2017-09-19   17:25:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nybolig Kastrup - Åbne Københavnske Masters 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  13:13   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1942-1946 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup    38.06        1:20.49   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1957-1961 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gry Solberg  1960  Oslo Idrettslag    35.46        1:13.61   
Anne Gunn Tingvold  1958  Bergen og Omegn Masters    39.55        1:20.14   
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters    39.41        1:22.48   
Anne-Mette L. Pedersen  1960  Hsk Hermes Masters    38.10        1:22.56   
Lotta Örne  1959  Kungsbacka Simsällskap    40.04        1:24.85   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1962-1966 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karin Elmberg  1965  Kristianstads SLS    32.52        1:07.53   
Anna Bjelm  1966  Helsingborgs Simsällskap    34.21        1:12.62   
Dorthe Rathmann Bengtson  1966  Sigma Swim Birkerød    35.48        1:12.64   
Bente Gertz Sollie  1963  Bergen og Omegn Masters    39.48        1:24.85   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1967-1971 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marja Haglund  1968  Kungsbacka Simsällskap    32.68        1:08.39   
Birgit Dønnum Jensen  1967  Eidsvoll Svømmeklubb    33.50        1:09.10   
Camilla Thuné  1967  Täby Sim    34.29        1:11.57   
Inger J. Dønnum Jensen  1969  Eidsvoll Svømmeklubb    35.48        1:14.98   
Gro Jørstad Nilsen  1967  Bergen og Omegn Masters    36.19        1:17.03   
Helén Johansson  1968  Kungsbacka Simsällskap    37.74        1:18.10   
Maria Gustafsson  1967  Danderyds Sim Club For Swimmin            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1972-1976 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sophia Skou  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.78        1:00.41  DR 
Ulrika Thuné  1972  Simklubben Sydsim    30.90        1:04.43   
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub    32.34        1:07.46   
Anette Vickery  1976  Glostrup Svømme Klub    33.27        1:08.64   
Ilze Adolfsson  1972  Linköpings Allmänna SS    39.26        1:21.50   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1977-1981 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margreet Aanstoot  1980  Malmö Kappsimningsklubb    30.98        1:05.26   
Madoka Christensen  1977  Køge Svømmeklub    32.64        1:08.52   
Louise Green Engberg  1978  Ringsted Svømme Klub    35.23        1:13.27   
Sofie Rohde  1977  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1987-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sophie Schmidt  1991  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.62        1:07.40   
Sofia Åkerberg  1987  Kungsbacka Simsällskap    33.23        1:08.98   
Elise Nygaard Martinsen  1990  Haldens Svømmeklub    33.09        1:09.11   
Carola Pedersen  1989  Hsk Hermes Masters    33.36        1:09.41   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marianne Duijm  1993  U.S.G    29.39        1:00.86   
Emma Festirstein Nyström  1996  U.S.G    29.74        1:01.38   
Stine Dahl Vest  1994  U.S.G    30.23        1:03.18   
Susanne Rübner-Petersen  1994  U.S.G    30.48        1:04.22   
Maria Åkesson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.91        1:10.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  13:13 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:18   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1947-1951 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Olav Ryan  1951  Sigma Swim Allerød    35.09        1:13.76   
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G    35.44        1:14.71   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1952-1956 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mats Örth  1955  Helsingborgs Simsällskap    31.80        1:06.38   
Antonio Rodrigues  1954  Simklubben Ran    31.40        1:06.58   
Jens Halgreen  1954  Ringsted Svømme Klub    34.01        1:12.62   
Lars Ekdahl  1954  Västerås Simsällskap    36.78        1:17.73   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1957-1961 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup    29.30        59.93   
Øyvind Loftheim  1961  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.53        1:01.49   
Rune Sjøblom  1957  Moss Svømmeklubb    30.83        1:03.85   
Peter Lundin  1959  Kungsbacka Simsällskap    30.88        1:04.53   
Robert Jakubek  1959  Helsingborgs Simsällskap    30.65        1:04.58   
Per F. Møller  1960  Næstved IF    30.87        1:04.63   
Eirik Vågshaug  1958  Eidsvoll Svømmeklubb    32.12        1:06.93   
Henrik Boden  1959  Danderyds Sim Club For Swimmin    32.97        1:07.42   
Jens-Christian Iversen  1961  Gentofte Svømme Klub    31.61        1:07.45   
10  Björn Johansson  1958  Helsingborgs Simsällskap    32.57        1:07.70   
11  Håkan Quist  1961  Västerås Simsällskap    35.60        1:14.01   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1962-1966 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erik Røbech  1964  Lørenskog-Rælingen KK    29.09        59.90   
Lars Ericsson  1966  Helsingborgs Simsällskap    30.26        1:03.46   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød    32.25        1:08.06   
Jan Råsø Rasmussen  1962  Swim Team Tåstrup    32.14        1:09.09   
Jacob Schmidt  1964  Föreningen Österlen Sim    34.02        1:12.53   
Ulf Eriksson  1965  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.99        1:14.95   
Jan Palmø  1965  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1967-1971 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Harald Kruger  1967  Täby Sim    27.79        57.13   
Joakim Olofsson  1970  Ängelholms Simsällskap    28.53        1:00.12   
Eddy Krage  1967  Helsingør Svømmeklub    30.11        1:03.87   
Lennart Norrby  1970  Täby Sim    29.78        1:04.32   
Christian Engström  1971  Varberg Sim    31.33        1:05.28   
Patrik Svensson  1970  Varberg Sim    31.12        1:07.05   
Henrik Petersen  1969  Hørsholm Svømmeforening    33.03        1:08.60   
Rune Svendsen  1968  Eidsvoll Svømmeklubb    31.92        1:08.66   
Morten Møllgaard  1971  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1972-1976 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød    26.14        54.63   
Thomas Eriksen  1975  Gentofte Svømme Klub    25.82        55.72   
Tor Wildenstam  1975  Täby Sim    28.23        1:00.24   
Johan Carlén  1976  Täby Sim    28.37        1:00.67   
Dan Bang  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.54        1:00.86   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub    29.62        1:01.68   
Karl Sommarström  1974  Malmö Kappsimningsklubb    29.65        1:01.74   
Johan Meurling  1973  S77 Stenungsund    29.01        1:02.51   
Oskar Börjesson  1973  S77 Stenungsund    29.72        1:03.12   
10  Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub    30.30        1:03.24   
11  Jerker Olsson  1972  Täby Sim    32.48        1:08.32   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1977-1981 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
David Karlsson  1977  S77 Stenungsund    26.52        55.82   
Jonas Falk  1979  Malmö Kappsimningsklubb    27.05        57.18   
Rune Solvang  1980  U.S.G    28.26        59.80   
Ole Garm Nissen  1978  Sigma Swim Birkerød    29.40        1:01.90   
Aron Westwndorf  1980  Sg Elbe Wedel    32.10        1:06.99   
Tobias Lindbom  1979  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1982-1986 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rémi Maguet  1986  Hørsholm Svømmeforening    27.54        58.69   
Michael Nielsen  1985  Sigma Swim Birkerød    29.04        59.18   
Antonio Tredanari  1986  Hsk Hermes Masters    29.26        1:01.74   
David Lindahl  1982  Linköpings Allmänna SS    30.42        1:02.66   
Hannes Boholm  1983  Varberg Sim    30.61        1:04.92   
Jan Rusin  1982  Vest-Brøndby    33.40        1:16.85   
Alexander Weinhagen  1985  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Jens Nørskov  1984  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1987-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thomas Vestergaard  1989  U.S.G    28.48        1:00.08   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1992-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.40        1:03.34   
Jakob Vodstrup  1994  U.S.G            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:18 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:44   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1947-1951 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap            47.21   
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup            49.24   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1952-1956 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Magnusson  1956  Täby Sim            43.05   
Wenche Lydersen  1954  Oslo Idrettslag            43.93   
Grethe Solberg Larsen  1952  Oslo Idrettslag            47.67   
Nina Asper  1953  Oslo Idrettslag            52.13   
Lena Johannsson  1954  Norrköpings Kappsimningsklubb            52.40   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1957-1961 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup            37.05   
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub            38.83   
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub            46.47   
Mira Mazurkiewicz  1957  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.65   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1962-1966 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anette Philipsson  1965  Linköpings Allmänna SS            37.34   
Anna-Karin Josefson  1964  Varberg Sim            38.71   
Sanne Juel  1965  Næstved IF            39.75   
Catharina Magnusson  1966  Linköpings Allmänna SS            42.91   
Tine Ottosen  1965  Helsingør Svømmeklub            43.81   
Ulla-Karin Aufrecht  1964  Västerås Simsällskap            44.11   
Anette Bøgsted  1962  Sigma Swim Birkerød            44.62   
Sonja Haglund  1966  Kungsbacka Simsällskap            46.76   
Heidi Gryholt  1965  Swim Team Tåstrup            48.53   
10  Bente Gertz Sollie  1963  Bergen og Omegn Masters            48.73   
Ellen Åsgard  1966  Snøgg Svømmeklubb            DSQ  2-3armt. u vand v st 
Katarina Hallerstedt  1966  S77 Stenungsund            DSQ  2 armt eft vend. 
Kristin Tangen Lund  1965  Oslo Idrettslag            DSQ  2 br.tag u. vand 
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1967-1971 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød            36.70   
Maria Gustafsson  1967  Danderyds Sim Club For Swimmin            38.56   
Camilla Borglin  1971  Simklubben Triton            38.64   
Signe de Neergaard  1971  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.47   
Johanna Fyrk  1969  Norrköpings Kappsimningsklubb            43.05   
Henriette Lilleør  1970  Sigma Swim Birkerød            45.30   
Vivi Åkerman  1967  Haldens Svømmeklub            46.65   
Helén Johansson  1968  Kungsbacka Simsällskap            50.21   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1972-1976 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Jensen  1974  Göteborg Sim            36.62   
Malin Nilsson  1973  Kungsbacka Simsällskap            38.48   
Annika Svensson  1974  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.54   
Sofie Årsköld  1975  Simklubben Triton            43.87   
Dorte Dugbæk  1976  Sigma Swim Birkerød            45.28   
Marianne Nielsen  1974  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.24   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1977-1981 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Margreet Aanstoot  1980  Malmö Kappsimningsklubb            36.33   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1987-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellinor Wemmert  1988  Helsingborgs Simsällskap            37.69   
Signe Bech  1988  Hsk Hermes Masters            44.01   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josephina Bartela  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:44 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  07 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:57   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stefan Scherling  1972  20            29.72  SR + Nordisk 
  Täby Sim  29.86                 
Christian Christensen  1991  19            30.24   
  U.S.G  30.00                 
Christian A. Frederiksen  1981  18            31.02  DR 
  Næstved IF  31.30                 
Arnold Svarrer  1991  17            31.28   
  Helsingborgs Simsällskap  31.53                 
Jonas Henriksen  1975  16            32.59   
  Sigma Swim Allerød  36.20                 
Philipp Haselbach  1984  15            33.02   
  U.S.G  32.80                 
Thomas Lianee  1985  14            33.05   
  Sigma Swim Birkerød  34.00                 
Matthias Walemo  1977  13            33.10   
  Simklubben Sydsim  32.64                 
Casper Nordahl-Meyer  1982  12            33.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.50                 
10  Lennart Fritzon  1968  11            34.21   
  Simklubben Sydsim  33.84                 
11  Poul Rasmussen  1980  10            34.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.50                 
12  Peter Ahlgren  1968            35.29   
  Simklubben Triton  35.07                 
13  Mark André Kohnagel  1972            35.60   
  Hsk Hermes Masters  35.26                 
14  Anders Lundt  1967            35.91   
  Gentofte Svømme Klub  35.90                 
15  Jonathan Sühl  1994            36.24   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  34.55                 
16  Christian Børresen  1970            36.49   
  Haldens Svømmeklub  36.50                 
17  Thomas Egger  1961            36.61   
  Sg Elbe Wedel  35.50                 
18  Kjell Hagenes  1961            36.63   
  Bergen og Omegn Masters  35.90                 
19  Thorkil Værge  1987            37.09   
  U.S.G  36.00                 
20  Lars Kruse Byron  1960            37.27   
  U.S.G  36.00                 
21  Dan Ole Johansen  1960              37.33   
  Swim Team Tåstrup  36.60                 
22  Mats Möller  1967              37.59   
  Helsingborgs Simsällskap  37.37                 
23  Frank Barthelmes  1965              37.76   
  Sg Elbe Wedel  38.00                 
24  Rolf Martin Breisnes  1965              37.93   
  Sogndal IL  37.10                 
25  Preben Sørensen  1957              38.31   
  Glostrup Svømme Klub  38.00                 
26  Sebastian Dous  1975              38.50   
  Sg Elbe Wedel  39.00                 
27  John Bøgehus Pedersen  1968              38.89   
  Sigma Swim Birkerød  38.83                 
28  Patrik Svensson  1970              38.96   
  Varberg Sim  38.50                 
29  Torbjørn Berger  1961              39.19   
  Moss Svømmeklubb  35.00                 
30  Morten Harning  1966              39.63   
  U.S.G  39.81                 
31  Jürgen Wedekind  1956              39.75   
  Hsk Hermes Masters  38.71                 
32  Rune Offerdal  1969              39.85   
  Haldens Svømmeklub  39.00                 
33  Lars Backlund  1949              40.35   
  Kungsbacka Simsällskap  40.86                 
34  Jan Andersson  1962              40.44   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  39.32                 
35  Anders Føyn  1961              40.60   
  Sigma Swim Birkerød  39.28                 
36  Lars-Gunnar Aufrecht  1963              40.99   
  Västerås Simsällskap  40.03                 
37  Jens Halgreen  1954              41.20   
  Ringsted Svømme Klub  39.45                 
38  Jan Ole Halvorson  1957              41.44   
  Eidsvoll Svømmeklubb  41.00                 
39  Mika Rasila  1971              41.63   
  Varberg Sim  41.21                 
40  Henrik Walldén  1968              42.43   
  Malmö Kappsimningsklubb  41.27                 
41  Arve Lund  1958              42.51   
  Oslo Idrettslag  40.00                 
42  Peter Karlsson  1963              44.42   
  Västerås Simsällskap  44.93                 
43  Ragnar Jensen  1948              44.99   
  Hamar IL  43.00                 
44  Günter Busche  1951              45.33   
  Sc Barsinghausen  45.00                 
45  Nikola Levandis  1979              46.62   
  Glostrup Svømme Klub  48.00                 
46  Jery Liljegren  1942              46.68   
  Malmö Kappsimningsklubb  45.63                 
47  Steen Elborne  1957              47.46   
  Sigma Swim Allerød  47.28                 
48  Torsten Christensen  1954              48.88   
  Swim Team Tåstrup  47.00                 
49  Thor Bøhleng  1948              53.25   
  Hamar IL  49.00                 
Kjetil Fjellstad  1968              DNS   
  Haldens Svømmeklub  35.50                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  07 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:57 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:49   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1957-1961 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Annicke Bergh Monsen  1958  Bergen og Omegn Masters    38.08        1:23.17   
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters    48.32        1:52.91   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1967-1971 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød    35.15        1:13.81   
Pia Möller  1968  Helsingborgs Simsällskap    37.32        1:19.62   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1972-1976 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anette Vickery  1976  Glostrup Svømme Klub    35.94        1:17.93   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1977-1981 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sara Lundeholm  1980  S77 Stenungsund    34.41        1:14.25   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1987-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tenna Olin  1991  Sigma Swim Birkerød    38.81        1:24.57   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1992-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Åkesson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.65        1:15.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:49 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:58   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1947-1951 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Günter Busche  1951  Sc Barsinghausen    44.32        1:38.32   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1952-1956 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mats Örth  1955  Helsingborgs Simsällskap    37.92        1:21.06   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1957-1961 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Krogh  1961  Gentofte Svømme Klub    36.14        1:16.34   
Anders Engstrand  1958  Danderyds Sim Club For Swimmin    36.50        1:18.92   
Rune Sjøblom  1957  Moss Svømmeklubb    37.13        1:18.95   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1962-1966 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Wahlberg  1966  Malmö Kappsimningsklubb    32.51        1:10.82   
Peter Roll  1963  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.29        1:20.33   
Hans Ahle Olsen  1963  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.22        1:29.40   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1972-1976 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.57        1:02.16   
Claus Weng  1972  Sigma Swim Allerød    27.26        1:02.87   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1977-1981 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rune Solvang  1980  U.S.G    31.38        1:08.08   
Tobias Lindbom  1979  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1992-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bartal Hestoy  1992  U.S.G    27.57        59.29   
Emil Holm Kristiansen  1993  U.S.G    29.53        1:05.53   
Jakob Vodstrup  1994  U.S.G            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:58 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1942-1946 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup            40.97   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1957-1961 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gry Solberg  1960  Oslo Idrettslag            38.65   
Vibeke Larsen  1961  Næstved IF            38.77  DR 
Åse Sanders  1958  Bergen og Omegn Masters            40.86   
Carina Anderson  1961  Simklubben Sydsim            43.44   
Marit Hernes  1958  Bergen og Omegn Masters            47.87   
Anne-Mette L. Pedersen  1960  Hsk Hermes Masters            DSQ  ej forts. bev. vend. 
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1962-1966 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Lindborg  1966  Malmö Kappsimningsklubb            32.44  SR + Nordisk 
Maria Norberg  1963  Kristianstads SLS            35.50   
Anna-Karin Josefson  1964  Varberg Sim            36.18   
Annika Svanberg  1962  S77 Stenungsund            36.92   
Cecilia Maunsbach  1964  Sigma Swim Birkerød            39.37   
Katarina Hallerstedt  1966  S77 Stenungsund            41.38   
Ann Kristin Seberssen  1965  Ro-Ma            DNS   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1967-1971 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helena Åberg  1971  Helsingborgs Simsällskap            33.42   
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub            34.17   
Christine Uhrlander  1971  Täby Sim            34.26   
Jannie Aarkrogh Steen  1968  Næstved IF            35.38   
Camilla Thuné  1967  Täby Sim            38.70   
Christina Hæraas  1971  Bergen og Omegn Masters            43.57   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1972-1976 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nina Wahlberg  1972  Helsingborgs Simsällskap            34.60   
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub            34.86   
Malin Nilsson  1973  Kungsbacka Simsällskap            36.68   
Ulrika Thuné  1972  Simklubben Sydsim            DNS   
Ilze Adolfsson  1972  Linköpings Allmänna SS            DSQ  ej forts. bevægel 
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1977-1981 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Svandis Thordardottir  1978  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.90   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1982-1986 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub            31.19   
Hanna Wengrud  1984  Västerås Simsällskap            33.31   
Helena Ekdahl  1985  Västerås Simsällskap            34.39   
Anne Roslyng  1983  Hsk Hermes Masters            34.85   
Anna Gunnarsson  1984  Kungsbacka Simsällskap            36.40   
Olga Kosovskaya  1982  Norrköpings Kappsimningsklubb            38.68   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1987-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Carola Pedersen  1989  Hsk Hermes Masters            38.27   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Vilstrup  1994  U.S.G            32.15   
Mie Lønne  1992  U.S.G            34.95   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:10 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:11   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1947-1951 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G            37.27   
Olav Ryan  1951  Sigma Swim Allerød            39.23   
Günter Busche  1951  Sc Barsinghausen            46.79   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1957-1961 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub            33.55   
Eirik Vågshaug  1958  Eidsvoll Svømmeklubb            35.42   
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub            36.79   
Jan Sæther  1961  Moss Svømmeklubb            37.45   
Jan Ole Halvorson  1957  Eidsvoll Svømmeklubb            39.86   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1962-1966 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frank Barthelmes  1965  Sg Elbe Wedel            35.80   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub            37.07   
Per Olaf Moe  1962  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1967-1971 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henrik Walldén  1968  Malmö Kappsimningsklubb            36.31   
Henrik Petersen  1969  Hørsholm Svømmeforening            36.42   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1972-1976 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød            31.56   
Tor Wildenstam  1975  Täby Sim            32.87   
Mark André Kohnagel  1972  Hsk Hermes Masters            33.48   
Ole Richard Holm-Olsen  1972  Haldens Svømmeklub            41.56   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1977-1981 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ole Garm Nissen  1978  Sigma Swim Birkerød            33.70   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1982-1986 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Larsen  1984  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.14   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1992-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Warberg  1995  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.13   
Sebastian Broksø Mirkovic  1996  Vest-Brøndby            32.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:11 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:34   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stt Damer  279  Swim Team Tåstrup            2:50.26   
  Elisabeth Ketelsen  1943      41.00        41.00   
  Pia Thulstrup  1961      36.91        1:17.91   
  Berit Marx Pedersen  1950      51.17        2:09.08   
  Heidi Gryholt  1965      41.18        2:50.26   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Masters Damer Næstved  208  Næstved IF            2:22.81  DR 
  Jannie Aarkrogh Steen  1968      35.19        35.19   
  Sanne Juel  1965      39.60        1:14.79   
  Tine Carstensen  1962      35.08        1:49.87   
  Vibeke Larsen  1961      32.94        2:22.81   
                     
Täby Sim Damer  204  Täby Sim            2:25.00   
  Camilla Thuné  1967      38.64        38.64   
  Caroline Magnusson  1956      42.74        1:21.38   
  Christine Uhrlander  1971      31.78        1:53.16   
  Annica Åberg  1966      31.84        2:25.00   
                     
Bom J1D  224  Bergen og Omegn Masters            2:29.17   
  Åse Sanders  1958      40.52        40.52   
  Torill Bergesen  1957      39.80        1:20.32   
  Annicke Bergh Monsen  1958      34.82        1:55.14   
  Gro Jørstad Nilsen  1967      34.03        2:29.17   
                     
Bom J2 D  215  Bergen og Omegn Masters            DSQ  ej forts. bev 25m 
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hs Ladies  165  Helsingborgs Simsällskap            2:11.95   
  Nina Wahlberg  1972      34.18        34.18   
  Ellinor Wemmert  1988      36.99        1:11.17   
  Pia Möller  1968      33.30        1:44.47   
  Helena Åberg  1971      27.48        2:11.95   
                     
Sigma Damer C  172  Sigma Swim            2:25.49   
  Cecilia Maunsbach  1964      39.18        39.18   
  Caroline Suhr  1971      36.28        1:15.46   
  Tenna Olin  1991      36.98        1:52.44   
  Dorthe Rathmann Bengtson  1966      33.05        2:25.49   
                     
Kungsbacka SS Kbss Ladies  180  Kungsbacka Simsällskap            2:27.50   
  Anna Gunnarsson  1984      36.68        36.68   
  Marja Haglund  1968      39.97        1:16.65   
  Malin Nilsson  1973      33.41        1:50.06   
  Lotta Örne  1959      37.44        2:27.50   
                     
Kvik Masters Damer 1  182  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:45.54   
  Svandis Thordardottir  1978      40.16        40.16   
  Marianne Nielsen  1974      47.33        1:27.49   
  Mira Mazurkiewicz  1957      41.46        2:08.95   
  Christa Ejstrup  1973      36.59        2:45.54   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Pre-Master  87  U.S.G            2:05.14   
  Stine Dahl Vest  1994      32.28        32.28   
  Emma Festirstein Nyström  1996      35.07        1:07.35   
  Marianne Duijm  1993      29.44        1:36.79   
  Susanne Rübner-Petersen  1994      28.35        2:05.14   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:34 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:57   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Täby Sim Herrer  204  Täby Sim            2:03.21   
  Harald Kruger  1967      33.27        33.27   
  Stefan Scherling  1972      29.29        1:02.56   
  Bengt Olsson  1956      31.33        1:33.89   
  Peter Håkansson  1965      29.32        2:03.21   
                     
Mkk Herrer  208  Malmö Kappsimningsklubb            2:18.59   
  Henrik Walldén  1968      36.16        36.16   
  Jery Liljegren  1942      46.45        1:22.61   
  Magnus Wahlberg  1966      30.88        1:53.49   
  Jonas Falk  1979      25.10        2:18.59   
                     
Sigma Herrer D  200  Sigma Swim            2:25.95   
  Steen Elborne  1957      46.02        46.02   
  Anders Føyn  1961      40.75        1:26.77   
  Ole Garm Nissen  1978      29.64        1:56.41   
  John Bøgehus Pedersen  1968      29.54        2:25.95   
                     
Stt Herrer  239  Swim Team Tåstrup            2:31.22   
  Jan Råsø Rasmussen  1962      39.17        39.17   
  Torsten Christensen  1954      47.42        1:26.59   
  Dan Ole Johansen  1960      32.80        1:59.39   
  Finn Bækgaard  1955      31.83        2:31.22   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Herrer C  160  Sigma Swim            1:50.86  DR 
  Thomas Lianee  1985      28.82        28.82   
  Jonas Henriksen  1975      31.86        1:00.68   
  Claus Weng  1972      25.86        1:26.54   
  Mads Gjerløv  1972      24.32        1:50.86   
                     
Hs Grabber  190  Helsingborgs Simsällskap            2:07.17   
  Lars Ericsson  1966      35.81        35.81   
  Arnold Svarrer  1991      31.16        1:06.97   
  Björn Johansson  1958      32.23        1:39.20   
  Robert Jakubek  1959      27.97        2:07.17   
                     
Sgelbe  183  Sg Elbe Wedel            2:14.28   
  Thomas Egger  1961      33.26        33.26   
  Aron Westwndorf  1980      37.54        1:10.80   
  Frank Barthelmes  1965      32.98        1:43.78   
  Sebastian Dous  1975      30.50        2:14.28   
                     
Kvik Masters Herrer 2  191  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:18.33   
  Hans Ahle Olsen  1963      41.42        41.42   
  Dan Bang  1975      34.43        1:15.85   
  Peter Roll  1963      32.66        1:48.51   
  Kell Quist  1972      29.82        2:18.33   
                     
Haldens Herrer  192  Haldens Svømmeklub            2:25.09   
  Christian Børresen  1970      37.87        37.87   
  Rune Offerdal  1969      39.79        1:17.66   
  Ole Richard Holm-Olsen  1972      34.67        1:52.33   
  Tommy Kristensen  1963      32.76        2:25.09   
                     
Varbergs Herrer  169  Varberg Sim            2:25.42   
  Christian Engström  1971      39.40        39.40   
  Mika Rasila  1971      41.04        1:20.44   
  Hannes Boholm  1983      34.93        1:55.37   
  Patrik Svensson  1970      30.05        2:25.42   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsc Race Club  145  Gladsaxe Idræts Forening            1:49.93   
  Andreas Nørgård Overbeck  1983      28.28        28.28   
  Ronnie Dalsgaard  1983      30.02        58.30   
  Anders Kilen  1975      26.85        1:25.15   
  Johan Bergendorff  1978      24.78        1:49.93   
                     
Usg H B  159  U.S.G            1:57.74   
  Christian Christensen  1991      29.63        29.63   
  Philipp Haselbach  1984      32.55        1:02.18   
  Thomas Vestergaard  1989      28.35        1:30.53   
  Rune Solvang  1980      27.21        1:57.74   
                     
Österlen Sim  146  Föreningen Österlen Sim            2:08.53   
  Rasmus Svensson  1982      31.98        31.98   
  Mikael Månsson  1989      35.46        1:07.44   
  Martin Nejdebring  1983      29.75        1:37.19   
  Jacob Schmidt  1964      31.34        2:08.53   
                     
Kvik Masters Herrer 1  133  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:09.34   
  Kasper Larsen  1984      35.94        35.94   
  Poul Rasmussen  1980      34.37        1:10.31   
  Bo Krarup  1982      30.18        1:40.49   
  Mikkel Veje  1983      28.85        2:09.34   
                     
Sydsim Herrer  156  Simklubben Sydsim            2:09.70   
  Lennart Fritzon  1968      34.01        34.01   
  Matthias Walemo  1977      33.69        1:07.70   
  Oscar Åkesson  1977      29.65        1:37.35   
  Marek Polácek  1986      32.35        2:09.70   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vest Herrer Masters  107  Vest-Brøndby            2:12.77   
  Sebastian Broksø Mirkovic  1996      32.73        32.73   
  Jan Rusin  1982      41.36        1:14.09   
  Jens Nørskov  1984      30.80        1:44.89   
  Mathias Roer Højgaard  1994      27.88        2:12.77   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:57 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  12:01   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stt Mix  279  Swim Team Tåstrup            2:21.39   
  Elisabeth Ketelsen  1943      41.18        41.18   
  Pia Thulstrup  1961      37.19        1:18.37   
  Dan Ole Johansen  1960      31.89        1:50.26   
  Finn Bækgaard  1955      31.13        2:21.39   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Master Mix Næstved  200  Næstved IF            2:14.84   
  Vibeke Larsen  1961      38.93        38.93   
  Christian A. Frederiksen  1981      31.11        1:10.04   
  Tine Carstensen  1962      35.61        1:45.65   
  Per F. Møller  1960      29.19        2:14.84   
                     
Eidsvoll Sv. Kl.  202  Eidsvoll Svømmeklubb            2:20.94   
  Eirik Vågshaug  1958      35.09        35.09   
  Birgit Dønnum Jensen  1967      39.50        1:14.59   
  Rune Svendsen  1968      33.61        1:48.20   
  Inger J. Dønnum Jensen  1969      32.74        2:20.94   
                     
Bom Mix1 D  212  Bergen og Omegn Masters            2:27.10   
  Kjell Hagenes  1961      39.14        39.14   
  Gro Jørstad Nilsen  1967      43.26        1:22.40   
  Annicke Bergh Monsen  1958      34.76        1:57.16   
  Helge Holgersen  1966      29.94        2:27.10   
                     
Kungsbacka SS Kbss Mix  203  Kungsbacka Simsällskap            2:27.73   
  Peter Lundin  1959      37.41        37.41   
  Lars Backlund  1949      40.62        1:18.03   
  Sonja Haglund  1966      39.01        1:57.04   
  Sofia Åkerberg  1987      30.69        2:27.73   
                     
Sigma Mix D  217  Sigma Swim            2:32.33   
  Ulla Olin  1963      42.96        42.96   
  Anette Bøgsted  1962      45.74        1:28.70   
  Lars J Christensen  1960      33.41        2:02.11   
  Ulrik Schäfer  1962      30.22        2:32.33   
                     
Norrköping Mix  205  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:34.87   
  Ulf Eriksson  1965      45.46        45.46   
  Annika Svensson  1974      38.64        1:24.10   
  Johanna Fyrk  1969      37.45        2:01.55   
  Jan Andersson  1962      33.32        2:34.87   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik Masters Mix 2  170  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:59.47   
  Berit Puggaard  1972      32.70        32.70   
  Klaus Nissen  1964      33.51        1:06.21   
  Sophia Skou  1975      29.30        1:35.51   
  Sebastian Marko-Varga  1984      23.96        1:59.47   
                     
Mkk Medley Mix  165  Malmö Kappsimningsklubb            2:04.65   
  Caroline Lindborg  1966      32.44        32.44   
  Margreet Aanstoot  1980      35.73        1:08.17   
  Jonas Falk  1979      29.09        1:37.26   
  Karl Sommarström  1974      27.39        2:04.65   
                     
Køge Mix  167  Køge Svømmeklub            2:08.11   
  Linda Lund Tietze  1984      31.35        31.35   
  Mads Bo Larsen  1964      34.19        1:05.54   
  Martin Backs  1972      31.70        1:37.24   
  Madoka Christensen  1977      30.87        2:08.11   
                     
SK Triton Lag 160  174  Simklubben Triton            2:15.31   
  Camilla Borglin  1971      38.62        38.62   
  Peter Ahlgren  1968      34.74        1:13.36   
  Natalie Månsson  1979      32.69        1:46.05   
  Per Cederholm  1972      29.26        2:15.31   
                     
Sydsim Mix  186  Simklubben Sydsim            2:15.86   
  Ulrika Thuné  1972      33.94        33.94   
  Matthias Walemo  1977      33.14        1:07.08   
  Lennart Fritzon  1968      30.48        1:37.56   
  Carina Anderson  1961      38.30        2:15.86   
                     
Varbergs Mix  193  Varberg Sim            2:16.01   
  Ulrika Balslev  1966      36.56        36.56   
  Christian Engström  1971      37.38        1:13.94   
  Anna-Karin Josefson  1964      32.83        1:46.77   
  Patrik Svensson  1970      29.24        2:16.01   
                     
Västerås Mix  171  Västerås Simsällskap            2:19.95   
  Hanna Wengrud  1984      33.14        33.14   
  Lars-Gunnar Aufrecht  1963      40.52        1:13.66   
  Helena Ekdahl  1985      32.44        1:46.10   
  Håkan Quist  1961      33.85        2:19.95   
                     
Usg Mix C  182  U.S.G            2:20.35   
  Ebbe Rasmussen  1949      37.54        37.54   
  Louise Buhl Borg  1987      38.10        1:15.64   
  Lars Kruse Byron  1960      32.79        1:48.43   
  Sylvia Yang  1986      31.92        2:20.35   
                     
Sigma Mix C  167  Sigma Swim            2:22.08   
  Dorte Dugbæk  1976      42.46        42.46   
  Michael Nielsen  1985      33.50        1:15.96   
  Anders Dalsgaard  1970      29.67        1:45.63   
  Henriette Lilleør  1970      36.45        2:22.08   
                     
10  Haldens Mix  174  Haldens Svømmeklub            2:23.69   
  Jørgen Berg  1965      33.90        33.90   
  Vivi Åkerman  1967      46.13        1:20.03   
  Elise Nygaard Martinsen  1990      35.30        1:55.33   
  Kjetil Fjellstad  1968      28.36        2:23.69   
                     
11  Täby Sim Mixed  193  Täby Sim            2:30.77   
  Harald Kruger  1967      33.85        33.85   
  Caroline Magnusson  1956      42.63        1:16.48   
  Stefan Scherling  1972      29.04        1:45.52   
  Sofia Ekman  1976      45.25        2:30.77   
                     
Lass Mixed  190  Linköpings Allmänna SS            DSQ  tyvstart 
  Anette Philipsson  1965      33.73        33.73   
  David Lindahl  1982      35.73        1:09.46   
  Ilze Adolfsson  1972      42.21        1:51.67   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik Masters Mix 1  159  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:12.89   
  Øyvind Loftheim  1961      35.21        35.21   
  Casper Nordahl-Meyer  1982      32.81        1:08.02   
  Sophie Schmidt  1991      33.49        1:41.51   
  Signe de Neergaard  1971      31.38        2:12.89   
                     
Hs Mix  157  Hørsholm Svømmeforening            2:21.00   
  Rémi Maguet  1986      32.65        32.65   
  Bente Holm Gottlieb  1966      44.64        1:17.29   
  Kathleen Kent  1986      33.98        1:51.27   
  Henrik Petersen  1969      29.73        2:21.00   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Pre-Masters Mix  90  U.S.G            2:04.55   
  Stine Dahl Vest  1994      34.76        34.76   
  Emma Vilstrup  1994      36.93        1:11.69   
  Bartal Hestoy  1992      26.42        1:38.11   
  Emil Holm Kristiansen  1993      26.44        2:04.55   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  12:01 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  13:56   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1947-1951 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap    45.36        1:31.76   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1952-1956 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lena Johannsson  1954  Norrköpings Kappsimningsklubb    52.49        1:47.15   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1957-1961 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Annicke Bergh Monsen  1958  Bergen og Omegn Masters    38.62        1:22.73   
Kirsten Sundby Foldvik  1958  Larvik Svømmeklubb    48.39        1:38.61   
Lotta Örne  1959  Kungsbacka Simsällskap    50.08        1:44.86   
Else Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub    59.43        1:58.70   
Torill Bergesen  1957  Bergen og Omegn Masters            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1962-1966 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anette Philipsson  1965  Linköpings Allmänna SS    32.39        1:09.43   
Karin Elmberg  1965  Kristianstads SLS    37.06        1:19.44   
Ulla-Karin Aufrecht  1964  Västerås Simsällskap    40.48        1:27.08   
Ellen Åsgard  1966  Snøgg Svømmeklubb    44.12        1:31.99   
Sonja Haglund  1966  Kungsbacka Simsällskap    43.02        1:32.19   
Anna Möller  1965  Skuru Idrottsklubb            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1967-1971 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Signe de Neergaard  1971  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.47        1:18.98   
Marja Haglund  1968  Kungsbacka Simsällskap    35.66        1:19.49   
Pia Möller  1968  Helsingborgs Simsällskap    36.43        1:19.78   
Camilla Borglin  1971  Simklubben Triton    37.63        1:20.00   
Lene Dyrbak  1971  Ringsted Svømme Klub    42.47        1:29.06   
Henriette Lilleør  1970  Sigma Swim Birkerød    42.45        1:31.89   
Vivi Åkerman  1967  Haldens Svømmeklub    43.05        1:32.38   
Helén Johansson  1968  Kungsbacka Simsällskap    44.27        1:33.25   
Johanna Fyrk  1969  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ  sv på mav i ryg 25m 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1972-1976 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malin Nilsson  1973  Kungsbacka Simsällskap    34.99        1:15.08   
Anette Vickery  1976  Glostrup Svømme Klub    37.97        1:19.63   
Tina D. Poulsen  1973  Hovedstadens Svømmeklub    41.96        1:28.40   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1977-1981 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pernilla Kullman  1978  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1982-1986 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub    30.72        1:06.39   
Hanna Wengrud  1984  Västerås Simsällskap    34.30        1:16.02   
Helena Ekdahl  1985  Västerås Simsällskap    34.94        1:17.00   
Olga Kosovskaya  1982  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.40        1:19.53   
Anne Roslyng  1983  Hsk Hermes Masters    36.72        1:19.72   
Anna Gunnarsson  1984  Kungsbacka Simsällskap    35.37        1:20.50   
My Persson  1986  Malmö Kappsimningsklubb    40.38        1:29.17   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1987-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elise Nygaard Martinsen  1990  Haldens Svømmeklub    35.61        1:16.66   
Signe Bech  1988  Hsk Hermes Masters    38.28        1:24.18   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1992-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marianne Duijm  1993  U.S.G    31.44        1:07.64   
Emma Festirstein Nyström  1996  U.S.G    32.70        1:10.31   
Stine Dahl Vest  1994  U.S.G    32.92        1:10.82   
Mie Lønne  1992  U.S.G    34.86        1:16.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  13:56 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:12   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1947-1951 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  Hovedstadens Svømmeklub    38.28        1:22.87   
Ragnar Jensen  1948  Hamar IL    48.09        1:38.13   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1952-1956 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mats Örth  1955  Helsingborgs Simsällskap    36.92        1:18.41   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1957-1961 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub    33.97        1:13.41   
Øyvind Loftheim  1961  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.71        1:13.73   
Robert Jakubek  1959  Helsingborgs Simsällskap    35.46        1:15.14   
Henrik Boden  1959  Danderyds Sim Club For Swimmin    36.44        1:16.61   
Peter Lundin  1959  Kungsbacka Simsällskap    35.86        1:23.26   
Håkan Quist  1961  Västerås Simsällskap    42.59        1:28.44   
Steen Elborne  1957  Sigma Swim Allerød    47.85        1:40.84   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1962-1966 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Wahlberg  1966  Malmö Kappsimningsklubb    35.98        1:18.28   
Peter Håkansson  1965  Täby Sim    37.21        1:19.31   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub    36.40        1:19.53   
Øyvind Røed  1963  Larvik Svømmeklubb    39.52        1:26.43   
Hans Ahle Olsen  1963  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.26        1:26.78   
Ulf Eriksson  1965  Norrköpings Kappsimningsklubb    45.74        1:33.03   
Jan Palmø  1965  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1967-1971 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Joakim Olofsson  1970  Ängelholms Simsällskap    33.07        1:10.25   
Eddy Krage  1967  Helsingør Svømmeklub    34.79        1:15.20   
Mats Möller  1967  Helsingborgs Simsällskap    36.73        1:15.42   
Christian Engström  1971  Varberg Sim    35.64        1:17.23   
Peter Ahlgren  1968  Simklubben Triton    37.04        1:17.92   
Christian Børresen  1970  Haldens Svømmeklub    36.93        1:19.36   
Kjetil Fjellstad  1968  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1972-1976 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.79        1:04.45   
Jonas Henriksen  1975  Sigma Swim Allerød    31.04        1:07.78   
Thomas Dessau  1972  Gentofte Svømme Klub    31.51        1:08.58   
Mark André Kohnagel  1972  Hsk Hermes Masters    32.31        1:09.74   
Oskar Börjesson  1973  S77 Stenungsund    34.75        1:14.06   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1982-1986 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rémi Maguet  1986  Hørsholm Svømmeforening    31.95        1:08.58   
Rasmus Svensson  1982  Föreningen Österlen Sim    30.68        1:08.67   
Martin Nejdebring  1983  Föreningen Österlen Sim    31.54        1:10.59   
David Lindahl  1982  Linköpings Allmänna SS    33.43        1:11.76   
Jens Nørskov  1984  Vest-Brøndby    33.96        1:14.40   
Hannes Boholm  1983  Varberg Sim    36.45        1:17.90   
Alexander Weinhagen  1985  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1987-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Christensen  1991  U.S.G    29.40        1:03.08   
Mikael Månsson  1989  Föreningen Österlen Sim    33.54        1:14.66   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1992-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bartal Hestoy  1992  U.S.G    28.06        1:00.15   
Emil Holm Kristiansen  1993  U.S.G    32.14        1:09.45   
Sebastian Broksø Mirkovic  1996  Vest-Brøndby    30.85        1:10.75   
Jakob Vodstrup  1994  U.S.G            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:12 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:29   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1947-1951 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap            35.06   
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup            42.73   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1952-1956 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Magnusson  1956  Täby Sim            35.60   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1957-1961 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gry Solberg  1960  Oslo Idrettslag            33.36   
Anne-Mette L. Pedersen  1960  Hsk Hermes Masters            36.37   
Jorunn Engebretsen  1960  Larvik Svømmeklubb            37.39   
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters            38.13   
Carina Anderson  1961  Simklubben Sydsim            39.10   
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub            39.27   
Jeannette Pardorf  1961  Hsk Hermes Masters            40.43   
Torill Bergesen  1957  Bergen og Omegn Masters            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1962-1966 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Norberg  1963  Kristianstads SLS            28.53   
Ulrika Balslev  1966  Varberg Sim            29.35   
Tine Carstensen  1962  Næstved IF            30.99   
Annica Åberg  1966  Täby Sim            31.09   
Angela Ekelöf  1963  Varberg Sim            32.24   
Annika Svanberg  1962  S77 Stenungsund            32.44   
Anna Bjelm  1966  Helsingborgs Simsällskap            32.96   
Dorthe Rathmann Bengtson  1966  Sigma Swim Birkerød            33.18   
Cecilia Maunsbach  1964  Sigma Swim Birkerød            33.46   
10  Catharina Magnusson  1966  Linköpings Allmänna SS            34.42   
11  Tine Ottosen  1965  Helsingør Svømmeklub            35.19   
12  Marie Sjöberg  1962  Helsingborgs Simsällskap            35.88   
13  Gitte Aggerholm  1962  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.01   
14  Anette Bøgsted  1962  Sigma Swim Birkerød            36.09   
15  Hanne Haahr  1962  Sigma Swim Birkerød            39.40   
16  Heidi Gryholt  1965  Swim Team Tåstrup            41.05   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1967-1971 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helena Åberg  1971  Helsingborgs Simsällskap            27.80   
Maria Gustafsson  1967  Danderyds Sim Club For Swimmin            28.71   
Christine Uhrlander  1971  Täby Sim            29.27   
Bettina Honore  1971  Gentofte Svømme Klub            29.28   
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub            30.64   
Camilla Thuné  1967  Täby Sim            32.17   
Gro Jørstad Nilsen  1967  Bergen og Omegn Masters            34.40   
Lisbeth Johnsen Pedersen  1967  Vadsø Svømmeklubb            35.38   
Vivi Åkerman  1967  Haldens Svømmeklub            37.47   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1972-1976 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sophia Skou  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.53  DR 
Nina Wahlberg  1972  Helsingborgs Simsällskap            30.52   
Sofie Årsköld  1975  Simklubben Triton            33.01   
Lotte Bay Smidt  1974  Hsk Hermes Masters            35.02   
Anne Mette Holm  1973  Hsk Hermes Masters            36.32   
Ilze Adolfsson  1972  Linköpings Allmänna SS            36.42   
Sofia Ekman  1976  Täby Sim            43.74   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1977-1981 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Natalie Månsson  1979  Simklubben Triton            29.74   
Sara Lundeholm  1980  S77 Stenungsund            29.90   
Madoka Christensen  1977  Køge Svømmeklub            30.60   
Sofie Rohde  1977  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1982-1986 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Roslyng  1983  Hsk Hermes Masters            31.22   
Sylvia Yang  1986  U.S.G            31.72   
My Persson  1986  Malmö Kappsimningsklubb            34.54   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1987-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sophie Schmidt  1991  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.51   
Ellinor Wemmert  1988  Helsingborgs Simsällskap            30.60   
Sofia Åkerberg  1987  Kungsbacka Simsällskap            30.96   
Katrine Aggerholm  1990  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.62   
Signe Bech  1988  Hsk Hermes Masters            33.63   
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Susanne Rübner-Petersen  1994  U.S.G            28.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:29 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:48   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1942-1946 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Terje Benjaminsen  1943  Hamar IL            37.06   
Jery Liljegren  1942  Malmö Kappsimningsklubb            42.66   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1947-1951 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olav Ryan  1951  Sigma Swim Allerød            32.36   
Lars Backlund  1949  Kungsbacka Simsällskap            32.66   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1952-1956 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bengt Olsson  1956  Täby Sim            28.99   
Antonio Rodrigues  1954  Simklubben Ran            30.00   
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup            31.27   
Yngvar Bjerke  1952  Oslo Idrettslag            33.18   
Lars Nielsen  1955  Linköpings Allmänna SS            34.03   
Lars Ekdahl  1954  Västerås Simsällskap            36.18   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1957-1961 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup            26.71   
Rune Sjøblom  1957  Moss Svømmeklubb            28.69   
Per F. Møller  1960  Næstved IF            29.62   
Kjell Hagenes  1961  Bergen og Omegn Masters            29.80   
Jens-Christian Iversen  1961  Gentofte Svømme Klub            29.97   
Torbjørn Berger  1961  Moss Svømmeklubb            31.19   
Anders Engstrand  1958  Danderyds Sim Club For Swimmin            31.87   
Jan Sæther  1961  Moss Svømmeklubb            31.95   
Lars Peder Haahr  1959  Sigma Swim Birkerød            35.01   
10  Steen Jensen  1959  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.14   
Anders Føyn  1961  Sigma Swim Birkerød            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1962-1966 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Røbech  1964  Lørenskog-Rælingen KK            26.65   
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub            27.51   
Frank Barthelmes  1965  Sg Elbe Wedel            29.90   
Jan Råsø Rasmussen  1962  Swim Team Tåstrup            30.04   
Morten Harning  1966  U.S.G            30.30   
Helge Holgersen  1966  Bergen og Omegn Masters            30.49   
Peter Håkansson  1965  Täby Sim            30.67   
Rolf Martin Breisnes  1965  Sogndal IL            30.83   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød            31.04   
10  Lars-Gunnar Aufrecht  1963  Västerås Simsällskap            32.44   
11  Jan Andersson  1962  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.88   
12  Tommy Kristensen  1963  Haldens Svømmeklub            32.89   
13  Ulf Eriksson  1965  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.28   
14  Peter Karlsson  1963  Västerås Simsällskap            38.68   
Lars Ericsson  1966  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Per Olaf Moe  1962  Haldens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1967-1971 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Harald Kruger  1967  Täby Sim            26.09   
Anders Dalsgaard  1970  Sigma Swim Birkerød            27.30   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød            29.46   
Patrik Svensson  1970  Varberg Sim            29.72   
Henrik Petersen  1969  Hørsholm Svømmeforening            29.76   
Carsten Møller  1970  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.26   
Rune Offerdal  1969  Haldens Svømmeklub            34.06   
Mika Rasila  1971  Varberg Sim            36.44   
Kjetil Fjellstad  1968  Haldens Svømmeklub            DNS   
Morten Møllgaard  1971  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Lennart Norrby  1970  Täby Sim            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1972-1976 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thomas Eriksen  1975  Gentofte Svømme Klub            24.09  DR 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød            24.73   
Claus Weng  1972  Sigma Swim Allerød            24.80   
Johan Carlén  1976  Täby Sim            26.42   
Kjartan Færch  1972  Sigma Swim Allerød            26.77   
Karl Sommarström  1974  Malmö Kappsimningsklubb            27.49   
Johan Meurling  1973  S77 Stenungsund            27.71   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub            27.83   
Søren Jensen  1975  U.S.G            28.37   
10  Nicklas Täck  1973  S77 Stenungsund            29.34   
11  Daniel Gertmo  1973  S77 Stenungsund            29.67   
12  Kell Quist  1972  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.92   
13  Per Cederholm  1972  Simklubben Triton            30.09   
14  Claus Bobjerg Juul  1972  Hørsholm Svømmeforening            30.25   
15  Sebastian Dous  1975  Sg Elbe Wedel            31.30   
16  Ole Richard Holm-Olsen  1972  Haldens Svømmeklub            32.42   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1977-1981 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
David Karlsson  1977  S77 Stenungsund            24.80   
Jonas Falk  1979  Malmö Kappsimningsklubb            25.75   
Anders Petersen  1979  U.S.G            27.25   
Ole Garm Nissen  1978  Sigma Swim Birkerød            27.74   
Aron Westwndorf  1980  Sg Elbe Wedel            29.85   
Nikola Levandis  1979  Glostrup Svømme Klub            DNF   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1982-1986 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thomas Lianee  1985  Sigma Swim Birkerød            24.91   
Michael Nielsen  1985  Sigma Swim Birkerød            26.17   
Rémi Maguet  1986  Hørsholm Svømmeforening            26.28   
Antonio Tredanari  1986  Hsk Hermes Masters            27.40   
Hannes Boholm  1983  Varberg Sim            29.57   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1987-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thorkil Værge  1987  U.S.G            28.98   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1992-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Warberg  1995  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:48 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:52   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1952-1956 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lena Johannsson  1954  Norrköpings Kappsimningsklubb    53.93        1:53.18   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1957-1961 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup    39.74        1:21.89  ER 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub    39.51        1:23.56   
Kirsten Sundby Foldvik  1958  Larvik Svømmeklubb    50.28        1:44.33   
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub    51.45        1:49.43   
Anne Gunn Tingvold  1958  Bergen og Omegn Masters            DNS   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1962-1966 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katarina Hallerstedt  1966  S77 Stenungsund    43.53        1:32.38   
Ellen Åsgard  1966  Snøgg Svømmeklubb    46.56        1:36.55   
Kristin Tangen Lund  1965  Oslo Idrettslag    50.82        1:49.32   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1967-1971 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød    38.54        1:20.98   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1972-1976 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Jensen  1974  Göteborg Sim    37.28        1:20.12   
Annika Svensson  1974  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.54        1:30.96   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1977-1981 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margreet Aanstoot  1980  Malmö Kappsimningsklubb    37.34        1:18.72   
Louise Green Engberg  1978  Ringsted Svømme Klub    43.90        1:30.93   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1987-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G    39.88        1:23.56   
Tenna Olin  1991  Sigma Swim Birkerød    42.96        1:32.56   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Festirstein Nyström  1996  U.S.G    37.34        1:19.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:52 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:02   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1942-1946 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jery Liljegren  1942  Malmö Kappsimningsklubb    50.98        1:46.70   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1947-1951 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ragnar Jensen  1948  Hamar IL    47.31        1:40.39   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1952-1956 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jürgen Wedekind  1956  Hsk Hermes Masters    42.48        1:31.72   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1957-1961 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kjell Hagenes  1961  Bergen og Omegn Masters    38.54        1:20.59   
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G    39.93        1:24.12   
Thomas Egger  1961  Sg Elbe Wedel    37.86        1:24.43   
Arve Lund  1958  Oslo Idrettslag    46.19        1:37.03   
Steen Jensen  1959  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    50.72        1:46.38   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1962-1966 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rolf Martin Breisnes  1965  Sogndal IL    40.77        1:25.43   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød    42.81        1:29.14   
Morten Harning  1966  U.S.G    42.15        1:29.38   
Jan Andersson  1962  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.90        1:31.96   
Peter Karlsson  1963  Västerås Simsällskap    47.89        1:41.77   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1967-1971 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Ahlgren  1968  Simklubben Triton    36.30        1:17.27   
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub    37.29        1:18.45   
Christian Engström  1971  Varberg Sim    39.58        1:24.26   
Mika Rasila  1971  Varberg Sim    43.44        1:33.41   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1972-1976 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stefan Scherling  1972  Täby Sim    31.06        1:07.27   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1977-1981 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF    34.08        1:12.41   
Anders Petersen  1979  U.S.G    37.28        1:19.93   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1982-1986 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Casper Nordahl-Meyer  1982  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.74        1:14.39   
David Lindahl  1982  Linköpings Allmänna SS    37.80        1:20.47   
Jan Rusin  1982  Vest-Brøndby    42.19        1:33.22   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1987-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Arnold Svarrer  1991  Helsingborgs Simsällskap    31.82        1:08.58   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1992-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bartal Hestoy  1992  U.S.G    31.69        1:07.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:02 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:22   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1957-1961 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annicke Bergh Monsen  1958  Bergen og Omegn Masters            34.56   
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub            34.65   
Mira Mazurkiewicz  1957  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.69   
Else Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub            54.71   
Torill Bergesen  1957  Bergen og Omegn Masters            DNS   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1962-1966 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anette Philipsson  1965  Linköpings Allmänna SS            30.51   
Maria Norberg  1963  Kristianstads SLS            31.33   
Anna-Karin Josefson  1964  Varberg Sim            33.49   
Tine Carstensen  1962  Næstved IF            34.83   
Annika Svanberg  1962  S77 Stenungsund            35.34   
Angela Ekelöf  1963  Varberg Sim            36.06   
Ulla-Karin Aufrecht  1964  Västerås Simsällskap            38.72   
Ulla Olin  1963  Sigma Swim Birkerød            38.83   
Marie Sjöberg  1962  Helsingborgs Simsällskap            41.35   
10  Bente Gertz Sollie  1963  Bergen og Omegn Masters            42.96   
Anna Möller  1965  Skuru Idrottsklubb            DNS   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1967-1971 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helena Åberg  1971  Helsingborgs Simsällskap            30.43   
Bettina Honore  1971  Gentofte Svømme Klub            32.17  DR 
Signe de Neergaard  1971  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.82   
Johanna Fyrk  1969  Norrköpings Kappsimningsklubb            37.14   
Lene Dyrbak  1971  Ringsted Svømme Klub            38.11   
Gro Jørstad Nilsen  1967  Bergen og Omegn Masters            DNS   
Christine Uhrlander  1971  Täby Sim            DSQ  asynk arme 
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1972-1976 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sophia Skou  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.41  DR 
Tina D. Poulsen  1973  Hovedstadens Svømmeklub            40.27   
Dorte Dugbæk  1976  Sigma Swim Birkerød            DSQ  asynk ben eft 25m 
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1977-1981 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sara Lundeholm  1980  S77 Stenungsund            31.89   
Madoka Christensen  1977  Køge Svømmeklub            33.00   
Natalie Månsson  1979  Simklubben Triton            33.66   
Louise Green Engberg  1978  Ringsted Svømme Klub            37.40   
Svandis Thordardottir  1978  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.54   
Pernilla Kullman  1978  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1982-1986 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linda Lund Tietze  1984  Køge Svømmeklub            28.81   
Helena Ekdahl  1985  Västerås Simsällskap            33.75   
Anna Gunnarsson  1984  Kungsbacka Simsällskap            33.84   
Olga Kosovskaya  1982  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.38   
My Persson  1986  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1987-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sophie Schmidt  1991  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.80   
Carola Pedersen  1989  Hsk Hermes Masters            33.30   
Ellinor Wemmert  1988  Helsingborgs Simsällskap            34.25   
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1992-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marianne Duijm  1993  U.S.G            29.58   
Maria Åkesson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb            33.46   
Mie Lønne  1992  U.S.G            34.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:22 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:32   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1952-1956 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bengt Olsson  1956  Täby Sim            31.64   
Antonio Rodrigues  1954  Simklubben Ran            33.51   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1957-1961 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub            31.38   
Björn Johansson  1958  Helsingborgs Simsällskap            32.44   
Henrik Boden  1959  Danderyds Sim Club For Swimmin            32.87   
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G            33.44   
Thomas Egger  1961  Sg Elbe Wedel            34.37   
Anders Engstrand  1958  Danderyds Sim Club For Swimmin            35.00   
Håkan Quist  1961  Västerås Simsällskap            40.08   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1962-1966 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub            31.28   
Lars Ericsson  1966  Helsingborgs Simsällskap            31.51   
Magnus Wahlberg  1966  Malmö Kappsimningsklubb            31.84   
Lennart Marmetschke  1966  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.91   
Peter Roll  1963  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.83   
Øyvind Røed  1963  Larvik Svømmeklubb            35.80   
Erik Røbech  1964  Lørenskog-Rælingen KK            DNS   
Helge Holgersen  1966  Bergen og Omegn Masters            DNS   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1967-1971 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Harald Kruger  1967  Täby Sim            30.52   
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub            31.38   
Kenneth Marmetschke  1969  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.60   
Christian Børresen  1970  Haldens Svømmeklub            32.73   
Eddy Krage  1967  Helsingør Svømmeklub            32.84   
Henrik Walldén  1968  Malmö Kappsimningsklubb            34.28   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød            37.10   
Lennart Norrby  1970  Täby Sim            DNS   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1972-1976 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Claus Weng  1972  Sigma Swim Allerød            26.43   
Thomas Eriksen  1975  Gentofte Svømme Klub            26.49   
Thomas Dessau  1972  Gentofte Svømme Klub            29.17   
Tor Wildenstam  1975  Täby Sim            29.63   
Johan Carlén  1976  Täby Sim            30.08   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub            30.69   
Nicklas Täck  1973  S77 Stenungsund            31.31   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub            31.81   
Johan Meurling  1973  S77 Stenungsund            31.93   
10  Oskar Börjesson  1973  S77 Stenungsund            33.55   
11  Daniel Gertmo  1973  S77 Stenungsund            33.70   
12  Claus Bobjerg Juul  1972  Hørsholm Svømmeforening            34.71   
13  Ole Richard Holm-Olsen  1972  Haldens Svømmeklub            35.62   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1977-1981 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Falk  1979  Malmö Kappsimningsklubb            29.36   
Poul Rasmussen  1980  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.13   
Aron Westwndorf  1980  Sg Elbe Wedel            34.32   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1982-1986 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michael Nielsen  1985  Sigma Swim Birkerød            29.68   
Antonio Tredanari  1986  Hsk Hermes Masters            29.77   
Martin Nejdebring  1983  Föreningen Österlen Sim            29.92   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1987-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Christensen  1991  U.S.G            27.60   
Thorkil Værge  1987  U.S.G            31.05   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1992-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Warberg  1995  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.27   
Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:32 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:32   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1942-1946 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup    45.24        1:32.26   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1957-1961 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vibeke Larsen  1961  Næstved IF    41.67        1:24.08  DR 
Carina Anderson  1961  Simklubben Sydsim    49.13        1:38.75   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1962-1966 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Lindborg  1966  Malmö Kappsimningsklubb    33.98        1:11.05  SR + Nordisk 
Karin Elmberg  1965  Kristianstads SLS    40.16        1:21.58   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1967-1971 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub    35.62        1:13.52   
Christina Hæraas  1971  Bergen og Omegn Masters    46.55        1:36.38   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1977-1981 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Rohde  1977  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1982-1986 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hanna Wengrud  1984  Västerås Simsällskap    35.99        1:13.77   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1987-1991 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elise Nygaard Martinsen  1990  Haldens Svømmeklub    37.99        1:18.62   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Vilstrup  1994  U.S.G    35.08        1:10.91   
Stine Dahl Vest  1994  U.S.G    35.22        1:12.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:32 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:46   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1947-1951 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G    42.01        1:25.39   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1957-1961 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Robert Jakubek  1959  Helsingborgs Simsällskap    38.40        1:18.35   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1962-1966 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub    41.32        1:23.03   
Jan Råsø Rasmussen  1962  Swim Team Tåstrup    42.25        1:28.28   
Jan Palmø  1965  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Hans Ahle Olsen  1963  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  På mav eft.vend/50 
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1972-1976 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.46        1:04.26   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1977-1981 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rune Solvang  1980  U.S.G    33.02        1:09.37   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1992-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Broksø Mirkovic  1996  Vest-Brøndby    33.92        1:13.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:46 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:56   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Täby Sim Damer  204  Täby Sim            2:06.62   
  Annica Åberg  1966      30.99        30.99   
  Camilla Thuné  1967      31.73        1:02.72   
  Christine Uhrlander  1971      28.87        1:31.59   
  Caroline Magnusson  1956      35.03        2:06.62   
                     
Sigma Damer D  204  Sigma Swim            2:21.05   
  Caroline Suhr  1971      30.84        30.84   
  Cecilia Maunsbach  1964      33.55        1:04.39   
  Hanne Haahr  1962      39.78        1:44.17   
  Ulla Olin  1963      36.88        2:21.05   
                     
Hermes Masters Damer D  200  Hsk Hermes Masters            2:39.47   
  Else Møller  1958      44.12        44.12