Results for DM Årgang Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 55 (Finaler) - Officiel |
Stvne navn | DM rgang Langbane | Udskriftsdato | 27 juni 2016 | |||
Stvne by | Helsingr | Udskriftstidspunkt | 19:34 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og Helsingr Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 25 juni 2016 |
Lb 55, 4X200m Frisvmning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 100m | 200m | Opnet | Status | |||
1 | Kvik Piger 1 | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 8:53.21 | ||||||
Julie Kryer Svendsen | 2002 | 1:02.99 | 2:08.97 | 2:08.97 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 1:06.02 | 2:15.43 | 4:24.40 | ||||||
Chastine Melhede | 2002 | 1:05.33 | 2:16.19 | 6:40.59 | ||||||
Sofie Hansen | 2002 | 1:03.61 | 2:12.62 | 8:53.21 | ||||||
2 | Sigma Piger 1 | 2002 | SIGMA Nordsjlland | 8:54.41 | ||||||
Anne Fyn | 2002 | 1:04.38 | 2:12.38 | 2:12.38 | ||||||
Mille Graasbll | 2002 | 1:04.69 | 2:14.32 | 4:26.70 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | 1:04.07 | 2:14.82 | 6:41.52 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 1:04.70 | 2:12.89 | 8:54.41 | ||||||
3 | Aalborg Piger 1 | 2002 | Aalborg Svmmeklub | 8:58.44 | ||||||
Camilla Brgger-Andersen | 2002 | 1:05.15 | 2:15.07 | 2:15.07 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 1:03.21 | 2:11.63 | 4:26.70 | ||||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 1:06.31 | 2:16.38 | 6:43.08 | ||||||
Lea Serup Schn | 2002 | 1:04.89 | 2:15.36 | 8:58.44 | ||||||
4 | Gentofte Piger 1 | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 9:07.37 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 1:07.25 | 2:18.73 | 2:18.73 | ||||||
Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 1:01.09 | 2:08.31 | 4:27.04 | ||||||
Emilie Holst Lange | 2002 | 1:06.31 | 2:20.70 | 6:47.74 | ||||||
Bjrk Nelsing Petersen | 2002 | 1:05.86 | 2:19.63 | 9:07.37 | ||||||
5 | Tornado Tzerne 1 | 2002 | Hovedstadens Svmmeklub | 9:12.82 | ||||||
Clara Eskebk Carlquist | 2003 | 1:06.07 | 2:17.20 | 2:17.20 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 1:04.98 | 2:15.58 | 4:32.78 | ||||||
Johanne Hingebjerg | 2002 | 1:06.02 | 2:19.05 | 6:51.83 | ||||||
Sofie Maage | 2003 | 1:08.00 | 2:20.99 | 9:12.82 | ||||||
6 | Kvik Piger 2 | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 9:16.25 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 1:08.64 | 2:19.18 | 2:19.18 | ||||||
Caroline Brink | 2003 | 1:04.67 | 2:16.57 | 4:35.75 | ||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 1:08.56 | 2:21.36 | 6:57.11 | ||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 1:07.46 | 2:19.14 | 9:16.25 | ||||||
7 | Gsc Piger 1 | 2002 | Gladsaxe Idrts Forening | 9:18.06 | ||||||
Terese Kjller Rudbeck | 2003 | 1:07.08 | 2:19.44 | 2:19.44 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 1:06.21 | 2:19.77 | 4:39.21 | ||||||
Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 1:06.65 | 2:19.96 | 6:59.17 | ||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 1:06.83 | 2:18.89 | 9:18.06 | ||||||
8 | Aalborg Piger 2 | 2002 | Aalborg Svmmeklub | 9:28.64 | ||||||
Anne Bjstrup Bertelsen | 2002 | 1:09.01 | 2:23.10 | 2:23.10 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 1:07.03 | 2:19.00 | 4:42.10 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 1:08.55 | 2:23.60 | 7:05.70 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 1:08.51 | 2:22.94 | 9:28.64 | ||||||
9 | Stm Damer | 2002 | Swim Team Midtjylland | 9:32.45 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 1:09.34 | 2:21.78 | 2:21.78 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 1:11.11 | 2:31.65 | 4:53.43 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 1:06.35 | 2:18.81 | 7:12.24 | ||||||
Kirstine Mrk Rasmussen | 2003 | 1:07.38 | 2:20.21 | 9:32.45 | ||||||
10 | Kge Piger 1 | 2003 | Kge Svmmeklub | 9:33.55 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 1:06.44 | 2:18.52 | 2:18.52 | ||||||
Caroline Gttrup Bagge | 2003 | 1:08.78 | 2:24.66 | 4:43.18 | ||||||
Katja Lorentzen | 2003 | 1:10.24 | 2:24.96 | 7:08.14 | ||||||
Line Nhr Petersen | 2003 | 1:10.86 | 2:25.41 | 9:33.55 | ||||||
11 | A6 Piger 1 | 2003 | A6 | 9:34.94 | ||||||
Lrke Schelde-Mollerup | 2003 | 1:06.23 | 2:18.18 | 2:18.18 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 1:08.59 | 2:23.92 | 4:42.10 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 1:11.10 | 2:27.20 | 7:09.30 | ||||||
Louise Dahl | 2003 | 1:09.78 | 2:25.64 | 9:34.94 | ||||||
12 | Horsens Piger | 2002 | Horsens Svmmeklub | 9:35.16 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 1:09.23 | 2:22.21 | 2:22.21 | ||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 1:11.74 | 2:30.86 | 4:53.07 | ||||||
Cecilie Grndal | 2002 | 1:05.22 | 2:15.16 | 7:08.23 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 1:09.99 | 2:26.93 | 9:35.16 | ||||||
13 | Tornado Tzerne 2 | 2002 | Hovedstadens Svmmeklub | 9:37.47 | ||||||
Naja Thomsen | 2003 | 1:08.62 | 2:22.10 | 2:22.10 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 1:07.91 | 2:20.58 | 4:42.68 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 1:09.60 | 2:25.33 | 7:08.01 | ||||||
Hannah Hesch | 2003 | 1:13.06 | 2:29.46 | 9:37.47 | ||||||
14 | Team Awesome | 2003 | Elite Swim Vejle | 9:38.92 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 1:08.63 | 2:22.15 | 2:22.15 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 1:09.13 | 2:27.01 | 4:49.16 | ||||||
Ella Christiansen | 2003 | 1:09.00 | 2:23.75 | 7:12.91 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:10.21 | 2:26.01 | 9:38.92 | ||||||
15 | Triton B Piger | 2002 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 9:40.74 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 1:10.11 | 2:22.64 | 2:22.64 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 1:11.62 | 2:25.93 | 4:48.57 | ||||||
Laura Janner | 2002 | 1:11.38 | 2:28.54 | 7:17.11 | ||||||
Ida Rishj | 2002 | 1:10.85 | 2:23.63 | 9:40.74 | ||||||
16 | Gsc Piger 2 | 2002 | Gladsaxe Idrts Forening | 9:40.77 | ||||||
Victoria Leth | 2002 | 1:10.75 | 2:26.51 | 2:26.51 | ||||||
Nicoline Ingemann-Petersen | 2002 | 1:09.89 | 2:23.65 | 4:50.16 | ||||||
Amalie Schou | 2003 | 1:11.01 | 2:27.86 | 7:18.02 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 1:09.65 | 2:22.75 | 9:40.77 | ||||||
17 | Vat Piger 1 | 2002 | VAT Copenhagen | 9:41.64 | ||||||
Lrke Rask Sander | 2002 | 1:08.69 | 2:23.39 | 2:23.39 | ||||||
Julie Laugesen | 2003 | 1:10.99 | 2:28.18 | 4:51.57 | ||||||
Ida T Mose | 2002 | 1:09.52 | 2:24.44 | 7:16.01 | ||||||
Sofie Hertzberg | 2002 | 1:10.94 | 2:25.63 | 9:41.64 | ||||||
18 | Kvik Piger 3 | 2003 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 9:44.67 | ||||||
Freya Nrlund Wentzel | 2003 | 1:10.39 | 2:28.41 | 2:28.41 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 1:10.82 | 2:27.04 | 4:55.45 | ||||||
Anika Hedegaard | 2002 | 1:09.91 | 2:24.74 | 7:20.19 | ||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 1:09.50 | 2:24.48 | 9:44.67 | ||||||
19 | Lyngby Piger 1 | 2002 | Lyngby Svmmeklub | 9:46.08 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 1:08.40 | 2:25.32 | 2:25.32 | ||||||
Claudia Sperling | 2002 | 1:09.17 | 2:27.00 | 4:52.32 | ||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 1:10.61 | 2:28.92 | 7:21.24 | ||||||
Olivia Olivarius Vlund | 2002 | 1:09.18 | 2:24.84 | 9:46.08 | ||||||
20 | Sto Dolphins | 2002 | Swim Team Odense | 9:51.58 | ||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 1:12.45 | 2:29.68 | 2:29.68 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 1:11.71 | 2:28.21 | 4:57.89 | ||||||
Christine Krogh | 2003 | 1:11.85 | 2:30.27 | 7:28.16 | ||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 1:09.71 | 2:23.42 | 9:51.58 | ||||||
20 | Vat Piger 2 | 2002 | VAT Copenhagen | 9:51.58 | ||||||
Anna Wrist-Elkjr | 2003 | 1:10.95 | 2:28.45 | 2:28.45 | ||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 1:10.24 | 2:25.68 | 4:54.13 | ||||||
Nnne Christensen | 2004 | 1:11.72 | 2:29.11 | 7:23.24 | ||||||
Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 1:12.06 | 2:28.34 | 9:51.58 | ||||||
22 | Hsc Piger | 2002 | Holstebro Svmme Club | 9:53.65 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 1:13.75 | 2:32.13 | 2:32.13 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 1:10.90 | 2:24.90 | 4:57.03 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 1:11.01 | 2:26.29 | 7:23.32 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 1:11.56 | 2:30.33 | 9:53.65 | ||||||
23 | Agf Piger | 2002 | Agfs Svmmeafdeling | 9:53.87 | ||||||
Naya Hgholt Sejr | 2003 | 1:09.46 | 2:23.80 | 2:23.80 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 1:10.07 | 2:24.71 | 4:48.51 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 1:11.12 | 2:28.66 | 7:17.17 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:14.86 | 2:36.70 | 9:53.87 | ||||||
24 | Team Great | 2003 | Elite Swim Vejle | 10:02.54 | ||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 1:11.65 | 2:28.10 | 2:28.10 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 1:14.43 | 2:32.41 | 5:00.51 | ||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 1:11.81 | 2:29.85 | 7:30.36 | ||||||
Kristine Hlsen | 2002 | 1:13.72 | 2:32.18 | 10:02.54 | ||||||
25 | Gentofte Piger 2 | 2002 | Gentofte Svmme Klub | 10:03.64 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 1:16.61 | 2:33.88 | 2:33.88 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 1:12.91 | 2:33.28 | 5:07.16 | ||||||
Asta Poulsen | 2004 | 1:12.51 | 2:30.03 | 7:37.19 | ||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 1:10.63 | 2:26.45 | 10:03.64 | ||||||
26 | Ksk Girls Kolding | 2002 | Kolding SK | 10:11.06 | ||||||
Anne Sofie Nrtoft | 2004 | 1:13.00 | 2:34.47 | 2:34.47 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 1:15.59 | 2:35.40 | 5:09.87 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 1:14.79 | 2:31.81 | 7:41.68 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 1:14.13 | 2:29.38 | 10:11.06 | ||||||
27 | A6 Piger 2 | 2003 | A6 | 10:14.53 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 1:10.32 | 2:25.11 | 2:25.11 | ||||||
Christine Henriksen | 2003 | 1:13.49 | 2:33.50 | 4:58.61 | ||||||
Clara Sass Husum | 2004 | 1:16.44 | 2:40.28 | 7:38.89 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 1:15.56 | 2:35.64 | 10:14.53 | ||||||
28 | Aarhus Swim Piger 1 | 2002 | Aarhus Swim | 10:14.57 | ||||||
Katrine Mols | 2003 | 1:14.17 | 2:33.88 | 2:33.88 | ||||||
Emilie Wolf Srensen | 2003 | 1:13.04 | 2:30.49 | 5:04.37 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 1:13.85 | 2:33.08 | 7:37.45 | ||||||
Mille Kjr Jensen | 2004 | 1:15.18 | 2:37.12 | 10:14.57 | ||||||
29 | Gti Piger | 2002 | GTI | 10:28.96 | ||||||
Julie Wolter | 2003 | 1:13.62 | 2:32.14 | 2:32.14 | ||||||
Sidse M. . Engsbro | 2004 | 1:16.74 | 2:41.93 | 5:14.07 | ||||||
Josefine Arbo Srensen | 2004 | 1:20.02 | 2:43.49 | 7:57.56 | ||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 1:11.23 | 2:31.40 | 10:28.96 | ||||||
30 | Hvidover Piger | 2003 | Hvidovre Svmme Klub | 10:29.65 | ||||||
Sofie Bak | 2003 | 1:16.50 | 2:41.77 | 2:41.77 | ||||||
Frida Hvirring Kragh | 2004 | 1:15.19 | 2:42.02 | 5:23.79 | ||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 1:12.19 | 2:30.85 | 7:54.64 | ||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 1:15.12 | 2:35.01 | 10:29.65 | ||||||
31 | Lyngby Piger 2 | 2004 | Lyngby Svmmeklub | 10:32.60 | ||||||
Julie Danfred Jrgensen | 2004 | 1:14.50 | 2:37.48 | 2:37.48 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 1:14.11 | 2:37.32 | 5:14.80 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 1:13.35 | 2:40.25 | 7:55.05 | ||||||
Maria Hagen | 2003 | 1:12.32 | 2:37.55 | 10:32.60 | ||||||
32 | Viborg Piger | 2003 | Viborg Svmme Klub | 10:41.27 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 1:09.86 | 2:29.09 | 2:29.09 | ||||||
Josefine Heuer | 2003 | 1:15.42 | 2:37.73 | 5:06.82 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 1:19.62 | 2:45.33 | 7:52.15 | ||||||
Lea Kjr Kristensen | 2004 | 1:21.86 | 2:49.12 | 10:41.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 27 juni 2016 |
Licens til Helsingr Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:34 |