Tulokset DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Bundgaard | 2007 | 115 | 49.31 | 1:43.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:49.85 | |||||||||
2 | Magnus Skiveren | 2007 | 85 | 57.39 | 1:54.92 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 2:01.45 | |||||||||
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 156 | 43.85 | 1:33.97 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:32.59 | |||||||||
2 | Philip Bendtsen | 2005 | 134 | 48.45 | 1:38.85 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:48.88 | |||||||||
3 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 132 | 48.97 | 1:39.31 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:47.78 | |||||||||
4 | Eigil Midboe Skou | 2006 | 128 | 47.30 | 1:40.35 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:00.35 | |||||||||
5 | Magnus Horsbøll | 2005 | 102 | 54.58 | 1:48.24 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:44.00 | |||||||||
6 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 92 | 55.31 | 1:52.12 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Jakob Thomsen | 2006 | 87 | 53.23 | 1:53.90 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:56.02 | |||||||||
8 | Frederik Jørgensen | 2006 | 83 | 55.72 | 1:55.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:56.36 | |||||||||
9 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 74 | 59.82 | 2:00.50 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:59.44 | |||||||||
- | Sebastian Dalgaard | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:57.62 | |||||||||
- | Asbjørn Vandkjær | 2006 | DSQ | Crawlben 0-25m | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 2:04.57 | |||||||||
- | Malthe Melgaard Jensen | 2005 | DSQ | Asynkron ben 0-25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:02.51 | |||||||||
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Kornum | 2003 | 387 | 32.74 | 1:09.49 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.56 | |||||||||
2 | Nikolai Sander | 2003 | 328 | 33.58 | 1:13.40 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:13.16 | |||||||||
3 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 306 | 36.54 | 1:15.17 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.17 | |||||||||
4 | Niklas Højbjerg | 2003 | 281 | 34.14 | 1:17.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.69 | |||||||||
5 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 272 | 38.20 | 1:18.18 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.08 | |||||||||
6 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 264 | 35.55 | 1:18.92 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:42.55 | |||||||||
7 | Oliver Pedersen | 2003 | 234 | 39.94 | 1:22.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.73 | |||||||||
8 | Jacob Toft | 2003 | 233 | 38.84 | 1:22.30 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:20.50 | |||||||||
9 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 227 | 40.33 | 1:23.03 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:33.72 | |||||||||
10 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 226 | 39.66 | 1:23.16 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:23.84 | |||||||||
11 | Jeppe Egholm | 2003 | 205 | 40.51 | 1:25.85 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:42.65 | |||||||||
12 | Victor Haunstrup | 2003 | 153 | 46.88 | 1:34.55 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:37.84 | |||||||||
13 | Frederik Gislund | 2003 | 151 | 48.22 | 1:35.07 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:08.84 | |||||||||
14 | Mathias Madsen | 2004 | 135 | 45.86 | 1:38.59 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:39.90 | |||||||||
15 | Alexander Gislund | 2003 | 117 | 51.92 | 1:43.49 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:10.20 | |||||||||
16 | August Herman Wisholm | 2004 | 99 | 51.53 | 1:49.23 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:51.79 | |||||||||
17 | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | 78 | 54.96 | 1:58.24 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Frederik P Justesen | 2003 | DSQ | Ej berøring 50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.25 | |||||||||
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 383 | 32.53 | 1:09.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.08 | |||||||||
2 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 375 | 32.02 | 1:10.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.32 | |||||||||
3 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 337 | 33.75 | 1:12.75 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:15.27 | |||||||||
4 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 310 | 33.26 | 1:14.78 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.74 | |||||||||
5 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 305 | 36.02 | 1:15.22 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:16.44 | |||||||||
6 | Mads B Jensen | 2002 | 288 | 35.17 | 1:16.71 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:18.74 | |||||||||
7 | Jens Kristian Jensen | 2001 | 280 | 35.48 | 1:17.43 | |||||
Svømmeklubben Rask | 1:20.58 | |||||||||
8 | Anders Mikkelsen | 2001 | 278 | 38.21 | 1:17.56 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:20.53 | |||||||||
9 | Rasmus Konnerup | 2001 | 251 | 37.42 | 1:20.29 | |||||
Hadsund Svømmeklub | 1:27.70 | |||||||||
10 | Victor Doré Hansen | 2001 | 249 | 37.80 | 1:20.49 | |||||
Hadsund Svømmeklub | 1:27.44 | |||||||||
11 | Magnus Hald | 2002 | 240 | 38.46 | 1:21.47 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:17.81 | |||||||||
12 | Tim Groen | 2001 | 174 | 45.41 | 1:30.65 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:32.87 | |||||||||
13 | Magnus Anderson | 2002 | 174 | 40.54 | 1:30.66 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
14 | Asger Krage Dreier | 2002 | 138 | 45.58 | 1:37.80 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:41.97 | |||||||||
- | Jonas D. Nielsen | 2002 | DSQ | Afslut på mave 50m | ||||||
Aars Svømmeklub | 1:26.90 | |||||||||
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Lerche | 1999 | 519 | 28.43 | 1:03.00 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:02.82 | |||||||||
2 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 454 | 30.02 | 1:05.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.73 | |||||||||
3 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 398 | 31.82 | 1:08.84 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:06.52 | |||||||||
4 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 359 | 30.62 | 1:11.24 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Simon Andersen | 2000 | 357 | 32.99 | 1:11.35 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:08.62 | |||||||||
6 | Kristian Berthelsen | 1999 | 335 | 32.63 | 1:12.94 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:09.48 | |||||||||
7 | Rasmus Grøn | 1999 | 191 | 40.74 | 1:27.91 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:28.93 | |||||||||
8 | Mikkel Bloch | 1996 | 128 | 42.11 | 1:40.31 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 13:53 |