Tulokset Harboe Water Games 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2016 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2016 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 27.52 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 30.00 | ||||||
2 | Tino Floris | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 32.98 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 29.69 | ||||||
2 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 30.99 | ||||||
3 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 39.03 | ||||||
- | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Modin | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 31.30 | ||||||
2 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.89 | ||||||
3 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 32.88 | ||||||
4 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.88 | ||||||
5 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 34.22 | ||||||
6 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.94 | ||||||
7 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 35.78 | ||||||
8 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.00 | ||||||
9 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.06 | ||||||
10 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.21 | ||||||
11 | Otto Walther Holst | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 40.26 | ||||||
12 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 40.63 | ||||||
13 | Oliver Brixner | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 40.79 | ||||||
14 | Marc Gieseler | 2003 | Roskilde Svømning | 43.55 | ||||||
15 | Noah Olsson | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.71 | ||||||
16 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.78 | ||||||
17 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 53.57 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.27 | ||||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.78 | ||||||
3 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 34.09 | ||||||
4 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 35.86 | ||||||
5 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 36.60 | ||||||
6 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 36.74 | ||||||
7 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.84 | ||||||
8 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 37.49 | ||||||
9 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 37.79 | ||||||
10 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Skytte & IF | 38.50 | ||||||
11 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 38.52 | ||||||
12 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 39.01 | ||||||
13 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Skytte & IF | 39.35 | ||||||
14 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 39.54 | ||||||
15 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.61 | ||||||
16 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.78 | ||||||
16 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.78 | ||||||
18 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 41.71 | ||||||
19 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 41.73 | ||||||
20 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.75 | ||||||
21 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 43.35 | ||||||
22 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 43.72 | ||||||
23 | Asbjørn Topp Tholle | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 45.30 | ||||||
24 | Joachim Mårtensen | 2004 | Kalundborg SK | 45.78 | ||||||
25 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.40 | ||||||
26 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.89 | ||||||
27 | Frederik Hillers Bjaldby | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 48.15 | ||||||
28 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.37 | ||||||
29 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.83 | ||||||
30 | Tobias Melhede | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.15 | ||||||
31 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 50.49 | ||||||
32 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 51.93 | ||||||
33 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 52.37 | ||||||
34 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 54.19 | ||||||
35 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | Roskilde Svømning | 55.71 | ||||||
36 | Valdemar Granic | 2006 | Roskilde Svømning | 56.82 | ||||||
- | Christian Johannessen | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 25 juni 2016 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:27 |