2021-10-24   02:16:58
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25 m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2016    Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  11:08   
  Jrjestj  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 joulukuu 2016         
 
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v 
Sponsori: Forsport 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Plsi  2004    563  35.80        1:15.50   
  Helsingfors Simsllskap  1:16.72                 
                     
Siiri Konkka  2004    525  35.89        1:17.27   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.17                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    510  38.22        1:18.05   
  Lahden Uimaseura  1:17.53                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    485  36.72        1:19.33   
  Kouvolan Uimarit  1:18.62                 
                     
Tinja Lasonen  2004    482  37.56        1:19.48   
  Porin Uimaseura  1:22.75                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004    479  37.50        1:19.66   
  Uinti Tampere  1:21.63                 
                     
Liinu Louhikoski  2004    475  37.42        1:19.89   
  Vanders  1:20.17                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    468  36.86        1:20.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:18.94                 
                     
Helmiina Toivonen  2004    439  39.97        1:22.05   
  Helsingfors Simsllskap  1:19.90                 
                     
10  Greta Beszteri  2004    432  39.50        1:22.44   
  Cetus Espoo  1:23.06                 
                     
11  Aada Taiponen  2004    432  39.36        1:22.48   
  Swimming Team Riksu  1:22.35                 
                     
12  Meeri Yli-yh  2004    431  39.36        1:22.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:22.08                 
                     
13  Manja Lindell  2004    424  39.13        1:22.98   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.08                 
                     
14  Iida Heikkinen  2004    421  39.27        1:23.16   
  Uinti Imatra  1:21.87                 
                     
15  Emmi Manninen  2004    407  39.70        1:24.14   
  TaTu Tampere  1:23.80                 
                     
16  Adeliina Kaarlenkaski  2004    390  40.32        1:25.35   
  Uinti Tampere  1:23.36                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Forsport 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003    685  33.20        1:10.74   
  Raision Urheilijat  1:12.02                 
                     
Laura Lahtinen  2003    658  34.47        1:11.68   
  Oulun Uinti 1906  1:12.05                 
                     
Martta Ruuska  2003    584  35.45        1:14.60   
  Swimming Jyvskyl  1:17.11                 
                     
Siiri Eini  2003    582  35.26        1:14.68   
  Gladius Kirkkonummi  1:16.02                 
                     
Emma Haglund  2003    570  36.23        1:15.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:14.62                 
                     
Minja Lukkari  2003    536  37.29        1:16.73   
  Oulun Uinti 1906  1:16.59                 
                     
Roosa Krkkinen  2003    509  36.91        1:18.07   
  Oulun Lohet  1:18.14                 
                     
Siiri Pellinen  2003    501  36.92        1:18.50   
  Swimming Jyvskyl  1:17.85                 
                     
Julia Sairanen  2003    489  37.60        1:19.13   
  Lahden Uimaseura  1:17.26                 
                     
10  Winona Forslund  2003    485  37.37        1:19.36   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.36                 
                     
11  Milla Hyttinen  2003    481  38.49        1:19.57   
  Helsingfors Simsllskap  1:19.73                 
                     
12  Vilhelmiina Leppnen  2003    479  38.03        1:19.67   
  Cetus Espoo  1:16.75                 
                     
13  Cindy Palm  2003    466  38.46        1:20.38   
  Cetus Espoo  1:19.71                 
                     
14  Iiris Yli-Jama  2003    445  39.09        1:21.62   
  Salon Uimarit  1:19.13                 
                     
15  Juulia Krjmies  2003    434  39.96        1:22.31   
  Nummelan Kisaajat  1:20.41                 
                     
16  Inka Metiinen  2003    418  40.73        1:23.36   
  Swimming Jyvskyl  1:20.68                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Forsport 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Liven  2002    606  35.03        1:13.68   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.63                 
                     
Enni Lahtinen  2002    567  35.63        1:15.33   
  Uinti Tampere  1:16.31                 
                     
Anna Vira  2002    557  35.31        1:15.77   
  Aurajoen Uinti  1:16.38                 
                     
Ina Pollari  2002    556  35.84        1:15.83   
  Uinti Tampere  1:15.67                 
                     
Pinja Paulomo  2002    555  36.67        1:15.88   
  Cetus Espoo  1:15.20                 
                     
Vera Vartiainen  2002    554  36.92        1:15.92   
  Jrvenpn Uintiklubi  1:18.85                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    549  35.94        1:16.13   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.64                 
                     
Peppi Siirtola  2002    542  35.31        1:16.46   
  Cetus Espoo  1:16.33                 
                     
Emma von Dickoff  2002    539  35.86        1:16.59   
  Uinti Tampere  1:15.85                 
                     
10  Senni Jouhten  2002    530  36.61        1:17.05   
  Kempeleen Pyrint  1:17.93                 
                     
11  Emma Uuskla  2002    528  36.39        1:17.15   
  Aurajoen Uinti  1:17.96                 
                     
12  Vilma Hottinen  2002    500  37.09        1:18.54   
  Simmis Wanda  1:18.61                 
                     
13  Ada Aartela  2002    471  37.79        1:20.12   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:19.02                 
                     
14  Jonna Vasara  2002    457  38.64        1:20.91   
  Cetus Espoo  1:19.35                 
                     
15  Sofia Nieminen  2002    415  39.52        1:23.55   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:18.84                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Forsport 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Flyckt  2001    702  34.24        1:10.16   
  Cetus Espoo  1:11.03                 
                     
Charlotta Edelman  2001    682  33.94        1:10.83   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.40                 
                     
Anniina Murto  2001    669  33.01        1:11.30   
  Porin Uimaseura  1:11.63                 
                     
Aino Ruottu  2001    602  34.28        1:13.85   
  Riihimen Uimaseura  1:14.97                 
                     
Ada Nystrm  2001    565  35.15        1:15.40   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:15.37                 
                     
Janna Appelberg  2001    556  35.83        1:15.80   
  Helsingfors Simsllskap  1:15.98                 
                     
Oona Ahinko  2001    556  35.70        1:15.80   
  Vesihelmen Uimaseura  1:17.42                 
                     
Saija Mikkonen  2001    540  35.67        1:16.57   
  Helsingfors Simsllskap  1:15.49                 
                     
Vilma Iisalo  2001    522  37.10        1:17.41   
  Raision Urheilijat  1:17.31                 
                     
10  Riika Huttula  2001    509  37.48        1:18.09   
  Oulun Lohet  1:16.81                 
                     
11  Iiris Himanto  2001    494  37.17        1:18.84   
  Gladius Kirkkonummi  1:18.91                 
                     
12  Pinja Penttil  2001    482  37.34        1:19.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:18.62                 
                     
13  Netta Nyberg  2001    455  39.54        1:21.05   
  Uinti Tampere  1:18.53                 
                     
14  Nelli Ohvo  2001    400  42.20        1:24.57   
  Cetus Espoo  1:17.44                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  11:08 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2016    Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  13:10   
  Jrjestj  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 joulukuu 2016         
 
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Turun Merkkimitali 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Kinnunen  2003    485  30.07  1:05.70  1:46.66    2:19.51   
  Raision Urheilijat  2:20.38                 
                     
Marcus Forsel  2003    483  29.61  1:04.75  1:46.08    2:19.66   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.55                 
                     
Tatu Hapuoja  2003    472  31.30  1:08.14  1:49.33    2:20.79   
  Uinti Tampere  2:23.47                 
                     
Aleksi Koprinen  2003    459  31.11  1:09.89  1:50.47    2:22.04   
  Helsingfors Simsllskap  2:22.69                 
                     
Jami Ihalainen  2003    424  31.80  1:10.44  1:51.36    2:25.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:25.46                 
                     
Aku Kaila  2003    419  31.87  1:08.14  1:53.13    2:26.44   
  Raision Urheilijat  2:30.37                 
                     
Lassi Haimi  2003    417  30.78  1:08.48  1:52.45    2:26.65   
  Helsingfors Simsllskap  2:25.28                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    404  33.37  1:11.79  1:54.65    2:28.27   
  Oulun Uinti 1906  2:32.00                 
                     
Niko Matela  2003    403  31.71  1:09.66  1:54.01    2:28.35   
  Lappeenrannan Uimarit  2:32.61                 
                     
10  Santeri Herpola  2003    392  31.08  1:07.51  1:56.32    2:29.72   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:27.55                 
                     
11  Lari Tumanoff  2003    388  31.21  1:10.45  1:56.33    2:30.24   
  Helsingfors Simsllskap  2:29.84                 
                     
12  Olli-Pekka Pietarila  2003    387  34.17  1:15.02  1:55.97    2:30.34   
  Oulun Uinti 1906  2:32.89                 
                     
13  Niklas Hatakka  2003    384  34.25  1:13.31  1:56.24    2:30.81   
  Cetus Espoo  2:30.38                 
                     
14  Eemil Kankare  2003    367  34.30  1:14.56  1:58.37    2:32.99   
  Aurajoen Uinti  2:32.19                 
                     
15  Akseli Hakala  2003    342  36.56  1:14.30  2:01.20    2:36.67   
  Uinti Tampere  2:32.83                 
                     
Alex Lydman  2003              DSQ  125m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:19.48                 
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Turun Merkkimitali 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brnnkrr  2002    547  28.46  1:03.58  1:40.99    2:14.03   
  Kemin Tyven Uimarit  2:17.09                 
                     
Antti Leppnen  2002    520  31.40  1:05.51  1:45.04    2:16.29   
  Lahden Uimaseura  2:15.51                 
                     
Jesper Lietzen  2002    520  32.22  1:06.34  1:45.48    2:16.33   
  Aurajoen Uinti  2:22.39                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002    512  29.28  1:04.20  1:46.05    2:16.98   
  Aurajoen Uinti  2:20.18                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    510  30.81  1:06.28  1:45.32    2:17.14   
  Oulun Uinti 1906  2:21.54                 
                     
Elias Laine  2002    493  29.98  1:04.26  1:46.81    2:18.71   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.14                 
                     
Viljami Salonen  2002    488  30.85  1:06.08  1:47.16    2:19.24   
  Raision Urheilijat  2:18.14                 
                     
Efim Romanov  2002    473  30.91  1:06.03  1:47.77    2:20.66   
  TaTu Tampere  2:21.47                 
                     
Matias Hjelm  2002    462  31.92  1:08.31  1:49.12    2:21.78   
  Vanders  2:25.03                 
                     
10  Jere Oikarainen  2002    461  30.99  1:06.68  1:47.63    2:21.88   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.80                 
                     
11  Valtteri Taskinen  2002    433  33.54  1:11.34  1:52.18    2:24.86   
  Oulun Uinti 1906  2:26.80                 
                     
12  Benjamin Kangas  2002    431  31.59  1:09.65  1:51.27    2:25.12   
  Haminan Uimaseura  2:26.97                 
                     
13  Elias Filippovits  2002    410  30.31  1:07.49  1:51.64    2:27.52   
  ORCA Helsinki  2:25.86                 
                     
14  Justus Hilaja  2002    394  33.19  1:10.82  1:56.51    2:29.43   
  Pihlava Tyven Urheilijat  2:30.21                 
                     
15  Kasper Tolonen  2002    384  32.33  1:12.29  1:56.11    2:30.75   
  Raision Urheilijat  2:30.98                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Turun Merkkimitali 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001    591  27.11  1:02.02  1:39.29    2:10.60   
  Vanders  2:12.98                 
                     
Veeti Ruohtula  2001    571  27.51  59.73  1:39.28    2:12.08   
  Joensuun Uimaseura  2:13.59                 
                     
Mohamed Ezzat  2001    557  27.34  1:01.79  1:43.54    2:13.23   
  Aurajoen Uinti  2:13.79                 
                     
Atte Moilanen  2001    548  28.51  1:03.56  1:42.55    2:13.90   
  Oulun Uinti 1906  2:15.15                 
                     
Oskari Herpola  2001    544  28.49  1:02.12  1:43.39    2:14.29   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.98                 
                     
Eerikki Laitala  2001    526  28.46  1:05.88  1:41.93    2:15.75   
  Cetus Espoo  2:20.29                 
                     
Joonas Mustonen  2001    518  29.22  1:05.70  1:45.61    2:16.49   
  Lahden Uimaseura  2:19.26                 
                     
Miiro Vartiainen  2001    511  29.71  1:05.58  1:45.16    2:17.05   
  Joensuun Uimaseura  2:20.72                 
                     
Tiitus Taskila  2001    490  30.42  1:05.39  1:47.28    2:18.98   
  Oulun Uinti 1906  2:20.74                 
                     
10  Claes Fjellstrm  2001    487  29.48  1:03.29  1:44.81    2:19.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:18.79                 
                     
11  Aleksi Helminen  2001    484  31.59  1:08.07  1:47.88    2:19.55   
  Lahden Uimaseura  2:21.01                 
                     
12  Ossi Kleimola  2001    484  30.67  1:06.40  1:47.47    2:19.63   
  Kouvolan Uimarit  2:20.02                 
                     
13  Harry Zimmermann  2001    482  29.19  1:05.31  1:47.02    2:19.82   
  Lahden Uimaseura  2:22.23                 
                     
14  Kasper Envalds  2001    460  30.75  1:07.81  1:49.19    2:21.94   
  Vanders  2:23.91                 
                     
15  Jere Nevalainen  2001    438  31.54  1:07.02  1:52.63    2:24.32   
  Aurajoen Uinti  2:22.69                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Turun Merkkimitali 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Hltt  2000    628  26.72  1:00.16  1:37.90    2:07.98   
  Helsingfors Simsllskap  2:08.17                 
                     
Joona Korhonen  2000    585  28.25  1:01.47  1:39.98    2:11.03   
  TaTu Tampere  2:12.32                 
                     
Jami Heinil  2000    581  28.30  1:01.09  1:40.21    2:11.35   
  Helsingfors Simsllskap  2:21.99                 
                     
Topias Nygrd  2000    538  29.03  1:01.35  1:42.97    2:14.74   
  Oulun Uinti 1906  2:22.67                 
                     
Jakob Sievers  2000    535  28.37  1:02.17  1:42.78    2:15.02   
  Uinti Tampere  2:16.23                 
                     
Viktor Thodin  2000    526  29.60  1:04.24  1:45.43    2:15.76   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:17.05                 
                     
Lauri Elomaa  2000    492  30.60  1:05.52  1:44.71    2:18.80   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.88                 
                     
Olli Rautaporras  2000    485  29.08  1:06.14  1:45.47    2:19.46   
  Uinti Tampere  2:19.06                 
                     
Jere Kekola  2000    483  31.34  1:06.59  1:49.61    2:19.71   
  Seinjoen Uimarit-58  2:24.34                 
                     
10  Anton Ukkola  2000    477  32.24  1:09.98  1:47.67    2:20.24   
  Oulun Uinti 1906  2:24.15                 
                     
11  Lassi Grnroos  2000    472  29.73  1:05.29  1:47.06    2:20.74   
  Salon Uimarit  2:22.60                 
                     
12  Hermanni Taimisto  2000    468  30.14  1:03.36  1:46.25    2:21.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:17.47                 
                     
13  Roope Aro  2000    455  30.98  1:06.02  1:49.29    2:22.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:25.48                 
                     
14  Teemu Viitanen  2000    439  30.32  1:07.27  1:49.83    2:24.23   
  TaTu Tampere  2:25.14                 
                     
15  Eetu Isosuo  2000    417  30.92  1:09.84  1:52.33    2:26.66   
  Cetus Espoo  2:24.74                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  13:10 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2016    Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  11:24   
  Jrjestj  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 joulukuu 2016         
 
 
Laji 3, 50m PU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: JP Antores 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Oura  2001    655          28.07   
  Helsingfors Simsllskap  29.04                 
Paula Peltola  2001    642          28.25   
  Aurajoen Uinti  28.46                 
Emilia Flyckt  2001    627          28.47   
  Cetus Espoo  28.55                 
Anniina Kallio  2002    603          28.85   
  Raision Urheilijat  28.70                 
Raakel Brlund  2001    596          28.96   
  Lahden Uimaseura  29.50                 
Mia Pentti  2002    589          29.07   
  Swimming Jyvskyl  29.44                 
Reetta Rantakokko  2001    573          29.35   
  Aurajoen Uinti  30.24                 
Siri Auvinen  2002    572          29.36   
  Cetus Espoo  29.38                 
Jessica Lindholm  2001    568          29.43   
  IFK Simning land  29.38                 
10  Nea Winqvist  2002    564          29.50   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  29.71                 
11  Emilie Prnnen  2002    554          29.68   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.29                 
12  Aino Mononen  2001    537          29.99   
  Joensuun Uimaseura  30.14                 
13  Sonja Lehtinen  2003    530          30.11   
  Helsingin Uimarit  29.97                 
14  Vilma Iisalo  2001    526          30.20   
  Raision Urheilijat  30.18                 
15  Sini Silvennoinen  2002    522          30.27   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.54                 
16  Ina Pollari  2002    511          30.49   
  Uinti Tampere  30.08                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  11:24 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2016    Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  11:29   
  Jrjestj  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 joulukuu 2016         
 
 
Laji 4, 50m VU P13-16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: GasOne 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000    694          22.88   
  Cetus Espoo  22.81                 
Roni Kallstrm  2001    606          23.93   
  Cetus Espoo  24.03                 
Alexey Belfer  2000    596          24.07   
  ORCA Helsinki  24.60                 
Teemu Lehtonen  2000    584          24.23   
  Uinti Tampere  24.92                 
Niki Karlsson  2000    563          24.53   
  Helsingfors Simsllskap  24.24                 
Petteri Haverinen  2001    555          24.65   
  Lahden Uimaseura  24.56                 
Jaakko Kuusisto  2000    541          24.85   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.13                 
Mohamed Ezzat  2001    534          24.96   
  Aurajoen Uinti  24.53                 
Viktor Thodin  2000    533          24.98   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  24.80                 
10  Jere Ruuhonen  2001    520          25.18   
  Cetus Espoo  25.04                 
11  Henri Koski  2000    514          25.28   
  Gladius Kirkkonummi  24.47                 
12  Oskari Aalto  2002    508          25.39   
  Cetus Espoo  25.02                 
13  Samuli Halme  2000    505          25.43   
  Lahden Uimaseura  25.23                 
14  Oskari Herpola  2001    492          25.66   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.13                 
15  Jaakko Reinonen  2001    486          25.76   
  Hmeenlinnan Uimaseura  25.26                 
16  Olli Rautaporras  2000    481          25.85   
  Uinti Tampere  25.10                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  11:29 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2016    Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  12:56   
  Jrjestj  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 joulukuu 2016         
 
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: LhiTapiola 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Laura Lahtinen  2003    656  1:03.74  2:12.27  3:21.51  4:31.30  9:11.50   
  Oulun Uinti 1906  9:05.13      5:41.97  6:52.46  8:02.91       
                     
Madeleine Hiltunen  2003    561  1:07.48  2:19.65  3:33.18  4:46.36  9:41.19   
  Oulun Uinti 1906  9:29.84      6:00.16  7:14.38  8:28.46       
                     
Minja Lukkari  2003    552  1:08.42  2:21.26  3:35.31  4:49.30  9:44.19   
  Oulun Uinti 1906  9:44.98      6:03.38  7:17.58  8:31.60       
                     
Martta Nygrd  2003    544  1:08.57  2:22.29  3:36.49  4:50.52  9:47.07   
  Oulun Uinti 1906  9:42.46      6:04.99  7:19.00  8:32.83       
                     
Henna Hkk  2003    536  1:07.61  2:20.88  3:35.27  4:49.84  9:49.99   
  Oulun Uinti 1906  9:41.75      6:05.38  7:20.82  8:36.07       
                     
Roosa Aho  2003    531  1:08.30  2:22.55  3:36.65  4:51.48  9:51.58   
  Raision Urheilijat  9:46.92      6:06.52  7:21.70  8:37.49       
                     
Siiri Eini  2003    531  1:08.05  2:20.18  3:33.41  4:47.58  9:51.70   
  Gladius Kirkkonummi  9:52.49      6:03.87  7:20.95  8:38.61       
                     
Laura Kellberg  2003    514  1:09.95  2:24.88  3:40.00  4:56.38  9:58.05   
  Cetus Espoo  9:46.87      6:12.69  7:29.48  8:44.73       
                     
Mathilda Puutio  2003    507  1:10.24  2:25.86  3:42.18  4:58.19  10:01.07   
  Oulun Uinti 1906  10:04.06      6:14.47  7:30.49  8:46.63       
                     
10  Venla Sntti  2003    506  1:08.84  2:23.71  3:39.47  4:55.52  10:01.48   
  Oulun Uinti 1906  9:50.66      6:12.16  7:29.27  8:46.15       
                     
11  Emma Johansson  2003    497  1:11.00  2:27.53  3:44.30  5:00.39  10:04.76   
  Cetus Espoo  9:57.16      6:16.55  7:32.92  8:49.84       
                     
12  Milla Hyttinen  2003    496  1:09.24  2:23.78  3:39.44  4:56.14  10:05.41   
  Helsingfors Simsllskap  9:43.44      6:13.03  7:30.54  8:47.96       
                     
13  Siiri Reiniluoto  2003    493  1:10.00  2:25.41  3:41.77  4:58.68  10:06.43   
  Helsingfors Simsllskap  10:01.34      6:15.22  7:32.45  8:50.09       
                     
14  Maija Nurmi  2003    493  1:08.94  2:23.40  3:39.13  4:55.03  10:06.60   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:55.27      6:11.97  7:30.91  8:49.06       
                     
15  Kerttu Nurmi  2003    484  1:07.66  2:22.28  3:38.09  4:55.48  10:10.28   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:05.41      6:13.92  7:32.86  8:53.59       
                     
16  Tara Korkiakoski  2003    452  1:11.02  2:29.26  3:48.79  5:09.39  10:24.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  10:09.05      6:29.80  7:49.75  9:08.14       
                     
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: LhiTapiola 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Olivia Weuro  2002    584  1:06.95  2:18.84  3:31.90  4:43.96  9:33.21   
  IFK Simning land  9:39.03      5:56.66  7:09.67  8:22.55       
                     
Oona Laakso  2002    567  1:06.58  2:18.84  3:31.47  4:44.10  9:38.99   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:52.76      5:57.22  7:13.22  8:27.41       
                     
Anni Savolainen  2002    565  1:09.04  2:21.87  3:35.18  4:48.19  9:39.73   
  Cetus Espoo  9:49.28      6:01.38  7:14.80  8:28.22       
                     
Helmi Heinonen  2002    563  1:08.78  2:22.50  3:36.75  4:50.27  9:40.42   
  Raision Urheilijat  9:44.49      6:03.91  7:17.40  8:29.56       
                     
Venla Salminen  2002    556  1:09.48  2:23.63  3:37.82  4:51.72  9:42.62   
  Cetus Espoo  9:54.24      6:04.88  7:18.83  8:32.04       
                     
Jemilia Haapakoski  2002    539  1:09.38  2:23.55  3:37.48  4:50.84  9:48.84   
  Lahden Uimaseura  9:51.00      6:04.82  7:19.00  8:35.06       
                     
Peppi Pinomki  2002    510  1:07.13  2:20.07  3:35.52  4:51.94  9:59.71   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:39.34      6:08.59  7:26.05  8:43.35       
                     
Isa Vehkaoja  2002    494  1:09.62  2:28.48  3:44.58  5:02.54  10:06.03   
  Oulun Uinti 1906  10:18.20      6:20.34  7:37.50  8:54.22       
                     
Verna Rostedt  2002    489  1:08.20  2:22.51  3:38.78  4:57.45  10:08.08   
  Cetus Espoo  10:11.91      6:16.65  7:35.20  8:53.36       
                     
10  Lydia Rintanen  2002    485  1:09.67  2:25.87  3:44.01  5:01.57  10:09.92   
  Aurajoen Uinti  9:54.85      6:19.27  7:37.93  8:55.83       
                     
11  Emma Uuskla  2002    484  1:07.35  2:22.15  3:38.21  4:55.84  10:10.44   
  Aurajoen Uinti  10:04.81      6:15.10  7:35.29  8:53.43       
                     
12  Jessica Kujanp  2002    481  1:10.83  2:29.66  3:48.58  5:06.52  10:11.69   
  Aurajoen Uinti  10:17.72      6:23.36  7:39.95  8:57.15       
                     
13  Helmi Viitasalo  2002    448  1:10.85  2:29.84  3:49.47  5:09.38  10:26.03   
  Rauman Uimaseura  10:14.30      6:29.50  7:49.28  9:09.07       
                     
14  Alida hberg  2002    442  1:08.72  2:29.20  3:50.15  5:11.14  10:28.84   
  Aurajoen Uinti  10:08.52      6:31.53  7:51.80  9:12.11       
                     
15  Stella Donning  2002    428  1:11.01  2:29.83  3:50.22  5:11.39  10:35.59   
  IFK Simning land  10:31.18      6:32.02  7:53.75  9:15.11       
                     
16  Olivia Koski  2002    419  1:11.24  2:29.88  3:50.33  5:12.67  10:40.28   
  Aurajoen Uinti  10:26.88      6:35.54  7:59.36  9:21.45       
                     
 
Laji 5, 800m VU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: LhiTapiola 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Emma Koiranen  2001    639  1:02.33  2:10.67  3:20.20  4:31.08  9:16.49   
  Helsingfors Simsllskap  9:03.27      5:42.60  6:55.32  8:07.86       
                     
Jenna Sjblom  2001    608  1:04.99  2:15.17  3:26.77  4:38.49  9:25.54   
  Kouvolan Uimarit  9:21.99      5:50.47  7:02.47  8:15.27       
                     
Mila Manner  2001    598  1:05.51  2:16.59  3:28.65  4:40.63  9:28.87   
  Uinti Tampere  9:21.82      5:53.41  7:06.22  8:18.56       
                     
Ida Slr  2001    593  1:06.73  2:18.17  3:29.55  4:41.99  9:30.42   
  Cetus Espoo  9:32.61      5:54.38  7:07.41  8:19.66       
                     
Heta Knknen  2001    591  1:05.10  2:15.82  3:27.71  4:40.14  9:30.92   
  Porin Uimaseura  9:39.53      5:52.94  7:06.33  8:19.89       
                     
Henna Haipus  2001    566  1:07.68  2:19.34  3:32.00  4:45.03  9:39.23   
  Kempeleen Pyrint  9:42.53      5:59.02  7:13.56  8:27.23       
                     
Minka Halava  2001    554  1:07.07  2:20.95  3:34.52  4:48.44  9:43.50   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:44.88      6:02.88  7:17.00  8:31.38       
                     
Charlotta Edelman  2001    542  1:05.57  2:18.09  3:32.13  4:46.71  9:47.69   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:24.77      6:02.00  7:17.10  8:31.77       
                     
Lotta Auvinen  2001    531  1:07.47  2:20.11  3:34.24  4:49.59  9:51.71   
  Cetus Espoo  9:38.25      6:04.80  7:21.12  8:36.97       
                     
10  Anni Willman  2001    507  1:08.41  2:22.31  3:38.48  4:54.48  10:00.96   
  Oulun Lohet  10:07.56      6:11.22  7:28.11  8:45.45       
                     
11  Anni Hirvo  2001    493  1:08.86  2:24.64  3:42.50  4:59.69  10:06.41   
  Helsingfors Simsllskap  10:05.00      6:17.75  7:34.96  8:52.35       
                     
12  Jenni Louhimo  2001    486  1:08.06  2:23.47  3:40.61  4:58.32  10:09.62   
  Oulun Uinti 1906  9:46.66      6:16.48  7:34.74  8:53.06       
                     
13  Nora Kosonen  2001    475  1:08.04  2:24.37  3:41.94  4:59.78  10:14.29   
  TaTu Tampere  10:07.33      6:18.08  7:36.60  8:56.66       
                     
Iida-Maria Laine  2001              DNF   
  Oulun Uinti 1906  9:45.01                 
                     
Mikaela Kulmala  2001              DNF   
  Riihimen Uimaseura  9:44.88                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  12:56 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2016    Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  13:02   
  Jrjestj  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 joulukuu 2016         
 
 
Laji 6, 4X100m VU P16, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
Sponsori: Sporttiapteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hss 1  2000    653          3:31.27   
  Helsingfors Simsllskap  3:31.02                 
  Kirill Egorov  2000      25.94  53.64      53.64   
  Jami Heinil  2000      26.03  54.18      1:47.82   
  Santeri Hltt  2000      23.87  51.18      2:39.00   
  Niki Karlsson  2000      24.79  52.27      3:31.27   
                     
Cetus 1  2000    636          3:33.13   
  Cetus Espoo  3:29.75                 
  Sergey Kuznetsov  2000      24.45  50.45      50.45   
  Roni Kallstrm  2001      25.02  52.91      1:43.36   
  Oskari Aalto  2002      25.75  54.02      2:37.38   
  Joona Ruuskanen  2000      25.75  55.75      3:33.13   
                     
Uita 1  2000    593          3:38.17   
  Uinti Tampere  3:38.98                 
  Jakob Sievers  2000      25.67  54.19      54.19   
  Olli Rautaporras  2000      26.01  55.65      1:49.84   
  Teemu Lehtonen  2000      24.41  52.61      2:42.45   
  Tatu Hapuoja  2003      26.47  55.72      3:38.17   
                     
Laus Miehet [2000]  2000    580          3:39.74   
  Lahden Uimaseura  3:39.30                 
  Petteri Haverinen  2001      26.47  55.35      55.35   
  Antti Leppnen  2002      26.93  55.19      1:50.54   
  Santeri Hulkko  2000      25.96  54.85      2:45.39   
  Joonas Mustonen  2001      25.74  54.35      3:39.74   
                     
Cetus 2  2000    563          3:41.93   
  Cetus Espoo  3:42.87                 
  Alex Garcia de la Cadena  2000      26.97  56.24      56.24   
  Eerikki Laitala  2001      25.98  55.71      1:51.95   
  Eetu Isosuo  2000      26.34  55.26      2:47.21   
  Jere Ruuhonen  2001      25.74  54.72      3:41.93   
                     
Jous Ukkelit 1 [2000]  2000    543          3:44.58   
  Joensuun Uimaseura  3:43.82                 
  Veeti Ruohtula  2001      25.80  53.81      53.81   
  Miiro Vartiainen  2001      26.00  55.42      1:49.23   
  Roope Ruohtula  2000      25.55  55.15      2:44.38   
  Jonni Timonen  2000      28.49  1:00.20      3:44.58   
                     
sk Iku Pojat 1  2000    533          3:45.94   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:46.06                 
  Jaakko Kuusisto  2000      25.90  55.13      55.13   
  Oskari Herpola  2001      26.01  55.58      1:50.71   
  Marcus Forsel  2003      27.58  57.98      2:48.69   
  Santeri Herpola  2003      26.77  57.25      3:45.94   
                     
Orca Pojat 1  2000    528          3:46.76   
  ORCA Helsinki  3:46.00                 
  Georgy Babenov  2000      25.92  55.09      55.09   
  Pyry Nurminen  2001      27.84  59.15      1:54.24   
  Elias Kukkonen  2002      26.52  57.91      2:52.15   
  Alexey Belfer  2000      25.42  54.61      3:46.76   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  13:02 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2016    Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  17:25   
  Jrjestj  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 joulukuu 2016         
 
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: If 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003    523  33.50        1:09.01   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.35                 
                     
Lauri Kinnunen  2003    483  33.32        1:10.86   
  Raision Urheilijat  1:12.14                 
                     
Jami Ihalainen  2003    476  33.47        1:11.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:11.12                 
                     
Tatu Hapuoja  2003    471  33.97        1:11.44   
  Uinti Tampere  1:12.45                 
                     
Aleksi Koprinen  2003    464  33.35        1:11.82   
  Helsingfors Simsllskap  1:14.40                 
                     
Arsenij Shadrin  2003    408  35.15        1:14.94   
  Joensuun Uimaseura  1:16.25                 
                     
Lassi Haimi  2003    406  35.59        1:15.06   
  Helsingfors Simsllskap  1:15.33                 
                     
Sami Uusikumpu  2003    399  35.02        1:15.51   
  Simmis Wanda  1:16.67                 
                     
Eemil Kankare  2003    399  36.67        1:15.53   
  Aurajoen Uinti  1:17.74                 
                     
10  Olli-Pekka Pietarila  2003    384  36.38        1:16.50   
  Oulun Uinti 1906  1:18.33                 
                     
11  Oskar Turunen  2003    383  37.35        1:16.54   
  Riihimen Uimaseura  1:16.32                 
                     
12  Antti Oinonen  2003    373  36.15        1:17.21   
  Uinti Imatra  1:16.68                 
                     
13  Niko Matela  2003    370  36.63        1:17.42   
  Lappeenrannan Uimarit  1:18.38                 
                     
14  Niklas Hatakka  2003    370  37.04        1:17.45   
  Cetus Espoo  1:17.46                 
                     
15  Elias Kalliokoski  2003    352  37.95        1:18.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:17.68                 
                     
16  Ville Savulahti  2003    349  37.21        1:18.94   
  Riihimen Uimaseura  1:17.10                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: If 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brnnkrr  2002    584  32.17        1:06.52   
  Kemin Tyven Uimarit  1:07.36                 
                     
Matias Hjelm  2002    537  32.68        1:08.41   
  Vanders  1:08.22                 
                     
Antti Leppnen  2002    517  33.20        1:09.26   
  Lahden Uimaseura  1:09.99                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    483  34.46        1:10.85   
  Oulun Uinti 1906  1:10.91                 
                     
Jesper Lietzen  2002    476  33.47        1:11.22   
  Aurajoen Uinti  1:11.33                 
                     
Niklas Laine  2002    464  33.63        1:11.81   
  Kampuksen Plaani  1:12.77                 
                     
Verneri Viisanen  2002    458  34.60        1:12.12   
  Cetus Espoo  1:12.27                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    447  34.61        1:12.70   
  Cetus Espoo  1:12.63                 
                     
Valtteri Taskinen  2002    439  36.00        1:13.12   
  Oulun Uinti 1906  1:13.75                 
                     
10  Jere Oikarainen  2002    432  36.08        1:13.56   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.51                 
                     
11  Daniel Rinne  2002    431  34.34        1:13.57   
  Cetus Espoo  1:13.71                 
                     
12  Justus Hilaja  2002    411  35.12        1:14.74   
  Pihlava Tyven Urheilijat  1:13.04                 
                     
13  Henrik Siltari  2002    401  35.38        1:15.38   
  Kemin Uimaseura  1:14.57                 
                     
14  Kasper Tolonen  2002    400  35.63        1:15.47   
  Raision Urheilijat  1:13.12                 
                     
15  Benjamin Kangas  2002    394  36.25        1:15.81   
  Haminan Uimaseura  1:14.21                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: If 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001    632  31.71        1:04.78   
  Vanders  1:06.17                 
                     
Eerikki Laitala  2001    616  31.35        1:05.34   
  Cetus Espoo  1:05.07                 
                     
Oskari Herpola  2001    612  31.53        1:05.49   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.87                 
                     
Atte Lindholm  2001    549  32.15        1:07.91   
  Swimming Jyvskyl  1:09.66                 
                     
Noa Mkel  2001    495  33.80        1:10.26   
  Kempeleen Pyrint  1:12.94                 
                     
Pyry Nurminen  2001    494  33.80        1:10.34   
  ORCA Helsinki  1:10.27                 
                     
Kalle Hyttinen  2001    493  33.21        1:10.36   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.18                 
                     
Ohto Pihlajamki  2001    480  32.87        1:10.98   
  Kuopion Uimaseura  1:09.52                 
                     
Eetu Einto  2001    469  33.30        1:11.53   
  Nurmijrven Uinti  1:13.30                 
                     
10  Timi Torkkel  2001    459  33.64        1:12.06   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:11.31                 
                     
11  Hugo Enroth  2001    459  34.59        1:12.08   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.09                 
                     
12  Ossi Kleimola  2001    449  34.73        1:12.62   
  Kouvolan Uimarit  1:11.22                 
                     
13  Riku Leino  2001    447  35.14        1:12.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:12.24                 
                     
14  Jaakko Reinonen  2001    440  33.88        1:13.06   
  Hmeenlinnan Uimaseura  1:11.35                 
                     
15  Oskari Rantamki  2001    431  34.21        1:13.61   
  Octopus Lohja  1:13.19                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: If 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli Rautaporras  2000    596  30.49        1:06.06   
  Uinti Tampere  1:04.37                 
                     
Elias Herlevi  2000    595  31.43        1:06.11   
  Helsingfors Simsllskap  1:08.46                 
                     
Anton Ukkola  2000    572  31.54        1:06.99   
  Oulun Uinti 1906  1:09.05                 
                     
Roope Ruohtula  2000    560  32.32        1:07.46   
  Joensuun Uimaseura  1:07.61                 
                     
Lauri Elomaa  2000    547  32.60        1:07.97   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.57                 
                     
Joona Korhonen  2000    544  32.77        1:08.09   
  TaTu Tampere  1:08.32                 
                     
Juha Jernvall  2000    537  32.65        1:08.41   
  Uimaseura Aquila  1:09.66                 
                     
Henri Koski  2000    513  32.48        1:09.46   
  Gladius Kirkkonummi  1:10.53                 
                     
Hermanni Taimisto  2000    500  33.17        1:10.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:10.88                 
                     
10  Onni Kuronen  2000    487  32.72        1:10.66   
  Nokian Pyry  1:12.91                 
                     
11  Juho Anttila  2000    475  33.27        1:11.26   
  Oulun Uinti 1906  1:12.51                 
                     
12  Eetu Nyrhinen  2000    467  33.59        1:11.67   
  Uinti Tampere  1:12.39                 
                     
13  Eetu Isosuo  2000    457  34.50        1:12.16   
  Cetus Espoo  1:11.10                 
                     
14  Teemu Viitanen  2000    446  33.60        1:12.76   
  TaTu Tampere  1:12.82                 
                     
15  Lassi Grnroos  2000    445  34.25        1:12.82   
  Salon Uimarit  1:11.63                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  17:25 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2016    Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  18:02   
  Jrjestj  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 joulukuu 2016         
 
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 12 v 
Sponsori: Raision Center 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Plsi  2004    556  30.75  1:08.10  1:52.72    2:28.14   
  Helsingfors Simsllskap  2:29.68                 
                     
Siiri Konkka  2004    515  32.99  1:11.34  1:55.85    2:31.95   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.99                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    502  33.04  1:11.34  1:57.08    2:33.26   
  Kouvolan Uimarit  2:33.28                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    489  35.70  1:15.40  2:01.27    2:34.63   
  Lahden Uimaseura  2:35.51                 
                     
Pinja Taskila  2004    485  34.89  1:13.96  1:58.11    2:35.00   
  Oulun Uinti 1906  2:37.47                 
                     
Petra Ansaranta  2004    478  33.79  1:14.75  2:00.99    2:35.79   
  Oulun Uinti 1906  2:40.34                 
                     
Liinu Louhikoski  2004    472  33.24  1:13.09  2:00.30    2:36.49   
  Vanders  2:39.43                 
                     
Kanerva Kinnunen  2004    468  35.42  1:14.25  2:00.45    2:36.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:40.70                 
                     
Irene Mkil  2004    459  36.33  1:16.82  2:05.15    2:37.90   
  Raision Urheilijat  2:40.19                 
                     
10  Tinja Lasonen  2004    455  35.88  1:16.68  2:02.40    2:38.37   
  Porin Uimaseura  2:39.96                 
                     
11  Siiri Arjanmaa  2004    453  32.36  1:11.29  2:01.92    2:38.57   
  Uinti Tampere  2:39.04                 
                     
12  Aino Rantala  2004    439  33.73  1:13.94  2:03.05    2:40.27   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:41.76                 
                     
13  Meeri Yli-yh  2004    437  36.31  1:16.43  2:03.80    2:40.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:40.19                 
                     
14  Helmiina Toivonen  2004    418  35.83  1:20.82  2:05.79    2:42.91   
  Helsingfors Simsllskap  2:39.56                 
                     
15  Annukka Pihkamki  2004    407  33.92  1:15.70  2:05.00    2:44.43   
  Riihimen Uimaseura  2:38.25                 
                     
Veera Smnen  2004              DSQ  75 m 
  Helsingfors Simsllskap  2:41.09                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Raision Center 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    619  30.60  1:08.87  1:48.02    2:22.94   
  Oulun Uinti 1906  2:23.86                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    564  33.11  1:10.51  1:53.46    2:27.49   
  Oulun Uinti 1906  2:26.44                 
                     
Emma Haglund  2003    552  32.52  1:12.04  1:55.00    2:28.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:31.11                 
                     
Roosa Krkkinen  2003    546  33.27  1:12.76  1:54.91    2:29.06   
  Oulun Lohet  2:33.22                 
                     
Sylvia Kuusisto  2003    524  32.97  1:10.77  1:56.50    2:31.09   
  Aurajoen Uinti  2:32.31                 
                     
Minttu Paalanen  2003    503  32.75  1:11.88  1:58.64    2:33.20   
  Lahden Uimaseura  2:34.95                 
                     
Henna Hkk  2003    494  32.86  1:13.73  1:59.99    2:34.14   
  Oulun Uinti 1906  2:37.02                 
                     
Minja Lukkari  2003    481  34.72  1:16.89  1:58.88    2:35.44   
  Oulun Uinti 1906  2:35.80                 
                     
Venla Sntti  2003    470  35.58  1:16.16  2:02.27    2:36.71   
  Oulun Uinti 1906  2:37.22                 
                     
10  Emma Johansson  2003    465  35.58  1:15.61  2:01.25    2:37.23   
  Cetus Espoo  2:36.55                 
                     
11  Milla Hyttinen  2003    459  36.99  1:18.50  2:02.59    2:37.93   
  Helsingfors Simsllskap  2:38.42                 
                     
12  Vilhelmiina Leppnen  2003    454  34.98  1:16.40  2:02.36    2:38.51   
  Cetus Espoo  2:36.02                 
                     
13  Kiira Kangasniemi  2003    453  34.55  1:13.94  2:02.86    2:38.63   
  Lapuan Virki  2:37.93                 
                     
14  Siiri Reiniluoto  2003    443  33.80  1:17.12  2:02.64    2:39.76   
  Helsingfors Simsllskap  2:39.16                 
                     
15  Iris Hanski  2003    437  35.74  1:15.68  2:03.74    2:40.49   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:38.61                 
                     
16  Julia Sairanen  2003    436  35.50  1:18.40  2:04.85    2:40.70   
  Lahden Uimaseura  2:37.85                 
                     
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Raision Center 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mia Pentti  2002    641  31.18  1:05.03  1:48.86    2:21.30   
  Swimming Jyvskyl  2:24.59                 
                     
Anniina Kallio  2002    635  29.93  1:07.74  1:49.72    2:21.74   
  Raision Urheilijat  2:25.28                 
                     
Emilie Prnnen  2002    585  31.60  1:07.11  1:52.97    2:25.67   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:27.86                 
                     
Sara Mustonen  2002    576  33.58  1:09.76  1:50.57    2:26.44   
  Cetus Espoo  2:30.79                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    574  30.72  1:09.40  1:53.55    2:26.55   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.99                 
                     
Jenni Moisio  2002    558  32.46  1:08.35  1:53.11    2:27.95   
  Uinti Tampere  2:25.84                 
                     
Olivia Weuro  2002    549  32.52  1:10.87  1:56.52    2:28.75   
  IFK Simning land  2:29.80                 
                     
Julia Koivisto  2002    533  32.59  1:10.30  1:55.64    2:30.25   
  Aurajoen Uinti  2:33.70                 
                     
Jemilia Haapakoski  2002    524  31.87  1:09.75  1:56.77    2:31.09   
  Lahden Uimaseura  2:31.92                 
                     
10  Emma von Dickoff  2002    513  33.03  1:12.51  1:56.50    2:32.14   
  Uinti Tampere  2:33.26                 
                     
11  Helmi Tossavainen  2002    496  33.23  1:11.31  1:57.85    2:33.94   
  Cetus Espoo  2:31.71                 
                     
12  Olga Koskinen  2002    479  33.86  1:11.82  2:01.11    2:35.73   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:32.53                 
                     
13  Oona Laakso  2002    478  31.78  1:10.02  1:57.99    2:35.78   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.77                 
                     
14  Emilia Liven  2002    461  33.27  1:14.77  1:58.59    2:37.71   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.09                 
                     
15  Pinja Paulomo  2002    458  34.67  1:15.79  1:58.65    2:38.01   
  Cetus Espoo  2:33.23                 
                     
Siri Auvinen  2002              DSQ  75 m 
  Cetus Espoo  2:27.69                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Raision Center 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Oura  2001    648  29.69  1:04.33  1:49.24    2:20.80   
  Helsingfors Simsllskap  2:24.51                 
                     
Raakel Brlund  2001    637  29.57  1:05.86  1:49.20    2:21.60   
  Lahden Uimaseura  2:23.97                 
                     
Mila Manner  2001    635  31.93  1:08.63  1:49.87    2:21.75   
  Uinti Tampere  2:24.32                 
                     
Ida Slr  2001    601  31.78  1:09.24  1:50.93    2:24.40   
  Cetus Espoo  2:25.96                 
                     
Charlotta Edelman  2001    598  30.63  1:08.29  1:48.88    2:24.58   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.17                 
                     
Anniina Murto  2001    597  31.19  1:09.33  1:49.97    2:24.72   
  Porin Uimaseura  2:28.84                 
                     
Helene Hirvonen  2001    575  32.12  1:10.00  1:53.59    2:26.49   
  Helsingfors Simsllskap  2:30.88                 
                     
Emma Koiranen  2001    572  32.92  1:10.30  1:52.58    2:26.75   
  Helsingfors Simsllskap  2:25.50                 
                     
Henna Haipus  2001    553  31.90  1:08.77  1:54.16    2:28.38   
  Kempeleen Pyrint  2:31.20                 
                     
10  Riika Huttula  2001    534  33.47  1:12.86  1:56.30    2:30.13   
  Oulun Lohet  2:34.83                 
                     
11  Aino Mononen  2001    515  31.21  1:08.26  1:56.86    2:31.94   
  Joensuun Uimaseura  2:31.97                 
                     
12  Lotta Auvinen  2001    505  34.67  1:14.21  1:58.36    2:32.94   
  Cetus Espoo  2:33.27                 
                     
13  Minka Halava  2001    504  32.39  1:13.88  1:58.05    2:33.06   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:34.62                 
                     
14  Nelli Ohvo  2001    497  33.66  1:12.76  1:57.09    2:33.78   
  Cetus Espoo  2:35.10                 
                     
15  Millariina Bruce  2001    487  33.35  1:12.54  1:57.73    2:34.83   
  Uimaseura Aquila  2:33.92                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  18:02 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja vliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja vliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2016    Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  18:22   
  Jrjestj  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 joulukuu 2016         
 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
Sponsori: Kilpitalo Teikit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000    734          24.16   
  Cetus Espoo  24.21                 
Jaakko Kuusisto  2000    608          25.72   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.99                 
Roni Kallstrm  2001    561          26.42   
  Cetus Espoo  26.04                 
Samuli Halme  2000    541          26.74   
  Lahden Uimaseura  26.74                 
Topi Lukkarinen  2000    517          27.16   
  Swimming Club Rovaniemi  27.49                 
Roope Ruohtula  2000    515          27.19   
  Joensuun Uimaseura  27.15                 
Joona Ruuskanen  2000    499          27.47   
  Cetus Espoo  26.99                 
Santeri Hulkko  2000    497          27.52   
  Lahden Uimaseura  26.97                 
Marcus Forsel  2003    492          27.61   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.88                 
10  Santeri Herpola  2003    478          27.88   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.69                 
11  Tatu Hrkk  2001    467          28.08   
  Uinti Tampere  27.49                 
12  Lauri Jmsn  2000    450          28.44   
  Jrvenpn Uintiklubi  28.12                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  18:22 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja vliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja vliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2016    Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  18:25   
  Jrjestj  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 joulukuu 2016         
 
 
Laji 10, 50m VU T12-15, Loppukilpailut 
Sponsori: Mehilinen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Paula Peltola  2001    688          26.32   
  Aurajoen Uinti  26.59                 
Mia Pentti  2002    676          26.47   
  Swimming Jyvskyl  27.05                 
Sini Silvennoinen  2002    672          26.53   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.89                 
Anna Vira  2002    657          26.72   
  Aurajoen Uinti  27.11                 
Peppi Siirtola  2002    655          26.76   
  Cetus Espoo  26.99                 
Reetta Rantakokko  2001    651          26.81   
  Aurajoen Uinti  27.09                 
Olivia Weuro  2002    634          27.05   
  IFK Simning land  26.98                 
Emilia Flyckt  2001    630          27.10   
  Cetus Espoo  27.15                 
Emmi Kaunisto  2002    595          27.63   
  Porin Uimaseura  27.16                 
10  Emma Koiranen  2001    587          27.75   
  Helsingfors Simsllskap  27.75                 
11  Emilie Prnnen  2002    585          27.78   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.60                 
12  Vilma Iisalo  2001    577          27.90   
  Raision Urheilijat  27.48                 
13  Siri Auvinen  2002    574          27.95   
  Cetus Espoo  27.82                 
14  Meri Lauronen  2002    561          28.17   
  Uimaseura Aquila  27.62                 
15  Kiia Krkkinen  2003    560          28.18   
  Heinolan Isku  27.93                 
16  Jenni Moisio  2002    535          28.62   
  Uinti Tampere  27.29                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  18:25 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2016    Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  19:32   
  Jrjestj  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 joulukuu 2016         
 
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Sporttiapteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Roope Paatos  2002    587  1:04.35  2:12.67  3:21.26  4:27.46  8:49.29   
  Raision Urheilijat  8:53.63      5:32.63  6:38.72  7:44.11       
                     
Oscar Skjl  2002    544  1:04.14  2:12.62  3:21.22  4:29.17  9:02.90   
  Cetus Espoo  9:05.38      5:38.01  6:47.37  7:56.84       
                     
Jesper Lietzen  2002    543  1:03.76  2:11.26  3:19.58  4:28.41  9:03.40   
  Aurajoen Uinti  9:07.46      5:37.42  6:47.08  7:56.64       
                     
Elias Juntunen  2002    525  1:05.06  2:13.57  3:22.75  4:32.36  9:09.46   
  Kempeleen Pyrint  9:16.80      5:41.67  6:51.26  8:00.84       
                     
Axel Olander  2002    523  1:05.43  2:15.18  3:24.75  4:34.94  9:10.29   
  TaTu Tampere  9:15.67      5:45.02  6:54.07  8:02.96       
                     
Lasse Pulkkinen  2002    509  1:04.98  2:14.55  3:24.48  4:34.73  9:15.14   
  Oulun Uinti 1906  9:06.90      5:44.78  6:54.52  8:04.70       
                     
Elias Laine  2002    503  1:04.16  2:12.35  3:21.00  4:30.68  9:17.54   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:05.79      5:42.06  6:53.37  8:04.97       
                     
Jere Broman  2002    462  1:07.92  2:20.08  3:33.34  4:46.82  9:33.57   
  Nokian Pyry  9:41.92      6:01.04  7:14.74  8:27.13       
                     
Rasmus Sderholm  2002    460  1:06.32  2:16.86  3:28.74  4:42.11  9:34.27   
  Helsingfors Simsllskap  9:35.96      5:56.14  7:09.71  8:23.77       
                     
10  Valtteri Taskinen  2002    449  1:07.84  2:20.47  3:33.87  4:47.65  9:38.76   
  Oulun Uinti 1906  9:46.63      6:00.92  7:13.53  8:27.24       
                     
11  Roope Tsutsunen  2002    449  1:06.62  2:19.04  3:32.26  4:46.52  9:38.79   
  Lahden Uimaseura  9:43.37      6:00.98  7:14.68  8:28.51       
                     
12  Lauri Kettunen  2002    446  1:07.16  2:21.02  3:34.73  4:49.34  9:40.33   
  Lappeenrannan Uimarit  9:55.00      6:03.29  7:17.26  8:31.13       
                     
13  Akseli Kontiainen  2002    444  1:07.80  2:21.34  3:34.84  4:49.88  9:41.15   
  Joensuun Uimaseura  9:45.31      6:04.73  7:18.58  8:31.96       
                     
14  Mio Harju  2002    435  1:07.85  2:20.46  3:34.17  4:48.39  9:45.14   
  TaTu Tampere  9:46.28      6:02.46  7:17.20  8:31.61       
                     
15  Touko Luukkonen  2002    434  1:07.63  2:20.95  3:35.27  4:50.75  9:45.59   
  Helsingin Uimarit  9:36.14      6:05.32  7:19.41  8:33.70       
                     
16  Win Koskinen  2002    395  1:07.79  2:22.14  3:38.31  4:56.29  10:03.94   
  Uinti Tampere  9:45.50      6:13.51  7:31.15  8:48.10       
                     
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Sporttiapteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Atte Moilanen  2001    621  1:00.26  2:05.70  3:11.55  4:16.76  8:39.54   
  Oulun Uinti 1906  8:42.22      5:22.66  6:28.92  7:35.17       
                     
Mohamed Ezzat  2001    599  1:00.24  2:05.65  3:11.53  4:17.20  8:45.96   
  Aurajoen Uinti  8:58.25      5:24.33  6:33.01  7:40.66       
                     
Juho Porkkala  2001    595  1:00.87  2:07.87  3:14.65  4:21.09  8:47.18   
  Seinjoen Uimarit-58  8:54.95      5:28.03  6:35.03  7:42.05       
                     
Aleksi Helminen  2001    561  1:03.01  2:10.09  3:17.11  4:24.83  8:57.36   
  Lahden Uimaseura  9:05.23      5:33.09  6:41.19  7:50.22       
                     
Kasper Envalds  2001    554  1:02.41  2:09.80  3:18.15  4:26.82  8:59.59   
  Vanders  9:03.23      5:35.46  6:44.46  7:53.00       
                     
Taneli Lantta  2001    549  1:01.83  2:08.96  3:16.64  4:25.41  9:01.31   
  Simmis Wanda  9:02.74      5:34.90  6:45.02  7:55.10       
                     
Claes Fjellstrm  2001    537  1:02.74  2:09.86  3:18.01  4:27.02  9:05.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  8:59.67      5:36.00  6:45.90  7:56.32       
                     
Oskari Hynynen  2001    532  1:04.03  2:11.72  3:19.67  4:28.46  9:06.91   
  Salon Uimarit  9:08.39      5:38.41  6:48.80  7:58.56       
                     
Eemeli Raninen  2001    507  1:05.61  2:15.70  3:25.82  4:36.23  9:15.88   
  Helsingfors Simsllskap  9:21.64      5:46.80  6:57.75  8:08.72       
                     
10  Jere Nevalainen  2001    505  1:03.35  2:12.08  3:20.99  4:31.44  9:16.71   
  Aurajoen Uinti  9:09.80      5:42.26  6:53.81  8:05.65       
                     
11  Lauri Krapf  2001    485  1:04.22  2:13.58  3:25.15  4:36.70  9:24.03   
  Helsingfors Simsllskap  9:22.82      5:48.94  7:01.89  8:14.28       
                     
12  Herman Widbom  2001    482  1:05.90  2:17.36  3:30.43  4:42.34  9:25.17   
  Cetus Espoo  9:07.59      5:53.73  7:04.45  8:15.84       
                     
13  Harald strm  2001    482  1:06.31  2:17.76  3:29.40  4:41.51  9:25.30   
  Helsingfors Simsllskap  9:24.20      5:53.74  7:05.02  8:17.15       
                     
14  Aleksi Vh-Lassila  2001    480  1:06.74  2:16.78  3:27.32  4:38.91  9:26.03   
  Raision Urheilijat  9:33.71      5:50.93  7:03.08  8:15.63       
                     
15  Niklas Linnanen  2001    467  1:04.96  2:16.19  3:29.76  4:42.26  9:31.49   
  Helsingfors Simsllskap  9:24.84      5:55.34  7:08.35  8:20.94       
                     
16  Olli Malmberg  2001    461  1:07.49  2:19.95  3:32.59  4:45.48  9:33.86   
  Octopus Lohja  9:34.06      5:59.37  7:12.68  8:25.89       
                     
 
Laji 11, 800m VU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Sporttiapteekki 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Tuomas Ylipelkonen  2000    602  1:01.49  2:07.68  3:13.94  4:21.32  8:44.94   
  Seinjoen Uimarit-58  8:49.40      5:28.89  6:35.45  7:41.61       
                     
Elias Herlevi  2000    597  1:02.01  2:08.06  3:14.22  4:21.27  8:46.42   
  Helsingfors Simsllskap  8:51.22      5:28.47  6:35.76  7:42.98       
                     
Topias Nygrd  2000    596  1:01.87  2:08.38  3:15.91  4:23.19  8:46.66   
  Oulun Uinti 1906  9:03.72      5:30.86  6:37.31  7:43.66       
                     
Lassi Grnroos  2000    591  1:01.04  2:07.13  3:13.80  4:21.24  8:48.38   
  Salon Uimarit  8:57.21      5:28.98  6:36.07  7:43.61       
                     
Santeri Hulkko  2000    565  1:03.32  2:09.72  3:17.25  4:24.73  8:56.36   
  Lahden Uimaseura  8:54.71      5:31.14  6:38.67  7:47.88       
                     
Jakob Sievers  2000    538  1:03.99  2:10.64  3:19.39  4:27.99  9:04.93   
  Uinti Tampere  8:59.11      5:36.77  6:47.10  7:57.08       
                     
Jere Kekola  2000    504  1:04.67  2:14.37  3:24.53  4:35.54  9:16.99   
  Seinjoen Uimarit-58  9:26.14      5:47.50  7:00.26  8:11.34       
                     
Emil Perkki  2000    503  1:03.36  2:12.98  3:21.79  4:32.39  9:17.52   
  Seinjoen Uimarit-58  9:01.64      5:42.36  6:54.35  8:07.71       
                     
Saku Romo  2000    485  1:06.29  2:18.39  3:30.63  4:43.49  9:24.23   
  Lahden Uimaseura  9:33.32      5:54.14  7:05.58  8:16.12       
                     
10  Janne Tyni  2000    474  1:03.13  2:12.03  3:22.92  4:35.36  9:28.35   
  Oulun Lohet  9:33.30      5:48.77  7:02.75  8:16.50       
                     
11  Ville Srkk  2000    442  1:06.71  2:19.93  3:34.81  4:49.09  9:42.07   
  Riihimen Uimaseura  9:41.99      6:04.05  7:17.96  8:32.54       
                     
12  Jon Byskov  2000    429  1:06.99  2:20.01  3:33.81  4:48.02  9:47.72   
  Nurmijrven Uinti  9:52.02      6:02.87  7:18.12  8:34.05       
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  19:32 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja vliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja vliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2016    Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  19:49   
  Jrjestj  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 joulukuu 2016         
 
 
Laji 12, 4X100m VU T15, Loppukilpailut 
Sponsori: Seuramappi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aui Leijonakuninkaat  2001    689          3:53.74   
  Aurajoen Uinti  4:00.29                 
  Reetta Rantakokko  2001      28.38  59.78      59.78   
  Anna Vira  2002      27.44  57.75      1:57.53   
  Paula Peltola  2001      26.94  57.54      2:55.07   
  Vuokko Suomki  2001      28.49  58.67      3:53.74   
                     
sk Iku Tytt 1  2001    673          3:55.67   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:56.73                 
  Sini Silvennoinen  2002      27.21  57.32      57.32   
  Oona Laakso  2002      28.37  1:00.13      1:57.45   
  Charlotta Edelman  2001      28.01  59.48      2:56.93   
  Emilie Prnnen  2002      28.22  58.74      3:55.67   
                     
Hss Naiset Vuv 1 [2001]  2001    669          3:56.03   
  Helsingfors Simsllskap  3:56.61                 
  Helene Hirvonen  2001      29.03  1:00.70      1:00.70   
  Lotta Plsi  2004      28.43  1:00.70      2:01.40   
  Vilma Oura  2001      26.99  57.30      2:58.70   
  Emma Koiranen  2001      27.18  57.33      3:56.03   
                     
Cetus 1  2001    635          4:00.18   
  Cetus Espoo  3:58.11                 
  Peppi Siirtola  2002      28.03  58.60      58.60   
  Emilia Flyckt  2001      28.19  1:01.58      2:00.18   
  Ida Slr  2001      28.61  59.71      2:59.89   
  Siri Auvinen  2002      28.94  1:00.29      4:00.18   
                     
Raisu Tytt 1  2001    633          4:00.45   
  Raision Urheilijat  3:59.75                 
  Anniina Kallio  2002      28.66  59.92      59.92   
  Rebekka Luoto  2003      28.29  59.89      1:59.81   
  Vilma Iisalo  2001      27.94  59.82      2:59.63   
  Irene Mkil  2004      29.08  1:00.82      4:00.45   
                     
Uita 1  2001    602          4:04.51   
  Uinti Tampere  4:01.61                 
  Jenni Moisio  2002      29.16  1:02.37      1:02.37   
  Enni Lahtinen  2002      27.63  1:01.08      2:03.45   
  Emma von Dickoff  2002      28.70  1:01.60      3:05.05   
  Mila Manner  2001      28.18  59.46      4:04.51   
                     
Laus Naiset [2001]  2001    601          4:04.69   
  Lahden Uimaseura  4:02.77                 
  Raakel Brlund  2001      28.70  59.97      59.97   
  Vilma Uuttu  2001      28.78  1:01.02      2:00.99   
  Jemilia Haapakoski  2002      29.39  1:01.39      3:02.38   
  Julia Sairanen  2003      29.74  1:02.31      4:04.69   
                     
Oulun Uinti  2001    570          4:08.99   
  Oulun Uinti 1906  4:05.29                 
  Laura Lahtinen  2003      28.39  1:00.60      1:00.60   
  Jenni Louhimo  2001      29.57  1:02.89      2:03.49   
  Iida-Maria Laine  2001      29.93  1:02.80      3:06.29   
  Madeleine Hiltunen  2003      29.63  1:02.70      4:08.99   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  19:49 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2016    Tulostuspivmr  03 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  10:37   
  Jrjestj  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 joulukuu 2016         
 
 
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rebekka Luoto  2003    652  35.59  1:14.55  1:54.12    2:35.16   
  Raision Urheilijat  2:35.35                 
                     
Laura Lahtinen  2003    621  36.41  1:16.46  1:56.83    2:37.65   
  Oulun Uinti 1906  2:40.23                 
                     
Martta Ruuska  2003    579  37.34  1:18.52  2:00.22    2:41.37   
  Swimming Jyvskyl  2:44.15                 
                     
Minja Lukkari  2003    547  37.50  1:18.25  2:01.35    2:44.50   
  Oulun Uinti 1906  2:45.41                 
                     
Siiri Eini  2003    528  37.87  1:20.19  2:03.17    2:46.48   
  Gladius Kirkkonummi  2:44.77                 
                     
Emma Haglund  2003    505  36.70  1:20.72  2:04.49    2:48.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:46.98                 
                     
Roosa Krkkinen  2003    502  39.78  1:23.84  2:07.52    2:49.28   
  Oulun Lohet  2:50.37                 
                     
Vilhelmiina Leppnen  2003    485  38.23  1:23.03  2:08.09    2:51.19   
  Cetus Espoo  2:46.76                 
                     
Iiris Yli-Jama  2003    484  40.65  1:24.32  2:08.74    2:51.35   
  Salon Uimarit  2:51.03                 
                     
10  Rza Nagy  2003    468  39.21  1:22.93  2:09.37    2:53.21   
  Cetus Espoo  2:55.05                 
                     
11  Winona Forslund  2003    465  38.01  1:22.12  2:07.74    2:53.66   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:52.02                 
                     
12  Emma Hmlinen  2003    463  39.26  1:24.14  2:09.07    2:53.92   
  Vieskan Uimarit  2:52.49                 
                     
13  Siiri Pellinen  2003    458  39.51  1:24.72  2:10.71    2:54.52   
  Swimming Jyvskyl  2:50.71                 
                     
14  Milla Hyttinen  2003    456  39.82  1:23.88  2:09.62    2:54.82   
  Helsingfors Simsllskap  2:54.81                 
                     
15  Juulia Krjmies  2003    452  40.13  1:24.65  2:10.15    2:55.25   
  Nummelan Kisaajat  2:55.07                 
                     
16  Inka Metiinen  2003    446  40.95  1:26.24  2:12.05    2:56.05   
  Swimming Jyvskyl  2:52.71                 
                     
 
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Liven  2002    599  34.48  1:15.58  1:57.57    2:39.61   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:40.84                 
                     
Anna Vira  2002    573  35.74  1:17.45  1:58.78    2:42.00   
  Aurajoen Uinti  2:46.60                 
                     
Sara Mustonen  2002    558  36.26  1:18.55  2:01.56    2:43.45   
  Cetus Espoo  2:39.72                 
                     
Pinja Paulomo  2002    555  37.82  1:19.68  2:02.30    2:43.70   
  Cetus Espoo  2:46.35                 
                     
Ina Pollari  2002    547  36.80  1:19.65  2:02.37    2:44.48   
  Uinti Tampere  2:45.99                 
                     
Enni Lahtinen  2002    530  37.66  1:19.28  2:02.82    2:46.24   
  Uinti Tampere  2:53.06                 
                     
Senni Jouhten  2002    521  38.97  1:20.56  2:04.11    2:47.15   
  Kempeleen Pyrint  2:49.36                 
                     
Emma von Dickoff  2002    494  37.96  1:19.78  2:04.64    2:50.13   
  Uinti Tampere  2:46.82                 
                     
Katariina Niemi  2002    455  39.43  1:23.57  2:09.38    2:54.86   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:56.03                 
                     
10  Peppi Palokangas  2002    448  39.90  1:24.33  2:10.02    2:55.79   
  Swimming Jyvskyl  2:52.36                 
                     
11  Vilma Hottinen  2002    446  38.71  1:21.56  2:08.83    2:56.11   
  Simmis Wanda  2:49.40                 
                     
12  Oona Laakso  2002    430  39.51  1:23.21  2:11.65    2:58.25   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:51.91                 
                     
13  Aino Kontiainen  2002    427  38.93  1:23.67  2:10.70    2:58.63   
  Hyvinkn Uimaseura  2:56.21                 
                     
14  Nella Korpela  2002    424  41.73  1:27.19  2:13.21    2:59.03   
  Cetus Espoo  2:55.61                 
                     
15  Vilhelmiina Wegelius  2002    424  38.89  1:24.06  2:11.21    2:59.05   
  Joensuun Uimaseura  2:55.76                 
                     
16  Sofia Nieminen  2002    414  39.73  1:26.78  2:13.10    3:00.47   
  Hmeenlinnan Uimaseura  2:53.39                 
                     
 
Laji 13, 200m RU T13,14,15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: DSV Road Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Flyckt  2001    655  36.47  1:15.51  1:55.11    2:34.91   
  Cetus Espoo  2:35.33                 
                     
Charlotta Edelman  2001    621  33.82  1:12.11  1:53.16    2:37.71   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.89                 
                     
Anniina Murto  2001    607  35.01  1:15.53  1:57.93    2:38.90   
  Porin Uimaseura  2:41.96                 
                     
Oona Ahinko  2001    584  36.31  1:17.62  1:59.42    2:40.95   
  Vesihelmen Uimaseura  2:46.00                 
                     
Aino Ruottu  2001    575  35.78  1:16.82  1:58.94    2:41.75   
  Riihimen Uimaseura  2:46.01                 
                     
Ada Nystrm  2001    546  37.11  1:18.63  2:01.37    2:44.59   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit  2:47.76                 
                     
Saija Mikkonen  2001    524  38.16  1:19.39  2:03.85    2:46.86   
  Helsingfors Simsllskap  2:44.86                 
                     
Riika Huttula  2001    516  38.76  1:21.90  2:05.80    2:47.75   
  Oulun Lohet  2:49.04                 
                     
Pippi Nordstrm  2001    502  37.75  1:20.22  2:04.08    2:49.25   
  Helsingin Uimarit  2:51.77                 
                     
10  Anna-Sofia Brnnkrr  2001    472  37.60  1:20.24  2:05.33    2:52.78   
  Kemin Tyven Uimarit  2:57.96                 
                     
11  Minka Halava  2001    470  38.44  1:22.76  2:07.98    2:53.05   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:52.27                 
                     
12  Sini Hirvonen  2001    440  39.45  1:25.03  2:11.47    2:56.81   
  Cetus Espoo  2:54.88                 
                     
13  Martta Kitinoja  2001    421  40.36  1:25.74  2:12.97    2:59.55   
  Riihimen Uimaseura  2:58.71                 
                     
14  Niina Roiko-Jokela  2001    394  41.29  1:27.80  2:15.32    3:03.47   
  Swimming Jyvskyl  2:58.37                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  03 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  10:37 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2016    Tulostuspivmr  03 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  11:00   
  Jrjestj  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 joulukuu 2016         
 
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Venetelakka Niemi Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Laine  2002    536  30.24  1:02.80  1:36.37    2:09.98   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:14.14                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002    475  31.25  1:06.19  1:41.18    2:15.34   
  Aurajoen Uinti  2:19.07                 
                     
Ronny Brnnkrr  2002    466  31.03  1:05.80  1:42.02    2:16.23   
  Kemin Tyven Uimarit  2:16.76                 
                     
Jesper Lietzen  2002    464  32.61  1:07.55  1:43.15    2:16.40   
  Aurajoen Uinti  2:18.16                 
                     
Kalle Mkinen  2002    452  31.26  1:05.54  1:41.29    2:17.61   
  Vanders  2:21.31                 
                     
Oscar Skjl  2002    447  31.65  1:06.89  1:42.41    2:18.08   
  Cetus Espoo  2:17.75                 
                     
Viljami Salonen  2002    447  32.13  1:07.24  1:43.41    2:18.11   
  Raision Urheilijat  2:17.79                 
                     
Jere Oikarainen  2002    425  32.03  1:06.57  1:42.98    2:20.43   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.93                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    423  33.28  1:08.69  1:44.60    2:20.66   
  Oulun Uinti 1906  2:20.43                 
                     
10  Elias Kukkonen  2002    416  31.74  1:07.83  1:44.97    2:21.47   
  ORCA Helsinki  2:21.73                 
                     
11  Veikka Saren  2002    411  33.55  1:09.82  1:46.39    2:21.96   
  Someron Esa  2:22.77                 
                     
12  Justus Hilaja  2002    381  34.24  1:10.92  1:48.80    2:25.64   
  Pihlava Tyven Urheilijat  2:25.97                 
                     
13  Rasmus Sderholm  2002    374  33.21  1:09.86  1:48.59    2:26.54   
  Helsingfors Simsllskap  2:21.45                 
                     
14  Samu Petteri Kallio  2002    355  33.29  1:11.03  1:50.15    2:29.14   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.88                 
                     
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Venetelakka Niemi Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Kallstrm  2001    561  30.33  1:02.41  1:35.53    2:08.04   
  Cetus Espoo  2:06.42                 
                     
Veeti Haikonen  2001    488  31.52  1:06.28  1:40.39    2:14.10   
  Helsingfors Simsllskap  2:15.74                 
                     
Claes Fjellstrm  2001    488  31.48  1:05.91  1:41.17    2:14.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:17.29                 
                     
Petteri Haverinen  2001    474  30.61  1:04.29  1:39.50    2:15.47   
  Lahden Uimaseura  2:16.04                 
                     
Perttu Somero  2001    469  31.42  1:05.33  1:40.88    2:15.87   
  Lahden Kaleva  2:17.18                 
                     
Oskari Hynynen  2001    467  31.61  1:06.55  1:41.81    2:16.07   
  Salon Uimarit  2:16.61                 
                     
Tiitus Taskila  2001    463  31.39  1:05.37  1:39.94    2:16.47   
  Oulun Uinti 1906  2:20.24                 
                     
Kasper Vaittinen  2001    437  32.57  1:07.40  1:42.97    2:19.13   
  Cetus Espoo  2:19.31                 
                     
Jere Nevalainen  2001    434  32.10  1:06.86  1:42.92    2:19.51   
  Aurajoen Uinti  2:19.45                 
                     
10  Ossi Kleimola  2001    428  32.57  1:08.22  1:44.46    2:20.14   
  Kouvolan Uimarit  2:22.86                 
                     
11  Jere Ruuhonen  2001    423  33.55  1:09.14  1:44.88    2:20.65   
  Cetus Espoo  2:23.49                 
                     
12  Hugo Mattola  2001    406  33.20  1:08.81  1:46.01    2:22.56   
  Haapajrven Kiilat  2:22.69                 
                     
13  Kasper Envalds  2001    404  32.47  1:08.52  1:45.94    2:22.78   
  Vanders  2:22.44                 
                     
14  Timi Torkkel  2001    402  32.84  1:09.23  1:46.82    2:23.08   
  Hmeenlinnan Uimaseura  2:24.19                 
                     
15  Teemu Annala  2001    380  32.91  1:09.66  1:47.77    2:25.76   
  Cetus Espoo  2:19.46                 
                     
Isak Gramn  2001              DSQ  75 m 
  Cetus Espoo  2:17.36                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 14, 200m SU P14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Venetelakka Niemi Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niki Karlsson  2000    606  29.13  1:00.17  1:33.07    2:04.82   
  Helsingfors Simsllskap  2:21.06                 
                     
Topias Nygrd  2000    551  30.41  1:03.07  1:36.06    2:08.77   
  Oulun Uinti 1906  2:16.07                 
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000    538  30.25  1:03.65  1:37.43    2:09.85   
  Seinjoen Uimarit-58  2:11.29                 
                     
Joona Korhonen  2000    499  31.69  1:05.50  1:39.17    2:13.11   
  TaTu Tampere  2:17.05                 
                     
Jakob Sievers  2000    482  30.41  1:04.49  1:40.11    2:14.69   
  Uinti Tampere  2:15.20                 
                     
Hermanni Taimisto  2000    436  32.12  1:07.66  1:43.15    2:19.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:19.68                 
                     
Lauri Elomaa  2000    435  30.90  1:05.78  1:44.08    2:19.39   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:17.87                 
                     
Teemu Lehtonen  2000    427  30.59  1:05.47  1:42.53    2:20.23   
  Uinti Tampere  2:14.60                 
                     
Roope Aro  2000    420  32.06  1:06.96  1:43.86    2:20.95   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:22.66                 
                     
10  Saku Romo  2000    399  33.74  1:09.48  1:46.82    2:23.43   
  Lahden Uimaseura  2:23.51                 
                     
11  Teemu Viitanen  2000    385  33.29  1:10.26  1:47.49    2:25.18   
  TaTu Tampere  2:26.56                 
                     
12  Arttu Heikkinen  2000    365  32.81  1:11.21  1:50.41    2:27.74   
  Uinti Tampere  2:28.95                 
                     
13  Ville Srkk  2000    352  33.84  1:11.46  1:51.16    2:29.58   
  Riihimen Uimaseura  2:32.75                 
                     
14  Onni Kuronen  2000    334  33.54  1:11.84  1:52.50    2:32.15   
  Nokian Pyry  2:30.68                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  03 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  11:00 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2016    Tulostuspivmr  03 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  11:05   
  Jrjestj  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 joulukuu 2016         
 
 
Laji 15, 50m SU T12-15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: Arkkiteht. J.Saarinen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Oura  2001    717          28.68   
  Helsingfors Simsllskap  30.50                 
Mia Pentti  2002    708          28.79   
  Swimming Jyvskyl  29.24                 
Paula Peltola  2001    696          28.96   
  Aurajoen Uinti  29.09                 
Peppi Siirtola  2002    662          29.45   
  Cetus Espoo  29.70                 
Emilie Prnnen  2002    637          29.83   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.28                 
Laura Kellberg  2003    617          30.14   
  Cetus Espoo  30.57                 
Helmi Heinonen  2002    592          30.56   
  Raision Urheilijat  30.86                 
Suvi Kurth  2001    575