Results for Brøndby Sommer Cup 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Brndby Sommer Cup 2016 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 | |||
Stvne by | Brndby | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangr | Svmmeklubben Vest Brndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 11 juni 2016 |
Lb 21, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 10 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 51.70 | 1:45.43 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:49.60 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 50.34 | 1:47.51 | ||||||
Sigma Swim Allerd | 1:56.95 | |||||||||
3 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 54.16 | 1:51.14 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:51.53 | |||||||||
4 | Astrid Hyer | 2007 | 54.26 | 1:52.78 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:54.67 | |||||||||
5 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 54.23 | 1:53.17 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:55.10 | |||||||||
6 | Malu Melody Christensen | 2006 | 55.57 | 1:53.27 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:54.67 | |||||||||
7 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 56.65 | 1:56.58 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:59.02 | |||||||||
8 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 55.68 | 1:56.60 | ||||||
Sigma Swim Allerd | 1:56.78 | |||||||||
9 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 56.31 | 1:56.81 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:57.91 | |||||||||
10 | Falka Tind | 2006 | 57.05 | 1:59.08 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:03.00 | |||||||||
11 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 56.91 | 2:01.58 | ||||||
Sigma Swim Allerd | 1:53.36 | |||||||||
12 | Carla Heidemann | 2007 | 58.77 | 2:03.13 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 2:05.62 | |||||||||
13 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | 58.12 | 2:03.85 | ||||||
Sigma Swim Allerd | 2:04.87 | |||||||||
14 | Mejse Jakobsen | 2007 | 1:01.95 | 2:08.96 | ||||||
Haslev Svmmeklub | 2:15.12 | |||||||||
15 | Marie Storch | 2006 | 1:10.32 | 2:27.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerd | 2:30.84 | |||||||||
16 | Alberte Ricken | 2007 | 1:40.73 | 3:34.25 | ||||||
Hillerd Svmmeklub | 4:12.82 | |||||||||
Lb 21, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 11 - 12 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 40.84 | 1:25.73 | ||||||
Vest-Brndby | 1:25.82 | |||||||||
2 | Anna Hjerslev Eriksen | 2004 | 43.02 | 1:31.08 | ||||||
Vest-Brndby | 1:31.56 | |||||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 45.25 | 1:33.84 | ||||||
Herlev Svmning | 1:38.81 | |||||||||
4 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 46.92 | 1:34.90 | ||||||
Sigma Swim Allerd | 1:35.30 | |||||||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | 45.66 | 1:34.97 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:34.59 | |||||||||
6 | Anja Xin Andersen | 2004 | 46.58 | 1:36.08 | ||||||
Herlev Svmning | 1:38.01 | |||||||||
7 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | 46.72 | 1:37.37 | ||||||
Herlev Svmning | 1:44.47 | |||||||||
8 | Agnete Hyer | 2005 | 47.38 | 1:38.39 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:41.92 | |||||||||
9 | Nynne Jakobsen | 2004 | 46.75 | 1:39.82 | ||||||
Haslev Svmmeklub | 1:47.85 | |||||||||
10 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | 50.25 | 1:42.36 | ||||||
Vordingborg Svmme Klub | 1:44.60 | |||||||||
11 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 49.19 | 1:43.33 | ||||||
Sigma Swim Birkerd | 1:48.27 | |||||||||
12 | Lykke Gtterup Jensen | 2004 | 49.58 | 1:44.43 | ||||||
Vest-Brndby | 1:40.82 | |||||||||
13 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | 49.87 | 1:45.08 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:47.23 | |||||||||
14 | Lrke Mller | 2005 | 50.24 | 1:45.77 | ||||||
Haslev Svmmeklub | 1:51.84 | |||||||||
15 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 50.74 | 1:48.59 | ||||||
Haslev Svmmeklub | 1:49.65 | |||||||||
16 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 52.50 | 1:49.20 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:51.85 | |||||||||
17 | Emma Nissen | 2004 | 52.08 | 1:50.08 | ||||||
Hillerd Svmmeklub | 2:03.03 | |||||||||
18 | Caroline Svane | 2005 | 51.79 | 1:52.90 | ||||||
Vest-Brndby | 1:56.30 | |||||||||
19 | Ditte Jensen | 2005 | 53.22 | 1:53.28 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:53.27 | |||||||||
20 | Ella Gohr Metz | 2005 | 55.97 | 1:53.95 | ||||||
Vest-Brndby | 2:02.87 | |||||||||
21 | Caroline Lego Berg | 2004 | 54.89 | 1:55.41 | ||||||
Vrlse Svmmeklub | 1:56.24 | |||||||||
22 | Katrine Holm | 2005 | 57.05 | 1:59.05 | ||||||
Vest-Brndby | 1:59.44 | |||||||||
23 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 59.19 | 2:05.96 | ||||||
Sigma Swim Allerd | 1:59.11 | |||||||||
- | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | DNS | |||||||
Hillerd Svmmeklub | 2:12.74 | |||||||||
- | Camilla Porsdal | 2005 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerd | 1:52.68 | |||||||||
Lb 21, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie V. Srensen | 2002 | 39.77 | 1:24.93 | ||||||
Vest-Brndby | 1:23.92 | |||||||||
2 | Frida Uldall | 2003 | 41.21 | 1:27.19 | ||||||
Hillerd Svmmeklub | 1:28.70 | |||||||||
3 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | 41.84 | 1:28.18 | ||||||
Odsherred Svmmeklub | 1:32.15 | |||||||||
4 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 41.47 | 1:28.44 | ||||||
Vordingborg Svmme Klub | 1:43.97 | |||||||||
5 | Helene Jensen | 2003 | 43.38 | 1:29.73 | ||||||
Herlev Svmning | 1:37.16 | |||||||||
6 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 42.43 | 1:30.39 | ||||||
Vrlse Svmmeklub | 1:30.18 | |||||||||
7 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 42.87 | 1:30.49 | ||||||
Hillerd Svmmeklub | 1:29.07 | |||||||||
8 | Ida Oest | 2003 | 47.17 | 1:38.57 | ||||||
Herlev Svmning | 1:38.52 | |||||||||
9 | Annika Egenhardt | 2003 | 47.82 | 1:38.72 | ||||||
Vest-Brndby | 1:38.74 | |||||||||
10 | Zille-Marie Lund Christensen | 2003 | 47.78 | 1:44.04 | ||||||
Odsherred Svmmeklub | 1:43.96 | |||||||||
11 | Amalie Lester | 2003 | 51.17 | 1:46.61 | ||||||
Vrlse Svmmeklub | 1:51.71 | |||||||||
- | Fiona Kring Dahl | 2003 | DSQ | Asynkron ben | ||||||
Odsherred Svmmeklub | 1:49.15 | |||||||||
Lb 21, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 15 - 99 r |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine V. Srensen | 1996 | 36.13 | 1:16.77 | ||||||
Vest-Brndby | 1:14.57 | |||||||||
2 | Katharina N Mller | 2001 | 37.46 | 1:19.75 | ||||||
Vest-Brndby | 1:20.33 | |||||||||
3 | Sarah Missing | 2001 | 38.89 | 1:21.29 | ||||||
Vest-Brndby | 1:20.75 | |||||||||
4 | Delphine Mller | 1999 | 38.46 | 1:21.36 | ||||||
Vest-Brndby | 1:22.10 | |||||||||
5 | Emma Mikkelsen | 2001 | 38.97 | 1:22.28 | ||||||
Vest-Brndby | 1:19.59 | |||||||||
6 | Xenia Bonnn Sjgren | 1997 | 38.80 | 1:22.58 | ||||||
Vest-Brndby | 1:19.99 | |||||||||
7 | Freja Petersen | 2000 | 42.57 | 1:31.33 | ||||||
Vordingborg Svmme Klub | 1:33.80 | |||||||||
8 | La Zo Bingler | 2000 | 44.92 | 1:35.09 | ||||||
Vordingborg Svmme Klub | 1:32.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 12 juni 2016 |
Licens til Svmmeklubben Vest Brndby | Udskriftstidspunkt | 11:50 |