2021-12-09   10:42:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit (25 m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

2.12. Pe aamu

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  LRIKM loppukilpailut 2016    Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Raisio    Tulostusaika  13:10   
  Jrjestj  RaisU         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  02 joulukuu 2016         
 
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Turun Merkkimitali 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Kinnunen  2003    485  30.07  1:05.70  1:46.66    2:19.51   
  Raision Urheilijat  2:20.38                 
                     
Marcus Forsel  2003    483  29.61  1:04.75  1:46.08    2:19.66   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.55                 
                     
Tatu Hapuoja  2003    472  31.30  1:08.14  1:49.33    2:20.79   
  Uinti Tampere  2:23.47                 
                     
Aleksi Koprinen  2003    459  31.11  1:09.89  1:50.47    2:22.04   
  Helsingfors Simsllskap  2:22.69                 
                     
Jami Ihalainen  2003    424  31.80  1:10.44  1:51.36    2:25.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:25.46                 
                     
Aku Kaila  2003    419  31.87  1:08.14  1:53.13    2:26.44   
  Raision Urheilijat  2:30.37                 
                     
Lassi Haimi  2003    417  30.78  1:08.48  1:52.45    2:26.65   
  Helsingfors Simsllskap  2:25.28                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    404  33.37  1:11.79  1:54.65    2:28.27   
  Oulun Uinti 1906  2:32.00                 
                     
Niko Matela  2003    403  31.71  1:09.66  1:54.01    2:28.35   
  Lappeenrannan Uimarit  2:32.61                 
                     
10  Santeri Herpola  2003    392  31.08  1:07.51  1:56.32    2:29.72   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:27.55                 
                     
11  Lari Tumanoff  2003    388  31.21  1:10.45  1:56.33    2:30.24   
  Helsingfors Simsllskap  2:29.84                 
                     
12  Olli-Pekka Pietarila  2003    387  34.17  1:15.02  1:55.97    2:30.34   
  Oulun Uinti 1906  2:32.89                 
                     
13  Niklas Hatakka  2003    384  34.25  1:13.31  1:56.24    2:30.81   
  Cetus Espoo  2:30.38                 
                     
14  Eemil Kankare  2003    367  34.30  1:14.56  1:58.37    2:32.99   
  Aurajoen Uinti  2:32.19                 
                     
15  Akseli Hakala  2003    342  36.56  1:14.30  2:01.20    2:36.67   
  Uinti Tampere  2:32.83                 
                     
Alex Lydman  2003              DSQ  125m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:19.48                 
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Turun Merkkimitali 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronny Brnnkrr  2002    547  28.46  1:03.58  1:40.99    2:14.03   
  Kemin Tyven Uimarit  2:17.09                 
                     
Antti Leppnen  2002    520  31.40  1:05.51  1:45.04    2:16.29   
  Lahden Uimaseura  2:15.51                 
                     
Jesper Lietzen  2002    520  32.22  1:06.34  1:45.48    2:16.33   
  Aurajoen Uinti  2:22.39                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002    512  29.28  1:04.20  1:46.05    2:16.98   
  Aurajoen Uinti  2:20.18                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    510  30.81  1:06.28  1:45.32    2:17.14   
  Oulun Uinti 1906  2:21.54                 
                     
Elias Laine  2002    493  29.98  1:04.26  1:46.81    2:18.71   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.14                 
                     
Viljami Salonen  2002    488  30.85  1:06.08  1:47.16    2:19.24   
  Raision Urheilijat  2:18.14                 
                     
Efim Romanov  2002    473  30.91  1:06.03  1:47.77    2:20.66   
  TaTu Tampere  2:21.47                 
                     
Matias Hjelm  2002    462  31.92  1:08.31  1:49.12    2:21.78   
  Vanders  2:25.03                 
                     
10  Jere Oikarainen  2002    461  30.99  1:06.68  1:47.63    2:21.88   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.80                 
                     
11  Valtteri Taskinen  2002    433  33.54  1:11.34  1:52.18    2:24.86   
  Oulun Uinti 1906  2:26.80                 
                     
12  Benjamin Kangas  2002    431  31.59  1:09.65  1:51.27    2:25.12   
  Haminan Uimaseura  2:26.97                 
                     
13  Elias Filippovits  2002    410  30.31  1:07.49  1:51.64    2:27.52   
  ORCA Helsinki  2:25.86                 
                     
14  Justus Hilaja  2002    394  33.19  1:10.82  1:56.51    2:29.43   
  Pihlava Tyven Urheilijat  2:30.21                 
                     
15  Kasper Tolonen  2002    384  32.33  1:12.29  1:56.11    2:30.75   
  Raision Urheilijat  2:30.98                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Turun Merkkimitali 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erik Nurmi  2001    591  27.11  1:02.02  1:39.29    2:10.60   
  Vanders  2:12.98                 
                     
Veeti Ruohtula  2001    571  27.51  59.73  1:39.28    2:12.08   
  Joensuun Uimaseura  2:13.59                 
                     
Mohamed Ezzat  2001    557  27.34  1:01.79  1:43.54    2:13.23   
  Aurajoen Uinti  2:13.79                 
                     
Atte Moilanen  2001    548  28.51  1:03.56  1:42.55    2:13.90   
  Oulun Uinti 1906  2:15.15                 
                     
Oskari Herpola  2001    544  28.49  1:02.12  1:43.39    2:14.29   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.98                 
                     
Eerikki Laitala  2001    526  28.46  1:05.88  1:41.93    2:15.75   
  Cetus Espoo  2:20.29                 
                     
Joonas Mustonen  2001    518  29.22  1:05.70  1:45.61    2:16.49   
  Lahden Uimaseura  2:19.26                 
                     
Miiro Vartiainen  2001    511  29.71  1:05.58  1:45.16    2:17.05   
  Joensuun Uimaseura  2:20.72                 
                     
Tiitus Taskila  2001    490  30.42  1:05.39  1:47.28    2:18.98   
  Oulun Uinti 1906  2:20.74                 
                     
10  Claes Fjellstrm  2001    487  29.48  1:03.29  1:44.81    2:19.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:18.79                 
                     
11  Aleksi Helminen  2001    484  31.59  1:08.07  1:47.88    2:19.55   
  Lahden Uimaseura  2:21.01                 
                     
12  Ossi Kleimola  2001    484  30.67  1:06.40  1:47.47    2:19.63   
  Kouvolan Uimarit  2:20.02                 
                     
13  Harry Zimmermann  2001    482  29.19  1:05.31  1:47.02    2:19.82   
  Lahden Uimaseura  2:22.23                 
                     
14  Kasper Envalds  2001    460  30.75  1:07.81  1:49.19    2:21.94   
  Vanders  2:23.91                 
                     
15  Jere Nevalainen  2001    438  31.54  1:07.02  1:52.63    2:24.32   
  Aurajoen Uinti  2:22.69                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: Turun Merkkimitali 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Hltt  2000    628  26.72  1:00.16  1:37.90    2:07.98   
  Helsingfors Simsllskap  2:08.17                 
                     
Joona Korhonen  2000    585  28.25  1:01.47  1:39.98    2:11.03   
  TaTu Tampere  2:12.32                 
                     
Jami Heinil  2000    581  28.30  1:01.09  1:40.21    2:11.35   
  Helsingfors Simsllskap  2:21.99                 
                     
Topias Nygrd  2000    538  29.03  1:01.35  1:42.97    2:14.74   
  Oulun Uinti 1906  2:22.67                 
                     
Jakob Sievers  2000    535  28.37  1:02.17  1:42.78    2:15.02   
  Uinti Tampere  2:16.23                 
                     
Viktor Thodin  2000    526  29.60  1:04.24  1:45.43    2:15.76   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:17.05                 
                     
Lauri Elomaa  2000    492  30.60  1:05.52  1:44.71    2:18.80   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.88                 
                     
Olli Rautaporras  2000    485  29.08  1:06.14  1:45.47    2:19.46   
  Uinti Tampere  2:19.06                 
                     
Jere Kekola  2000    483  31.34  1:06.59  1:49.61    2:19.71   
  Seinjoen Uimarit-58  2:24.34                 
                     
10  Anton Ukkola  2000    477  32.24  1:09.98  1:47.67    2:20.24   
  Oulun Uinti 1906  2:24.15                 
                     
11  Lassi Grnroos  2000    472  29.73  1:05.29  1:47.06    2:20.74   
  Salon Uimarit  2:22.60                 
                     
12  Hermanni Taimisto  2000    468  30.14  1:03.36  1:46.25    2:21.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:17.47                 
                     
13  Roope Aro  2000    455  30.98  1:06.02  1:49.29    2:22.50   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:25.48                 
                     
14  Teemu Viitanen  2000    439  30.32  1:07.27  1:49.83    2:24.23   
  TaTu Tampere  2:25.14                 
                     
15  Eetu Isosuo  2000    417  30.92  1:09.84  1:52.33    2:26.66   
  Cetus Espoo  2:24.74                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  02 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat  Tulostusaika  13:10 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner