||
25 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 68 | 54.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.24 | |||||||||
26 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 67 | 55.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.52 | |||||||||
27 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 59 | 57.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.00 | |||||||||
28 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 50 | 1:00.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.49 | |||||||||
29 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 49 | 1:01.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.45 | |||||||||
- | Frederik Molin | 2005 | DSQ | ej samt. fremf. arme | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.43 | |||||||||
- | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.43 | |||||||||
- | Vincent Matras | 2005 | DSQ | crawlben v/start | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.59 | |||||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 471 | 28.81 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.45 | |||||||||
2 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 433 | 29.64 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.90 | |||||||||
3 | Mert Kaya | 2001 | 416 | 30.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.23 | |||||||||
4 | Christian Ong Hansen | 2001 | 398 | 30.49 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.24 | |||||||||
5 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 382 | 30.90 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.93 | |||||||||
6 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 376 | 31.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.33 | |||||||||
7 | Joakim Køhn | 2003 | 358 | 31.58 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.73 | |||||||||
8 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 329 | 32.48 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.37 | |||||||||
9 | Mathias Nørskov | 2001 | 327 | 32.54 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.75 | |||||||||
10 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 323 | 32.66 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.56 | |||||||||
11 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | 311 | 33.10 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 33.68 | |||||||||
12 | Valdemar Brøns | 2003 | 304 | 33.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.70 | |||||||||
13 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 302 | 33.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.03 | |||||||||
14 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 298 | 33.57 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.93 | |||||||||
15 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 287 | 34.00 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.32 | |||||||||
16 | Lucas Reuter | 2002 | 285 | 34.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.42 | |||||||||
17 | William Kristensen | 2003 | 283 | 34.16 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.00 | |||||||||
18 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 282 | 34.20 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.96 | |||||||||
19 | Christoffer Hove | 2002 | 280 | 34.28 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.68 | |||||||||
20 | Asger Hugo Juul | 2003 | 273 | 34.57 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.60 | |||||||||
21 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 257 | 35.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.43 | |||||||||
22 | Alens Daugelis | 2002 | 232 | 36.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
23 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 230 | 36.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.03 | |||||||||
24 | Valdemar Kristensen | 2003 | 230 | 36.59 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.69 | |||||||||
25 | Mathias Ehlers | 2003 | 207 | 37.88 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.56 | |||||||||
26 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 204 | 38.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.66 | |||||||||
27 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 199 | 38.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.55 | |||||||||
28 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 188 | 39.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.85 | |||||||||
29 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 187 | 39.16 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.23 | |||||||||
30 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 168 | 40.63 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.07 | |||||||||
31 | Otto Walther Holst | 2003 | 163 | 41.00 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.20 | |||||||||
32 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | 151 | 42.03 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 127 | 44.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 42.02 | |||||||||
- | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 568 | 27.07 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.78 | |||||||||
2 | Adam Hansen | 1998 | 546 | 27.44 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.11 | |||||||||
3 | Julius Munk | 2000 | 543 | 27.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.83 | |||||||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 534 | 27.64 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.58 | |||||||||
5 | Christian Andersen | 1999 | 443 | 29.42 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.41 | |||||||||
6 | Lucas Hoffmann | 2000 | 437 | 29.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.36 | |||||||||
7 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 370 | 31.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.27 | |||||||||
8 | Andreas L. Damgård | 2000 | 369 | 31.25 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
9 | Emil Tönshoff | 2000 | 366 | 31.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
10 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 299 | 33.51 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.07 | |||||||||
11 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 299 | 33.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.52 | |||||||||
- | Scott Steenberg | 2000 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 648 | 25.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.50 | |||||||||
2 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 484 | 28.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.53 | |||||||||
3 | Mark Halding | 1991 | 457 | 29.10 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:24 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:42 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | 282 | 44.29 | 1:32.83 | 2:22.31 | 3:09.12 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:04.45 | |||||||||
2 | Josefine Staudt | 2005 | 260 | 45.70 | 1:35.44 | 2:26.24 | 3:14.33 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:12.07 | |||||||||
3 | Laura Købke | 2005 | 248 | 48.07 | 1:37.90 | 2:29.28 | 3:17.26 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:46.24 | |||||||||
4 | Agnete Høyer | 2005 | 244 | 48.34 | 1:38.93 | 2:29.20 | 3:18.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.09 | |||||||||
5 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 224 | 51.61 | 1:46.14 | 2:35.60 | 3:24.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:23.13 | |||||||||
6 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 223 | 51.79 | 1:43.71 | 2:35.85 | 3:24.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:51.92 | |||||||||
7 | Matilde Maagøe | 2007 | 216 | 50.73 | 1:43.61 | 2:35.66 | 3:26.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:25.65 | |||||||||
8 | Malu Melody Christensen | 2006 | 215 | 50.12 | 1:44.75 | 2:38.94 | 3:26.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:54.07 | |||||||||
9 | Ditte Jensen | 2005 | 215 | 49.84 | 1:43.35 | 2:36.32 | 3:26.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:23.10 | |||||||||
10 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 214 | 49.81 | 1:45.11 | 2:37.44 | 3:27.20 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:25.46 | |||||||||
11 | Asta Højberg | 2005 | 209 | 1:46.33 | 2:37.99 | 3:28.89 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 3:30.35 | |||||||||
12 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 202 | 50.80 | 1:45.95 | 2:40.29 | 3:31.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:58.00 | |||||||||
13 | Kamma Rasmussen | 2006 | 190 | 52.78 | 1:49.92 | 2:44.72 | 3:35.69 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:52.68 | |||||||||
14 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 188 | 55.27 | 1:51.41 | 2:46.71 | 3:36.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:50.86 | |||||||||
15 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 179 | 52.54 | 1:51.94 | 2:47.92 | 3:40.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:35.80 | |||||||||
16 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 172 | 53.69 | 1:51.39 | 2:47.82 | 3:42.98 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:47.52 | |||||||||
17 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | 164 | 50.59 | 1:48.27 | 2:49.77 | 3:46.64 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:57.75 | |||||||||
18 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 163 | 55.04 | 1:54.57 | 2:52.97 | 3:46.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.00 | |||||||||
19 | Carla Heidemann | 2007 | 162 | 56.19 | 1:57.73 | 2:57.65 | 3:47.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:10.00 | |||||||||
20 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 138 | 1:00.48 | 2:03.36 | 3:02.40 | 3:59.96 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:34.63 | |||||||||
21 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | 127 | 58.62 | 2:00.44 | 3:03.68 | 4:06.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:58.00 | |||||||||
22 | Solvej Juulsgaard | 2006 | 118 | 1:01.43 | 2:06.61 | 3:11.81 | 4:12.86 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:55.00 | |||||||||
- | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | DSQ | ej fortsat bev v/150 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:32.41 | |||||||||
- | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | DSQ | svøm på mave v/150m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.00 | |||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 461 | 38.26 | 1:19.32 | 2:00.61 | 2:40.58 | |||
Køge Svømmeklub | 2:37.84 | |||||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 443 | 39.53 | 1:20.72 | 2:01.64 | 2:42.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:42.57 | |||||||||
3 | Caroline Veggerby | 2003 | 431 | 37.09 | 1:19.08 | 2:02.13 | 2:44.20 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:42.57 | |||||||||
4 | Ella Stenholt | 2003 | 421 | 39.00 | 1:21.76 | 2:04.97 | 2:45.48 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.56 | |||||||||
5 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 378 | 39.59 | 1:23.35 | 2:08.60 | 2:51.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:52.72 | |||||||||
6 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 373 | 41.50 | 1:24.98 | 2:09.39 | 2:52.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.46 | |||||||||
7 | Karoline Kortbæk | 2003 | 362 | 41.32 | 1:26.66 | 2:11.14 | 2:54.04 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.73 | |||||||||
8 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 358 | 41.60 | 1:27.30 | 2:12.33 | 2:54.56 | |||
Køge Svømmeklub | 2:54.86 | |||||||||
9 | Olivia Callesen | 2004 | 349 | 41.76 | 1:27.00 | 2:12.06 | 2:56.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.16 | |||||||||
10 | Thea Pedersen | 2003 | 334 | 41.96 | 1:28.66 | 2:13.88 | 2:58.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.57 | |||||||||
11 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 316 | 43.11 | 1:29.23 | 2:17.06 | 3:01.96 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:02.06 | |||||||||
12 | Emily Maack | 2004 | 311 | 43.72 | 1:30.34 | 2:17.43 | 3:03.08 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:06.02 | |||||||||
13 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 304 | 43.46 | 1:29.60 | 2:17.31 | 3:04.48 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.20 | |||||||||
14 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | 277 | 45.19 | 1:34.48 | 2:23.81 | 3:10.13 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:06.57 | |||||||||
15 | Lærke Blond | 2003 | 230 | 48.98 | 1:40.75 | 2:33.19 | 3:22.41 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Sophie Gjelstrup | 2002 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:47.11 | |||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille Pedersen | 2001 | 465 | 38.59 | 1:19.15 | 1:59.73 | 2:40.06 | |||
Køge Svømmeklub | 2:32.86 | |||||||||
2 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 452 | 38.14 | 1:19.13 | 2:01.00 | 2:41.55 | |||
Køge Svømmeklub | 2:41.94 | |||||||||
3 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 381 | 39.84 | 1:22.83 | 2:06.68 | 2:51.05 | |||
Farum Svømmeklub | 2:38.61 | |||||||||
4 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 293 | 44.36 | 1:31.19 | 2:19.43 | 3:06.68 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:01.59 | |||||||||
- | Mia Wennecke | 1999 | DNF | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:29.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:42 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Greisen | 2004 | 249 | 42.20 | 1:28.17 | 2:13.31 | 2:57.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.04 | |||||||||
2 | Mikkel Andersen | 2005 | 244 | 43.36 | 1:28.74 | 2:14.33 | 2:58.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:03.79 | |||||||||
3 | Tobias Gammelvind | 2004 | 241 | 44.86 | 1:32.35 | 2:16.80 | 2:59.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:06.63 | |||||||||
4 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 222 | 43.54 | 1:30.54 | 2:18.54 | 3:04.57 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:12.66 | |||||||||
5 | William Bendix Schmidt | 2005 | 196 | 45.17 | 1:34.71 | 2:24.07 | 3:12.48 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:35.41 | |||||||||
6 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 180 | 47.64 | 1:38.74 | 2:29.17 | 3:18.19 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:37.29 | |||||||||
7 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 156 | 49.42 | 1:44.17 | 2:38.27 | 3:27.52 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:47.54 | |||||||||
8 | Matthias Slot | 2005 | 153 | 52.39 | 1:45.05 | 2:37.99 | 3:29.22 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:45.43 | |||||||||
9 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 145 | 51.40 | 1:45.42 | 2:41.39 | 3:32.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:33.33 | |||||||||
10 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 143 | 51.82 | 1:46.60 | 2:40.73 | 3:33.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:36.91 | |||||||||
11 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 132 | 52.99 | 1:48.88 | 2:43.70 | 3:39.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:46.54 | |||||||||
12 | Mads Ole Frederiksen | 2004 | 102 | 58.23 | 2:02.19 | 3:02.33 | 3:59.21 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:49.65 | |||||||||
- | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | DSQ | ej fortsat bev v/100 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
- | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | DSQ | neddykket indslag | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:04.12 | |||||||||
- | William Folkmann | 2006 | DSQ | ej fortsat bev v/150 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:02.24 | |||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mark Wiskum | 2001 | 364 | 37.01 | 1:17.60 | 1:58.41 | 2:36.73 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:34.85 | |||||||||
2 | Christian Ong Hansen | 2001 | 349 | 36.06 | 1:17.94 | 1:59.18 | 2:38.82 | |||
Farum Svømmeklub | 2:32.17 | |||||||||
3 | Johannes K. Larsen | 2002 | 347 | 36.50 | 1:16.77 | 1:58.12 | 2:39.12 | |||
Farum Svømmeklub | 2:41.95 | |||||||||
4 | Rasmus Danielsen | 2001 | 338 | 39.13 | 1:20.06 | 2:00.89 | 2:40.63 | |||
Køge Svømmeklub | 2:34.40 | |||||||||
5 | Valdemar Brøns | 2003 | 323 | 39.89 | 1:22.82 | 2:03.62 | 2:43.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.00 | |||||||||
6 | Filip Bruhn | 2003 | 318 | 37.66 | 1:19.00 | 2:01.78 | 2:43.80 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:00.13 | |||||||||
7 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 277 | 39.51 | 1:24.44 | 2:08.96 | 2:51.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:55.02 | |||||||||
8 | Asger Hugo Juul | 2003 | 273 | 42.54 | 1:26.38 | 2:10.70 | 2:52.50 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:48.73 | |||||||||
9 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 249 | 43.70 | 1:29.59 | 2:14.77 | 2:57.69 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:08.93 | |||||||||
10 | Andreas Hoffmann | 2003 | 243 | 43.94 | 1:30.50 | 2:15.84 | 2:59.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:03.01 | |||||||||
11 | Christian Kento Rasmussen | 2001 | 240 | 42.22 | 1:28.91 | 2:15.40 | 2:59.91 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:01.98 | |||||||||
12 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | 228 | 41.68 | 1:28.62 | 2:16.54 | 3:03.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.83 | |||||||||
13 | Mathias Ehlers | 2003 | 222 | 44.69 | 1:32.51 | 2:20.44 | 3:04.70 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:58.69 | |||||||||
14 | Sebastian Rasmussen | 2003 | 218 | 43.45 | 1:30.24 | 2:18.58 | 3:05.93 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:08.65 | |||||||||
- | Janus Rosholm | 2002 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:42.88 | |||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 523 | 31.84 | 1:06.69 | 1:42.66 | 2:18.90 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:14.97 | |||||||||
2 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 494 | 33.01 | 1:08.76 | 1:44.80 | 2:21.49 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:22.80 | |||||||||
3 | Thor B. Hansen | 2000 | 331 | 38.12 | 1:18.84 | 2:00.81 | 2:41.77 | |||
Køge Svømmeklub | 2:27.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 17, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Ksk Piger 1 | 1997 | Køge Svømmeklub | 4:49.41 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 36.69 | 1:15.39 | 1:15.39 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 35.31 | 1:16.71 | 2:32.10 | ||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 32.31 | 1:11.14 | 3:43.24 | ||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 31.45 | 1:06.17 | 4:49.41 | ||||||
2 | Farum Girl Squad 1 | 1999 | Farum Svømmeklub | 5:01.62 | ||||||
Simone Jørgensen | 1999 | 36.34 | 1:15.86 | 1:15.86 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 41.08 | 1:25.85 | 2:41.71 | ||||||
Clara Marott Schelde | 2000 | 34.47 | 1:15.00 | 3:56.71 | ||||||
Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 30.72 | 1:04.91 | 5:01.62 | ||||||
3 | Tøsepigerne 1 | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 5:08.65 | ||||||
Julie Frisch Hoff | 2002 | 39.47 | 1:20.57 | 1:20.57 | ||||||
Emma Hjort Kaas | 2002 | 37.71 | 1:21.27 | 2:41.84 | ||||||
Sofia Altoft | 1998 | 35.23 | 1:21.16 | 4:03.00 | ||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 30.83 | 1:05.65 | 5:08.65 | ||||||
4 | Søllerød Girls | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 5:09.86 | ||||||
Sophie Gjelstrup | 2002 | 39.66 | 1:21.50 | 1:21.50 | ||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 36.87 | 1:20.03 | 2:41.53 | ||||||
Frederikke Petri | 2001 | 34.64 | 1:16.79 | 3:58.32 | ||||||
Amalie Harplod Hansen | 2001 | 33.50 | 1:11.54 | 5:09.86 | ||||||
5 | Køge Piger 2 | 1997 | Køge Svømmeklub | 5:12.43 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 40.38 | 1:23.23 | 1:23.23 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 38.54 | 1:23.49 | 2:46.72 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 36.63 | 1:19.69 | 4:06.41 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 31.06 | 1:06.02 | 5:12.43 | ||||||
6 | Farum Girl Squad 2 | 1999 | Farum Svømmeklub | 5:15.16 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 40.14 | 1:22.10 | 1:22.10 | ||||||
Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 40.78 | 1:29.34 | 2:51.44 | ||||||
Mia Krüger | 2002 | 35.64 | 1:18.94 | 4:10.38 | ||||||
Stine Saaby Schmidt | 2002 | 30.19 | 1:04.78 | 5:15.16 | ||||||
7 | Tøsepigerne 2 | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 5:23.69 | ||||||
Victoria Husted Volden | 2003 | 41.20 | 1:24.52 | 1:24.52 | ||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 41.60 | 1:28.75 | 2:53.27 | ||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 34.84 | 1:20.81 | 4:14.08 | ||||||
Caroline Meyer | 2002 | 32.24 | 1:09.61 | 5:23.69 | ||||||
8 | Tøsepigerne 3 | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 5:34.11 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 39.60 | 1:23.00 | 1:23.00 | ||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 43.34 | 1:32.41 | 2:55.41 | ||||||
Camilla Kaavé | 2003 | 40.42 | 1:25.69 | 4:21.10 | ||||||
Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 34.00 | 1:13.01 | 5:34.11 | ||||||
9 | Team Rocket | 1997 | Køge Svømmeklub | 5:34.79 | ||||||
Clara Dreier | 2004 | 41.52 | 1:25.60 | 1:25.60 | ||||||
Silje Gärtner | 2003 | 47.19 | 1:40.22 | 3:05.82 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 35.07 | 1:18.45 | 4:24.27 | ||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 33.08 | 1:10.52 | 5:34.79 | ||||||
10 | Tøsepigerne 4 | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 6:03.73 | ||||||
Filippa Olivia Rützou | 2003 | 44.27 | 1:31.14 | 1:31.14 | ||||||
Mathilde Edele Borg | 2004 | 48.44 | 1:42.93 | 3:14.07 | ||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 38.35 | 1:28.07 | 4:42.14 | ||||||
Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 38.24 | 1:21.59 | 6:03.73 | ||||||
11 | Gsc Aspirant Piger 1 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 6:08.86 | ||||||
Josefine Staudt | 2005 | 44.32 | 1:30.83 | 1:30.83 | ||||||
Luna Christensen | 2005 | 46.08 | 1:37.80 | 3:08.63 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 42.24 | 1:38.45 | 4:47.08 | ||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 37.37 | 1:21.78 | 6:08.86 | ||||||
12 | Tøsepigerne 5 | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 6:21.32 | ||||||
Arwen Nybo | 2004 | 49.31 | 1:40.37 | 1:40.37 | ||||||
Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 47.61 | 1:44.99 | 3:25.36 | ||||||
Clara Secher Termansen | 2005 | 41.59 | 1:28.95 | 4:54.31 | ||||||
Laura Købke | 2005 | 40.78 | 1:27.01 | 6:21.32 | ||||||
13 | Gsc Aspirant Piger 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 7:11.92 | ||||||
Maise Trærup Tychsen | 2006 | 52.92 | 1:55.95 | 1:55.95 | ||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 55.71 | 2:00.45 | 3:56.40 | ||||||
Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 47.99 | 1:52.16 | 5:48.56 | ||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 38.41 | 1:23.36 | 7:11.92 | ||||||
- | Hovedstadens Piger 1 | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart 2. svømmer | |||||
Matilde Maagøe | 2007 | 47.53 | 1:40.22 | 1:40.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:40 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 28 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Ksk Drenge 1 | 1997 | Køge Svømmeklub | 4:12.78 | ||||||
Magnus Lundgren | 1996 | 33.31 | 1:09.06 | 1:09.06 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 30.93 | 1:06.66 | 2:15.72 | ||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 28.71 | 1:01.54 | 3:17.26 | ||||||
Jacob Holst | 1991 | 25.86 | 55.52 | 4:12.78 | ||||||
2 | Ksk Drenge 2 | 1997 | Køge Svømmeklub | 4:20.90 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 32.83 | 1:06.43 | 1:06.43 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 34.78 | 1:15.05 | 2:21.48 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 28.76 | 1:02.25 | 3:23.73 | ||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 26.96 | 57.17 | 4:20.90 | ||||||
3 | Søllerød Boys | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 4:22.87 | ||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 32.31 | 1:05.43 | 1:05.43 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 36.29 | 1:16.00 | 2:21.43 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 28.61 | 1:04.13 | 3:25.56 | ||||||
Christian Andersen | 1999 | 26.82 | 57.31 | 4:22.87 | ||||||
4 | Tøsedrengene 1 | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 4:45.46 | ||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 33.72 | 1:08.90 | 1:08.90 | ||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 37.03 | 1:20.64 | 2:29.54 | ||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 31.92 | 1:09.51 | 3:39.05 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 31.77 | 1:06.41 | 4:45.46 | ||||||
5 | Køge Drenge 3 | 1997 | Køge Svømmeklub | 4:46.39 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 35.85 | 1:15.25 | 1:15.25 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 35.76 | 1:18.22 | 2:33.47 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 30.76 | 1:08.30 | 3:41.77 | ||||||
Kristian Heinz Buskov | 2000 | 30.32 | 1:04.62 | 4:46.39 | ||||||
6 | Farum Miniguns 1 | 2001 | Farum Svømmeklub | 4:51.93 | ||||||
Johannes K. Larsen | 2002 | 35.77 | 1:14.43 | 1:14.43 | ||||||
Anders Christian Damgaard | 2000 | 35.75 | 1:19.81 | 2:34.24 | ||||||
Christian Ong Hansen | 2001 | 32.44 | 1:13.70 | 3:47.94 | ||||||
Rasmus Thode Møller | 2002 | 29.58 | 1:03.99 | 4:51.93 | ||||||
7 | Team Rocket | 1997 | Køge Svømmeklub | 4:53.29 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 34.31 | 1:09.34 | 1:09.34 | ||||||
Victor Lund | 2002 | 39.80 | 1:24.00 | 2:33.34 | ||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 35.08 | 1:16.22 | 3:49.56 | ||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 29.28 | 1:03.73 | 4:53.29 | ||||||
8 | Søllerød Warriors | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 4:59.49 | ||||||
Valdemar Solok | 2001 | 35.08 | 1:12.08 | 1:12.08 | ||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 44.32 | 1:34.16 | 2:46.24 | ||||||
Mathias Nørskov | 2001 | 33.12 | 1:12.59 | 3:58.83 | ||||||
Mark Wiskum | 2001 | 28.50 | 1:00.66 | 4:59.49 | ||||||
9 | Tøsedrengene 2 | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 5:03.33 | ||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 40.44 | 1:22.93 | 1:22.93 | ||||||
Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | 35.98 | 1:19.12 | 2:42.05 | ||||||
Christoffer Hove | 2002 | 34.26 | 1:16.31 | 3:58.36 | ||||||
Filip Bruhn | 2003 | 30.57 | 1:04.97 | 5:03.33 | ||||||
10 | Tøsedrengene 3 | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 5:45.93 | ||||||
Nikolas Hviid Andersen | 2002 | 41.83 | 1:28.35 | 1:28.35 | ||||||
Otto Walther Holst | 2003 | 44.66 | 1:35.88 | 3:04.23 | ||||||
Marcus Elkjær Samson | 2003 | 37.30 | 1:25.67 | 4:29.90 | ||||||
Carl-Johan Bødtker | 2003 | 35.57 | 1:16.03 | 5:45.93 | ||||||
11 | Gsc Aspirant Drenge 1 | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 6:05.91 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 45.21 | 1:31.38 | 1:31.38 | ||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 47.49 | 1:41.73 | 3:13.11 | ||||||
Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 39.60 | 1:32.75 | 4:45.86 | ||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 37.74 | 1:20.05 | 6:05.91 | ||||||
12 | Tøsedrengene 4 | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 6:07.10 | ||||||
Frederik Rink Larsen | 2004 | 44.13 | 1:30.45 | 1:30.45 | ||||||
Joachim Lanzky Otto | 2001 | 48.10 | 1:39.90 | 3:10.35 | ||||||
Janus Schnabl | 2003 | 42.73 | 1:33.93 | 4:44.28 | ||||||
Lucas Kaavé | 2004 | 38.61 | 1:22.82 | 6:07.10 | ||||||
13 | Gsc Aspirant Drenge 2 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 6:14.82 | ||||||
Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 48.15 | 1:38.77 | 1:38.77 | ||||||
Nicholas H. Hansen | 2005 | 48.24 | 1:42.23 | 3:21.00 | ||||||
Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 44.10 | 1:37.88 | 4:58.88 | ||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 36.65 | 1:15.94 | 6:14.82 | ||||||
- | Hovedstadens Drenge 1 | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Gustav Abildgaard | 2005 | 49.10 | 1:40.88 | 1:40.88 | ||||||
Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 54.65 | 1:56.43 | 3:37.31 | ||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 44.39 | 1:41.61 | 5:18.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 28 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 385 | 36.79 | 1:23.35 | 2:13.26 | 2:53.27 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:58.06 | |||||||||
2 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 349 | 37.65 | 1:24.15 | 2:19.36 | 2:59.10 | |||
Køge Svømmeklub | 2:58.56 | |||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | 319 | 41.64 | 1:28.96 | 2:23.06 | 3:04.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:06.50 | |||||||||
4 | Luna Christensen | 2005 | 293 | 42.65 | 1:32.66 | 2:24.07 | 3:09.76 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:21.17 | |||||||||
5 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 269 | 44.37 | 1:36.96 | 2:33.86 | 3:15.26 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:34.03 | |||||||||
6 | Agnete Høyer | 2005 | 258 | 44.96 | 1:37.17 | 2:32.86 | 3:17.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:19.79 | |||||||||
7 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 254 | 49.63 | 1:41.27 | 2:35.31 | 3:19.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:22.41 | |||||||||
8 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 247 | 43.00 | 1:35.24 | 2:36.53 | 3:20.82 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:21.35 | |||||||||
9 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 229 | 47.87 | 1:40.63 | 2:38.62 | 3:25.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:56.14 | |||||||||
10 | Laura Købke | 2005 | 224 | 46.36 | 1:38.82 | 2:42.09 | 3:27.43 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:39.57 | |||||||||
11 | Monika Dragieva | 2006 | 218 | 45.98 | 1:39.73 | 2:41.10 | 3:29.41 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:36.46 | |||||||||
12 | Ditte Jensen | 2005 | 214 | 46.37 | 1:39.42 | 2:44.36 | 3:30.53 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:31.76 | |||||||||
13 | Matilde Maagøe | 2007 | 205 | 47.73 | 1:43.14 | 2:43.48 | 3:33.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:37.01 | |||||||||
14 | Malu Melody Christensen | 2006 | 203 | 50.34 | 1:44.21 | 2:48.44 | 3:34.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:55.24 | |||||||||
15 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 201 | 51.88 | 1:45.99 | 2:45.48 | 3:35.12 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:46.84 | |||||||||
16 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 201 | 54.89 | 1:50.53 | 2:49.18 | 3:35.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:52.68 | |||||||||
17 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 201 | 50.37 | 1:45.10 | 2:46.57 | 3:35.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:52.83 | |||||||||
18 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 197 | 50.36 | 1:45.71 | 2:51.01 | 3:36.51 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:54.33 | |||||||||
19 | Alma Gotfredsen | 2005 | 188 | 45.82 | 1:37.87 | 2:50.46 | 3:39.89 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:44.42 | |||||||||
20 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 187 | 50.80 | 1:46.51 | 2:52.22 | 3:40.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:42.27 | |||||||||
21 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 173 | 54.63 | 1:55.48 | 2:55.25 | 3:46.22 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:52.58 | |||||||||
22 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 159 | 52.39 | 1:53.10 | 2:57.79 | 3:52.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:15.00 | |||||||||
23 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 155 | 53.35 | 1:50.74 | 3:04.40 | 3:54.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:15.00 | |||||||||
24 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 140 | 1:00.17 | 1:57.61 | 3:06.86 | 4:02.84 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:55.46 | |||||||||
25 | Bianca Roos | 2006 | 129 | 58.97 | 2:04.65 | 3:07.83 | 4:09.17 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:31.01 | |||||||||
26 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | 120 | 57.20 | 2:00.09 | 3:18.65 | 4:15.55 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.00 | |||||||||
27 | Solvej Juulsgaard | 2006 | 118 | 1:05.14 | 2:09.54 | 3:20.95 | 4:17.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.00 | |||||||||
- | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:34.00 | |||||||||
- | Falka Tind | 2006 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.00 | |||||||||
- | Henriette Roos | 2006 | DSQ | ej ryglig v/afsl ryg | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:23.77 | |||||||||
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 455 | 36.84 | 1:21.06 | 2:05.55 | 2:43.88 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:44.49 | |||||||||
2 | Caroline Veggerby | 2003 | 443 | 33.96 | 1:17.91 | 2:08.51 | 2:45.38 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:41.87 | |||||||||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 437 | 36.03 | 1:22.76 | 2:07.87 | 2:46.09 | |||
Køge Svømmeklub | 2:43.27 | |||||||||
4 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 428 | 37.57 | 1:19.71 | 2:09.17 | 2:47.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:47.71 | |||||||||
5 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 418 | 34.57 | 1:17.25 | 2:10.76 | 2:48.62 | |||
Køge Svømmeklub | 2:43.67 | |||||||||
6 | Astrid Thimmer | 2003 | 418 | 35.61 | 1:19.26 | 2:08.75 | 2:48.64 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:52.44 | |||||||||
7 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 414 | 36.84 | 1:19.89 | 2:09.82 | 2:49.09 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:46.76 | |||||||||
8 | Mia Krüger | 2002 | 391 | 35.01 | 1:18.38 | 2:12.35 | 2:52.44 | |||
Farum Svømmeklub | 2:51.46 | |||||||||
9 | Elena Westmark Holm | 2003 | 391 | 34.46 | 1:20.51 | 2:12.93 | 2:52.45 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:47.55 | |||||||||
10 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 389 | 37.91 | 1:23.34 | 2:12.76 | 2:52.74 | |||
Køge Svømmeklub | 2:45.27 | |||||||||
11 | Ella Stenholt | 2003 | 388 | 38.76 | 1:22.39 | 2:12.96 | 2:52.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:52.92 | |||||||||
12 | Maria Hagen | 2003 | 383 | 35.72 | 1:20.49 | 2:13.50 | 2:53.66 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:49.95 | |||||||||
13 | Olivia Callesen | 2004 | 382 | 37.69 | 1:23.07 | 2:14.05 | 2:53.79 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.49 | |||||||||
14 | Josefine Zebitz | 2004 | 376 | 39.75 | 1:25.19 | 2:14.73 | 2:54.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.90 | |||||||||
15 | Malou Soelberg | 2004 | 360 | 35.89 | 1:22.48 | 2:15.92 | 2:57.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:54.96 | |||||||||
16 | Karoline Kortbæk | 2003 | 355 | 40.27 | 1:25.99 | 2:19.12 | 2:57.99 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:02.27 | |||||||||
17 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | 348 | 36.93 | 1:24.53 | 2:20.14 | 2:59.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:53.54 | |||||||||
18 | Victoria Husted Volden | 2003 | 345 | 39.04 | 1:25.05 | 2:20.42 | 2:59.82 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:58.52 | |||||||||
19 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 341 | 37.78 | 1:25.32 | 2:20.55 | 3:00.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:56.29 | |||||||||
20 | Laura Vangkilde | 2004 | 341 | 41.25 | 1:30.55 | 2:19.33 | 3:00.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.69 | |||||||||
21 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 340 | 38.98 | 1:23.95 | 2:19.60 | 3:00.54 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:59.25 | |||||||||
22 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 339 | 36.24 | 1:22.46 | 2:18.71 | 3:00.74 | |||
Køge Svømmeklub | 2:46.62 | |||||||||
23 | Camilla Kaavé | 2003 | 338 | 38.97 | 1:27.15 | 2:23.85 | 3:00.94 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:58.82 | |||||||||
24 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 331 | 39.29 | 1:27.77 | 2:20.47 | 3:02.21 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:08.31 | |||||||||
25 | Clara Dreier | 2004 | 316 | 38.69 | 1:24.82 | 2:22.89 | 3:05.05 | |||
Køge Svømmeklub | 3:00.05 | |||||||||
26 | Anastasia Smirnov | 2004 | 315 | 38.87 | 1:28.18 | 2:24.05 | 3:05.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:12.10 | |||||||||
27 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 308 | 41.16 | 1:31.22 | 2:25.12 | 3:06.61 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:15.93 | |||||||||
28 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 298 | 41.20 | 1:33.12 | 2:25.87 | 3:08.75 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:58.78 | |||||||||
29 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 289 | 40.13 | 1:32.72 | 2:29.87 | 3:10.57 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:02.42 | |||||||||
30 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | 279 | 45.05 | 1:32.22 | 2:30.01 | 3:12.86 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:16.12 | |||||||||
31 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 225 | 43.87 | 1:41.01 | 2:42.36 | 3:27.25 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:34.42 | |||||||||
- | Maya Ehlers Hansen | 2004 | DSQ | ej ryglig v/afsl ryg | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Louise Balle | 2001 | 535 | 35.05 | 1:16.26 | 2:01.15 | 2:35.33 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:32.66 | |||||||||
2 | Freja A. Skov | 2000 | 527 | 35.25 | 1:15.07 | 2:01.31 | 2:36.13 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.33 | |||||||||
3 | Melanie Degner | 2000 | 526 | 35.01 | 1:16.79 | 2:01.03 | 2:36.19 | |||
Køge Svømmeklub | 2:31.88 | |||||||||
4 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 490 | 32.77 | 1:13.41 | 2:04.22 | 2:39.96 | |||
Køge Svømmeklub | 2:34.63 | |||||||||
5 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 470 | 33.61 | 1:16.04 | 2:05.41 | 2:42.15 | |||
Farum Svømmeklub | 2:44.15 | |||||||||
6 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 378 | 36.74 | 1:20.11 | 2:14.94 | 2:54.38 | |||
Farum Svømmeklub | 2:50.40 | |||||||||
7 | Camilla Feldmann | 1999 | 359 | 34.90 | 1:21.73 | 2:15.21 | 2:57.40 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:50.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 20, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 372 | 33.26 | 1:14.96 | 2:01.87 | 2:38.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.71 | |||||||||
2 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 295 | 40.89 | 1:24.88 | 2:15.54 | 2:51.18 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:54.53 | |||||||||
3 | Mikkel Roed | 2004 | 276 | 37.89 | 1:22.03 | 2:17.92 | 2:55.03 | |||
Køge Svømmeklub | 2:57.16 | |||||||||
4 | Oliver Sperling | 2004 | 259 | 38.84 | 1:26.29 | 2:19.68 | 2:58.63 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:59.87 | |||||||||
5 | Oliver Schultz | 2004 | 237 | 39.00 | 1:28.02 | 2:22.28 | 3:04.15 | |||
Køge Svømmeklub | 3:05.27 | |||||||||
6 | Mikkel Andersen | 2005 | 229 | 43.32 | 1:30.67 | 2:24.13 | 3:06.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.75 | |||||||||
7 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 228 | 38.21 | 1:29.94 | 2:27.77 | 3:06.44 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:05.72 | |||||||||
8 | Michael Halck | 2004 | 219 | 42.00 | 1:32.91 | 2:28.21 | 3:08.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:05.05 | |||||||||
9 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 193 | 42.86 | 1:33.08 | 2:34.34 | 3:17.01 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:23.91 | |||||||||
10 | William Bendix Schmidt | 2005 | 176 | 44.72 | 1:34.88 | 2:39.02 | 3:23.13 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:46.08 | |||||||||
11 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 172 | 47.31 | 1:38.55 | 2:41.48 | 3:24.63 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:39.97 | |||||||||
12 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 170 | 52.14 | 1:45.69 | 2:38.87 | 3:25.48 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:26.50 | |||||||||
13 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 169 | 46.30 | 1:36.38 | 2:41.96 | 3:25.87 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:51.83 | |||||||||
14 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 165 | 43.66 | 1:35.58 | 2:43.82 | 3:27.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:40.07 | |||||||||
15 | Matthias Slot | 2005 | 155 | 48.91 | 1:43.85 | 2:48.63 | 3:31.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:37.65 | |||||||||
16 | Ikaros Volianitis | 2004 | 155 | 41.63 | 1:33.03 | 2:46.14 | 3:32.08 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:36.29 | |||||||||
17 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 151 | 54.36 | 1:46.49 | 2:47.56 | 3:33.67 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:40.25 | |||||||||
18 | Gustav Abildgaard | 2005 | 148 | 53.26 | 1:49.11 | 2:50.10 | 3:35.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:38.32 | |||||||||
19 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 147 | 51.12 | 1:43.70 | 2:49.33 | 3:35.52 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:44.35 | |||||||||
20 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 143 | 53.76 | 1:49.42 | 2:51.95 | 3:37.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.01 | |||||||||
21 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 143 | 49.62 | 1:44.37 | 2:53.75 | 3:37.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:45.00 | |||||||||
22 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 138 | 54.44 | 1:49.22 | 2:52.31 | 3:40.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:49.46 | |||||||||
23 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 138 | 55.48 | 1:47.51 | 2:53.99 | 3:40.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:40.26 | |||||||||
24 | William Leth | 2004 | 135 | 47.20 | 1:45.66 | 2:58.19 | 3:41.89 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:42.14 | |||||||||
25 | Vincent Matras | 2005 | 135 | 49.86 | 1:43.69 | 2:52.30 | 3:42.03 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
26 | William Folkmann | 2006 | 135 | 51.56 | 1:51.02 | 2:55.54 | 3:42.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
27 | William Bogø Andersen | 2005 | 128 | 53.91 | 1:49.28 | 2:58.40 | 3:46.10 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:35.28 | |||||||||
28 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 106 | 54.92 | 1:54.17 | 3:06.73 | 4:00.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
29 | Anders Junker | 2005 | 101 | 57.68 | 1:54.62 | 3:14.77 | 4:04.72 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:53.61 | |||||||||
- | Finn Elbo Card | 2005 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
- | Peter Nøhr | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:53.15 | |||||||||
- | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | DSQ | ej ryglig v/afsl ryg | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.00 | |||||||||
Løb 20, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 483 | 31.01 | 1:10.34 | 1:53.86 | 2:25.24 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:24.45 | |||||||||
2 | Mert Kaya | 2001 | 481 | 31.24 | 1:09.12 | 1:52.42 | 2:25.43 | |||
Køge Svømmeklub | 2:24.52 | |||||||||
3 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 468 | 31.28 | 1:11.60 | 1:52.97 | 2:26.83 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:26.69 | |||||||||
4 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 414 | 32.01 | 1:12.38 | 1:55.07 | 2:32.89 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:33.30 | |||||||||
5 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 390 | 32.59 | 1:14.99 | 1:58.47 | 2:36.01 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:36.45 | |||||||||
6 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 377 | 33.82 | 1:15.54 | 2:03.56 | 2:37.69 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:37.38 | |||||||||
7 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 375 | 35.67 | 1:16.15 | 2:03.47 | 2:38.08 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.80 | |||||||||
8 | Christoffer Hove | 2002 | 362 | 34.26 | 1:15.43 | 2:04.49 | 2:39.82 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:46.46 | |||||||||
9 | Mathias Nørskov | 2001 | 357 | 33.45 | 1:16.35 | 2:04.22 | 2:40.68 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:38.29 | |||||||||
10 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 352 | 32.97 | 1:14.87 | 2:04.55 | 2:41.41 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:39.34 | |||||||||
11 | Filip Bruhn | 2003 | 340 | 35.65 | 1:16.85 | 2:05.27 | 2:43.26 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:57.21 | |||||||||
12 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 339 | 32.50 | 1:14.98 | 2:07.66 | 2:43.45 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.13 | |||||||||
13 | Valdemar Brøns | 2003 | 326 | 34.49 | 1:16.78 | 2:08.64 | 2:45.59 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.44 | |||||||||
14 | Lucas Reuter | 2002 | 322 | 36.54 | 1:23.33 | 2:09.62 | 2:46.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:49.97 | |||||||||
15 | Mikkel Quaade | 2003 | 311 | 35.05 | 1:21.75 | 2:10.36 | 2:48.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:57.03 | |||||||||
16 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 303 | 36.78 | 1:19.85 | 2:10.00 | 2:49.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.89 | |||||||||
17 | Victor Lund | 2002 | 302 | 36.11 | 1:23.29 | 2:10.05 | 2:49.86 | |||
Køge Svømmeklub | 2:56.31 | |||||||||
18 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 296 | 37.46 | 1:23.11 | 2:12.03 | 2:50.93 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:52.64 | |||||||||
19 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 293 | 37.69 | 1:25.20 | 2:13.49 | 2:51.57 | |||
Køge Svømmeklub | 2:53.45 | |||||||||
20 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 291 | 36.52 | 1:22.41 | 2:09.84 | 2:51.93 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:54.22 | |||||||||
21 | Bror Textor-Broch | 2003 | 289 | 34.87 | 1:19.37 | 2:10.13 | 2:52.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:50.88 | |||||||||
22 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 283 | 36.48 | 1:20.96 | 2:14.84 | 2:53.62 | |||
Køge Svømmeklub | 2:43.78 | |||||||||
23 | Alens Daugelis | 2002 | 247 | 37.62 | 1:26.00 | 2:20.72 | 3:01.48 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Janus Schnabl | 2003 | 228 | 41.20 | 1:30.99 | 2:25.81 | 3:06.59 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:18.74 | |||||||||
25 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 227 | 44.23 | 1:33.00 | 2:26.84 | 3:06.79 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:19.78 | |||||||||
- | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:45.52 | |||||||||
- | Rasmus Thode Møller | 2002 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | William Houen | 2001 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:16.97 | |||||||||
- | Andreas Hoffmann | 2003 | DSQ | ej ryglig v/afsl ryg | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:08.97 | |||||||||
- | Frederik Jørgensen | 2003 | DSQ | ej indslag rygligg | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Feld Sørensen | 2002 | DSQ | ej ryglig v/afsl ryg | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:10.66 | |||||||||
- | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | DSQ | ej indslag rygligg | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 569 | 29.80 | 1:05.19 | 1:46.08 | 2:17.51 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:21.74 | |||||||||
2 | Julius Munk | 2000 | 527 | 28.87 | 1:05.49 | 1:49.56 | 2:21.12 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:18.77 | |||||||||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | 520 | 29.42 | 1:06.18 | 1:49.59 | 2:21.70 | |||
Køge Svømmeklub | 2:17.14 | |||||||||
4 | Christian Andersen | 1999 | 454 | 30.77 | 1:10.33 | 1:54.30 | 2:28.31 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:24.66 | |||||||||
5 | Jacob Holm | 2000 | 450 | 32.06 | 1:12.17 | 1:54.19 | 2:28.73 | |||
Køge Svømmeklub | 2:23.35 | |||||||||
6 | Thor B. Hansen | 2000 | 372 | 33.16 | 1:13.21 | 1:59.97 | 2:38.38 | |||
Køge Svømmeklub | 2:26.36 | |||||||||
7 | Matthæus Vámosi | 2000 | 346 | 34.15 | 1:18.54 | 2:03.29 | 2:42.36 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:40.18 | |||||||||
8 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 345 | 34.72 | 1:14.64 | 2:07.31 | 2:42.45 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:46.56 | |||||||||
- | Sander Andkjær Doberck | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.15 | |||||||||
Løb 20, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Lundgren | 1996 | 502 | 30.54 | 1:09.39 | 1:52.07 | 2:23.41 | |||
Køge Svømmeklub | 2:16.69 | |||||||||
- | Alexander Mundt | 1994 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:10.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 425 | 31.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 372 | 32.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.94 | |||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | 328 | 34.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.03 | |||||||||
4 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 311 | 35.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.92 | |||||||||
5 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 307 | 35.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
6 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 288 | 35.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.88 | |||||||||
7 | Josefine Staudt | 2005 | 269 | 36.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.36 | |||||||||
8 | Alma Olivarius | 2005 | 269 | 36.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.11 | |||||||||
9 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 264 | 36.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.52 | |||||||||
10 | Asta Højberg | 2005 | 228 | 38.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.45 | |||||||||
11 | Kamma Rasmussen | 2006 | 225 | 38.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.63 | |||||||||
12 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 202 | 40.44 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.65 | |||||||||
13 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 192 | 41.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 47.52 | |||||||||
14 | Carla Heidemann | 2007 | 188 | 41.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.21 | |||||||||
15 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 184 | 41.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.66 | |||||||||
16 | Sofie Ewers Stokholm | 2006 | 165 | 43.19 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.72 | |||||||||
17 | Alberte Lysdahl | 2007 | 165 | 43.22 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.00 | |||||||||
18 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 163 | 43.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 44.34 | |||||||||
19 | Liv Panduro | 2006 | 152 | 44.46 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 51.01 | |||||||||
20 | Julie Philip | 2007 | 151 | 44.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.32 | |||||||||
21 | Freja Lysdahl | 2007 | 137 | 45.99 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.00 | |||||||||
22 | Henriette Roos | 2006 | 136 | 46.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.85 | |||||||||
23 | Victoria Xin Ai Liu Carst | 2006 | 135 | 46.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.59 | |||||||||
24 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 131 | 46.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.55 | |||||||||
25 | Astrid Høyer | 2007 | 118 | 48.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.99 | |||||||||
26 | Emilie Dommer | 2007 | 111 | 49.26 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.00 | |||||||||
27 | Louise Byrn | 2006 | 104 | 50.43 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 47.04 | |||||||||
28 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 102 | 50.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.33 | |||||||||
29 | Sofie Boas Olsen | 2006 | 97 | 51.62 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 50.44 | |||||||||
30 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 89 | 53.11 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.00 | |||||||||
- | Alma Rosenkrantz Green | 2006 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.00 | |||||||||
- | Bolette Nimskov | 2005 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.71 | |||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 562 | 28.75 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.86 | |||||||||
2 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 508 | 29.73 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.14 | |||||||||
3 | Elena Westmark Holm | 2003 | 496 | 29.96 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.59 | |||||||||
4 | Zara Wendel | 2002 | 494 | 30.01 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 29.57 | |||||||||
5 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 491 | 30.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.73 | |||||||||
6 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | 483 | 30.24 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 31.32 | |||||||||
7 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 451 | 30.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
8 | Mia Krüger | 2002 | 442 | 31.15 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.42 | |||||||||
9 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 437 | 31.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.28 | |||||||||
10 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 436 | 31.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.32 | |||||||||
11 | Caroline Meyer | 2002 | 432 | 31.39 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.60 | |||||||||
12 | Jasmin Philip | 2004 | 419 | 31.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.67 | |||||||||
13 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 417 | 31.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.82 | |||||||||
13 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 417 | 31.75 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.79 | |||||||||
15 | Mathilde Hagihara | 2004 | 415 | 31.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.24 | |||||||||
16 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 414 | 31.82 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.99 | |||||||||
17 | Ella Stenholt | 2003 | 395 | 32.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
18 | Olivia Callesen | 2004 | 393 | 32.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
19 | Anastasia Smirnov | 2004 | 387 | 32.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.39 | |||||||||
20 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 381 | 32.71 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
21 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 381 | 32.72 | ||||||
Farum Svømmeklub | 37.07 | |||||||||
22 | Dagmar Boeck | 2004 | 378 | 32.80 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.90 | |||||||||
23 | Rebecca Hoeck | 2004 | 378 | 32.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.34 | |||||||||
24 | Clara Dreier | 2004 | 377 | 32.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.42 | |||||||||
25 | Malou Soelberg | 2004 | 369 | 33.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.29 | |||||||||
26 | Emma Sahl Rasmussen | 2004 | 368 | 33.11 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.23 | |||||||||
27 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 365 | 33.19 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 33.73 | |||||||||
28 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 357 | 33.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.62 | |||||||||
29 | Fiona Andrea Have | 2004 | 340 | 33.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.83 | |||||||||
30 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 314 | 34.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.73 | |||||||||
31 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 304 | 35.29 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.89 | |||||||||
32 | Karoline K. Larsen | 2004 | 302 | 35.34 | ||||||
Farum Svømmeklub | 37.61 | |||||||||
33 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 293 | 35.70 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.04 | |||||||||
34 | Emily Maack | 2004 | 289 | 35.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.54 | |||||||||
35 | Arwen Nybo | 2004 | 259 | 37.19 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.42 | |||||||||
36 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 257 | 37.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.93 | |||||||||
37 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | 230 | 38.73 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.44 | |||||||||
38 | Mille Dige From | 2004 | 169 | 42.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 49.21 | |||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Wennecke | 1999 | 617 | 27.86 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.97 | |||||||||
2 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 564 | 28.72 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.42 | |||||||||
3 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 538 | 29.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.23 | |||||||||
4 | Frederikke Petri | 2001 | 533 | 29.25 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 28.91 | |||||||||
5 | Simone Jørgensen | 1999 | 517 | 29.56 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.00 | |||||||||
6 | Camilla Feldmann | 1999 | 491 | 30.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.51 | |||||||||
7 | Sara Krell Refn | 1999 | 489 | 30.10 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.69 | |||||||||
8 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 475 | 30.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.34 | |||||||||
9 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 445 | 31.08 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.64 | |||||||||
10 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 398 | 32.24 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 32.74 | |||||||||
11 | Zofia Kulon | 2001 | 344 | 33.86 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.62 | |||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofia Altoft | 1998 | 634 | 27.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.15 | |||||||||
2 | Frederikke Houen | 1998 | 455 | 30.84 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 305 | 31.04 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.40 | |||||||||
2 | Troels Fode | 2004 | 288 | 31.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.82 | |||||||||
3 | Sebastian Greisen | 2004 | 278 | 32.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.98 | |||||||||
4 | Cornelius Olsen | 2005 | 266 | 32.49 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.93 | |||||||||
5 | Mikkel Roed | 2004 | 264 | 32.59 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
6 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 248 | 33.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.96 | |||||||||
7 | Lucas Kaavé | 2004 | 235 | 33.84 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.58 | |||||||||
8 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 235 | 33.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.44 | |||||||||
9 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 207 | 35.32 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.74 | |||||||||
10 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 201 | 35.68 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.04 | |||||||||
11 | William Pohl Stangerup | 2004 | 196 | 35.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.76 | |||||||||
12 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 194 | 36.11 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.44 | |||||||||
13 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 191 | 36.26 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.72 | |||||||||
14 | William Rützou | 2005 | 188 | 36.49 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.65 | |||||||||
15 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 179 | 37.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.26 | |||||||||
16 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 175 | 37.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.90 | |||||||||
17 | Oscar Svensson | 2005 | 171 | 37.64 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.95 | |||||||||
18 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 158 | 38.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.90 | |||||||||
19 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 158 | 38.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.39 | |||||||||
20 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 154 | 38.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.25 | |||||||||
21 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 136 | 40.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.66 | |||||||||
22 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 136 | 40.59 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.21 | |||||||||
23 | Illia Bulba | 2006 | 136 | 40.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 46.20 | |||||||||
24 | Anders W. Pedersen | 2006 | 126 | 41.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 42.47 | |||||||||
25 | Frederik Molin | 2005 | 114 | 43.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.55 | |||||||||
26 | Louis Giesel | 2006 | 106 | 44.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.58 | |||||||||
27 | Axel Føns Voss | 2005 | 91 | 46.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.78 | |||||||||
28 | Mads Ole Frederiksen | 2004 | 88 | 46.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.17 | |||||||||
29 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 87 | 47.18 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.60 | |||||||||
30 | Christoffer R Søndergaard | 2006 | 82 | 48.05 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 53.60 | |||||||||
31 | Marcus Westmark Holm | 2007 | 71 | 50.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.00 | |||||||||
32 | Alexander Babenko | 2007 | 58 | 54.01 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.00 | |||||||||
- | Finn Elbo Card | 2005 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.00 | |||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mark Wiskum | 2001 | 458 | 27.12 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
2 | Rasmus Danielsen | 2001 | 455 | 27.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.01 | |||||||||
3 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 439 | 27.50 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.90 | |||||||||
4 | Nicklas Andersen | 2001 | 425 | 27.81 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 27.92 | |||||||||
5 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 420 | 27.90 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.67 | |||||||||
6 | Mikkel Quaade | 2003 | 390 | 28.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.50 | |||||||||
7 | Joakim Køhn | 2003 | 389 | 28.63 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 29.34 | |||||||||
8 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 363 | 29.29 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.81 | |||||||||
9 | Mathias Nørskov | 2001 | 361 | 29.36 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 29.48 | |||||||||
10 | Johannes K. Larsen | 2002 | 357 | 29.45 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
11 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 350 | 29.66 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.14 | |||||||||
12 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 338 | 30.01 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.24 | |||||||||
13 | Christoffer Hove | 2002 | 322 | 30.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.11 | |||||||||
14 | Lucas Reuter | 2002 | 314 | 30.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
15 | Bror Textor-Broch | 2003 | 305 | 31.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
16 | Alens Daugelis | 2002 | 295 | 31.39 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
17 | Simon Als-Nielsen | 2003 | 292 | 31.49 | ||||||
Farum Svømmeklub | 36.51 | |||||||||
18 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 281 | 31.90 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.56 | |||||||||
19 | Mikkel Hansen | 2003 | 277 | 32.06 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.70 | |||||||||
20 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 274 | 32.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.88 | |||||||||
21 | Frederik Jørgensen | 2003 | 261 | 32.69 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
22 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 260 | 32.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.88 | |||||||||
23 | Otto Walther Holst | 2003 | 233 | 33.98 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.93 | |||||||||
24 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 230 | 34.10 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.31 | |||||||||
25 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 202 | 35.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.33 | |||||||||
26 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 200 | 35.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.75 | |||||||||
- | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.33 | |||||||||
- | Gustav Caleb | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.72 | |||||||||
- | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.52 | |||||||||
- | Malthe Letting | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 26.67 | |||||||||
- | Rasmus Thode Møller | 2002 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 32.31 | |||||||||
- | William Houen | 2001 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.13 | |||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 581 | 25.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.20 | |||||||||
2 | Adam Hansen | 1998 | 515 | 26.08 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 26.48 | |||||||||
3 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 504 | 26.27 | ||||||
Køge Svømmeklub | 26.13 | |||||||||
4 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 501 | 26.32 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.95 | |||||||||
5 | Christian Andersen | 1999 | 454 | 27.20 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 27.19 | |||||||||
6 | Lucas Hoffmann | 2000 | 446 | 27.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.68 | |||||||||
7 | Emil Tönshoff | 2000 | 414 | 28.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.43 | |||||||||
8 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 385 | 28.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
9 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 383 | 28.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
10 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 375 | 28.98 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
11 | Scott Steenberg | 2000 | 357 | 29.46 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.48 | |||||||||
12 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 321 | 30.52 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.26 | |||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 625 | 24.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 23.76 | |||||||||
2 | Mathias Marsengo | 1997 | 541 | 25.65 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:06 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Monika Dragieva | 2006 | 200 | 50.34 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.92 | |||||||||
2 | Laura Købke | 2005 | 197 | 50.62 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 52.02 | |||||||||
3 | Henriette Roos | 2006 | 194 | 50.91 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.04 | |||||||||
4 | Bolette Nimskov | 2005 | 185 | 51.69 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.27 | |||||||||
5 | Sofie Boas Olsen | 2006 | 184 | 51.83 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 51.29 | |||||||||
6 | Alma Olivarius | 2005 | 176 | 52.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.22 | |||||||||
7 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 165 | 53.71 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 53.36 | |||||||||
8 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 157 | 54.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.27 | |||||||||
9 | Louise Byrn | 2006 | 146 | 55.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 57.44 | |||||||||
10 | Asta Højberg | 2005 | 142 | 56.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 50.80 | |||||||||
11 | Julie Philip | 2007 | 136 | 57.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.00 | |||||||||
12 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 134 | 57.57 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 55.85 | |||||||||
13 | Carla Heidemann | 2007 | 123 | 59.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.01 | |||||||||
14 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | 102 | 1:02.94 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.85 | |||||||||
15 | Alma Gotfredsen | 2005 | 98 | 1:03.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.89 | |||||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 535 | 36.30 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 37.63 | |||||||||
2 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 510 | 36.88 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.74 | |||||||||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 474 | 37.80 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.09 | |||||||||
4 | Dagmar Boeck | 2004 | 392 | 40.28 | ||||||
Farum Svømmeklub | 41.29 | |||||||||
5 | Astrid Thimmer | 2003 | 387 | 40.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.17 | |||||||||
6 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 385 | 40.49 | ||||||
Køge Svømmeklub | 40.15 | |||||||||
7 | Lærke Blond | 2003 | 382 | 40.62 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 41.55 | |||||||||
8 | Mathilde Hagihara | 2004 | 376 | 40.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.54 | |||||||||
9 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | 374 | 40.89 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 41.81 | |||||||||
10 | Caroline Meyer | 2002 | 362 | 41.35 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.56 | |||||||||
11 | Laura Vangkilde | 2004 | 357 | 41.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.84 | |||||||||
12 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 340 | 42.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.51 | |||||||||
13 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 319 | 43.14 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.92 | |||||||||
14 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 317 | 43.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 50.85 | |||||||||
15 | Jasmin Philip | 2004 | 303 | 43.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.48 | |||||||||
16 | Maria Hagen | 2003 | 295 | 44.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.67 | |||||||||
17 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 278 | 45.14 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.75 | |||||||||
18 | Emily Maack | 2004 | 244 | 47.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 46.53 | |||||||||
19 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 241 | 47.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.70 | |||||||||
20 | Karoline Kortbæk | 2003 | 224 | 48.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.41 | |||||||||
21 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 208 | 49.70 | ||||||
Farum Svømmeklub | 56.00 | |||||||||
22 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 208 | 49.73 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 50.73 | |||||||||
23 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 194 | 50.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 52.73 | |||||||||
24 | Fiona Andrea Have | 2004 | 185 | 51.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.18 | |||||||||
25 | Arwen Nybo | 2004 | 174 | 52.79 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 51.14 | |||||||||
- | Mathilde Syberg Glud | 2004 | DSQ | albuer over vand | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 46.76 | |||||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Melanie Degner | 2000 | 579 | 35.36 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.04 | |||||||||
2 | Karla Louise Balle | 2001 | 498 | 37.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
3 | Pernille Pedersen | 2001 | 441 | 38.73 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.14 | |||||||||
4 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 387 | 40.42 | ||||||
Farum Svømmeklub | 39.67 | |||||||||
- | Marta Kruse Johansen | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.39 | |||||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofia Altoft | 1998 | 497 | 37.20 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:06 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 335 | 38.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.79 | |||||||||
2 | Troels Fode | 2004 | 318 | 38.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.33 | |||||||||
3 | Oliver Sperling | 2004 | 253 | 41.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.88 | |||||||||
4 | Silas Fessel | 2004 | 209 | 44.48 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.97 | |||||||||
5 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 204 | 44.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.64 | |||||||||
6 | Oliver Schultz | 2004 | 194 | 45.59 | ||||||
Køge Svømmeklub | 52.80 | |||||||||
7 | Michael Halck | 2004 | 193 | 45.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 45.10 | |||||||||
8 | Tobias Gammelvind | 2004 | 190 | 45.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.42 | |||||||||
9 | William Pohl Stangerup | 2004 | 161 | 48.53 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 53.77 | |||||||||
10 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 156 | 49.02 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.90 | |||||||||
11 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 156 | 49.06 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 47.07 | |||||||||
12 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 142 | 50.53 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.66 | |||||||||
13 | Axel Føns Voss | 2005 | 134 | 51.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.00 | |||||||||
14 | David Johannes Dahl | 2006 | 128 | 52.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.23 | |||||||||
15 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 123 | 53.09 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.37 | |||||||||
16 | William Rützou | 2005 | 107 | 55.58 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 55.89 | |||||||||
17 | Ikaros Volianitis | 2004 | 90 | 58.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 56.70 | |||||||||
18 | Vincent Matras | 2005 | 88 | 59.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.08 | |||||||||
19 | Louis Giesel | 2006 | 85 | 1:00.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.00 | |||||||||
20 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 83 | 1:00.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.51 | |||||||||
21 | Anders Junker | 2005 | 61 | 1:07.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.08 | |||||||||
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 503 | 33.21 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.37 | |||||||||
2 | Daniel Hartkopf | 2001 | 428 | 35.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.56 | |||||||||
3 | Mark Wiskum | 2001 | 392 | 36.07 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 36.89 | |||||||||
4 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 366 | 36.91 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.11 | |||||||||
5 | Lucas Reuter | 2002 | 336 | 38.00 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.27 | |||||||||
6 | Victor Lund | 2002 | 319 | 38.63 | ||||||
Køge Svømmeklub | 40.60 | |||||||||
7 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 319 | 38.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.79 | |||||||||
8 | Filip Bruhn | 2003 | 293 | 39.74 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 42.29 | |||||||||
9 | Mikkel Hansen | 2003 | 292 | 39.80 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.26 | |||||||||
10 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 266 | 41.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.19 | |||||||||
11 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 249 | 41.97 | ||||||
Køge Svømmeklub | 40.93 | |||||||||
12 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 239 | 42.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.01 | |||||||||
13 | Simon Als-Nielsen | 2003 | 218 | 43.85 | ||||||
Farum Svømmeklub | 47.59 | |||||||||
14 | David Cano Rosenvold | 2001 | 216 | 43.97 | ||||||
Farum Svømmeklub | 43.21 | |||||||||
15 | Andreas Hoffmann | 2003 | 159 | 48.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.55 | |||||||||
- | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.04 | |||||||||
- | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 46.50 | |||||||||
- | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | DSQ | ej adskil hænd v afs | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.32 | |||||||||
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas L. Damgård | 2000 | 510 | 33.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.74 | |||||||||
2 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 465 | 34.08 | ||||||
Farum Svømmeklub | 36.69 | |||||||||
3 | Matthæus Vámosi | 2000 | 359 | 37.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.43 | |||||||||
4 | Scott Steenberg | 2000 | 327 | 38.32 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | 614 | 31.08 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | 305 | 38.05 | 1:22.64 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.42 | |||||||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 244 | 41.98 | 1:28.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.73 | |||||||||
3 | Clara Secher Termansen | 2005 | 243 | 41.24 | 1:29.10 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:35.21 | |||||||||
4 | Luna Christensen | 2005 | 180 | 44.11 | 1:38.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:47.26 | |||||||||
5 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 179 | 45.37 | 1:38.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.69 | |||||||||
6 | Josefine Staudt | 2005 | 169 | 46.85 | 1:40.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.91 | |||||||||
7 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 160 | 50.80 | 1:42.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
8 | Agnete Høyer | 2005 | 158 | 47.48 | 1:42.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.18 | |||||||||
9 | Matilde Maagøe | 2007 | 157 | 46.85 | 1:43.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.86 | |||||||||
10 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 155 | 48.02 | 1:43.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.32 | |||||||||
11 | Ditte Jensen | 2005 | 137 | 46.97 | 1:47.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.18 | |||||||||
12 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 136 | 54.91 | 1:48.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:05.00 | |||||||||
13 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 131 | 52.48 | 1:49.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
14 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 123 | 49.73 | 1:51.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.15 | |||||||||
15 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 119 | 51.75 | 1:53.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.64 | |||||||||
16 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 116 | 55.67 | 1:53.89 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
17 | Malu Melody Christensen | 2006 | 110 | 53.84 | 1:56.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
18 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 102 | 56.07 | 1:58.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
19 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 90 | 56.23 | 2:03.91 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.79 | |||||||||
20 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | 90 | 57.34 | 2:04.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
21 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 77 | 56.58 | 2:10.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.33 | |||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 443 | 34.04 | 1:12.95 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.97 | |||||||||
2 | Caroline Veggerby | 2003 | 423 | 34.31 | 1:14.08 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.42 | |||||||||
3 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 342 | 37.29 | 1:19.53 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.07 | |||||||||
4 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 334 | 37.30 | 1:20.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.98 | |||||||||
5 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 326 | 37.39 | 1:20.77 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.02 | |||||||||
6 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 313 | 36.14 | 1:21.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.91 | |||||||||
7 | Rebecca Hoeck | 2004 | 311 | 38.75 | 1:22.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.57 | |||||||||
8 | Malou Soelberg | 2004 | 310 | 37.19 | 1:22.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
9 | Maria Hagen | 2003 | 301 | 36.20 | 1:22.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.75 | |||||||||
10 | Zara Wendel | 2002 | 297 | 37.97 | 1:23.33 | |||||
Odsherred Svømmeklub | 1:22.58 | |||||||||
11 | Josefine Zebitz | 2004 | 278 | 38.25 | 1:25.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.41 | |||||||||
12 | Olivia Callesen | 2004 | 275 | 38.30 | 1:25.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.27 | |||||||||
13 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 269 | 39.04 | 1:26.13 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.11 | |||||||||
14 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | 263 | 36.75 | 1:26.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.55 | |||||||||
15 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 237 | 40.62 | 1:29.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.23 | |||||||||
16 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 226 | 37.94 | 1:31.30 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:40.90 | |||||||||
17 | Emma Sahl Rasmussen | 2004 | 225 | 39.02 | 1:31.35 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Karoline K. Larsen | 2004 | 188 | 43.79 | 1:37.04 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:46.92 | |||||||||
- | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.15 | |||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 502 | 33.53 | 1:09.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.95 | |||||||||
2 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 498 | 33.27 | 1:10.18 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:10.77 | |||||||||
3 | Clara Marott Schelde | 2000 | 458 | 32.81 | 1:12.18 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
4 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 385 | 33.78 | 1:16.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.90 | |||||||||
5 | Freja A. Skov | 2000 | 365 | 35.66 | 1:17.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.49 | |||||||||
- | Camilla Feldmann | 1999 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.32 | |||||||||
- | Simone Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:21.45 | |||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Houen | 1998 | 450 | 32.13 | 1:12.57 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 13:48 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Troels Fode | 2004 | 245 | 37.81 | 1:19.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.32 | |||||||||
2 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 169 | 41.39 | 1:30.00 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.91 | |||||||||
3 | William Bendix Schmidt | 2005 | 142 | 44.43 | 1:35.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:02.52 | |||||||||
4 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 134 | 42.15 | 1:37.34 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:49.13 | |||||||||
5 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 116 | 48.10 | 1:42.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.16 | |||||||||
6 | David Johannes Dahl | 2006 | 96 | 51.51 | 1:48.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
7 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 89 | 48.33 | 1:51.36 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:45.52 | |||||||||
8 | Gustav Abildgaard | 2005 | 80 | 54.14 | 1:55.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
9 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 71 | 54.43 | 2:00.19 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:50.90 | |||||||||
10 | Matthias Slot | 2005 | 70 | 51.37 | 2:00.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
11 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 70 | 55.49 | 2:00.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.67 | |||||||||
12 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 66 | 54.73 | 2:03.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 489 | 29.68 | 1:03.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.37 | |||||||||
2 | Mert Kaya | 2001 | 418 | 30.97 | 1:06.62 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.41 | |||||||||
3 | Rasmus Danielsen | 2001 | 413 | 31.30 | 1:06.87 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.42 | |||||||||
4 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 366 | 31.97 | 1:09.62 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.06 | |||||||||
5 | Joakim Køhn | 2003 | 352 | 32.36 | 1:10.53 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.09 | |||||||||
6 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 338 | 32.79 | 1:11.47 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.39 | |||||||||
7 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 333 | 32.63 | 1:11.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.86 | |||||||||
8 | Mathias Nørskov | 2001 | 331 | 34.09 | 1:12.00 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:20.02 | |||||||||
9 | Christian Ong Hansen | 2001 | 309 | 32.89 | 1:13.68 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:12.84 | |||||||||
10 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 262 | 35.99 | 1:17.85 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.81 | |||||||||
11 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 261 | 35.19 | 1:17.89 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.24 | |||||||||
12 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 260 | 35.63 | 1:17.96 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.10 | |||||||||
13 | Bror Textor-Broch | 2003 | 253 | 36.51 | 1:18.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.49 | |||||||||
14 | Valdemar Brøns | 2003 | 242 | 37.36 | 1:19.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.40 | |||||||||
15 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 226 | 36.29 | 1:21.74 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:26.64 | |||||||||
16 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 225 | 35.66 | 1:21.89 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:37.99 | |||||||||
17 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 213 | 38.40 | 1:23.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.23 | |||||||||
18 | Alens Daugelis | 2002 | 196 | 39.41 | 1:25.66 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:33.22 | |||||||||
19 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 159 | 41.53 | 1:31.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:37.20 | |||||||||
20 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | 143 | 43.02 | 1:35.20 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 117 | 42.54 | 1:41.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.44 | |||||||||
- | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.19 | |||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Munk | 2000 | 575 | 28.27 | 59.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.08 | |||||||||
2 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 460 | 29.88 | 1:04.52 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.79 | |||||||||
3 | Christian Andersen | 1999 | 432 | 30.05 | 1:05.89 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:03.79 | |||||||||
4 | Lucas Hoffmann | 2000 | 431 | 30.39 | 1:05.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.06 | |||||||||
5 | Jacob Holm | 2000 | 385 | 30.82 | 1:08.44 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.91 | |||||||||
6 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 303 | 34.39 | 1:14.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.77 | |||||||||
7 | Thor B. Hansen | 2000 | 283 | 32.48 | 1:15.85 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.83 | |||||||||
8 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 242 | 35.17 | 1:19.91 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.36 | |||||||||
- | Kim Emil K. Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.84 | |||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 618 | 28.05 | 58.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 56.49 | |||||||||
2 | Jacob Holst | 1991 | 550 | 28.34 | 1:00.77 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.55 | |||||||||
3 | Magnus Lundgren | 1996 | 441 | 30.07 | 1:05.43 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:03.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 27, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 515 | 1:11.32 | 2:26.89 | 3:42.99 | 4:59.45 | 10:07.91 | ||
Søllerød Svømmeklub | 9:59.78 | 6:16.26 | 7:33.87 | 8:51.71 | ||||||
2 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 398 | 1:17.64 | 2:42.18 | 4:06.34 | 5:30.60 | 11:02.22 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 10:43.72 | 6:54.14 | 8:18.07 | 9:40.52 | ||||||
3 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 391 | 1:19.75 | 2:44.45 | 4:09.16 | 5:34.15 | 11:06.08 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 11:08.97 | 6:58.78 | 8:22.25 | 9:46.08 | ||||||
4 | Victoria Husted Volden | 2003 | 344 | 1:22.11 | 2:50.69 | 4:20.16 | 5:48.85 | 11:35.31 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 11:24.41 | 7:17.48 | 8:46.15 | 10:10.71 | ||||||
Løb 27, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 531 | 1:11.81 | 2:26.99 | 3:42.83 | 4:58.91 | 10:01.61 | ||
Helsingør Svømmeklub | 10:07.00 | 6:14.75 | 7:30.90 | 8:46.58 | ||||||
2 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 439 | 1:15.41 | 2:37.20 | 4:00.53 | 5:23.53 | 10:40.88 | ||
Helsingør Svømmeklub | 13:43.92 | 6:44.55 | 8:05.02 | 9:23.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 28, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 446 | 1:09.92 | 2:26.71 | 3:44.61 | 4:59.95 | 18:59.32 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 19:49.99 | 6:15.17 | 7:33.05 | 8:49.45 | 10:06.97 | |||||
11:23.95 | 12:40.52 | 13:56.73 | 15:14.51 | |||||||
16:31.23 | 17:45.88 | |||||||||
2 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 316 | 1:18.03 | 2:42.94 | 4:08.81 | 5:35.07 | 21:18.02 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 7:01.11 | 8:27.79 | 9:53.49 | 11:20.09 | ||||||
12:46.92 | 14:13.55 | 15:40.59 | 17:06.67 | |||||||
18:31.61 | 19:56.67 | |||||||||
Løb 28, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 648 | 1:03.70 | 2:10.76 | 3:18.41 | 4:26.29 | 16:46.44 | ||
Søllerød Svømmeklub | 16:39.63 | 5:34.08 | 6:41.91 | 7:49.11 | 8:55.83 | |||||
10:02.75 | 11:09.85 | 12:16.98 | 13:24.25 | |||||||
14:31.92 | 15:40.49 | |||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 603 | 1:03.67 | 2:11.13 | 3:18.82 | 4:26.63 | 17:10.50 | ||
Køge Svømmeklub | 17:01.74 | 5:34.36 | 6:42.31 | 7:50.22 | 9:00.71 | |||||
10:12.26 | 11:22.54 | 12:33.46 | 13:43.51 | |||||||
14:54.42 | 16:04.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 446 | 34.04 | 1:12.74 | 1:51.59 | 2:27.82 | |||
Køge Svømmeklub | 2:31.86 | |||||||||
2 | Rebecca Petersen | 2005 | 317 | 38.26 | 1:22.68 | 2:06.08 | 2:45.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.33 | |||||||||
3 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 276 | 40.81 | 1:26.46 | 2:10.65 | 2:53.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.87 | |||||||||
4 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 269 | 37.88 | 1:22.94 | 2:09.53 | 2:54.81 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:03.88 | |||||||||
5 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 256 | 40.05 | 1:27.54 | 2:13.70 | 2:57.82 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:01.26 | |||||||||
6 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 233 | 42.35 | 1:32.26 | 2:18.45 | 3:03.42 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:38.56 | |||||||||
7 | Malu Melody Christensen | 2006 | 213 | 44.09 | 1:36.43 | 2:27.78 | 3:09.01 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:32.63 | |||||||||
8 | Ditte Jensen | 2005 | 209 | 43.96 | 1:34.08 | 2:25.57 | 3:10.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:07.80 | |||||||||
9 | Kamma Rasmussen | 2006 | 207 | 42.23 | 1:32.78 | 2:24.12 | 3:10.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:22.58 | |||||||||
10 | Alma Gotfredsen | 2005 | 202 | 40.65 | 1:30.15 | 2:20.57 | 3:12.26 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:12.06 | |||||||||
11 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 202 | 43.77 | 1:32.60 | 2:24.05 | 3:12.27 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:14.12 | |||||||||
12 | Matilde Maagøe | 2007 | 192 | 44.38 | 1:35.65 | 2:26.98 | 3:15.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:22.46 | |||||||||
13 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 189 | 46.15 | 1:38.39 | 2:30.60 | 3:16.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:36.89 | |||||||||
14 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 171 | 44.72 | 1:39.44 | 2:33.38 | 3:23.43 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 169 | 47.80 | 1:42.15 | 2:36.36 | 3:24.27 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:02.00 | |||||||||
16 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 162 | 46.59 | 1:41.88 | 2:37.87 | 3:26.95 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:35.00 | |||||||||
17 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 161 | 48.14 | 1:43.78 | 2:39.48 | 3:27.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:55.00 | |||||||||
18 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 150 | 47.77 | 1:43.45 | 2:38.31 | 3:32.23 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:41.79 | |||||||||
19 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 142 | 47.15 | 1:44.10 | 2:41.91 | 3:36.11 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:35.50 | |||||||||
20 | Sofie Ewers Stokholm | 2006 | 132 | 48.32 | 1:44.71 | 2:47.40 | 3:41.45 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:36.06 | |||||||||
21 | Julie Philip | 2007 | 131 | 50.71 | 1:49.08 | 2:46.37 | 3:42.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:10.00 | |||||||||
22 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 131 | 51.12 | 1:49.29 | 2:46.12 | 3:42.29 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:15.11 | |||||||||
23 | Solvej Juulsgaard | 2006 | 124 | 51.02 | 1:51.41 | 2:48.97 | 3:46.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:50.00 | |||||||||
24 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | 123 | 48.82 | 1:48.51 | 2:49.83 | 3:46.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:55.00 | |||||||||
25 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | 122 | 51.06 | 1:49.55 | 2:53.33 | 3:47.37 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:47.57 | |||||||||
26 | Bianca Roos | 2006 | 114 | 49.64 | 1:50.95 | 2:52.01 | 3:52.35 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:12.19 | |||||||||
27 | Sofie Boas Olsen | 2006 | 97 | 55.70 | 1:59.06 | 3:04.14 | 4:05.53 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Louise Byrn | 2006 | 88 | 56.79 | 2:03.90 | 3:11.26 | 4:13.61 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 495 | 32.53 | 1:08.72 | 1:46.08 | 2:22.80 | |||
Køge Svømmeklub | 2:16.92 | |||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 490 | 33.31 | 1:10.96 | 1:48.01 | 2:23.29 | |||
Køge Svømmeklub | 2:22.33 | |||||||||
3 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 459 | 32.21 | 1:09.87 | 1:48.35 | 2:26.45 | |||
Farum Svømmeklub | 2:24.08 | |||||||||
4 | Elena Westmark Holm | 2003 | 429 | 33.71 | 1:11.69 | 1:52.18 | 2:29.73 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:25.67 | |||||||||
5 | Mia Krüger | 2002 | 428 | 33.96 | 1:12.12 | 1:51.18 | 2:29.86 | |||
Farum Svømmeklub | 2:27.78 | |||||||||
6 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 426 | 34.41 | 1:12.69 | 1:52.13 | 2:30.07 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:25.78 | |||||||||
7 | Rebecca Hoeck | 2004 | 413 | 34.45 | 1:12.66 | 1:52.76 | 2:31.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.31 | |||||||||
8 | Camilla Kaavé | 2003 | 394 | 36.05 | 1:15.64 | 1:56.97 | 2:34.03 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:37.63 | |||||||||
9 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 393 | 34.07 | 1:13.72 | 1:54.89 | 2:34.18 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:33.03 | |||||||||
10 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 388 | 33.85 | 1:13.78 | 1:54.83 | 2:34.86 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:34.54 | |||||||||
11 | Olivia Callesen | 2004 | 383 | 34.56 | 1:14.23 | 1:55.62 | 2:35.57 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.19 | |||||||||
12 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 374 | 34.95 | 1:14.94 | 1:55.53 | 2:36.70 | |||
Køge Svømmeklub | 2:25.58 | |||||||||
13 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 371 | 37.13 | 1:19.06 | 2:00.14 | 2:37.10 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:43.65 | |||||||||
14 | Malou Soelberg | 2004 | 371 | 36.45 | 1:17.73 | 1:58.38 | 2:37.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.95 | |||||||||
15 | Josefine Zebitz | 2004 | 344 | 38.31 | 1:20.14 | 2:02.26 | 2:41.24 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.43 | |||||||||
16 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | 340 | 38.17 | 1:20.18 | 2:02.33 | 2:41.82 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:49.85 | |||||||||
17 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 339 | 36.77 | 1:17.58 | 2:00.86 | 2:41.91 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:39.69 | |||||||||
18 | Laura Vangkilde | 2004 | 316 | 38.32 | 1:20.85 | 2:04.42 | 2:45.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.41 | |||||||||
19 | Karoline K. Larsen | 2004 | 271 | 39.99 | 1:26.37 | 2:11.72 | 2:54.51 | |||
Farum Svømmeklub | 2:54.73 | |||||||||
20 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 263 | 40.44 | 1:26.09 | 2:12.38 | 2:56.33 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:55.49 | |||||||||
21 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | 165 | 46.40 | 1:39.60 | 2:35.27 | 3:25.94 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
22 | Mille Dige From | 2004 | 155 | 49.67 | 1:42.33 | 2:37.57 | 3:29.99 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Løb 29, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Louise Balle | 2001 | 609 | 31.15 | 1:05.00 | 1:39.14 | 2:13.27 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.90 | |||||||||
2 | Frederikke Petri | 2001 | 592 | 31.44 | 1:05.35 | 1:40.13 | 2:14.52 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:14.04 | |||||||||
3 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 515 | 32.72 | 1:07.67 | 1:44.14 | 2:20.95 | |||
Køge Svømmeklub | 2:15.64 | |||||||||
4 | Freja A. Skov | 2000 | 513 | 32.40 | 1:08.84 | 1:45.60 | 2:21.07 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:20.34 | |||||||||
5 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 501 | 32.46 | 1:09.29 | 1:45.98 | 2:22.22 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:20.61 | |||||||||
6 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 486 | 33.18 | 1:10.13 | 1:47.17 | 2:23.61 | |||
Køge Svømmeklub | 2:19.08 | |||||||||
7 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 486 | 33.55 | 1:10.61 | 1:47.94 | 2:23.64 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:25.52 | |||||||||
8 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 483 | 32.91 | 1:09.53 | 1:47.13 | 2:23.95 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:20.69 | |||||||||
9 | Simone Jørgensen | 1999 | 470 | 32.98 | 1:09.45 | 1:47.30 | 2:25.30 | |||
Farum Svømmeklub | 2:21.74 | |||||||||
10 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 441 | 32.41 | 1:11.14 | 1:49.79 | 2:28.40 | |||
Farum Svømmeklub | 2:29.75 | |||||||||
11 | Amalie Harplod Hansen | 2001 | 358 | 36.53 | 1:16.44 | 1:59.30 | 2:38.98 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:46.02 | |||||||||
12 | Zofia Kulon | 2001 | 307 | 38.73 | 1:21.27 | 2:04.13 | 2:47.45 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:47.96 | |||||||||
- | Mia Wennecke | 1999 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:09.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 15:55 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 337 | 34.20 | 1:12.97 | 1:51.84 | 2:26.52 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:26.24 | |||||||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | 306 | 35.44 | 1:14.57 | 1:53.42 | 2:31.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:31.51 | |||||||||
3 | Sebastian Greisen | 2004 | 291 | 35.28 | 1:14.61 | 1:54.08 | 2:33.83 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.02 | |||||||||
4 | Oliver Schultz | 2004 | 273 | 37.19 | 1:17.66 | 1:58.27 | 2:37.07 | |||
Køge Svømmeklub | 2:44.31 | |||||||||
5 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 243 | 39.23 | 1:21.91 | 2:04.44 | 2:43.26 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:01.24 | |||||||||
6 | Mikkel Andersen | 2005 | 236 | 37.47 | 1:19.81 | 2:03.28 | 2:44.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.83 | |||||||||
7 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 232 | 37.80 | 1:21.38 | 2:03.99 | 2:45.77 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:46.11 | |||||||||
8 | Lucas Kaavé | 2004 | 222 | 38.52 | 1:21.96 | 2:06.71 | 2:48.26 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:59.67 | |||||||||
9 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 214 | 39.57 | 1:22.93 | 2:07.26 | 2:50.36 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:54.52 | |||||||||
10 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 194 | 40.14 | 1:28.21 | 2:11.83 | 2:56.06 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:36.26 | |||||||||
11 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 193 | 39.63 | 1:26.75 | 2:13.20 | 2:56.49 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:20.09 | |||||||||
12 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 190 | 40.18 | 1:25.66 | 2:13.08 | 2:57.39 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:56.89 | |||||||||
13 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 183 | 39.97 | 1:27.55 | 2:15.39 | 2:59.38 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:03.63 | |||||||||
14 | William Bogø Andersen | 2005 | 183 | 38.78 | 1:25.64 | 2:13.03 | 2:59.50 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:33.66 | |||||||||
15 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 181 | 41.21 | 1:30.04 | 2:19.33 | 3:00.04 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:06.08 | |||||||||
16 | Oscar Svensson | 2005 | 178 | 40.37 | 1:28.72 | 2:17.29 | 3:01.16 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:08.84 | |||||||||
17 | Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 166 | 42.48 | 1:29.55 | 2:17.30 | 3:05.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:25.20 | |||||||||
18 | William Folkmann | 2006 | 165 | 40.68 | 1:30.59 | 2:20.32 | 3:05.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:34.98 | |||||||||
19 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 165 | 41.31 | 1:29.53 | 2:20.15 | 3:05.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:17.55 | |||||||||
20 | William Rützou | 2005 | 163 | 43.31 | 1:33.58 | 2:23.33 | 3:06.66 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:07.19 | |||||||||
21 | Gustav Abildgaard | 2005 | 147 | 42.50 | 1:32.91 | 2:24.31 | 3:13.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:22.94 | |||||||||
22 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 144 | 41.53 | 1:32.73 | 2:24.45 | 3:14.18 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:41.22 | |||||||||
23 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 144 | 41.97 | 1:33.65 | 2:25.95 | 3:14.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.59 | |||||||||
24 | Vincent Matras | 2005 | 144 | 44.54 | 1:33.81 | 2:25.05 | 3:14.54 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:14.81 | |||||||||
25 | William Leth | 2004 | 138 | 44.69 | 1:39.02 | 2:29.68 | 3:17.31 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:39.13 | |||||||||
26 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 136 | 44.24 | 1:35.08 | 2:28.78 | 3:18.13 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:28.88 | |||||||||
27 | Mads Ole Frederiksen | 2004 | 117 | 45.52 | 1:42.37 | 2:38.34 | 3:28.42 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:00.05 | |||||||||
28 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 114 | 46.09 | 1:41.88 | 2:37.06 | 3:29.75 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:31.94 | |||||||||
29 | Anders W. Pedersen | 2006 | 114 | 47.32 | 1:44.28 | 2:38.82 | 3:30.22 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:30.12 | |||||||||
30 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 112 | 47.07 | 1:40.42 | 2:36.37 | 3:31.33 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:42.59 | |||||||||
31 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 104 | 47.44 | 1:43.61 | 2:41.87 | 3:36.58 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Louis Giesel | 2006 | 96 | 49.59 | 1:48.54 | 2:47.05 | 3:42.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:48.75 | |||||||||
33 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 92 | 48.40 | 1:50.84 | 2:50.13 | 3:45.52 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:03.11 | |||||||||
34 | Frederik Molin | 2005 | 75 | 52.36 | 1:53.87 | 2:59.90 | 4:01.01 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:52.13 | |||||||||
- | Silas Fessel | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:23.54 | |||||||||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 505 | 31.14 | 1:03.64 | 1:36.59 | 2:08.08 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:04.53 | |||||||||
2 | Mert Kaya | 2001 | 488 | 30.84 | 1:03.18 | 1:36.52 | 2:09.48 | |||
Køge Svømmeklub | 2:08.39 | |||||||||
3 | Rasmus Danielsen | 2001 | 452 | 30.11 | 1:03.64 | 1:38.45 | 2:12.83 | |||
Køge Svømmeklub | 2:08.60 | |||||||||
4 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 421 | 31.87 | 1:07.46 | 1:42.99 | 2:16.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.25 | |||||||||
5 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 409 | 31.79 | 1:07.93 | 1:43.19 | 2:17.35 | |||
Farum Svømmeklub | 2:16.76 | |||||||||
6 | Christoffer Hove | 2002 | 394 | 32.68 | 1:08.55 | 1:44.93 | 2:19.11 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:22.61 | |||||||||
6 | Mark Wiskum | 2001 | 394 | 31.14 | 1:06.53 | 1:42.89 | 2:19.11 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:16.63 | |||||||||
8 | Daniel Hartkopf | 2001 | 382 | 32.21 | 1:08.14 | 1:44.69 | 2:20.50 | |||
Køge Svømmeklub | 2:16.21 | |||||||||
9 | Christian Ong Hansen | 2001 | 359 | 32.77 | 1:10.68 | 1:48.24 | 2:23.42 | |||
Farum Svømmeklub | 2:34.93 | |||||||||
10 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 323 | 33.52 | 1:12.93 | 1:52.26 | 2:28.65 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.25 | |||||||||
11 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 302 | 35.48 | 1:14.93 | 1:54.69 | 2:32.00 | |||
Køge Svømmeklub | 2:35.45 | |||||||||
12 | Johannes K. Larsen | 2002 | 301 | 33.01 | 1:12.08 | 1:53.30 | 2:32.07 | |||
Farum Svømmeklub | 2:33.07 | |||||||||
13 | Victor Lund | 2002 | 296 | 34.28 | 1:13.89 | 1:54.71 | 2:32.91 | |||
Køge Svømmeklub | 2:32.93 | |||||||||
14 | Alens Daugelis | 2002 | 267 | 34.56 | 1:14.41 | 1:56.10 | 2:38.27 | |||
Farum Svømmeklub | 2:26.51 | |||||||||
15 | Frederik Jørgensen | 2003 | 266 | 34.78 | 1:15.79 | 1:58.35 | 2:38.44 | |||
Farum Svømmeklub | 2:32.30 | |||||||||
16 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 256 | 36.23 | 1:17.27 | 1:59.00 | 2:40.49 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:42.08 | |||||||||
17 | Otto Walther Holst | 2003 | 247 | 37.55 | 1:20.18 | 2:01.43 | 2:42.46 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:51.41 | |||||||||
18 | Janus Schnabl | 2003 | 240 | 37.72 | 1:20.69 | 2:02.30 | 2:43.94 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:47.94 | |||||||||
19 | Nicklas Andersen | 2001 | 237 | 27.63 | 1:18.00 | 2:01.55 | 2:44.69 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:15.11 | |||||||||
20 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 225 | 37.53 | 1:20.31 | 2:04.35 | 2:47.60 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:50.65 | |||||||||
- | Gustav Caleb | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:40.06 | |||||||||
- | Malthe Letting | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:08.52 | |||||||||
- | Rasmus Thode Møller | 2002 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:25.19 | |||||||||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 598 | 28.76 | 59.94 | 1:30.61 | 2:01.04 | |||
Køge Svømmeklub | 1:57.21 | |||||||||
2 | Christian Andersen | 1999 | 529 | 28.73 | 1:00.50 | 1:33.22 | 2:06.04 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:02.70 | |||||||||
3 | Julius Munk | 2000 | 513 | 29.94 | 1:02.33 | 1:34.75 | 2:07.41 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:03.43 | |||||||||
4 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 487 | 29.45 | 1:02.36 | 1:36.34 | 2:09.63 | |||
Køge Svømmeklub | 2:01.92 | |||||||||
5 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 457 | 30.60 | 1:04.69 | 1:38.55 | 2:12.34 | |||
Køge Svømmeklub | 2:02.82 | |||||||||
6 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 447 | 29.11 | 1:02.46 | 1:37.74 | 2:13.32 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:08.44 | |||||||||
7 | Emil Tönshoff | 2000 | 438 | 29.98 | 1:04.65 | 1:39.79 | 2:14.31 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:13.32 | |||||||||
8 | Andreas L. Damgård | 2000 | 415 | 30.52 | 1:05.96 | 1:42.11 | 2:16.67 | |||
Køge Svømmeklub | 2:23.18 | |||||||||
9 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 404 | 31.25 | 1:06.15 | 1:43.08 | 2:17.97 | |||
Køge Svømmeklub | 2:16.00 | |||||||||
10 | Scott Steenberg | 2000 | 402 | 32.06 | 1:07.29 | 1:43.39 | 2:18.14 | |||
Farum Svømmeklub | 2:16.63 | |||||||||
11 | Thor B. Hansen | 2000 | 339 | 31.63 | 1:09.32 | 1:47.79 | 2:26.24 | |||
Køge Svømmeklub | 2:15.00 | |||||||||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Holst | 1991 | 616 | 28.90 | 1:00.01 | 1:30.40 | 1:59.86 | |||
Køge Svømmeklub | 1:54.57 | |||||||||
2 | Magnus Lundgren | 1996 | 552 | 29.29 | 1:00.70 | 1:32.26 | 2:04.33 | |||
Køge Svømmeklub | 1:55.67 | |||||||||
- | Alexander Mundt | 1994 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:00.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 15:55 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 16:16 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 366 | 45.39 | 1:35.64 | 2:25.27 | 3:14.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:21.36 | |||||||||
2 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 320 | 44.59 | 1:36.48 | 2:30.29 | 3:23.21 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:12.30 | |||||||||
3 | Clara Secher Termansen | 2005 | 318 | 48.34 | 1:40.24 | 2:32.78 | 3:23.73 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:25.85 | |||||||||
4 | Luna Christensen | 2005 | 303 | 47.24 | 1:39.61 | 2:32.98 | 3:26.95 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:34.94 | |||||||||
5 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 280 | 50.59 | 1:43.89 | 2:38.49 | 3:32.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:30.39 | |||||||||
6 | Josefine Staudt | 2005 | 277 | 49.09 | 1:44.15 | 2:39.56 | 3:33.25 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:50.93 | |||||||||
7 | Agnete Høyer | 2005 | 263 | 52.11 | 1:47.98 | 2:43.37 | 3:37.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:45.16 | |||||||||
8 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 261 | 52.74 | 1:47.53 | 2:42.92 | 3:37.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:45.92 | |||||||||
9 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 239 | 53.00 | 1:52.59 | 2:48.62 | 3:44.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.00 | |||||||||
10 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | 228 | 53.93 | 1:51.83 | 2:49.54 | 3:47.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:57.93 | |||||||||
11 | Liva Lund Hansen | 2005 | 225 | 52.39 | 1:50.29 | 2:49.88 | 3:48.55 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Monika Dragieva | 2006 | 224 | 53.32 | 1:52.09 | 2:50.49 | 3:48.88 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:03.22 | |||||||||
13 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 210 | 55.15 | 1:55.99 | 2:55.03 | 3:53.93 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:53.00 | |||||||||
14 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 184 | 58.56 | 2:02.99 | 3:03.02 | 4:04.32 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:52.00 | |||||||||
15 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 183 | 57.68 | 2:00.68 | 3:03.32 | 4:05.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:52.60 | |||||||||
16 | Astrid Høyer | 2007 | 179 | 58.40 | 2:01.88 | 3:03.70 | 4:06.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:10.00 | |||||||||
17 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 130 | 1:02.32 | 2:14.36 | 3:24.16 | 4:33.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:20.00 | |||||||||
18 | Solvej Juulsgaard | 2006 | 116 | 1:06.64 | 2:20.03 | 3:33.86 | 4:45.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:10.00 | |||||||||
19 | Victoria Xin Ai Liu Carst | 2006 | 115 | 1:02.58 | 2:16.88 | 3:32.65 | 4:45.93 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:02.41 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 511 | 39.46 | 1:24.18 | 2:09.13 | 2:53.93 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:52.87 | |||||||||
2 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 495 | 40.23 | 1:24.55 | 2:10.01 | 2:55.76 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:46.91 | |||||||||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 477 | 40.14 | 1:26.46 | 2:13.14 | 2:57.97 | |||
Køge Svømmeklub | 2:57.26 | |||||||||
4 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 439 | 42.24 | 1:28.60 | 2:15.84 | 3:02.98 | |||
Køge Svømmeklub | 3:01.17 | |||||||||
5 | Astrid Thimmer | 2003 | 401 | 42.35 | 1:29.93 | 2:19.44 | 3:08.63 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:14.17 | |||||||||
6 | Lærke Blond | 2003 | 397 | 41.92 | 1:29.62 | 2:19.81 | 3:09.18 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:05.78 | |||||||||
7 | Dagmar Boeck | 2004 | 384 | 42.48 | 1:32.16 | 2:23.17 | 3:11.25 | |||
Farum Svømmeklub | 3:28.25 | |||||||||
7 | Mathilde Hagihara | 2004 | 384 | 43.61 | 1:31.99 | 2:21.65 | 3:11.25 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:08.21 | |||||||||
9 | Caroline Meyer | 2002 | 356 | 44.03 | 1:34.69 | 2:25.77 | 3:16.27 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:09.50 | |||||||||
10 | Olivia Callesen | 2004 | 349 | 45.56 | 1:35.88 | 2:27.78 | 3:17.56 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.51 | |||||||||
11 | Maya Hatting Bärmann | 2004 | 321 | 46.34 | 1:37.59 | 2:30.48 | 3:23.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:41.77 | |||||||||
12 | Jasmin Philip | 2004 | 319 | 46.40 | 1:39.10 | 2:31.35 | 3:23.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:25.89 | |||||||||
13 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 263 | 49.01 | 1:44.74 | 2:40.95 | 3:36.97 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:35.24 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 604 | 37.24 | 1:19.66 | 2:02.00 | 2:44.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.63 | |||||||||
2 | Melanie Degner | 2000 | 543 | 37.57 | 1:21.31 | 2:05.76 | 2:50.44 | |||
Køge Svømmeklub | 2:39.96 | |||||||||
3 | Pernille Pedersen | 2001 | 475 | 41.00 | 1:26.87 | 2:12.56 | 2:58.29 | |||
Køge Svømmeklub | 2:49.30 | |||||||||
4 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 473 | 41.31 | 1:27.15 | 2:12.71 | 2:58.43 | |||
Køge Svømmeklub | 2:53.47 | |||||||||
- | Marta Kruse Johansen | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:59.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 16:16 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 335 | 40.97 | 1:28.11 | 2:15.28 | 3:02.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.24 | |||||||||
2 | Tobias Gammelvind | 2004 | 217 | 49.89 | 1:46.09 | 2:39.31 | 3:31.12 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:42.30 | |||||||||
3 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 189 | 50.15 | 1:46.21 | 2:44.38 | 3:41.24 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:50.71 | |||||||||
4 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 186 | 50.59 | 1:49.18 | 2:48.11 | 3:42.30 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:05.20 | |||||||||
5 | David Johannes Dahl | 2006 | 154 | 54.74 | 1:56.35 | 2:56.45 | 3:56.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:07.25 | |||||||||
6 | Matthias Slot | 2005 | 148 | 56.68 | 1:59.24 | 3:01.52 | 4:00.00 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:55.00 | |||||||||
7 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 147 | 55.98 | 1:56.31 | 2:59.84 | 4:00.44 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.00 | |||||||||
8 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 140 | 56.54 | 1:57.77 | 3:01.01 | 4:04.40 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:50.00 | |||||||||
9 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 133 | 57.88 | 2:02.11 | 3:04.88 | 4:08.39 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:16.81 | |||||||||
10 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 112 | 59.32 | 2:06.59 | 3:14.97 | 4:23.48 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
11 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 98 | 1:05.02 | 2:15.38 | 3:26.84 | 4:35.08 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:37.43 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | 461 | 38.71 | 1:19.82 | 2:02.22 | 2:44.32 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:44.43 | |||||||||
2 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 431 | 37.95 | 1:20.79 | 2:04.47 | 2:48.08 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:46.46 | |||||||||
3 | Daniel Hartkopf | 2001 | 416 | 38.37 | 1:22.03 | 2:07.37 | 2:50.06 | |||
Køge Svømmeklub | 2:45.11 | |||||||||
4 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 415 | 37.39 | 1:20.54 | 2:05.28 | 2:50.26 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:50.45 | |||||||||
5 | Mikkel Hansen | 2003 | 333 | 41.00 | 1:28.75 | 2:16.63 | 3:03.17 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:07.70 | |||||||||
6 | Mathias Nørskov | 2001 | 332 | 40.04 | 1:27.69 | 2:15.54 | 3:03.32 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:10.37 | |||||||||
7 | Filip Bruhn | 2003 | 312 | 41.36 | 1:29.13 | 2:17.56 | 3:07.11 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:19.35 | |||||||||
8 | Victor Lund | 2002 | 311 | 42.68 | 1:31.08 | 2:19.46 | 3:07.30 | |||
Køge Svømmeklub | 3:02.15 | |||||||||
9 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 302 | 42.69 | 1:30.61 | 2:19.70 | 3:09.17 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.90 | |||||||||
10 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 301 | 41.51 | 1:30.21 | 2:20.69 | 3:09.49 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:20.78 | |||||||||
11 | Otto Walther Holst | 2003 | 238 | 45.71 | 1:37.83 | 2:31.73 | 3:24.68 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 3:23.23 | |||||||||
12 | Simon Als-Nielsen | 2003 | 214 | 46.41 | 1:41.37 | 2:37.60 | 3:32.04 | |||
Farum Svømmeklub | 3:32.68 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Hoffmann | 2000 | 489 | 35.61 | 1:17.65 | 1:59.32 | 2:41.14 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.52 | |||||||||
2 | Jacob Holm | 2000 | 437 | 37.59 | 1:20.66 | 2:04.37 | 2:47.31 | |||
Køge Svømmeklub | 2:38.15 | |||||||||
3 | Andreas L. Damgård | 2000 | 410 | 37.39 | 1:21.86 | 2:06.95 | 2:50.85 | |||
Køge Svømmeklub | 2:42.35 | |||||||||
4 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 402 | 37.49 | 1:21.62 | 2:07.82 | 2:51.99 | |||
Farum Svømmeklub | 2:50.91 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | 678 | 32.92 | 1:09.75 | 1:47.42 | 2:24.57 | |||
Køge Svømmeklub | 2:18.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 343 | 38.65 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.27 | |||||||||
2 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 322 | 39.45 | ||||||
Køge Svømmeklub | 41.82 | |||||||||
3 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 317 | 39.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.59 | |||||||||
4 | Rebecca Petersen | 2005 | 313 | 39.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.22 | |||||||||
5 | Clara Secher Termansen | 2005 | 265 | 42.09 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 52.69 | |||||||||
6 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 262 | 42.26 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 40.30 | |||||||||
7 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 235 | 43.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.89 | |||||||||
8 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 233 | 43.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.57 | |||||||||
9 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 222 | 44.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Købke | 2005 | 214 | 45.19 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 47.06 | |||||||||
11 | Carla Heidemann | 2007 | 176 | 48.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
12 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 174 | 48.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.54 | |||||||||
13 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | 174 | 48.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.14 | |||||||||
14 | Bianca Roos | 2006 | 167 | 49.07 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.44 | |||||||||
15 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 153 | 50.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.86 | |||||||||
16 | Victoria Xin Ai Liu Carst | 2006 | 143 | 51.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.84 | |||||||||
17 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 141 | 51.93 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 52.43 | |||||||||
18 | Liv Panduro | 2006 | 137 | 52.45 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 58.28 | |||||||||
19 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 134 | 52.78 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 55.02 | |||||||||
20 | Astrid Høyer | 2007 | 119 | 54.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.18 | |||||||||
21 | Emilie Dommer | 2007 | 116 | 55.36 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.00 | |||||||||
22 | Sofie Ewers Stokholm | 2006 | 112 | 56.08 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.49 | |||||||||
23 | Ella Nikoline Borg | 2005 | 106 | 57.09 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 56.39 | |||||||||
24 | Freja Lysdahl | 2007 | 82 | 1:02.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.00 | |||||||||
25 | Amalie Aagesen Bonnesen | 2006 | 81 | 1:02.36 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.00 | |||||||||
26 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 61 | 1:08.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.27 | |||||||||
- | Alma Rosenkrantz Green | 2006 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.00 | |||||||||
- | Alberte Lysdahl | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.00 | |||||||||
- | Anna Bruun-Møller | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.00 | |||||||||
- | Carla T. A. Clausdatter | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.00 | |||||||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 434 | 35.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.10 | |||||||||
2 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 422 | 36.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.21 | |||||||||
3 | Mathilde Hagihara | 2004 | 363 | 37.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
4 | Sophie Gjelstrup | 2002 | 352 | 38.29 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 40.21 | |||||||||
5 | Clara Dreier | 2004 | 330 | 39.15 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.45 | |||||||||
6 | Jasmin Philip | 2004 | 315 | 39.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.00 | |||||||||
7 | Camilla Kaavé | 2003 | 314 | 39.81 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.96 | |||||||||
8 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 312 | 39.86 | ||||||
Farum Svømmeklub | 45.61 | |||||||||
9 | Josefine Zebitz | 2004 | 305 | 40.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.47 | |||||||||
10 | Emma Sahl Rasmussen | 2004 | 305 | 40.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | 42.28 | |||||||||
11 | Rebecca Hoeck | 2004 | 302 | 40.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.07 | |||||||||
12 | Luna Trojlsgaard | 2004 | 292 | 40.76 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 40.96 | |||||||||
13 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | 270 | 41.83 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 42.20 | |||||||||
14 | Laura Vangkilde | 2004 | 240 | 43.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.99 | |||||||||
15 | Emilia van Wyk B. Jensen | 2004 | 228 | 44.29 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 44.59 | |||||||||
16 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 209 | 45.57 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 44.95 | |||||||||
17 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 208 | 45.63 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 44.84 | |||||||||
18 | Arwen Nybo | 2004 | 193 | 46.78 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 44.87 | |||||||||
19 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 178 | 48.05 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 55.84 | |||||||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Wennecke | 1999 | 569 | 32.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.34 | |||||||||
2 | Sara Krell Refn | 1999 | 508 | 33.91 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.40 | |||||||||
3 | Pernille Pedersen | 2001 | 449 | 35.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
4 | Clara Marott Schelde | 2000 | 419 | 36.14 | ||||||
Farum Svømmeklub | 36.34 | |||||||||
5 | Frederikke Petri | 2001 | 402 | 36.65 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.70 | |||||||||
6 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 383 | 37.23 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.06 | |||||||||
7 | Zofia Kulon | 2001 | 285 | 41.09 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 41.46 | |||||||||
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Houen | 1998 | 505 | 33.97 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.46 | |||||||||
2 | Sofia Altoft | 1998 | 487 | 34.39 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 34, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Roed | 2004 | 257 | 37.81 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.09 | |||||||||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | 245 | 38.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.00 | |||||||||
3 | Lucas Kaavé | 2004 | 236 | 38.89 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 40.26 | |||||||||
4 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 234 | 39.00 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.62 | |||||||||
5 | Mikkel Andersen | 2005 | 222 | 39.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.26 | |||||||||
6 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 213 | 40.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.42 | |||||||||
7 | Cornelius Olsen | 2005 | 208 | 40.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.74 | |||||||||
8 | Tobias Gammelvind | 2004 | 202 | 40.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.26 | |||||||||
9 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 190 | 41.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.87 | |||||||||
10 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 184 | 42.24 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 42.89 | |||||||||
11 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 171 | 43.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.41 | |||||||||
12 | William Pohl Stangerup | 2004 | 167 | 43.60 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 44.61 | |||||||||
13 | William Leth | 2004 | 160 | 44.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.59 | |||||||||
14 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 146 | 45.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.56 | |||||||||
15 | Anders W. Pedersen | 2006 | 143 | 45.89 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 49.88 | |||||||||
16 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 138 | 46.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.60 | |||||||||
17 | William Bogø Andersen | 2005 | 137 | 46.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.41 | |||||||||
18 | Anders Junker | 2005 | 136 | 46.67 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 48.01 | |||||||||
19 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 132 | 47.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.35 | |||||||||
20 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 129 | 47.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.39 | |||||||||
21 | Illia Bulba | 2006 | 111 | 49.96 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 52.81 | |||||||||
22 | William Folkmann | 2006 | 107 | 50.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.39 | |||||||||
23 | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | 101 | 51.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.88 | |||||||||
24 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 100 | 51.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mads Ole Frederiksen | 2004 | 92 | 53.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.14 | |||||||||
26 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 86 | 54.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 53.80 | |||||||||
27 | Joakim Aagesen Bonnesen | 2006 | 85 | 54.63 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.00 | |||||||||
28 | Frederik Molin | 2005 | 83 | 55.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.22 | |||||||||
29 | Axel Føns Voss | 2005 | 80 | 55.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 55.06 | |||||||||
30 | Christoffer R Søndergaard | 2006 | 74 | 57.20 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.63 | |||||||||
- | Alexander Babenko | 2007 | DSQ | afslut på mave | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.00 | |||||||||
- | Marcus Westmark Holm | 2007 | DSQ | afslut på mave | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.00 | |||||||||
- | Oscar Svensson | 2005 | DSQ | afslut på mave | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 49.10 | |||||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 469 | 30.92 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.35 | |||||||||
2 | Christian Ong Hansen | 2001 | 377 | 33.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.84 | |||||||||
3 | Johannes K. Larsen | 2002 | 362 | 33.71 | ||||||
Farum Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
4 | Mark Wiskum | 2001 | 361 | 33.76 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.66 | |||||||||
5 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 329 | 34.79 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 44.08 | |||||||||
6 | Valdemar Brøns | 2003 | 322 | 35.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
7 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 278 | 36.83 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.75 | |||||||||
8 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 251 | 38.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.86 | |||||||||
9 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 235 | 38.94 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.41 | |||||||||
10 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | 218 | 39.94 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.43 | |||||||||
11 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | 202 | 40.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.33 | |||||||||
12 | Janus Schnabl | 2003 | 172 | 43.22 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 45.62 | |||||||||
13 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | 161 | 44.18 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 48.15 | |||||||||
- | Gustav Caleb | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 38.92 | |||||||||
- | Malthe Letting | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.83 | |||||||||
Løb 34, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 567 | 29.03 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.59 | |||||||||
2 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 492 | 30.44 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 31.07 | |||||||||
3 | Anders Christian Damgaard | 2000 | 215 | 40.08 | ||||||
Farum Svømmeklub | 40.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:31 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 35, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Tøsepigerne 1 | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 4:19.37 | ||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 30.59 | 1:04.73 | 1:04.73 | ||||||
Sofia Altoft | 1998 | 29.13 | 1:01.00 | 2:05.73 | ||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 30.55 | 1:05.65 | 3:11.38 | ||||||
Emma Hjort Kaas | 2002 | 32.07 | 1:07.99 | 4:19.37 | ||||||
2 | Farum Girl Squad 1 | 1999 | Farum Svømmeklub | 4:22.16 | ||||||
Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 30.69 | 1:04.93 | 1:04.93 | ||||||
Sara Krell Refn | 1999 | 31.19 | 1:05.29 | 2:10.22 | ||||||
Clara Marott Schelde | 2000 | 31.50 | 1:07.43 | 3:17.65 | ||||||
Simone Jørgensen | 1999 | 30.53 | 1:04.51 | 4:22.16 | ||||||
3 | Ksk Piger 1 | 1997 | Køge Svømmeklub | 4:23.40 | ||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 30.64 | 1:04.45 | 1:04.45 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 32.22 | 1:08.49 | 2:12.94 | ||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 32.01 | 1:06.49 | 3:19.43 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 30.60 | 1:03.97 | 4:23.40 | ||||||
4 | Køge Piger 2 | 1997 | Køge Svømmeklub | 4:28.32 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 31.87 | 1:06.41 | 1:06.41 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 31.17 | 1:05.33 | 2:11.74 | ||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 32.36 | 1:08.72 | 3:20.46 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 32.34 | 1:07.86 | 4:28.32 | ||||||
5 | Farum Girl Squad 2 | 1999 | Farum Svømmeklub | 4:34.48 | ||||||
Stine Saaby Schmidt | 2002 | 31.10 | 1:06.09 | 1:06.09 | ||||||
Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 32.99 | 1:09.95 | 2:16.04 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 32.86 | 1:09.54 | 3:25.58 | ||||||
Mia Krüger | 2002 | 32.40 | 1:08.90 | 4:34.48 | ||||||
6 | Tøsepigerne 2 | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 4:43.95 | ||||||
Caroline Meyer | 2002 | 33.50 | 1:11.61 | 1:11.61 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 32.61 | 1:11.55 | 2:23.16 | ||||||
Julie Frisch Hoff | 2002 | 33.67 | 1:11.00 | 3:34.16 | ||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 33.25 | 1:09.79 | 4:43.95 | ||||||
7 | Tøsepigerne 3 | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 4:50.08 | ||||||
Camilla Kaavé | 2003 | 35.55 | 1:12.62 | 1:12.62 | ||||||
Sofie Slotved | 2002 | 33.96 | 1:11.75 | 2:24.37 | ||||||
Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 34.48 | 1:13.19 | 3:37.56 | ||||||
Victoria Husted Volden | 2003 | 34.30 | 1:12.52 | 4:50.08 | ||||||
8 | Tøsepigerne 4 | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 5:06.62 | ||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 36.02 | 1:15.18 | 1:15.18 | ||||||
Filippa Olivia Rützou | 2003 | 37.33 | 1:18.13 | 2:33.31 | ||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 36.21 | 1:17.14 | 3:50.45 | ||||||
Mathilde Edele Borg | 2004 | 36.69 | 1:16.17 | 5:06.62 | ||||||
9 | Tøsepigerne 5 | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 5:35.33 | ||||||
Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 37.30 | 1:20.58 | 1:20.58 | ||||||
Clara Secher Termansen | 2005 | 41.11 | 1:24.82 | 2:45.40 | ||||||
Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 39.68 | 1:24.21 | 4:09.61 | ||||||
Arwen Nybo | 2004 | 41.26 | 1:25.72 | 5:35.33 | ||||||
10 | Hovedstadens Piger 1 | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:48.14 | ||||||
Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 43.17 | 1:29.07 | 1:29.07 | ||||||
Ditte Jensen | 2005 | 39.44 | 1:25.08 | 2:54.15 | ||||||
Matilde Maagøe | 2007 | 41.02 | 1:29.36 | 4:23.51 | ||||||
Malu Melody Christensen | 2006 | 40.06 | 1:24.63 | 5:48.14 | ||||||
11 | Gsc Aspirant Piger 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 5:53.17 | ||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 39.66 | 1:22.94 | 1:22.94 | ||||||
Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 40.85 | 1:27.16 | 2:50.10 | ||||||
Monika Dragieva | 2006 | 42.28 | 1:33.10 | 4:23.20 | ||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 42.56 | 1:29.97 | 5:53.17 | ||||||
12 | Hovedstadens Piger 2 | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:59.59 | ||||||
Zoe Overby Traberg | 2006 | 44.43 | 1:32.53 | 1:32.53 | ||||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | 45.11 | 1:34.10 | 3:06.63 | ||||||
Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 41.09 | 1:27.44 | 4:34.07 | ||||||
Cecilie G. Mortensen | 2005 | 39.90 | 1:25.52 | 5:59.59 | ||||||
13 | Heydes Piger 1 | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 6:32.80 | ||||||
Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 40.87 | 1:27.43 | 1:27.43 | ||||||
Sofie Boas Olsen | 2006 | 55.29 | 1:53.80 | 3:21.23 | ||||||
Victoria Haslund Mourier | 2007 | 45.30 | 1:38.19 | 4:59.42 | ||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 42.85 | 1:33.38 | 6:32.80 | ||||||
14 | Heydes Piger 2 | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 6:53.35 | ||||||
Mathilde Syberg Glud | 2004 | 43.37 | 1:34.46 | 1:34.46 | ||||||
Amalie Busch Erhardi | 2006 | 49.41 | 1:41.90 | 3:16.36 | ||||||
Louise Byrn | 2006 | 53.42 | 1:56.28 | 5:12.64 | ||||||
Ella Nikoline Borg | 2005 | 47.69 | 1:40.71 | 6:53.35 | ||||||
- | Gsc Aspirant Piger 1 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | |||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 38.55 | 1:22.62 | 1:22.62 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 38.57 | 1:24.63 | 2:47.25 | ||||||
- | Søllerød Fighters | 2001 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | |||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 30.51 | 1:03.65 | 1:03.65 | ||||||
Sophie Gjelstrup | 2002 | 33.75 | 1:11.83 | 2:15.48 | ||||||
Amalie Harplod Hansen | 2001 | 33.47 | 1:11.21 | 3:26.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 17:51 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Spar Nord Hørsholm Cup | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Hørsholm | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | Hørsholm Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2016 |
Løb 36, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Ksk Drenge 2 | 1997 | Køge Svømmeklub | 3:44.97 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 26.82 | 55.28 | 55.28 | ||||||
Magnus Lundgren | 1996 | 26.38 | 55.24 | 1:50.52 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 28.39 | 1:00.28 | 2:50.80 | ||||||
Jacob Holst | 1991 | 25.48 | 54.17 | 3:44.97 | ||||||
2 | Ksk Drenge 1 | 1997 | Køge Svømmeklub | 3:45.36 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 27.15 | 56.89 | 56.89 | ||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 26.58 | 55.66 | 1:52.55 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 28.15 | 59.75 | 2:52.30 | ||||||
Viktor Christensen | 1995 | 25.59 | 53.06 | 3:45.36 | ||||||
3 | Søllerød Warriors | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 3:55.62 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 28.12 | 58.59 | 58.59 | ||||||
Christian Andersen | 1999 | 27.76 | 58.53 | 1:57.12 | ||||||
Mark Wiskum | 2001 | 28.35 | 1:00.17 | 2:57.29 | ||||||
Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 27.69 | 58.33 | 3:55.62 | ||||||
4 | Køge Drenge 3 | 1997 | Køge Svømmeklub | 4:05.19 | ||||||
Kristian Heinz Buskov | 2000 | 29.55 | 1:02.74 | 1:02.74 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 28.89 | 59.79 | 2:02.53 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 28.51 | 1:00.29 | 3:02.82 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 29.30 | 1:02.37 | 4:05.19 | ||||||
5 | Tøsedrengene 1 | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 4:10.39 | ||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 28.83 | 1:00.87 | 1:00.87 | ||||||
Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 28.75 | 1:00.46 | 2:01.33 | ||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 30.18 | 1:03.84 | 3:05.17 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 31.50 | 1:05.22 | 4:10.39 | ||||||
6 | Farum Miniguns 1 | 2001 | Farum Svømmeklub | 4:11.98 | ||||||
Christian Ong Hansen | 2001 | 29.84 | 1:04.22 | 1:04.22 | ||||||
Scott Steenberg | 2000 | 29.95 | 1:02.53 | 2:06.75 | ||||||
Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 28.18 | 1:01.52 | 3:08.27 | ||||||
Anders Christian Damgaard | 2000 | 29.78 | 1:03.71 | 4:11.98 | ||||||
7 | Team Rocket | 1997 | Køge Svømmeklub | 4:32.75 | ||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 30.31 | 1:05.02 | 1:05.02 | ||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 32.83 | 1:08.17 | 2:13.19 | ||||||
Mikkel Roed | 2004 | 33.48 | 1:10.19 | 3:23.38 | ||||||
Victor Lund | 2002 | 32.59 | 1:09.37 | 4:32.75 | ||||||
8 | Farum Miniguns 2 | 2001 | Farum Svømmeklub | 4:35.08 | ||||||
Johannes K. Larsen | 2002 | 31.55 | 1:07.99 | 1:07.99 | ||||||
Rasmus Thode Møller | 2002 | 29.97 | 1:04.90 | 2:12.89 | ||||||
Alens Daugelis | 2002 | 33.37 | 1:09.88 | 3:22.77 | ||||||
Frederik Jørgensen | 2003 | 34.13 | 1:12.31 | 4:35.08 | ||||||
9 | Tøsedrengene 2 | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 4:35.65 | ||||||
Filip Bruhn | 2003 | 30.95 | 1:05.70 | 1:05.70 | ||||||
Marcus Elkjær Samson | 2003 | 35.77 | 1:15.39 | 2:21.09 | ||||||
Christoffer Hove | 2002 | 31.10 | 1:04.94 | 3:26.03 | ||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 32.37 | 1:09.62 | 4:35.65 | ||||||
10 | Gsc Aspirant Drenge 1 | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 5:03.99 | ||||||
Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 33.94 | 1:14.88 | 1:14.88 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 36.62 | 1:17.07 | 2:31.95 | ||||||
Frederik Stender-Petersen | 2005 | 37.08 | 1:16.42 | 3:48.37 | ||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 34.69 | 1:15.62 | 5:03.99 | ||||||
11 | Tøsedrengene 4 | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 5:16.59 | ||||||
Nikolas Hviid Andersen | 2002 | 33.28 | 1:12.56 | 1:12.56 | ||||||
Frederik Rink Larsen | 2004 | 39.92 | 1:23.46 | 2:36.02 | ||||||
Lucas Kaavé | 2004 | 39.41 | 1:22.74 | 3:58.76 | ||||||
Joachim Lanzky Otto | 2001 | 37.02 | 1:17.83 | 5:16.59 | ||||||
12 | Gsc Aspirant Drenge 2 | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 5:22.02 | ||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 38.16 | 1:19.81 | 1:19.81 | ||||||
William Bendix Schmidt | 2005 | 38.50 | 1:23.56 | 2:43.37 | ||||||
Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 38.21 | 1:18.46 | 4:01.83 | ||||||
Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 37.30 | 1:20.19 | 5:22.02 | ||||||
13 | Tøsedrengene 3 | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 5:22.52 | ||||||
Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 43.82 | 1:29.56 | 1:29.56 | ||||||
Carl-Johan Bødtker | 2003 | 35.52 | 1:15.68 | 2:45.24 | ||||||
Otto Walther Holst | 2003 | 36.64 | 1:18.91 | 4:04.15 | ||||||
Janus Schnabl | 2003 | 37.06 | 1:18.37 | 5:22.52 | ||||||
14 | Hovedstadens Drenge 1 | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:41.99 | ||||||
Vincent Eddy Fabricius | 2005 | 39.49 | 1:25.77 | 1:25.77 | ||||||
Mikkel Andersen | 2005 | 36.49 | 1:16.54 | 2:42.31 | ||||||
Gustav Abildgaard | 2005 | 41.90 | 1:30.20 | 4:12.51 | ||||||
Jonathan S. Samuelsson | 2005 | 41.41 | 1:29.48 | 5:41.99 | ||||||
15 | Hovedstadens Drenge 2 | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:42.78 | ||||||
William Folkmann | 2006 | 39.42 | 1:24.16 | 1:24.16 | ||||||
Matthias Slot | 2005 | 40.62 | 1:25.30 | 2:49.46 | ||||||
David Johannes Dahl | 2006 | 39.22 | 1:24.70 | 4:14.16 | ||||||
Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 41.26 | 1:28.62 | 5:42.78 | ||||||
16 | Heydes Drenge | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 6:18.90 | ||||||
Oscar Svensson | 2005 | 40.18 | 1:25.61 | 1:25.61 | ||||||
Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 49.77 | 1:46.91 | 3:12.52 | ||||||
William Rützou | 2005 | 41.56 | 1:26.66 | 4:39.18 | ||||||
Anders W. Pedersen | 2006 | 47.22 | 1:39.72 | 6:18.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Hørsholm Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 18:00 |