Tulokset Værløse Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Værløse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Drenge Aa | 2003 | 1:57.01 | |||||||
Birkerød Allerød | 1:56.00 | |||||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 28.99 | 28.99 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 29.82 | 58.81 | |||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 29.43 | 1:28.24 | |||||||
Lucas Emil Christensen | 2003 | 28.77 | 1:57.01 | |||||||
2 | Sigma Drenge Ab | 2003 | 2:10.16 | |||||||
Birkerød Allerød | 2:04.00 | |||||||||
Jonathan Beck | 2004 | 33.15 | 33.15 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 33.16 | 1:06.31 | |||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 31.45 | 1:37.76 | |||||||
Jakob Legaard | 2003 | 32.40 | 2:10.16 | |||||||
3 | Sigma Drenge A | 2003 | 2:18.77 | |||||||
Birkerød Allerød | 2:05.00 | |||||||||
Mads Liechti | 2004 | 35.36 | 35.36 | |||||||
Villads Arfelt | 2004 | 35.61 | 1:10.97 | |||||||
Oscar Jensen | 2003 | 36.04 | 1:47.01 | |||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 31.76 | 2:18.77 | |||||||
4 | Hvidovre Superboys 3 | 2003 | 2:26.78 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Mathias Parkhøi | 2003 | 34.20 | 1:07.02 | |||||||
Bertram T. Aunsholm | 2004 | 38.31 | 1:45.33 | |||||||
Kasper Kusk | 2003 | 41.45 | 2:26.78 | |||||||
5 | Herlev Talent Drenge 1 | 2005 | 2:30.04 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 35.40 | 35.40 | |||||||
Elias Elmedyb | 2006 | 36.05 | 1:11.45 | |||||||
Theodor Møller | 2005 | 38.50 | 1:49.95 | |||||||
Allan Li | 2005 | 40.09 | 2:30.04 | |||||||
6 | Sigma Drenge B | 2004 | 2:38.89 | |||||||
Birkerød Allerød | 2:08.00 | |||||||||
Victor Bornemann | 2004 | 44.87 | 44.87 | |||||||
Mads Naver | 2004 | 36.41 | 1:21.28 | |||||||
William Leander Agerskov | 2004 | 38.62 | 1:59.90 | |||||||
Oscar Boyer | 2004 | 38.99 | 2:38.89 | |||||||
7 | Vsk Drenge 2 | 2004 | 2:50.68 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | 41.42 | 41.42 | |||||||
Johan Madvig Kristensen | 2004 | 39.08 | 1:20.50 | |||||||
Magnus Kiemer | 2005 | 43.35 | 2:03.85 | |||||||
Noah Lester | 2006 | 46.83 | 2:50.68 | |||||||
8 | Herlev Talent Drenge 2 | 2005 | 2:51.15 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 40.98 | 40.98 | |||||||
Mathias Toft Cortsen | 2005 | 45.34 | 1:26.32 | |||||||
Bjørn Andersen | 2006 | 40.10 | 2:06.42 | |||||||
Albert Madsen | 2006 | 44.73 | 2:51.15 | |||||||
Løb 20, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lyngby Herrer | 2001 | 1:37.25 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:36.00 | |||||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 24.02 | 24.02 | |||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 25.18 | 49.20 | |||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 24.14 | 1:13.34 | |||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 23.91 | 1:37.25 | |||||||
2 | Hvidovre Superboys 1 | 2002 | 1:40.10 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:39.99 | |||||||||
Marcus Rappenborg | 1999 | 25.42 | 25.42 | |||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 24.19 | 49.61 | |||||||
Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 25.05 | 1:14.66 | |||||||
Mikkel Ulrich | 1998 | 25.44 | 1:40.10 | |||||||
3 | Helsingør Herrer 1 | 2002 | 1:41.19 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:42.71 | |||||||||
Ömer Faruk Benli | 1993 | 23.82 | 23.82 | |||||||
Julius Thielst | 2000 | 25.49 | 49.31 | |||||||
William Houen | 2001 | 25.80 | 1:15.11 | |||||||
Andreas E. Sørensen | 2001 | 26.08 | 1:41.19 | |||||||
4 | Hvidovre Superboys 2 | 2002 | 1:47.15 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:00.00 | |||||||||
Mikkel Møller Jensen | 1995 | 27.30 | 27.30 | |||||||
Jakob Petersen | 1999 | 26.27 | 53.57 | |||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 26.71 | 1:20.28 | |||||||
Owais Hamid | 2000 | 26.87 | 1:47.15 | |||||||
5 | Helsingør Herrer 2 | 2002 | 1:48.47 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:50.84 | |||||||||
Villads Bomholt Larsen | 2001 | 27.19 | 27.19 | |||||||
Lucas Hoffmann | 2000 | 27.02 | 54.21 | |||||||
Emil Tönshoff | 2000 | 26.78 | 1:20.99 | |||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 27.48 | 1:48.47 | |||||||
6 | Sigma Drenge 1 | 2002 | 1:51.27 | |||||||
Birkerød Allerød | 1:50.00 | |||||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 27.36 | 27.36 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 28.02 | 55.38 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 27.44 | 1:22.82 | |||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 28.45 | 1:51.27 | |||||||
7 | Hvidovre Superboys 3 | 2002 | 1:54.44 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:04.99 | |||||||||
Anders Skousen | 2002 | 27.92 | 27.92 | |||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 26.92 | 54.84 | |||||||
Mads Lind | 2002 | 29.71 | 1:24.55 | |||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 29.89 | 1:54.44 | |||||||
8 | Vsk Drenge 1 | 2000 | 1:58.13 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 27.48 | 27.48 | |||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 29.31 | 56.79 | |||||||
Niels Peter Lund | 2002 | 32.13 | 1:28.92 | |||||||
Lucas Jøns | 2002 | 29.21 | 1:58.13 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:08 |