Resultat för Regionsmesterskab Nordsjælland Årgang
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaberne 2016 |
|
Udskriftsdato |
05 november 2016 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
11:15 |
|
|
Arrangør |
Gladsaxe |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 november 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
738 |
27.16 |
56.84 |
1:27.81 |
|
1:59.16 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
David Arneskov |
2002 |
|
671 |
28.66 |
59.60 |
1:31.19 |
|
2:03.00 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
|
663 |
28.07 |
59.12 |
1:31.02 |
|
2:03.52 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jakob Alexander Jensen |
2002 |
|
637 |
28.78 |
59.95 |
1:32.70 |
|
2:05.13 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
|
603 |
29.27 |
1:01.33 |
1:34.17 |
|
2:07.48 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
586 |
30.31 |
1:03.21 |
1:36.61 |
|
2:08.67 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
|
569 |
29.89 |
1:02.74 |
1:36.38 |
|
2:09.99 |
|
|
Herlev Svømning |
2:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emil Steenberg |
2002 |
|
552 |
29.93 |
1:02.71 |
1:36.88 |
|
2:11.25 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sebastian Bonde |
2002 |
|
551 |
31.45 |
1:05.51 |
1:39.35 |
|
2:11.38 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mattias Houen |
2002 |
|
544 |
30.63 |
1:04.02 |
1:38.29 |
|
2:11.93 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederik Pedersen |
2002 |
|
541 |
31.50 |
1:05.61 |
1:39.83 |
|
2:12.12 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Silas Bøjsen |
2002 |
|
504 |
30.03 |
1:04.37 |
1:40.08 |
|
2:15.29 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Christoffer Hove |
2002 |
|
480 |
31.83 |
1:06.69 |
1:42.07 |
|
2:17.53 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Simon Blidarevic |
2002 |
|
472 |
28.70 |
1:03.02 |
1:40.51 |
|
2:18.29 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mark Brandt |
2002 |
|
469 |
31.43 |
1:06.48 |
1:42.58 |
|
2:18.57 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Magnus Christensen |
2002 |
|
467 |
31.76 |
1:07.35 |
1:44.21 |
|
2:18.84 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Oscar Lykke Fischer |
2002 |
|
459 |
30.91 |
1:06.08 |
1:43.13 |
|
2:19.63 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nicklas Taylor |
2002 |
|
458 |
31.36 |
1:07.40 |
1:44.00 |
|
2:19.71 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Carl Adelsten Kirchhoff |
2002 |
|
450 |
31.57 |
1:07.17 |
1:44.14 |
|
2:20.48 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Thor Gudmand-Høyer |
2002 |
|
439 |
33.27 |
1:10.23 |
1:47.06 |
|
2:21.73 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lucas Reüter |
2002 |
|
438 |
33.07 |
1:10.89 |
1:47.00 |
|
2:21.77 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Oliver Breuner |
2002 |
|
427 |
32.24 |
1:08.54 |
1:45.91 |
|
2:23.00 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lucas Hagbarth Jørgensen |
2002 |
|
410 |
31.93 |
1:08.73 |
1:47.07 |
|
2:24.92 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jacob Ellekær |
2002 |
|
390 |
33.72 |
1:12.08 |
1:50.40 |
|
2:27.36 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
|
517 |
30.11 |
1:04.16 |
1:39.16 |
|
2:14.20 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Gustav Bendix Beiter |
2003 |
|
433 |
31.87 |
1:08.43 |
1:45.62 |
|
2:22.33 |
|
|
Herlev Svømning |
2:26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Francke Johannesen |
2003 |
|
409 |
33.42 |
1:11.66 |
1:49.60 |
|
2:25.07 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ludvig Montag |
2003 |
|
404 |
32.87 |
1:10.00 |
1:48.83 |
|
2:25.63 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
|
375 |
32.57 |
1:10.29 |
1:50.11 |
|
2:29.36 |
|
|
JGI Svømning |
2:31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Carl-Johan Bødtker |
2003 |
|
374 |
34.92 |
1:13.47 |
1:52.85 |
|
2:29.48 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marcus Elkjær Samson |
2003 |
|
372 |
34.90 |
1:13.26 |
1:52.04 |
|
2:29.73 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Harald Riisager |
2003 |
|
368 |
35.60 |
1:14.51 |
1:53.54 |
|
2:30.20 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
|
474 |
31.08 |
1:06.83 |
1:42.81 |
|
2:18.10 |
|
|
Herlev Svømning |
2:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
|
425 |
32.04 |
1:07.91 |
1:45.31 |
|
2:23.18 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julian Birch |
2004 |
|
399 |
32.96 |
1:09.65 |
1:48.10 |
|
2:26.26 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oliver Sperling |
2004 |
|
386 |
32.94 |
1:10.97 |
1:49.61 |
|
2:27.86 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jonathan Beck |
2004 |
|
381 |
34.88 |
1:12.99 |
1:51.17 |
|
2:28.53 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
|
380 |
33.14 |
1:11.72 |
1:51.21 |
|
2:28.71 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander Vergereau |
2004 |
|
379 |
33.98 |
1:13.51 |
1:51.92 |
|
2:28.72 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
|
376 |
35.56 |
1:14.44 |
1:52.51 |
|
2:29.14 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
|
338 |
34.56 |
1:15.03 |
1:55.63 |
|
2:34.55 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Bertram Nyegaard |
2004 |
|
338 |
35.45 |
1:15.80 |
1:56.02 |
|
2:34.64 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andreas Ivang Ladefoged |
2004 |
|
327 |
35.06 |
1:15.72 |
1:57.85 |
|
2:36.35 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Rink Larsen |
2004 |
|
310 |
36.33 |
1:16.87 |
1:58.35 |
|
2:39.16 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 november 2016 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:15 |
|