Tulokset Harboe Water Games 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2016 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tiina Soukka | 1996 | Roskilde Svømning | 33.65 | 1:13.95 | |||||
2 | Josefine Boisen | 1996 | Roskilde Svømning | 35.36 | 1:16.75 | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 35.66 | 1:14.52 | |||||
2 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 34.40 | 1:16.24 | |||||
3 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 34.86 | 1:17.47 | |||||
- | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 37.60 | 1:17.47 | |||||
2 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 35.58 | 1:18.81 | |||||
3 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.78 | 1:18.82 | |||||
4 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 36.38 | 1:19.62 | |||||
5 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 38.80 | 1:22.79 | |||||
6 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 39.89 | 1:24.02 | |||||
7 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 39.34 | 1:24.99 | |||||
8 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 41.15 | 1:30.54 | |||||
9 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 45.24 | 1:31.69 | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 37.11 | 1:20.49 | |||||
2 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 38.49 | 1:22.07 | |||||
3 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 40.04 | 1:22.52 | |||||
4 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.82 | 1:23.09 | |||||
5 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 40.29 | 1:26.36 | |||||
6 | Emilia van Wyk B. Jensen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 44.19 | 1:29.63 | |||||
7 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 41.84 | 1:29.95 | |||||
8 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 43.80 | 1:30.59 | |||||
9 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.84 | 1:31.71 | |||||
10 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 41.02 | 1:33.03 | |||||
11 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 43.53 | 1:35.04 | |||||
12 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 45.66 | 1:35.33 | |||||
13 | Laura Kristensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.47 | 1:35.56 | |||||
14 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.48 | 1:38.72 | |||||
15 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 47.80 | 1:39.08 | |||||
16 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 44.83 | 1:40.69 | |||||
17 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 51.56 | 1:41.08 | |||||
18 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 48.91 | 1:41.62 | |||||
19 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 1:42.86 | ||||||
20 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 54.25 | 1:59.70 | |||||
21 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 56.54 | 2:02.29 | |||||
- | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Filippa Olivia Rützou | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Afsl, ryg p m /50m | |||||
- | Mille Dige From | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.22 | 1:23.84 | |||||
2 | Clara Secher Termansen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 41.17 | 1:26.43 | |||||
3 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.10 | 1:26.79 | |||||
4 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.27 | 1:30.68 | |||||
5 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.09 | 1:31.58 | |||||
6 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 44.54 | 1:32.39 | |||||
7 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.37 | 1:33.10 | |||||
8 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 44.96 | 1:33.27 | |||||
9 | Alberte Pedersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 43.83 | 1:33.63 | |||||
10 | Laura Købke | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 44.01 | 1:33.93 | |||||
11 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 44.78 | 1:37.47 | |||||
12 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.86 | 1:37.92 | |||||
13 | Julie Astrup | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 46.14 | 1:38.47 | |||||
14 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 46.91 | 1:38.49 | |||||
15 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 46.83 | 1:38.87 | |||||
16 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 50.34 | 1:39.51 | |||||
17 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 47.36 | 1:39.61 | |||||
18 | Emma Philip | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 47.04 | 1:40.20 | |||||
19 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.38 | 1:40.87 | |||||
20 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 49.71 | 1:43.46 | |||||
21 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 48.08 | 1:44.23 | |||||
22 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.24 | 1:45.83 | |||||
23 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.23 | 1:49.48 | |||||
24 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.09 | 1:50.39 | |||||
25 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 58.55 | 1:52.91 | |||||
26 | Sofia Broskov Pedersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 57.22 | 1:58.46 | |||||
27 | Amalie K. Nielsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 56.22 | 1:58.74 | |||||
28 | Emilie Enevoldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 56.71 | 1:59.00 | |||||
29 | Tilde Schyth | 2006 | Roskilde Svømning | 1:00.45 | 2:00.79 | |||||
30 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 57.60 | 2:03.67 | |||||
- | Ella Nikoline Borg | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Sofia Wickmann Elkjær | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Brysttag til hofter | |||||
- | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Afsl. ryg p m v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 26 juni 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:02 |