Resultat för Ronneby Cup 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 11:54 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 1, 25 m Fjärilsim Damer (C), Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Siri Lindén | 2005 | 420 | 15.27 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Selma Seipp | 2005 | 270 | 17.68 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
3 | Adelina Gummesson | 2005 | 269 | 17.72 | ||||||
Lönsboda Simsällskap | ||||||||||
4 | Lovisa Nilsson | 2006 | 247 | 18.22 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Jonna Möller | 2005 | 239 | 18.41 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
6 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | 238 | 18.44 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
7 | Nora Briskog | 2006 | 235 | 18.52 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Kajsa Auer | 2005 | 182 | 20.18 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Linnea Ranvert | 2005 | 180 | 20.23 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
10 | Selma Argenius | 2006 | 151 | 21.44 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Alma Larsson | 2006 | 140 | 22.02 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
12 | Alva Gunnarsson | 2006 | 86 | 25.83 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
13 | Emma Hansson | 2006 | 73 | 27.29 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 11:54 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar (C), Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Axel Gladher | 2006 | 130 | 20.64 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Hugo Johnsson | 2005 | 128 | 20.71 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
3 | Wiktor Hornfelt | 2006 | 101 | 22.40 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Nicolai Barinov | 2005 | 96 | 22.83 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
- | Max Persson | 2005 | DNS | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
- | Jacob Edlund | 2006 | DSQ | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 11:54 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer (AB), Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Tuva Pålsson | 2003 | 362 | 34.19 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Emma Ragnarsson | 2004 | 356 | 34.39 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
3 | Isabel Holst Jonsson | 2003 | 332 | 35.19 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Maja Olsson | 2003 | 296 | 36.58 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
5 | Engla Löfström | 2003 | 265 | 37.95 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
6 | Sigrid Lundström | 2003 | 246 | 38.88 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Filippa Hansson | 2004 | 212 | 40.83 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Sigrid Argenius | 2003 | 154 | 45.42 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Freja Hallberg | 2003 | 138 | 47.10 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
10 | Elsa Bergelin | 2004 | 76 | 57.50 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer (AB), Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sanna Westerberg | 1998 | 448 | 31.84 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Ella Simander | 2002 | 415 | 32.68 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Emma Ljungcrantz | 2001 | 393 | 33.27 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Aurora Nilsson | 2002 | 386 | 33.48 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Annie Johansson | 2002 | 311 | 35.97 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
6 | Trulsa Holm | 2001 | 291 | 36.75 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Nellie Briskog | 2001 | 289 | 36.87 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Astrid Nyblom | 2002 | 242 | 39.10 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Disa Knutsson | 2002 | 216 | 40.58 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 11:54 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 13:15 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar (AB), Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Axel Auer | 2003 | 435 | 28.77 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | William Svensson | 2003 | 265 | 33.93 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Hannes Wrenne | 2004 | 256 | 34.30 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
4 | Arvid Svensson | 2003 | 254 | 34.40 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Leo Spogardh | 2004 | 239 | 35.09 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
6 | Edwin Kalmteg | 2004 | 102 | 46.55 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar (AB), Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Elias Kromnow | 1999 | 472 | 27.99 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Marcus Barkrot | 2002 | 363 | 30.55 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Sebastian Karlsson | 1993 | 358 | 30.69 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Alexander Ström | 1998 | 342 | 31.17 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Pontus Andersson | 2002 | 295 | 32.73 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
6 | Fabian Claeson | 2002 | 183 | 38.34 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 13:15 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 5, 25m Ryggsim Damer (D), Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Vicky Luc | 2007 | 200 | 20.64 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
2 | Julia Andersson | 2007 | 154 | 22.52 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
3 | Emelie Skoog | 2007 | 142 | 23.14 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
4 | Alma Olofsson | 2007 | 131 | 23.75 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Erza Hasani | 2007 | 108 | 25.36 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
6 | Tyra Jönsson | 2007 | 106 | 25.48 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
7 | Isa Gunnarsson | 2008 | 95 | 26.40 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
8 | Frida Persson | 2007 | 59 | 30.99 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
9 | Linnéa Hansen | 2007 | 54 | 31.86 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
10 | Edith Stenberg | 2008 | 47 | 33.31 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar (D), Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Isac Ragnarsson | 2007 | 54 | 28.67 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 7, 50m Ryggsim Damer (ABC), Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Siri Lindén | 2005 | 333 | 37.03 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Selma Seipp | 2005 | 268 | 39.79 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
3 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | 216 | 42.78 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
4 | Adelina Gummesson | 2005 | 206 | 43.40 | ||||||
Lönsboda Simsällskap | ||||||||||
5 | Jonna Möller | 2005 | 200 | 43.83 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
6 | Lovisa Nilsson | 2006 | 183 | 45.17 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
7 | Linnea Ranvert | 2005 | 178 | 45.61 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
8 | Kajsa Auer | 2005 | 158 | 47.48 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Nora Briskog | 2006 | 151 | 48.18 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
10 | Selma Argenius | 2006 | 131 | 50.54 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Alma Larsson | 2006 | 109 | 53.60 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
12 | Alva Gunnarsson | 2006 | 107 | 53.95 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
- | Emma Hansson | 2006 | DSQ | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Lea Håkansson | 2006 | DSQ | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer (ABC), Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Tuva Pålsson | 2003 | 409 | 34.56 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Isabel Holst Jonsson | 2003 | 272 | 39.60 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
3 | Emma Ragnarsson | 2004 | 258 | 40.28 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
4 | Sigrid Lundström | 2003 | 250 | 40.73 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
5 | Maja Olsson | 2003 | 233 | 41.70 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
6 | Engla Löfström | 2003 | 229 | 41.92 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
7 | Filippa Hansson | 2004 | 216 | 42.75 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Freja Hallberg | 2003 | 198 | 44.00 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
9 | Sigrid Argenius | 2003 | 197 | 44.09 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Elin Dahl | 2003 | 135 | 50.03 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
11 | Elsa Bergelin | 2004 | 132 | 50.32 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Alice Kroon | 2004 | DSQ | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
Gren 7, 50m Ryggsim Damer (ABC), Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sanna Westerberg | 1998 | 415 | 34.39 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Emma Ljungcrantz | 2001 | 398 | 34.87 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Ella Simander | 2002 | 348 | 36.47 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Aurora Nilsson | 2002 | 343 | 36.65 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Nellie Briskog | 2001 | 310 | 37.89 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
6 | Trulsa Holm | 2001 | 264 | 39.99 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Astrid Nyblom | 2002 | 247 | 40.88 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Disa Knutsson | 2002 | 246 | 40.93 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
9 | Ida Karlsson | 2002 | 243 | 41.09 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar (ABC), Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Axel Gladher | 2006 | 123 | 44.57 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Nicolai Barinov | 2005 | 109 | 46.41 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
3 | Wiktor Hornfelt | 2006 | 104 | 47.22 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Andrey Kretov | 2006 | 77 | 52.09 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Hugo Johnsson | 2005 | 75 | 52.59 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
6 | Max Persson | 2005 | 52 | 59.40 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
7 | Jacob Edlund | 2006 | 48 | 1:00.77 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
- | Melvin Lundberg | 2006 | DSQ | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar (ABC), Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Axel Auer | 2003 | 304 | 33.01 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | 218 | 36.87 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
3 | William Svensson | 2003 | 217 | 36.96 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Leo Spogardh | 2004 | 210 | 37.37 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
5 | Arvid Svensson | 2003 | 210 | 37.38 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
6 | Edwin Kalmteg | 2004 | 120 | 45.02 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar (ABC), Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Alexander Ström | 1998 | 303 | 33.06 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Elias Kromnow | 1999 | 291 | 33.50 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Marcus Barkrot | 2002 | 277 | 34.05 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Sebastian Karlsson | 1993 | 276 | 34.09 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Pontus Andersson | 2002 | 248 | 35.32 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
6 | Fabian Claeson | 2002 | 144 | 42.33 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 9, 25m Bröstsim Damer (D), Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Vicky Luc | 2007 | 201 | 23.10 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
2 | Emelie Skoog | 2007 | 150 | 25.45 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
3 | Erza Hasani | 2007 | 148 | 25.55 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Julia Andersson | 2007 | 147 | 25.60 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Alma Olofsson | 2007 | 139 | 26.12 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
6 | Tyra Jönsson | 2007 | 129 | 26.79 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
7 | Linnéa Hansen | 2007 | 107 | 28.46 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
8 | Edith Stenberg | 2008 | 81 | 31.20 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
9 | Isa Gunnarsson | 2008 | 75 | 32.10 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
- | Frida Persson | 2007 | DSQ | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 10, 25m Bröstsim Herrar (D), Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Isac Ragnarsson | 2007 | 61 | 30.77 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 11, 50m Bröstsim Damer (ABC), Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Selma Seipp | 2005 | 347 | 40.96 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
2 | Siri Lindén | 2005 | 268 | 44.63 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Lovisa Nilsson | 2006 | 227 | 47.18 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
4 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | 223 | 47.49 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Adelina Gummesson | 2005 | 220 | 47.67 | ||||||
Lönsboda Simsällskap | ||||||||||
6 | Jonna Möller | 2005 | 217 | 47.92 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
7 | Linnea Ranvert | 2005 | 171 | 51.81 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
8 | Nora Briskog | 2006 | 155 | 53.60 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
9 | Alva Gunnarsson | 2006 | 145 | 54.80 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
10 | Kajsa Auer | 2005 | 127 | 57.26 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Selma Argenius | 2006 | 125 | 57.50 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Alma Larsson | 2006 | 105 | 1:00.96 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
13 | Emma Hansson | 2006 | 74 | 1:08.57 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Lea Håkansson | 2006 | DSQ | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Damer (ABC), Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Maja Olsson | 2003 | 363 | 40.37 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
2 | Sigrid Lundström | 2003 | 354 | 40.69 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
3 | Tuva Pålsson | 2003 | 278 | 44.10 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Filippa Hansson | 2004 | 263 | 44.93 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Emma Ragnarsson | 2004 | 245 | 45.98 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
6 | Freja Hallberg | 2003 | 225 | 47.32 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Elsa Bergelin | 2004 | 211 | 48.37 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Isabel Holst Jonsson | 2003 | 209 | 48.53 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
9 | Engla Löfström | 2003 | 180 | 50.93 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
10 | Sigrid Argenius | 2003 | 168 | 52.19 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Alice Kroon | 2004 | 147 | 54.54 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
12 | Elin Dahl | 2003 | 84 | 1:05.56 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Damer (ABC), Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Annie Johansson | 2002 | 431 | 38.10 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
2 | Ella Simander | 2002 | 399 | 39.11 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Sanna Westerberg | 1998 | 366 | 40.25 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Aurora Nilsson | 2002 | 328 | 41.75 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Trulsa Holm | 2001 | 314 | 42.33 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Disa Knutsson | 2002 | 286 | 43.71 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
7 | Ida Karlsson | 2002 | 246 | 45.94 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Nellie Briskog | 2001 | 244 | 46.06 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
9 | Emma Ljungcrantz | 2001 | 244 | 46.07 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
10 | Astrid Nyblom | 2002 | 214 | 48.10 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 13:06 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar (ABC), Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Hugo Johnsson | 2005 | 155 | 47.00 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
2 | Axel Gladher | 2006 | 116 | 51.66 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Wiktor Hornfelt | 2006 | 87 | 56.81 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Nicolai Barinov | 2005 | 86 | 57.11 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Melvin Lundberg | 2006 | 71 | 1:00.79 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
6 | Andrey Kretov | 2006 | 66 | 1:02.48 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
7 | Jacob Edlund | 2006 | 58 | 1:05.03 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
- | Max Persson | 2005 | DSQ | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar (ABC), Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Axel Auer | 2003 | 337 | 36.25 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | 294 | 37.96 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
3 | William Svensson | 2003 | 252 | 39.93 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Arvid Svensson | 2003 | 199 | 43.23 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Leo Spogardh | 2004 | 186 | 44.19 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar (ABC), Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Elias Kromnow | 1999 | 512 | 31.55 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Alexander Ström | 1998 | 398 | 34.32 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Pontus Andersson | 2002 | 300 | 37.68 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
4 | Marcus Barkrot | 2002 | 289 | 38.19 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Sebastian Karlsson | 1993 | 284 | 38.39 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Fabian Claeson | 2002 | 174 | 45.19 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 13:06 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 13, 25m Frisim Damer (D), Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Vicky Luc | 2007 | 211 | 18.32 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
2 | Emelie Skoog | 2007 | 196 | 18.78 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
3 | Julia Andersson | 2007 | 183 | 19.21 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
4 | Isa Gunnarsson | 2008 | 131 | 21.47 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Tyra Jönsson | 2007 | 121 | 22.04 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
6 | Erza Hasani | 2007 | 114 | 22.49 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Frida Persson | 2007 | 82 | 25.08 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
8 | Linnéa Hansen | 2007 | 55 | 28.58 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
9 | Edith Stenberg | 2008 | 30 | 35.00 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
- | Alma Olofsson | 2007 | DSQ | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 14:51 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 14, 25m Frisim Herrar (D), Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Isac Ragnarsson | 2007 | 48 | 26.62 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 14:51 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 15, 50m Frisim Damer (ABC), Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Siri Lindén | 2005 | 431 | 30.76 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Selma Seipp | 2005 | 352 | 32.90 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
3 | Lovisa Nilsson | 2006 | 303 | 34.59 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
4 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | 291 | 35.07 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Adelina Gummesson | 2005 | 275 | 35.71 | ||||||
Lönsboda Simsällskap | ||||||||||
6 | Jonna Möller | 2005 | 258 | 36.50 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
7 | Kajsa Auer | 2005 | 210 | 39.08 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Nora Briskog | 2006 | 208 | 39.21 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
9 | Linnea Ranvert | 2005 | 207 | 39.27 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
10 | Alma Larsson | 2006 | 170 | 41.94 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
11 | Selma Argenius | 2006 | 161 | 42.69 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Alva Gunnarsson | 2006 | 144 | 44.27 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
13 | Emma Hansson | 2006 | 66 | 57.26 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
14 | Lea Håkansson | 2006 | 48 | 1:03.61 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer (ABC), Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Tuva Pålsson | 2003 | 493 | 29.40 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Emma Ragnarsson | 2004 | 371 | 32.32 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
3 | Maja Olsson | 2003 | 368 | 32.43 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Isabel Holst Jonsson | 2003 | 362 | 32.60 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
5 | Engla Löfström | 2003 | 355 | 32.80 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
6 | Sigrid Lundström | 2003 | 305 | 34.49 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Filippa Hansson | 2004 | 295 | 34.90 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Sigrid Argenius | 2003 | 251 | 36.80 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Freja Hallberg | 2003 | 238 | 37.49 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
10 | Alice Kroon | 2004 | 200 | 39.68 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
11 | Elsa Bergelin | 2004 | 177 | 41.38 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Elin Dahl | 2003 | 151 | 43.62 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Gren 15, 50m Frisim Damer (ABC), Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Ella Simander | 2002 | 515 | 28.99 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Emma Ljungcrantz | 2001 | 502 | 29.23 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Sanna Westerberg | 1998 | 464 | 30.00 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Nellie Briskog | 2001 | 427 | 30.84 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
5 | Aurora Nilsson | 2002 | 417 | 31.09 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Trulsa Holm | 2001 | 400 | 31.54 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
7 | Annie Johansson | 2002 | 394 | 31.70 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Astrid Nyblom | 2002 | 329 | 33.66 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
9 | Disa Knutsson | 2002 | 269 | 35.98 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
- | Ida Karlsson | 2002 | DNS | |||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 14:51 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 16, 50m Frisim Herrar (ABC), Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Axel Gladher | 2006 | 133 | 39.60 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Nicolai Barinov | 2005 | 133 | 39.65 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
3 | Hugo Johnsson | 2005 | 130 | 39.92 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
4 | Wiktor Hornfelt | 2006 | 125 | 40.46 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
5 | Andrey Kretov | 2006 | 111 | 42.15 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
6 | Max Persson | 2005 | 79 | 47.15 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
7 | Elias Weidenberg | 2006 | 56 | 52.85 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
8 | Jacob Edlund | 2006 | 49 | 55.12 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
9 | Melvin Lundberg | 2006 | 45 | 56.70 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar (ABC), Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Axel Auer | 2003 | 405 | 27.38 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | 310 | 29.91 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
3 | Leo Spogardh | 2004 | 297 | 30.35 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | William Svensson | 2003 | 290 | 30.60 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Arvid Svensson | 2003 | 282 | 30.87 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
6 | Adrian Spogardh | 2004 | 242 | 32.50 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
7 | Edwin Kalmteg | 2004 | 165 | 36.93 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
Gren 16, 50m Frisim Herrar (ABC), Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Elias Kromnow | 1999 | 469 | 26.07 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Marcus Barkrot | 2002 | 429 | 26.86 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Alexander Ström | 1998 | 416 | 27.13 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
4 | Pontus Andersson | 2002 | 367 | 28.29 | ||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
5 | Sebastian Karlsson | 1993 | 310 | 29.91 | ||||||
Karlskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Fabian Claeson | 2002 | 213 | 33.92 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 14:51 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 17, Final 50m Frisim Damer(D), Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vicky Luc | 2007 | Simsällskapet Delfin | 39.45 | ||||||
2 | Emelie Skoog | 2007 | Simsällskapet Delfin | 41.77 | ||||||
3 | Julia Andersson | 2007 | Ronneby Simsällskap | 42.25 | ||||||
4 | Alma Olofsson | 2007 | Ronneby Simsällskap | 46.15 | ||||||
5 | Erza Hasani | 2007 | Karlshamns Simklubb | 47.61 | ||||||
6 | Tyra Jönsson | 2007 | Ronneby Simsällskap | 50.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 18, Final 50m Frisim Herr (D), Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isac Ragnarsson | 2007 | Simsällskapet Delfin | 55.96 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 19, Final 100m Medley Dam (C), Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Siri Lindén | 2005 | Karlskrona Simsällskap | 36.36 | 1:18.76 | |||||
2 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 39.51 | 1:20.06 | |||||
3 | Lovisa Nilsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 40.83 | 1:27.31 | |||||
4 | Myra Ramström-Andersson | 2005 | Ronneby Simsällskap | 41.99 | 1:30.43 | |||||
5 | Jonna Möller | 2005 | Simsällskapet Delfin | 44.52 | 1:30.46 | |||||
- | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 20, Final 100m Medley Herr(C), Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Johnsson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 47.30 | 1:33.08 | |||||
2 | Axel Gladher | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 43.73 | 1:39.23 | |||||
3 | Wiktor Hornfelt | 2006 | Karlshamns Simklubb | 50.89 | 1:47.26 | |||||
4 | Andrey Kretov | 2006 | Ronneby Simsällskap | 52.67 | 1:52.74 | |||||
- | Jacob Edlund | 2006 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nicolai Barinov | 2005 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 21, Final 100m Medley Dam (B), Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Pålsson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 33.91 | 1:16.18 | |||||
2 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 36.26 | 1:19.29 | |||||
3 | Maja Olsson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 38.50 | 1:22.50 | |||||
4 | Sigrid Lundström | 2003 | Karlshamns Simklubb | 39.71 | 1:26.31 | |||||
5 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 40.10 | 1:28.46 | |||||
6 | Isabel Holst Jonsson | 2003 | Karlshamns Simklubb | 37.00 | 1:28.72 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 22, Final 100m Medley Herr(B), Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 30.13 | 1:06.12 | |||||
2 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 35.32 | 1:15.27 | |||||
3 | William Svensson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 36.30 | 1:16.09 | |||||
4 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 36.36 | 1:19.47 | |||||
5 | Arvid Svensson | 2003 | Ronneby Simsällskap | 38.72 | 1:23.91 | |||||
6 | Edwin Kalmteg | 2004 | Ronneby Simsällskap | 44.10 | 1:38.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 23, Final 100m Medley Dam (A), Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Simander | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 34.44 | 1:12.84 | |||||
2 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 32.67 | 1:14.39 | |||||
3 | Emma Ljungcrantz | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 35.38 | 1:17.66 | |||||
4 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 37.47 | 1:18.10 | |||||
5 | Aurora Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 35.72 | 1:18.53 | |||||
6 | Nellie Briskog | 2001 | Karlshamns Simklubb | 37.31 | 1:23.71 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 24, Final 100m Medley Herr(A), Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Kromnow | 1999 | Karlskrona Simsällskap | 31.10 | 1:05.95 | |||||
2 | Alexander Ström | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 32.52 | 1:08.23 | |||||
3 | Pontus Andersson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 33.89 | 1:11.47 | |||||
4 | Marcus Barkrot | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 31.92 | 1:12.24 | |||||
5 | Sebastian Karlsson | 1993 | Karlskrona Simsällskap | 33.68 | 1:14.78 | |||||
6 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 40.39 | 1:25.51 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 25, 4X50m Frisim Mixed (03oy), Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karlskrona Mix 1 | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 1:57.20 | ||||||
2 | Rss Mix 2 | 2003 | Ronneby Simsällskap | 2:11.09 | ||||||
3 | Karlshamn Mix 1 | 2003 | Karlshamns Simklubb | 2:17.39 | ||||||
4 | Rss Mix 3 | 2004 | Ronneby Simsällskap | 2:44.29 | ||||||
5 | Rss Mix 4 | 2004 | Ronneby Simsällskap | 2:53.33 | ||||||
6 | Rss Mix 1 | 2005 | Ronneby Simsällskap | 3:34.24 | ||||||
- | Karlshamn Mix 2 | 2004 | Karlshamns Simklubb | 2:28.63 | EXTRA | |||||
- | Karlshamn Mix 3 | 2004 | Karlshamns Simklubb | 3:34.89 | EXTRA | |||||
- | Karlskrona Mix 2 | 2003 | Karlskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 16:39 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Utan mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 26, 4X50m Frisim Mixed (02oä), Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karlskrona Mix 5 | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 1:53.37 | ||||||
2 | Karlskrona Mix 4 | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 1:56.32 | ||||||
- | Karlskrona Mix 3 | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 2:31.56 | EXTRA | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 27, 25m Fjärilsim Damer Extra, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Andersson | 2007 | Ronneby Simsällskap | 22.18 | ||||||
- | Alice Kroon | 2004 | Ronneby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 28, 200m Frisim Damer Extra, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 36.78 | 1:18.42 | 2:01.07 | 2:40.61 | |||
2 | Adelina Gummesson | 2005 | Lönsboda Simsällskap | 41.41 | 1:25.35 | 2:10.34 | 2:54.22 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 29, 100m Frisim Damer Extra, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Disa Knutsson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 1:24.73 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 30, 200m Bröstsim Damer Extra, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 40.38 | 1:27.69 | 2:17.05 | 3:05.28 | |||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 31, 100m Bröstsim Damer Extra, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sigrid Lundström | 2003 | Karlshamns Simklubb | 1:31.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ronneby Cup 2016 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 | |||
Tävlingsort | Ronneby | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Ronneby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 september 2016 |
Gren 32, 100m Bröstsim Herr Extra, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Svensson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 40.76 | 1:25.80 | |||||
2 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 44.60 | 1:35.00 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 18 september 2016 |
Licensierad till: Ronneby Simsällskap | Utskriftstid | 16:47 |