Tulokset Mastersmestaruuskilpailut
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
La aamu
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Mastersien lyhyenradan SM | Tulostuspäivämäärä | 28 maaliskuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 14:34 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet |
Laji 4, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Kristina Heikkinen | 1982 | Oulun Uimaseura | 37.07 | 1:18.00 | 1:59.86 | 2:42.11 | |||
2 | Johanna Kara | 1965 | Cetus | 40.16 | 1:25.88 | 2:12.73 | 3:00.54 | |||
3 | Meri Viljanen | 1980 | Nummelan Kisaajat | 42.29 | 1:28.21 | 2:16.70 | 3:03.70 | |||
4 | Anne-Mari Käräjämies | 1964 | Nummelan Kisaajat | 42.38 | 1:28.68 | 2:18.15 | 3:05.93 | |||
5 | Mari Luoto | 1975 | Helsingfors Simsällskap | 43.58 | 1:33.39 | 2:22.49 | 3:12.31 | |||
6 | Hannamari Lehtinen | 1972 | Helsingfors Simsällskap | 43.26 | 1:33.39 | 2:26.37 | 3:20.17 | |||
7 | Tuija Lönnrot | 1964 | Helsingfors Simsällskap | 44.71 | 1:36.75 | 2:30.96 | 3:24.49 | |||
8 | Merja Salonen-Piira | 1958 | KOO-VEE Tampere | 47.92 | 1:43.33 | 2:39.84 | 3:34.47 | |||
9 | Imke Höfling | 1970 | Tt Aguaterra Kuopio | 51.60 | 1:48.43 | 2:44.26 | 3:36.52 | |||
10 | Anne Karvonen | 1971 | Oulun Lohet | 50.92 | 1:45.96 | 2:41.70 | 3:37.77 | |||
11 | Minna Rantanen | 1968 | Tampereen Uimaseura | 50.37 | 1:45.03 | 2:42.29 | 3:38.49 | |||
12 | Liisa Tirkkonen-Grönholm | 1963 | Lappeenrannan Kisa-Toverit | 50.20 | 1:46.56 | 2:43.89 | 3:40.01 | |||
13 | Inga Siro | 1945 | KOO-VEE Tampere | 53.22 | 1:49.80 | 2:48.73 | 3:43.08 | |||
14 | Pirjo-Leena Pitkänen | 1945 | Swimming Jyväskylä | 52.27 | 1:50.04 | 2:47.57 | 3:43.75 | |||
15 | Anu Areva | 1970 | Salon Uimarit | 51.75 | 1:49.29 | 2:49.04 | 3:48.70 | |||
16 | Sanna Lauslahti | 1966 | Cetus | 52.15 | 1:56.13 | 2:54.21 | 3:51.89 | |||
17 | Ulla Järvinen | 1957 | Swimming Jyväskylä | 53.41 | 1:53.61 | 2:54.27 | 3:52.31 | |||
18 | Merja Lundberg | 1970 | Aurajoen Uinti | 56.55 | 1:55.68 | 2:57.01 | 3:56.61 | |||
19 | Anja Selenius | 1938 | Punkaharjun Urheilijat | 56.41 | 1:58.96 | 3:03.50 | 4:05.47 | |||
20 | Tuula Koskivirta | 1941 | Punkaharjun Urheilijat | 57.19 | 2:00.26 | 3:06.13 | 4:08.24 | |||
21 | Eve-Mai Maurer | 1936 | Tallinn U-Club | 54.79 | 1:55.47 | 3:02.75 | 4:10.51 | |||
22 | Monica Paavilainen | 1960 | Nummelan Kisaajat | 56.50 | 1:59.98 | 3:06.33 | 4:10.56 | |||
- | Kaarina Markkula | 1952 | Cetus | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Krista Käkelä | 1975 | Tuusulan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.00 |
Lisenssi: Oulun Seurat |