Results for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Patricia Nættermann | 2007 | 155 | 43.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.10 | |||||||||
2 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | 99 | 50.14 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 54.68 | |||||||||
3 | Clara Kornum | 2007 | 98 | 50.36 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 55.36 | |||||||||
4 | Mathilde Christiansen | 2007 | 85 | 52.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 59.14 | |||||||||
5 | Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | 41 | 1:07.30 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:14.74 | |||||||||
6 | Mathilde H. Rishøj | 2007 | 32 | 1:13.01 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:32.08 | |||||||||
7 | Sofie Borup | 2007 | 31 | 1:13.64 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:38.75 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 405 | 31.39 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.89 | |||||||||
2 | Sofie Kielgast Lauritsen | 2005 | 285 | 35.28 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.29 | |||||||||
3 | Kristine Vestergaard | 2005 | 280 | 35.51 | ||||||
Brønderslev SK08 | 35.13 | |||||||||
4 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 267 | 36.05 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.18 | |||||||||
5 | Mie Asmussen | 2005 | 252 | 36.76 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.33 | |||||||||
6 | Ida Rønnow | 2006 | 251 | 36.80 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 38.09 | |||||||||
7 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | 238 | 37.46 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 41.51 | |||||||||
8 | Matilde Thirup | 2005 | 230 | 37.91 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 41.90 | |||||||||
9 | Zenia Christensen | 2005 | 219 | 38.54 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.09 | |||||||||
10 | Signe Gade | 2005 | 218 | 38.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.98 | |||||||||
11 | Therese J Helt | 2006 | 218 | 38.61 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 40.72 | |||||||||
12 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 215 | 38.76 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Hannah Vixø Momme | 2005 | 206 | 39.35 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.62 | |||||||||
14 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 187 | 40.57 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.21 | |||||||||
15 | Stine Mejdahl | 2005 | 182 | 40.94 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 43.44 | |||||||||
16 | Freya Worm | 2006 | 176 | 41.40 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.49 | |||||||||
17 | Aia Caroline Abel | 2006 | 173 | 41.66 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 44.59 | |||||||||
18 | Silje Dahl Kirch | 2006 | 142 | 44.49 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 48.16 | |||||||||
19 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 140 | 44.67 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 55.00 | |||||||||
20 | Sofia Jørgensen | 2006 | 130 | 45.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 46.71 | |||||||||
21 | Marie Albæk | 2005 | 127 | 46.22 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 48.75 | |||||||||
22 | Christina Markussen | 2005 | 121 | 46.93 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
23 | Asta Lindgaard Nielsen | 2006 | 115 | 47.75 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 50.63 | |||||||||
24 | Ida Jensen | 2006 | 94 | 51.09 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 55.50 | |||||||||
25 | Beate Christensen | 2005 | 90 | 51.69 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:00.03 | |||||||||
- | Clara Berendt Nørgaard | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nejst | 42.50 | |||||||||
- | Karla Peters Andreasen | 2005 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Maarbjerg Toft | 2006 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 42.93 | |||||||||
- | Sara Kokholm | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 44.90 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Romanski | 2003 | 441 | 30.51 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 29.97 | |||||||||
2 | Freja Friborg | 2004 | 418 | 31.07 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.08 | |||||||||
3 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 376 | 32.19 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.70 | |||||||||
4 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 363 | 32.57 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.14 | |||||||||
5 | Maja M S Sørensen | 2004 | 346 | 33.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.37 | |||||||||
6 | Victoria Bjerre | 2003 | 343 | 33.19 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 34.70 | |||||||||
7 | Lærke Asmussen | 2003 | 331 | 33.57 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.19 | |||||||||
8 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 329 | 33.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.62 | |||||||||
9 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 325 | 33.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
10 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 324 | 33.82 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.03 | |||||||||
11 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 292 | 35.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.58 | |||||||||
12 | Emma Jensen | 2003 | 290 | 35.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.11 | |||||||||
13 | Mathilde Julius | 2003 | 271 | 35.91 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 35.50 | |||||||||
14 | Agnes Lyndrup | 2004 | 270 | 35.94 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 38.70 | |||||||||
15 | Sille Lindberg | 2003 | 266 | 36.13 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.97 | |||||||||
16 | Amelie Thordal | 2003 | 262 | 36.30 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.46 | |||||||||
17 | Louise Høeg | 2003 | 253 | 36.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.02 | |||||||||
18 | Sarah Brix | 2004 | 242 | 37.25 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 36.10 | |||||||||
19 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | 240 | 37.35 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 37.42 | |||||||||
20 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | 217 | 38.66 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 37.98 | |||||||||
21 | Allie Brandt | 2004 | 211 | 39.00 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 38.58 | |||||||||
22 | Emma Bojesen | 2004 | 206 | 39.32 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 39.70 | |||||||||
23 | Josephine Christensen | 2004 | 200 | 39.69 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 39.16 | |||||||||
24 | Katrine Anderson | 2003 | 174 | 41.62 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 42.20 | |||||||||
25 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 168 | 42.11 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.41 | |||||||||
26 | Freja Lund | 2003 | 166 | 42.25 | ||||||
Sindal Svømmeforening | 45.20 | |||||||||
27 | Sarah Borup | 2004 | 165 | 42.36 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 52.58 | |||||||||
28 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 154 | 43.28 | ||||||
Brønderslev SK08 | 42.25 | |||||||||
29 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | 153 | 43.36 | ||||||
Brønderslev SK08 | 46.99 | |||||||||
30 | Ea Mathiassen | 2003 | 137 | 45.06 | ||||||
Sindal Svømmeforening | 47.00 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nete Lund Madsen | 2001 | 481 | 29.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.51 | |||||||||
2 | Mary Hole | 2001 | 479 | 29.69 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
3 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 473 | 29.82 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.71 | |||||||||
4 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 446 | 30.41 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.83 | |||||||||
5 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 427 | 30.86 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.85 | |||||||||
6 | Cecilie V Jensen | 2002 | 413 | 31.19 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.44 | |||||||||
7 | Louise Hove | 2002 | 391 | 31.78 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 33.40 | |||||||||
8 | Sara Falch | 2002 | 375 | 32.21 | ||||||
Aars Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
9 | Emma Rose Treney | 2002 | 357 | 32.74 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 31.94 | |||||||||
10 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | 351 | 32.94 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.61 | |||||||||
11 | Josefine Weiergang | 2002 | 348 | 33.04 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.17 | |||||||||
12 | Nadia Burholt | 2002 | 330 | 33.62 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 35.71 | |||||||||
13 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 307 | 34.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.62 | |||||||||
14 | Karoline Toftelund | 2001 | 290 | 35.11 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 34.87 | |||||||||
15 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 285 | 35.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.47 | |||||||||
16 | Karen Pedersen | 2002 | 281 | 35.46 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 34.65 | |||||||||
17 | Sofie Horsbøll | 2002 | 279 | 35.54 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 35.70 | |||||||||
18 | Freya Kobber Nielsen | 2001 | 267 | 36.06 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 40.39 | |||||||||
19 | Cecilie Prior | 2002 | 267 | 36.07 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 42.65 | |||||||||
20 | Christine Nielsen | 2002 | 254 | 36.67 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 37.69 | |||||||||
21 | Charlotte Håkansson | 2002 | 252 | 36.78 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.41 | |||||||||
22 | Sofie Nielsen | 2001 | 250 | 36.86 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.36 | |||||||||
23 | Johanne Severinsen | 2001 | 204 | 39.44 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 58.63 | |||||||||
24 | Signe Møller Winther | 2002 | 199 | 39.80 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 41.97 | |||||||||
25 | Anna Andreasen | 2001 | 171 | 41.84 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 48.97 | |||||||||
26 | Kathrine Pedersen | 2002 | 153 | 43.42 | ||||||
Svømmeklubben Rask | 41.03 | |||||||||
- | Victoria Bech | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | 37.52 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 564 | 28.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.18 | |||||||||
2 | Anne G. Nielsen | 1999 | 545 | 28.45 | ||||||
Aars Svømmeklub | 27.87 | |||||||||
3 | Maria M. Porsmose | 2000 | 506 | 29.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.80 | |||||||||
4 | Lenette Nielsen | 1997 | 483 | 29.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
5 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 428 | 30.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
6 | Camilla Outzen | 2000 | 416 | 31.12 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.49 | |||||||||
7 | Johanne Hole | 2000 | 405 | 31.41 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 31.01 | |||||||||
8 | Maria Andreasen | 1994 | 246 | 37.09 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 34.72 | |||||||||
- | Rebecca Pallesen | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.88 | |||||||||
- | Sine Johansen | 2000 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:23 |