Resultater for Mastersmestaruuskilpailut
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
La aamu
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Mastersien lyhyenradan SM | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 17:04 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet |
Laji 11, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tero Räty | 1978 | Valkeakosken Uimaseura | 25.92 | 59.04 | |||||
2 | Aki Sirkka | 1980 | Lahden Kaleva | 28.32 | 1:02.10 | |||||
3 | Kaleva Latvala | 1984 | Kokkolan Uimaseura-Gamlakarleb | 28.08 | 1:02.36 | |||||
4 | Mikko Säntti | 1982 | Oulun Lohet | 28.86 | 1:02.86 | |||||
5 | Kimmo Käkelä | 1971 | Tuusulan Uimaseura | 29.43 | 1:04.29 | |||||
6 | Ville Niemelä | 1980 | Kemin Työväen Uimarit | 29.68 | 1:04.76 | |||||
7 | Janne Haapaniemi | 1979 | Keravan Uimarit | 29.80 | 1:04.86 | |||||
8 | Jussi Sillanpää | 1983 | Kuopion Uimaseura | 31.70 | 1:05.87 | |||||
9 | Mikko Arponen | 1980 | Pihlava Työväen Urheilijat | 1:07.17 | 1:07.17 | |||||
10 | Antti Seväkivi | 1977 | Oulun Lohet | 31.61 | 1:07.49 | |||||
11 | Aki Inkilä | 1977 | Cetus | 31.87 | 1:07.60 | |||||
12 | Jan Johansson | 1966 | Cetus | 32.47 | 1:08.23 | |||||
13 | Juha Turunen | 1986 | Joensuun Uimaseura | 31.17 | 1:08.24 | |||||
14 | Asko Lieto | 1984 | Oulun Lohet | 31.97 | 1:08.26 | |||||
15 | Tomi Parkkonen | 1978 | Tuusulan Uimaseura | 32.72 | 1:08.53 | |||||
16 | Petri Karjalainen | 1976 | Oulun Uimaseura | 33.45 | 1:08.68 | |||||
17 | Lauri Heikkilä | 1964 | KOO-VEE Tampere | 32.34 | 1:09.41 | |||||
18 | Jukka Lievonen | 1984 | Joensuun Uimaseura | 33.28 | 1:09.69 | |||||
19 | Tero Kinnunen | 1965 | Swimming Jyväskylä | 32.76 | 1:09.84 | |||||
20 | Christer Burman | 1968 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.69 | 1:10.46 | |||||
21 | Petri Juka | 1983 | Oulun Lohet | 32.25 | 1:10.59 | |||||
22 | Kai Mustonen | 1966 | Seinäjoen Uimarit | 33.27 | 1:10.93 | |||||
23 | Asko Svensk | 1966 | Oulun Lohet | 32.56 | 1:10.98 | |||||
24 | Martti Laajus | 1952 | Simmis Wanda | 33.08 | 1:11.70 | |||||
25 | Sami Wahlman | 1973 | Poseidon | 33.12 | 1:11.72 | |||||
26 | Teemu Nyländen | 1981 | Oulun Uimaseura | 33.89 | 1:11.84 | |||||
27 | Petteri Torssonen | 1984 | Joensuun Uimaseura | 33.08 | 1:11.92 | |||||
28 | Juho Saavalainen | 1984 | Oulun Lohet | 34.15 | 1:12.79 | |||||
29 | Petteri Niininen | 1972 | Vetehiset | 35.02 | 1:13.11 | |||||
30 | Henrik Munck | 1961 | Helsingfors Simsällskap | 36.17 | 1:13.56 | |||||
31 | Risto Hotulainen | 1966 | Joensuun Uimaseura | 32.70 | 1:13.59 | |||||
32 | Petter Karjaluoto | 1984 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.61 | 1:14.12 | |||||
33 | Ossi Ilveskoski | 1976 | Cetus | 35.60 | 1:14.63 | |||||
34 | Kari Hiltunen | 1958 | Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 35.10 | 1:14.68 | |||||
35 | Juha Lairola | 1955 | Aurajoen Uinti | 37.15 | 1:15.33 | |||||
36 | Timo Siika-Aho | 1968 | Oulun Lohet | 36.49 | 1:15.53 | |||||
37 | Peter Fjellström | 1963 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.22 | 1:15.82 | |||||
38 | Lembit Laht | 1949 | Tallinn U-Club | 35.99 | 1:16.54 | |||||
39 | Mikko Laurikkala | 1969 | KOO-VEE Tampere | 36.13 | 1:16.72 | |||||
40 | Pasi Sjöman | 1977 | Oulun Lohet | 36.20 | 1:17.52 | |||||
41 | Einari Kirjavainen | 1942 | Swimming Jyväskylä | 38.21 | 1:17.81 | |||||
42 | Juha Ketola | 1964 | Jakobstads Simmare-Pietarsaare | 37.09 | 1:18.41 | |||||
43 | Lauri Multanen | 1959 | Tornion Uimaseura | 37.33 | 1:18.69 | |||||
44 | Marko Rosendahl | 1966 | Salon Uimarit | 37.17 | 1:20.21 | |||||
45 | Juhani Sillanpää | 1947 | Helsingfors Simsällskap | 38.26 | 1:20.78 | |||||
46 | Juho Massinen | 1960 | Helsingfors Simsällskap | 38.53 | 1:20.86 | |||||
47 | Jaakko Takkunen | 1984 | Oulun Lohet | 36.44 | 1:21.06 | |||||
48 | Timo Teponoja | 1955 | Cetus | 39.65 | 1:21.31 | |||||
49 | Tomi Haapanen | 1973 | Swimming Jyväskylä | 39.04 | 1:21.35 | |||||
50 | Marko Eerola | 1969 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.90 | 1:21.68 | |||||
51 | Jussi Kyröhonka | 1979 | Vetehiset | 38.39 | 1:22.34 | |||||
52 | Raimo Karhunen | 1956 | Oulun Lohet | 40.81 | 1:22.45 | |||||
53 | Janne Heikkilä | 1962 | Lahden Uimaseura | 37.97 | 1:22.90 | |||||
54 | Tuomas Tapaninen | 1981 | Oulun Lohet | 42.17 | 1:23.32 | |||||
55 | Vladimir Brodski | 1946 | Kajaanin Uimaseura | 42.96 | 1:23.34 | |||||
56 | Sakari Kamppila | 1947 | Joensuun Uimaseura | 40.57 | 1:25.87 | |||||
57 | Tom Mattsson | 1952 | Aurajoen Uinti | 38.71 | 1:26.51 | |||||
58 | Mika Sulonen | 1959 | Rauman Uimaseura | 42.49 | 1:27.00 | |||||
59 | Jari Alatalo | 1963 | Keravan Uimarit | 41.47 | 1:29.16 | |||||
60 | Sami Pyy | 1970 | Kempeleen Pyrintö | 39.97 | 1:30.71 | |||||
61 | Matti Kumpulainen | 1964 | Oulun Lohet | 42.61 | 1:32.43 | |||||
62 | Kari Manninen | 1953 | Riihimäen Uimaseura | 43.96 | 1:32.72 | |||||
63 | Juha Parviainen | 1945 | Swimming Jyväskylä | 45.22 | 1:32.95 | |||||
64 | Tapio Peltola | 1955 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.67 | 1:33.15 | |||||
65 | Timo Pehkonen | 1957 | Oulun Lohet | 44.67 | 1:33.39 | |||||
66 | Pekka Latva-Pukkila | 1949 | Tuusulan Uimaseura | 45.35 | 1:33.40 | |||||
67 | Jukka Vatanen | 1961 | Tuusulan Uimaseura | 1:35.25 | ||||||
68 | Risto Åman | 1941 | Swimming Jyväskylä | 45.44 | 1:38.18 | |||||
69 | Heikki Posio | 1963 | Kempeleen Pyrintö | 43.11 | 1:39.21 | |||||
70 | Juha Koski | 1942 | Cetus | 49.87 | 1:39.26 | |||||
71 | Martti Lahti | 1937 | Cetus | 57.70 | 1:47.38 | |||||
72 | Matti Nieminen | 1935 | Porin Pyrintö | 53.26 | 1:48.64 | |||||
73 | Juhani Soininen | 1941 | Cetus | 1:05.16 | 2:06.32 | |||||
74 | Markku Nousiainen | 1954 | Keravan Uimarit | 1:02.95 | 2:07.58 | |||||
75 | Tero Vuorinen | 1939 | Swimming Jyväskylä | 1:05.86 | 2:15.16 | |||||
- | Petteri Lehtinen | 1973 | Lahden Kaleva | DNF | ||||||
- | Ville Kulmakorpi | 1966 | KOO-VEE Tampere | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Heimo Keränen | 1946 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 7.1 Väärä uintiasento | ||||||||||
- | Kare-Petri Kaukomaa | 1965 | Helsingfors Simsällskap | DSQ | ||||||
SW 9.3 Osuutta ei suoritettu loppuun | ||||||||||
- | Heikki Räsänen | 1951 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Kari Tammi | 1969 | KOO-VEE Tampere | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Jukka Kivelä | 1982 | Valkeakosken Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.4 Ylim. veto sukelluksissa | ||||||||||
- | Leif Blomfelt | 1960 | Helsingfors Simsällskap | DSQ | ||||||
SW 9.3 Osuutta ei suoritettu loppuun | ||||||||||
- | Tommi Järvelä | 1958 | Keravan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 8.4 Yhden käden käännös | ||||||||||
- | Kari Pykälistö | 1964 | Kempeleen Pyrintö | DSQ | ||||||
SW 9.3 Osuutta ei suoritettu loppuun | ||||||||||
- | Hannu Koivisto | 1953 | Vetehiset | DSQ | ||||||
SW 9.3 Osuutta ei suoritettu loppuun | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |