Results for Regionalt stævne, Børn - Sydsjælland
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne | Udskriftsdato | 05 november 2016 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Region Sydsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 november 2016 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.19 | ||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.98 | ||||||
3 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.21 | ||||||
4 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:29.02 | ||||||
5 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:33.19 | ||||||
6 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:33.39 | ||||||
7 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.76 | ||||||
8 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.26 | ||||||
9 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:34.95 | ||||||
10 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:35.37 | ||||||
11 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.13 | ||||||
12 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:36.30 | ||||||
13 | Emilie Fabricius Thomsen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.46 | ||||||
14 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:36.48 | ||||||
15 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:36.54 | MD 1 | |||||
16 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 1:36.61 | ||||||
17 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.91 | ||||||
18 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.09 | ||||||
19 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.43 | ||||||
20 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:38.95 | ||||||
21 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:39.49 | ||||||
21 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:39.49 | ||||||
23 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.98 | ||||||
24 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.34 | ||||||
25 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.45 | ||||||
26 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:41.66 | ||||||
27 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 1:42.22 | ||||||
28 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 1:43.99 | ||||||
29 | Smilla Hvid Olavsgaard | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.54 | ||||||
30 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:45.27 | ||||||
31 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.56 | ||||||
32 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 1:45.95 | ||||||
33 | Marie Skole Sørensen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:46.86 | ||||||
34 | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.55 | ||||||
35 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 1:48.89 | ||||||
36 | Rebecca Loft Helms | 2006 | Vest-Brøndby | 1:53.04 | ||||||
37 | Mathilde Willumsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 1:53.15 | ||||||
38 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:53.55 | ||||||
39 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:56.11 | ||||||
- | Sara Ejsenhardt | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | EFB v/50m | |||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.61 | ||||||
2 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.39 | ||||||
3 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.66 | ||||||
4 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.35 | ||||||
5 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.04 | ||||||
6 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 1:36.54 | MD 2 | |||||
7 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.01 | ||||||
8 | Carla Heidemann | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.90 | ||||||
9 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | Greve Svømmeklub | 1:41.17 | ||||||
10 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 1:42.17 | ||||||
11 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.61 | ||||||
12 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.07 | ||||||
13 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 1:46.48 | MD 1 | |||||
14 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.48 | MD 2 | |||||
15 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:46.89 | ||||||
16 | Asta Hindborg | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.80 | ||||||
17 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:48.07 | ||||||
18 | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | 1:50.22 | ||||||
19 | Alma Høj Andersen | 2007 | Ishøj Svømme Klub | 1:52.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 05 november 2016 |
Licens til Herlufsholm Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:25 |