Resultat för DM/JDM(25m)-kortbana
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 3 Söndag 16/10
Resultat Gren 35 (Finaler) Junior - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) Junior - Officiell |
|
|
Tävling |
DM/JDM-kortbana 2016 |
|
Utskriftsdatum |
16 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:16 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SKK & Tyresö |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
15 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Frisim Damer, Finaler, Junior |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 1:52.26 2013-08-07 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 1:52.26 2013-08-07 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:50.78 2014-12-07 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:52.26 2013-08-07 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
28.98 |
1:00.33 |
1:31.84 |
|
2:03.92 |
|
2 |
Emma Sundstrand |
2001 |
Södertälje Simsällskap |
|
29.70 |
1:01.41 |
1:33.72 |
|
2:05.43 |
|
3 |
Cassandra Engback |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.68 |
1:02.34 |
1:35.17 |
|
2:07.92 |
|
4 |
Vilma Unnermark |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.14 |
1:04.08 |
1:37.44 |
|
2:10.04 |
|
5 |
Wilma Roloff |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.54 |
1:03.60 |
1:37.52 |
|
2:10.60 |
|
6 |
Greta Nykvist |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.41 |
1:03.36 |
1:37.33 |
|
2:11.11 |
|
7 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
31.43 |
1:04.51 |
1:37.83 |
|
2:11.24 |
|
8 |
Ayleen Burt |
1997 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
30.59 |
1:04.22 |
1:38.10 |
|
2:11.25 |
|
9 |
Astrid Eriksson |
2001 |
Turebergs Simklubb |
|
31.20 |
1:04.49 |
1:38.55 |
|
2:12.22 |
|
10 |
Sara Olsson |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
30.37 |
1:04.21 |
1:38.48 |
|
2:12.54 |
|
11 |
Hanna Hargsten |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
30.35 |
1:03.38 |
1:37.93 |
|
2:12.56 |
|
12 |
Tova Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
30.68 |
1:04.25 |
1:38.88 |
|
2:12.57 |
|
13 |
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.33 |
1:04.34 |
1:38.94 |
|
2:12.69 |
|
14 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.46 |
1:06.07 |
1:39.75 |
|
2:13.34 |
|
15 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.25 |
1:05.04 |
1:39.37 |
|
2:13.48 |
|
16 |
Emma Dimitriou Sagré |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
30.08 |
1:03.63 |
1:38.41 |
|
2:13.57 |
|
17 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
31.54 |
1:05.91 |
1:40.09 |
|
2:14.63 |
|
18 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
32.02 |
1:05.57 |
1:39.94 |
|
2:15.41 |
|
19 |
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
30.35 |
1:04.70 |
1:40.31 |
|
2:15.53 |
|
20 |
Eva Sigurdsson |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.18 |
1:05.13 |
1:41.01 |
|
2:15.78 |
|
21 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
32.00 |
1:07.59 |
1:42.76 |
|
2:15.81 |
|
22 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
31.83 |
1:07.72 |
1:43.43 |
|
2:16.07 |
|
23 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
32.19 |
1:06.50 |
1:41.67 |
|
2:16.62 |
|
24 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Täby Sim |
|
32.15 |
1:07.51 |
1:43.31 |
|
2:18.18 |
|
25 |
Ellen Banestig |
2002 |
Täby Sim |
|
31.84 |
1:07.05 |
1:43.26 |
|
2:18.72 |
|
26 |
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
32.38 |
1:08.22 |
1:43.99 |
|
2:19.28 |
|
27 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
Täby Sim |
|
32.40 |
1:08.19 |
1:44.94 |
|
2:19.43 |
|
28 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.97 |
1:10.00 |
1:45.66 |
|
2:19.69 |
|
29 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.69 |
1:06.96 |
1:43.27 |
|
2:19.87 |
|
- |
Olivia Weuro |
2002 |
IFK Simning Åland |
|
31.19 |
1:05.09 |
1:39.75 |
|
2:13.22 |
EXTRA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
16 oktober 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:16 |
|