Resultat för DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Christiansen | 2007 | 86 | 59.57 | 2:04.36 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Patricia Nættermann | 2007 | DSQ | Ej forts. bev 75m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:57.34 | |||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 355 | 38.27 | 1:17.69 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:15.77 | |||||||||
2 | Kristine Vestergaard | 2005 | 272 | 41.14 | 1:24.84 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:48.56 | |||||||||
3 | Stine Mejdahl | 2005 | 227 | 43.23 | 1:30.08 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:42.00 | |||||||||
4 | Matilde Thirup | 2005 | 203 | 45.54 | 1:33.54 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:47.20 | |||||||||
5 | Clara Berendt Nørgaard | 2005 | 200 | 45.11 | 1:34.08 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:45.30 | |||||||||
6 | Josefine Høgh | 2005 | 193 | 47.46 | 1:35.16 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:38.86 | |||||||||
7 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | 178 | 46.74 | 1:37.78 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:42.40 | |||||||||
8 | Zenia Christensen | 2005 | 164 | 49.62 | 1:40.34 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:39.06 | |||||||||
9 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 162 | 50.20 | 1:40.93 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:44.73 | |||||||||
10 | Sofia Jørgensen | 2006 | 131 | 53.78 | 1:48.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:54.22 | |||||||||
- | Beate Christensen | 2005 | DSQ | Maveliggende 23m | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 2:24.07 | |||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 336 | 38.91 | 1:19.11 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:20.20 | |||||||||
2 | Anna Christine Pedersen | 2003 | 318 | 39.95 | 1:20.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.94 | |||||||||
3 | Victoria Bjerre | 2003 | 315 | 38.93 | 1:20.82 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:20.65 | |||||||||
4 | Emma Jensen | 2003 | 273 | 41.79 | 1:24.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:28.83 | |||||||||
5 | Linea Sørensen | 2004 | 253 | 41.82 | 1:26.97 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:27.18 | |||||||||
6 | Maja M S Sørensen | 2004 | 252 | 43.00 | 1:27.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.42 | |||||||||
7 | Louise Høeg | 2003 | 201 | 45.78 | 1:33.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.43 | |||||||||
8 | Emma Bojesen | 2004 | 185 | 46.12 | 1:36.57 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:40.20 | |||||||||
9 | Laura Katrine Dalsgaard | 2004 | 167 | 47.87 | 1:39.79 | |||||
Hadsund Svømmeklub | 1:42.55 | |||||||||
10 | Sarah Borup | 2004 | 125 | 55.12 | 1:49.98 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:05.30 | |||||||||
11 | Katrine Anderson | 2003 | 124 | 1:50.33 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
12 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 101 | 1:01.02 | 1:57.93 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:58.21 | |||||||||
- | Sarah Brix | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:34.13 | |||||||||
- | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | DSQ | Ej forts bev 25m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.59 | |||||||||
- | Lærke Asmussen | 2003 | DSQ | Ej berø 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.95 | |||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nete Lund Madsen | 2001 | 467 | 35.08 | 1:10.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
2 | Mary Hole | 2001 | 446 | 36.09 | 1:11.98 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
3 | Cecilie V Jensen | 2002 | 402 | 36.61 | 1:14.53 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.46 | |||||||||
4 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 368 | 37.50 | 1:16.75 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:14.20 | |||||||||
5 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | 339 | 39.02 | 1:18.91 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:16.83 | |||||||||
6 | Nadia Burholt | 2002 | 309 | 40.77 | 1:21.39 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:36.25 | |||||||||
7 | Cecilie Prior | 2002 | 252 | 43.02 | 1:27.05 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:26.31 | |||||||||
8 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 251 | 42.24 | 1:27.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.33 | |||||||||
9 | Karoline Toftelund | 2001 | 246 | 43.07 | 1:27.71 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:27.41 | |||||||||
10 | Louise Hove | 2002 | 224 | 45.58 | 1:30.60 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:33.90 | |||||||||
11 | Signe Møller Winther | 2002 | 136 | 53.72 | 1:46.90 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:55.98 | |||||||||
- | Anna Andreasen | 2001 | DSQ | Svøm på mave 75m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:52.43 | |||||||||
- | Freya Kobber Nielsen | 2001 | DSQ | Ej forts bev 50m | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:33.75 | |||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lenette Nielsen | 1997 | 431 | 35.84 | 1:12.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.08 | |||||||||
2 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 401 | 36.60 | 1:14.57 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.12 | |||||||||
3 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 324 | 38.34 | 1:20.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 15:05 |