Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Bundgaard | 2007 | 96 | 52.72 | 1:46.81 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Magnus Skiveren | 2007 | 75 | 55.56 | 1:55.57 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:58.78 | |||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 177 | 43.97 | 1:27.09 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:28.41 | |||||||||
2 | Philip Bendtsen | 2005 | 116 | 49.77 | 1:40.16 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:52.89 | |||||||||
3 | Jakob Thomsen | 2006 | 110 | 50.36 | 1:41.90 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:45.34 | |||||||||
4 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 104 | 51.82 | 1:44.02 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:42.62 | |||||||||
5 | Asbjørn Vandkjær | 2006 | 84 | 56.03 | 1:51.35 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:52.13 | |||||||||
6 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 69 | 59.67 | 1:58.83 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:59.69 | |||||||||
- | Frederik Jørgensen | 2006 | DSQ | ej fortsat bev 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:58.61 | |||||||||
- | Malthe Melgaard Jensen | 2005 | DSQ | ej fort bev 50m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:11.05 | |||||||||
- | Mikkel Laulund | 2006 | DSQ | svøm på mave 25m | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 2:03.14 | |||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niklas Højbjerg | 2003 | 254 | 37.13 | 1:17.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.26 | |||||||||
2 | Oscar Pedersen | 2004 | 248 | 36.78 | 1:17.81 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.32 | |||||||||
3 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 228 | 39.86 | 1:20.02 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:21.48 | |||||||||
4 | Oliver Pedersen | 2003 | 219 | 41.51 | 1:21.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.76 | |||||||||
5 | Marcus Albæk | 2004 | 176 | 42.28 | 1:27.19 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:27.38 | |||||||||
6 | Kris Jensen | 2004 | 164 | 44.06 | 1:29.26 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:27.01 | |||||||||
7 | Frederik Gislund | 2003 | 118 | 50.12 | 1:39.61 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:51.73 | |||||||||
8 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 116 | 49.00 | 1:40.13 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:43.97 | |||||||||
9 | Mark Pørtner Christensen | 2003 | 115 | 1:40.35 | 1:40.35 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Jacobsen | 2003 | 98 | 51.52 | 1:45.95 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:59.36 | |||||||||
11 | Kristian Jensen | 2004 | 88 | 1:49.74 | 1:49.74 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 21:03.69 | |||||||||
- | Andreas Christensen | 2003 | DSQ | ej fortsat bev 50m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:55.89 | |||||||||
- | Frederik P Justesen | 2003 | DSQ | svøm på mave 50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.36 | |||||||||
- | Kristian B. Rasmussen | 2003 | DSQ | ej fort bev 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.51 | |||||||||
- | Nikolaj Jensen | 2004 | DSQ | svøm på mave 24m | ||||||
Aars Svømmeklub | 1:47.68 | |||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Pedersen | 2001 | 278 | 35.78 | 1:14.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.61 | |||||||||
2 | Rasmus Konnerup | 2001 | 249 | 38.50 | 1:17.72 | |||||
Hadsund Svømmeklub | 1:22.14 | |||||||||
3 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 215 | 38.68 | 1:21.61 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.45 | |||||||||
4 | Magnus Anderson | 2002 | 181 | 1:26.47 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 1:38.13 | |||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Lerche | 1999 | 493 | 30.60 | 1:01.90 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:03.61 | |||||||||
2 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 375 | 33.17 | 1:07.80 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.36 | |||||||||
3 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 334 | 33.29 | 1:10.47 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:10.68 | |||||||||
4 | Kristian Berthelsen | 1999 | 330 | 34.28 | 1:10.76 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:08.58 | |||||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 325 | 34.20 | 1:11.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
6 | Scott Stegenborg | 2000 | 323 | 33.74 | 1:11.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.51 | |||||||||
7 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 255 | 38.20 | 1:17.08 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:15.08 | |||||||||
8 | Rasmus Grøn | 1999 | 148 | 44.68 | 1:32.47 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:39.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:34 |