Results for IKM aluekilpailu, Keski/Itä-Suomi
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2016 alkukilpailut KIS | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2016 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kuopio | Tulostusaika | 11:46 | |||
Järjestäjä | KuUS | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 04 marraskuu 2016 |
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nikita Semach | 2005 | 240 | 36.21 | 1:21.65 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:22.55 | |||||||||
2 | Tuomas Hämäläinen | 2005 | 187 | 42.16 | 1:28.75 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
3 | Luukas Laine | 2005 | 187 | 42.70 | 1:28.76 | |||||
Kampuksen Plaani | ||||||||||
4 | Sisu Sorri | 2005 | 177 | 39.03 | 1:30.33 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Aleksanteri Nissinen | 2005 | 174 | 43.10 | 1:30.82 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:35.34 | |||||||||
6 | Mikhail Vilesov | 2005 | 174 | 46.35 | 1:30.89 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:32.85 | |||||||||
7 | Vilho Tikkanen | 2005 | 171 | 44.35 | 1:31.35 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:32.45 | |||||||||
8 | Nooa Matela | 2005 | 169 | 43.41 | 1:31.68 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:37.24 | |||||||||
9 | Elias Joona | 2005 | 158 | 44.97 | 1:33.87 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Arttu Venemies | 2005 | 133 | 50.59 | 1:39.28 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:43.93 | |||||||||
11 | Frans Riekki | 2005 | 127 | 48.01 | 1:40.86 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:41.04 | |||||||||
12 | Konsta Kauppinen | 2005 | 122 | 48.20 | 1:42.22 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:41.29 | |||||||||
13 | Alex Laitiainen | 2005 | 109 | 47.20 | 1:46.01 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:50.39 | |||||||||
14 | Anton Sarvilahti | 2005 | 109 | 51.35 | 1:46.20 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:49.46 | |||||||||
15 | Viljami Puhakka | 2005 | 83 | 55.25 | 1:55.98 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Konsta Kohonen | 2005 | 77 | 1:00.37 | 1:59.21 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Vilén | 2004 | 186 | 42.59 | 1:28.92 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:43.38 | |||||||||
2 | Jasper Nupponen | 2004 | 179 | 41.33 | 1:29.95 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:31.65 | |||||||||
3 | Timo Elo | 2004 | 165 | 43.68 | 1:32.39 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:33.94 | |||||||||
4 | Atte Linnolahti | 2004 | 153 | 45.90 | 1:34.75 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:33.90 | |||||||||
5 | Juuso Salenius | 2004 | 144 | 43.94 | 1:36.81 | |||||
Keuruun Toverit | ||||||||||
6 | Pyry Aspholm | 2004 | 141 | 44.78 | 1:37.44 | |||||
Vaajakosken Uimaseura | ||||||||||
7 | Niilo Suhonen | 2004 | 133 | 46.24 | 1:39.39 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:37.65 | |||||||||
8 | Petteri Veikkolainen | 2004 | 128 | 48.63 | 1:40.61 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:46.47 | |||||||||
9 | Akseli Kuparinen | 2004 | 117 | 48.13 | 1:43.55 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:54.75 | |||||||||
10 | Nikolay Loginov | 2004 | 107 | 47.93 | 1:46.71 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Aleksandr Istomin | 2004 | DSQ | |||||||
Kuopion Uimaseura | 1:28.54 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Anttoni Sikiö | 2004 | DSQ | pu osuudella | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | 2:14.26 | |||||||||
SW 8.3 Rintauinnin potku | ||||||||||
- | Leevi Pietiläinen | 2004 | DSQ | |||||||
Kuopion Uimaseura | 1:34.57 | |||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Veeti Ruohtula | 2001 | 593 | 26.96 | 1:00.41 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:01.14 | |||||||||
2 | Roope Ruohtula | 2000 | 526 | 29.00 | 1:02.86 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:04.76 | |||||||||
3 | Ohto Pihlajamäki | 2001 | 447 | 31.44 | 1:06.37 | |||||
Kuopion Uimaseura | 1:07.51 | |||||||||
4 | Aleksi Hautaniemi | 2000 | 430 | 30.78 | 1:07.23 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:07.48 | |||||||||
5 | Niklas Laine | 2002 | 399 | 32.94 | 1:08.93 | |||||
Kampuksen Plaani | ||||||||||
6 | Joona Tikka | 2000 | 365 | 32.91 | 1:11.02 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:10.96 | |||||||||
7 | Maxim Kolomainen | 2001 | 324 | 34.43 | 1:13.83 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:16.26 | |||||||||
8 | Teo Branchicella | 2002 | 323 | 35.01 | 1:13.97 | |||||
Mikkelin Uimaseura | 1:18.52 | |||||||||
9 | Juuso Hietanen | 2001 | 319 | 32.81 | 1:14.25 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Arto Tanttu | 2001 | 319 | 34.43 | 1:14.27 | |||||
Uinti Imatra | 1:14.69 | |||||||||
11 | Hugo Soljasalo | 2001 | 305 | 34.09 | 1:15.39 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:16.48 | |||||||||
12 | Roni Lönnqvist | 2000 | 278 | 35.95 | 1:17.75 | |||||
Uinti Imatra | 1:19.64 | |||||||||
13 | Jesperi Laine | 2001 | 239 | 38.61 | 1:21.75 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:23.25 | |||||||||
14 | Aapo Pyyhtinen | 2002 | 235 | 40.57 | 1:22.16 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:23.01 | |||||||||
15 | Max Peltoperä | 2002 | 231 | 39.12 | 1:22.71 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Oscar Carroll | 2003 | 204 | 40.73 | 1:26.21 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
17 | Leevi Hautaniemi | 2003 | 164 | 41.85 | 1:32.63 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:32.61 | |||||||||
18 | Luka Honkanen | 2003 | 157 | 45.90 | 1:34.01 | |||||
Swimming Jyväskylä | 1:36.89 | |||||||||
19 | Veeti Leppänen | 2002 | 126 | 47.63 | 1:41.11 | |||||
Joensuun Uimaseura | 1:39.18 | |||||||||
- | Kalle Hepojoki | 2000 | DNF | |||||||
Kampuksen Plaani | ||||||||||
- | Ville Hämäläinen | 2002 | DNF | |||||||
Kuopion Uimaseura | 1:14.33 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Kuopion Uimaseura | Tulostusaika | 11:46 |