Resultater for Arena Lyngby Open 2017, Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 21:22 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1918-2002 |
Sponsor: Louis Nielsen, Lyngby HG |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 26.48 | ||||||
2 | Natahlie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.52 | ||||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 27.01 | ||||||
4 | Sofia Altoft | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.85 | ||||||
5 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.96 | ||||||
6 | Linnéa Bielicz | 1994 | Simklubben Laxen | 28.00 | ||||||
7 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 28.15 | ||||||
8 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 28.34 | ||||||
9 | Johanne Hingebjerg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.46 | ||||||
10 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 28.52 | ||||||
11 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.57 | ||||||
12 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 28.59 | ||||||
13 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.65 | ||||||
14 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.73 | ||||||
15 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.77 | ||||||
16 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.80 | ||||||
16 | Sunneva Dögg Robertson | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 28.80 | ||||||
18 | Emilie Hørlykke | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.81 | ||||||
19 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.95 | ||||||
20 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 28.99 | ||||||
21 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.04 | ||||||
22 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.06 | ||||||
23 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.16 | Deltager ikke i finalen | |||||
24 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.18 | ||||||
25 | Marissa Lindemulder | 1993 | Orca Nederland | 29.25 | ||||||
26 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen | 29.32 | ||||||
27 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 29.33 | ||||||
27 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.33 | ||||||
29 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.35 | ||||||
30 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 29.43 | ||||||
31 | Eydís Ósk Kolbeinsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 29.44 | ||||||
32 | Iben Bak | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 29.46 | ||||||
33 | Emma Wael | 1993 | VAT Copenhagen | 29.47 | ||||||
34 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.62 | ||||||
35 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.66 | ||||||
36 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.70 | ||||||
37 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømmeklub | 29.73 | ||||||
38 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 29.80 | ||||||
38 | Sylwia Sienkiewicz | 1999 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 29.80 | ||||||
40 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 29.86 | ||||||
41 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 29.89 | ||||||
42 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.93 | ||||||
43 | Stefanía Sigurþórsdóttir | 2001 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 29.94 | ||||||
44 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 29.99 | ||||||
45 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.01 | ||||||
46 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.10 | ||||||
47 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.20 | ||||||
48 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 30.26 | ||||||
49 | Maria Bredal Larsen | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 30.29 | ||||||
50 | Íris Ósk Hilmarsdóttir | 1998 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 30.31 | ||||||
51 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 30.38 | ||||||
51 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.38 | ||||||
51 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 30.38 | ||||||
54 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 30.42 | ||||||
55 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 30.51 | ||||||
56 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 30.52 | ||||||
56 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.52 | ||||||
58 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.56 | ||||||
59 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 30.57 | ||||||
59 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.57 | ||||||
61 | Emily Brophy | 1999 | VAT Copenhagen | 30.60 | ||||||
62 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 30.72 | ||||||
63 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.79 | ||||||
64 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 30.83 | ||||||
65 | Birna Hilmarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.00 | ||||||
66 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.02 | ||||||
67 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 31.05 | ||||||
68 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 31.09 | ||||||
69 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.12 | ||||||
70 | Diljá Rún Ívarsdóttir | 2002 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.20 | ||||||
71 | Clara Marott Schelde | 2000 | Farum Svømmeklub | 31.26 | ||||||
72 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.30 | ||||||
73 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.31 | ||||||
74 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.32 | ||||||
75 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.34 | ||||||
76 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.36 | ||||||
77 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.44 | ||||||
78 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.49 | ||||||
79 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.64 | ||||||
80 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 31.76 | ||||||
81 | Laura Weinreich | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 31.79 | ||||||
82 | Cecilie Ankerstjerne | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.95 | ||||||
83 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 32.01 | ||||||
84 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.03 | ||||||
84 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.03 | ||||||
86 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.07 | ||||||
87 | Cassandra Thimmer | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.11 | ||||||
88 | Anna Lund Petersen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 34.10 | ||||||
- | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | DNS | ||||||
- | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:22 |