Resultater for Værløse Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup2016 | Udskriftsdato | 24 september 2016 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 10:18 | |||
Arrangør | Værløse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 september 2016 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 38.65 | 1:21.46 | 2:05.92 | 2:46.51 | ||||
Birkerød Svømmeklub | 2:51.51 | |||||||||
2 | Caroline Bach Mindested | 2005 | 38.76 | 1:23.05 | 2:07.49 | 2:49.08 | ||||
Allerød Svømmeklub | 2:51.16 | |||||||||
3 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | 38.64 | 1:23.47 | 2:09.66 | 2:53.68 | ||||
Allerød Svømmeklub | 3:05.76 | |||||||||
4 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 39.21 | 1:24.81 | 2:12.14 | 2:56.55 | ||||
Birkerød Svømmeklub | 2:58.22 | |||||||||
5 | Camilla Porsdal | 2005 | 41.46 | 1:27.61 | 2:13.92 | 2:56.77 | ||||
Birkerød Svømmeklub | 3:12.01 | |||||||||
6 | Sophie Simmonds | 2005 | 40.74 | 1:27.15 | 2:14.04 | 2:57.11 | ||||
Birkerød Svømmeklub | 3:06.26 | |||||||||
7 | Signe Eie | 2005 | 40.21 | 1:25.46 | 2:13.93 | 2:57.80 | ||||
Herlev Svømning | 3:03.44 | |||||||||
8 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 41.89 | 1:29.93 | 2:18.32 | 3:03.52 | ||||
Herlev Svømning | 3:07.65 | |||||||||
9 | Clara Rosenkrands Olsen | 2005 | 45.02 | 1:37.54 | 2:32.08 | 3:20.86 | ||||
Herlev Svømning | 3:41.61 | |||||||||
10 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 47.60 | 1:43.17 | 2:42.66 | 3:39.86 | ||||
Herlev Svømning | 3:41.74 | |||||||||
11 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 49.60 | 1:48.79 | 2:47.51 | 3:44.43 | ||||
Herlev Svømning | 3:50.59 | |||||||||
- | Amalie Henriksen | 2005 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:51.54 | |||||||||
- | Isabella Ludvigsen | 2005 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | 3:34.55 | |||||||||
- | Sofie Schønfeldt | 2005 | DNS | |||||||
Orient Svømning | 4:30.13 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 34.13 | 1:11.26 | 1:48.36 | 2:22.07 | ||||
Birkerød Svømmeklub | 2:26.35 | |||||||||
2 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 33.35 | 1:09.95 | 1:46.76 | 2:22.61 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:27.83 | |||||||||
3 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 33.70 | 1:10.79 | 1:48.09 | 2:25.33 | ||||
Allerød Svømmeklub | 2:25.96 | |||||||||
4 | Laura Boutrup | 2003 | 34.21 | 1:11.83 | 1:49.90 | 2:26.48 | ||||
Birkerød Svømmeklub | 2:27.88 | |||||||||
5 | Laura Rytz Jørgensen | 2003 | 35.53 | 1:13.26 | 1:52.76 | 2:31.64 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:43.88 | |||||||||
6 | Cornelia Vámosi | 2004 | 36.04 | 1:16.14 | 1:57.18 | 2:36.89 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:38.19 | |||||||||
7 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | 32.98 | 1:12.07 | 1:54.46 | 2:37.39 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sille Andersen | 2003 | 36.56 | 1:16.87 | 1:58.28 | 2:37.76 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:42.95 | |||||||||
9 | Signe Krag Andersen | 2004 | 37.65 | 1:20.48 | 2:03.23 | 2:40.73 | ||||
Allerød Svømmeklub | 2:51.50 | |||||||||
10 | Emma Clausen | 2003 | 38.59 | 1:20.62 | 2:02.80 | 2:42.82 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:49.29 | |||||||||
11 | Mathilde Laustsen | 2003 | 37.39 | 1:20.09 | 2:04.10 | 2:47.67 | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:26.82 | |||||||||
12 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | 39.68 | 1:23.21 | 2:08.00 | 2:50.55 | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:55.85 | |||||||||
13 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 39.76 | 1:24.13 | 2:09.17 | 2:51.47 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:07.60 | |||||||||
14 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 38.07 | 1:23.62 | 2:08.81 | 2:54.01 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 3:01.21 | |||||||||
- | Frida Hvirring Kragh | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:37.38 | |||||||||
- | Sarah Balling Kristiansen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:10.13 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Louise Balle | 2001 | 30.78 | 1:04.32 | 1:38.16 | 2:10.37 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:09.98 | |||||||||
2 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 31.67 | 1:04.94 | 1:38.65 | 2:11.57 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:08.62 | |||||||||
3 | Mathilde Menele Nielsen | 2002 | 31.59 | 1:05.70 | 1:41.82 | 2:17.62 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:12.48 | |||||||||
4 | Ida Holm Hansen | 2002 | 31.59 | 1:06.59 | 1:42.40 | 2:18.31 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:18.25 | |||||||||
5 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 31.62 | 1:07.39 | 1:43.30 | 2:19.33 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:18.94 | |||||||||
6 | Sofie Villum Færch | 2002 | 32.54 | 1:07.91 | 1:44.89 | 2:21.82 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:23.56 | |||||||||
7 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | 39.46 | 1:23.24 | 2:08.22 | 2:50.84 | ||||
Orient Svømning | 2:46.56 | |||||||||
8 | Ida Hecht-Nielsen | 2001 | 41.89 | 1:33.14 | 2:28.01 | 3:20.88 | ||||
Orient Svømning | 3:32.88 | |||||||||
- | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Orient Svømning | 2:51.36 | |||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 30.35 | 1:02.92 | 1:34.91 | 2:06.52 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:09.01 | |||||||||
2 | Klara Reeh | 1999 | 30.55 | 1:02.96 | 1:35.39 | 2:07.69 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:02.93 | |||||||||
3 | Victoria Bierre | 2000 | 29.67 | 1:02.32 | 1:36.06 | 2:08.98 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | 2:15.85 | |||||||||
4 | Mia Wennecke | 1999 | 30.88 | 1:03.97 | 1:38.18 | 2:11.51 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:07.01 | |||||||||
5 | Amanda Højberg | 1998 | 31.74 | 1:04.75 | 1:38.34 | 2:11.77 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:04.85 | |||||||||
6 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 31.33 | 1:05.15 | 1:39.52 | 2:13.73 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:11.72 | |||||||||
7 | Freja A. Skov | 2000 | 31.29 | 1:05.77 | 1:40.74 | 2:14.36 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:17.61 | |||||||||
8 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 31.85 | 1:05.79 | 1:40.72 | 2:15.49 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:14.26 | |||||||||
9 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 32.63 | 1:07.99 | 1:42.50 | 2:17.36 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:10.64 | |||||||||
10 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 32.17 | 1:10.75 | 1:52.44 | 2:27.76 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:23.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 24 september 2016 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:18 |