Resultater for Efterårsstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 31.06 | 1:04.65 | |||||
2 | Caroline Veggerby | 2003 | VAT Copenhagen | 30.86 | 1:05.03 | |||||
3 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 31.74 | 1:05.51 | |||||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | VAT Copenhagen | 31.44 | 1:05.62 | |||||
5 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | VAT Copenhagen | 31.93 | 1:06.25 | |||||
6 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 32.73 | 1:08.52 | |||||
6 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 32.63 | 1:08.52 | |||||
8 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 32.67 | 1:08.74 | |||||
9 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 33.54 | 1:09.05 | |||||
10 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 33.91 | 1:11.06 | |||||
11 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.12 | 1:11.43 | |||||
12 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.89 | 1:11.78 | |||||
13 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.33 | 1:14.15 | |||||
14 | Julie Silberg | 2002 | Solrød Svømmeklub | 35.43 | 1:15.22 | |||||
15 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 36.64 | 1:16.41 | |||||
16 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 37.78 | 1:18.89 | |||||
17 | Mette Gade Nielsen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.49 | 1:21.46 | |||||
18 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.54 | 1:21.65 | |||||
19 | Maja Raalund | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 38.19 | 1:22.43 | |||||
20 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 38.00 | 1:22.83 | |||||
21 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 40.30 | 1:23.65 | |||||
22 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.11 | 1:24.93 | |||||
23 | Sofie Marie Kofoed-Hansen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 1:36.59 | ||||||
24 | Siff Øhlenschlæger | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:38.34 | ||||||
- | Elise Bengtsson | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | Gik på bund 75 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura L. Hørning | 2004 | VAT Copenhagen | 31.46 | 1:06.77 | |||||
2 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 33.81 | 1:09.62 | |||||
3 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 33.94 | 1:10.61 | |||||
4 | Astrid Høffer | 2004 | VAT Copenhagen | 34.35 | 1:11.46 | |||||
5 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 35.90 | 1:15.49 | |||||
6 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 36.21 | 1:16.07 | |||||
7 | Thea Møller Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.27 | 1:16.24 | |||||
8 | Laura Thomadsen | 2004 | VAT Copenhagen | 36.52 | 1:16.26 | |||||
9 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.45 | 1:16.48 | |||||
10 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.29 | 1:17.95 | |||||
11 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.14 | 1:18.59 | |||||
12 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.45 | 1:20.04 | |||||
13 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.59 | 1:20.53 | |||||
14 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 38.68 | 1:20.72 | |||||
15 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.03 | 1:21.07 | |||||
16 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.17 | 1:21.17 | |||||
17 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 39.21 | 1:21.79 | |||||
18 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 38.99 | 1:22.26 | |||||
19 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 1:23.05 | 1:23.05 | |||||
20 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 40.81 | 1:23.64 | |||||
21 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.38 | 1:23.92 | |||||
22 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 41.22 | 1:25.63 | |||||
23 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.95 | 1:26.17 | |||||
24 | Lilya Oregan | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.54 | 1:28.60 | |||||
25 | Laila Elliks | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.55 | 1:28.90 | |||||
26 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 41.75 | 1:29.06 | |||||
27 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 43.07 | 1:29.31 | |||||
28 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.47 | 1:37.98 | |||||
29 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 47.42 | 1:39.04 | |||||
30 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 48.44 | 1:39.51 | |||||
31 | Mille Høiby Jørgensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.49 | 1:41.27 | |||||
32 | Latisha Asomaning | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.03 | 1:42.52 | |||||
33 | Caroline Lego Berg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 48.05 | 1:46.21 | |||||
- | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 38.24 | 1:20.38 | |||||
2 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.19 | 1:22.17 | |||||
3 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.50 | 1:22.66 | |||||
4 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3.56 | 1:23.20 | |||||
5 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.62 | 1:24.64 | |||||
6 | Molly Sczzepanski | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.84 | 1:24.78 | |||||
7 | Johanne Hummelmose | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.12 | 1:25.13 | |||||
8 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 40.36 | 1:25.65 | |||||
9 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.83 | 1:26.06 | |||||
10 | Tate Green | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.61 | 1:26.08 | |||||
11 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 40.83 | 1:27.14 | |||||
12 | Anne Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.16 | 1:29.28 | |||||
13 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.02 | 1:30.88 | |||||
14 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 43.44 | 1:33.25 | |||||
15 | Natascha Sibbern | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 44.94 | 1:34.97 | |||||
16 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.15 | 1:36.86 | |||||
17 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.54 | 1:38.52 | |||||
18 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 5.49 | 1:38.87 | |||||
19 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.35 | 1:39.60 | |||||
20 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.49 | 1:39.77 | |||||
21 | Milla Klausen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.52 | 1:40.97 | |||||
22 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 46.03 | 1:43.32 | |||||
23 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 48.17 | 1:46.61 | |||||
24 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.45 | 1:46.91 | |||||
25 | Mathilde Ladegaard | 2006 | Albertslund IF | 47.48 | 1:48.94 | |||||
26 | Frida Frost Dunker | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:49.76 | ||||||
27 | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | Solrød Svømmeklub | 4.28 | 1:50.77 | |||||
28 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.79 | 1:57.19 | |||||
29 | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | 1:58.36 | ||||||
30 | Liva Hansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.97 | 1:58.87 | |||||
31 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.83 | 2:03.53 | |||||
32 | Asta Holm Jessen | 2007 | Albertslund IF | 2:08.27 | 2:08.27 | |||||
33 | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 58.58 | 2:09.38 | |||||
34 | Astrid Østerby | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 58.86 | 2:11.59 | |||||
35 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 2:15.30 | ||||||
36 | Rosa Rank Solhart | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.90 | 2:16.37 | |||||
37 | Clara-Emilie Børsting | 2007 | Albertslund IF | 1:05.66 | 2:28.90 | |||||
- | Sophie Nøddebo Kabel | 2007 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | ej berøring v 50 m | |||||
- | Maja Lollike | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Rebecca Kjær | 2006 | Albertslund IF | DSQ | Gik på bund v 65 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 54.10 | 1:48.44 | |||||
2 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 1:00.33 | 2:11.32 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:41 |