Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pingvinen Gr3 #1 | 2005 | 2:26.52 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:30.00 | |||||||||
Valentin Thordal | 2005 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 34.58 | 1:09.56 | |||||||
Hannah Vixø Momme | 2005 | 38.88 | 1:48.44 | |||||||
Linea Lodberg Klein | 2005 | 38.08 | 2:26.52 | |||||||
2 | S68-3 | 2005 | 2:27.70 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:28.00 | |||||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 32.46 | 32.46 | |||||||
Mie Asmussen | 2005 | 34.89 | 1:07.35 | |||||||
Sebastian Dalgaard | 2005 | 39.72 | 1:47.07 | |||||||
Jacob Bundgaard | 2007 | 40.63 | 2:27.70 | |||||||
3 | Pingvinen Gr3 #2 | 2005 | 2:47.91 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:40.00 | |||||||||
William Elliot Lumholtz | 2006 | 39.09 | 39.09 | |||||||
Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 42.74 | 1:21.83 | |||||||
Marie Albæk | 2005 | 45.94 | 2:07.77 | |||||||
Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 40.14 | 2:47.91 | |||||||
4 | Rødspætten | 2005 | 3:00.53 | |||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 2:56.39 | |||||||||
Mikkel Laulund | 2006 | 48.13 | 48.13 | |||||||
Ida Jensen | 2006 | 46.78 | 1:34.91 | |||||||
Sara Kokholm | 2005 | 41.83 | 2:16.74 | |||||||
Magnus Skiveren | 2007 | 43.79 | 3:00.53 | |||||||
5 | S68-4 | 2005 | 3:08.65 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 5:00.00 | |||||||||
Frederik Jørgensen | 2006 | 44.52 | 44.52 | |||||||
Malthe Melgaard Jensen | 2005 | 47.82 | 1:32.34 | |||||||
Sofia Jørgensen | 2006 | 43.48 | 2:15.82 | |||||||
Mathilde Christiansen | 2007 | 52.83 | 3:08.65 | |||||||
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68 - 1 | 2001 | 1:55.43 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:55.00 | |||||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 27.98 | 27.98 | |||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 27.20 | 55.18 | |||||||
Cecilie V Jensen | 2002 | 30.89 | 1:26.07 | |||||||
Maiken Kjærsgaard | 2002 | 29.36 | 1:55.43 | |||||||
2 | Pingvinen Gr2 #1 | 2001 | 1:57.57 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:58.00 | |||||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 30.24 | 30.24 | |||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 28.80 | 59.04 | |||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 28.13 | 1:27.17 | |||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 30.40 | 1:57.57 | |||||||
3 | S68-2 | 2003 | 1:58.58 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:02.00 | |||||||||
Kristian B. Rasmussen | 2003 | 28.11 | 28.11 | |||||||
Niklas Højbjerg | 2003 | 28.06 | 56.17 | |||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 30.98 | 1:27.15 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 31.43 | 1:58.58 | |||||||
4 | Aabybro Bacon Bombers | 2001 | 2:02.86 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:00.00 | |||||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 29.93 | 1:00.48 | |||||||
Anders Mikkelsen | 2001 | 31.10 | 1:31.58 | |||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 31.28 | 2:02.86 | |||||||
5 | Pingvinen Gr2 #2 | 2003 | 2:02.92 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:04.00 | |||||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 30.96 | 1:01.58 | |||||||
Freja Friborg | 2004 | 30.51 | 1:32.09 | |||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 30.83 | 2:02.92 | |||||||
6 | Speedmachine Aars | 2002 | 2:06.48 | |||||||
Aars Svømmeklub | 2:06.00 | |||||||||
Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 28.49 | 28.49 | |||||||
Sara Falch | 2002 | 32.41 | 1:00.90 | |||||||
Linea Sørensen | 2004 | 37.25 | 1:38.15 | |||||||
Matias Kjær | 2002 | 28.33 | 2:06.48 | |||||||
7 | Aabybro Attackers | 2003 | 2:07.07 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:10.00 | |||||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Victoria Bjerre | 2003 | 33.24 | 1:03.09 | |||||||
Ida Troldborg | 2003 | 33.95 | 1:37.04 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 30.03 | 2:07.07 | |||||||
8 | Pingvinen Gr2 #3 | 2002 | 2:07.14 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:08.00 | |||||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 31.31 | 31.31 | |||||||
David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 30.01 | 1:01.32 | |||||||
Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 33.42 | 1:34.74 | |||||||
Josefine Weiergang | 2002 | 32.40 | 2:07.14 | |||||||
9 | Aalborg Mix K3 | 2003 | 2:09.98 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:10.00 | |||||||||
Oliver Pedersen | 2003 | 30.68 | 30.68 | |||||||
Anna Christine Pedersen | 2003 | 33.12 | 1:03.80 | |||||||
Frederik P Justesen | 2003 | 33.87 | 1:37.67 | |||||||
Maja M S Sørensen | 2004 | 32.31 | 2:09.98 | |||||||
10 | Søhesten Dreamteam 1 | 2001 | 2:14.06 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:10.36 | |||||||||
Sofie M. Christensen | 2002 | 37.51 | 37.51 | |||||||
David Johansen | 2001 | 29.48 | 1:06.99 | |||||||
Mathias Jelle Thomsen | 2002 | |||||||||
Nadia Burholt | 2002 | 2:14.06 | 2:14.06 | |||||||
11 | Aabybro Monkies | 2003 | 2:24.97 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:23.00 | |||||||||
Jacob Toft | 2003 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Sille Lindberg | 2003 | 36.06 | 1:09.88 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 36.05 | 1:45.93 | |||||||
Ida Rønnow | 2006 | 39.04 | 2:24.97 | |||||||
12 | Søhesten Dreamteam 3 | 2002 | 2:29.48 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:36.02 | |||||||||
Mille Fischer Hovalt | 2004 | 35.84 | 35.84 | |||||||
Kristian Jensen | 2004 | 41.45 | 1:17.29 | |||||||
Jens Mejdahl Christensen | 2003 | 37.60 | 1:54.89 | |||||||
Karen Pedersen | 2002 | 34.59 | 2:29.48 | |||||||
13 | Snedsted1 | 2003 | 2:37.17 | |||||||
Snedsted Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Madsen | 2004 | |||||||||
Emma Bojesen | 2004 | 1:18.34 | 1:18.34 | |||||||
Magnus Horsbøll | 2005 | |||||||||
Mathilde Julius | 2003 | 2:37.17 | 2:37.17 | |||||||
14 | Aabybro Champs | 2003 | 2:43.18 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:46.00 | |||||||||
Victor Haunstrup | 2003 | 35.84 | 35.84 | |||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 39.38 | 1:15.22 | |||||||
Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | 41.59 | 1:56.81 | |||||||
Asta Lindgaard Nielsen | 2006 | 46.37 | 2:43.18 | |||||||
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Speedteam Aars | 1998 | 1:49.07 | |||||||
Aars Svømmeklub | 1:48.00 | |||||||||
Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 26.34 | 26.34 | |||||||
Kathrin B. Poulsen | 2000 | 30.16 | 56.50 | |||||||
Anne G. Nielsen | 1999 | 27.77 | 1:24.27 | |||||||
Magnus Lerche | 1999 | 24.80 | 1:49.07 | |||||||
2 | Aalborg Mix K1 | 1995 | 1:49.67 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:59.00 | |||||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 27.76 | 27.76 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 27.66 | 55.42 | |||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 25.80 | 1:21.22 | |||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 28.45 | 1:49.67 | |||||||
3 | Aalborg Mix 2 | 1993 | 1:50.03 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:58.08 | |||||||||
Søren Larsen | 1993 | 25.53 | 25.53 | |||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 29.70 | 55.23 | |||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 28.66 | 1:23.89 | |||||||
Anders Kjær Pedersen | 1995 | 26.14 | 1:50.03 | |||||||
4 | Pingvinen Gr1 #1 | 2000 | 1:55.97 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:58.00 | |||||||||
Hugin Juliansson | 2000 | 28.55 | 28.55 | |||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 27.01 | 55.56 | |||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 30.79 | 1:26.35 | |||||||
Camilla Outzen | 2000 | 29.62 | 1:55.97 | |||||||
5 | Aalborg Mix K2 | 2000 | 1:59.61 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:02.00 | |||||||||
Jonathan L Kristensen | 2000 | 27.75 | 27.75 | |||||||
Nete Lund Madsen | 2001 | 28.76 | 56.51 | |||||||
Nicklas Pedersen | 2001 | 28.33 | 1:24.84 | |||||||
Louise Høeg | 2003 | 34.77 | 1:59.61 | |||||||
6 | Team Aaby-"brow" | 2000 | 2:00.44 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:58.00 | |||||||||
Simon Andersen | 2000 | 27.54 | 27.54 | |||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 32.45 | 59.99 | |||||||
Julie Heby Kanstrup | 2002 | 32.65 | 1:32.64 | |||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 27.80 | 2:00.44 | |||||||
7 | Smut Mix | 1999 | 2:07.16 | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:40.22 | |||||||||
Sofie Kielgast Lauritsen | 2005 | 35.54 | 35.54 | |||||||
Andreas Strøm Hansen | 2002 | 32.64 | 1:08.18 | |||||||
Nikolai Sander | 2003 | 28.67 | 1:36.85 | |||||||
Caroline Christensen | 1999 | 30.31 | 2:07.16 | |||||||
8 | Søhesten Dreamteam 2 | 2000 | 2:22.07 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:20.15 | |||||||||
Emma Steen | 2000 | 35.01 | 35.01 | |||||||
Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 37.39 | 1:12.40 | |||||||
Andreas Christensen | 2003 | 36.96 | 1:49.36 | |||||||
Sofie Aastrup | 2002 | 32.71 | 2:22.07 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 2, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 396 | 38.83 | 1:20.76 | 2:02.36 | 2:42.34 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:42.03 | |||||||||
2 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 176 | 53.77 | 1:50.01 | 2:43.23 | 3:32.57 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:31.70 | |||||||||
- | Marie Albæk | 2005 | DNF | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | DSQ | Ej forts. bev. 125m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:47.81 | |||||||||
- | Josefine Høgh | 2005 | DSQ | Ej forts. bev. 50m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:35.08 | |||||||||
Løb 2, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Thomsen | 2003 | 425 | 36.93 | 1:16.53 | 1:57.54 | 2:38.49 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:36.79 | |||||||||
2 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 373 | 39.33 | 1:21.28 | 2:04.62 | 2:45.61 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:02.44 | |||||||||
3 | Victoria Bjerre | 2003 | 325 | 40.61 | 1:24.48 | 2:09.57 | 2:53.27 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:56.46 | |||||||||
4 | Freja Friborg | 2004 | 296 | 41.39 | 1:27.67 | 2:14.60 | 2:58.76 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:14.21 | |||||||||
5 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 280 | 42.55 | 1:29.80 | 2:18.05 | 3:02.21 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:35.50 | |||||||||
6 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 277 | 44.15 | 1:30.97 | 2:17.80 | 3:02.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:11.31 | |||||||||
7 | Amelie Thordal | 2003 | 209 | 47.22 | 1:38.12 | 2:29.98 | 3:20.82 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:32.30 | |||||||||
8 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 184 | 50.67 | 1:42.30 | 2:36.15 | 3:29.45 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:46.46 | |||||||||
- | Emma Bojesen | 2004 | DNF | |||||||
Snedsted Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Brix | 2004 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 3:12.03 | |||||||||
- | Anna Christine Pedersen | 2003 | DSQ | ej fort bev 50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lærke Kjærsgaard | 2004 | DSQ | Ej forts. bev. 50m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:10.00 | |||||||||
Løb 2, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mary Hole | 2001 | 498 | 36.03 | 1:14.55 | 1:52.87 | 2:30.34 | |||
Frederikshavn Svømmeklub | 2:35.50 | |||||||||
2 | Nete Lund Madsen | 2001 | 467 | 37.30 | 1:15.27 | 1:54.80 | 2:33.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:37.42 | |||||||||
3 | Cecilie V Jensen | 2002 | 419 | 38.94 | 1:18.72 | 1:59.31 | 2:39.22 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:32.51 | |||||||||
4 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 382 | 39.35 | 1:21.45 | 2:04.10 | 2:44.32 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:42.72 | |||||||||
5 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 314 | 40.19 | 1:25.30 | 2:10.66 | 2:55.37 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:48.88 | |||||||||
6 | Josefine Weiergang | 2002 | 283 | 42.85 | 1:28.39 | 2:15.63 | 3:01.56 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Cecilie Prior | 2002 | 264 | 43.73 | 1:31.72 | 2:21.36 | 3:05.67 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:19.32 | |||||||||
8 | Sofie M. Christensen | 2002 | 263 | 44.83 | 1:32.07 | 2:20.30 | 3:05.87 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:04.02 | |||||||||
9 | Sofie Nielsen | 2001 | 254 | 45.23 | 1:32.71 | 2:21.62 | 3:08.07 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:19.72 | |||||||||
10 | Karoline Toftelund | 2001 | 252 | 43.33 | 1:30.75 | 2:20.09 | 3:08.54 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:20.96 | |||||||||
11 | Karen Pedersen | 2002 | 179 | 50.69 | 1:44.35 | 2:38.32 | 3:31.43 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:50.15 | |||||||||
12 | Signe Møller Winther | 2002 | 147 | 52.68 | 1:50.04 | 2:47.92 | 3:45.68 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 4:01.36 | |||||||||
Løb 2, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 436 | 38.01 | 1:17.53 | 1:58.27 | 2:37.13 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:34.14 | |||||||||
2 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 364 | 37.68 | 1:19.83 | 2:03.46 | 2:46.88 | |||
Aars Svømmeklub | 2:35.44 | |||||||||
3 | Emma Steen | 2000 | 255 | 44.73 | 1:30.99 | 2:19.50 | 3:07.80 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:02.15 | |||||||||
- | Sarah D. Nielsen | 1999 | DSQ | Ej forts. bev. 50m | ||||||
Aars Svømmeklub | 3:10.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 3, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 180 | 45.51 | 1:34.23 | 2:22.46 | 3:06.76 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Valentin Thordal | 2005 | 168 | 45.33 | 1:33.81 | 2:23.87 | 3:11.38 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 91 | 54.10 | 2:55.20 | 3:54.25 | 3:54.25 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 369 | 34.96 | 1:12.83 | 1:50.58 | 2:27.25 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:26.15 | |||||||||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 282 | 37.66 | 1:18.07 | 1:59.76 | 2:41.01 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 276 | 38.31 | 1:20.04 | 2:02.11 | 2:42.07 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 240 | 41.37 | 1:24.57 | 2:08.69 | 2:49.79 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:58.78 | |||||||||
5 | Oliver Pedersen | 2003 | 228 | 41.69 | 1:25.54 | 2:10.29 | 2:52.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:50.11 | |||||||||
6 | Marcus Albæk | 2004 | 180 | 45.65 | 1:33.91 | 2:22.04 | 3:07.07 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:58.00 | |||||||||
7 | Frederik Gislund | 2003 | 122 | 44.54 | 1:40.04 | 2:38.46 | 3:32.85 | |||
Svømmeklubben Nejst | 3:59.36 | |||||||||
- | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | DNF | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Kristian Jensen | 2004 | DSQ | afsl på mave 200m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 4:02.36 | |||||||||
- | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | DSQ | ej fort bev 150m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 3:36.98 | |||||||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 288 | 39.12 | 1:20.17 | 2:00.65 | 2:39.81 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:36.80 | |||||||||
2 | David Johansen | 2001 | 275 | 37.74 | 1:18.26 | 2:00.87 | 2:42.28 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:09.44 | |||||||||
3 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 253 | 39.50 | 1:21.84 | 2:05.46 | 2:46.84 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:51.56 | |||||||||
4 | Søren Clement Juhl Hansen | 2001 | 231 | 40.25 | 1:23.62 | 2:08.71 | 2:52.05 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:57.35 | |||||||||
5 | Magnus Hald | 2002 | 209 | 41.89 | 1:27.15 | 2:12.76 | 2:57.91 | |||
Aars Svømmeklub | 3:10.72 | |||||||||
6 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 162 | 44.58 | 1:34.60 | 2:24.31 | 3:13.63 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:45.89 | |||||||||
Løb 3, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 340 | 36.04 | 1:15.20 | 1:53.89 | 2:31.30 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:26.99 | |||||||||
2 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 321 | 36.75 | 1:16.17 | 1:56.43 | 2:34.17 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:35.31 | |||||||||
3 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 317 | 36.94 | 1:16.63 | 1:56.89 | 2:34.85 | |||
Aars Svømmeklub | 2:27.48 | |||||||||
4 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 250 | 39.67 | 1:22.61 | 2:06.56 | 2:47.51 | |||
Aars Svømmeklub | 2:44.25 | |||||||||
5 | Rasmus Grøn | 1999 | 139 | 46.21 | 1:37.61 | 2:31.62 | 3:23.56 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:16.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 4, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 334 | 36.27 | 1:18.96 | 2:06.47 | 2:52.26 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:52.59 | |||||||||
2 | Nicoline Dyrman | 2004 | 323 | 34.97 | 1:17.91 | 2:04.96 | 2:54.31 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 4, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Kornum | 2001 | 350 | 36.93 | 1:19.68 | 2:04.53 | 2:49.59 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:51.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 5, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Kornum | 2003 | 287 | 36.38 | 1:18.74 | 2:02.42 | 2:44.44 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:39.08 | |||||||||
2 | Jacob Toft | 2003 | 210 | 40.79 | 1:29.59 | 2:18.58 | 3:02.58 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:59.61 | |||||||||
- | Jonas Abildgaard | 2003 | DSQ | Ej samt. berø 75m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 3:40.05 | |||||||||
Løb 5, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 384 | 33.08 | 1:11.95 | 1:50.75 | 2:29.29 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:26.12 | |||||||||
Løb 5, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hugin Juliansson | 2000 | 306 | 32.99 | 1:11.26 | 1:55.51 | 2:41.06 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:39.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patricia Nættermann | 2007 | 130 | 50.60 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 52.28 | |||||||||
2 | Astrid O. Thomassen | 2007 | 100 | 55.25 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 57.74 | |||||||||
3 | Mathilde Christiansen | 2007 | 96 | 55.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 59.18 | |||||||||
4 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | 87 | 57.87 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:01.46 | |||||||||
5 | Clara Kornum | 2007 | 67 | 1:02.96 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:03.65 | |||||||||
6 | Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | 59 | 1:05.58 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:20.07 | |||||||||
7 | Sofie Borup | 2007 | 44 | 1:12.59 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:30.31 | |||||||||
- | Mathilde H. Rishøj | 2007 | DSQ | Afslut på mave | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 2:20.12 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 289 | 38.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.30 | |||||||||
2 | Kristine Vestergaard | 2005 | 264 | 40.00 | ||||||
Brønderslev SK08 | 38.13 | |||||||||
3 | Mie Asmussen | 2005 | 248 | 40.81 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.85 | |||||||||
4 | Matilde Thirup | 2005 | 229 | 41.90 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 50.70 | |||||||||
5 | Stine Mejdahl | 2005 | 229 | 41.91 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 49.28 | |||||||||
6 | Therese J Helt | 2006 | 229 | 41.95 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 43.23 | |||||||||
7 | Clara Berendt Nørgaard | 2005 | 225 | 42.17 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 49.09 | |||||||||
8 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | 216 | 42.77 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 46.64 | |||||||||
9 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 212 | 43.02 | ||||||
Brønderslev SK08 | 43.89 | |||||||||
10 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 191 | 44.54 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.72 | |||||||||
11 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 185 | 45.01 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 55.39 | |||||||||
12 | Josefine Høgh | 2005 | 184 | 45.08 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.16 | |||||||||
13 | Aia Caroline Abel | 2006 | 184 | 45.12 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 44.81 | |||||||||
14 | Hannah Vixø Momme | 2005 | 182 | 45.23 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.84 | |||||||||
15 | Ida Rønnow | 2006 | 175 | 45.83 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 48.90 | |||||||||
16 | Zenia Christensen | 2005 | 172 | 46.14 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 46.36 | |||||||||
17 | Selma Tram | 2005 | 159 | 47.33 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 53.56 | |||||||||
18 | Freya Worm | 2006 | 155 | 47.77 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 47.09 | |||||||||
19 | Silje Dahl Kirch | 2006 | 145 | 48.82 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 49.25 | |||||||||
20 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 144 | 48.87 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
21 | Sofia Jørgensen | 2006 | 118 | 52.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 52.68 | |||||||||
22 | Ida Jensen | 2006 | 103 | 54.62 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 59.83 | |||||||||
23 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | 98 | 55.51 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 59.67 | |||||||||
24 | Christina Markussen | 2005 | 93 | 56.49 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
25 | Frida Juliansdottir | 2005 | 92 | 56.70 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:01.22 | |||||||||
26 | Silje Juul Sundvall | 2005 | 85 | 58.27 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 57.16 | |||||||||
27 | Asta Lindgaard Nielsen | 2006 | 76 | 1:00.35 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:00.79 | |||||||||
- | Sofie Maarbjerg Toft | 2006 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 50.28 | |||||||||
- | Beate Christensen | 2005 | DSQ | Svøm på mave 23m | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:09.70 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Asmussen | 2003 | 411 | 34.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.72 | |||||||||
2 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 373 | 35.65 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.99 | |||||||||
3 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 357 | 36.17 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 36.79 | |||||||||
4 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 325 | 37.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.68 | |||||||||
5 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 322 | 37.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.07 | |||||||||
6 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 308 | 38.01 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.57 | |||||||||
7 | Victoria Bjerre | 2003 | 295 | 38.55 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 38.08 | |||||||||
8 | Linea Sørensen | 2004 | 280 | 39.21 | ||||||
Aars Svømmeklub | 39.48 | |||||||||
9 | Maja M S Sørensen | 2004 | 274 | 39.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.68 | |||||||||
10 | Sara Bundgaard | 2003 | 254 | 40.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.98 | |||||||||
11 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 246 | 40.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.49 | |||||||||
12 | Sarah Brix | 2004 | 209 | 43.24 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 45.21 | |||||||||
13 | Louise Høeg | 2003 | 190 | 44.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.36 | |||||||||
14 | Laura Katrine Dalsgaard | 2004 | 186 | 44.92 | ||||||
Hadsund Svømmeklub | 48.78 | |||||||||
15 | Josephine Christensen | 2004 | 186 | 44.94 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 44.95 | |||||||||
16 | Allie Brandt | 2004 | 181 | 45.38 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 46.24 | |||||||||
17 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 170 | 46.30 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 53.11 | |||||||||
18 | Agnes Lyndrup | 2004 | 158 | 47.46 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 47.90 | |||||||||
19 | Sarah Borup | 2004 | 146 | 48.64 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 54.89 | |||||||||
20 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | 117 | 52.40 | ||||||
Brønderslev SK08 | 55.32 | |||||||||
21 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 105 | 54.26 | ||||||
Brønderslev SK08 | 55.11 | |||||||||
- | Emma Bojesen | 2004 | DSQ | Ej forts bev 25m | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 47.20 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nete Lund Madsen | 2001 | 460 | 33.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.28 | |||||||||
2 | Cecilie V Jensen | 2002 | 385 | 35.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.78 | |||||||||
3 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 374 | 35.61 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 34.37 | |||||||||
4 | Maria Kornum | 2001 | 352 | 36.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 35.79 | |||||||||
5 | Sara Falch | 2002 | 315 | 37.72 | ||||||
Aars Svømmeklub | 36.52 | |||||||||
6 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 289 | 38.82 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.24 | |||||||||
7 | Louise Hove | 2002 | 266 | 39.88 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 40.80 | |||||||||
8 | Babette Thordal | 2001 | 262 | 40.09 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 40.66 | |||||||||
9 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 261 | 40.13 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.08 | |||||||||
10 | Karoline Toftelund | 2001 | 231 | 41.83 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 40.38 | |||||||||
11 | Christine Nielsen | 2002 | 198 | 44.02 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 45.20 | |||||||||
12 | Charlotte Håkansson | 2002 | 187 | 44.86 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.97 | |||||||||
13 | Johanne Severinsen | 2001 | 165 | 46.76 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
14 | Kathrine Pedersen | 2002 | 142 | 49.19 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 44.21 | |||||||||
15 | Anna Andreasen | 2001 | 130 | 50.64 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Victoria Bech | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | 43.85 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 477 | 32.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
2 | Maria M. Porsmose | 2000 | 451 | 33.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
3 | Lenette Nielsen | 1997 | 436 | 33.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.08 | |||||||||
4 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 392 | 35.06 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.56 | |||||||||
5 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 349 | 36.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.02 | |||||||||
6 | Maria Andreasen | 1994 | 207 | 43.37 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 42.38 | |||||||||
- | Sine Johansen | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Skiveren | 2007 | 75 | 52.65 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 52.50 | |||||||||
- | Jacob Bundgaard | 2007 | DSQ | Svøm på mave 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 50.49 | |||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elmer Oosterhof | 2005 | 128 | 44.06 | ||||||
Aars Svømmeklub | 46.20 | |||||||||
2 | Asbjørn Vandkjær | 2006 | 110 | 46.30 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 52.52 | |||||||||
3 | Jakob Thomsen | 2006 | 102 | 47.54 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 48.39 | |||||||||
4 | Mathias Johansen | 2005 | 98 | 48.13 | ||||||
Aars Svømmeklub | 51.30 | |||||||||
5 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 88 | 49.81 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 85 | 50.46 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 50.01 | |||||||||
7 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 79 | 51.76 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 53.82 | |||||||||
8 | Frederik Jørgensen | 2006 | 70 | 53.84 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 51.40 | |||||||||
9 | Claes Stenger | 2005 | 67 | 54.67 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Malthe Melgaard Jensen | 2005 | 58 | 57.10 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 59.58 | |||||||||
11 | Mikkel Laulund | 2006 | 57 | 57.57 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 58.53 | |||||||||
- | Eigil Midboe Skou | 2006 | DSQ | Afsæt på mave 25m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 53.02 | |||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 328 | 32.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.32 | |||||||||
2 | Niklas Højbjerg | 2003 | 268 | 34.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.54 | |||||||||
3 | Oscar Pedersen | 2004 | 246 | 35.46 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.99 | |||||||||
4 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 222 | 36.68 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 40.93 | |||||||||
5 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 213 | 37.19 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 43.05 | |||||||||
6 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 206 | 37.61 | ||||||
Aars Svømmeklub | 39.08 | |||||||||
7 | Jeppe Egholm | 2003 | 171 | 40.01 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 49.45 | |||||||||
8 | Frederik P Justesen | 2003 | 141 | 42.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.62 | |||||||||
9 | Jens Mejdahl Christensen | 2003 | 130 | 43.81 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 46.67 | |||||||||
10 | Tobias B. Lauridsen | 2004 | 124 | 44.48 | ||||||
Aars Svømmeklub | 46.50 | |||||||||
11 | Frederik Gislund | 2003 | 122 | 44.71 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 54.20 | |||||||||
12 | Mark Pørtner Christensen | 2003 | 119 | 45.12 | ||||||
Aars Svømmeklub | 44.42 | |||||||||
13 | Mathias Madsen | 2004 | 117 | 45.36 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 46.10 | |||||||||
14 | Sebastian Jacobsen | 2003 | 111 | 46.21 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 45.69 | |||||||||
15 | August Herman Wisholm | 2004 | 98 | 48.14 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 50.76 | |||||||||
16 | Alexander Gislund | 2003 | 87 | 50.06 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 56.00 | |||||||||
- | Victor Haunstrup | 2003 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 52.66 | |||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 353 | 31.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.74 | |||||||||
2 | Nicklas Pedersen | 2001 | 247 | 35.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
3 | Jens Kristian Jensen | 2001 | 239 | 35.77 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 38.19 | |||||||||
4 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 222 | 36.65 | ||||||
Aars Svømmeklub | 37.14 | |||||||||
5 | Mads B Jensen | 2002 | 222 | 36.66 | ||||||
Brønderslev SK08 | 39.57 | |||||||||
6 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 205 | 37.64 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.34 | |||||||||
7 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 196 | 38.25 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 38.62 | |||||||||
8 | Magnus Hald | 2002 | 189 | 38.70 | ||||||
Aars Svømmeklub | 38.06 | |||||||||
9 | Magnus Anderson | 2002 | 183 | 39.07 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 44.71 | |||||||||
10 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 177 | 39.52 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.57 | |||||||||
11 | Anders Mikkelsen | 2001 | 156 | 41.25 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.28 | |||||||||
12 | Nikolaj Thuesen | 2001 | 128 | 44.02 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
13 | Tim Groen | 2001 | 113 | 45.88 | ||||||
Aars Svømmeklub | 46.83 | |||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Lerche | 1999 | 471 | 28.54 | ||||||
Aars Svømmeklub | 28.07 | |||||||||
2 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 387 | 30.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.37 | |||||||||
3 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 360 | 31.22 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.65 | |||||||||
4 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 336 | 31.94 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.49 | |||||||||
5 | Scott Stegenborg | 2000 | 331 | 32.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.55 | |||||||||
6 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 304 | 33.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.23 | |||||||||
7 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 299 | 33.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.45 | |||||||||
8 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 237 | 35.87 | ||||||
Aars Svømmeklub | 37.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aia Caroline Abel | 2006 | 207 | 1:32.31 | 3:14.12 | 4:57.98 | 6:36.38 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 6:45.65 | |||||||||
2 | Stine Mejdahl | 2005 | 192 | 1:37.59 | 3:21.87 | 5:06.42 | 6:46.05 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 7:55.89 | |||||||||
3 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 192 | 1:39.80 | 3:25.16 | 5:09.85 | 6:46.50 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:45.32 | |||||||||
- | Silje Juul Sundvall | 2005 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Romanski | 2003 | 402 | 1:14.75 | 2:35.87 | 3:57.75 | 5:17.59 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 5:21.15 | |||||||||
2 | Emma Jensen | 2003 | 351 | 1:19.52 | 2:44.63 | 4:09.72 | 5:32.30 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:57.49 | |||||||||
3 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 270 | 1:27.13 | 2:59.65 | 4:32.43 | 6:02.47 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 6:15.02 | |||||||||
4 | Amelie Thordal | 2003 | 246 | 1:27.36 | 3:03.01 | 4:39.34 | 6:14.17 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 210 | 1:31.89 | 3:12.44 | 4:54.83 | 6:34.09 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 6:31.19 | |||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 486 | 1:11.35 | 2:26.79 | 3:43.34 | 4:58.20 | |||
Svømmeklubben S 68 | 4:58.00 | |||||||||
2 | Cecilie V Jensen | 2002 | 360 | 1:17.61 | 2:42.51 | 4:06.47 | 5:29.39 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:00.62 | |||||||||
3 | Babette Thordal | 2001 | 333 | 1:19.41 | 2:46.09 | 4:13.26 | 5:38.27 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:01.19 | |||||||||
4 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 310 | 1:18.29 | 2:46.37 | 4:16.71 | 5:46.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | 6:07.97 | |||||||||
5 | Nadia Burholt | 2002 | 294 | 1:21.41 | 2:52.34 | 4:26.05 | 5:52.68 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 6:23.58 | |||||||||
6 | Christine Nielsen | 2002 | 212 | 1:30.86 | 3:10.72 | 5:45.60 | 6:32.86 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 6:25.90 | |||||||||
7 | Sofie M. Christensen | 2002 | 211 | 1:31.65 | 3:12.87 | 4:55.24 | 6:33.75 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 6:24.68 | |||||||||
- | Signe Møller Winther | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 7:46.87 | |||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Moeslund | 1998 | 517 | 1:10.01 | 2:24.03 | 3:37.61 | 4:52.07 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 4:49.93 | |||||||||
2 | Emma Steen | 2000 | 285 | 1:25.39 | 2:55.55 | 4:27.24 | 5:56.02 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 5:56.79 | |||||||||
- | Sarah D. Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 5:56.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 9, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valentin Thordal | 2005 | 210 | 1:23.54 | 2:54.77 | 4:27.66 | 5:56.90 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:06.05 | |||||||||
2 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 192 | 1:26.71 | 3:01.09 | 4:36.92 | 6:07.88 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:55.22 | |||||||||
3 | Philip Bendtsen | 2005 | 145 | 1:33.20 | 3:17.92 | 5:01.60 | 6:43.21 | |||
Svømmeklubben S 68 | 7:03.22 | |||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 352 | 1:10.51 | 2:29.93 | 3:46.75 | 5:00.58 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Marcus Albæk | 2004 | 208 | 1:25.17 | 2:58.56 | 4:31.58 | 5:57.88 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:43.30 | |||||||||
3 | Jens Mejdahl Christensen | 2003 | 198 | 1:26.47 | 2:59.66 | 4:31.92 | 6:04.14 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 6:39.08 | |||||||||
4 | Jonas Abildgaard | 2003 | 192 | 1:26.79 | 3:00.75 | 4:36.15 | 6:07.47 | |||
Aabybro Idrætsforening | 6:04.28 | |||||||||
5 | Andreas Christensen | 2003 | 173 | 1:26.66 | 3:03.91 | 5:32.48 | 6:20.66 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 6:51.52 | |||||||||
6 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 120 | 1:37.81 | 3:28.39 | 5:20.25 | 7:09.27 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 7:13.27 | |||||||||
7 | Sebastian Jacobsen | 2003 | 101 | 1:41.30 | 3:39.49 | 5:37.64 | 7:34.47 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 7:15.36 | |||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 424 | 1:05.84 | 2:18.38 | 3:31.56 | 4:42.46 | |||
Svømmeklubben S 68 | 4:45.10 | |||||||||
2 | David Johansen | 2001 | 340 | 1:09.41 | 2:26.08 | 3:45.93 | 5:03.86 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 5:09.07 | |||||||||
3 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 312 | 1:13.33 | 2:34.21 | 3:55.07 | 5:12.86 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:35.84 | |||||||||
4 | Rasmus Konnerup | 2001 | 256 | 1:16.86 | 2:44.13 | 4:12.82 | 5:33.90 | |||
Hadsund Svømmeklub | 6:04.21 | |||||||||
5 | Søren Clement Juhl Hansen | 2001 | 241 | 1:20.49 | 2:48.79 | 4:15.93 | 5:40.75 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:52.09 | |||||||||
6 | Tim Groen | 2001 | 230 | 1:19.05 | 2:47.26 | 4:16.92 | 5:46.25 | |||
Aars Svømmeklub | 5:51.03 | |||||||||
7 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 207 | 1:23.60 | 2:57.56 | 4:30.84 | 5:58.65 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 6:20.93 | |||||||||
- | Matias Kjær | 2002 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 5:37.57 | |||||||||
- | Nicklas M Jensen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 5:09.66 | |||||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 403 | 1:07.58 | 2:21.15 | 3:35.77 | 4:47.26 | |||
Aabybro Idrætsforening | 4:46.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patricia Nættermann | 2007 | 126 | 54.87 | 1:52.95 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | 96 | 58.43 | 2:03.46 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:30.58 | |||||||||
3 | Astrid O. Thomassen | 2007 | 83 | 1:01.11 | 2:09.50 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Mathilde Christiansen | 2007 | DSQ | Afslut på mave 50m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | DSQ | Brystben 0-25m | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 2:51.15 | |||||||||
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 345 | 37.50 | 1:20.78 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:17.68 | |||||||||
2 | Matilde Thirup | 2005 | 247 | 42.70 | 1:30.25 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:49.10 | |||||||||
3 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 239 | 41.79 | 1:31.24 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:35.44 | |||||||||
4 | Signe Gade | 2005 | 224 | 44.74 | 1:33.20 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:36.65 | |||||||||
5 | Sofie Kielgast Lauritsen | 2005 | 223 | 42.04 | 1:33.41 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:35.92 | |||||||||
6 | Clara Berendt Nørgaard | 2005 | 213 | 44.12 | 1:34.76 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:49.96 | |||||||||
7 | Mie Asmussen | 2005 | 209 | 44.11 | 1:35.38 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:30.97 | |||||||||
8 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | 208 | 44.33 | 1:35.55 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:43.76 | |||||||||
9 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | 190 | 45.51 | 1:38.54 | |||||
Hadsund Svømmeklub | 1:43.56 | |||||||||
10 | Josefine Høgh | 2005 | 164 | 52.16 | 1:43.44 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:40.56 | |||||||||
11 | Hannah Vixø Momme | 2005 | 162 | 50.52 | 1:43.76 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:41.84 | |||||||||
12 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 157 | 50.12 | 1:44.88 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:53.87 | |||||||||
13 | Therese J Helt | 2006 | 156 | 47.62 | 1:45.06 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:47.71 | |||||||||
14 | Sara Kokholm | 2005 | 154 | 53.27 | 1:45.56 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:54.67 | |||||||||
15 | Aia Caroline Abel | 2006 | 151 | 47.76 | 1:46.21 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:46.83 | |||||||||
16 | Freya Worm | 2006 | 151 | 46.11 | 1:46.29 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:49.00 | |||||||||
17 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 140 | 52.59 | 1:48.88 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:59.82 | |||||||||
18 | Selma Tram | 2005 | 132 | 51.63 | 1:51.10 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
19 | Silje Dahl Kirch | 2006 | 121 | 52.36 | 1:54.30 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:58.84 | |||||||||
20 | Sofia Jørgensen | 2006 | 121 | 56.54 | 1:54.56 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:58.94 | |||||||||
21 | Silje Juul Sundvall | 2005 | 97 | 2:03.20 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
22 | Asta Lindgaard Nielsen | 2006 | 94 | 59.02 | 2:04.32 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 2:15.41 | |||||||||
23 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | 86 | 59.64 | 2:08.25 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Sofie Maarbjerg Toft | 2006 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 1:59.49 | |||||||||
- | Frida Juliansdottir | 2005 | DSQ | Svømmer crawl 25-50m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | DSQ | Afslut på mave 50m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:46.11 | |||||||||
- | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:37.68 | |||||||||
- | Marie Albæk | 2005 | DSQ | Svøm på mave 25-50m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:58.42 | |||||||||
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Dyrman | 2004 | 420 | 36.06 | 1:15.65 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.59 | |||||||||
2 | Sara Bundgaard | 2003 | 357 | 39.16 | 1:19.85 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:20.52 | |||||||||
3 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 342 | 35.75 | 1:20.96 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.92 | |||||||||
4 | Lærke Asmussen | 2003 | 341 | 36.31 | 1:21.04 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:20.73 | |||||||||
5 | Ida Troldborg | 2003 | 305 | 40.01 | 1:24.13 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.53 | |||||||||
6 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 276 | 40.05 | 1:26.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.81 | |||||||||
7 | Emma Jensen | 2003 | 270 | 41.49 | 1:27.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:28.15 | |||||||||
8 | Linea Sørensen | 2004 | 230 | 43.08 | 1:32.38 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:32.63 | |||||||||
9 | Louise Høeg | 2003 | 227 | 45.82 | 1:32.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:33.91 | |||||||||
10 | Mathilde Julius | 2003 | 223 | 45.36 | 1:33.45 | |||||
Snedsted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 216 | 43.52 | 1:34.41 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:32.77 | |||||||||
12 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 215 | 45.05 | 1:34.58 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:36.47 | |||||||||
13 | Sarah Brix | 2004 | 205 | 43.45 | 1:36.06 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:45.96 | |||||||||
14 | Sille Lindberg | 2003 | 192 | 45.21 | 1:38.21 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:32.75 | |||||||||
15 | Josephine Christensen | 2004 | 171 | 49.28 | 1:41.92 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:55.69 | |||||||||
16 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 157 | 50.70 | 1:44.84 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:52.06 | |||||||||
17 | Katrine Anderson | 2003 | 150 | 49.20 | 1:46.64 | |||||
Svømmeklubben Rask | 2:24.79 | |||||||||
- | Agnes Lyndrup | 2004 | DSQ | Crawl 10m | ||||||
Snedsted Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | DSQ | Afslut på mave 50m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:30.12 | |||||||||
- | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | DSQ | Crawlarmtag 23m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:41.64 | |||||||||
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mary Hole | 2001 | 470 | 33.12 | 1:12.84 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:12.40 | |||||||||
2 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 396 | 35.86 | 1:17.17 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.35 | |||||||||
3 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 391 | 36.08 | 1:17.48 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.09 | |||||||||
4 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 356 | 36.07 | 1:19.92 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.32 | |||||||||
5 | Sofie Aastrup | 2002 | 312 | 39.04 | 1:23.54 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:28.85 | |||||||||
6 | Sofie Nielsen | 2001 | 286 | 40.75 | 1:25.95 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:29.55 | |||||||||
7 | Nadia Burholt | 2002 | 283 | 39.36 | 1:26.28 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:35.26 | |||||||||
8 | Emma Rose Treney | 2002 | 281 | 41.07 | 1:26.51 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.63 | |||||||||
9 | Sara Falch | 2002 | 264 | 39.62 | 1:28.25 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:26.22 | |||||||||
10 | Karoline Toftelund | 2001 | 259 | 41.28 | 1:28.89 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:31.34 | |||||||||
11 | Louise Hove | 2002 | 257 | 43.14 | 1:29.02 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:36.80 | |||||||||
12 | Freya Kobber Nielsen | 2001 | 248 | 42.93 | 1:30.12 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:38.58 | |||||||||
13 | Sofie M. Christensen | 2002 | 232 | 42.81 | 1:32.17 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:27.38 | |||||||||
14 | Sofie Horsbøll | 2002 | 212 | 46.54 | 1:35.03 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:37.50 | |||||||||
15 | Karen Pedersen | 2002 | 206 | 44.27 | 1:35.88 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:33.57 | |||||||||
16 | Charlotte Håkansson | 2002 | 189 | 48.01 | 1:38.71 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:37.50 | |||||||||
- | Emma Oline Gadegaard | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.45 | |||||||||
Løb 10, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 532 | 32.53 | 1:09.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.71 | |||||||||
2 | Anne G. Nielsen | 1999 | 462 | 34.39 | 1:13.27 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:13.57 | |||||||||
3 | Lenette Nielsen | 1997 | 453 | 33.47 | 1:13.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.08 | |||||||||
4 | Caroline Christensen | 1999 | 439 | 35.17 | 1:14.53 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:13.28 | |||||||||
5 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 423 | 35.28 | 1:15.47 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.39 | |||||||||
6 | Sarah D. Nielsen | 1999 | 318 | 39.27 | 1:22.97 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:20.73 | |||||||||
- | Johanne Hole | 2000 | DNS | |||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:15.90 | |||||||||
- | Sine Johansen | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Bundgaard | 2007 | 115 | 49.31 | 1:43.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:49.85 | |||||||||
2 | Magnus Skiveren | 2007 | 85 | 57.39 | 1:54.92 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 2:01.45 | |||||||||
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 156 | 43.85 | 1:33.97 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:32.59 | |||||||||
2 | Philip Bendtsen | 2005 | 134 | 48.45 | 1:38.85 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:48.88 | |||||||||
3 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 132 | 48.97 | 1:39.31 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:47.78 | |||||||||
4 | Eigil Midboe Skou | 2006 | 128 | 47.30 | 1:40.35 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:00.35 | |||||||||
5 | Magnus Horsbøll | 2005 | 102 | 54.58 | 1:48.24 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:44.00 | |||||||||
6 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 92 | 55.31 | 1:52.12 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Jakob Thomsen | 2006 | 87 | 53.23 | 1:53.90 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:56.02 | |||||||||
8 | Frederik Jørgensen | 2006 | 83 | 55.72 | 1:55.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:56.36 | |||||||||
9 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 74 | 59.82 | 2:00.50 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:59.44 | |||||||||
- | Sebastian Dalgaard | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:57.62 | |||||||||
- | Asbjørn Vandkjær | 2006 | DSQ | Crawlben 0-25m | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 2:04.57 | |||||||||
- | Malthe Melgaard Jensen | 2005 | DSQ | Asynkron ben 0-25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:02.51 | |||||||||
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Kornum | 2003 | 387 | 32.74 | 1:09.49 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.56 | |||||||||
2 | Nikolai Sander | 2003 | 328 | 33.58 | 1:13.40 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:13.16 | |||||||||
3 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 306 | 36.54 | 1:15.17 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.17 | |||||||||
4 | Niklas Højbjerg | 2003 | 281 | 34.14 | 1:17.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.69 | |||||||||
5 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 272 | 38.20 | 1:18.18 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.08 | |||||||||
6 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 264 | 35.55 | 1:18.92 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:42.55 | |||||||||
7 | Oliver Pedersen | 2003 | 234 | 39.94 | 1:22.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.73 | |||||||||
8 | Jacob Toft | 2003 | 233 | 38.84 | 1:22.30 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:20.50 | |||||||||
9 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 227 | 40.33 | 1:23.03 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:33.72 | |||||||||
10 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 226 | 39.66 | 1:23.16 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:23.84 | |||||||||
11 | Jeppe Egholm | 2003 | 205 | 40.51 | 1:25.85 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:42.65 | |||||||||
12 | Victor Haunstrup | 2003 | 153 | 46.88 | 1:34.55 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:37.84 | |||||||||
13 | Frederik Gislund | 2003 | 151 | 48.22 | 1:35.07 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:08.84 | |||||||||
14 | Mathias Madsen | 2004 | 135 | 45.86 | 1:38.59 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:39.90 | |||||||||
15 | Alexander Gislund | 2003 | 117 | 51.92 | 1:43.49 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:10.20 | |||||||||
16 | August Herman Wisholm | 2004 | 99 | 51.53 | 1:49.23 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:51.79 | |||||||||
17 | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | 78 | 54.96 | 1:58.24 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Frederik P Justesen | 2003 | DSQ | Ej berøring 50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.25 | |||||||||
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 383 | 32.53 | 1:09.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.08 | |||||||||
2 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 375 | 32.02 | 1:10.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.32 | |||||||||
3 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 337 | 33.75 | 1:12.75 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:15.27 | |||||||||
4 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 310 | 33.26 | 1:14.78 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.74 | |||||||||
5 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 305 | 36.02 | 1:15.22 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:16.44 | |||||||||
6 | Mads B Jensen | 2002 | 288 | 35.17 | 1:16.71 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:18.74 | |||||||||
7 | Jens Kristian Jensen | 2001 | 280 | 35.48 | 1:17.43 | |||||
Svømmeklubben Rask | 1:20.58 | |||||||||
8 | Anders Mikkelsen | 2001 | 278 | 38.21 | 1:17.56 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:20.53 | |||||||||
9 | Rasmus Konnerup | 2001 | 251 | 37.42 | 1:20.29 | |||||
Hadsund Svømmeklub | 1:27.70 | |||||||||
10 | Victor Doré Hansen | 2001 | 249 | 37.80 | 1:20.49 | |||||
Hadsund Svømmeklub | 1:27.44 | |||||||||
11 | Magnus Hald | 2002 | 240 | 38.46 | 1:21.47 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:17.81 | |||||||||
12 | Tim Groen | 2001 | 174 | 45.41 | 1:30.65 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:32.87 | |||||||||
13 | Magnus Anderson | 2002 | 174 | 40.54 | 1:30.66 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
14 | Asger Krage Dreier | 2002 | 138 | 45.58 | 1:37.80 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:41.97 | |||||||||
- | Jonas D. Nielsen | 2002 | DSQ | Afslut på mave 50m | ||||||
Aars Svømmeklub | 1:26.90 | |||||||||
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Lerche | 1999 | 519 | 28.43 | 1:03.00 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:02.82 | |||||||||
2 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 454 | 30.02 | 1:05.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.73 | |||||||||
3 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 398 | 31.82 | 1:08.84 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:06.52 | |||||||||
4 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 359 | 30.62 | 1:11.24 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Simon Andersen | 2000 | 357 | 32.99 | 1:11.35 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:08.62 | |||||||||
6 | Kristian Berthelsen | 1999 | 335 | 32.63 | 1:12.94 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:09.48 | |||||||||
7 | Rasmus Grøn | 1999 | 191 | 40.74 | 1:27.91 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:28.93 | |||||||||
8 | Mikkel Bloch | 1996 | 128 | 42.11 | 1:40.31 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patricia Nættermann | 2007 | 129 | 56.29 | 2:03.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:09.37 | |||||||||
2 | Astrid O. Thomassen | 2007 | 80 | 1:07.01 | 2:24.30 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 391 | 40.76 | 1:25.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.22 | |||||||||
2 | Signe Gade | 2005 | 229 | 48.94 | 1:41.79 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:43.40 | |||||||||
3 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 204 | 51.15 | 1:45.77 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:50.22 | |||||||||
4 | Stine Mejdahl | 2005 | 191 | 53.11 | 1:48.15 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:57.29 | |||||||||
5 | Clara Berendt Nørgaard | 2005 | 179 | 53.00 | 1:50.50 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:50.40 | |||||||||
6 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 177 | 53.96 | 1:51.00 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:52.55 | |||||||||
7 | Zenia Christensen | 2005 | 166 | 53.92 | 1:53.28 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:59.77 | |||||||||
8 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 160 | 53.33 | 1:54.86 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:00.70 | |||||||||
9 | Ida Rønnow | 2006 | 146 | 56.69 | 1:58.31 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 2:03.83 | |||||||||
10 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | 143 | 56.86 | 1:59.03 | |||||
Hadsund Svømmeklub | 2:04.93 | |||||||||
11 | Sara Kokholm | 2005 | 139 | 54.58 | 2:00.27 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 2:01.65 | |||||||||
12 | Selma Tram | 2005 | 109 | 1:02.21 | 2:10.36 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Sofia Jørgensen | 2006 | 99 | 1:06.86 | 2:14.71 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | 97 | 1:03.77 | 2:15.38 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Ida Jensen | 2006 | 92 | 1:03.78 | 2:17.82 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 2:20.36 | |||||||||
- | Karla Peters Andreasen | 2005 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Beate Christensen | 2005 | DSQ | Ej samt. berø 75m | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 2:57.22 | |||||||||
- | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | DSQ | 1 hånd i vending 25m | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:40.88 | |||||||||
- | Frida Juliansdottir | 2005 | DSQ | Ej samt berø 50m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Kristine Vestergaard | 2005 | DSQ | Fl. flyben eft. 75m | ||||||
Brønderslev SK08 | 1:31.74 | |||||||||
- | Matilde Thirup | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:48.80 | |||||||||
- | Silje Juul Sundvall | 2005 | DSQ | Crawlben 27m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Romanski | 2003 | 395 | 40.92 | 1:24.98 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:26.31 | |||||||||
2 | Sara Bundgaard | 2003 | 374 | 41.69 | 1:26.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.01 | |||||||||
3 | Signe Thomsen | 2003 | 345 | 41.53 | 1:28.89 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:28.41 | |||||||||
4 | Ida Troldborg | 2003 | 308 | 44.36 | 1:32.33 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.23 | |||||||||
5 | Allie Brandt | 2004 | 250 | 45.46 | 1:38.88 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:37.25 | |||||||||
6 | Lærke Asmussen | 2003 | 241 | 48.08 | 1:40.16 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:45.00 | |||||||||
7 | Maja M S Sørensen | 2004 | 239 | 47.62 | 1:40.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:38.83 | |||||||||
8 | Josephine Christensen | 2004 | 230 | 47.49 | 1:41.77 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:40.99 | |||||||||
9 | Linea Sørensen | 2004 | 197 | 51.38 | 1:47.12 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:50.97 | |||||||||
10 | Agnes Lyndrup | 2004 | 186 | 52.51 | 1:49.17 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:51.60 | |||||||||
11 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 166 | 55.00 | 1:53.30 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:59.99 | |||||||||
12 | Sarah Borup | 2004 | 159 | 53.82 | 1:54.97 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:07.23 | |||||||||
13 | Emma Bojesen | 2004 | 146 | 54.60 | 1:58.24 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:57.50 | |||||||||
14 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | 135 | 57.81 | 2:01.30 | |||||
Brønderslev SK08 | 2:10.81 | |||||||||
15 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 131 | 57.80 | 2:02.57 | |||||
Brønderslev SK08 | 2:00.91 | |||||||||
16 | Laura Katrine Dalsgaard | 2004 | 131 | 57.90 | 2:02.63 | |||||
Hadsund Svømmeklub | 2:04.93 | |||||||||
17 | Ea Mathiassen | 2003 | 67 | 1:10.70 | 2:33.50 | |||||
Sindal Svømmeforening | 3:05.00 | |||||||||
- | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | DSQ | 2 flyben ved start | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:31.07 | |||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 356 | 41.19 | 1:27.93 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:22.14 | |||||||||
2 | Babette Thordal | 2001 | 339 | 42.18 | 1:29.37 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:32.21 | |||||||||
3 | Sofie Aastrup | 2002 | 323 | 43.06 | 1:30.82 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:34.70 | |||||||||
4 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 300 | 44.36 | 1:33.09 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:33.80 | |||||||||
5 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 273 | 44.92 | 1:36.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:38.14 | |||||||||
6 | Cecilie Prior | 2002 | 269 | 45.14 | 1:36.50 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:35.48 | |||||||||
7 | Josefine Weiergang | 2002 | 258 | 47.23 | 1:37.85 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:05.00 | |||||||||
8 | Christine Nielsen | 2002 | 209 | 49.36 | 1:44.93 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:48.51 | |||||||||
9 | Sofie Horsbøll | 2002 | 208 | 48.87 | 1:45.13 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:44.20 | |||||||||
10 | Louise Hove | 2002 | 207 | 51.41 | 1:45.31 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:44.90 | |||||||||
11 | Karen Pedersen | 2002 | 201 | 49.80 | 1:46.31 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:46.84 | |||||||||
12 | Anna Andreasen | 2001 | 149 | 54.54 | 1:57.45 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 2:08.05 | |||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 567 | 36.21 | 1:15.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.53 | |||||||||
2 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 426 | 39.37 | 1:22.86 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:18.96 | |||||||||
- | Caroline Christensen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:21.35 | |||||||||
- | Rebecca Pallesen | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.86 | |||||||||
- | Johanne Hole | 2000 | DSQ | Ej berø 25m | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:22.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eigil Midboe Skou | 2006 | 128 | 51.80 | 1:50.32 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Magnus Horsbøll | 2005 | 126 | 54.08 | 1:50.74 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:49.80 | |||||||||
3 | Mathias Johansen | 2005 | 111 | 54.02 | 1:55.69 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 105 | 54.84 | 1:57.55 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 98 | 56.11 | 2:00.36 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:08.90 | |||||||||
6 | Malthe Melgaard Jensen | 2005 | 90 | 57.54 | 2:04.04 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:11.34 | |||||||||
- | Asbjørn Vandkjær | 2006 | DSQ | Asynkron ben 25m | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 2:24.17 | |||||||||
- | Elmer Oosterhof | 2005 | DSQ | 1 hånd i vending 25m | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Jørgensen | 2006 | DSQ | Ej samt. berø 50m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Kornum | 2003 | 367 | 38.08 | 1:17.67 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.05 | |||||||||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 321 | 38.06 | 1:21.20 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:22.46 | |||||||||
3 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 265 | 41.04 | 1:26.52 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:26.94 | |||||||||
4 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 241 | 42.56 | 1:29.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:35.00 | |||||||||
5 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 203 | 42.95 | 1:34.48 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:43.51 | |||||||||
6 | Andreas Christensen | 2003 | 201 | 43.90 | 1:34.90 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:41.16 | |||||||||
7 | Kris Jensen | 2004 | 175 | 46.69 | 1:39.24 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:42.01 | |||||||||
8 | Jens Mejdahl Christensen | 2003 | 156 | 49.17 | 1:43.23 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:55.89 | |||||||||
9 | Oscar Pedersen | 2004 | 155 | 47.99 | 1:43.31 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:47.64 | |||||||||
10 | Frederik Gislund | 2003 | 143 | 49.84 | 1:46.27 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:55.40 | |||||||||
11 | Victor Haunstrup | 2003 | 130 | 50.13 | 1:49.50 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:45.70 | |||||||||
12 | August Herman Wisholm | 2004 | 118 | 52.77 | 1:53.24 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:54.11 | |||||||||
13 | Alexander Gislund | 2003 | 116 | 54.03 | 1:53.87 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:09.23 | |||||||||
14 | Kristian Jensen | 2004 | 75 | 1:00.87 | 2:11.67 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:03.65 | |||||||||
- | Tobias B. Lauridsen | 2004 | DSQ | Ej samt berø 50m | ||||||
Aars Svømmeklub | 2:21.61 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søren Clement Juhl Hansen | 2001 | 294 | 39.04 | 1:23.61 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:26.46 | |||||||||
2 | Anders Mikkelsen | 2001 | 273 | 40.49 | 1:25.71 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:25.62 | |||||||||
3 | Matias Kjær | 2002 | 267 | 42.58 | 1:26.36 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:23.69 | |||||||||
4 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 252 | 40.47 | 1:28.01 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:26.04 | |||||||||
5 | Victor Doré Hansen | 2001 | 225 | 43.44 | 1:31.31 | |||||
Hadsund Svømmeklub | 1:43.27 | |||||||||
6 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 213 | 43.92 | 1:33.04 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:35.61 | |||||||||
7 | Magnus Hald | 2002 | 211 | 43.68 | 1:33.37 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:32.78 | |||||||||
8 | Jonas D. Nielsen | 2002 | 188 | 45.63 | 1:37.01 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:34.68 | |||||||||
9 | Nikolai Lund | 2001 | 180 | 46.13 | 1:38.34 | |||||
Sindal Svømmeforening | 1:50.50 | |||||||||
10 | Asger Krage Dreier | 2002 | 130 | 50.38 | 1:49.73 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:49.97 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 392 | 36.65 | 1:15.95 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:17.23 | |||||||||
2 | Rasmus Grøn | 1999 | 198 | 44.70 | 1:35.39 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:34.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patricia Nættermann | 2007 | 155 | 43.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.10 | |||||||||
2 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | 99 | 50.14 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 54.68 | |||||||||
3 | Clara Kornum | 2007 | 98 | 50.36 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 55.36 | |||||||||
4 | Mathilde Christiansen | 2007 | 85 | 52.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 59.14 | |||||||||
5 | Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | 41 | 1:07.30 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:14.74 | |||||||||
6 | Mathilde H. Rishøj | 2007 | 32 | 1:13.01 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:32.08 | |||||||||
7 | Sofie Borup | 2007 | 31 | 1:13.64 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:38.75 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 405 | 31.39 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.89 | |||||||||
2 | Sofie Kielgast Lauritsen | 2005 | 285 | 35.28 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.29 | |||||||||
3 | Kristine Vestergaard | 2005 | 280 | 35.51 | ||||||
Brønderslev SK08 | 35.13 | |||||||||
4 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 267 | 36.05 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.18 | |||||||||
5 | Mie Asmussen | 2005 | 252 | 36.76 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.33 | |||||||||
6 | Ida Rønnow | 2006 | 251 | 36.80 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 38.09 | |||||||||
7 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | 238 | 37.46 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 41.51 | |||||||||
8 | Matilde Thirup | 2005 | 230 | 37.91 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 41.90 | |||||||||
9 | Zenia Christensen | 2005 | 219 | 38.54 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.09 | |||||||||
10 | Signe Gade | 2005 | 218 | 38.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.98 | |||||||||
11 | Therese J Helt | 2006 | 218 | 38.61 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 40.72 | |||||||||
12 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 215 | 38.76 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Hannah Vixø Momme | 2005 | 206 | 39.35 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.62 | |||||||||
14 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 187 | 40.57 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.21 | |||||||||
15 | Stine Mejdahl | 2005 | 182 | 40.94 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 43.44 | |||||||||
16 | Freya Worm | 2006 | 176 | 41.40 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.49 | |||||||||
17 | Aia Caroline Abel | 2006 | 173 | 41.66 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 44.59 | |||||||||
18 | Silje Dahl Kirch | 2006 | 142 | 44.49 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 48.16 | |||||||||
19 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 140 | 44.67 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 55.00 | |||||||||
20 | Sofia Jørgensen | 2006 | 130 | 45.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 46.71 | |||||||||
21 | Marie Albæk | 2005 | 127 | 46.22 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 48.75 | |||||||||
22 | Christina Markussen | 2005 | 121 | 46.93 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
23 | Asta Lindgaard Nielsen | 2006 | 115 | 47.75 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 50.63 | |||||||||
24 | Ida Jensen | 2006 | 94 | 51.09 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 55.50 | |||||||||
25 | Beate Christensen | 2005 | 90 | 51.69 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:00.03 | |||||||||
- | Clara Berendt Nørgaard | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nejst | 42.50 | |||||||||
- | Karla Peters Andreasen | 2005 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Maarbjerg Toft | 2006 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 42.93 | |||||||||
- | Sara Kokholm | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 44.90 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Romanski | 2003 | 441 | 30.51 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 29.97 | |||||||||
2 | Freja Friborg | 2004 | 418 | 31.07 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.08 | |||||||||
3 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 376 | 32.19 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.70 | |||||||||
4 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 363 | 32.57 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.14 | |||||||||
5 | Maja M S Sørensen | 2004 | 346 | 33.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.37 | |||||||||
6 | Victoria Bjerre | 2003 | 343 | 33.19 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 34.70 | |||||||||
7 | Lærke Asmussen | 2003 | 331 | 33.57 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.19 | |||||||||
8 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 329 | 33.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.62 | |||||||||
9 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 325 | 33.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
10 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 324 | 33.82 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.03 | |||||||||
11 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 292 | 35.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.58 | |||||||||
12 | Emma Jensen | 2003 | 290 | 35.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.11 | |||||||||
13 | Mathilde Julius | 2003 | 271 | 35.91 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 35.50 | |||||||||
14 | Agnes Lyndrup | 2004 | 270 | 35.94 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 38.70 | |||||||||
15 | Sille Lindberg | 2003 | 266 | 36.13 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.97 | |||||||||
16 | Amelie Thordal | 2003 | 262 | 36.30 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.46 | |||||||||
17 | Louise Høeg | 2003 | 253 | 36.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.02 | |||||||||
18 | Sarah Brix | 2004 | 242 | 37.25 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 36.10 | |||||||||
19 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 240 | 37.35 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 37.42 | |||||||||
20 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 217 | 38.66 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 37.98 | |||||||||
21 | Allie Brandt | 2004 | 211 | 39.00 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 38.58 | |||||||||
22 | Emma Bojesen | 2004 | 206 | 39.32 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 39.70 | |||||||||
23 | Josephine Christensen | 2004 | 200 | 39.69 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 39.16 | |||||||||
24 | Katrine Anderson | 2003 | 174 | 41.62 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 42.20 | |||||||||
25 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 168 | 42.11 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.41 | |||||||||
26 | Freja Lund | 2003 | 166 | 42.25 | ||||||
Sindal Svømmeforening | 45.20 | |||||||||
27 | Sarah Borup | 2004 | 165 | 42.36 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 52.58 | |||||||||
28 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 154 | 43.28 | ||||||
Brønderslev SK08 | 42.25 | |||||||||
29 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | 153 | 43.36 | ||||||
Brønderslev SK08 | 46.99 | |||||||||
30 | Ea Mathiassen | 2003 | 137 | 45.06 | ||||||
Sindal Svømmeforening | 47.00 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nete Lund Madsen | 2001 | 481 | 29.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.51 | |||||||||
2 | Mary Hole | 2001 | 479 | 29.69 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
3 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 473 | 29.82 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.71 | |||||||||
4 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 446 | 30.41 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.83 | |||||||||
5 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 427 | 30.86 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.85 | |||||||||
6 | Cecilie V Jensen | 2002 | 413 | 31.19 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.44 | |||||||||
7 | Louise Hove | 2002 | 391 | 31.78 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 33.40 | |||||||||
8 | Sara Falch | 2002 | 375 | 32.21 | ||||||
Aars Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
9 | Emma Rose Treney | 2002 | 357 | 32.74 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.94 | |||||||||
10 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 351 | 32.94 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.61 | |||||||||
11 | Josefine Weiergang | 2002 | 348 | 33.04 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.17 | |||||||||
12 | Nadia Burholt | 2002 | 330 | 33.62 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 35.71 | |||||||||
13 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 307 | 34.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.62 | |||||||||
14 | Karoline Toftelund | 2001 | 290 | 35.11 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 34.87 | |||||||||
15 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 285 | 35.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.47 | |||||||||
16 | Karen Pedersen | 2002 | 281 | 35.46 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 34.65 | |||||||||
17 | Sofie Horsbøll | 2002 | 279 | 35.54 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 35.70 | |||||||||
18 | Freya Kobber Nielsen | 2001 | 267 | 36.06 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 40.39 | |||||||||
19 | Cecilie Prior | 2002 | 267 | 36.07 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 42.65 | |||||||||
20 | Christine Nielsen | 2002 | 254 | 36.67 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 37.69 | |||||||||
21 | Charlotte Håkansson | 2002 | 252 | 36.78 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.41 | |||||||||
22 | Sofie Nielsen | 2001 | 250 | 36.86 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.36 | |||||||||
23 | Johanne Severinsen | 2001 | 204 | 39.44 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 58.63 | |||||||||
24 | Signe Møller Winther | 2002 | 199 | 39.80 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 41.97 | |||||||||
25 | Anna Andreasen | 2001 | 171 | 41.84 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 48.97 | |||||||||
26 | Kathrine Pedersen | 2002 | 153 | 43.42 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 41.03 | |||||||||
- | Victoria Bech | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | 37.52 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 564 | 28.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.18 | |||||||||
2 | Anne G. Nielsen | 1999 | 545 | 28.45 | ||||||
Aars Svømmeklub | 27.87 | |||||||||
3 | Maria M. Porsmose | 2000 | 506 | 29.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.80 | |||||||||
4 | Lenette Nielsen | 1997 | 483 | 29.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
5 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 428 | 30.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
6 | Camilla Outzen | 2000 | 416 | 31.12 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.49 | |||||||||
7 | Johanne Hole | 2000 | 405 | 31.41 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 31.01 | |||||||||
8 | Maria Andreasen | 1994 | 246 | 37.09 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 34.72 | |||||||||
- | Rebecca Pallesen | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.88 | |||||||||
- | Sine Johansen | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:23 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Bundgaard | 2007 | 110 | 42.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.32 | |||||||||
2 | Magnus Skiveren | 2007 | 97 | 44.06 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 45.09 | |||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elmer Oosterhof | 2005 | 174 | 36.26 | ||||||
Aars Svømmeklub | 38.41 | |||||||||
2 | Philip Bendtsen | 2005 | 149 | 38.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.15 | |||||||||
3 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 145 | 38.53 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.94 | |||||||||
4 | Asbjørn Vandkjær | 2006 | 128 | 40.14 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 47.13 | |||||||||
5 | Mathias Johansen | 2005 | 127 | 40.28 | ||||||
Aars Svømmeklub | 1:02.71 | |||||||||
6 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 114 | 41.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.75 | |||||||||
7 | Magnus Horsbøll | 2005 | 103 | 43.10 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 44.70 | |||||||||
8 | Jakob Thomsen | 2006 | 103 | 43.21 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.99 | |||||||||
9 | Frederik Jørgensen | 2006 | 89 | 45.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.39 | |||||||||
10 | Claes Stenger | 2005 | 86 | 45.74 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Mikkel Laulund | 2006 | 78 | 47.34 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 53.51 | |||||||||
12 | Malthe Melgaard Jensen | 2005 | 73 | 48.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.01 | |||||||||
13 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 72 | 48.56 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 52.34 | |||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niklas Højbjerg | 2003 | 362 | 28.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.76 | |||||||||
2 | Nikolai Sander | 2003 | 343 | 28.94 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 28.49 | |||||||||
3 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 338 | 29.07 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.95 | |||||||||
4 | Christian Kornum | 2003 | 335 | 29.16 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 28.96 | |||||||||
5 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 301 | 30.20 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.02 | |||||||||
6 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 280 | 30.96 | ||||||
Aars Svømmeklub | 31.32 | |||||||||
7 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 276 | 31.08 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.80 | |||||||||
8 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 267 | 31.46 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 40.90 | |||||||||
9 | Oliver Pedersen | 2003 | 258 | 31.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.35 | |||||||||
10 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 255 | 31.91 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.41 | |||||||||
11 | Jeppe Egholm | 2003 | 222 | 33.41 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 44.74 | |||||||||
12 | Jacob Toft | 2003 | 219 | 33.57 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.13 | |||||||||
13 | Marcus Albæk | 2004 | 203 | 34.47 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.60 | |||||||||
14 | Frederik P Justesen | 2003 | 200 | 34.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
15 | Alexander Gislund | 2003 | 185 | 35.51 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 38.12 | |||||||||
16 | Frederik Gislund | 2003 | 175 | 36.22 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 42.00 | |||||||||
17 | Andreas Christensen | 2003 | 166 | 36.86 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 39.64 | |||||||||
18 | Jens Mejdahl Christensen | 2003 | 150 | 38.05 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 41.05 | |||||||||
19 | Tobias B. Lauridsen | 2004 | 150 | 38.07 | ||||||
Aars Svømmeklub | 41.10 | |||||||||
20 | Mathias Madsen | 2004 | 150 | 38.13 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 38.20 | |||||||||
21 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 144 | 38.64 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 42.57 | |||||||||
22 | Mark Pørtner Christensen | 2003 | 143 | 38.74 | ||||||
Aars Svømmeklub | 38.56 | |||||||||
23 | Kristian Jensen | 2004 | 127 | 40.25 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 42.89 | |||||||||
24 | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | 122 | 40.83 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.66 | |||||||||
25 | Sebastian Jacobsen | 2003 | 119 | 41.15 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 49.36 | |||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 395 | 27.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 27.96 | |||||||||
2 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 391 | 27.69 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 28.40 | |||||||||
3 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 365 | 28.33 | ||||||
Aars Svømmeklub | 28.23 | |||||||||
4 | Nicklas Pedersen | 2001 | 356 | 28.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.01 | |||||||||
5 | David Johansen | 2001 | 344 | 28.91 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 28.99 | |||||||||
6 | Jens Kristian Jensen | 2001 | 320 | 29.60 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 30.42 | |||||||||
7 | Nicklas M Jensen | 2001 | 318 | 29.68 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 30.44 | |||||||||
8 | Victor Doré Hansen | 2001 | 317 | 29.69 | ||||||
Hadsund Svømmeklub | 30.79 | |||||||||
9 | Magnus Anderson | 2002 | 295 | 30.42 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 32.74 | |||||||||
10 | Magnus Hald | 2002 | 291 | 30.54 | ||||||
Aars Svømmeklub | 30.85 | |||||||||
11 | Mads B Jensen | 2002 | 289 | 30.61 | ||||||
Brønderslev SK08 | 32.73 | |||||||||
12 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 284 | 30.80 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 30.23 | |||||||||
13 | Matias Kjær | 2002 | 283 | 30.85 | ||||||
Aars Svømmeklub | 30.12 | |||||||||
14 | Rasmus Konnerup | 2001 | 251 | 32.08 | ||||||
Hadsund Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
15 | Jonas D. Nielsen | 2002 | 241 | 32.52 | ||||||
Aars Svømmeklub | 33.97 | |||||||||
16 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 230 | 33.05 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 33.36 | |||||||||
17 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 225 | 33.31 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.44 | |||||||||
18 | Mathias Graven | 2001 | 155 | 37.68 | ||||||
Sindal Svømmeforening | 36.50 | |||||||||
19 | Asger Krage Dreier | 2002 | 142 | 38.76 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.02 | |||||||||
- | Nikolaj Thuesen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | 41.26 | |||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Lerche | 1999 | 519 | 25.21 | ||||||
Aars Svømmeklub | 24.95 | |||||||||
2 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 464 | 26.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.71 | |||||||||
3 | Scott Stegenborg | 2000 | 441 | 26.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.70 | |||||||||
4 | Kristian Berthelsen | 1999 | 402 | 27.45 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 26.15 | |||||||||
5 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 393 | 27.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.83 | |||||||||
6 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 392 | 27.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.90 | |||||||||
7 | Simon Andersen | 2000 | 372 | 28.16 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 27.05 | |||||||||
8 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 349 | 28.76 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 28.81 | |||||||||
9 | Mikkel Bloch | 1996 | 155 | 37.65 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 34.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:52 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 16, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 353 | 1:31.69 | 3:04.93 | 4:45.22 | 6:06.92 | |||
Svømmeklubben S 68 | 6:30.00 | |||||||||
Løb 16, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Thomsen | 2003 | 393 | 1:27.42 | 2:53.86 | 4:33.45 | 5:54.21 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 5:55.22 | |||||||||
2 | Nicoline Dyrman | 2004 | 386 | 1:22.76 | 2:55.91 | 4:33.80 | 5:56.11 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 347 | 1:21.74 | 2:54.17 | 4:41.11 | 6:09.00 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Freja Friborg | 2004 | 303 | 1:24.58 | 3:06.94 | 4:57.72 | 6:25.92 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Sara Bundgaard | 2003 | 291 | 1:39.82 | 3:22.22 | 5:03.79 | 6:31.24 | |||
Svømmeklubben S 68 | 6:45.00 | |||||||||
6 | Ida Troldborg | 2003 | 278 | 1:38.97 | 3:21.09 | 5:05.66 | 6:37.50 | |||
Aabybro Idrætsforening | 6:39.56 | |||||||||
- | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | DSQ | Afslut på mave 200m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:17.15 | |||||||||
Løb 16, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Moeslund | 1998 | 510 | 1:16.92 | 2:36.46 | 4:11.08 | 5:24.69 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 5:25.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:52 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 17, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valentin Thordal | 2005 | 197 | 1:41.56 | 4:21.38 | 6:44.10 | ||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 17, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Kornum | 2003 | 375 | 1:20.52 | 2:44.54 | 4:14.06 | 5:26.30 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 365 | 1:17.44 | 2:36.50 | 4:16.86 | 5:29.40 | |||
Svømmeklubben S 68 | 6:00.00 | |||||||||
3 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 289 | 1:25.29 | 2:54.22 | 4:34.41 | 5:56.01 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:11.33 | |||||||||
4 | Oscar Pedersen | 2004 | 237 | 1:28.07 | 2:57.46 | 4:57.67 | 6:20.43 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:47.73 | |||||||||
5 | Marcus Albæk | 2004 | 179 | 1:38.89 | 3:22.85 | 5:26.65 | 6:57.31 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Jonas Abildgaard | 2003 | 176 | 1:47.03 | 3:29.94 | 5:29.30 | 6:59.73 | |||
Aabybro Idrætsforening | 7:14.00 | |||||||||
Løb 17, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 420 | 1:11.00 | 2:32.59 | 4:03.25 | 5:14.46 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:20.00 | |||||||||
2 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 337 | 1:15.94 | 2:41.95 | 4:26.48 | 5:38.29 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:38.82 | |||||||||
3 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 260 | 1:28.39 | 3:05.98 | 4:46.62 | 6:08.91 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:02.07 | |||||||||
Løb 17, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hugin Juliansson | 2000 | 387 | 1:07.73 | 2:32.95 | 4:06.73 | 5:23.06 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:29.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:15 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 18, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68-3 | 2005 | 213 | 5:45.39 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 5:50.00 | |||||||||
Signe Gade | 2005 | 40.11 | 1:24.91 | 1:24.91 | ||||||
Patricia Nættermann | 2007 | 45.69 | 1:40.13 | 3:05.04 | ||||||
Josefine Høgh | 2005 | 43.86 | 1:29.57 | 4:34.61 | ||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 33.65 | 1:10.78 | 5:45.39 | ||||||
2 | Pingvinen Gr.3,#1 | 2005 | 191 | 5:58.02 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:05.00 | |||||||||
Hannah Vixø Momme | 2005 | 42.78 | 1:31.90 | 1:31.90 | ||||||
Linea Lodberg Klein | 2005 | 41.76 | 1:26.20 | 2:58.10 | ||||||
Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 44.76 | 1:34.12 | 4:32.22 | ||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 40.74 | 1:25.80 | 5:58.02 | ||||||
3 | Aabybro Babes | 2005 | 164 | 6:17.11 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 6:00.00 | |||||||||
Therese J Helt | 2006 | 42.84 | 1:32.68 | 1:32.68 | ||||||
Asta Lindgaard Nielsen | 2006 | 51.35 | 1:47.94 | 3:20.62 | ||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 40.90 | 1:29.46 | 4:50.08 | ||||||
Ida Rønnow | 2006 | 41.33 | 1:27.03 | 6:17.11 | ||||||
4 | Pingvinen Gr.3,#2 | 2005 | 130 | 6:46.95 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:44.00 | |||||||||
Marie Albæk | 2005 | 49.90 | 2:37.29 | 2:37.29 | ||||||
Frida Juliansdottir | 2005 | 57.04 | ||||||||
Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 4:21.36 | 5:14.96 | 5:14.96 | ||||||
Selma Tram | 2005 | 39.65 | 1:31.99 | 6:46.95 | ||||||
Løb 18, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68-1 | 2002 | 401 | 4:40.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:25.00 | |||||||||
Cecilie V Jensen | 2002 | 32.87 | 1:09.34 | 1:09.34 | ||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 34.08 | 1:13.10 | 2:22.44 | ||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 35.43 | 1:13.40 | 3:35.84 | ||||||
Maiken Kjærsgaard | 2002 | 30.66 | 1:04.18 | 4:40.02 | ||||||
2 | Pingvinen Gr.2,#1 | 2003 | 367 | 4:48.36 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:40.00 | |||||||||
Freja Friborg | 2004 | 32.81 | 1:10.23 | 1:10.23 | ||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 33.51 | 1:10.78 | 2:21.01 | ||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 34.17 | 1:13.17 | 3:34.18 | ||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 35.03 | 1:14.18 | 4:48.36 | ||||||
3 | Benners Beach Babes | 2001 | 363 | 4:49.49 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 4:38.00 | |||||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 33.70 | 1:10.46 | 1:10.46 | ||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 35.01 | 1:13.63 | 2:24.09 | ||||||
Julie Heby Kanstrup | 2002 | 36.77 | 1:18.03 | 3:42.12 | ||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 31.67 | 1:07.37 | 4:49.49 | ||||||
4 | S68-2 | 2002 | 305 | 5:06.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 5:20.00 | |||||||||
Emma Jensen | 2003 | 36.48 | 1:16.30 | 1:16.30 | ||||||
Emma Andersen | 2003 | 38.47 | 1:21.47 | 2:37.77 | ||||||
Emma Oline Gadegaard | 2002 | 37.35 | 1:17.25 | 3:55.02 | ||||||
Lærke Kjærsgaard | 2004 | 34.12 | 1:11.61 | 5:06.63 | ||||||
5 | Pingvinen Gr.2,#2 | 2001 | 300 | 5:08.24 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:55.00 | |||||||||
Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 36.47 | 1:16.69 | 1:16.69 | ||||||
Amelie Thordal | 2003 | 37.62 | ||||||||
Josefine Weiergang | 2002 | 3:13.54 | 3:53.12 | 3:53.12 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 36.37 | 1:15.12 | 5:08.24 | ||||||
6 | Snedsted2 | 2002 | 238 | 5:32.83 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | ||||||||||
Mathilde Julius | 2003 | 41.99 | 1:24.82 | 1:24.82 | ||||||
Sofie Horsbøll | 2002 | 40.98 | 1:25.69 | 2:50.51 | ||||||
Agnes Lyndrup | 2004 | 39.85 | 1:23.91 | 4:14.42 | ||||||
Louise Hove | 2002 | 37.02 | 1:18.41 | 5:32.83 | ||||||
7 | Aaby Turbo Team | 2001 | 237 | 5:33.59 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 5:16.00 | |||||||||
Victoria Bjerre | 2003 | 35.61 | 1:14.87 | 1:14.87 | ||||||
Sille Lindberg | 2003 | 40.08 | 1:26.14 | 2:41.01 | ||||||
Anna Andreasen | 2001 | 42.59 | 1:31.73 | 4:12.74 | ||||||
Ida Troldborg | 2003 | 37.44 | 1:20.85 | 5:33.59 | ||||||
8 | Søhesten Piger 3 | 2001 | 230 | 5:36.88 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 6:03.25 | |||||||||
Aia Caroline Abel | 2006 | 42.59 | 1:29.18 | 1:29.18 | ||||||
Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 40.92 | 1:26.17 | 2:55.35 | ||||||
Karen Pedersen | 2002 | 38.15 | 1:22.70 | 4:18.05 | ||||||
Karoline Toftelund | 2001 | 37.31 | 1:18.83 | 5:36.88 | ||||||
9 | Søhesten Piger 2 | 2002 | 225 | 5:39.42 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 6:02.58 | |||||||||
Josephine Christensen | 2004 | 43.45 | 1:32.75 | 1:32.75 | ||||||
Sarah Brix | 2004 | 38.99 | 1:24.20 | 2:56.95 | ||||||
Christine Nielsen | 2002 | 38.84 | 1:22.25 | 4:19.20 | ||||||
Mille Fischer Hovalt | 2004 | 38.17 | 1:20.22 | 5:39.42 | ||||||
10 | Søhesten Piger 4 | 2002 | 135 | 6:41.78 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 6:23.58 | |||||||||
Sofie Aastrup | 2002 | 58.66 | 2:10.56 | 2:10.56 | ||||||
Cecilie Prior | 2002 | 40.90 | 1:25.41 | 3:35.97 | ||||||
Signe Møller Winther | 2002 | 45.46 | 1:34.89 | 5:10.86 | ||||||
Stine Mejdahl | 2005 | 43.18 | 1:30.92 | 6:41.78 | ||||||
- | Smuts Labre Larver | 2004 | DSQ | Genere svømmer bane5 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 5:00.22 | |||||||||
Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 39.47 | 1:24.90 | 1:24.90 | ||||||
Silje Dahl Kirch | 2006 | 48.09 | 1:40.56 | 3:05.46 | ||||||
Løb 18, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 1995 | 603 | 4:04.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:11.08 | |||||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 29.48 | 1:00.23 | 1:00.23 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 28.67 | 1:00.81 | 2:01.04 | ||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 30.02 | 1:02.99 | 3:04.03 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 29.23 | 1:00.43 | 4:04.46 | ||||||
2 | Pingvinen Gr.1,#1 | 2000 | 449 | 4:29.68 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:35.00 | |||||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 1:08.57 | 1:08.57 | |||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 30.01 | 1:04.66 | 2:13.23 | ||||||
Camilla Outzen | 2000 | 30.75 | 1:06.69 | 3:19.92 | ||||||
Babette Thordal | 2001 | 33.44 | 1:09.76 | 4:29.68 | ||||||
3 | Super Grils | 1999 | 422 | 4:35.19 | ||||||
Aars Svømmeklub | 4:32.00 | |||||||||
Sara Falch | 2002 | 33.72 | 1:12.07 | 1:12.07 | ||||||
Sarah D. Nielsen | 1999 | 35.08 | 1:13.48 | 2:25.55 | ||||||
Kathrin B. Poulsen | 2000 | 32.07 | 1:07.40 | 3:32.95 | ||||||
Anne G. Nielsen | 1999 | 29.73 | 1:02.24 | 4:35.19 | ||||||
- | Søhesten Piger 1 | 2000 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 5:23.69 | |||||||||
Sofie M. Christensen | 2002 | 39.51 | 1:23.99 | 1:23.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 17:15 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 19, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pingvinen Gr.3,#1 | 2005 | 162 | 5:35.77 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:30.00 | |||||||||
Valentin Thordal | 2005 | 38.13 | 1:19.96 | 1:19.96 | ||||||
Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 36.86 | 1:17.91 | 2:37.87 | ||||||
William Elliot Lumholtz | 2006 | 41.34 | 1:27.13 | 4:05.00 | ||||||
Eigil Midboe Skou | 2006 | 41.63 | 1:30.77 | 5:35.77 | ||||||
- | S68-2 | 2005 | DSQ | Forkert 3. svømmer | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 6:00.00 | |||||||||
Sebastian Dalgaard | 2005 | 46.87 | 1:40.72 | 1:40.72 | ||||||
Frederik Jørgensen | 2006 | 50.26 | 1:45.39 | 3:26.11 | ||||||
Løb 19, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68-1 | 2001 | 396 | 4:09.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:08.00 | |||||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 29.48 | 1:01.16 | 1:01.16 | ||||||
Kristian B. Rasmussen | 2003 | 29.96 | 1:02.03 | 2:03.19 | ||||||
Niklas Højbjerg | 2003 | 30.72 | 1:05.91 | 3:09.10 | ||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 29.10 | 1:00.35 | 4:09.45 | ||||||
2 | Pingvinen Gr.2,#1 | 2002 | 311 | 4:30.38 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:30.00 | |||||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 31.50 | 1:06.38 | 1:06.38 | ||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 30.28 | 1:05.52 | 2:11.90 | ||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 32.05 | 1:07.94 | 3:19.84 | ||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 32.97 | 1:10.54 | 4:30.38 | ||||||
3 | Aabybro Gold Zone | 2001 | 310 | 4:30.56 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 4:28.00 | |||||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 30.98 | 1:05.84 | 1:05.84 | ||||||
Anders Mikkelsen | 2001 | 33.66 | 1:09.96 | 2:15.80 | ||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 31.60 | 1:06.15 | 3:21.95 | ||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 32.72 | 1:08.61 | 4:30.56 | ||||||
4 | Tonseteam | 2001 | 280 | 4:39.95 | ||||||
Aars Svømmeklub | 4:29.00 | |||||||||
Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 31.66 | 1:04.17 | 1:04.17 | ||||||
Matias Kjær | 2002 | 32.73 | 1:10.64 | 2:14.81 | ||||||
Magnus Hald | 2002 | 34.18 | 1:09.78 | 3:24.59 | ||||||
Tim Groen | 2001 | 34.94 | 1:15.36 | 4:39.95 | ||||||
5 | Pingvinen Gr.2,#2 | 2001 | 246 | 4:52.34 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:50.00 | |||||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 34.13 | 1:10.83 | 1:10.83 | ||||||
David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 32.56 | 1:09.82 | 2:20.65 | ||||||
Søren Clement Juhl Hansen | 2001 | 34.12 | 1:11.28 | 3:31.93 | ||||||
Marcus Albæk | 2004 | 38.29 | 1:20.41 | 4:52.34 | ||||||
6 | Aabybro Rocket Thunder | 2003 | 189 | 5:19.29 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 5:06.00 | |||||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 33.76 | 1:09.78 | 1:09.78 | ||||||
Jacob Toft | 2003 | 35.47 | 1:13.59 | 2:23.37 | ||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 39.37 | 1:21.10 | 3:44.47 | ||||||
Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | 42.70 | 1:34.82 | 5:19.29 | ||||||
7 | Søhesten Drenge 1 | 2001 | 187 | 5:20.04 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 5:02.36 | |||||||||
Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 35.67 | 1:14.21 | 1:14.21 | ||||||
Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 43.26 | 1:32.75 | 2:46.96 | ||||||
Andreas Christensen | 2003 | 40.55 | 1:26.61 | 4:13.57 | ||||||
David Johansen | 2001 | 31.55 | 1:06.47 | 5:20.04 | ||||||
8 | Turbo Boys | 2002 | 157 | 5:39.47 | ||||||
Aars Svømmeklub | 5:48.00 | |||||||||
Kris Jensen | 2004 | 38.39 | 1:12.64 | 1:12.64 | ||||||
Elmer Oosterhof | 2005 | 49.52 | 1:36.45 | 2:49.09 | ||||||
Mathias Johansen | 2005 | 43.77 | 1:36.26 | 4:25.35 | ||||||
Jonas D. Nielsen | 2002 | 36.21 | 1:14.12 | 5:39.47 | ||||||
Løb 19, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pingvinen Gr.1,#1 | 1993 | 456 | 3:58.09 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Hugin Juliansson | 2000 | 29.77 | 1:01.69 | 1:01.69 | ||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 28.54 | 1:00.35 | 2:02.04 | ||||||
Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 27.49 | 58.33 | 3:00.37 | ||||||
Asger Winther | 1993 | 26.75 | 57.72 | 3:58.09 | ||||||
2 | Fastboys | 1998 | 434 | 4:01.93 | ||||||
Aars Svømmeklub | 4:04.00 | |||||||||
Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 28.95 | 58.82 | 58.82 | ||||||
Tobias Vestby Jensen | 2003 | 32.38 | 1:06.54 | 2:05.36 | ||||||
Andreas Rask Sørensen | 1999 | 29.21 | 1:01.64 | 3:07.00 | ||||||
Magnus Lerche | 1999 | 26.35 | 54.93 | 4:01.93 | ||||||
3 | Aabybro Wild Bullets | 1996 | 333 | 4:24.44 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 4:24.00 | |||||||||
Simon Andersen | 2000 | 30.65 | 1:03.64 | 1:03.64 | ||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 29.88 | 1:02.51 | 2:06.15 | ||||||
Benjamin Jørgensen | 1996 | 28.32 | 1:01.27 | 3:07.42 | ||||||
Rasmus Grøn | 1999 | 34.92 | 1:17.02 | 4:24.44 | ||||||
- | Rask Guys | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Jens Kristian Jensen | 2001 | |||||||||
Nikolaj Thuesen | 2001 | |||||||||
Mikkel Bloch | 1996 | |||||||||
Magnus Anderson | 2002 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 09:29 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 20, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patricia Nættermann | 2007 | 125 | 47.01 | 1:44.31 | 3:41.14 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 4:01.16 | |||||||||
2 | Astrid O. Thomassen | 2007 | 75 | 56.46 | 2:05.85 | 3:14.35 | 4:22.12 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 402 | 34.39 | 1:13.39 | 1:53.21 | 2:30.02 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:26.58 | |||||||||
2 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 353 | 36.15 | 1:16.67 | 1:57.77 | 2:36.74 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:48.94 | |||||||||
3 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 214 | 40.40 | 1:30.00 | 2:19.59 | 3:04.95 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Josefine Høgh | 2005 | 204 | 45.53 | 1:35.69 | 2:25.00 | 3:08.15 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:09.49 | |||||||||
5 | Hannah Vixø Momme | 2005 | 197 | 43.81 | 1:32.73 | 2:22.95 | 3:10.27 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:30.67 | |||||||||
6 | Aia Caroline Abel | 2006 | 191 | 44.83 | 1:35.32 | 2:25.67 | 3:12.05 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:30.98 | |||||||||
7 | Selma Tram | 2005 | 149 | 42.72 | 1:38.04 | 2:33.80 | 3:28.54 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 141 | 49.00 | 1:45.81 | 2:41.41 | 3:32.65 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:34.60 | |||||||||
9 | Sara Kokholm | 2005 | 132 | 47.55 | 1:44.40 | 2:43.54 | 3:37.50 | |||
Frederikshavn Svømmeklub | 3:56.54 | |||||||||
10 | Marie Albæk | 2005 | 120 | 47.80 | 1:48.22 | 2:49.13 | 3:44.26 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | 105 | 50.44 | 1:49.29 | 2:52.71 | 3:54.63 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Frida Juliansdottir | 2005 | 103 | 50.35 | 1:49.31 | 2:48.80 | 3:56.28 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 392 | 34.23 | 1:12.41 | 1:51.81 | 2:31.36 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:33.90 | |||||||||
2 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 366 | 34.57 | 1:13.60 | 1:55.23 | 2:34.85 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:44.27 | |||||||||
3 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 324 | 37.40 | 1:19.20 | 2:01.47 | 2:41.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 287 | 38.02 | 1:21.41 | 2:05.90 | 2:47.89 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:01.41 | |||||||||
5 | Linea Sørensen | 2004 | 239 | 40.40 | 1:26.05 | 2:14.19 | 2:58.49 | |||
Aars Svømmeklub | 2:59.57 | |||||||||
6 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 213 | 41.61 | 1:28.71 | 2:18.44 | 3:05.41 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:11.99 | |||||||||
7 | Agnes Lyndrup | 2004 | 177 | 42.68 | 1:35.92 | 2:31.43 | 3:17.15 | |||
Snedsted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josephine Christensen | 2004 | 140 | 47.95 | 1:43.81 | 2:42.04 | 3:32.91 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:30.60 | |||||||||
- | Sarah Brix | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:59.89 | |||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 489 | 33.03 | 1:08.95 | 1:45.36 | 2:20.52 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:20.87 | |||||||||
2 | Maria Kornum | 2001 | 400 | 34.62 | 1:13.35 | 1:53.11 | 2:30.35 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:26.80 | |||||||||
3 | Cecilie V Jensen | 2002 | 387 | 34.50 | 1:13.22 | 1:52.94 | 2:31.99 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:26.70 | |||||||||
4 | Babette Thordal | 2001 | 351 | 36.56 | 1:15.94 | 1:57.13 | 2:36.91 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:47.28 | |||||||||
5 | Emma Rose Treney | 2002 | 329 | 35.77 | 1:16.17 | 1:58.35 | 2:40.32 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:41.42 | |||||||||
6 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 314 | 37.89 | 1:18.66 | 2:01.00 | 2:42.90 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:49.55 | |||||||||
7 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 303 | 36.91 | 1:18.50 | 2:01.89 | 2:44.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:43.80 | |||||||||
8 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 273 | 39.21 | 1:23.32 | 2:09.11 | 2:50.68 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:46.22 | |||||||||
9 | Nadia Burholt | 2002 | 268 | 38.90 | 1:23.37 | 2:12.39 | 2:51.66 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:02.36 | |||||||||
10 | Karoline Toftelund | 2001 | 254 | 38.35 | 1:21.50 | 2:07.94 | 2:54.83 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:50.69 | |||||||||
11 | Louise Hove | 2002 | 249 | 37.54 | 1:22.51 | 2:10.05 | 2:55.99 | |||
Snedsted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christine Nielsen | 2002 | 207 | 42.09 | 1:31.04 | 2:20.46 | 3:07.06 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:00.56 | |||||||||
13 | Karen Pedersen | 2002 | 194 | 41.49 | 1:30.18 | 2:21.48 | 3:11.27 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:58.39 | |||||||||
14 | Signe Møller Winther | 2002 | 142 | 48.03 | 1:43.84 | 2:41.56 | 3:31.95 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:30.59 | |||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne G. Nielsen | 1999 | 531 | 31.34 | 1:05.24 | 1:40.85 | 2:16.73 | |||
Aars Svømmeklub | 2:13.63 | |||||||||
2 | Camilla Outzen | 2000 | 430 | 33.27 | 1:10.49 | 1:48.89 | 2:26.77 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:27.32 | |||||||||
3 | Emma Steen | 2000 | 301 | 38.07 | 1:20.52 | 2:03.87 | 2:45.16 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:45.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 09:29 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Bundgaard | 2007 | 106 | 50.49 | 1:45.67 | 2:40.06 | 3:29.80 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valentin Thordal | 2005 | 217 | 37.47 | 1:19.72 | 2:03.35 | 2:45.23 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:59.63 | |||||||||
2 | Philip Bendtsen | 2005 | 146 | 41.78 | 1:30.36 | 2:20.50 | 3:08.62 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:26.16 | |||||||||
3 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 137 | 44.96 | 1:34.50 | 2:24.43 | 3:12.56 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Asbjørn Vandkjær | 2006 | 121 | 45.68 | 1:39.30 | 2:33.67 | 3:20.77 | |||
Svømmeklubben Nejst | 3:42.88 | |||||||||
5 | Eigil Midboe Skou | 2006 | 111 | 46.18 | 1:39.88 | 2:35.49 | 3:26.67 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 110 | 46.28 | 1:38.55 | 2:32.86 | 3:27.09 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 108 | 1:42.17 | 2:36.92 | 3:28.59 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 3:54.80 | |||||||||
8 | Frederik Jørgensen | 2006 | 105 | 48.08 | 1:42.44 | 2:38.78 | 3:30.00 | |||
Svømmeklubben S 68 | 4:02.93 | |||||||||
9 | Malthe Melgaard Jensen | 2005 | 71 | 53.84 | 1:53.79 | 2:57.79 | 3:59.79 | |||
Svømmeklubben S 68 | 4:05.33 | |||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 377 | 31.10 | 1:06.63 | 1:42.99 | 2:17.51 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:16.96 | |||||||||
2 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 304 | 33.74 | 1:11.33 | 1:50.39 | 2:27.74 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:37.86 | |||||||||
3 | Oliver Pedersen | 2003 | 238 | 37.05 | 1:18.09 | 2:00.22 | 2:40.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.12 | |||||||||
4 | Frederik P Justesen | 2003 | 214 | 37.52 | 1:19.65 | 2:05.04 | 2:46.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:50.44 | |||||||||
5 | Kris Jensen | 2004 | 211 | 37.72 | 1:19.95 | 2:04.09 | 2:46.87 | |||
Aars Svømmeklub | 2:51.81 | |||||||||
6 | Marcus Albæk | 2004 | 196 | 38.31 | 1:23.03 | 2:07.86 | 2:50.94 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:59.77 | |||||||||
7 | Jonas Abildgaard | 2003 | 193 | 39.04 | 1:22.90 | 2:08.27 | 2:51.75 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:54.44 | |||||||||
8 | Jens Mejdahl Christensen | 2003 | 177 | 40.61 | 1:25.20 | 2:12.35 | 2:56.78 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:11.05 | |||||||||
9 | Andreas Christensen | 2003 | 168 | 39.93 | 1:25.23 | 2:13.32 | 2:59.91 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:28.03 | |||||||||
10 | Alexander Gislund | 2003 | 155 | 42.77 | 1:29.31 | 2:18.46 | 3:04.94 | |||
Svømmeklubben Nejst | 3:31.40 | |||||||||
11 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 127 | 43.31 | 1:34.60 | 2:27.79 | 3:17.64 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:32.55 | |||||||||
12 | Kristian Jensen | 2004 | 121 | 44.36 | 1:39.81 | 2:34.08 | 3:20.49 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:45.69 | |||||||||
13 | Sebastian Jacobsen | 2003 | 95 | 46.58 | 1:42.67 | 2:42.38 | 3:37.55 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 4:20.36 | |||||||||
- | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 3:44.41 | |||||||||
- | Niklas Højbjerg | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:41.38 | |||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 416 | 30.22 | 1:04.16 | 1:38.83 | 2:13.01 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:28.22 | |||||||||
2 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 416 | 30.83 | 1:04.42 | 1:39.33 | 2:13.11 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:18.12 | |||||||||
3 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 363 | 31.39 | 1:06.38 | 1:43.19 | 2:19.30 | |||
Frederikshavn Svømmeklub | 2:27.90 | |||||||||
4 | Nicklas M Jensen | 2001 | 350 | 31.16 | 1:06.86 | 1:44.10 | 2:20.91 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:19.32 | |||||||||
5 | David Johansen | 2001 | 331 | 32.42 | 1:09.40 | 1:46.78 | 2:23.56 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:24.37 | |||||||||
6 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 330 | 31.02 | 1:05.69 | 1:43.40 | 2:23.71 | |||
Aars Svømmeklub | 2:19.72 | |||||||||
7 | Søren Clement Juhl Hansen | 2001 | 256 | 34.33 | 1:13.57 | 1:55.13 | 2:36.49 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:40.72 | |||||||||
8 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 212 | 38.06 | 1:20.42 | 2:04.69 | 2:46.53 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:11.05 | |||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Lerche | 1999 | 545 | 28.04 | 59.08 | 1:30.60 | 2:01.60 | |||
Aars Svømmeklub | 2:01.93 | |||||||||
2 | Hugin Juliansson | 2000 | 399 | 31.20 | 1:05.44 | 1:40.74 | 2:14.91 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:14.86 | |||||||||
3 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 399 | 31.49 | 1:05.66 | 1:40.85 | 2:14.97 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:16.36 | |||||||||
4 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 381 | 30.53 | 1:05.19 | 1:41.41 | 2:17.03 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:22.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:08 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | 97 | 1:02.64 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:13.46 | |||||||||
2 | Mathilde Christiansen | 2007 | 94 | 1:03.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | 86 | 1:05.11 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:12.76 | |||||||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | 261 | 45.04 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 48.32 | |||||||||
2 | Matilde Thirup | 2005 | 244 | 46.05 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 51.50 | |||||||||
3 | Signe Gade | 2005 | 235 | 46.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.49 | |||||||||
4 | Mie Asmussen | 2005 | 226 | 47.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.92 | |||||||||
5 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 225 | 47.29 | ||||||
Brønderslev SK08 | 48.03 | |||||||||
6 | Clara Berendt Nørgaard | 2005 | 211 | 48.37 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 53.53 | |||||||||
7 | Sara Kokholm | 2005 | 163 | 52.68 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 52.75 | |||||||||
8 | Zenia Christensen | 2005 | 158 | 53.21 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 52.52 | |||||||||
9 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 144 | 54.82 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 55.93 | |||||||||
10 | Ida Rønnow | 2006 | 139 | 55.47 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 56.24 | |||||||||
11 | Christina Markussen | 2005 | 107 | 1:00.66 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
12 | Sofia Jørgensen | 2006 | 96 | 1:02.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.53 | |||||||||
13 | Beate Christensen | 2005 | 88 | 1:04.53 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:26.50 | |||||||||
14 | Ida Jensen | 2006 | 86 | 1:05.09 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:07.60 | |||||||||
- | Karla Peters Andreasen | 2005 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | DSQ | 2 armtag til hoften | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 50.18 | |||||||||
- | Stine Mejdahl | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 50.01 | |||||||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Dyrman | 2004 | 451 | 37.53 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.66 | |||||||||
2 | Freja Romanski | 2003 | 403 | 38.97 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.69 | |||||||||
3 | Sara Bundgaard | 2003 | 372 | 40.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.81 | |||||||||
4 | Signe Thomsen | 2003 | 342 | 41.18 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 40.84 | |||||||||
5 | Freja Friborg | 2004 | 337 | 41.38 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.38 | |||||||||
6 | Ida Troldborg | 2003 | 334 | 41.47 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 40.11 | |||||||||
7 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 304 | 42.83 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.64 | |||||||||
8 | Louise Høeg | 2003 | 281 | 43.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.54 | |||||||||
9 | Allie Brandt | 2004 | 270 | 44.55 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 45.88 | |||||||||
10 | Emma Jensen | 2003 | 261 | 45.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.78 | |||||||||
11 | Lærke Asmussen | 2003 | 246 | 45.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.07 | |||||||||
12 | Maja M S Sørensen | 2004 | 242 | 46.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 46.21 | |||||||||
13 | Amelie Thordal | 2003 | 222 | 47.56 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 207 | 48.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 47.94 | |||||||||
15 | Sarah Borup | 2004 | 185 | 50.47 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 59.60 | |||||||||
16 | Agnes Lyndrup | 2004 | 179 | 51.10 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 49.20 | |||||||||
17 | Emma Bojesen | 2004 | 168 | 52.17 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 47.20 | |||||||||
18 | Sille Lindberg | 2003 | 159 | 53.11 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 149 | 54.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 58.35 | |||||||||
20 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 147 | 54.54 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 54.90 | |||||||||
21 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 146 | 54.60 | ||||||
Brønderslev SK08 | 53.61 | |||||||||
22 | Freja Lund | 2003 | 123 | 57.78 | ||||||
Sindal Svømmeforening | 49.50 | |||||||||
23 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | 116 | 59.02 | ||||||
Brønderslev SK08 | 1:00.72 | |||||||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 378 | 39.81 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 44.09 | |||||||||
2 | Sofie Aastrup | 2002 | 343 | 41.11 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 44.14 | |||||||||
3 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 312 | 42.46 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.73 | |||||||||
4 | Cecilie Prior | 2002 | 308 | 42.61 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 43.13 | |||||||||
5 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 270 | 44.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.26 | |||||||||
6 | Sofie Nielsen | 2001 | 269 | 44.57 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.59 | |||||||||
7 | Freya Kobber Nielsen | 2001 | 252 | 45.58 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 49.12 | |||||||||
8 | Sofie Horsbøll | 2002 | 242 | 46.17 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 46.60 | |||||||||
9 | Louise Hove | 2002 | 228 | 47.10 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 47.20 | |||||||||
10 | Karoline Toftelund | 2001 | 203 | 48.96 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 48.42 | |||||||||
11 | Christine Nielsen | 2002 | 173 | 51.64 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 49.34 | |||||||||
12 | Kathrine Pedersen | 2002 | 168 | 52.13 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
13 | Anna Andreasen | 2001 | 161 | 52.84 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 55.73 | |||||||||
- | Victoria Bech | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | 51.47 | |||||||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 588 | 34.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.94 | |||||||||
2 | Johanne Hole | 2000 | 525 | 35.69 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 37.20 | |||||||||
3 | Maria M. Porsmose | 2000 | 439 | 37.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.23 | |||||||||
4 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 388 | 39.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.07 | |||||||||
5 | Camilla Outzen | 2000 | 309 | 42.58 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:14 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Jacob Bundgaard | 2007 | DSQ | 2 flyben ved start | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 58.34 | |||||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Horsbøll | 2005 | 143 | 48.20 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 47.90 | |||||||||
2 | Mathias Johansen | 2005 | 110 | 52.63 | ||||||
Aars Svømmeklub | 57.40 | |||||||||
3 | Jakob Thomsen | 2006 | 92 | 55.76 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 56.11 | |||||||||
4 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 92 | 55.89 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 59.01 | |||||||||
- | Asbjørn Vandkjær | 2006 | DSQ | Asymetrisk ben | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:08.56 | |||||||||
- | Elmer Oosterhof | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aars Svømmeklub | 56.28 | |||||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Kornum | 2003 | 369 | 35.20 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.86 | |||||||||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 302 | 37.63 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.06 | |||||||||
3 | Nikolai Sander | 2003 | 291 | 38.08 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.59 | |||||||||
4 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 264 | 39.36 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 45.55 | |||||||||
5 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 243 | 40.42 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.43 | |||||||||
6 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 242 | 40.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.90 | |||||||||
7 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 233 | 41.01 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 50.49 | |||||||||
8 | Andreas Christensen | 2003 | 209 | 42.54 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 46.23 | |||||||||
9 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 192 | 43.71 | ||||||
Aars Svømmeklub | 51.13 | |||||||||
10 | Kris Jensen | 2004 | 177 | 44.89 | ||||||
Aars Svømmeklub | 47.55 | |||||||||
11 | Oscar Pedersen | 2004 | 146 | 47.88 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 45.76 | |||||||||
12 | Jeppe Egholm | 2003 | 146 | 47.95 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 56.53 | |||||||||
13 | August Herman Wisholm | 2004 | 119 | 51.23 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 50.96 | |||||||||
14 | Mathias Madsen | 2004 | 115 | 51.78 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 48.20 | |||||||||
15 | Nikolaj Jensen | 2004 | 111 | 52.42 | ||||||
Aars Svømmeklub | 53.41 | |||||||||
16 | Tobias B. Lauridsen | 2004 | 77 | 59.34 | ||||||
Aars Svømmeklub | 56.87 | |||||||||
17 | Mark Pørtner Christensen | 2003 | 72 | 1:00.51 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Toft | 2003 | DSQ | 2 flyben ved start | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 44.00 | |||||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matias Kjær | 2002 | 300 | 37.71 | ||||||
Aars Svømmeklub | 37.47 | |||||||||
2 | Anders Mikkelsen | 2001 | 272 | 38.95 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 38.51 | |||||||||
3 | Jonas D. Nielsen | 2002 | 221 | 41.76 | ||||||
Aars Svømmeklub | 44.18 | |||||||||
4 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 213 | 42.25 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 40.77 | |||||||||
5 | Nikolai Lund | 2001 | 184 | 44.37 | ||||||
Sindal Svømmeforening | 48.50 | |||||||||
6 | Asger Krage Dreier | 2002 | 134 | 49.28 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 56.68 | |||||||||
7 | Nikolaj Thuesen | 2001 | 128 | 49.99 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 55.14 | |||||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 406 | 34.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
2 | Simon Andersen | 2000 | 370 | 35.15 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.82 | |||||||||
3 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 369 | 35.19 | ||||||
Aars Svømmeklub | 34.86 | |||||||||
4 | Hugin Juliansson | 2000 | 368 | 35.22 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.66 | |||||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 332 | 36.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.21 | |||||||||
6 | Kristian Berthelsen | 1999 | 327 | 36.62 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.60 | |||||||||
7 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 306 | 37.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.03 | |||||||||
8 | Rasmus Grøn | 1999 | 222 | 41.69 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 43.31 | |||||||||
9 | Mikkel Bloch | 1996 | 138 | 48.77 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 1:02.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Vestergaard | 2005 | 157 | 45.32 | 1:41.12 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:38.22 | |||||||||
2 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | 140 | 47.70 | 1:45.17 | |||||
Hadsund Svømmeklub | 1:48.32 | |||||||||
3 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 125 | 51.03 | 1:49.02 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:05.50 | |||||||||
4 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | 117 | 49.68 | 1:51.39 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:48.50 | |||||||||
5 | Josefine Høgh | 2005 | 101 | 53.90 | 1:57.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:56.69 | |||||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 244 | 38.18 | 1:27.39 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:35.00 | |||||||||
2 | Victoria Bjerre | 2003 | 226 | 40.41 | 1:29.55 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:34.60 | |||||||||
3 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 218 | 38.92 | 1:30.64 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:35.88 | |||||||||
4 | Allie Brandt | 2004 | 176 | 44.37 | 1:37.40 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:34.15 | |||||||||
5 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 123 | 51.41 | 1:49.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mary Hole | 2001 | 549 | 32.36 | 1:06.68 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:07.80 | |||||||||
2 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 390 | 35.06 | 1:14.70 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.96 | |||||||||
3 | Maria Kornum | 2001 | 367 | 36.44 | 1:16.25 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.68 | |||||||||
4 | Josefine Weiergang | 2002 | 292 | 38.63 | 1:22.27 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:41.02 | |||||||||
5 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 259 | 38.83 | 1:25.67 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:18.35 | |||||||||
6 | Sara Falch | 2002 | 235 | 40.26 | 1:28.38 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:22.52 | |||||||||
- | Sofie Aastrup | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:28.61 | |||||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 385 | 34.66 | 1:15.01 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:09.20 | |||||||||
2 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 381 | 35.36 | 1:15.27 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.76 | |||||||||
3 | Emma Steen | 2000 | 163 | 46.22 | 1:39.80 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:44.13 | |||||||||
4 | Maria Andreasen | 1994 | 158 | 44.57 | 1:40.84 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:32.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 127 | 44.12 | 1:36.26 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:35.97 | |||||||||
2 | Valentin Thordal | 2005 | 112 | 45.87 | 1:40.45 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 311 | 33.14 | 1:11.47 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:10.32 | |||||||||
2 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 266 | 35.04 | 1:15.31 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.77 | |||||||||
3 | Niklas Højbjerg | 2003 | 247 | 34.51 | 1:17.13 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.00 | |||||||||
4 | Jacob Toft | 2003 | 220 | 38.89 | 1:20.24 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.86 | |||||||||
5 | Jeppe Egholm | 2003 | 183 | 38.18 | 1:25.27 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:46.97 | |||||||||
6 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 129 | 44.72 | 1:35.63 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:33.30 | |||||||||
7 | Victor Haunstrup | 2003 | 89 | 46.75 | 1:48.44 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:45.17 | |||||||||
8 | Frederik Gislund | 2003 | 74 | 52.62 | 1:55.22 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:10.30 | |||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 408 | 31.37 | 1:05.26 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.31 | |||||||||
2 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 365 | 32.48 | 1:07.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.03 | |||||||||
3 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 322 | 32.35 | 1:10.64 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:14.81 | |||||||||
4 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 309 | 33.38 | 1:11.62 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.61 | |||||||||
5 | Jens Kristian Jensen | 2001 | 246 | 36.49 | 1:17.22 | |||||
Svømmeklubben Rask | 1:19.20 | |||||||||
6 | David Johansen | 2001 | 237 | 35.52 | 1:18.22 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:16.07 | |||||||||
7 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 198 | 37.68 | 1:23.02 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:24.93 | |||||||||
8 | Mads B Jensen | 2002 | 173 | 39.02 | 1:26.92 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
9 | Magnus Hald | 2002 | 171 | 38.78 | 1:27.25 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:34.54 | |||||||||
10 | Anders Mikkelsen | 2001 | 147 | 40.29 | 1:31.59 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:34.47 | |||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 585 | 27.16 | 57.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 54.82 | |||||||||
2 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 380 | 31.46 | 1:06.82 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:05.04 | |||||||||
3 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 335 | 32.36 | 1:09.72 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:08.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patricia Nættermann | 2007 | 127 | 59.86 | 2:09.59 | 3:18.49 | 4:27.23 | |||
Svømmeklubben S 68 | 4:23.00 | |||||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilde Thirup | 2005 | 238 | 49.53 | 1:46.39 | 2:41.38 | 3:36.91 | |||
Svømmeklubben Nejst | 3:46.30 | |||||||||
2 | Signe Gade | 2005 | 235 | 48.38 | 1:43.28 | 2:40.10 | 3:37.88 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:41.09 | |||||||||
3 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | 223 | 48.54 | 1:46.52 | 2:45.04 | 3:41.85 | |||
Svømmeklubben Nejst | 3:42.89 | |||||||||
4 | Stine Mejdahl | 2005 | 222 | 51.19 | 1:49.31 | 2:47.17 | 3:42.08 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 4:06.08 | |||||||||
5 | Clara Berendt Nørgaard | 2005 | 195 | 52.16 | 1:51.54 | 2:50.65 | 3:51.88 | |||
Svømmeklubben Nejst | 3:53.10 | |||||||||
6 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | 157 | 57.11 | 2:02.98 | 3:06.67 | 4:08.93 | |||
Hadsund Svømmeklub | 4:02.31 | |||||||||
- | Anne Laustsen | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 4:00.22 | |||||||||
- | Beate Christensen | 2005 | DSQ | 1 hånd vending 25m | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 5:41.38 | |||||||||
- | Sara Kokholm | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 4:03.30 | |||||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Dyrman | 2004 | 421 | 40.71 | 1:26.84 | 2:14.75 | 2:59.49 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:58.77 | |||||||||
2 | Sara Bundgaard | 2003 | 352 | 44.51 | 1:34.65 | 2:23.73 | 3:10.46 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:09.72 | |||||||||
3 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 329 | 45.89 | 1:35.51 | 2:24.71 | 3:14.80 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:16.93 | |||||||||
4 | Ida Troldborg | 2003 | 315 | 45.62 | 1:37.32 | 2:27.89 | 3:17.62 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:14.30 | |||||||||
5 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 308 | 45.24 | 1:36.25 | 2:28.02 | 3:19.25 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:12.54 | |||||||||
6 | Josephine Christensen | 2004 | 249 | 48.91 | 1:45.25 | 2:40.54 | 3:33.69 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:39.39 | |||||||||
7 | Allie Brandt | 2004 | 246 | 47.30 | 1:43.49 | 2:41.19 | 3:34.71 | |||
Frederikshavn Svømmeklub | 3:48.23 | |||||||||
8 | Maja M S Sørensen | 2004 | 238 | 48.14 | 1:43.41 | 2:40.00 | 3:37.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sarah Borup | 2004 | 185 | 53.86 | 1:53.55 | 2:54.64 | 3:55.98 | |||
Svømmeklubben Nejst | 3:59.80 | |||||||||
10 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 168 | 55.70 | 1:58.60 | 3:02.03 | 4:03.48 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 4:00.22 | |||||||||
- | Emma Kjær Johannesen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Laura Katrine Dalsgaard | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hadsund Svømmeklub | 3:46.72 | |||||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 351 | 44.11 | 1:33.01 | 2:21.99 | 3:10.77 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:00.24 | |||||||||
2 | Cecilie V Jensen | 2002 | 348 | 43.90 | 1:32.73 | 2:22.31 | 3:11.17 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:05.00 | |||||||||
3 | Sofie Aastrup | 2002 | 326 | 43.96 | 1:34.29 | 2:25.56 | 3:15.51 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:34.57 | |||||||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | 301 | 45.87 | 1:36.42 | 2:28.00 | 3:20.71 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:30.34 | |||||||||
5 | Cecilie Prior | 2002 | 234 | 47.67 | 1:43.31 | 2:40.89 | 3:38.09 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:26.69 | |||||||||
6 | Sofie M. Christensen | 2002 | 229 | 50.48 | 1:45.77 | 2:43.36 | 3:39.84 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:41.27 | |||||||||
7 | Karen Pedersen | 2002 | 217 | 50.40 | 1:47.68 | 2:46.78 | 3:43.64 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 4:09.51 | |||||||||
8 | Christine Nielsen | 2002 | 208 | 52.18 | 1:49.44 | 2:50.55 | 3:46.80 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:52.56 | |||||||||
8 | Sofie Horsbøll | 2002 | 208 | 49.95 | 1:47.65 | 2:48.36 | 3:46.80 | |||
Snedsted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne Hole | 2000 | 482 | 39.85 | 1:25.32 | 2:08.73 | 2:51.55 | |||
Frederikshavn Svømmeklub | 2:56.60 | |||||||||
2 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 401 | 41.54 | 1:27.24 | 2:14.50 | 3:02.44 | |||
Aars Svømmeklub | 2:53.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:29 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Horsbøll | 2005 | 158 | 52.39 | 1:49.41 | 2:47.30 | 3:42.48 | |||
Snedsted Svømmeklub | 3:57.20 | |||||||||
2 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 108 | 59.82 | 2:03.45 | 3:09.44 | 4:12.95 | |||
Svømmeklubben Nejst | 4:42.09 | |||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Kornum | 2003 | 378 | 39.37 | 1:22.79 | 2:05.74 | 2:46.51 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:46.55 | |||||||||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 311 | 40.45 | 1:25.24 | 2:10.59 | 2:57.74 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:56.90 | |||||||||
3 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 216 | 46.72 | 1:36.53 | 2:27.97 | 3:20.78 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Gislund | 2003 | 137 | 52.22 | 1:52.02 | 2:53.87 | 3:53.24 | |||
Svømmeklubben Nejst | 3:56.10 | |||||||||
5 | August Herman Wisholm | 2004 | 132 | 53.71 | 1:53.80 | 2:54.19 | 3:56.07 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 4:00.22 | |||||||||
6 | Alexander Gislund | 2003 | 128 | 52.26 | 1:53.48 | 3:59.02 | ||||
Svømmeklubben Nejst | 4:20.47 | |||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 270 | 41.66 | 1:30.23 | 2:18.29 | 3:06.31 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:09.74 | |||||||||
2 | Matias Kjær | 2002 | 267 | 41.12 | 1:28.31 | 2:17.12 | 3:07.02 | |||
Aars Svømmeklub | 3:08.04 | |||||||||
3 | Søren Clement Juhl Hansen | 2001 | 259 | 42.49 | 1:30.65 | 2:20.86 | 3:09.00 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:16.80 | |||||||||
4 | Victor Doré Hansen | 2001 | 221 | 44.33 | 1:35.54 | 2:27.64 | 3:19.02 | |||
Hadsund Svømmeklub | 3:25.32 | |||||||||
5 | Jonas D. Nielsen | 2002 | 193 | 47.99 | 1:39.45 | 2:33.55 | 3:28.19 | |||
Aars Svømmeklub | 3:29.28 | |||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 359 | 39.71 | 1:23.61 | 2:08.58 | 2:49.38 | |||
Aars Svømmeklub | 2:48.90 | |||||||||
2 | Hugin Juliansson | 2000 | 327 | 39.57 | 1:24.13 | 2:09.84 | 2:54.84 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:05.61 | |||||||||
3 | Rasmus Grøn | 1999 | 186 | 47.20 | 1:41.64 | 2:37.80 | 3:30.97 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:27.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patricia Nættermann | 2007 | 133 | 45.69 | 1:39.49 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:47.11 | |||||||||
2 | Clara Kornum | 2007 | 83 | 53.60 | 1:56.50 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:14.69 | |||||||||
3 | Mathilde Christiansen | 2007 | 70 | 55.62 | 2:03.43 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:59.77 | |||||||||
- | Astrid O. Thomassen | 2007 | DSQ | Forkert bane 52m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:04.28 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 368 | 33.98 | 1:11.02 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.78 | |||||||||
2 | Kristine Vestergaard | 2005 | 272 | 37.12 | 1:18.49 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:24.56 | |||||||||
3 | Sofie Kielgast Lauritsen | 2005 | 258 | 38.42 | 1:19.88 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:22.09 | |||||||||
4 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 240 | 40.20 | 1:21.83 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:27.83 | |||||||||
5 | Mie Asmussen | 2005 | 240 | 39.35 | 1:21.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.83 | |||||||||
6 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 236 | 39.14 | 1:22.31 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:34.58 | |||||||||
7 | Clara Berendt Nørgaard | 2005 | 219 | 40.79 | 1:24.44 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:39.80 | |||||||||
8 | Hannah Vixø Momme | 2005 | 206 | 41.06 | 1:26.10 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:30.53 | |||||||||
9 | Matilde Thirup | 2005 | 204 | 41.32 | 1:26.42 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:39.10 | |||||||||
10 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 201 | 40.90 | 1:26.77 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:29.31 | |||||||||
11 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 199 | 41.68 | 1:27.09 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:25.88 | |||||||||
12 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 192 | 43.50 | 1:28.22 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Zenia Christensen | 2005 | 187 | 41.38 | 1:28.89 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:27.48 | |||||||||
14 | Stine Mejdahl | 2005 | 185 | 41.62 | 1:29.20 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:45.89 | |||||||||
15 | Therese J Helt | 2006 | 174 | 43.42 | 1:31.09 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:44.36 | |||||||||
16 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 164 | 44.87 | 1:32.90 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:40.38 | |||||||||
17 | Selma Tram | 2005 | 152 | 42.88 | 1:35.33 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:47.82 | |||||||||
18 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 138 | 47.22 | 1:38.28 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:42.19 | |||||||||
19 | Sofia Jørgensen | 2006 | 138 | 46.64 | 1:38.37 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:43.99 | |||||||||
20 | Frida Juliansdottir | 2005 | 129 | 49.80 | 1:40.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:50.73 | |||||||||
21 | Sara Kokholm | 2005 | 118 | 49.51 | 1:43.53 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:57.17 | |||||||||
22 | Marie Albæk | 2005 | 114 | 47.71 | 1:44.90 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:45.48 | |||||||||
23 | Christina Markussen | 2005 | 112 | 49.92 | 1:45.49 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
24 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | 109 | 49.30 | 1:46.52 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:49.98 | |||||||||
25 | Silje Juul Sundvall | 2005 | 108 | 50.82 | 1:46.76 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:52.52 | |||||||||
26 | Ida Jensen | 2006 | 85 | 51.06 | 1:55.45 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:50.56 | |||||||||
- | Anne Laustsen | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:31.19 | |||||||||
- | Karla Peters Andreasen | 2005 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Maarbjerg Toft | 2006 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 1:31.43 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Romanski | 2003 | 439 | 32.20 | 1:06.95 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:08.86 | |||||||||
2 | Freja Friborg | 2004 | 435 | 31.69 | 1:07.19 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:07.92 | |||||||||
3 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 365 | 33.27 | 1:11.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.52 | |||||||||
4 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 362 | 34.21 | 1:11.42 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:11.14 | |||||||||
5 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 345 | 35.00 | 1:12.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.50 | |||||||||
6 | Victoria Bjerre | 2003 | 339 | 34.61 | 1:12.99 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:14.62 | |||||||||
7 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 314 | 36.26 | 1:14.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.60 | |||||||||
8 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 311 | 36.04 | 1:15.10 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.82 | |||||||||
9 | Emma Jensen | 2003 | 295 | 36.77 | 1:16.41 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.08 | |||||||||
10 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 273 | 37.43 | 1:18.44 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:26.96 | |||||||||
11 | Linea Sørensen | 2004 | 264 | 38.76 | 1:19.28 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:18.51 | |||||||||
12 | Sille Lindberg | 2003 | 256 | 37.96 | 1:20.14 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.35 | |||||||||
13 | Louise Høeg | 2003 | 242 | 39.28 | 1:21.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.24 | |||||||||
14 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 238 | 38.62 | 1:22.13 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.55 | |||||||||
15 | Agnes Lyndrup | 2004 | 211 | 40.24 | 1:25.49 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:23.80 | |||||||||
16 | Josephine Christensen | 2004 | 161 | 43.90 | 1:33.55 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:29.78 | |||||||||
17 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | 160 | 45.57 | 1:33.75 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:45.70 | |||||||||
18 | Katrine Anderson | 2003 | 156 | 45.50 | 1:34.55 | |||||
Svømmeklubben Rask | 1:43.43 | |||||||||
19 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 150 | 45.46 | 1:35.69 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:38.24 | |||||||||
20 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 137 | 46.82 | 1:38.71 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:39.25 | |||||||||
21 | Ea Mathiassen | 2003 | 113 | 46.72 | 1:45.14 | |||||
Sindal Svømmeforening | 1:55.00 | |||||||||
- | Sarah Brix | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:27.21 | |||||||||
- | Mathilde Julius | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 1:18.20 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mary Hole | 2001 | 512 | 30.77 | 1:03.61 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:05.80 | |||||||||
2 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 497 | 31.29 | 1:04.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.62 | |||||||||
3 | Nete Lund Madsen | 2001 | 497 | 31.04 | 1:04.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.55 | |||||||||
4 | Maria Kornum | 2001 | 451 | 32.16 | 1:06.34 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:05.34 | |||||||||
5 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 439 | 31.37 | 1:06.97 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:06.36 | |||||||||
6 | Cecilie V Jensen | 2002 | 415 | 32.33 | 1:08.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.20 | |||||||||
7 | Sara Falch | 2002 | 355 | 34.57 | 1:11.89 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:13.61 | |||||||||
8 | Emma Rose Treney | 2002 | 348 | 33.88 | 1:12.35 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:11.86 | |||||||||
9 | Nadia Burholt | 2002 | 329 | 34.95 | 1:13.72 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:14.89 | |||||||||
10 | Louise Hove | 2002 | 322 | 35.39 | 1:14.26 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:17.80 | |||||||||
11 | Sofie Aastrup | 2002 | 313 | 34.90 | 1:14.91 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:30.40 | |||||||||
12 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 303 | 35.89 | 1:15.72 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.76 | |||||||||
13 | Sofie Nielsen | 2001 | 274 | 37.48 | 1:18.35 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.44 | |||||||||
14 | Freya Kobber Nielsen | 2001 | 273 | 37.10 | 1:18.43 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:21.77 | |||||||||
15 | Karen Pedersen | 2002 | 236 | 40.44 | 1:22.31 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:30.53 | |||||||||
16 | Johanne Severinsen | 2001 | 230 | 38.56 | 1:22.98 | |||||
Svømmeklubben Rask | 1:19.64 | |||||||||
17 | Sofie Horsbøll | 2002 | 230 | 40.15 | 1:23.00 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:19.50 | |||||||||
18 | Cecilie Prior | 2002 | 214 | 40.60 | 1:25.11 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:34.95 | |||||||||
19 | Signe Møller Winther | 2002 | 196 | 44.30 | 1:27.54 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:30.71 | |||||||||
20 | Anna Andreasen | 2001 | 170 | 44.26 | 1:31.79 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:51.56 | |||||||||
21 | Kathrine Pedersen | 2002 | 93 | 45.47 | 1:52.12 | |||||
Svømmeklubben Rask | 1:31.02 | |||||||||
- | Victoria Bech | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 605 | 29.50 | 1:00.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.80 | |||||||||
2 | Anne G. Nielsen | 1999 | 593 | 29.55 | 1:00.58 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:00.10 | |||||||||
3 | Maria M. Porsmose | 2000 | 518 | 30.34 | 1:03.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.80 | |||||||||
4 | Lenette Nielsen | 1997 | 490 | 31.23 | 1:04.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.08 | |||||||||
5 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 424 | 32.13 | 1:07.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.83 | |||||||||
6 | Camilla Outzen | 2000 | 414 | 31.85 | 1:08.28 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:08.64 | |||||||||
7 | Sarah D. Nielsen | 1999 | 345 | 34.50 | 1:12.53 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:12.78 | |||||||||
8 | Emma Steen | 2000 | 318 | 35.81 | 1:14.55 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:13.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Bundgaard | 2007 | 101 | 47.72 | 1:36.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Magnus Skiveren | 2007 | DSQ | Går på bunden | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:45.50 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 205 | 36.98 | 1:16.17 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.25 | |||||||||
2 | Elmer Oosterhof | 2005 | 170 | 37.31 | 1:21.10 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:28.13 | |||||||||
3 | Philip Bendtsen | 2005 | 151 | 40.16 | 1:24.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:37.52 | |||||||||
4 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 150 | 39.36 | 1:24.43 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:22.90 | |||||||||
5 | Eigil Midboe Skou | 2006 | 126 | 40.44 | 1:29.61 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:38.27 | |||||||||
6 | Asbjørn Vandkjær | 2006 | 126 | 42.76 | 1:29.64 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:50.03 | |||||||||
7 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 112 | 43.39 | 1:33.04 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:46.79 | |||||||||
8 | Mathias Johansen | 2005 | 107 | 42.05 | 1:34.62 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:35.93 | |||||||||
9 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 99 | 44.72 | 1:37.03 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Magnus Horsbøll | 2005 | 94 | 44.25 | 1:38.55 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:41.50 | |||||||||
11 | Jakob Thomsen | 2006 | 94 | 44.72 | 1:38.63 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:31.93 | |||||||||
12 | Mikkel Laulund | 2006 | 92 | 46.61 | 1:39.33 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:54.23 | |||||||||
13 | Frederik Jørgensen | 2006 | 92 | 46.43 | 1:39.36 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:54.50 | |||||||||
14 | Claes Stenger | 2005 | 76 | 48.65 | 1:45.95 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 64 | 50.30 | 1:52.22 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:02.10 | |||||||||
16 | Malthe Melgaard Jensen | 2005 | 63 | 52.47 | 1:52.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:48.26 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 334 | 31.45 | 1:04.73 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:07.32 | |||||||||
2 | Niklas Højbjerg | 2003 | 334 | 31.48 | 1:04.75 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.87 | |||||||||
3 | Nikolai Sander | 2003 | 328 | 30.36 | 1:05.15 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:03.64 | |||||||||
4 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 308 | 31.13 | 1:06.53 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:21.26 | |||||||||
5 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 288 | 33.02 | 1:08.03 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:07.93 | |||||||||
6 | Oliver Pedersen | 2003 | 268 | 34.21 | 1:09.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
7 | Jeppe Egholm | 2003 | 230 | 35.80 | 1:13.26 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:25.87 | |||||||||
8 | Frederik P Justesen | 2003 | 204 | 36.36 | 1:16.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.96 | |||||||||
9 | Victor Haunstrup | 2003 | 185 | 36.48 | 1:18.73 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.22 | |||||||||
10 | Nikolaj Jensen | 2004 | 167 | 38.35 | 1:21.48 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:23.77 | |||||||||
11 | Jens Mejdahl Christensen | 2003 | 160 | 39.59 | 1:22.64 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:38.67 | |||||||||
12 | Mathias Madsen | 2004 | 146 | 39.81 | 1:25.27 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:30.50 | |||||||||
13 | Tobias B. Lauridsen | 2004 | 144 | 41.64 | 1:25.55 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:25.05 | |||||||||
14 | Mark Pørtner Christensen | 2003 | 138 | 41.07 | 1:26.90 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:24.56 | |||||||||
15 | Alexander Gislund | 2003 | 134 | 41.54 | 1:27.74 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:34.95 | |||||||||
16 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 126 | 41.81 | 1:29.48 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:34.72 | |||||||||
17 | Kristian Jensen | 2004 | 123 | 44.03 | 1:30.25 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:45.69 | |||||||||
18 | Sebastian Jacobsen | 2003 | 98 | 46.69 | 1:37.27 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:56.48 | |||||||||
19 | August Herman Wisholm | 2004 | 71 | 47.82 | 1:48.40 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:39.24 | |||||||||
- | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:34.15 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 422 | 29.17 | 59.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 59.75 | |||||||||
2 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 416 | 28.96 | 1:00.19 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:02.91 | |||||||||
3 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 354 | 30.23 | 1:03.52 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:03.04 | |||||||||
4 | Nicklas Pedersen | 2001 | 352 | 30.42 | 1:03.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.69 | |||||||||
5 | Nicklas M Jensen | 2001 | 330 | 31.00 | 1:04.97 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:05.93 | |||||||||
6 | Jens Kristian Jensen | 2001 | 324 | 31.77 | 1:05.42 | |||||
Svømmeklubben Rask | 1:08.94 | |||||||||
7 | Victor Doré Hansen | 2001 | 323 | 30.88 | 1:05.44 | |||||
Hadsund Svømmeklub | 1:11.71 | |||||||||
8 | Magnus Anderson | 2002 | 306 | 31.64 | 1:06.62 | |||||
Svømmeklubben Rask | 1:15.79 | |||||||||
9 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 298 | 32.10 | 1:07.26 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:05.30 | |||||||||
10 | Mads B Jensen | 2002 | 279 | 32.77 | 1:08.75 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:15.51 | |||||||||
11 | Matias Kjær | 2002 | 269 | 32.64 | 1:09.54 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:07.14 | |||||||||
12 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 230 | 35.82 | 1:13.32 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:16.41 | |||||||||
13 | Jonas D. Nielsen | 2002 | 225 | 35.23 | 1:13.80 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:19.13 | |||||||||
13 | Tim Groen | 2001 | 225 | 34.80 | 1:13.80 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:11.75 | |||||||||
15 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 219 | 36.13 | 1:14.52 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:14.15 | |||||||||
16 | Mathias Graven | 2001 | 174 | 35.97 | 1:20.45 | |||||
Sindal Svømmeforening | 1:20.60 | |||||||||
17 | Nikolaj Thuesen | 2001 | 169 | 37.10 | 1:21.15 | |||||
Svømmeklubben Rask | 1:33.97 | |||||||||
18 | Asger Krage Dreier | 2002 | 130 | 40.48 | 1:28.64 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:35.50 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Lerche | 1999 | 556 | 26.60 | 54.62 | |||||
Aars Svømmeklub | 54.19 | |||||||||
2 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 460 | 27.65 | 58.19 | |||||
Aars Svømmeklub | 56.74 | |||||||||
3 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 436 | 28.26 | 59.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.07 | |||||||||
4 | Scott Stegenborg | 2000 | 419 | 28.21 | 1:00.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.61 | |||||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 399 | 29.41 | 1:01.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.63 | |||||||||
6 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 397 | 29.86 | 1:01.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.32 | |||||||||
7 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 397 | 29.10 | 1:01.14 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:00.50 | |||||||||
8 | Simon Andersen | 2000 | 330 | 30.92 | 1:04.97 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 59.25 | |||||||||
9 | Mikkel Bloch | 1996 | 145 | 38.87 | 1:25.51 | |||||
Svømmeklubben Rask | 1:17.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Aia Caroline Abel | 2006 | 225 | 1:30.99 | 3:10.34 | 4:50.83 | 6:31.31 | 13:07.41 | ||
Svømmeklubben Søhesten | 17:20.92 | 8:14.35 | 9:54.46 | 11:34.99 | ||||||
2 | Ida Rønnow | 2006 | 193 | 1:35.50 | 3:22.25 | 5:07.10 | 6:54.38 | 13:48.50 | ||
Aabybro Idrætsforening | 8:41.63 | 10:29.59 | 12:14.47 | |||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Signe Thomsen | 2003 | 377 | 1:15.31 | 2:37.73 | 4:01.90 | 5:25.85 | 11:03.28 | ||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 11:05.22 | 6:50.97 | 8:16.27 | 9:40.09 | ||||||
2 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 283 | 1:25.05 | 2:57.28 | 4:29.92 | 6:03.11 | 12:10.04 | ||
Svømmeklubben Søhesten | 14:32.75 | 7:36.85 | 9:10.65 | 10:43.31 | ||||||
3 | Amelie Thordal | 2003 | 263 | 1:27.68 | 3:04.89 | 4:40.58 | 6:17.34 | 12:28.12 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 13:35.42 | 7:53.11 | 9:27.22 | 10:59.69 | ||||||
4 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 214 | 1:33.61 | 3:15.92 | 4:58.43 | 6:41.30 | 13:21.10 | ||
Svømmeklubben Søhesten | 14:20.60 | 8:22.80 | 10:04.90 | 11:46.45 | ||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Babette Thordal | 2001 | 315 | 1:23.45 | 2:53.73 | 4:25.16 | 5:56.21 | 11:44.11 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 7:24.84 | 8:52.89 | 10:21.32 | |||||||
2 | Josefine Weiergang | 2002 | 313 | 1:21.90 | 2:51.40 | 4:20.98 | 5:50.50 | 11:45.57 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 7:20.37 | 8:51.26 | 10:19.86 | |||||||
3 | Sofie M. Christensen | 2002 | 215 | 1:32.95 | 3:15.68 | 4:57.68 | 6:40.37 | 13:19.18 | ||
Svømmeklubben Søhesten | 13:25.89 | 8:21.55 | 10:03.08 | 11:43.30 | ||||||
Løb 30, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Martha Moeslund | 1998 | 503 | 1:09.77 | 2:24.73 | 3:40.63 | 4:56.89 | 10:02.70 | ||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 10:05.20 | 6:13.52 | 7:30.71 | 8:47.75 | ||||||
2 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 468 | 1:11.89 | 2:28.44 | 3:46.78 | 5:04.95 | 10:17.33 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 10:39.40 | 6:23.29 | 7:41.74 | 9:00.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 13:35 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 31, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Christian Kornum | 2003 | 378 | 1:12.64 | 2:30.46 | 3:48.60 | 5:06.19 | 10:12.88 | ||
Svømmeklubben Nord | 10:45.45 | 6:25.25 | 7:45.00 | 9:02.93 | ||||||
2 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 311 | 1:14.64 | 2:36.49 | 3:59.53 | 5:22.88 | 10:53.92 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 11:26.45 | 6:45.30 | 8:09.20 | 9:32.65 | ||||||
3 | Jonas Abildgaard | 2003 | 212 | 1:27.06 | 3:00.70 | 4:35.96 | 6:11.36 | 12:23.20 | ||
Aabybro Idrætsforening | 13:37.42 | 7:46.51 | 9:20.84 | 10:54.03 | ||||||
4 | Jens Mejdahl Christensen | 2003 | 187 | 1:31.22 | 3:07.73 | 4:47.05 | 6:24.68 | 12:54.47 | ||
Svømmeklubben Søhesten | 14:15.38 | 8:03.32 | 9:41.71 | 11:20.38 | ||||||
5 | Andreas Christensen | 2003 | 178 | 1:32.25 | 3:10.94 | 4:51.17 | 6:32.87 | 13:08.04 | ||
Svømmeklubben Søhesten | 15:26.98 | 8:16.40 | 9:57.54 | 11:34.11 | ||||||
Løb 31, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 375 | 1:11.73 | 2:29.86 | 3:48.22 | 5:05.89 | 10:14.69 | ||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 11:22.32 | 6:24.50 | 7:43.64 | 9:02.35 | ||||||
2 | Nicklas M Jensen | 2001 | 330 | 1:11.96 | 2:30.69 | 3:50.17 | 5:12.24 | 10:41.54 | ||
Aabybro Idrætsforening | 10:30.52 | 6:35.91 | 7:59.01 | 9:21.98 | ||||||
3 | Rasmus Konnerup | 2001 | 270 | 1:19.75 | 2:48.66 | 4:17.42 | 5:45.52 | 11:25.43 | ||
Hadsund Svømmeklub | 12:16.32 | 7:13.93 | 8:42.15 | 10:07.49 | ||||||
4 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 211 | 1:27.66 | 3:05.01 | 4:40.06 | 6:14.72 | 12:24.16 | ||
Svømmeklubben Søhesten | 14:32.75 | 7:49.24 | 9:23.98 | 10:57.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Christiansen | 2007 | 86 | 59.57 | 2:04.36 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Patricia Nættermann | 2007 | DSQ | Ej forts. bev 75m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:57.34 | |||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 355 | 38.27 | 1:17.69 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:15.77 | |||||||||
2 | Kristine Vestergaard | 2005 | 272 | 41.14 | 1:24.84 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:48.56 | |||||||||
3 | Stine Mejdahl | 2005 | 227 | 43.23 | 1:30.08 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:42.00 | |||||||||
4 | Matilde Thirup | 2005 | 203 | 45.54 | 1:33.54 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:47.20 | |||||||||
5 | Clara Berendt Nørgaard | 2005 | 200 | 45.11 | 1:34.08 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:45.30 | |||||||||
6 | Josefine Høgh | 2005 | 193 | 47.46 | 1:35.16 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:38.86 | |||||||||
7 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | 178 | 46.74 | 1:37.78 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:42.40 | |||||||||
8 | Zenia Christensen | 2005 | 164 | 49.62 | 1:40.34 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:39.06 | |||||||||
9 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 162 | 50.20 | 1:40.93 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:44.73 | |||||||||
10 | Sofia Jørgensen | 2006 | 131 | 53.78 | 1:48.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:54.22 | |||||||||
- | Beate Christensen | 2005 | DSQ | Maveliggende 23m | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 2:24.07 | |||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 336 | 38.91 | 1:19.11 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:20.20 | |||||||||
2 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 318 | 39.95 | 1:20.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.94 | |||||||||
3 | Victoria Bjerre | 2003 | 315 | 38.93 | 1:20.82 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:20.65 | |||||||||
4 | Emma Jensen | 2003 | 273 | 41.79 | 1:24.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:28.83 | |||||||||
5 | Linea Sørensen | 2004 | 253 | 41.82 | 1:26.97 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:27.18 | |||||||||
6 | Maja M S Sørensen | 2004 | 252 | 43.00 | 1:27.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.42 | |||||||||
7 | Louise Høeg | 2003 | 201 | 45.78 | 1:33.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.43 | |||||||||
8 | Emma Bojesen | 2004 | 185 | 46.12 | 1:36.57 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:40.20 | |||||||||
9 | Laura Katrine Dalsgaard | 2004 | 167 | 47.87 | 1:39.79 | |||||
Hadsund Svømmeklub | 1:42.55 | |||||||||
10 | Sarah Borup | 2004 | 125 | 55.12 | 1:49.98 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:05.30 | |||||||||
11 | Katrine Anderson | 2003 | 124 | 1:50.33 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
12 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 101 | 1:01.02 | 1:57.93 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:58.21 | |||||||||
- | Sarah Brix | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:34.13 | |||||||||
- | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | DSQ | Ej forts bev 25m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.59 | |||||||||
- | Lærke Asmussen | 2003 | DSQ | Ej berø 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.95 | |||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nete Lund Madsen | 2001 | 467 | 35.08 | 1:10.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
2 | Mary Hole | 2001 | 446 | 36.09 | 1:11.98 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
3 | Cecilie V Jensen | 2002 | 402 | 36.61 | 1:14.53 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.46 | |||||||||
4 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 368 | 37.50 | 1:16.75 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:14.20 | |||||||||
5 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 339 | 39.02 | 1:18.91 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.83 | |||||||||
6 | Nadia Burholt | 2002 | 309 | 40.77 | 1:21.39 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:36.25 | |||||||||
7 | Cecilie Prior | 2002 | 252 | 43.02 | 1:27.05 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:26.31 | |||||||||
8 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 251 | 42.24 | 1:27.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.33 | |||||||||
9 | Karoline Toftelund | 2001 | 246 | 43.07 | 1:27.71 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:27.41 | |||||||||
10 | Louise Hove | 2002 | 224 | 45.58 | 1:30.60 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:33.90 | |||||||||
11 | Signe Møller Winther | 2002 | 136 | 53.72 | 1:46.90 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:55.98 | |||||||||
- | Anna Andreasen | 2001 | DSQ | Svøm på mave 75m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:52.43 | |||||||||
- | Freya Kobber Nielsen | 2001 | DSQ | Ej forts bev 50m | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:33.75 | |||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | 431 | 35.84 | 1:12.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.08 | |||||||||
2 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 401 | 36.60 | 1:14.57 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.12 | |||||||||
3 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 324 | 38.34 | 1:20.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:05 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Bundgaard | 2007 | 96 | 52.72 | 1:46.81 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Magnus Skiveren | 2007 | 75 | 55.56 | 1:55.57 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:58.78 | |||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 177 | 43.97 | 1:27.09 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:28.41 | |||||||||
2 | Philip Bendtsen | 2005 | 116 | 49.77 | 1:40.16 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:52.89 | |||||||||
3 | Jakob Thomsen | 2006 | 110 | 50.36 | 1:41.90 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:45.34 | |||||||||
4 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 104 | 51.82 | 1:44.02 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:42.62 | |||||||||
5 | Asbjørn Vandkjær | 2006 | 84 | 56.03 | 1:51.35 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:52.13 | |||||||||
6 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 69 | 59.67 | 1:58.83 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:59.69 | |||||||||
- | Frederik Jørgensen | 2006 | DSQ | ej fortsat bev 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:58.61 | |||||||||
- | Malthe Melgaard Jensen | 2005 | DSQ | ej fort bev 50m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:11.05 | |||||||||
- | Mikkel Laulund | 2006 | DSQ | svøm på mave 25m | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 2:03.14 | |||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niklas Højbjerg | 2003 | 254 | 37.13 | 1:17.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.26 | |||||||||
2 | Oscar Pedersen | 2004 | 248 | 36.78 | 1:17.81 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.32 | |||||||||
3 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 228 | 39.86 | 1:20.02 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:21.48 | |||||||||
4 | Oliver Pedersen | 2003 | 219 | 41.51 | 1:21.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.76 | |||||||||
5 | Marcus Albæk | 2004 | 176 | 42.28 | 1:27.19 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:27.38 | |||||||||
6 | Kris Jensen | 2004 | 164 | 44.06 | 1:29.26 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:27.01 | |||||||||
7 | Frederik Gislund | 2003 | 118 | 50.12 | 1:39.61 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:51.73 | |||||||||
8 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 116 | 49.00 | 1:40.13 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:43.97 | |||||||||
9 | Mark Pørtner Christensen | 2003 | 115 | 1:40.35 | 1:40.35 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Jacobsen | 2003 | 98 | 51.52 | 1:45.95 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:59.36 | |||||||||
11 | Kristian Jensen | 2004 | 88 | 1:49.74 | 1:49.74 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 21:03.69 | |||||||||
- | Andreas Christensen | 2003 | DSQ | ej fortsat bev 50m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:55.89 | |||||||||
- | Frederik P Justesen | 2003 | DSQ | svøm på mave 50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.36 | |||||||||
- | Kristian B. Rasmussen | 2003 | DSQ | ej fort bev 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.51 | |||||||||
- | Nikolaj Jensen | 2004 | DSQ | svøm på mave 24m | ||||||
Aars Svømmeklub | 1:47.68 | |||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Pedersen | 2001 | 278 | 35.78 | 1:14.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.61 | |||||||||
2 | Rasmus Konnerup | 2001 | 249 | 38.50 | 1:17.72 | |||||
Hadsund Svømmeklub | 1:22.14 | |||||||||
3 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 215 | 38.68 | 1:21.61 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.45 | |||||||||
4 | Magnus Anderson | 2002 | 181 | 1:26.47 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 1:38.13 | |||||||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Lerche | 1999 | 493 | 30.60 | 1:01.90 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:03.61 | |||||||||
2 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 375 | 33.17 | 1:07.80 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:10.36 | |||||||||
3 | Benjamin Jørgensen | 1996 | 334 | 33.29 | 1:10.47 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:10.68 | |||||||||
4 | Kristian Berthelsen | 1999 | 330 | 34.28 | 1:10.76 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:08.58 | |||||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 325 | 34.20 | 1:11.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
6 | Scott Stegenborg | 2000 | 323 | 33.74 | 1:11.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.51 | |||||||||
7 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 255 | 38.20 | 1:17.08 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:15.08 | |||||||||
8 | Rasmus Grøn | 1999 | 148 | 44.68 | 1:32.47 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:39.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:34 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | 61 | 1:01.89 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:20.02 | |||||||||
2 | Astrid O. Thomassen | 2007 | 48 | 1:06.81 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | DSQ | Brystben | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:25.96 | |||||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 354 | 34.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.20 | |||||||||
2 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 178 | 43.29 | ||||||
Brønderslev SK08 | 42.39 | |||||||||
3 | Signe Gade | 2005 | 175 | 43.53 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 49.19 | |||||||||
4 | Matilde Thirup | 2005 | 169 | 44.06 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 47.80 | |||||||||
5 | Mie Asmussen | 2005 | 162 | 44.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 52.06 | |||||||||
6 | Maja Bech Færløv Andersen | 2005 | 139 | 46.97 | ||||||
Hadsund Svømmeklub | 48.12 | |||||||||
7 | Aia Caroline Abel | 2006 | 130 | 48.08 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 48.57 | |||||||||
8 | Clara Berendt Nørgaard | 2005 | 126 | 48.60 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 47.90 | |||||||||
9 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 121 | 49.23 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:00.56 | |||||||||
10 | Ida Rønnow | 2006 | 114 | 50.18 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 48.73 | |||||||||
11 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 100 | 52.44 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Hannah Vixø Momme | 2005 | 94 | 53.55 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 55.60 | |||||||||
13 | Selma Tram | 2005 | 82 | 56.10 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Sara Kokholm | 2005 | 77 | 57.16 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 56.02 | |||||||||
15 | Marie Albæk | 2005 | 77 | 57.21 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 56.92 | |||||||||
16 | Frida Juliansdottir | 2005 | 61 | 1:01.80 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
17 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | 52 | 1:05.11 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
18 | Silje Juul Sundvall | 2005 | 51 | 1:05.71 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Sofie Maarbjerg Toft | 2006 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 56.33 | |||||||||
- | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | DSQ | Asym arm v 40m | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 47.03 | |||||||||
- | Sofie Kielgast Lauritsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 48.01 | |||||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 394 | 33.24 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.37 | |||||||||
2 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 287 | 36.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.90 | |||||||||
3 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 273 | 37.55 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.19 | |||||||||
4 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 221 | 40.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.86 | |||||||||
5 | Mathilde Julius | 2003 | 202 | 41.52 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Allie Brandt | 2004 | 196 | 41.97 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 42.04 | |||||||||
7 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 96 | 53.12 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 54.86 | |||||||||
- | Emma Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.50 | |||||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mary Hole | 2001 | 505 | 30.61 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
2 | Maria Kornum | 2001 | 376 | 33.75 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.53 | |||||||||
3 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 316 | 35.79 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.92 | |||||||||
4 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 275 | 37.47 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.47 | |||||||||
5 | Sara Falch | 2002 | 265 | 37.91 | ||||||
Aars Svømmeklub | 37.83 | |||||||||
6 | Karen Pedersen | 2002 | 189 | 42.48 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 43.65 | |||||||||
7 | Sofie Horsbøll | 2002 | 163 | 44.62 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 44.90 | |||||||||
8 | Johanne Severinsen | 2001 | 161 | 44.74 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 506 | 30.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.71 | |||||||||
2 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 460 | 31.57 | ||||||
Aars Svømmeklub | 30.20 | |||||||||
3 | Martha Moeslund | 1998 | 451 | 31.77 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.69 | |||||||||
4 | Anne G. Nielsen | 1999 | 429 | 32.31 | ||||||
Aars Svømmeklub | 33.32 | |||||||||
5 | Johanne Hole | 2000 | 414 | 32.69 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 34.50 | |||||||||
6 | Lenette Nielsen | 1997 | 393 | 33.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.08 | |||||||||
7 | Maria Andreasen | 1994 | 197 | 41.85 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 39.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 35, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Bendtsen | 2005 | 90 | 48.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.79 | |||||||||
2 | Magnus Horsbøll | 2005 | 83 | 49.97 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 53.70 | |||||||||
3 | Elmer Oosterhof | 2005 | 63 | 54.76 | ||||||
Aars Svømmeklub | 51.32 | |||||||||
4 | Asbjørn Vandkjær | 2006 | 55 | 57.21 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:04.52 | |||||||||
- | Eigil Midboe Skou | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | DSQ | Brystben 50m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Løb 35, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikolai Sander | 2003 | 337 | 31.31 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.51 | |||||||||
2 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 284 | 33.15 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.70 | |||||||||
3 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 266 | 33.89 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 42.64 | |||||||||
4 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 248 | 34.66 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.35 | |||||||||
5 | Jeppe Egholm | 2003 | 234 | 35.36 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 48.10 | |||||||||
6 | Jacob Toft | 2003 | 225 | 35.81 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 34.84 | |||||||||
7 | Oscar Pedersen | 2004 | 212 | 36.52 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.62 | |||||||||
8 | Kris Jensen | 2004 | 157 | 40.41 | ||||||
Aars Svømmeklub | 40.09 | |||||||||
9 | Victor Haunstrup | 2003 | 119 | 44.20 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 44.36 | |||||||||
10 | Nikolaj Jensen | 2004 | 106 | 45.94 | ||||||
Aars Svømmeklub | 50.55 | |||||||||
11 | Frederik Gislund | 2003 | 78 | 50.97 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 55.05 | |||||||||
12 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 66 | 53.90 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 46.39 | |||||||||
- | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 58.94 | |||||||||
- | Mathias Madsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 52.90 | |||||||||
Løb 35, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 438 | 28.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.30 | |||||||||
2 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 379 | 30.12 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 31.94 | |||||||||
3 | Jens Kristian Jensen | 2001 | 328 | 31.60 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 33.45 | |||||||||
4 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 315 | 32.03 | ||||||
Aars Svømmeklub | 33.03 | |||||||||
5 | Søren Clement Juhl Hansen | 2001 | 238 | 35.16 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.94 | |||||||||
6 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 233 | 35.41 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.39 | |||||||||
7 | Anders Mikkelsen | 2001 | 201 | 37.20 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 49.47 | |||||||||
8 | Victor Doré Hansen | 2001 | 198 | 37.38 | ||||||
Hadsund Svømmeklub | 41.53 | |||||||||
9 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 150 | 41.02 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 43.56 | |||||||||
10 | Tim Groen | 2001 | 127 | 43.32 | ||||||
Aars Svømmeklub | 47.31 | |||||||||
11 | Asger Krage Dreier | 2002 | 90 | 48.57 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 35, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 604 | 25.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 24.62 | |||||||||
2 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 441 | 28.62 | ||||||
Aars Svømmeklub | 28.02 | |||||||||
3 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 438 | 28.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.75 | |||||||||
4 | Scott Stegenborg | 2000 | 408 | 29.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.13 | |||||||||
5 | Simon Andersen | 2000 | 387 | 29.91 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.02 | |||||||||
6 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 369 | 30.37 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 30.29 | |||||||||
7 | Kristian Berthelsen | 1999 | 356 | 30.74 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 28.73 | |||||||||
8 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 351 | 30.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:51 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:23 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 358 | 38.99 | 1:22.06 | 2:12.85 | 2:51.52 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:47.84 | |||||||||
2 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 222 | 47.55 | 1:38.25 | 2:36.47 | 3:21.20 | |||
Brønderslev SK08 | 3:26.29 | |||||||||
3 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 186 | 52.16 | 1:43.74 | 2:46.76 | 3:33.43 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:34.03 | |||||||||
4 | Aia Caroline Abel | 2006 | 166 | 50.51 | 1:44.06 | 2:54.58 | 3:41.46 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:42.27 | |||||||||
- | Therese J Helt | 2006 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Signe Gade | 2005 | DSQ | Ej forts bev 75m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Romanski | 2003 | 427 | 37.14 | 1:18.91 | 2:06.26 | 2:41.73 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:46.63 | |||||||||
2 | Signe Thomsen | 2003 | 418 | 36.45 | 1:18.64 | 2:05.34 | 2:42.98 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:43.91 | |||||||||
3 | Nicoline Dyrman | 2004 | 406 | 35.79 | 1:19.50 | 2:05.53 | 2:44.53 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:52.99 | |||||||||
4 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 372 | 35.67 | 1:20.71 | 2:10.04 | 2:49.33 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:52.67 | |||||||||
5 | Freja Friborg | 2004 | 345 | 35.66 | 1:21.41 | 2:14.46 | 2:53.67 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:57.63 | |||||||||
6 | Sara Bundgaard | 2003 | 333 | 39.72 | 1:26.51 | 2:15.59 | 2:55.64 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:00.61 | |||||||||
7 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 333 | 39.58 | 1:24.73 | 2:16.78 | 2:55.69 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:06.60 | |||||||||
8 | Ida Troldborg | 2003 | 285 | 41.80 | 1:30.12 | 2:21.45 | 3:05.17 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:02.23 | |||||||||
9 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 271 | 40.53 | 1:27.34 | 2:24.13 | 3:08.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:08.57 | |||||||||
10 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 230 | 45.21 | 1:38.58 | 2:35.67 | 3:18.63 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:18.41 | |||||||||
11 | Amelie Thordal | 2003 | 200 | 49.66 | 1:43.45 | 2:41.41 | 3:28.06 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:47.53 | |||||||||
12 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 165 | 48.79 | 1:42.62 | 2:52.74 | 3:42.01 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:36.92 | |||||||||
- | Sille Lindberg | 2003 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 3:28.84 | |||||||||
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 406 | 36.23 | 1:19.54 | 2:10.65 | 2:44.52 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:44.23 | |||||||||
2 | Sofie Aastrup | 2002 | 319 | 38.96 | 1:25.28 | 2:16.18 | 2:58.28 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:03.74 | |||||||||
3 | Josefine Weiergang | 2002 | 305 | 39.14 | 1:24.86 | 2:18.82 | 3:00.90 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Babette Thordal | 2001 | 302 | 40.94 | 1:29.56 | 2:19.96 | 3:01.57 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:17.61 | |||||||||
5 | Sofie M. Christensen | 2002 | 241 | 44.23 | 1:32.29 | 2:29.60 | 3:15.79 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:05.72 | |||||||||
6 | Christine Nielsen | 2002 | 197 | 53.26 | 1:44.65 | 2:43.26 | 3:29.11 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:38.77 | |||||||||
- | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:37.53 | |||||||||
- | Emma Rose Treney | 2002 | DSQ | 1 hånd vending 125m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 3:09.14 | |||||||||
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Steen | 2000 | 259 | 44.31 | 1:32.27 | 2:29.40 | 3:11.11 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 3:12.39 | |||||||||
- | Sarah D. Nielsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aars Svømmeklub | 2:53.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 16:23 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 37, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valentin Thordal | 2005 | 187 | 45.08 | 1:35.11 | 2:29.17 | 3:11.41 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:15.26 | |||||||||
2 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 133 | 55.60 | 1:50.53 | 2:49.27 | 3:34.25 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 112 | 51.28 | 1:47.07 | 2:55.57 | 3:46.77 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 37, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Kornum | 2003 | 388 | 33.05 | 1:12.15 | 1:55.08 | 2:30.30 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:29.81 | |||||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 339 | 34.39 | 1:12.38 | 2:01.78 | 2:37.15 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:34.22 | |||||||||
3 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 306 | 34.70 | 1:17.36 | 2:06.86 | 2:42.58 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:51.97 | |||||||||
4 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 273 | 38.54 | 1:24.05 | 2:09.89 | 2:48.87 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:57.23 | |||||||||
5 | Kris Jensen | 2004 | 183 | 43.19 | 1:35.44 | 2:29.94 | 3:12.96 | |||
Aars Svømmeklub | 3:19.53 | |||||||||
6 | Jonas Abildgaard | 2003 | 180 | 48.25 | 1:36.99 | 2:33.62 | 3:14.09 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:21.57 | |||||||||
7 | Frederik Gislund | 2003 | 132 | 52.02 | 1:51.79 | 2:52.09 | 3:35.12 | |||
Svømmeklubben Nejst | 4:23.24 | |||||||||
Løb 37, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 420 | 31.58 | 1:08.85 | 1:53.18 | 2:26.34 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:30.05 | |||||||||
2 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 367 | 32.02 | 1:11.51 | 1:59.28 | 2:33.07 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:35.84 | |||||||||
3 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 328 | 33.48 | 1:12.09 | 2:03.42 | 2:38.88 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:51.69 | |||||||||
4 | David Johansen | 2001 | 304 | 35.07 | 1:16.23 | 2:08.85 | 2:42.95 | |||
Svømmeklubben Søhesten | 2:41.38 | |||||||||
5 | Nicklas Pedersen | 2001 | 296 | 33.12 | 1:14.28 | 2:05.68 | 2:44.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:47.16 | |||||||||
6 | Rasmus Konnerup | 2001 | 277 | 34.60 | 1:18.67 | 2:10.81 | 2:48.04 | |||
Hadsund Svømmeklub | 3:02.02 | |||||||||
7 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 269 | 36.32 | 1:22.82 | 2:13.41 | 2:49.71 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:09.62 | |||||||||
8 | Mads B Jensen | 2002 | 245 | 38.37 | 1:21.00 | 2:13.77 | 2:55.19 | |||
Brønderslev SK08 | 2:59.45 | |||||||||
9 | Tim Groen | 2001 | 168 | 47.10 | 1:41.43 | 2:37.65 | 3:18.31 | |||
Aars Svømmeklub | 3:27.61 | |||||||||
- | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | DSQ | Asyn. ben 100-150m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 3:36.58 | |||||||||
Løb 37, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hugin Juliansson | 2000 | 400 | 30.60 | 1:10.37 | 1:54.34 | 2:28.71 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:37.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 38, 4X100m Indv. Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Aalborg Damer 1 | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 4:49.38 | ||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 33.35 | 1:14.50 | 1:14.50 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 31.71 | 1:07.60 | 2:22.10 | ||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 33.30 | 1:12.80 | 3:34.90 | ||||||
Nete Lund Madsen | 2001 | 35.09 | 1:14.48 | 4:49.38 | ||||||
2 | Smuts Ladies | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 5:10.35 | ||||||
Fenja Romanski | 2005 | 37.91 | 1:21.05 | 1:21.05 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 36.89 | 1:18.78 | 2:39.83 | ||||||
Martha Moeslund | 1998 | 31.72 | 1:12.01 | 3:51.84 | ||||||
Signe Thomsen | 2003 | 35.51 | 1:18.51 | 5:10.35 | ||||||
3 | Pingvinen Gr.1,#1 | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:14.41 | ||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 35.19 | 1:14.36 | 1:14.36 | ||||||
Camilla Outzen | 2000 | 36.41 | 1:18.74 | 2:33.10 | ||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 37.18 | 1:19.26 | 3:52.36 | ||||||
Babette Thordal | 2001 | 40.20 | 1:22.05 | 5:14.41 | ||||||
4 | Pingvinen Gr.2,#1 | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:17.34 | ||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 35.91 | 1:18.27 | 1:18.27 | ||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 37.30 | ||||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 3:14.71 | 3:57.63 | 3:57.63 | ||||||
Freja Friborg | 2004 | 35.81 | 1:19.71 | 5:17.34 | ||||||
5 | Super Grils | 1999 | Aars Svømmeklub | 5:22.79 | ||||||
Sarah D. Nielsen | 1999 | 39.84 | 1:24.75 | 1:24.75 | ||||||
Sara Falch | 2002 | 40.19 | 1:28.18 | 2:52.93 | ||||||
Anne G. Nielsen | 1999 | 33.32 | 1:13.28 | 4:06.21 | ||||||
Kathrin B. Poulsen | 2000 | 34.20 | 1:16.58 | 5:22.79 | ||||||
6 | S68-1 | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 5:28.26 | ||||||
Lærke Asmussen | 2003 | 37.50 | 1:23.43 | 1:23.43 | ||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 40.82 | 1:24.26 | 2:47.69 | ||||||
Cecilie V Jensen | 2002 | 39.11 | 1:23.53 | 4:11.22 | ||||||
Maiken Kjærsgaard | 2002 | 35.58 | 1:17.04 | 5:28.26 | ||||||
7 | Aaby Chemical Carrots | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 5:33.04 | ||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 37.28 | 1:19.71 | 1:19.71 | ||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 40.37 | 1:27.28 | 2:46.99 | ||||||
Julie Heby Kanstrup | 2002 | 40.02 | 1:29.37 | 4:16.36 | ||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 34.16 | 1:16.68 | 5:33.04 | ||||||
8 | Pingvinen Gr.2,#2 | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:53.39 | ||||||
Josefine Weiergang | 2002 | 38.39 | 1:23.80 | 1:23.80 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 40.58 | 1:27.03 | 2:50.83 | ||||||
Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 38.51 | 1:25.82 | 4:16.65 | ||||||
Amelie Thordal | 2003 | 46.21 | 1:36.74 | 5:53.39 | ||||||
9 | Søhestens Tøser 1 | 2000 | Svømmeklubben Søhesten | 5:57.45 | ||||||
Sofie M. Christensen | 2002 | 42.33 | 1:33.46 | 1:33.46 | ||||||
Sandra Søborg Pedersen | 2002 | 39.87 | 1:26.21 | 2:59.67 | ||||||
Emma Steen | 2000 | 41.95 | 1:31.28 | 4:30.95 | ||||||
Nadia Burholt | 2002 | 39.56 | 1:26.50 | 5:57.45 | ||||||
10 | S68-3 | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 6:13.22 | ||||||
Mie Asmussen | 2005 | 43.44 | 1:35.01 | 1:35.01 | ||||||
Josefine Høgh | 2005 | 46.33 | 1:43.62 | 3:18.63 | ||||||
Signe Gade | 2005 | 44.40 | 1:34.85 | 4:53.48 | ||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 36.42 | 1:19.74 | 6:13.22 | ||||||
11 | Søhestens Tøser 2 | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 6:24.66 | ||||||
Mille Fischer Hovalt | 2004 | 45.90 | 1:33.71 | 1:33.71 | ||||||
Cecilie Prior | 2002 | 44.31 | 1:33.81 | 3:07.52 | ||||||
Christine Nielsen | 2002 | 47.75 | 1:39.19 | 4:46.71 | ||||||
Josephine Christensen | 2004 | 48.79 | 1:37.95 | 6:24.66 | ||||||
12 | Søhestens Tøser 3 | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 6:28.84 | ||||||
Aia Caroline Abel | 2006 | 48.20 | 1:45.61 | 1:45.61 | ||||||
Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 47.72 | 1:41.77 | 3:27.38 | ||||||
Karen Pedersen | 2002 | 44.32 | 2:14.86 | 5:42.24 | ||||||
Karoline Toftelund | 2001 | 46.60 | 46.60 | 6:28.84 | ||||||
13 | Pingvinen Gr.3,#1 | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:50.86 | ||||||
Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 47.78 | 1:44.16 | 1:44.16 | ||||||
Linea Lodberg Klein | 2005 | 50.14 | 1:41.34 | 3:25.50 | ||||||
Hannah Vixø Momme | 2005 | 49.46 | 1:46.37 | 5:11.87 | ||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 46.55 | 1:38.99 | 6:50.86 | ||||||
- | S68-2 | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Aabybro Fantastic 4 | 2003 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | 1 hånd i vend 275m | |||||
Ida Troldborg | 2003 | 41.17 | 1:26.23 | 1:26.23 | ||||||
Ida Rønnow | 2006 | 46.59 | 1:40.29 | 3:06.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 39, 4X100m Indv Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68-2 | 2005 | 7:23.28 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Philip Bendtsen | 2005 | 49.69 | 1:43.30 | 1:43.30 | ||||||
Malthe Melgaard Jensen | 2005 | 1:01.69 | 2:05.10 | 3:48.40 | ||||||
Sebastian Dalgaard | 2005 | 47.20 | 1:46.86 | 5:35.26 | ||||||
Jacob Bundgaard | 2007 | 52.56 | 1:48.02 | 7:23.28 | ||||||
- | Pingvinen Gr.3,#1 | 2005 | DSQ | Crawlben eft ve 350m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:15.00 | |||||||||
William Elliot Lumholtz | 2006 | 50.47 | 1:41.46 | 1:41.46 | ||||||
Valentin Thordal | 2005 | 44.12 | ||||||||
Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 3:54.19 | 4:43.66 | 4:43.66 | ||||||
Løb 39, 4X100m Indv Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | S68-1 | 2001 | 4:46.75 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:36.00 | |||||||||
Kristian B. Rasmussen | 2003 | 32.12 | 1:11.67 | 1:11.67 | ||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 32.11 | 1:11.85 | 2:23.52 | ||||||
Niklas Højbjerg | 2003 | 34.32 | 1:16.48 | 3:40.00 | ||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 30.91 | 1:06.75 | 4:46.75 | ||||||
2 | Pingvinen Gr.2,#2 | 2001 | 5:24.03 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:35.00 | |||||||||
David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 36.93 | 1:18.91 | 1:18.91 | ||||||
Søren Clement Juhl Hansen | 2001 | 35.09 | 1:17.24 | 2:36.15 | ||||||
Malik Lodberg Klein | 2003 | 38.20 | 1:19.62 | 3:55.77 | ||||||
Marcus Albæk | 2004 | 40.20 | 1:28.26 | 5:24.03 | ||||||
3 | Aabybro Mad Tomatoes | 2003 | 5:31.65 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 5:40.00 | |||||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 36.41 | 1:15.85 | 1:15.85 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 39.17 | 1:20.78 | 2:36.63 | ||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 45.35 | 1:32.69 | 4:09.32 | ||||||
Jacob Toft | 2003 | 38.70 | 1:22.33 | 5:31.65 | ||||||
4 | Tonseteam | 2002 | 5:31.66 | |||||||
Aars Svømmeklub | 5:27.00 | |||||||||
Kris Jensen | 2004 | 40.55 | 1:28.26 | 1:28.26 | ||||||
Matias Kjær | 2002 | 38.00 | 1:21.57 | 2:49.83 | ||||||
Magnus Hald | 2002 | 36.90 | 1:20.83 | 4:10.66 | ||||||
Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 35.11 | 1:21.00 | 5:31.66 | ||||||
- | Pingvinen Gr.2,#1 | 2002 | DSQ | afslut på mave 50m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:00.00 | |||||||||
- | Turbo Boys | 2001 | DSQ | Afslut på mave 250m | ||||||
Aars Svømmeklub | 6:43.00 | |||||||||
Tim Groen | 2001 | 45.62 | 1:32.77 | 1:32.77 | ||||||
Elmer Oosterhof | 2005 | 50.06 | 1:42.96 | 3:15.73 | ||||||
Løb 39, 4X100m Indv Medley Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fastboys | 1998 | 4:42.42 | |||||||
Aars Svømmeklub | 4:39.00 | |||||||||
Andreas Rask Sørensen | 1999 | 33.90 | 1:11.74 | 1:11.74 | ||||||
Tobias Vestby Jensen | 2003 | 39.63 | 1:21.50 | 2:33.24 | ||||||
Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 30.17 | 1:06.17 | 3:39.41 | ||||||
Magnus Lerche | 1999 | 28.09 | 1:03.01 | 4:42.42 | ||||||
2 | Aabybro Destroyers | 2000 | 5:02.68 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 4:56.00 | |||||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 33.03 | 1:11.54 | 1:11.54 | ||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 35.81 | 1:22.67 | 2:34.21 | ||||||
Anders Mikkelsen | 2001 | 36.84 | 1:18.09 | 3:52.30 | ||||||
Simon Andersen | 2000 | 31.08 | 1:10.38 | 5:02.68 | ||||||
3 | Pingvinen Gr.1,#1 | 1997 | 5:07.15 | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:45.00 | |||||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 30.92 | 1:11.61 | 1:11.61 | ||||||
Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 29.70 | 1:05.74 | 2:17.35 | ||||||
Hugin Juliansson | 2000 | 32.71 | 1:08.89 | 3:26.24 | ||||||
Eigil Midboe Skou | 2006 | 47.08 | 1:40.91 | 5:07.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 17:36 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 101, 4X50m Fri Mix Masters, Finaler Årg. 0-1992 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Masters Mix 2 | 1964 | 2:03.99 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:57.08 | |||||||||
Britta Amdi | 1979 | 30.28 | 30.28 | |||||||
Kim T. Kristiansen | 1967 | 32.58 | 1:02.86 | |||||||
Klaus Moeslund | 1968 | 30.86 | 1:33.72 | |||||||
Lotte Kobbelgaard | 1964 | 30.27 | 2:03.99 | |||||||
- | Aalborg Masters Mix 3 | 1952 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:59.08 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Aalborg Mix 1 | 1986 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:48.08 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Aalborg Masters Mix 1 | 1986 | DSQ | Forkert 2. svømmer | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:47.08 | |||||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 27.73 | 27.73 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 104, 200m Fly Damer Masters, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Britta Amdi | 1979 | 303 | 35.88 | 1:18.57 | 2:05.89 | 2:58.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:00.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 106, 50m Ryg Damer Masters, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Vingaard Bove | 1980 | 335 | 36.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
Løb 106, 50m Ryg Damer Masters, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Fischer | 1992 | 389 | 35.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 107, 50m Ryg Herrer Masters, Finaler Årg. 0-1967 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bo Damvad | 1967 | 173 | 39.81 | ||||||
Aars Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
2 | Kim T. Kristiansen | 1967 | 133 | 43.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.42 | |||||||||
- | Peter Skibsted | 1965 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.19 | |||||||||
Løb 107, 50m Ryg Herrer Masters, Finaler Årg. 1968-1977 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Enggaard Kristensen | 1977 | 314 | 32.66 | ||||||
Hadsund Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
2 | Klaus Moeslund | 1968 | 168 | 40.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:26 |
Resultat Løb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 109, 400m Fri Herrer Masters, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 333 | 1:13.80 | 2:31.88 | 3:50.26 | 5:05.93 | |||
Aars Svømmeklub | 5:16.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 12:26 |
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 110, 100m IM Damer Masters, Finaler Årg. 0-1967 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lotte Kobbelgaard | 1964 | 354 | 39.61 | 1:20.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.87 | |||||||||
Løb 110, 100m IM Damer Masters, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Vingaard Bove | 1980 | 414 | 36.07 | 1:15.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.48 | |||||||||
2 | Britta Amdi | 1979 | 390 | 35.73 | 1:17.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.90 | |||||||||
Løb 110, 100m IM Damer Masters, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Fischer | 1992 | 413 | 33.98 | 1:16.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 111, 100m IM Herrer Masters, Finaler Årg. 0-1967 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Preben Hansen | 1967 | 237 | 38.69 | 1:21.82 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:14.78 | |||||||||
2 | Kim T. Kristiansen | 1967 | 197 | 39.69 | 1:26.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.08 | |||||||||
3 | Michael Porsmose | 1964 | 187 | 43.62 | 1:28.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.87 | |||||||||
Løb 111, 100m IM Herrer Masters, Finaler Årg. 1968-1977 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Enggaard Kristensen | 1977 | 303 | 32.28 | 1:15.39 | |||||
Hadsund Svømmeklub | 1:14.75 | |||||||||
2 | Klaus Moeslund | 1968 | 219 | 38.89 | 1:23.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 112, 100m Bryst Damer Masters, Finaler Årg. 0-1967 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lotte Kobbelgaard | 1964 | 447 | 39.41 | 1:21.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 113, 100m Bryst Herrer Masters, Finaler Årg. 0-1967 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Michael Porsmose | 1964 | 251 | 41.54 | 1:28.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.18 | |||||||||
Løb 113, 100m Bryst Herrer Masters, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Lisberg | 1986 | 397 | 37.30 | 1:15.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.83 | |||||||||
2 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 390 | 36.60 | 1:16.09 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:16.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 14:34 |
Resultat Løb 114 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 114, 50m Fri Damer Masters, Finaler Årg. 0-1967 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lotte Kobbelgaard | 1964 | 435 | 30.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.57 | |||||||||
- | Kirsten Møller | 1952 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.31 | |||||||||
Løb 114, 50m Fri Damer Masters, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Vingaard Bove | 1980 | 504 | 29.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
- | Britta Amdi | 1979 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.09 | |||||||||
Løb 114, 50m Fri Damer Masters, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Fischer | 1992 | 444 | 30.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:23 |
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 115, 50m Fri Herrer Masters, Finaler Årg. 0-1967 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Preben Hansen | 1967 | 295 | 30.43 | ||||||
Aars Svømmeklub | 29.78 | |||||||||
2 | Bo Damvad | 1967 | 241 | 32.55 | ||||||
Aars Svømmeklub | 32.45 | |||||||||
3 | Kim T. Kristiansen | 1967 | 239 | 32.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.52 | |||||||||
4 | Michael Porsmose | 1964 | 205 | 34.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.80 | |||||||||
5 | Michael Nielsen | 1964 | 197 | 34.78 | ||||||
Aars Svømmeklub | 32.64 | |||||||||
- | Peter Skibsted | 1965 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.72 | |||||||||
Løb 115, 50m Fri Herrer Masters, Finaler Årg. 1968-1977 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Enggaard Kristensen | 1977 | 351 | 28.72 | ||||||
Hadsund Svømmeklub | 30.05 | |||||||||
2 | Klaus Moeslund | 1968 | 259 | 31.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.63 | |||||||||
Løb 115, 50m Fri Herrer Masters, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nils Lundberg | 1988 | 382 | 27.92 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 25.82 | |||||||||
2 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 321 | 29.58 | ||||||
Aars Svømmeklub | 29.23 | |||||||||
- | Johan Lisberg | 1986 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 25.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:37 |
Resultat Løb 118 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 119 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 119, 4X100m Fri Herrer Masters, Finaler Årg. 0-1992 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 09:29 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 120, 200m Fri Damer Masters, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Vingaard Bove | 1980 | 453 | 32.74 | 1:09.45 | 1:46.99 | 2:24.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.03 | |||||||||
2 | Britta Amdi | 1979 | 451 | 33.37 | 1:09.97 | 1:47.52 | 2:24.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:26.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 09:29 |
Resultat Løb 121 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:04 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 121, 200m Fri Herrer Masters, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kim Møller Nielsen | 1992 | Aars Svømmeklub | 33.86 | 1:10.75 | 1:47.91 | 2:23.57 | |||
2 | Michael Porsmose | 1964 | Aalborg Svømmeklub | 37.06 | 1:17.36 | 1:59.91 | 2:43.24 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:04 |
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 122, 50m Bryst Damer Masters, Finaler Årg. 0-1967 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lotte Kobbelgaard | 1964 | 438 | 37.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.70 | |||||||||
Løb 122, 50m Bryst Damer Masters, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Lee Poulsen | 1979 | 320 | 42.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.03 | |||||||||
Løb 122, 50m Bryst Damer Masters, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Fischer | 1992 | 396 | 39.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:14 |
Resultat Løb 123 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 123, 50m Bryst Herrer Masters, Finaler Årg. 0-1967 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jan Harde | 1966 | 243 | 40.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.52 | |||||||||
2 | Kim T. Kristiansen | 1967 | 226 | 41.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.17 | |||||||||
Løb 123, 50m Bryst Herrer Masters, Finaler Årg. 1968-1977 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Klaus Moeslund | 1968 | 200 | 43.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.10 | |||||||||
Løb 123, 50m Bryst Herrer Masters, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Bülow | 1987 | 358 | 35.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.71 | |||||||||
2 | Dan Møller Nielsen | 1988 | 334 | 36.39 | ||||||
Aars Svømmeklub | 35.41 | |||||||||
3 | Nils Lundberg | 1988 | 322 | 36.82 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 124, 100m Fly Damer Masters, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Britta Amdi | 1979 | 384 | 34.11 | 1:15.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 125 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 125, 100m Fly Herrer Masters, Finaler Årg. 0-1967 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin R. Jensen | 1961 | 161 | 41.99 | 1:28.94 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:23.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 127 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 127, 200m Bryst Herrer Masters, Finaler Årg. 0-1967 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Michael Porsmose | 1964 | 240 | 43.51 | 1:32.61 | 2:22.97 | 3:13.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:07.99 | |||||||||
Løb 127, 200m Bryst Herrer Masters, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 378 | 38.62 | 1:20.51 | 2:03.63 | 2:46.52 | |||
Aars Svømmeklub | 2:48.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 128 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 128, 100m Fri Damer Masters, Finaler Årg. 0-1967 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lotte Kobbelgaard | 1964 | 409 | 32.72 | 1:08.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.73 | |||||||||
Løb 128, 100m Fri Damer Masters, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Vingaard Bove | 1980 | 512 | 30.53 | 1:03.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.60 | |||||||||
Løb 128, 100m Fri Damer Masters, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Fischer | 1992 | 436 | 31.40 | 1:07.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 129 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 129, 100m Fri Herrer Masters, Finaler Årg. 0-1967 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Michael Porsmose | 1964 | 218 | 35.99 | 1:14.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.26 | |||||||||
2 | Jan Harde | 1966 | 214 | 35.55 | 1:15.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.34 | |||||||||
3 | Peter Skibsted | 1965 | 181 | 36.28 | 1:19.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.99 | |||||||||
Løb 129, 100m Fri Herrer Masters, Finaler Årg. 1968-1977 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Klaus Moeslund | 1968 | 239 | 32.30 | 1:12.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.08 | |||||||||
- | Jens Peter Laursen | 1977 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.60 | |||||||||
- | Peter Enggaard Kristensen | 1977 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hadsund Svømmeklub | 1:07.76 | |||||||||
Løb 129, 100m Fri Herrer Masters, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Michael Vangsted | 1979 | 375 | 29.27 | 1:02.30 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.90 | |||||||||
Løb 129, 100m Fri Herrer Masters, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Lisberg | 1986 | 448 | 28.39 | 58.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.08 | |||||||||
2 | Jonas Bülow | 1987 | 368 | 29.57 | 1:02.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 131 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 131, 800m Fri Herrer Masters, Finaler Årg. 1968-1977 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Peter Enggaard Kristensen | 1977 | 216 | 1:16.62 | 2:45.21 | 4:20.03 | 5:56.90 | 12:18.23 | ||
Hadsund Svømmeklub | 12:03.77 | 7:33.45 | 9:12.07 | 10:48.12 | ||||||
Løb 131, 800m Fri Herrer Masters, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 295 | 1:16.33 | 2:39.77 | 4:04.62 | 5:29.51 | 11:05.58 | ||
Aars Svømmeklub | 6:54.55 | 8:21.15 | 9:46.57 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 132 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 132, 100m Ryg Damer Masters, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Lee Poulsen | 1979 | 360 | 36.95 | 1:17.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:03 |
Resultat Løb 133 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:34 |
Resultat Løb 134 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 134, 50m Fly Damer Masters, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Britta Amdi | 1979 | 396 | 33.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.41 | |||||||||
2 | Julie Lee Poulsen | 1979 | 319 | 35.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
Løb 134, 50m Fly Damer Masters, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Fischer | 1992 | 441 | 32.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 135 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 135, 50m Fly Herrer Masters, Finaler Årg. 0-1967 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin R. Jensen | 1961 | 202 | 37.15 | ||||||
Aars Svømmeklub | 35.89 | |||||||||
2 | Jan Harde | 1966 | 197 | 37.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.18 | |||||||||
3 | Peter Skibsted | 1965 | 180 | 38.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.90 | |||||||||
Løb 135, 50m Fly Herrer Masters, Finaler Årg. 1968-1977 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Klaus Moeslund | 1968 | 217 | 36.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.41 | |||||||||
Løb 135, 50m Fly Herrer Masters, Finaler Årg. 1986-1992 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Lisberg | 1986 | 468 | 28.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.81 | |||||||||
2 | Nils Lundberg | 1988 | 358 | 30.68 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 136 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 136, 200m IM Damer Masters, Finaler Årg. 1978-1985 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Vingaard Bove | 1980 | 387 | 36.41 | 1:18.75 | 2:09.42 | 2:47.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:53.89 | |||||||||
2 | Britta Amdi | 1979 | 359 | 34.86 | 1:20.31 | 2:13.92 | 2:51.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:48.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 138 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 138, 4X100m IM Damer Masters, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
- | Aalborg Masters 1 | 1964 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Forkert 1. svømmer | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 139 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 139, 4X100m IM Herrer Masters, Finaler Årg. 0-1992 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Masters 2 | 1964 | 5:32.96 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 5:20.08 | |||||||||
Jonas Bülow | 1987 | 35.03 | 1:12.87 | 1:12.87 | ||||||
Klaus Moeslund | 1968 | 37.07 | 1:23.52 | 2:36.39 | ||||||
Michael Porsmose | 1964 | 42.89 | 1:26.94 | 4:03.33 | ||||||
Jan Harde | 1966 | 42.53 | 1:29.63 | 5:32.96 | ||||||
- | Aalborg Masters 1 | 1986 | DSQ | Forkert årg. 1. svøm | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:08.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 17:36 |