Resultat för Danone Open Ystad Grand Prix 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | YGP 2 Danone Open | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:18 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 7, 100m Medley Herrar, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: Ystads Rörtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 32.52 | 1:11.19 | Deltar ej i final | ||||
2 | Oscar Klittbo | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.76 | 1:11.51 | Deltar ej i final | ||||
3 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 36.70 | 1:15.11 | |||||
4 | Pavli Rafael | 2002 | Simklubben Ran | 37.41 | 1:17.29 | |||||
5 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.09 | 1:18.33 | |||||
6 | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.53 | 1:18.62 | |||||
7 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 36.91 | 1:19.73 | |||||
8 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 39.39 | 1:21.01 | |||||
9 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 38.30 | 1:22.22 | |||||
10 | David Li Shi Jun | 2003 | Simklubben Ran | 38.71 | 1:22.74 | |||||
11 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 38.47 | 1:24.03 | |||||
12 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 39.10 | 1:24.27 | |||||
13 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 40.12 | 1:24.83 | |||||
14 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 40.41 | 1:27.69 | |||||
15 | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | 44.42 | 1:30.67 | |||||
- | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Gren 7, 100m Medley Herrar, Försök 16 år och äldre |
Sponsor: Ystads Rörtjänst AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | 25.55 | 56.14 | |||||
2 | Christoffer Carlsen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 26.79 | 58.16 | |||||
3 | Mattias Carlsson | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.52 | 58.55 | |||||
4 | Mats Westergren | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.11 | 1:00.17 | |||||
5 | Gustaf Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.20 | 1:01.59 | |||||
6 | Anton Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.25 | 1:01.89 | |||||
7 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.68 | 1:05.32 | Deltar ej i final | ||||
8 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.80 | 1:05.41 | |||||
9 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.65 | 1:06.16 | |||||
10 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.15 | 1:08.25 | |||||
11 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 32.78 | 1:12.00 | |||||
12 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 34.11 | 1:13.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 12:18 |