Results for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stvne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangr | AAIF Svmning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 07 januar 2017 |
Lb 7, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Skiveren | 2007 | 75 | 52.65 | ||||||
Frederikshavn Svmmeklub | 52.50 | |||||||||
- | Jacob Bundgaard | 2007 | DSQ | Svm p mave 25m | ||||||
Svmmeklubben S 68 | 50.49 | |||||||||
Lb 7, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elmer Oosterhof | 2005 | 128 | 44.06 | ||||||
Aars Svmmeklub | 46.20 | |||||||||
2 | Asbjrn Vandkjr | 2006 | 110 | 46.30 | ||||||
Svmmeklubben Nejst | 52.52 | |||||||||
3 | Jakob Thomsen | 2006 | 102 | 47.54 | ||||||
Svmmeklubben SMUT Terndrup | 48.39 | |||||||||
4 | Mathias Johansen | 2005 | 98 | 48.13 | ||||||
Aars Svmmeklub | 51.30 | |||||||||
5 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 88 | 49.81 | ||||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 85 | 50.46 | ||||||
Svmmeklubben S 68 | 50.01 | |||||||||
7 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 79 | 51.76 | ||||||
Svmmeklubben Nejst | 53.82 | |||||||||
8 | Frederik Jrgensen | 2006 | 70 | 53.84 | ||||||
Svmmeklubben S 68 | 51.40 | |||||||||
9 | Claes Stenger | 2005 | 67 | 54.67 | ||||||
Aabybro Idrtsforening | ||||||||||
10 | Malthe Melgaard Jensen | 2005 | 58 | 57.10 | ||||||
Svmmeklubben S 68 | 59.58 | |||||||||
11 | Mikkel Laulund | 2006 | 57 | 57.57 | ||||||
Frederikshavn Svmmeklub | 58.53 | |||||||||
- | Eigil Midboe Skou | 2006 | DSQ | Afst p mave 25m | ||||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | 53.02 | |||||||||
Lb 7, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 328 | 32.21 | ||||||
Svmmeklubben S 68 | 31.32 | |||||||||
2 | Niklas Hjbjerg | 2003 | 268 | 34.43 | ||||||
Svmmeklubben S 68 | 35.54 | |||||||||
3 | Oscar Pedersen | 2004 | 246 | 35.46 | ||||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | 34.99 | |||||||||
4 | Magnus stergaard Barslev | 2003 | 222 | 36.68 | ||||||
Aabybro Idrtsforening | 40.93 | |||||||||
5 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 213 | 37.19 | ||||||
Svmmeklubben Nejst | 43.05 | |||||||||
6 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 206 | 37.61 | ||||||
Aars Svmmeklub | 39.08 | |||||||||
7 | Jeppe Egholm | 2003 | 171 | 40.01 | ||||||
Svmmeklubben Nejst | 49.45 | |||||||||
8 | Frederik P Justesen | 2003 | 141 | 42.66 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | 41.62 | |||||||||
9 | Jens Mejdahl Christensen | 2003 | 130 | 43.81 | ||||||
Svmmeklubben Shesten | 46.67 | |||||||||
10 | Tobias B. Lauridsen | 2004 | 124 | 44.48 | ||||||
Aars Svmmeklub | 46.50 | |||||||||
11 | Frederik Gislund | 2003 | 122 | 44.71 | ||||||
Svmmeklubben Nejst | 54.20 | |||||||||
12 | Mark Prtner Christensen | 2003 | 119 | 45.12 | ||||||
Aars Svmmeklub | 44.42 | |||||||||
13 | Mathias Madsen | 2004 | 117 | 45.36 | ||||||
Snedsted Svmmeklub | 46.10 | |||||||||
14 | Sebastian Jacobsen | 2003 | 111 | 46.21 | ||||||
Svmmeklubben Shesten | 45.69 | |||||||||
15 | August Herman Wisholm | 2004 | 98 | 48.14 | ||||||
Svmmeklubben SMUT Terndrup | 50.76 | |||||||||
16 | Alexander Gislund | 2003 | 87 | 50.06 | ||||||
Svmmeklubben Nejst | 56.00 | |||||||||
- | Victor Haunstrup | 2003 | DNS | |||||||
Aabybro Idrtsforening | 52.66 | |||||||||
Lb 7, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghj Jonsson | 2002 | 353 | 31.44 | ||||||
Svmmeklubben S 68 | 32.74 | |||||||||
2 | Nicklas Pedersen | 2001 | 247 | 35.41 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | 33.98 | |||||||||
3 | Jens Kristian Jensen | 2001 | 239 | 35.77 | ||||||
Svmmeklubben Rask | 38.19 | |||||||||
4 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 222 | 36.65 | ||||||
Aars Svmmeklub | 37.14 | |||||||||
5 | Mads B Jensen | 2002 | 222 | 36.66 | ||||||
Brnderslev SK08 | 39.57 | |||||||||
6 | Victor Borgen Elvens | 2001 | 205 | 37.64 | ||||||
Aabybro Idrtsforening | 35.34 | |||||||||
7 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 196 | 38.25 | ||||||
Frederikshavn Svmmeklub | 38.62 | |||||||||
8 | Magnus Hald | 2002 | 189 | 38.70 | ||||||
Aars Svmmeklub | 38.06 | |||||||||
9 | Magnus Anderson | 2002 | 183 | 39.07 | ||||||
Svmmeklubben Rask | 44.71 | |||||||||
10 | Andreas Strm Hansen | 2002 | 177 | 39.52 | ||||||
Svmmeklubben SMUT Terndrup | 39.57 | |||||||||
11 | Anders Mikkelsen | 2001 | 156 | 41.25 | ||||||
Aabybro Idrtsforening | 39.28 | |||||||||
12 | Nikolaj Thuesen | 2001 | 128 | 44.02 | ||||||
Svmmeklubben Rask | ||||||||||
13 | Tim Groen | 2001 | 113 | 45.88 | ||||||
Aars Svmmeklub | 46.83 | |||||||||
Lb 7, 50m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Lerche | 1999 | 471 | 28.54 | ||||||
Aars Svmmeklub | 28.07 | |||||||||
2 | Anders Kjr Pedersen | 1995 | 387 | 30.49 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | 30.37 | |||||||||
3 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 360 | 31.22 | ||||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | 30.65 | |||||||||
4 | Benjamin Jrgensen | 1996 | 336 | 31.94 | ||||||
Aabybro Idrtsforening | 32.49 | |||||||||
5 | Scott Stegenborg | 2000 | 331 | 32.09 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | 32.55 | |||||||||
6 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 304 | 33.04 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | 32.23 | |||||||||
7 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 299 | 33.22 | ||||||
Aalborg Svmmeklub | 32.45 | |||||||||
8 | Andreas Rask Srensen | 1999 | 237 | 35.87 | ||||||
Aars Svmmeklub | 37.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrtsforening | Udskriftstidspunkt | 11:26 |