Tulokset Danone Open Ystad Grand Prix 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 22 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | YGP 2 Danone Open | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Ystad | Utskriftstid | 12:52 | |||
Arrangör | Ystads Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 22, 100m Frisim Damer, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: Flamsprutarna |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 29.13 | 1:00.15 | |||||
2 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.85 | 1:02.46 | |||||
3 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.42 | 1:02.64 | Deltar ej i final | ||||
4 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.32 | 1:03.38 | |||||
5 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 30.87 | 1:04.00 | Deltar ej i final | ||||
6 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 30.58 | 1:04.17 | |||||
7 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.95 | 1:04.72 | |||||
8 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 31.12 | 1:04.84 | |||||
9 | Anna Twedberg | 2003 | Simklubben Poseidon | 30.88 | 1:04.96 | |||||
10 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 31.24 | 1:05.95 | |||||
11 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 1:06.11 | ||||||
12 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 31.58 | 1:06.25 | |||||
13 | Vanessa Johansson | 2006 | Simklubben Poseidon | 31.77 | 1:06.98 | |||||
14 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 1:07.07 | ||||||
15 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:07.28 | ||||||
16 | Emma Mattson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.73 | 1:08.02 | |||||
17 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:08.30 | ||||||
18 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.41 | 1:08.63 | |||||
19 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 32.55 | 1:08.86 | |||||
20 | Sofia Hake | 2003 | Simklubben Poseidon | 32.61 | 1:08.89 | |||||
21 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.23 | 1:08.93 | |||||
22 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.97 | ||||||
23 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:09.02 | ||||||
24 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 1:09.06 | ||||||
25 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.36 | 1:09.23 | |||||
26 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.91 | 1:09.41 | |||||
27 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.85 | 1:09.86 | |||||
28 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.61 | 1:10.45 | |||||
29 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 33.32 | 1:10.70 | |||||
30 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.30 | 1:10.90 | |||||
31 | Ida Nordberg | 2006 | Simklubben Poseidon | 33.16 | 1:10.96 | |||||
32 | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 33.56 | 1:10.97 | |||||
33 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.20 | 1:11.33 | |||||
34 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.32 | 1:11.50 | |||||
35 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.23 | 1:11.59 | |||||
36 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 34.46 | 1:12.50 | |||||
37 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.97 | 1:13.55 | |||||
38 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 36.48 | 1:15.48 | |||||
39 | Ivana Dzudovic | 2004 | Simklubben Ran | 36.03 | 1:15.93 | |||||
40 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.62 | 1:16.30 | |||||
41 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 36.42 | 1:16.76 | |||||
42 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 37.90 | 1:22.02 | |||||
43 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.70 | 1:22.42 | |||||
- | Elin Lundberg | 2003 | Kiviks Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Frisim Damer, Försök 16 - 99 år |
Sponsor: Flamsprutarna |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michelle Coleman | 1993 | Spårvägen Simförening | 26.67 | 55.69 | |||||
2 | Nathalie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.57 | 57.58 | |||||
3 | Hanna Bergman | 2001 | Simklubben Poseidon | 28.63 | 58.30 | |||||
4 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 27.90 | 58.85 | |||||
5 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.46 | 58.91 | |||||
6 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.11 | 1:00.30 | |||||
7 | Elin Melin | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.50 | 1:01.01 | |||||
8 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 29.12 | 1:01.05 | |||||
9 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 29.51 | 1:01.31 | |||||
10 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 29.88 | 1:03.18 | |||||
11 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 30.36 | 1:03.21 | |||||
12 | Sara Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.51 | 1:03.36 | |||||
13 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 30.59 | 1:03.98 | |||||
14 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.41 | 1:05.87 | |||||
15 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:06.73 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 12:52 |