Results for Midsommer Cup 2009
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 21 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Knudsen | 1997 | 288 | 2:36.34 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Jens Nielsen | 1997 | 273 | 2:39.29 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonatan Balladone | 1997 | 253 | 2:43.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mikkel Strand | 1997 | 236 | 2:47.21 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Mark Andersen | 1997 | 208 | 2:54.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Wecherhausen | 1997 | 193 | 2:58.59 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
7 | Martin Harder Bruun | 1998 | 191 | 2:59.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Hermansen | 1997 | 169 | 3:06.95 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
9 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 168 | 3:07.17 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
10 | Rolf Wollesen | 1998 | 159 | 3:10.82 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 151 | 3:13.74 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
12 | Frederik Linck | 1997 | 137 | 3:20.39 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Emil Træholt | 1997 | 134 | 3:22.00 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Toke Cramer | 1998 | 124 | 3:27.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Asbjørn Buhl | 1997 | 95 | 3:46.71 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 93 | 3:48.35 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Johannsen | 1998 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
- | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Simon Niese | 1998 | DNF | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias B. Bjerg | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 493 | 2:10.77 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Shulman | 1995 | 479 | 2:11.96 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 459 | 2:13.92 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 448 | 2:14.93 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon L. Knudsen | 1996 | 431 | 2:16.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristoffer Moos | 1996 | 422 | 2:17.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 417 | 2:18.28 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
8 | Mathias Beck | 1996 | 395 | 2:20.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Nørgaard | 1995 | 377 | 2:22.94 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Robert Asfeldt | 1996 | 375 | 2:23.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thomas Pedersen | 1995 | 369 | 2:24.03 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | 368 | 2:24.11 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Martin S. Madsen | 1995 | 366 | 2:24.43 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 356 | 2:25.68 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
15 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 354 | 2:25.93 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Anders Fly | 1995 | 354 | 2:25.97 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
17 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 347 | 2:26.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jakob Brinkmann | 1996 | 345 | 2:27.27 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Kristian Broløs | 1995 | 337 | 2:28.48 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
20 | Mikkel Grønbo | 1996 | 333 | 2:28.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Gustav Emil Lings | 1996 | 329 | 2:29.61 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
22 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | 323 | 2:30.56 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
23 | Kristian Ranghøj | 1995 | 322 | 2:30.63 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 309 | 2:32.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jesper Jensen | 1996 | 292 | 2:35.63 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
26 | Kasper V Hansen | 1996 | 290 | 2:36.00 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
27 | Casper Trier Jensen | 1996 | 267 | 2:40.49 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Christian Dall | 1995 | 265 | 2:40.81 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Tobias Skov | 1995 | 262 | 2:41.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | David Tørring | 1995 | 260 | 2:41.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Sebastian Larsen | 1995 | 236 | 2:47.07 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
32 | Victor Moritz | 1996 | 231 | 2:48.44 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
33 | Per Jensen | 1995 | 226 | 2:49.56 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
34 | Alexander Gilberg | 1995 | 218 | 2:51.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mikkel Nielsen | 1996 | 207 | 2:54.56 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
36 | Simon Hansen | 1995 | 204 | 2:55.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Anders L. Mogensen | 1996 | 197 | 2:57.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Emil Laursen | 1996 | 181 | 3:02.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Marc Salomonsen | 1996 | 168 | 3:07.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Vitus Mathiasen | 1996 | 156 | 3:12.01 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mathias Sørensen | 1996 | 154 | 3:12.54 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
42 | Isak Gadegaard | 1996 | 134 | 3:21.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Alexander Rohde | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Philip Færch | 1996 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Stefan Abildtrup | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Niels Rasmussen | 1995 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Laust Moesgaard | 1996 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Carl Emil Thomassen | 1996 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Rued Dalby | 1996 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Birk | 1996 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Guldberg | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 584 | 2:03.56 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martin Terp Olesen | 1994 | 584 | 2:03.58 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 560 | 2:05.28 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 544 | 2:06.52 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
5 | Daniel Peschardt | 1993 | 536 | 2:07.11 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Casper Fog Nissen | 1993 | 521 | 2:08.34 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
7 | Jesper Madsen | 1993 | 514 | 2:08.97 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Jacob Grove | 1994 | 457 | 2:14.05 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 445 | 2:15.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 440 | 2:15.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonathan Christensen | 1993 | 440 | 2:15.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lasse Meineche | 1994 | 423 | 2:17.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mikkel Pedersen | 1994 | 422 | 2:17.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anders Lyhne | 1994 | 421 | 2:17.84 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
15 | Malte Lund Rasmussen | 1994 | 401 | 2:20.05 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Jacob Mortensen | 1994 | 359 | 2:25.37 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Benjamin Andersson | 1994 | 353 | 2:26.07 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
18 | David Jensen | 1994 | 341 | 2:27.90 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Kristian Kristensen | 1993 | 329 | 2:29.58 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
20 | Jacob Holm Mortensen | 1993 | 324 | 2:30.32 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
21 | Alexander Frederiksen | 1994 | 304 | 2:33.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jonas Aagaard | 1994 | 298 | 2:34.57 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
23 | Kasper Moltsen | 1994 | 282 | 2:37.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Patrick Bislev | 1994 | 279 | 2:38.10 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
25 | Rasmus Rothausen | 1994 | 268 | 2:40.11 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Michael Bach | 1993 | 251 | 2:43.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Steffen Bredgaard | 1994 | 198 | 2:57.20 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Rasmus Fruergaard | 1994 | 190 | 2:59.61 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
29 | Mads Larsen | 1993 | 168 | 3:07.27 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
30 | Michael F. Mortensen | 1994 | 138 | 3:19.73 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Luca Pasquali | 1994 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristian Poulsen | 1994 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 689 | 1:56.92 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Tonni Kristensen | 1992 | 601 | 2:02.38 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | 594 | 2:02.84 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 575 | 2:04.17 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Alexander Rosager | 1991 | 564 | 2:04.98 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Dueholm Jørgensen | 1989 | 339 | 2:28.05 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Erik Borum | 1992 | 298 | 2:34.66 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
8 | Keld Rishøj | 1988 | 205 | 2:55.11 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Tim Kreft | 1992 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |