Results for Ikäkausimestaruusuinnit (25 m)
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LRIKM loppukilpailut 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
17:25 |
|
|
Järjestäjä |
RaisU |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: If |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
523 |
33.50 |
|
|
|
1:09.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Kinnunen |
2003 |
|
483 |
33.32 |
|
|
|
1:10.86 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jami Ihalainen |
2003 |
|
476 |
33.47 |
|
|
|
1:11.22 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tatu Hapuoja |
2003 |
|
471 |
33.97 |
|
|
|
1:11.44 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksi Koprinen |
2003 |
|
464 |
33.35 |
|
|
|
1:11.82 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arsenij Shadrin |
2003 |
|
408 |
35.15 |
|
|
|
1:14.94 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
406 |
35.59 |
|
|
|
1:15.06 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sami Uusikumpu |
2003 |
|
399 |
35.02 |
|
|
|
1:15.51 |
|
|
Simmis Wanda |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
399 |
36.67 |
|
|
|
1:15.53 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
384 |
36.38 |
|
|
|
1:16.50 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oskar Turunen |
2003 |
|
383 |
37.35 |
|
|
|
1:16.54 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Antti Oinonen |
2003 |
|
373 |
36.15 |
|
|
|
1:17.21 |
|
|
Uinti Imatra |
1:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Niko Matela |
2003 |
|
370 |
36.63 |
|
|
|
1:17.42 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
370 |
37.04 |
|
|
|
1:17.45 |
|
|
Cetus Espoo |
1:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elias Kalliokoski |
2003 |
|
352 |
37.95 |
|
|
|
1:18.73 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ville Savulahti |
2003 |
|
349 |
37.21 |
|
|
|
1:18.94 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v |
Sponsori: If |
|
|
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v |
Sponsori: If |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
632 |
31.71 |
|
|
|
1:04.78 |
|
|
Vanders |
1:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
616 |
31.35 |
|
|
|
1:05.34 |
|
|
Cetus Espoo |
1:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
612 |
31.53 |
|
|
|
1:05.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Atte Lindholm |
2001 |
|
549 |
32.15 |
|
|
|
1:07.91 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
495 |
33.80 |
|
|
|
1:10.26 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pyry Nurminen |
2001 |
|
494 |
33.80 |
|
|
|
1:10.34 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kalle Hyttinen |
2001 |
|
493 |
33.21 |
|
|
|
1:10.36 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ohto Pihlajamäki |
2001 |
|
480 |
32.87 |
|
|
|
1:10.98 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eetu Einto |
2001 |
|
469 |
33.30 |
|
|
|
1:11.53 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Timi Torkkel |
2001 |
|
459 |
33.64 |
|
|
|
1:12.06 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
459 |
34.59 |
|
|
|
1:12.08 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
449 |
34.73 |
|
|
|
1:12.62 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Riku Leino |
2001 |
|
447 |
35.14 |
|
|
|
1:12.69 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jaakko Reinonen |
2001 |
|
440 |
33.88 |
|
|
|
1:13.06 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oskari Rantamäki |
2001 |
|
431 |
34.21 |
|
|
|
1:13.61 |
|
|
Octopus Lohja |
1:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v |
Sponsori: If |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olli Rautaporras |
2000 |
|
596 |
30.49 |
|
|
|
1:06.06 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
595 |
31.43 |
|
|
|
1:06.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
572 |
31.54 |
|
|
|
1:06.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roope Ruohtula |
2000 |
|
560 |
32.32 |
|
|
|
1:07.46 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
547 |
32.60 |
|
|
|
1:07.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
544 |
32.77 |
|
|
|
1:08.09 |
|
|
TaTu Tampere |
1:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juha Jernvall |
2000 |
|
537 |
32.65 |
|
|
|
1:08.41 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Henri Koski |
2000 |
|
513 |
32.48 |
|
|
|
1:09.46 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
500 |
33.17 |
|
|
|
1:10.06 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Onni Kuronen |
2000 |
|
487 |
32.72 |
|
|
|
1:10.66 |
|
|
Nokian Pyry |
1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juho Anttila |
2000 |
|
475 |
33.27 |
|
|
|
1:11.26 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Eetu Nyrhinen |
2000 |
|
467 |
33.59 |
|
|
|
1:11.67 |
|
|
Uinti Tampere |
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
457 |
34.50 |
|
|
|
1:12.16 |
|
|
Cetus Espoo |
1:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Teemu Viitanen |
2000 |
|
446 |
33.60 |
|
|
|
1:12.76 |
|
|
TaTu Tampere |
1:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
445 |
34.25 |
|
|
|
1:12.82 |
|
|
Salon Uimarit |
1:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
02 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
17:25 |
|