Resultater for Danone Open Ystad Grand Prix 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 33 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | YGP 2 Danone Open | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:52 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 33, 50m Frisim Herrar, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: Teleservice Skåne AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 26.27 | ||||||
2 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 27.24 | ||||||
3 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 27.49 | ||||||
4 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 27.87 | ||||||
5 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.21 | ||||||
6 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 28.66 | ||||||
7 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.20 | ||||||
8 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 29.26 | ||||||
9 | Pavli Rafael | 2002 | Simklubben Ran | 29.74 | ||||||
10 | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | 30.23 | ||||||
11 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 30.55 | ||||||
12 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.56 | ||||||
13 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 32.54 | ||||||
Gren 33, 50m Frisim Herrar, Försök 16 år och äldre |
Sponsor: Teleservice Skåne AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ahmad Attellesey | 1995 | Simklubben Triton | 23.52 | ||||||
2 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 23.55 | ||||||
3 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 23.72 | ||||||
4 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 24.18 | ||||||
5 | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.26 | Deltar ej i final | |||||
6 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Poseidon | 24.29 | ||||||
7 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 24.64 | ||||||
8 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 24.73 | Deltar ej i final | |||||
9 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 25.23 | ||||||
10 | Jesper Olsson | 1998 | Simklubben Poseidon | 25.47 | ||||||
11 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.49 | ||||||
12 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | Simklubben Poseidon | 25.50 | ||||||
13 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 25.92 | ||||||
14 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 26.15 | ||||||
15 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 26.49 | ||||||
16 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 26.55 | ||||||
17 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.58 | ||||||
18 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.70 | ||||||
19 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 26.77 | ||||||
20 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 27.57 | ||||||
21 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 27.62 | ||||||
- | Felix Nilsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Gergö Nagy | 1995 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 12:52 |