Resultater for Efterårsstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:41 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | VAT Copenhagen | 34.39 | 1:11.40 | |||||
2 | Xenia Huryn | 2000 | VAT Copenhagen | 35.21 | 1:13.78 | |||||
3 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 36.17 | 1:15.80 | |||||
4 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 37.69 | 1:16.27 | |||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 37.79 | 1:17.72 | |||||
6 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 38.05 | 1:19.97 | |||||
7 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 38.90 | 1:21.13 | |||||
8 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.40 | 1:22.95 | |||||
9 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.17 | 1:23.58 | |||||
10 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 41.28 | 1:25.01 | |||||
11 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 41.87 | 1:26.17 | |||||
12 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 42.30 | 1:26.49 | |||||
13 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 45.46 | 1:33.77 | |||||
14 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:34.40 | 1:34.40 | |||||
15 | Siff Øhlenschlæger | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 56.22 | 1:56.58 | |||||
16 | Sofie Marie Kofoed-Hansen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 58.57 | 2:02.66 | |||||
- | Mette Gade Nielsen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Elise Bengtsson | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | på maven v 25 m | |||||
- | Maja Raalund | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | ej forstat bev v 25m | |||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.82 | 1:20.82 | |||||
2 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.75 | 1:20.99 | |||||
3 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 39.40 | 1:21.61 | |||||
4 | Julie Dahl | 2004 | VAT Copenhagen | 40.60 | 1:23.96 | |||||
5 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.62 | 1:24.48 | |||||
6 | Laura Rasmussen | 2004 | Kalundborg SK | 42.01 | 1:25.31 | |||||
7 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 44.59 | 1:29.28 | |||||
8 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 44.38 | 1:32.52 | |||||
9 | Vilja Meinert Jacobsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 44.94 | 1:32.84 | |||||
10 | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.58 | 1:43.06 | |||||
11 | Laila Elliks | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.29 | 1:43.25 | |||||
12 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.46 | 1:44.44 | |||||
13 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 50.68 | 1:44.66 | |||||
14 | Line Pedersen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 52.35 | 1:46.85 | |||||
15 | Caroline Lego Berg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 51.50 | 1:48.31 | |||||
16 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.86 | 1:49.47 | |||||
17 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 55.11 | 1:51.34 | |||||
18 | Lilya Oregan | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 55.11 | 1:51.56 | |||||
19 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 58.73 | 1:55.18 | |||||
20 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 56.65 | 1:55.60 | |||||
21 | Latisha Asomaning | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:21.07 | 2:19.19 | |||||
22 | Mille Høiby Jørgensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.29 | 2:19.46 | |||||
- | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | ej fortstat v 50m | |||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.32 | 1:28.31 | |||||
2 | Alba Mantoni | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 42.01 | 1:28.74 | |||||
3 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.06 | 1:33.17 | |||||
4 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 46.84 | 1:39.40 | |||||
5 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 49.70 | 1:41.82 | |||||
6 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.19 | 1:49.08 | |||||
7 | Victoria Xin Ai Liu Carst | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 51.83 | 1:50.34 | |||||
8 | Sofie Emilie Lange | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 52.58 | 1:51.40 | |||||
9 | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | 55.21 | 1:53.05 | |||||
10 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 57.24 | 1:53.76 | |||||
11 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 56.47 | 1:54.48 | |||||
12 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:04.23 | 2:04.23 | |||||
13 | Nora Malberg-Breuning | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.17 | 2:07.73 | |||||
- | Malou Nabe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev v 50m | |||||
- | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | ej fortsat bev v 50 | |||||
- | Frida Frost Dunker | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej rygliggende e 50 | |||||
- | Sophie Nøddebo Kabel | 2007 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej berøring v 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:41 |