Resultater for Ringsted cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 29.71 | 1:03.35 | |||||
2 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.76 | 1:04.28 | |||||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.47 | 1:07.35 | |||||
4 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 32.83 | 1:11.87 | |||||
5 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 43.65 | 1:35.02 | |||||
- | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 31.02 | 1:06.46 | |||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 32.25 | 1:07.77 | |||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.36 | 1:08.40 | |||||
4 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.40 | 1:09.50 | |||||
5 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.39 | 1:09.69 | |||||
6 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.90 | 1:10.45 | |||||
7 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.60 | 1:11.17 | |||||
8 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.00 | 1:12.92 | |||||
9 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.39 | 1:13.58 | |||||
10 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.91 | 1:14.31 | |||||
11 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.80 | 1:14.41 | |||||
12 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.02 | 1:14.91 | |||||
13 | Elisa Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 34.57 | 1:15.02 | |||||
14 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.96 | 1:16.25 | |||||
15 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 36.00 | 1:16.42 | |||||
16 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.04 | 1:16.88 | |||||
17 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.15 | 1:18.85 | |||||
18 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.40 | 1:19.85 | |||||
19 | Karen Hazell Brink | 2002 | O.S.L.F. | 36.65 | 1:20.17 | |||||
20 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 36.00 | 1:20.95 | |||||
21 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.56 | 1:21.96 | |||||
22 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.47 | 1:22.75 | |||||
23 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 38.12 | 1:23.06 | |||||
24 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 44.66 | 1:40.41 | |||||
- | Amalie Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hanna Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | DNS | ||||||
- | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | en hånd vend v/50m | |||||
- | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej samt berø v/25m | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.67 | 1:10.31 | |||||
2 | Christine Krogh | 2003 | O.S.L.F. | 34.89 | 1:16.71 | |||||
3 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 36.85 | 1:18.48 | |||||
4 | Finja Schönerstedt | 2005 | Psv Schwerin | 37.73 | 1:20.98 | |||||
5 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.87 | 1:21.51 | |||||
6 | Aurelia Pedersen | 2004 | Odense Svømme Klub | 35.87 | 1:23.06 | |||||
7 | Nikoline Andersen | 2003 | Odense Svømme Klub | 37.12 | 1:23.10 | |||||
8 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 35.99 | 1:25.35 | |||||
9 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.85 | 1:26.64 | |||||
10 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 43.32 | 1:32.23 | |||||
11 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | Odense Svømme Klub | 42.06 | 1:32.29 | |||||
12 | Charlotte Wium | 2006 | Køge Svømmeklub | 45.07 | 1:32.80 | |||||
13 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.55 | 1:36.28 | |||||
14 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 43.49 | 1:37.59 | |||||
15 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.60 | 1:38.11 | |||||
16 | Agnete Habermann | 2005 | Odense Svømme Klub | 44.73 | 1:39.01 | |||||
17 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.98 | 1:39.76 | |||||
18 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 48.28 | 1:39.95 | |||||
19 | Sveda Naima Grude | 2006 | Psv Schwerin | 44.13 | 1:41.48 | |||||
20 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 47.40 | 1:42.26 | |||||
21 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.16 | 1:44.18 | |||||
22 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 47.97 | 1:47.58 | |||||
23 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 48.02 | 1:47.92 | |||||
24 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 49.79 | 1:50.29 | |||||
25 | Silje Kjærsgaard | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:00.10 | 2:15.56 | |||||
- | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Emma Olivia Nymand | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:49 |