Results for Midsommer Cup 2009
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Knudsen | 1997 | 290 | 1:10.72 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Jens Nielsen | 1997 | 277 | 1:11.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Thomsen | 1997 | 271 | 1:12.33 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 252 | 1:14.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Fallesen | 1998 | 248 | 1:14.50 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Vølund | 1997 | 226 | 1:16.77 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonatan Balladone | 1997 | 223 | 1:17.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mikkel Strand | 1997 | 222 | 1:17.26 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Jonathan Kristensen | 1998 | 222 | 1:17.33 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Jacob Pedersen | 1997 | 220 | 1:17.48 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 200 | 1:20.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Tom Heilmann | 1997 | 197 | 1:20.42 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Jacob Wecherhausen | 1997 | 193 | 1:20.96 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
14 | Jeppe Poulsen | 1997 | 191 | 1:21.18 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Alex Terp | 1997 | 191 | 1:21.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Tougaard | 1997 | 185 | 1:22.06 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kasper Kross | 1997 | 183 | 1:22.36 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
18 | Rolf Wollesen | 1998 | 182 | 1:22.57 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Mads D. Kristensen | 1998 | 178 | 1:23.14 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Jacob S. Madsen | 1998 | 163 | 1:25.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
21 | Martin Grønning | 1997 | 163 | 1:25.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 160 | 1:26.27 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
23 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 156 | 1:27.01 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
24 | Niclas Overgaard | 1997 | 154 | 1:27.34 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
25 | Michael Terp Olesen | 1999 | 150 | 1:27.98 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Toke Cramer | 1998 | 136 | 1:31.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Frederik Linck | 1997 | 135 | 1:31.29 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
28 | Bastian Kristensen | 1997 | 125 | 1:33.51 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 120 | 1:34.95 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
30 | Simon Johannsen | 1998 | 115 | 1:36.18 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
31 | Asbjørn Buhl | 1997 | 105 | 1:39.06 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
32 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 93 | 1:43.17 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
33 | Severin Bjerre | 1998 | 81 | 1:47.95 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
34 | Michael Vibæk | 1998 | 76 | 1:50.29 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
35 | Mathias Kearny | 1999 | 75 | 1:50.78 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
36 | Daniel Nielsen | 1997 | 69 | 1:54.07 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Villads Lundgren Møhl | 1997 | 67 | 1:54.92 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
38 | Jens Bo Conrad | 1998 | 64 | 1:56.70 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
39 | Andreas Hermansen | 1997 | 55 | 2:03.30 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
40 | Simon Niese | 1998 | 54 | 2:03.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Sangkaran Illankumaran | 1997 | 45 | 2:11.82 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
42 | Bjørn Kristensen | 1999 | 38 | 2:19.25 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
43 | Aron Wolde | 1997 | 32 | 2:26.89 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Oskar Jørgensen | 1998 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Emil Træholt | 1997 | DSQ | ingen berør 50m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 508 | 58.65 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Shulman | 1995 | 480 | 59.74 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 472 | 1:00.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Petersen | 1995 | 455 | 1:00.85 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ralf Dalby | 1995 | 436 | 1:01.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 430 | 1:01.98 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon L. Knudsen | 1996 | 418 | 1:02.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thomas Pedersen | 1995 | 397 | 1:03.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | 393 | 1:03.87 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Kristoffer Moos | 1996 | 389 | 1:04.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin S. Madsen | 1995 | 388 | 1:04.17 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Mathias Beck | 1996 | 372 | 1:05.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 356 | 1:05.99 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Kristian Broløs | 1995 | 351 | 1:06.31 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
15 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 351 | 1:06.32 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
16 | Jannick Maesen | 1995 | 345 | 1:06.70 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | 342 | 1:06.93 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Rasmus Nørgaard | 1995 | 342 | 1:06.93 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Marc Abel | 1995 | 340 | 1:07.07 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sebastian Friis | 1995 | 339 | 1:07.08 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
21 | Jakob Brinkmann | 1996 | 312 | 1:08.99 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
22 | Michael Kjær | 1995 | 293 | 1:10.48 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mads Agerbæk | 1995 | 290 | 1:10.68 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
24 | Laust Moesgaard | 1996 | 289 | 1:10.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jesper Jensen | 1996 | 286 | 1:11.01 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
26 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 284 | 1:11.15 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | David Tørring | 1995 | 270 | 1:12.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Christian Dall | 1995 | 267 | 1:12.64 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Casper Trier Jensen | 1996 | 264 | 1:12.97 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
30 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 259 | 1:13.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
31 | Niels Rasmussen | 1995 | 257 | 1:13.62 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
32 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 251 | 1:14.17 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Kasper V Hansen | 1996 | 241 | 1:15.21 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
34 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | 240 | 1:15.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 234 | 1:15.88 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
36 | Tobias Skov | 1995 | 232 | 1:16.14 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Peter Guldberg | 1996 | 232 | 1:16.17 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Jakob Poulsen | 1996 | 228 | 1:16.56 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
39 | Teddi Rasmussen | 1996 | 224 | 1:17.08 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
40 | Alexander Gilberg | 1995 | 223 | 1:17.21 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 222 | 1:17.27 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
42 | Martin Hjelm | 1995 | 219 | 1:17.63 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
43 | Victor Moritz | 1996 | 219 | 1:17.64 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
44 | Nicklas Mejlholm | 1996 | 218 | 1:17.72 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
45 | Mikkel Nielsen | 1996 | 202 | 1:19.70 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
46 | Simon Hansen | 1995 | 201 | 1:19.86 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Mathias Sørensen | 1996 | 197 | 1:20.41 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
48 | Marc Salomonsen | 1996 | 190 | 1:21.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Lasse Munkholm | 1996 | 189 | 1:21.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
50 | Peter Birk | 1996 | 187 | 1:21.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
51 | Anders L. Mogensen | 1996 | 187 | 1:21.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
52 | Alexander Rohde | 1995 | 187 | 1:21.87 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
53 | Philip Færch | 1996 | 184 | 1:22.24 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
54 | Anders Kirk | 1996 | 183 | 1:22.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
55 | Junarak Mikaelsen | 1996 | 178 | 1:23.20 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
56 | Emil Laursen | 1996 | 169 | 1:24.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
57 | Benjamin Vølund | 1996 | 158 | 1:26.55 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
58 | Vitus Mathiasen | 1996 | 150 | 1:28.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
59 | Isak Gadegaard | 1996 | 144 | 1:29.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
60 | Stefan Abildtrup | 1996 | 136 | 1:30.97 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
61 | Mikkel Gaardbo Jensen | 1996 | 122 | 1:34.26 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
62 | Pierre Hønigmann | 1996 | 117 | 1:35.56 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
63 | Alexander Nygaard | 1996 | 115 | 1:36.10 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
64 | Carl Emil Thomassen | 1996 | 11 | 3:32.38 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Mathias F. Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Niels Rasmussen | 1995 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Bie Westphael | 1995 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Rune Kay | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Mathias Johannsen | 1996 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
- | Kasper Winther | 1995 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Sebastian Larsen | 1995 | DNS | |||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 544 | 57.33 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
2 | Jesper Madsen | 1993 | 529 | 57.85 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Casper Fog Nissen | 1993 | 519 | 58.21 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Daniel Peschardt | 1993 | 518 | 58.25 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Dennis Petersen | 1993 | 513 | 58.44 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
6 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 513 | 58.45 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 484 | 59.60 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
8 | Kristian Poulsen | 1994 | 455 | 1:00.83 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
9 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 447 | 1:01.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Esben Brigsted | 1993 | 445 | 1:01.29 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Anders Lyhne | 1994 | 443 | 1:01.40 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
12 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | 426 | 1:02.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 419 | 1:02.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jacob Grove | 1994 | 419 | 1:02.55 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Malte Lund Rasmussen | 1994 | 401 | 1:03.44 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Michael Bach | 1993 | 395 | 1:03.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jonathan Christensen | 1993 | 393 | 1:03.89 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mikkel Pedersen | 1994 | 388 | 1:04.17 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | David Jensen | 1994 | 377 | 1:04.76 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
20 | Søren Eller Thomsen | 1994 | 374 | 1:04.94 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
21 | Matias Skødt | 1994 | 372 | 1:05.08 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Benjamin Andersson | 1994 | 371 | 1:05.09 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
23 | Peter Kragelund | 1993 | 370 | 1:05.19 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
24 | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | 360 | 1:05.78 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
25 | Jacob Mortensen | 1994 | 351 | 1:06.34 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
25 | Patrick Rohde | 1994 | 351 | 1:06.34 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
27 | Patrick Bislev | 1994 | 347 | 1:06.58 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
28 | Alexander Frederiksen | 1994 | 343 | 1:06.84 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jacob Holm Mortensen | 1993 | 328 | 1:07.86 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
30 | Jonas Aagaard | 1994 | 327 | 1:07.91 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
31 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | 323 | 1:08.21 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
32 | Mathias Als Jørgensen | 1993 | 322 | 1:08.26 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Kristian Kristensen | 1993 | 310 | 1:09.15 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
34 | Malte Gissel | 1993 | 300 | 1:09.91 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
35 | Oliver Elsgaard | 1994 | 296 | 1:10.17 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
36 | Jonas Knøsgaard | 1994 | 291 | 1:10.57 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
37 | Mads Vølund | 1994 | 289 | 1:10.77 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
38 | Søren Ø Andersen | 1993 | 288 | 1:10.83 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
39 | Kasper Moltsen | 1994 | 285 | 1:11.09 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
40 | Bjørn Baunwall | 1993 | 285 | 1:11.11 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | 275 | 1:11.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
42 | Steffen Bredgaard | 1994 | 256 | 1:13.65 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
43 | Andes Hermann | 1993 | 254 | 1:13.85 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
44 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | 241 | 1:15.16 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
45 | Frederik Poulsen | 1994 | 201 | 1:19.90 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
46 | Mads Larsen | 1993 | 181 | 1:22.68 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
47 | Michael F. Mortensen | 1994 | 152 | 1:27.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
48 | Rasmus Fruergaard | 1994 | 151 | 1:27.92 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Magnus Kross | 1993 | DNS | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Jonathan Bitch Holm | 1994 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Rasmus Rothausen | 1994 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 661 | 53.72 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Kim Hansen | 1987 | 659 | 53.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lars Arnbak | 1981 | 627 | 54.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | 571 | 56.40 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Iversen | 1991 | 571 | 56.41 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Pedersen | 1991 | 559 | 56.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 544 | 57.33 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Stefan B. Høgild | 1991 | 542 | 57.39 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 536 | 57.60 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Sangild | 1990 | 488 | 59.45 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Morten Dueholm Jørgensen | 1989 | 413 | 1:02.82 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Simonsen | 1985 | 412 | 1:02.88 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
13 | Daniel Kloster | 1992 | 410 | 1:02.97 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Søren Voigt | 1989 | 383 | 1:04.42 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thøger Brinkman Nielsen | 1990 | 380 | 1:04.61 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
16 | Michael Jørgensen | 1981 | 314 | 1:08.81 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
17 | Julius Nielsen | 1991 | 304 | 1:09.57 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
18 | Stefan Gram Hansen | 1990 | 289 | 1:10.76 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
19 | Jacob Pedersen | 1989 | 285 | 1:11.08 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
20 | Martin Boller | 1992 | 271 | 1:12.33 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
21 | Keld Rishøj | 1988 | 241 | 1:15.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Tim Kreft | 1992 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Christian Broni | 1992 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Tramm | 1992 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Eske | 1999 | 223 | 1:27.06 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
2 | Alberte Spure Nielsen | 1999 | 213 | 1:28.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Lisa Terp | 1999 | 211 | 1:28.63 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Rasmussen | 1999 | 179 | 1:33.71 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 177 | 1:33.99 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 149 | 1:39.61 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anette Poulsen | 1999 | 148 | 1:39.84 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Laura Bruun | 1999 | 117 | 1:47.91 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
9 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | 112 | 1:49.42 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 112 | 1:49.59 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Caroline Thimm | 1999 | 54 | 2:19.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mie Johansen | 1999 | 33 | 2:44.46 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine Skadhede | 1999 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 435 | 1:09.68 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tatjana Hansen | 1997 | 429 | 1:10.03 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Cecilia Hansen | 1997 | 379 | 1:12.99 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Blaaberg | 1998 | 340 | 1:15.65 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Malene Bach Jensen | 1997 | 326 | 1:16.69 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
6 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 325 | 1:16.77 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 322 | 1:17.03 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Una Møller | 1998 | 306 | 1:18.35 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
9 | Janni Andreasen | 1997 | 271 | 1:21.55 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | 249 | 1:23.97 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
11 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | 240 | 1:24.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Rohde | 1997 | 230 | 1:26.12 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 225 | 1:26.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Camilla Caspersen | 1998 | 219 | 1:27.63 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
15 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | 218 | 1:27.74 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
16 | Katrine Kristensen | 1997 | 216 | 1:27.94 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
17 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 212 | 1:28.52 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laura Skovby | 1997 | 211 | 1:28.71 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
19 | Monica Aloysius | 1997 | 207 | 1:29.20 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Trine G. Sørensen | 1997 | 204 | 1:29.63 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Signe Knøsen | 1997 | 200 | 1:30.35 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
22 | Laura Sørensen | 1997 | 199 | 1:30.50 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anna Sofie Poulsen | 1997 | 197 | 1:30.73 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Sidsel Thomsen | 1997 | 195 | 1:31.12 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Katrine Aastrup | 1997 | 181 | 1:33.39 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
26 | Lisa Brayd | 1997 | 154 | 1:38.46 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Rikke Blach | 1997 | 151 | 1:39.24 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
28 | Anja Neergaard | 1998 | 147 | 1:39.96 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
29 | Sofie Sørensen | 1998 | 142 | 1:41.19 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
30 | Louise Heiberg | 1998 | 138 | 1:42.09 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
31 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 131 | 1:43.85 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
32 | Frederikke Hansen | 1998 | 124 | 1:45.96 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
33 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 113 | 1:49.10 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
34 | Emilie B. Hansen | 1997 | 105 | 1:51.95 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
35 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 104 | 1:52.25 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
36 | Camilla Ginderskov | 1998 | 86 | 1:59.69 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Aagaard | 1997 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Trine Jensen | 1998 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malene M. Pedersen | 1996 | 551 | 1:04.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Trine Kristensen | 1995 | 533 | 1:05.11 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Mette Hansen | 1996 | 531 | 1:05.20 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Sisse Sørensen | 1996 | 510 | 1:06.07 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mie Munkholt | 1995 | 501 | 1:06.48 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
6 | Signe D. Thomasen | 1996 | 479 | 1:07.46 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 467 | 1:08.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Maria Søe Beith | 1996 | 451 | 1:08.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 444 | 1:09.19 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Niklassen | 1995 | 433 | 1:09.78 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Linette Hansen | 1995 | 427 | 1:10.09 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Cecilie Bjerg | 1996 | 426 | 1:10.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 412 | 1:10.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 405 | 1:11.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Johanne Brahe | 1995 | 404 | 1:11.42 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
16 | Lærke B Pedersen | 1996 | 391 | 1:12.20 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
17 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 390 | 1:12.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Laursen | 1996 | 388 | 1:12.40 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
19 | Trine Thusgaard Andersen | 1996 | 382 | 1:12.74 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kristina J. Frederiksen | 1995 | 379 | 1:12.98 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Tilbe Kaya | 1995 | 379 | 1:12.98 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Maria Nielsen | 1996 | 374 | 1:13.27 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 368 | 1:13.70 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
24 | Sophie Pagh | 1995 | 365 | 1:13.86 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
25 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 365 | 1:13.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Line Helbo | 1996 | 358 | 1:14.37 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Anna Jessen | 1995 | 357 | 1:14.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Camilla Nielsen | 1996 | 352 | 1:14.75 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
29 | Mathilde Sundstrup | 1996 | 351 | 1:14.82 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
30 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | 347 | 1:15.17 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
31 | Nanna Frederiksen | 1996 | 345 | 1:15.29 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
32 | Helene Siggaard | 1995 | 336 | 1:15.97 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
33 | Line Augustesen Obel | 1996 | 329 | 1:16.47 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
33 | Anna Luna Lind | 1996 | 329 | 1:16.47 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
35 | Emma Krintel | 1996 | 318 | 1:17.32 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Nina Klepacki | 1995 | 317 | 1:17.47 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
37 | Siv Madsen | 1996 | 316 | 1:17.55 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
38 | Sofie Grønlund | 1995 | 314 | 1:17.72 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
39 | Johanne Kølbæk | 1996 | 312 | 1:17.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Maria Møldrup | 1995 | 309 | 1:18.09 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
41 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 289 | 1:19.85 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
42 | Simone Larsen | 1996 | 280 | 1:20.73 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
43 | Anne Ølund | 1996 | 279 | 1:20.84 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
44 | Anne Dahl | 1996 | 277 | 1:21.02 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
45 | Sofie Aaquist | 1996 | 275 | 1:21.22 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
46 | Christina Mogensen | 1995 | 268 | 1:21.87 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
47 | Marlene Eklund Kjær | 1996 | 265 | 1:22.19 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
48 | Tashia Lundvig | 1996 | 262 | 1:22.55 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
49 | Nina Jørgensen | 1996 | 262 | 1:22.56 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
50 | Mai Laurberg | 1996 | 261 | 1:22.57 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
51 | Katrine M. Borum | 1996 | 252 | 1:23.62 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
52 | Emma Hiltmar | 1996 | 240 | 1:24.97 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
53 | Louise Vibæk | 1996 | 224 | 1:26.92 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
54 | Emma Klitnæs | 1996 | 223 | 1:27.05 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
55 | Cecilie Schmidt Nielsen | 1996 | 217 | 1:27.87 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
56 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 215 | 1:28.12 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
57 | Julie Jørgensen | 1996 | 211 | 1:28.67 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
58 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 193 | 1:31.40 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
59 | Nina Hawar | 1996 | 190 | 1:31.82 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
60 | Rikke Legaard Madsen | 1996 | 181 | 1:33.40 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
61 | Shannie Zülau | 1996 | 172 | 1:34.97 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
62 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 152 | 1:38.88 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
63 | Maria Boesing | 1996 | 147 | 1:40.10 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
- | Anne-Mette Müller | 1995 | 1:08.39 | EXTRA | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Maj Møller Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Amalie Vinther | 1995 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Randi Strunge | 1996 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Michelle Haarhr Toft | 1996 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Rikke Thranum | 1995 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Mathilde W Birkholm | 1996 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Balle | 1989 | 715 | 59.04 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilia Staugaard | 1994 | 634 | 1:01.47 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Tea L. Christensen | 1989 | 625 | 1:01.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 612 | 1:02.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Janni Overgaard | 1993 | 604 | 1:02.46 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Petersen | 1991 | 593 | 1:02.84 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Katrine Iversen | 1993 | 574 | 1:03.53 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
8 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 569 | 1:03.73 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Rasmussen | 1991 | 564 | 1:03.89 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 534 | 1:05.09 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Camilla Andersen | 1993 | 533 | 1:05.11 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mette Rasmussen | 1994 | 519 | 1:05.70 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Helene Kristensen | 1992 | 510 | 1:06.10 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Michelle Strand | 1994 | 508 | 1:06.16 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Line Aamann | 1993 | 508 | 1:06.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Anna Krusell | 1994 | 505 | 1:06.29 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
17 | Amalie Sundstrup | 1994 | 498 | 1:06.62 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
18 | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | 489 | 1:07.03 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
19 | Heidi Hollænder | 1991 | 471 | 1:07.88 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | 466 | 1:08.11 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Anja Frahm | 1992 | 457 | 1:08.53 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Tascha Mac Brayd | 1993 | 454 | 1:08.71 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Camilla Bundgaard | 1990 | 438 | 1:09.55 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | 426 | 1:10.17 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
25 | Sigrid Nielsen | 1994 | 426 | 1:10.19 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
26 | Amalie Sørensen | 1994 | 424 | 1:10.28 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Laura Methmann Tarpgaard | 1994 | 422 | 1:10.38 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
28 | Jannie Krog | 1986 | 415 | 1:10.76 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
29 | Helle Kjær | 1994 | 412 | 1:10.95 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Amalie Klitgaard | 1994 | 397 | 1:11.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Lone Vølund | 1965 | 395 | 1:11.95 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
32 | Astrid Rohde | 1991 | 395 | 1:11.98 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Daisy Lannie | 1994 | 389 | 1:12.34 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
34 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | 389 | 1:12.36 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
35 | Lena Hansen | 1993 | 382 | 1:12.74 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
36 | Katja Johannessen | 1991 | 373 | 1:13.32 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
37 | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | 368 | 1:13.65 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Nanna N. Nielsen | 1993 | 367 | 1:13.78 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Cornelia Buus | 1994 | 355 | 1:14.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Michelle Lesler | 1994 | 349 | 1:15.02 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Christina Knudsen | 1993 | 340 | 1:15.63 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
42 | Bolette Nicolaisen | 1991 | 332 | 1:16.27 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
43 | Maria Andreasen | 1994 | 323 | 1:16.98 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
44 | Michelle Friis-Pedersen | 1994 | 318 | 1:17.33 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
45 | Stine Sletskov | 1993 | 311 | 1:17.94 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Julie Ritter | 1994 | 306 | 1:18.38 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
47 | Camilla Rosenkær Blach | 1992 | 293 | 1:19.54 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
48 | Sofie Holde | 1992 | 287 | 1:20.00 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Kristina Søborg Pedersen | 1992 | 285 | 1:20.24 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
50 | Christina Mejlgaard | 1994 | 268 | 1:21.91 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
51 | Lisa Borum | 1994 | 214 | 1:28.28 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
- | Nanna Bie | 1994 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mark Andersen | 1997 | 207 | 3:14.83 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martin Harder Bruun | 1998 | 179 | 3:24.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Vølund | 1997 | 177 | 3:25.07 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tom Heilmann | 1997 | 169 | 3:28.21 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 167 | 3:29.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 167 | 3:29.35 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
7 | Kasper Kross | 1997 | 161 | 3:31.70 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
8 | Simon Nørgård | 1997 | 158 | 3:33.30 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 137 | 3:43.41 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
10 | Martin Grønning | 1997 | 135 | 3:44.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 131 | 3:46.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Toke Cramer | 1998 | 121 | 3:53.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Rolf Wollesen | 1998 | 117 | 3:55.33 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Bang Krogh | 1995 | 420 | 2:33.88 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Fly | 1995 | 382 | 2:38.84 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Robert Asfeldt | 1996 | 378 | 2:39.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Emil Lings | 1996 | 356 | 2:42.57 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
5 | Martin S. Madsen | 1995 | 323 | 2:47.93 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 320 | 2:48.43 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
7 | Mikkel Grønbo | 1996 | 269 | 2:58.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | 246 | 3:03.81 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
9 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 226 | 3:09.03 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johan Christensen | 1996 | 211 | 3:13.55 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
11 | Alexander Gilberg | 1995 | 207 | 3:14.78 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Philip Færch | 1996 | 184 | 3:22.72 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 167 | 3:29.22 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
14 | Marc Salomonsen | 1996 | 158 | 3:33.17 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Hemming Christensen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Thomas Stokvad | 1995 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Søren L. Knudsen | 1993 | 478 | 2:27.38 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Fog Nissen | 1993 | 472 | 2:28.00 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Jesper Madsen | 1993 | 453 | 2:30.05 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Daniel Peschardt | 1993 | 445 | 2:30.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Meineche | 1994 | 431 | 2:32.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Lyhne | 1994 | 383 | 2:38.65 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
7 | Mikkel Pedersen | 1994 | 357 | 2:42.42 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kasper Moltsen | 1994 | 278 | 2:56.43 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Holm Mortensen | 1993 | 250 | 3:02.85 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 661 | 2:12.23 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Stefan B. Høgild | 1991 | 593 | 2:17.15 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 526 | 2:22.71 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 489 | 2:26.23 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
5 | Thøger Brinkman Nielsen | 1990 | 374 | 2:39.88 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Eske | 1999 | 205 | 3:38.51 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
2 | Trine Guldberg | 1999 | 166 | 3:54.43 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 163 | 3:55.97 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 475 | 2:45.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 310 | 3:10.41 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Christina Blaaberg | 1998 | 279 | 3:17.18 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | 251 | 3:24.13 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Matilde Madsen | 1997 | 224 | 3:32.05 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Emilie Aagaard | 1997 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jeanette Færch | 1998 | DSQ | ingen berøring 100m | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simone Friis Hansen | 1995 | 640 | 2:29.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | 557 | 2:36.50 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 498 | 2:42.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Charlotte Thor | 1995 | 473 | 2:45.31 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Maria Søe Beith | 1996 | 458 | 2:47.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Olivia Larsen | 1995 | 450 | 2:48.11 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Line H. Vestergaard | 1996 | 442 | 2:49.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 396 | 2:55.37 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Rasmussen | 1996 | 383 | 2:57.38 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Julie Niklassen | 1995 | 379 | 2:58.03 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Ida Elvira Jensen | 1995 | 378 | 2:58.18 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Trine Thusgaard Andersen | 1996 | 353 | 3:02.24 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Louise Sander | 1995 | 342 | 3:04.18 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line Augustesen Obel | 1996 | 320 | 3:08.37 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | 288 | 3:15.08 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Katja Timmermann | 1996 | 282 | 3:16.42 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 264 | 3:20.75 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
18 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 245 | 3:25.87 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
19 | Simone Larsen | 1996 | 229 | 3:30.48 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Mai Laurberg | 1996 | 228 | 3:30.83 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Emilie Søgaard | 1996 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Lunding | 1991 | 660 | 2:27.94 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tea L. Christensen | 1989 | 618 | 2:31.24 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilia Staugaard | 1994 | 585 | 2:33.99 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 571 | 2:35.22 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 536 | 2:38.55 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
6 | Signe Kragelund | 1994 | 439 | 2:49.52 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
7 | Charlotte Dybdahl | 1994 | 409 | 2:53.49 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Christina Lund | 1993 | 398 | 2:55.13 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Lise Meng | 1994 | 380 | 2:57.89 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
10 | Julie Troldtoft Holm | 1994 | 374 | 2:58.77 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
11 | Nanna N. Nielsen | 1993 | 374 | 2:58.80 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michelle Lesler | 1994 | 303 | 3:11.84 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Klitgaard | 1994 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tina Bæk | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilia Jespersen | 1993 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Knudsen | 1997 | 236 | 43.25 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Jacob Pedersen | 1997 | 198 | 45.81 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Hermansen | 1997 | 197 | 45.93 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
4 | Alex Terp | 1997 | 192 | 46.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 192 | 46.33 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
6 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 179 | 47.35 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
7 | Frederik Jessen | 1998 | 172 | 47.99 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Nørgård | 1997 | 171 | 48.10 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Mathias Tougaard | 1997 | 163 | 48.85 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads D. Kristensen | 1998 | 150 | 50.30 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Daniel Nielsen | 1997 | 146 | 50.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jacob S. Madsen | 1998 | 136 | 51.97 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Magnus Oliver Christensen | 1997 | 134 | 52.25 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jeppe Poulsen | 1997 | 131 | 52.55 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emil Træholt | 1997 | 129 | 52.91 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonathan Kristensen | 1998 | 126 | 53.24 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Frederik Linck | 1997 | 121 | 53.93 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
18 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 118 | 54.51 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
19 | Rasmus Larsen | 1997 | 111 | 55.56 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
20 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 95 | 58.46 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sangkaran Illankumaran | 1997 | 83 | 1:01.14 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Bastian Kristensen | 1997 | 83 | 1:01.30 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Villads Lundgren Møhl | 1997 | 82 | 1:01.56 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
24 | Mathias Kearny | 1999 | 80 | 1:02.07 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Jens Bo Conrad | 1998 | 73 | 1:03.84 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
26 | Jonas Sander | 1999 | 64 | 1:06.72 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Bjørn Kristensen | 1999 | 50 | 1:12.65 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Macus Buus Nielsen | 2000 | 49 | 1:13.20 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Oskar Jørgensen | 1998 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Peder Andreas Krarup | 1998 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Thomas N Poulsen | 1999 | DNS | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Joachim Poulsen | 1999 | DSQ | en hånd ven 25m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Niese | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Strand | 1997 | DSQ | 1 hånd v 25m | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Aron Wolde | 1997 | DSQ | 1 hånd afslut | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Michael Vibæk | 1998 | DSQ | crawl armtag | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
- | Asbjørn Buhl | 1997 | DSQ | rette på briller | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | 624 | 31.25 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jannick Maesen | 1995 | 387 | 36.66 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 380 | 36.89 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 348 | 37.97 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Robert Asfeldt | 1996 | 347 | 38.02 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | 346 | 38.03 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Rasmus Nørgaard | 1995 | 325 | 38.83 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | David Tørring | 1995 | 322 | 38.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 312 | 39.37 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 311 | 39.42 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
11 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 303 | 39.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sebastian Friis | 1995 | 297 | 40.02 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Michael Kjær | 1995 | 284 | 40.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Gustav Emil Lings | 1996 | 280 | 40.82 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
15 | Teddi Rasmussen | 1996 | 265 | 41.60 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Tobias Helmersen | 1995 | 256 | 42.07 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
17 | Thomas Stokvad | 1995 | 251 | 42.36 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
18 | Jacob Josias Engelbreth | 1995 | 245 | 42.69 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
19 | Kristian Broløs | 1995 | 243 | 42.78 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
20 | Peter Guldberg | 1996 | 220 | 44.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Simon Hansen | 1995 | 217 | 44.42 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jakob Brinkmann | 1996 | 216 | 44.52 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
23 | Per Jensen | 1995 | 207 | 45.16 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Ralf Dalby | 1995 | 204 | 45.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 204 | 45.36 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Benjamin Vølund | 1996 | 202 | 45.55 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
27 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 194 | 46.12 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Casper Trier Jensen | 1996 | 191 | 46.36 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Lasse Munkholm | 1996 | 188 | 46.63 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mads Lykke Jensen | 1996 | 186 | 46.81 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
31 | Alexander Rohde | 1995 | 181 | 47.18 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Victor Moritz | 1996 | 176 | 47.69 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
33 | Peter Birk | 1996 | 174 | 47.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mathias Sørensen | 1996 | 171 | 48.14 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
35 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 160 | 49.24 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
36 | Junarak Mikaelsen | 1996 | 156 | 49.60 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
37 | Mikkel Nielsen | 1996 | 137 | 51.81 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
38 | Martin Hjelm | 1995 | 130 | 52.67 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
39 | Tobias Skov | 1995 | 130 | 52.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Marc Salomonsen | 1996 | 124 | 53.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Alexander Nygaard | 1996 | 99 | 57.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian K. Jespersen | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Mathias Johannsen | 1996 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
- | Rune Kay | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Kasper Winther | 1995 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Kirk | 1996 | DSQ | 1 hånd v 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Bach | 1993 | 451 | 34.82 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gavin Anthony | 1993 | 419 | 35.70 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Meineche | 1994 | 396 | 36.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 382 | 36.80 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Knøsgaard | 1994 | 363 | 37.43 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Jonas Aagaard | 1994 | 330 | 38.66 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | 291 | 40.32 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
8 | David Jensen | 1994 | 250 | 42.40 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Esben S. Ditlefsen | 1993 | 249 | 42.46 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Mads Larsen | 1993 | 227 | 43.78 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | 223 | 44.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Poulsen | 1994 | 197 | 45.93 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Michael F. Mortensen | 1994 | 185 | 46.84 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus Fruergaard | 1994 | 135 | 52.02 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Luca Pasquali | 1994 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Søren L. Knudsen | 1993 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Kross | 1993 | DNS | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Pedersen | 1991 | 635 | 31.07 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Iversen | 1991 | 617 | 31.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | 546 | 32.67 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stefan B. Høgild | 1991 | 495 | 33.76 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 420 | 35.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Broni | 1992 | 399 | 36.29 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Abildsten | 1990 | 387 | 36.64 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Thyge Boye Petersen | 1989 | 284 | 40.64 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anette Poulsen | 1999 | 179 | 53.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | 168 | 54.89 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 158 | 55.95 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Trine Guldberg | 1999 | 145 | 57.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 136 | 58.82 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Bruun | 1999 | 134 | 59.09 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Sofie Larsen | 1999 | 123 | 1:00.83 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
8 | Mie Johansen | 1999 | 100 | 1:05.15 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | 89 | 1:07.82 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 54 | 1:19.87 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Josephine Skadhede | 1999 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Caroline Thimm | 1999 | DSQ | 1 hånd i afslut | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 326 | 44.00 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Malene Bach Jensen | 1997 | 262 | 47.31 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
3 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 256 | 47.69 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Caspersen | 1998 | 246 | 48.30 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
5 | Camilla M Kristensen | 1998 | 227 | 49.63 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | 221 | 50.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Skovby | 1997 | 212 | 50.77 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
8 | Janni Andreasen | 1997 | 211 | 50.82 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
9 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | 209 | 50.99 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
10 | Lea Moesgaard | 1998 | 204 | 51.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lisa Brayd | 1997 | 203 | 51.51 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Sørensen | 1997 | 183 | 53.33 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 183 | 53.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sidsel Thomsen | 1997 | 177 | 53.96 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Trine G. Sørensen | 1997 | 175 | 54.15 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Katrine Steenstrup | 1997 | 174 | 54.20 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
17 | Camilla Tromborg | 1998 | 171 | 54.53 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emilie B. Hansen | 1997 | 166 | 55.06 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Katrine Aastrup | 1997 | 165 | 55.23 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
20 | Katrine Kristensen | 1997 | 164 | 55.35 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
21 | Anja Neergaard | 1998 | 160 | 55.73 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
22 | Louise Heiberg | 1998 | 146 | 57.52 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
23 | Emma Rohde | 1997 | 144 | 57.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 141 | 58.21 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Signe Knøsen | 1997 | 140 | 58.30 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
26 | Amalie Mejer | 1998 | 140 | 58.36 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 130 | 59.80 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
28 | Helena Rasmussen | 1998 | 129 | 59.98 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emma Louise Frohn | 1998 | 126 | 1:00.33 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
30 | Rikke Blach | 1997 | 117 | 1:01.90 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
31 | Frederikke Hansen | 1998 | 94 | 1:06.56 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
32 | Camilla Ginderskov | 1998 | 85 | 1:08.87 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 77 | 1:11.22 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Emilie Aagaard | 1997 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Trine Jensen | 1998 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | DSQ | 1 hånd v 25m | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Olivia Larsen | 1995 | 488 | 38.45 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | 461 | 39.19 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
3 | Sisse Sørensen | 1996 | 437 | 39.89 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nanna Fallesen | 1995 | 420 | 40.41 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sanne Lindblad | 1996 | 419 | 40.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Laursen | 1996 | 405 | 40.90 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Cecilie Bjerg | 1996 | 394 | 41.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Julie Hedegaard | 1996 | 380 | 41.78 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
9 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 366 | 42.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 361 | 42.53 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
11 | Nanett Brik | 1995 | 356 | 42.70 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
12 | Johanne Kølbæk | 1996 | 340 | 43.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 340 | 43.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Trine Thusgaard Andersen | 1996 | 340 | 43.37 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tashia Lundvig | 1996 | 333 | 43.65 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 331 | 43.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Sander | 1995 | 328 | 43.88 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nanna Frederiksen | 1996 | 320 | 44.27 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
19 | Sofie Grønlund | 1995 | 314 | 44.54 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Nina Jørgensen | 1996 | 310 | 44.73 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
21 | Anne Dahl | 1996 | 303 | 45.06 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
22 | Mia Møller | 1996 | 295 | 45.45 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Maria Nielsen | 1996 | 294 | 45.51 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anna Luna Lind | 1996 | 290 | 45.74 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Sofie Aaquist | 1996 | 289 | 45.80 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
26 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 284 | 46.04 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
27 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 278 | 46.36 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
28 | Anne Ølund | 1996 | 254 | 47.81 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 252 | 47.93 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
30 | Siv Madsen | 1996 | 246 | 48.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nina Hawar | 1996 | 241 | 48.66 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
32 | Katrine M. Borum | 1996 | 235 | 49.05 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
33 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 220 | 50.11 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
34 | Cecilie Schmidt Nielsen | 1996 | 196 | 52.07 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 189 | 52.72 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
36 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 182 | 53.43 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
37 | Julie Jørgensen | 1996 | 180 | 53.64 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
38 | Emma Klitnæs | 1996 | 175 | 54.09 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
39 | Shannie Zülau | 1996 | 168 | 54.83 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
40 | Thilde Søborg Pedersen | 1996 | 158 | 56.01 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
41 | Louise Vibæk | 1996 | 155 | 56.33 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
42 | Maria Boesing | 1996 | 145 | 57.59 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
- | Anne-Mette Müller | 1995 | 40.24 | EXTRA | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Maj Møller Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Ditte Asmussen | 1995 | DNS | |||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
- | Randi Strunge | 1996 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Charlotte Holst | 1995 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Mathilde W Birkholm | 1996 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Michelle Haarhr Toft | 1996 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Rikke Thranum | 1995 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Rikke Legaard Madsen | 1996 | DSQ | 1 hånd i afslut | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 663 | 34.72 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Tea L. Christensen | 1989 | 585 | 36.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tascha Mac Brayd | 1993 | 536 | 37.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 507 | 37.97 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cornelia Buus | 1994 | 493 | 38.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Michelle Strand | 1994 | 479 | 38.69 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 465 | 39.07 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
8 | Helle Kjær | 1994 | 455 | 39.36 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Heidi Hollænder | 1991 | 451 | 39.47 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Amalie Klitgaard | 1994 | 451 | 39.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | 421 | 40.39 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Sara Rainer | 1994 | 406 | 40.88 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Lone Vølund | 1965 | 391 | 41.41 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anne V Weibrecht | 1994 | 360 | 42.54 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
15 | Josephine Rasmussen | 1993 | 352 | 42.88 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Amalie Sørensen | 1994 | 320 | 44.25 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | 319 | 44.28 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Camilla Bundgaard | 1990 | 309 | 44.75 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kristina Søborg Pedersen | 1992 | 279 | 46.30 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
20 | Anna Nielsen | 1994 | 254 | 47.77 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
21 | Christina Mejlgaard | 1994 | 247 | 48.26 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Sofie Holde | 1992 | 239 | 48.76 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tina Bæk | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Stine Sletskov | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Nielsen | 1997 | 236 | 1:22.71 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Thomsen | 1997 | 225 | 1:24.12 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Knudsen | 1997 | 223 | 1:24.35 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | 214 | 1:25.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tom Heilmann | 1997 | 197 | 1:27.95 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Frederik Jessen | 1998 | 196 | 1:28.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonatan Balladone | 1997 | 182 | 1:30.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mikkel Vølund | 1997 | 178 | 1:30.87 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Wecherhausen | 1997 | 165 | 1:33.27 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
10 | Mads D. Kristensen | 1998 | 131 | 1:40.66 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Martin Grønning | 1997 | 127 | 1:41.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 117 | 1:44.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Michael Terp Olesen | 1999 | 113 | 1:45.66 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Simon Johannsen | 1998 | 113 | 1:45.91 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
15 | Toke Cramer | 1998 | 99 | 1:50.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Severin Bjerre | 1998 | 72 | 2:03.01 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Jens Bo Conrad | 1998 | 69 | 2:04.43 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
18 | Mathias Kearny | 1999 | 61 | 2:09.95 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Peder Andreas Krarup | 1998 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Emil Træholt | 1997 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Mark Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias B. Bjerg | 1998 | DSQ | glid på maven | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Kasper Kross | 1997 | DSQ | på mave50m/glid | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | 455 | 1:06.48 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 432 | 1:07.65 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 417 | 1:08.43 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Bang Krogh | 1995 | 385 | 1:10.30 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Fly | 1995 | 332 | 1:13.82 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Mathias Petersen | 1995 | 324 | 1:14.43 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marc Abel | 1995 | 322 | 1:14.63 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Grønbo | 1996 | 302 | 1:16.19 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 298 | 1:16.57 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
10 | Laust Moesgaard | 1996 | 292 | 1:17.12 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kasper V Hansen | 1996 | 285 | 1:17.75 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Sebastian Johansen | 1995 | 274 | 1:18.78 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
13 | Mathias Beck | 1996 | 268 | 1:19.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 254 | 1:20.77 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Christian Dall | 1995 | 245 | 1:21.74 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | 242 | 1:22.02 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Jakob Poulsen | 1996 | 240 | 1:22.25 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
18 | Emil Buur Persson | 1995 | 240 | 1:22.27 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
19 | Nicklas Mejlholm | 1996 | 218 | 1:25.01 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
20 | Johan Christensen | 1996 | 212 | 1:25.77 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
21 | Casper Trier Jensen | 1996 | 199 | 1:27.56 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 197 | 1:27.82 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 192 | 1:28.67 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Tobias Skov | 1995 | 192 | 1:28.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 181 | 1:30.49 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Anders L. Mogensen | 1996 | 178 | 1:30.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Emil Laursen | 1996 | 167 | 1:32.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Vitus Mathiasen | 1996 | 164 | 1:33.35 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Isak Gadegaard | 1996 | 113 | 1:45.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Pierre Hønigmann | 1996 | 93 | 1:53.05 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Albert Grahn-Frankil | 1996 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Mathias Johannsen | 1996 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
- | Sebastian K. Jespersen | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Rune Kay | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Carl Emil Thomassen | 1996 | DSQ | hang i tov 50m | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 531 | 1:03.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristian Poulsen | 1994 | 477 | 1:05.45 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 453 | 1:06.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 441 | 1:07.20 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
5 | Dennis Petersen | 1993 | 426 | 1:07.96 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
6 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 398 | 1:09.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Esben Brigsted | 1993 | 393 | 1:09.83 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | 376 | 1:10.88 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | 367 | 1:11.44 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Patrick Rohde | 1994 | 340 | 1:13.29 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Patrick Bislev | 1994 | 332 | 1:13.87 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Malte Lund Rasmussen | 1994 | 329 | 1:14.10 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Jonathan Christensen | 1993 | 321 | 1:14.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Søren Eller Thomsen | 1994 | 293 | 1:17.00 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
15 | Thomas Jørgensen | 1994 | 285 | 1:17.70 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
16 | Peter Kragelund | 1993 | 283 | 1:17.93 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
17 | Oliver Elsgaard | 1994 | 281 | 1:18.07 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
18 | Benjamin Andersson | 1994 | 274 | 1:18.69 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
19 | Jacob Mortensen | 1994 | 269 | 1:19.22 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Malte Gissel | 1993 | 257 | 1:20.44 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
21 | Kasper Moltsen | 1994 | 237 | 1:22.58 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alexander Frederiksen | 1994 | 236 | 1:22.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Bjørn Baunwall | 1993 | 232 | 1:23.26 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Søren Ø Andersen | 1993 | 214 | 1:25.46 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mads Vølund | 1994 | 209 | 1:26.12 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Steffen Bredgaard | 1994 | 201 | 1:27.36 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
27 | Andes Hermann | 1993 | 186 | 1:29.60 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
28 | Rasmus Rothausen | 1994 | 181 | 1:30.34 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | 159 | 1:34.43 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Hansen | 1993 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonathan Bitch Holm | 1994 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Michael F. Mortensen | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Duedahl | 1985 | 599 | 1:00.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 511 | 1:03.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 470 | 1:05.79 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Stefan B. Høgild | 1991 | 454 | 1:06.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 438 | 1:07.32 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Morten Dueholm Jørgensen | 1989 | 424 | 1:08.07 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Kloster | 1992 | 384 | 1:10.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Sangild | 1990 | 365 | 1:11.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thøger Brinkman Nielsen | 1990 | 338 | 1:13.39 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Søren Voigt | 1989 | 286 | 1:17.60 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Keld Rishøj | 1988 | 157 | 1:34.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Tramm | 1992 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Stefan Gram Hansen | 1990 | DSQ | glid på mave 50m | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Spure Nielsen | 1999 | 185 | 1:42.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Laura Rasmussen | 1999 | 173 | 1:44.55 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 147 | 1:50.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 112 | 2:00.73 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | 83 | 2:13.82 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Josephine Skadhede | 1999 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 411 | 1:18.38 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Una Møller | 1998 | 277 | 1:29.43 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
3 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 242 | 1:33.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matilde Madsen | 1997 | 224 | 1:35.96 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 221 | 1:36.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Laura Sørensen | 1997 | 189 | 1:41.54 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Sofie Poulsen | 1997 | 168 | 1:45.57 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Trine G. Sørensen | 1997 | 148 | 1:50.08 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Ginderskov | 1998 | 97 | 2:06.65 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Trine Jensen | 1998 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | 448 | 1:16.17 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Charlotte Thor | 1995 | 435 | 1:16.89 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
3 | Signe D. Thomasen | 1996 | 411 | 1:18.41 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 410 | 1:18.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Amalie Rasmussen | 1996 | 398 | 1:19.20 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Anna Jessen | 1995 | 395 | 1:19.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Elvira Jensen | 1995 | 395 | 1:19.44 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Kristina J. Frederiksen | 1995 | 372 | 1:21.00 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Mia Møller | 1996 | 370 | 1:21.20 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johanne Brahe | 1995 | 366 | 1:21.46 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
11 | Julie Hedegaard | 1996 | 359 | 1:22.00 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
12 | Sanne Lindblad | 1996 | 345 | 1:23.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nanna Fallesen | 1995 | 345 | 1:23.10 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Tilbe Kaya | 1995 | 342 | 1:23.30 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 341 | 1:23.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Line Helbo | 1996 | 339 | 1:23.60 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 337 | 1:23.72 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 331 | 1:24.21 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Krintel | 1996 | 329 | 1:24.41 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cecilie Bjerg | 1996 | 329 | 1:24.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 325 | 1:24.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 319 | 1:25.32 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
22 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 319 | 1:25.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Maria Møldrup | 1995 | 302 | 1:26.82 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Camilla Nielsen | 1996 | 302 | 1:26.91 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
26 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | 296 | 1:27.40 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mie Munkholt | 1995 | 294 | 1:27.61 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
28 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | 278 | 1:29.32 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
29 | Siv Madsen | 1996 | 269 | 1:30.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Emma Hiltmar | 1996 | 267 | 1:30.48 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Simone Larsen | 1996 | 257 | 1:31.63 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 255 | 1:31.94 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
33 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 253 | 1:32.17 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
34 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 251 | 1:32.36 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mai Laurberg | 1996 | 241 | 1:33.66 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
36 | Julie Jørgensen | 1996 | 234 | 1:34.56 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
37 | Helene Siggaard | 1995 | 231 | 1:35.02 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
38 | Cecilie Schmidt Nielsen | 1996 | 221 | 1:36.40 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 144 | 1:51.31 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
40 | Emma Klitnæs | 1996 | 130 | 1:55.05 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Christina Mogensen | 1995 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
- | Gigi W. Larsen | 1995 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Shannie Zülau | 1996 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Sundstrup | 1996 | DSQ | Afslutning på maven | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Thilde Søborg Pedersen | 1996 | DSQ | svøm på maven 50m | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 677 | 1:06.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Balle | 1989 | 591 | 1:09.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Janni Overgaard | 1993 | 583 | 1:09.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Sundstrup | 1994 | 516 | 1:12.64 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
5 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 484 | 1:14.23 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Katrine Iversen | 1993 | 465 | 1:15.23 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
7 | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | 463 | 1:15.34 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Andersen | 1993 | 450 | 1:16.04 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mette Rasmussen | 1994 | 448 | 1:16.17 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Charlotte Dybdahl | 1994 | 430 | 1:17.19 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Signe Kragelund | 1994 | 418 | 1:17.94 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
12 | Laura Methmann Tarpgaard | 1994 | 414 | 1:18.20 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
13 | Christina Lund | 1993 | 414 | 1:18.22 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Line Aamann | 1993 | 386 | 1:20.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Nanna N. Nielsen | 1993 | 382 | 1:20.30 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Josephine Rasmussen | 1993 | 358 | 1:22.08 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | 347 | 1:22.91 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
18 | Michelle Friis-Pedersen | 1994 | 345 | 1:23.13 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
19 | Cornelia Buus | 1994 | 330 | 1:24.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Anja Frahm | 1992 | 330 | 1:24.35 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lone Vølund | 1965 | 327 | 1:24.60 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Camilla Bundgaard | 1990 | 314 | 1:25.71 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sofie Agerbæk | 1994 | 301 | 1:26.95 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
24 | Camilla Rosenkær Blach | 1992 | 290 | 1:28.05 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
25 | Tascha Mac Brayd | 1993 | 278 | 1:29.34 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Maria Andreasen | 1994 | 273 | 1:29.79 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
27 | Christina Knudsen | 1993 | 269 | 1:30.31 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
28 | Michelle Lesler | 1994 | 249 | 1:32.58 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Katja Johannessen | 1991 | 235 | 1:34.46 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
30 | Lisa Borum | 1994 | 214 | 1:37.39 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
31 | Kristina Søborg Pedersen | 1992 | 200 | 1:39.71 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
32 | Julie Ritter | 1994 | 171 | 1:44.90 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Bie | 1994 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Cecilia Jespersen | 1993 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Lea Spange Holm | 1994 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Knudsen | 1997 | 256 | 3:18.75 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Martin Harder Bruun | 1998 | 230 | 3:26.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Hermansen | 1997 | 186 | 3:41.15 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
4 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 185 | 3:41.75 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
5 | Alex Terp | 1997 | 172 | 3:46.98 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Niclas Overgaard | 1997 | 154 | 3:55.50 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Magnus Oliver Christensen | 1997 | 137 | 4:04.98 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Toke Cramer | 1998 | 126 | 4:11.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Simon Niese | 1998 | 107 | 4:25.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Sejr Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | 387 | 2:53.29 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
2 | Robert Asfeldt | 1996 | 365 | 2:56.69 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 355 | 2:58.24 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jannick Maesen | 1995 | 347 | 2:59.59 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Emil Lings | 1996 | 334 | 3:02.03 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
6 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 320 | 3:04.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 296 | 3:09.40 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 293 | 3:10.16 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
9 | Teddi Rasmussen | 1996 | 286 | 3:11.52 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | David Tørring | 1995 | 282 | 3:12.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Peter Guldberg | 1996 | 236 | 3:24.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Gilberg | 1995 | 228 | 3:26.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Casper Trier Jensen | 1996 | 225 | 3:27.58 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Peter Birk | 1996 | 207 | 3:33.48 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lasse Munkholm | 1996 | 202 | 3:35.17 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alexander Rohde | 1995 | 182 | 3:42.87 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Simon Hansen | 1995 | 173 | 3:46.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Philip Færch | 1996 | 163 | 3:51.24 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Thomas Stokvad | 1995 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
- | Kasper Winther | 1995 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Meineche | 1994 | 421 | 2:48.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Bach | 1993 | 417 | 2:48.94 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | 401 | 2:51.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Grove | 1994 | 354 | 2:58.38 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Gavin Anthony | 1993 | 327 | 3:03.27 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonas Knøsgaard | 1994 | 298 | 3:08.97 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Alexander Frederiksen | 1994 | 296 | 3:09.32 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Larsen | 1993 | 222 | 3:28.34 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Luca Pasquali | 1994 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Poulsen | 1994 | DSQ | 1 hånd v. 50,100,150 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Esben S. Ditlefsen | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Pedersen | 1991 | 628 | 2:27.39 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stefan B. Høgild | 1991 | 623 | 2:27.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | 470 | 2:42.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Abildsten | 1990 | 348 | 2:59.40 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 327 | 3:03.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Erik Borum | 1992 | 288 | 3:11.22 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
7 | Martin Boller | 1992 | 235 | 3:24.53 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:21 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Eske | 1999 | 189 | 4:04.48 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
2 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 176 | 4:10.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lisa Terp | 1999 | 175 | 4:10.74 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Trine Guldberg | 1999 | DSQ | crawl i starten | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilia Hansen | 1997 | 375 | 3:14.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 340 | 3:21.05 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Tatjana Hansen | 1997 | 336 | 3:21.87 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 304 | 3:28.76 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | 295 | 3:30.76 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
6 | Camilla Caspersen | 1998 | 248 | 3:43.32 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
7 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | 245 | 3:44.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla M Kristensen | 1998 | 227 | 3:49.98 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Skovby | 1997 | 226 | 3:50.31 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
10 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | 217 | 3:53.58 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
11 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 216 | 3:54.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Lisa Brayd | 1997 | 190 | 4:04.08 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 176 | 4:10.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jeanette Færch | 1998 | 168 | 4:14.26 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 135 | 4:33.30 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Emilie Aagaard | 1997 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malene M. Pedersen | 1996 | 568 | 2:49.45 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Olivia Larsen | 1995 | 535 | 2:52.89 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 416 | 3:07.99 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Laursen | 1996 | 413 | 3:08.45 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Line H. Vestergaard | 1996 | 412 | 3:08.55 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nanna Fallesen | 1995 | 405 | 3:09.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nanna Frederiksen | 1996 | 365 | 3:16.36 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
8 | Louise Sander | 1995 | 364 | 3:16.47 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nadja Christiansen | 1995 | 363 | 3:16.79 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Johanne Kølbæk | 1996 | 359 | 3:17.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie Bjerg | 1996 | 355 | 3:18.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Linette Hansen | 1995 | 354 | 3:18.30 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 351 | 3:18.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 332 | 3:22.68 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
15 | Nina Jørgensen | 1996 | 321 | 3:24.99 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
16 | Anne Dahl | 1996 | 314 | 3:26.40 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 278 | 3:34.95 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
18 | Line Augustesen Obel | 1996 | 277 | 3:35.18 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine M. Borum | 1996 | 262 | 3:39.41 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
20 | Tashia Lundvig | 1996 | 261 | 3:39.71 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anne Ølund | 1996 | 253 | 3:41.75 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Nina Hawar | 1996 | 225 | 3:50.75 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
23 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 190 | 4:04.01 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
24 | Thilde Søborg Pedersen | 1996 | 163 | 4:16.63 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Anne-Mette Müller | 1995 | 3:01.72 | EXTRA | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Maj Møller Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Emilie Søgaard | 1996 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Lunding | 1991 | 688 | 2:38.95 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tea L. Christensen | 1989 | 610 | 2:45.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 588 | 2:47.50 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 569 | 2:49.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helle Kjær | 1994 | 468 | 3:00.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michelle Strand | 1994 | 427 | 3:06.32 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Heidi Hollænder | 1991 | 425 | 3:06.70 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Cornelia Buus | 1994 | 406 | 3:09.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Sara Rainer | 1994 | 384 | 3:12.99 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Daisy Lannie | 1994 | 334 | 3:22.27 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Anne V Weibrecht | 1994 | 322 | 3:24.70 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
12 | Kristina Søborg Pedersen | 1992 | 267 | 3:37.86 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Nielsen | 1997 | 271 | 32.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Thomsen | 1997 | 270 | 32.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 244 | 34.04 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 242 | 34.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Pedersen | 1997 | 232 | 34.61 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Vølund | 1997 | 229 | 34.77 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Strand | 1997 | 218 | 35.38 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Mark Andersen | 1997 | 216 | 35.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads D. Kristensen | 1998 | 216 | 35.48 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Jonatan Balladone | 1997 | 205 | 36.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Rolf Wollesen | 1998 | 203 | 36.21 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Tom Heilmann | 1997 | 201 | 36.32 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 200 | 36.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Kasper Kross | 1997 | 199 | 36.45 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
15 | Mathias Tougaard | 1997 | 199 | 36.47 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Andreas Hermansen | 1997 | 192 | 36.89 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
17 | Jacob Wecherhausen | 1997 | 188 | 37.13 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
18 | Alex Terp | 1997 | 185 | 37.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jeppe Poulsen | 1997 | 185 | 37.38 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jacob S. Madsen | 1998 | 181 | 37.59 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
21 | Simon Nørgård | 1997 | 179 | 37.73 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
22 | Martin Harder Bruun | 1998 | 177 | 37.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 172 | 38.23 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
24 | Michael Terp Olesen | 1999 | 158 | 39.38 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emil Træholt | 1997 | 145 | 40.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Daniel Nielsen | 1997 | 143 | 40.73 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 141 | 40.93 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
28 | Frederik Linck | 1997 | 135 | 41.47 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
29 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 134 | 41.63 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
30 | Bastian Kristensen | 1997 | 120 | 43.17 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
31 | Simon Johannsen | 1998 | 117 | 43.49 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
32 | Asbjørn Buhl | 1997 | 116 | 43.65 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
33 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 115 | 43.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Toke Cramer | 1998 | 113 | 44.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Rasmus Larsen | 1997 | 108 | 44.75 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
36 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 106 | 44.97 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mathias Kearny | 1999 | 79 | 49.56 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
38 | Michael Vibæk | 1998 | 78 | 49.70 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
39 | Villads Lundgren Møhl | 1997 | 74 | 50.69 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
40 | Severin Bjerre | 1998 | 70 | 51.54 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
41 | Joachim Poulsen | 1999 | 59 | 54.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Jonas Sander | 1999 | 58 | 55.07 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
43 | Simon Niese | 1998 | 55 | 56.10 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
44 | Sangkaran Illankumaran | 1997 | 54 | 56.41 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
45 | Bjørn Kristensen | 1999 | 43 | 1:00.58 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
46 | Macus Buus Nielsen | 2000 | 43 | 1:00.69 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
47 | Aron Wolde | 1997 | 37 | 1:04.00 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Peder Andreas Krarup | 1998 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Oskar Jørgensen | 1998 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Thomas N Poulsen | 1999 | DNS | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Jonathan Kristensen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 500 | 26.81 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | 440 | 27.98 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Shulman | 1995 | 438 | 28.02 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Simon L. Knudsen | 1996 | 435 | 28.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thomas Pedersen | 1995 | 433 | 28.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Petersen | 1995 | 418 | 28.47 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 417 | 28.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 416 | 28.51 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin S. Madsen | 1995 | 411 | 28.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Lasse Bang Krogh | 1995 | 410 | 28.65 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristoffer Moos | 1996 | 387 | 29.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michael Kjær | 1995 | 382 | 29.33 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 380 | 29.38 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Marc Abel | 1995 | 373 | 29.55 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob Josias Engelbreth | 1995 | 369 | 29.66 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
16 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | 368 | 29.70 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Rasmus Nørgaard | 1995 | 358 | 29.96 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 357 | 30.00 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
19 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | 357 | 30.01 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
20 | Mathias Beck | 1996 | 354 | 30.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jannick Maesen | 1995 | 346 | 30.30 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kristian Broløs | 1995 | 346 | 30.32 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
23 | Sebastian Friis | 1995 | 339 | 30.51 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
24 | Sebastian Johansen | 1995 | 338 | 30.56 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
24 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 338 | 30.56 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Tobias Helmersen | 1995 | 320 | 31.12 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
27 | Laust Moesgaard | 1996 | 314 | 31.32 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jakob Brinkmann | 1996 | 303 | 31.69 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
29 | Christian Dall | 1995 | 296 | 31.94 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
30 | David Tørring | 1995 | 294 | 32.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Per Jensen | 1995 | 285 | 32.35 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
32 | Sebastian Larsen | 1995 | 270 | 32.91 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
33 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 268 | 33.01 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
34 | Emil Buur Persson | 1995 | 267 | 33.05 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
35 | Mikkel Grønbo | 1996 | 267 | 33.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Niels Rasmussen | 1995 | 266 | 33.07 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
37 | Jesper Jensen | 1996 | 266 | 33.10 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
38 | Alexander Gilberg | 1995 | 252 | 33.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Thomas Stokvad | 1995 | 249 | 33.81 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
40 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 246 | 33.98 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
41 | Nicklas Mejlholm | 1996 | 237 | 34.41 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
42 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 236 | 34.42 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
43 | Teddi Rasmussen | 1996 | 236 | 34.44 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
44 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 233 | 34.60 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
45 | Tobias Skov | 1995 | 232 | 34.61 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
46 | Mathias Sørensen | 1996 | 230 | 34.75 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
47 | Johan Christensen | 1996 | 223 | 35.09 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
48 | Martin Hjelm | 1995 | 215 | 35.52 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
49 | Benjamin Vølund | 1996 | 214 | 35.57 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
50 | Junarak Mikaelsen | 1996 | 207 | 35.98 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
51 | Victor Moritz | 1996 | 206 | 36.04 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
52 | Lasse Munkholm | 1996 | 205 | 36.08 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
53 | Emil Laursen | 1996 | 195 | 36.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
54 | Anders Kirk | 1996 | 188 | 37.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
55 | Marc Salomonsen | 1996 | 186 | 37.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
56 | Anders L. Mogensen | 1996 | 183 | 37.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
57 | Isak Gadegaard | 1996 | 179 | 37.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
58 | Mikkel Nielsen | 1996 | 168 | 38.59 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
59 | Vitus Mathiasen | 1996 | 157 | 39.42 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
60 | Mikkel Gaardbo Jensen | 1996 | 157 | 39.47 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
61 | Mads Lykke Jensen | 1996 | 151 | 39.98 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
62 | Pierre Hønigmann | 1996 | 140 | 40.98 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
63 | Alexander Nygaard | 1996 | 104 | 45.25 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
64 | Carl Emil Thomassen | 1996 | 27 | 1:11.10 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Emil Hemming Christensen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Mathias Johannsen | 1996 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
- | Niels Rasmussen | 1995 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Stefan Abildtrup | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Thomas Bie Westphael | 1995 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Kasper Winther | 1995 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Albert Grahn-Frankil | 1996 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 594 | 25.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jesper Madsen | 1993 | 525 | 26.38 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 506 | 26.70 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Fog Nissen | 1993 | 493 | 26.93 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
5 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 484 | 27.11 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
6 | Daniel Peschardt | 1993 | 480 | 27.18 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Dennis Petersen | 1993 | 479 | 27.20 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
8 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 477 | 27.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Esben Brigsted | 1993 | 460 | 27.56 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Anders Lyhne | 1994 | 447 | 27.84 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
11 | Kristian Poulsen | 1994 | 443 | 27.91 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Kasper Smit | 1993 | 415 | 28.54 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Malte Lund Rasmussen | 1994 | 406 | 28.73 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Mikkel Pedersen | 1994 | 402 | 28.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | David Jensen | 1994 | 391 | 29.10 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Benjamin Andersson | 1994 | 383 | 29.30 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
17 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | 378 | 29.44 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
18 | Jacob Mortensen | 1994 | 376 | 29.49 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Patrick Bislev | 1994 | 373 | 29.57 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
20 | Jacob Grove | 1994 | 371 | 29.62 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | 371 | 29.62 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
22 | Gavin Anthony | 1993 | 368 | 29.70 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Søren Eller Thomsen | 1994 | 357 | 30.01 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
24 | Jonas Aagaard | 1994 | 351 | 30.16 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
25 | Patrick Rohde | 1994 | 345 | 30.34 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Mathias Als Jørgensen | 1993 | 343 | 30.40 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mads Vølund | 1994 | 339 | 30.51 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jacob Holm Mortensen | 1993 | 337 | 30.59 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
29 | Alexander Frederiksen | 1994 | 335 | 30.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Kristian Kristensen | 1993 | 332 | 30.73 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
31 | Peter Kragelund | 1993 | 328 | 30.86 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
32 | Jonas Knøsgaard | 1994 | 312 | 31.39 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
33 | Kasper Moltsen | 1994 | 296 | 31.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
34 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | 285 | 32.35 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
35 | Bjørn Baunwall | 1993 | 272 | 32.85 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Søren Ø Andersen | 1993 | 272 | 32.86 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
37 | Steffen Bredgaard | 1994 | 267 | 33.03 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
38 | Rasmus Rothausen | 1994 | 260 | 33.35 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
39 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | 243 | 34.08 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
40 | Michael F. Mortensen | 1994 | 207 | 35.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Frederik Poulsen | 1994 | 202 | 36.28 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
42 | Mads Larsen | 1993 | 167 | 38.61 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
43 | Rasmus Fruergaard | 1994 | 159 | 39.28 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Jonathan Bitch Holm | 1994 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Malte Gissel | 1993 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Mathias Hansen | 1993 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Kross | 1993 | DNS | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Iversen | 1991 | 694 | 24.04 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kim Hansen | 1987 | 651 | 24.55 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 647 | 24.60 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 558 | 25.85 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Broni | 1992 | 546 | 26.03 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Steen Christensen | 1992 | 538 | 26.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 514 | 26.57 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Stefan B. Høgild | 1991 | 493 | 26.93 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Morten Dueholm Jørgensen | 1989 | 481 | 27.16 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Sangild | 1990 | 430 | 28.19 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Søren Voigt | 1989 | 411 | 28.63 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Daniel Kloster | 1992 | 387 | 29.19 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thøger Brinkman Nielsen | 1990 | 355 | 30.04 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
14 | Stefan Gram Hansen | 1990 | 351 | 30.18 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
15 | Thyge Boye Petersen | 1989 | 343 | 30.39 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Jørgensen | 1989 | 322 | 31.05 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Keld Rishøj | 1988 | 271 | 32.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Tim Kreft | 1992 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Lars Arnbak | 1981 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Tramm | 1992 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Terp | 1999 | 210 | 40.69 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alberte Spure Nielsen | 1999 | 200 | 41.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 197 | 41.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 160 | 44.58 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anette Poulsen | 1999 | 159 | 44.65 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Bruun | 1999 | 131 | 47.59 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Sofie Larsen | 1999 | 118 | 49.34 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
8 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | 117 | 49.47 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
9 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 109 | 50.66 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Caroline Thimm | 1999 | 56 | 1:03.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mie Johansen | 1999 | 26 | 1:21.34 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine Skadhede | 1999 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 487 | 30.74 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 433 | 31.98 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilia Hansen | 1997 | 392 | 33.04 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 388 | 33.18 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 347 | 34.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lea Moesgaard | 1998 | 325 | 35.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Malene Bach Jensen | 1997 | 324 | 35.21 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
8 | Una Møller | 1998 | 287 | 36.67 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
9 | Christina Blaaberg | 1998 | 279 | 37.04 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 272 | 37.34 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Matilde Madsen | 1997 | 272 | 37.35 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Janni Andreasen | 1997 | 271 | 37.36 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
13 | Monica Aloysius | 1997 | 250 | 38.40 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
14 | Signe Knøsen | 1997 | 226 | 39.71 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
15 | Emma Rohde | 1997 | 220 | 40.10 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | 218 | 40.20 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
17 | Trine G. Sørensen | 1997 | 215 | 40.39 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Katrine Kristensen | 1997 | 213 | 40.51 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
19 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 208 | 40.83 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Laura Sørensen | 1997 | 202 | 41.22 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sidsel Thomsen | 1997 | 197 | 41.55 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Laura Skovby | 1997 | 197 | 41.58 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
23 | Anna Sofie Poulsen | 1997 | 191 | 42.01 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Camilla M Kristensen | 1998 | 189 | 42.14 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
25 | Katrine Aastrup | 1997 | 172 | 43.49 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
26 | Camilla Tromborg | 1998 | 170 | 43.68 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 163 | 44.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sofie Sørensen | 1998 | 161 | 44.42 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
29 | Anja Neergaard | 1998 | 160 | 44.60 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
30 | Rikke Blach | 1997 | 159 | 44.61 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
31 | Lisa Brayd | 1997 | 159 | 44.68 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
32 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | 151 | 45.47 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
33 | Louise Heiberg | 1998 | 145 | 46.01 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
34 | Katrine Steenstrup | 1997 | 138 | 46.81 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
35 | Emilie B. Hansen | 1997 | 133 | 47.34 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
36 | Frederikke Hansen | 1998 | 132 | 47.52 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
37 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 124 | 48.50 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
38 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 109 | 50.65 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
39 | Emma Louise Frohn | 1998 | 95 | 52.96 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
40 | Amalie Mejer | 1998 | 88 | 54.29 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
41 | Helena Rasmussen | 1998 | 76 | 57.03 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
42 | Camilla Ginderskov | 1998 | 71 | 58.42 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Trine Jensen | 1998 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kristensen | 1995 | 528 | 29.92 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Mette Hansen | 1996 | 527 | 29.94 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Sisse Sørensen | 1996 | 493 | 30.63 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Charlotte Thor | 1995 | 489 | 30.70 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Mie Munkholt | 1995 | 469 | 31.13 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
6 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 465 | 31.23 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 436 | 31.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Trine Thusgaard Andersen | 1996 | 418 | 32.34 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Niklassen | 1995 | 411 | 32.54 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 408 | 32.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Signe D. Thomasen | 1996 | 407 | 32.65 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sophie Pagh | 1995 | 406 | 32.68 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Johanne Brahe | 1995 | 404 | 32.73 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
14 | Helene Siggaard | 1995 | 395 | 32.96 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie Bjerg | 1996 | 395 | 32.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | 395 | 32.98 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
17 | Nadja Christiansen | 1995 | 392 | 33.04 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Kristina J. Frederiksen | 1995 | 392 | 33.04 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Linette Hansen | 1995 | 388 | 33.16 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
20 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 387 | 33.20 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
21 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 384 | 33.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sanne Lindblad | 1996 | 382 | 33.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Tilbe Kaya | 1995 | 378 | 33.47 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 375 | 33.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Lærke B Pedersen | 1996 | 374 | 33.56 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
26 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 373 | 33.59 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
27 | Maria Nielsen | 1996 | 369 | 33.73 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sofie Grønlund | 1995 | 360 | 34.02 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
29 | Line Helbo | 1996 | 359 | 34.05 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Nanna Frederiksen | 1996 | 358 | 34.06 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
31 | Camilla Nielsen | 1996 | 355 | 34.15 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
32 | Julie Hedegaard | 1996 | 355 | 34.17 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
33 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | 354 | 34.21 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
34 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 353 | 34.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
35 | Anna Jessen | 1995 | 351 | 34.30 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mia Møller | 1996 | 328 | 35.08 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Siv Madsen | 1996 | 325 | 35.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
38 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 323 | 35.26 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
39 | Anna Luna Lind | 1996 | 320 | 35.37 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
40 | Johanne Kølbæk | 1996 | 310 | 35.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | 306 | 35.91 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
42 | Tashia Lundvig | 1996 | 303 | 36.01 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
43 | Line Augustesen Obel | 1996 | 302 | 36.06 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
43 | Anne Dahl | 1996 | 302 | 36.06 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
43 | Sofie Aaquist | 1996 | 302 | 36.06 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
46 | Christina Mogensen | 1995 | 296 | 36.29 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
47 | Katja Timmermann | 1996 | 295 | 36.34 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
48 | Maria Møldrup | 1995 | 293 | 36.42 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
49 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 292 | 36.45 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
50 | Mai Laurberg | 1996 | 290 | 36.56 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
51 | Simone Larsen | 1996 | 280 | 36.99 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
52 | Marlene Eklund Kjær | 1996 | 274 | 37.23 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
53 | Nina Jørgensen | 1996 | 261 | 37.86 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
54 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 257 | 38.06 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
55 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 252 | 38.28 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
56 | Katrine M. Borum | 1996 | 250 | 38.41 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
57 | Emma Hiltmar | 1996 | 237 | 39.08 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
58 | Nina Hawar | 1996 | 235 | 39.20 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
59 | Louise Vibæk | 1996 | 232 | 39.34 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
60 | Cecilie Schmidt Nielsen | 1996 | 222 | 39.94 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
61 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 209 | 40.77 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
62 | Rikke Legaard Madsen | 1996 | 189 | 42.12 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
63 | Shannie Zülau | 1996 | 181 | 42.76 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
64 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 175 | 43.27 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
65 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 174 | 43.29 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
66 | Maria Boesing | 1996 | 160 | 44.56 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
- | Gigi W. Larsen | 1995 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Randi Strunge | 1996 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde W Birkholm | 1996 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Vinther | 1995 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Charlotte Holst | 1995 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Ditte Asmussen | 1995 | DNS | |||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
- | Michelle Haarhr Toft | 1996 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Rikke Thranum | 1995 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Nadia Brix Larsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Emma Klitnæs | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Heidi Mikkelsen | 1985 | 675 | 27.57 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Balle | 1989 | 659 | 27.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Iversen | 1993 | 621 | 28.35 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
4 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 610 | 28.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Rasmussen | 1991 | 584 | 28.94 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Emilia Staugaard | 1994 | 584 | 28.94 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
7 | Line Petersen | 1991 | 555 | 29.43 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Helene Kristensen | 1992 | 541 | 29.68 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Amalie Sundstrup | 1994 | 539 | 29.72 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
10 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 523 | 30.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 505 | 30.38 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Anna Krusell | 1994 | 499 | 30.50 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
13 | Michelle Strand | 1994 | 491 | 30.67 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Mette Rasmussen | 1994 | 480 | 30.89 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Line Aamann | 1993 | 480 | 30.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | 473 | 31.04 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
17 | Signe Kragelund | 1994 | 471 | 31.08 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
18 | Sabine Christensen | 1991 | 466 | 31.21 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Christina Lund | 1993 | 465 | 31.23 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Amalie Sørensen | 1994 | 453 | 31.49 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | 451 | 31.55 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Lone Vølund | 1965 | 447 | 31.64 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | 436 | 31.91 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
24 | Katja Johannessen | 1991 | 424 | 32.21 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
25 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | 423 | 32.23 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Camilla Bundgaard | 1990 | 421 | 32.28 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Helle Kjær | 1994 | 410 | 32.56 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Astrid Rohde | 1991 | 400 | 32.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Lena Hansen | 1993 | 398 | 32.88 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
30 | Daisy Lannie | 1994 | 396 | 32.93 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
31 | Anja Frahm | 1992 | 390 | 33.10 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
32 | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | 384 | 33.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Laura Methmann Tarpgaard | 1994 | 382 | 33.35 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
34 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | 378 | 33.47 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
35 | Josephine Rasmussen | 1993 | 374 | 33.57 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
36 | Michelle Lesler | 1994 | 362 | 33.94 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Tascha Mac Brayd | 1993 | 355 | 34.15 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Camilla Rosenkær Blach | 1992 | 351 | 34.30 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
39 | Christina Knudsen | 1993 | 346 | 34.45 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
40 | Anne V Weibrecht | 1994 | 337 | 34.76 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
41 | Maria Andreasen | 1994 | 336 | 34.78 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
42 | Christina Mejlgaard | 1994 | 332 | 34.95 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
43 | Sofie Holde | 1992 | 329 | 35.03 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Stine Sletskov | 1993 | 313 | 35.62 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
45 | Julie Ritter | 1994 | 308 | 35.81 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
46 | Michelle Friis-Pedersen | 1994 | 304 | 35.96 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
47 | Anna Nielsen | 1994 | 231 | 39.43 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
- | Maria Nielsen | 1991 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Lea Spange Holm | 1994 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tina Bæk | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilia Jespersen | 1993 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Bie | 1994 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | 470 | 2:24.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Pedersen | 1995 | 353 | 2:39.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Shulman | 1995 | 339 | 2:41.22 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 302 | 2:47.68 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 169 | 3:23.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 164 | 3:25.23 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 158 | 3:27.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian K. Jespersen | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Thomas Bie Westphael | 1995 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Søren L. Knudsen | 1993 | 471 | 2:24.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jesper Madsen | 1993 | 444 | 2:27.35 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 265 | 2:55.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 637 | 2:10.67 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Stefan B. Høgild | 1991 | 631 | 2:11.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Abildsten | 1990 | 275 | 2:52.82 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Michael Jørgensen | 1981 | 153 | 3:30.42 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 388 | 2:52.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lea Moesgaard | 1998 | 289 | 3:09.91 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 160 | 3:51.30 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 477 | 2:40.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 318 | 3:04.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Ida Elvira Jensen | 1995 | 299 | 3:07.88 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Lærke B Pedersen | 1996 | 222 | 3:27.23 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Emilie Søgaard | 1996 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Lunding | 1991 | 573 | 2:31.14 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Krusell | 1994 | 328 | 3:02.08 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
3 | Jannie Krog | 1986 | 319 | 3:03.70 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
4 | Julie Troldtoft Holm | 1994 | 307 | 3:06.06 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
5 | Mette Rasmussen | 1994 | 277 | 3:12.72 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Helene Kristensen | 1992 | 261 | 3:16.55 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Knudsen | 1997 | 253 | 1:24.25 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 245 | 1:25.17 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jens Nielsen | 1997 | 220 | 1:28.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Thomsen | 1997 | 216 | 1:28.88 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mark Andersen | 1997 | 200 | 1:31.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Tougaard | 1997 | 189 | 1:32.95 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob Pedersen | 1997 | 185 | 1:33.58 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads D. Kristensen | 1998 | 184 | 1:33.79 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Tom Heilmann | 1997 | 184 | 1:33.80 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Alex Terp | 1997 | 180 | 1:34.50 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonathan Kristensen | 1998 | 180 | 1:34.50 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Andreas Hermansen | 1997 | 177 | 1:34.99 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
13 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 174 | 1:35.45 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
14 | Martin Harder Bruun | 1998 | 173 | 1:35.64 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Vølund | 1997 | 169 | 1:36.39 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 169 | 1:36.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Kasper Kross | 1997 | 167 | 1:36.89 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
18 | Jacob S. Madsen | 1998 | 166 | 1:36.99 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Jonatan Balladone | 1997 | 166 | 1:37.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Niclas Overgaard | 1997 | 148 | 1:40.77 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
21 | Rolf Wollesen | 1998 | 146 | 1:41.20 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Jacob Wecherhausen | 1997 | 143 | 1:41.96 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
23 | Daniel Nielsen | 1997 | 143 | 1:42.06 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Martin Grønning | 1997 | 140 | 1:42.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 126 | 1:46.24 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
26 | Toke Cramer | 1998 | 116 | 1:49.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 112 | 1:50.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Mathias Kearny | 1999 | 75 | 2:06.16 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
29 | Severin Bjerre | 1998 | 58 | 2:17.65 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Andreas Sejr Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Peder Andreas Krarup | 1998 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nicolai Vad Kruse | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend v 75m | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Mertz Borum | 1999 | DSQ | ryg afslut på maven | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 444 | 1:09.87 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Bang Krogh | 1995 | 415 | 1:11.48 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 402 | 1:12.26 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | 374 | 1:13.97 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Rasmus Nørgaard | 1995 | 370 | 1:14.24 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Kristoffer Moos | 1996 | 364 | 1:14.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 361 | 1:14.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jannick Maesen | 1995 | 350 | 1:15.67 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anders Fly | 1995 | 348 | 1:15.79 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
10 | Mathias Beck | 1996 | 345 | 1:16.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Robert Asfeldt | 1996 | 343 | 1:16.15 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sebastian Friis | 1995 | 341 | 1:16.31 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Gustav Emil Lings | 1996 | 334 | 1:16.85 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
14 | Martin S. Madsen | 1995 | 324 | 1:17.65 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Jacob Josias Engelbreth | 1995 | 319 | 1:18.03 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
16 | Mathias Petersen | 1995 | 313 | 1:18.52 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 297 | 1:19.86 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
18 | David Tørring | 1995 | 282 | 1:21.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Kasper V Hansen | 1996 | 281 | 1:21.40 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
20 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | 278 | 1:21.66 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
21 | Sebastian Johansen | 1995 | 276 | 1:21.84 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
22 | Emil Buur Persson | 1995 | 276 | 1:21.92 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
23 | Christian Dall | 1995 | 275 | 1:21.94 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Michael Kjær | 1995 | 274 | 1:22.12 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mads Agerbæk | 1995 | 271 | 1:22.37 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
26 | Tobias Helmersen | 1995 | 252 | 1:24.37 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
27 | Jakob Brinkmann | 1996 | 251 | 1:24.54 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
28 | Peter Guldberg | 1996 | 250 | 1:24.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 246 | 1:25.03 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
30 | Casper Trier Jensen | 1996 | 240 | 1:25.78 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
31 | Per Jensen | 1995 | 229 | 1:27.08 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
32 | Teddi Rasmussen | 1996 | 225 | 1:27.71 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
33 | Jakob Poulsen | 1996 | 221 | 1:28.21 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
34 | Victor Moritz | 1996 | 218 | 1:28.53 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
35 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 206 | 1:30.30 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
36 | Jesper Jensen | 1996 | 202 | 1:30.87 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
37 | Lasse Munkholm | 1996 | 193 | 1:32.26 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
38 | Emil Laursen | 1996 | 191 | 1:32.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Alexander Rohde | 1995 | 182 | 1:34.07 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
40 | Martin Hjelm | 1995 | 182 | 1:34.11 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
41 | Benjamin Vølund | 1996 | 177 | 1:34.95 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
42 | Anders L. Mogensen | 1996 | 176 | 1:35.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
43 | Simon Hansen | 1995 | 174 | 1:35.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Mads Lykke Jensen | 1996 | 166 | 1:36.93 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
45 | Peter Birk | 1996 | 165 | 1:37.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
46 | Isak Gadegaard | 1996 | 132 | 1:44.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
47 | Mathias Sørensen | 1996 | 129 | 1:45.51 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
48 | Mikkel Gaardbo Jensen | 1996 | 122 | 1:47.56 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
49 | Pierre Hønigmann | 1996 | 104 | 1:53.38 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Winther | 1995 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Albert Grahn-Frankil | 1996 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Thomas Stokvad | 1995 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
- | Laust Moesgaard | 1996 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Rune Kay | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Stefan Abildtrup | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Vitus Mathiasen | 1996 | DSQ | udsvøm på mave v 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Nygaard | 1996 | DSQ | afslut på mave i ryg | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Junarak Mikaelsen | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 572 | 1:04.21 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 539 | 1:05.50 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Dennis Petersen | 1993 | 465 | 1:08.79 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
4 | Michael Bach | 1993 | 459 | 1:09.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | 430 | 1:10.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Meineche | 1994 | 427 | 1:10.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Peschardt | 1993 | 388 | 1:13.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kasper Smit | 1993 | 388 | 1:13.07 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | 355 | 1:15.28 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Mikkel Pedersen | 1994 | 354 | 1:15.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders Lyhne | 1994 | 351 | 1:15.59 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
12 | Søren Eller Thomsen | 1994 | 341 | 1:16.27 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
13 | Jonathan Christensen | 1993 | 341 | 1:16.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Malte Lund Rasmussen | 1994 | 338 | 1:16.52 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Thomas Jørgensen | 1994 | 332 | 1:16.96 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
16 | Matias Skødt | 1994 | 331 | 1:17.07 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Benjamin Andersson | 1994 | 329 | 1:17.19 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
18 | Peter Kragelund | 1993 | 315 | 1:18.32 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
19 | Patrick Bislev | 1994 | 311 | 1:18.66 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
20 | Jonas Aagaard | 1994 | 309 | 1:18.87 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
21 | Younnes Tizar | 1993 | 304 | 1:19.29 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
22 | David Jensen | 1994 | 303 | 1:19.34 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Kristian Kristensen | 1993 | 278 | 1:21.67 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
24 | Oliver Elsgaard | 1994 | 278 | 1:21.72 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
25 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | 266 | 1:22.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Kasper Moltsen | 1994 | 264 | 1:23.10 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mathias Als Jørgensen | 1993 | 262 | 1:23.35 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Rasmus Rothausen | 1994 | 261 | 1:23.38 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Jacob Holm Mortensen | 1993 | 257 | 1:23.85 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
30 | Søren Ø Andersen | 1993 | 243 | 1:25.44 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mads Vølund | 1994 | 229 | 1:27.13 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
32 | Steffen Bredgaard | 1994 | 218 | 1:28.59 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
33 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | 176 | 1:35.16 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
34 | Rasmus Fruergaard | 1994 | 152 | 1:39.99 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Malte Gissel | 1993 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Jonas Knøsgaard | 1994 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Luca Pasquali | 1994 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Kross | 1993 | DNS | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Jonathan Bitch Holm | 1994 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | DSQ | 1 hånd ved 75m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 673 | 1:00.84 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Kim Hansen | 1987 | 626 | 1:02.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stefan B. Høgild | 1991 | 557 | 1:04.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | 553 | 1:04.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Iversen | 1991 | 533 | 1:05.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 503 | 1:07.04 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 487 | 1:07.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Broni | 1992 | 457 | 1:09.23 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Morten Dueholm Jørgensen | 1989 | 434 | 1:10.39 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Daniel Kloster | 1992 | 377 | 1:13.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Søren Voigt | 1989 | 362 | 1:14.78 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thøger Brinkman Nielsen | 1990 | 359 | 1:14.98 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
13 | Julius Nielsen | 1991 | 325 | 1:17.53 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
14 | Thyge Boye Petersen | 1989 | 309 | 1:18.88 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Keld Rishøj | 1988 | 213 | 1:29.30 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Boller | 1992 | 186 | 1:33.46 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
- | Lasse Sangild | 1990 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Tramm | 1992 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Eske | 1999 | 202 | 1:42.61 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | 191 | 1:44.46 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 158 | 1:51.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Rasmussen | 1999 | 145 | 1:54.48 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Trine Guldberg | 1999 | 144 | 1:54.95 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Bruun | 1999 | 119 | 2:02.29 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 114 | 2:04.31 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Josephine Skadhede | 1999 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Frederikke Asfeldt | 1999 | DSQ | 1 hånd ved 75m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tatjana Hansen | 1997 | 427 | 1:19.95 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
2 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 407 | 1:21.24 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilia Hansen | 1997 | 339 | 1:26.30 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Malene Bach Jensen | 1997 | 313 | 1:28.63 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
5 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 297 | 1:30.19 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 292 | 1:30.77 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lea Moesgaard | 1998 | 283 | 1:31.67 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 271 | 1:33.05 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Una Møller | 1998 | 265 | 1:33.75 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | 236 | 1:37.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Janni Andreasen | 1997 | 234 | 1:37.67 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Camilla Caspersen | 1998 | 230 | 1:38.30 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
13 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 224 | 1:39.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Monica Aloysius | 1997 | 219 | 1:39.81 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Katrine Kristensen | 1997 | 213 | 1:40.84 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
16 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | 212 | 1:40.96 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
17 | Camilla M Kristensen | 1998 | 189 | 1:44.96 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Signe Knøsen | 1997 | 186 | 1:45.52 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
19 | Trine G. Sørensen | 1997 | 173 | 1:47.99 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jeanette Færch | 1998 | 167 | 1:49.38 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
21 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 162 | 1:50.32 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lisa Brayd | 1997 | 150 | 1:53.34 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 135 | 1:57.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Trine Jensen | 1998 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Emma Rohde | 1997 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Christina Blaaberg | 1998 | DSQ | vending på mave 50m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Mille Kjær Hindhede | 1997 | DSQ | 1 hånd ved 75m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | DSQ | ingen berør v 25+75m | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Skovby | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Hansen | 1996 | 513 | 1:15.19 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Sisse Sørensen | 1996 | 504 | 1:15.63 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Charlotte Thor | 1995 | 503 | 1:15.69 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | 450 | 1:18.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe D. Thomasen | 1996 | 431 | 1:19.68 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line H. Vestergaard | 1996 | 431 | 1:19.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Trine Kristensen | 1995 | 430 | 1:19.78 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Olivia Larsen | 1995 | 407 | 1:21.22 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | 403 | 1:21.52 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
10 | Mie Munkholt | 1995 | 400 | 1:21.71 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
10 | Julie Niklassen | 1995 | 400 | 1:21.71 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 385 | 1:22.75 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sanne Lindblad | 1996 | 384 | 1:22.83 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nanna Fallesen | 1995 | 379 | 1:23.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie Hedegaard | 1996 | 378 | 1:23.23 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
15 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 378 | 1:23.23 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Rasmussen | 1996 | 378 | 1:23.29 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Nadja Christiansen | 1995 | 373 | 1:23.66 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Cecilie Bjerg | 1996 | 370 | 1:23.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Trine Thusgaard Andersen | 1996 | 366 | 1:24.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Maria Nielsen | 1996 | 364 | 1:24.30 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 360 | 1:24.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 358 | 1:24.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Sophie Pagh | 1995 | 348 | 1:25.55 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
25 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 345 | 1:25.80 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
26 | Mia Møller | 1996 | 342 | 1:26.11 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anna Luna Lind | 1996 | 333 | 1:26.82 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Tilbe Kaya | 1995 | 332 | 1:26.91 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Camilla Nielsen | 1996 | 331 | 1:27.00 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
30 | Helene Siggaard | 1995 | 327 | 1:27.39 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mathilde Sundstrup | 1996 | 327 | 1:27.40 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
32 | Johanne Brahe | 1995 | 326 | 1:27.45 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
33 | Johanne Kølbæk | 1996 | 314 | 1:28.58 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Louise Sander | 1995 | 313 | 1:28.68 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
35 | Sofie Grønlund | 1995 | 312 | 1:28.72 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
36 | Line Augustesen Obel | 1996 | 299 | 1:30.03 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
37 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | 298 | 1:30.09 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
38 | Anne Ølund | 1996 | 287 | 1:31.22 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
39 | Katja Timmermann | 1996 | 287 | 1:31.23 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
40 | Emma Hiltmar | 1996 | 272 | 1:32.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Siv Madsen | 1996 | 270 | 1:33.16 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
42 | Maria Møldrup | 1995 | 264 | 1:33.88 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
43 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 261 | 1:34.19 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
44 | Sofie Aaquist | 1996 | 260 | 1:34.35 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
45 | Tashia Lundvig | 1996 | 246 | 1:36.14 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
46 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 244 | 1:36.36 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
47 | Julie Jørgensen | 1996 | 236 | 1:37.38 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
48 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 235 | 1:37.54 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
49 | Marlene Eklund Kjær | 1996 | 228 | 1:38.57 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
50 | Katrine M. Borum | 1996 | 205 | 1:42.06 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
51 | Emma Klitnæs | 1996 | 193 | 1:44.10 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
52 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 166 | 1:49.57 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
53 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 144 | 1:54.98 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Krintel | 1996 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Rosenlund Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Nina Hawar | 1996 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Charlotte Holst | 1995 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Gigi W. Larsen | 1995 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Amalie Vinther | 1995 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Maj Møller Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Ditte Asmussen | 1995 | DNS | |||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
- | Mathilde W Birkholm | 1996 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Shannie Zülau | 1996 | DSQ | starter med bryst | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Lunding | 1991 | 628 | 1:10.31 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Janni Overgaard | 1993 | 614 | 1:10.84 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 607 | 1:11.09 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Line Petersen | 1991 | 604 | 1:11.21 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 596 | 1:11.54 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tea L. Christensen | 1989 | 595 | 1:11.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emilia Staugaard | 1994 | 578 | 1:12.28 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
8 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 517 | 1:15.00 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
9 | Camilla Rasmussen | 1991 | 503 | 1:15.72 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Camilla Andersen | 1993 | 494 | 1:16.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 494 | 1:16.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sine Bertelsen | 1991 | 473 | 1:17.27 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Christina Lund | 1993 | 458 | 1:18.11 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Signe Kragelund | 1994 | 454 | 1:18.35 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
15 | Laura Methmann Tarpgaard | 1994 | 450 | 1:18.57 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
16 | Heidi Hollænder | 1991 | 446 | 1:18.81 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Line Aamann | 1993 | 437 | 1:19.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 437 | 1:19.36 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Helle Kjær | 1994 | 434 | 1:19.50 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | 417 | 1:20.57 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Charlotte Dybdahl | 1994 | 416 | 1:20.62 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Lena Hansen | 1993 | 415 | 1:20.70 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
23 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | 406 | 1:21.27 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
24 | Amalie Sørensen | 1994 | 393 | 1:22.18 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Tascha Mac Brayd | 1993 | 390 | 1:22.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lise Meng | 1994 | 390 | 1:22.41 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
27 | Julie Troldtoft Holm | 1994 | 370 | 1:23.82 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
28 | Nanna N. Nielsen | 1993 | 361 | 1:24.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Josephine Rasmussen | 1993 | 359 | 1:24.67 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
30 | Daisy Lannie | 1994 | 359 | 1:24.74 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
31 | Sara Rainer | 1994 | 357 | 1:24.85 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Camilla Bundgaard | 1990 | 348 | 1:25.56 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
33 | Katja Johannessen | 1991 | 340 | 1:26.29 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
34 | Cornelia Buus | 1994 | 329 | 1:27.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | 328 | 1:27.25 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
36 | Anne V Weibrecht | 1994 | 323 | 1:27.76 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
37 | Bolette Nicolaisen | 1991 | 322 | 1:27.80 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
38 | Michelle Friis-Pedersen | 1994 | 309 | 1:29.07 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
39 | Camilla Rosenkær Blach | 1992 | 305 | 1:29.44 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
40 | Sofie Holde | 1992 | 286 | 1:31.41 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Christina Knudsen | 1993 | 279 | 1:32.17 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
42 | Christina Mejlgaard | 1994 | 238 | 1:37.08 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Cecilia Jespersen | 1993 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Tina Bæk | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Lea Spange Holm | 1994 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Termøhlen | 1993 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Yde Pedersen | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 17, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Herning Killerwhales 1 | 0 | 3:47.94 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Herning Killerwhales 2 | 0 | 3:48.01 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sønderborg Herrer 1 | 0 | 3:50.90 | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Lyseng Herrer | 0 | 3:55.92 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Thisted Badboyz 1 | 1993 | 4:02.41 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Struer Herrer 1 | 0 | 4:12.75 | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nougatboys | 1986 | 4:12.95 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Silkeborg Drenge 1 | 1993 | 4:19.32 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Bakkens Drenge 1 | 1994 | 4:19.84 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
10 | Drenge 1 Skanderborg | 0 | 4:23.25 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Bsk08 Drenge | 0 | 4:28.92 | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Søhesten Drenge | 0 | 4:29.34 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
13 | de Gamle Fra Msk | 0 | 4:30.91 | |||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
14 | Mors Unger | 0 | 4:35.24 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nif 1 | 0 | 4:47.43 | |||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
16 | de Vilde Kaniner Herre | 1994 | 4:51.39 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Silkeborg Drenge 2 | 1993 | 5:02.75 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Grindsted Herre | 0 | 5:09.55 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Agf Drenge 1 | 0 | 5:34.55 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Silkeborg Drenge 3 | 1993 | 5:43.27 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Drenge 2 Skanderborg | 0 | DSQ | forkert svømmer | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Den Gamles Slaver | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 18, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Thisted Hotgirlz 1 | 1993 | 4:12.94 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Janni Overgaard | 1993 | 30.05 | 1:02.23 | 1:02.23 | ||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 30.54 | 1:02.60 | 2:04.83 | ||||||
Katrine Yde Pedersen | 1993 | 30.87 | 1:03.59 | 3:08.42 | ||||||
Malene M. Pedersen | 1996 | 30.61 | 1:04.52 | 4:12.94 | ||||||
2 | Lyseng Damer 1 | 0 | 4:26.43 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Trine Kristensen | 1995 | 31.91 | 1:05.41 | 1:05.41 | ||||||
Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | 32.37 | 1:08.29 | 2:13.70 | ||||||
Julie Niklassen | 1995 | 32.58 | 1:08.51 | 3:22.21 | ||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 30.54 | 1:04.22 | 4:26.43 | ||||||
3 | Silkeborg Damer 1 | 1993 | 4:28.95 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 31.67 | 1:06.76 | 1:06.76 | ||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 32.33 | 1:09.55 | 2:16.31 | ||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 33.48 | 1:09.47 | 3:25.78 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 29.98 | 1:03.17 | 4:28.95 | ||||||
4 | Sønderborg Damer | 1994 | 4:30.42 | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Tatjana Hansen | 1997 | 33.11 | 1:10.19 | 1:10.19 | ||||||
Emilia Staugaard | 1994 | 29.62 | 1:01.90 | 2:12.09 | ||||||
Mette Edslev-Christensen | 1994 | 34.12 | 1:12.23 | 3:24.32 | ||||||
Amalie Sundstrup | 1994 | 30.81 | 1:06.10 | 4:30.42 | ||||||
5 | Bakkens Piger 1 | 1990 | 4:34.55 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 32.41 | 1:07.53 | 1:07.53 | ||||||
Anna Krusell | 1994 | 31.98 | 1:08.69 | 2:16.22 | ||||||
Mathilde Kjær Hansen | 1995 | 34.80 | 1:13.10 | 3:29.32 | ||||||
Katrine Iversen | 1993 | 30.29 | 1:05.23 | 4:34.55 | ||||||
6 | Grindsted Piger 1 | 0 | 4:35.41 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Camilla Rasmussen | 1991 | 30.58 | 1:04.68 | 1:04.68 | ||||||
Mette Rasmussen | 1994 | 31.72 | 1:06.55 | 2:11.23 | ||||||
Nadja Christiansen | 1995 | 35.66 | 1:15.35 | 3:26.58 | ||||||
Heidi Hollænder | 1991 | 32.33 | 1:08.83 | 4:35.41 | ||||||
7 | Agf Piger 1 | 0 | 4:41.75 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 35.47 | 1:12.97 | 1:12.97 | ||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 33.00 | 1:08.85 | 2:21.82 | ||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 34.72 | 1:13.37 | 3:35.19 | ||||||
Line Aamann | 1993 | 32.44 | 1:06.56 | 4:41.75 | ||||||
8 | Herning Killerwhales 2 | 0 | 4:43.11 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Cecilia Jespersen | 1993 | 32.08 | 1:08.13 | 1:08.13 | ||||||
Sisse Sørensen | 1996 | 32.13 | 1:07.89 | 2:16.02 | ||||||
Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | 35.54 | 1:15.04 | 3:31.06 | ||||||
Tascha Mac Brayd | 1993 | 34.14 | 1:12.05 | 4:43.11 | ||||||
9 | Odder Pufferpuffs | 0 | 4:43.26 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Tilbe Kaya | 1995 | 35.55 | 1:14.35 | 1:14.35 | ||||||
Amalie Sørensen | 1994 | 33.61 | 1:11.53 | 2:25.88 | ||||||
Line Petersen | 1991 | 30.22 | 1:03.54 | 3:29.42 | ||||||
Daisy Lannie | 1994 | 34.67 | 1:13.84 | 4:43.26 | ||||||
10 | Bsk08 Piger | 0 | 4:49.81 | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Mette Hansen | 1996 | 31.31 | 1:05.49 | 1:05.49 | ||||||
Ida Elvira Jensen | 1995 | 35.95 | 1:15.54 | 2:21.03 | ||||||
Michelle Friis-Pedersen | 1994 | 36.20 | 1:17.12 | 3:38.15 | ||||||
Linette Hansen | 1995 | 34.67 | 1:11.66 | 4:49.81 | ||||||
11 | Mads Er Lækker | 1992 | 4:55.00 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Helene Kristensen | 1992 | 32.18 | 1:06.89 | 1:06.89 | ||||||
Josephine Rasmussen | 1993 | 35.70 | 1:17.04 | 2:23.93 | ||||||
Sara Rainer | 1994 | 36.41 | 1:18.71 | 3:42.64 | ||||||
Christina Lund | 1993 | 33.81 | 1:12.36 | 4:55.00 | ||||||
12 | Struer Damer 1 | 0 | 4:57.62 | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Trine Thusgaard Andersen | 1996 | 35.10 | 1:13.36 | 1:13.36 | ||||||
Julie Møller Nielsen | 1996 | 35.09 | 1:16.87 | 2:30.23 | ||||||
Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 33.69 | 1:11.27 | 3:41.50 | ||||||
Line Augustesen Obel | 1996 | 36.41 | 1:16.12 | 4:57.62 | ||||||
13 | Mors Unger | 0 | 4:59.42 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Lone Vølund | 1965 | 34.53 | 1:11.86 | 1:11.86 | ||||||
Mette Høiberg Ozol | 1990 | 34.93 | 1:15.50 | 2:27.36 | ||||||
Maria Møldrup | 1995 | 38.70 | 1:21.84 | 3:49.20 | ||||||
Signe D. Thomasen | 1996 | 33.65 | 1:10.22 | 4:59.42 | ||||||
14 | Søhesten Piger | 0 | 5:00.59 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Katja Johannessen | 1991 | 34.90 | 1:15.13 | 1:15.13 | ||||||
Maria Andreasen | 1994 | 37.11 | 1:18.81 | 2:33.94 | ||||||
Kristina Søborg Pedersen | 1992 | 37.80 | 1:19.58 | 3:53.52 | ||||||
Ann Østergaard Nielsen | 1994 | 32.11 | 1:07.07 | 5:00.59 | ||||||
15 | Lyseng Damer 2 | 0 | 5:01.95 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 34.19 | 1:11.60 | 1:11.60 | ||||||
Katja Timmermann | 1996 | 38.63 | 1:22.68 | 2:34.28 | ||||||
Kristina J. Frederiksen | 1995 | 35.13 | 1:12.80 | 3:47.08 | ||||||
Olivia Larsen | 1995 | 35.11 | 1:14.87 | 5:01.95 | ||||||
16 | Bakkens Piger 2 | 1990 | 5:04.34 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
Julie Hedegaard | 1996 | 35.15 | 1:13.50 | 1:13.50 | ||||||
Astrid Kofoed Lund | 1995 | 36.36 | 1:17.08 | 2:30.58 | ||||||
Malene Bach Jensen | 1997 | 39.14 | 1:21.37 | 3:51.95 | ||||||
Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 34.63 | 1:12.39 | 5:04.34 | ||||||
17 | Ikast 1 | 0 | 5:05.64 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Anja Frahm | 1992 | 35.19 | 1:13.38 | 1:13.38 | ||||||
Camilla Bundgaard | 1990 | 34.09 | 1:12.42 | 2:25.80 | ||||||
Helene Siggaard | 1995 | 36.01 | 1:18.17 | 3:43.97 | ||||||
Julie Ritter | 1994 | 38.08 | 1:21.67 | 5:05.64 | ||||||
18 | Silkeborg Damer 2 | 1993 | 5:08.03 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicoline N. Pontopidan | 1998 | 42.67 | 1:29.48 | 1:29.48 | ||||||
Sanne Lindblad | 1996 | 35.40 | 1:13.74 | 2:43.22 | ||||||
Amalie Klitgaard | 1994 | 33.25 | 1:10.63 | 3:53.85 | ||||||
Nanna N. Nielsen | 1993 | 35.19 | 1:14.18 | 5:08.03 | ||||||
19 | Den Gamles Piger | 0 | 5:15.83 | |||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
Lise Meng | 1994 | 36.18 | 1:15.19 | 1:15.19 | ||||||
Anna Nielsen | 1994 | 42.95 | 1:32.32 | 2:47.51 | ||||||
Nanett Brik | 1995 | 36.47 | 1:17.42 | 4:04.93 | ||||||
Sigrid Nielsen | 1994 | 34.21 | 1:10.90 | 5:15.83 | ||||||
20 | Grindsted Piger 2 | 0 | 5:19.02 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Sophie Pagh | 1995 | 35.81 | 1:14.80 | 1:14.80 | ||||||
Sofie Grønlund | 1995 | 36.54 | 1:19.26 | 2:34.06 | ||||||
Christina Knudsen | 1993 | 36.87 | 1:20.90 | 3:54.96 | ||||||
Marlene Eklund Kjær | 1996 | 39.19 | 1:24.06 | 5:19.02 | ||||||
21 | Odder Med Charme | 0 | 5:21.43 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Line Helbo | 1996 | 36.84 | 1:17.80 | 1:17.80 | ||||||
Anne Ølund | 1996 | 38.92 | 1:21.50 | 2:39.30 | ||||||
Anna Luna Lind | 1996 | 37.31 | 1:17.51 | 3:56.81 | ||||||
Ida Garau | 1996 | 39.46 | 1:24.62 | 5:21.43 | ||||||
22 | Damer 1 Skanderborg | 0 | 5:22.14 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Maria Nielsen | 1996 | 36.32 | 1:16.75 | 1:16.75 | ||||||
Mia Møller | 1996 | 39.24 | 1:21.93 | 2:38.68 | ||||||
Emma Krintel | 1996 | 38.25 | 1:20.48 | 3:59.16 | ||||||
Sofie Holde | 1992 | 38.47 | 1:22.98 | 5:22.14 | ||||||
23 | Nif 2 | 0 | 5:26.37 | |||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
Nina Klepacki | 1995 | 37.29 | 1:19.14 | 1:19.14 | ||||||
Sofie Agerbæk | 1994 | 37.40 | 1:17.02 | 2:36.16 | ||||||
Lisa Borum | 1994 | 41.84 | 1:31.47 | 4:07.63 | ||||||
Bolette Nicolaisen | 1991 | 38.06 | 1:18.74 | 5:26.37 | ||||||
24 | Bsk08 Piger 2 | 0 | 5:47.44 | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Matilde Madsen | 1997 | 39.81 | 1:23.87 | 1:23.87 | ||||||
Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 41.47 | 1:29.56 | 2:53.43 | ||||||
Katrine Kjær Kjølby | 1997 | 43.08 | 1:33.13 | 4:26.56 | ||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 37.27 | 1:20.88 | 5:47.44 | ||||||
25 | Ikast 2 | 0 | 6:07.83 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Tashia Lundvig | 1996 | 40.17 | 1:28.30 | 1:28.30 | ||||||
Louise Sander | 1995 | 39.82 | 1:24.89 | 2:53.19 | ||||||
Shannie Zülau | 1996 | 48.63 | 1:45.65 | 4:38.84 | ||||||
Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 40.75 | 1:28.99 | 6:07.83 | ||||||
- | Damer 2 Skanderborg | 0 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Odder Søpølser | 0 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Herning Killerwhales 1 | 0 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Lunding | 1991 | 30.27 | 1:03.22 | 1:03.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ikast 1 | 0 | 1:51.27 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Jannick Maesen | 1995 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Mikkel Hvolgaard | 1995 | 28.18 | 57.35 | |||||||
Mathias Petersen | 1995 | 27.69 | 1:25.04 | |||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 26.23 | 1:51.27 | |||||||
2 | Thisted Youngboyz 1 | 1995 | 1:54.41 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 28.44 | 28.44 | |||||||
Thomas Pedersen | 1995 | 27.45 | 55.89 | |||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 28.65 | 1:24.54 | |||||||
Mathias F. Nielsen | 1995 | 29.87 | 1:54.41 | |||||||
3 | Herning Killerwhales 1 | 0 | 1:57.55 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 26.55 | 26.55 | |||||||
Lasse Bang Krogh | 1995 | 29.99 | 56.54 | |||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 30.32 | 1:26.86 | |||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 30.69 | 1:57.55 | |||||||
4 | Sønderborg Drenge | 0 | 2:06.33 | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Daniel Shulman | 1995 | 28.15 | 28.15 | |||||||
Jacob Josias Engelbreth | 1995 | 29.84 | 57.99 | |||||||
Jacob Wecherhausen | 1997 | 36.59 | 1:34.58 | |||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 31.75 | 2:06.33 | |||||||
5 | 4 Rådne Dodo Æg | 0 | 2:07.97 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Christian Dall | 1995 | 31.77 | 31.77 | |||||||
Per Jensen | 1995 | 32.75 | 1:04.52 | |||||||
Rasmus Nørgaard | 1995 | 29.85 | 1:34.37 | |||||||
Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 33.60 | 2:07.97 | |||||||
6 | Århus 1900 Drenge 1 | 0 | 2:11.83 | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Sebastian Johansen | 1995 | 30.44 | 30.44 | |||||||
Emil Buur Persson | 1995 | 33.76 | 1:04.20 | |||||||
Johan Christensen | 1996 | 37.21 | 1:41.41 | |||||||
Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 30.42 | 2:11.83 | |||||||
7 | Struer Herrer 2 | 0 | 2:12.13 | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Morten Thomsen | 1997 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Frederik Bach Larsen | 1995 | 32.36 | 1:05.09 | |||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 33.61 | 1:38.70 | |||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | 33.43 | 2:12.13 | |||||||
8 | Grindsted Drenge | 0 | 2:17.20 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 34.24 | 1:07.11 | |||||||
Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 35.53 | 1:42.64 | |||||||
Teddi Rasmussen | 1996 | 34.56 | 2:17.20 | |||||||
9 | Thisted Youngboyz 2 | 1995 | 2:17.22 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Michael Kjær | 1995 | 30.54 | 30.54 | |||||||
Frederik Jessen | 1998 | 34.36 | 1:04.90 | |||||||
Jacob Pedersen | 1997 | 34.58 | 1:39.48 | |||||||
Anders Kirk | 1996 | 37.74 | 2:17.22 | |||||||
10 | Herning Killerwhales 2 | 0 | 2:23.60 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Peter Guldberg | 1996 | 34.41 | 34.41 | |||||||
Mark Andersen | 1997 | 36.40 | 1:10.81 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 36.62 | 1:47.43 | |||||||
Tobias Skov | 1995 | 36.17 | 2:23.60 | |||||||
11 | Bakkens Drenge 2 | 1995 | 2:28.75 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
Tobias Helmersen | 1995 | 31.81 | 31.81 | |||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 39.69 | 1:11.50 | |||||||
Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 43.08 | 1:54.58 | |||||||
Thomas Stokvad | 1995 | 34.17 | 2:28.75 | |||||||
12 | Børkop Autoværn | 1995 | 2:32.03 | UK alder | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Rolf Wollesen | 1998 | 37.11 | 37.11 | |||||||
Tom Heilmann | 1997 | 39.89 | 1:17.00 | |||||||
Alexander Rohde | 1995 | 40.54 | 1:57.54 | |||||||
Steffen Bredgaard | 1994 | 34.49 | 2:32.03 | |||||||
13 | Jet | 0 | 2:37.28 | |||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
Junarak Mikaelsen | 1996 | 37.13 | 37.13 | |||||||
Nicklas Mejlholm | 1996 | 35.71 | 1:12.84 | |||||||
Michael Vibæk | 1998 | 48.47 | 2:01.31 | |||||||
Ralf Fagerstrøm | 1996 | 35.97 | 2:37.28 | |||||||
14 | Agf Drenge 1 | 1995 | 2:39.73 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Toke Cramer | 1998 | 46.12 | 1:23.10 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 43.80 | 2:06.90 | |||||||
David Tørring | 1995 | 32.83 | 2:39.73 | |||||||
15 | Mors Unger | 0 | 2:45.81 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Benjamin Vølund | 1996 | 36.04 | 36.04 | |||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 50.40 | 1:26.44 | |||||||
Asbjørn Buhl | 1997 | 43.67 | 2:10.11 | |||||||
Mikkel Vølund | 1997 | 35.70 | 2:45.81 | |||||||
16 | Struer Herrer 3 | 0 | 2:47.30 | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Munkholm | 1996 | 37.05 | 37.05 | |||||||
Alex Terp | 1997 | 37.30 | 1:14.35 | |||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 40.70 | 1:55.05 | |||||||
Magnus Oliver Christensen | 1997 | 52.25 | 2:47.30 | |||||||
17 | Herning Killerwhales 3 | 0 | 3:06.23 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Simon Nielsen | 1998 | 55.88 | 55.88 | |||||||
Alexander Nygaard | 1996 | 46.55 | 1:42.43 | |||||||
Emil Træholt | 1997 | 45.87 | 2:28.30 | |||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 37.93 | 3:06.23 | |||||||
18 | Ikast 2 | 0 | 3:48.82 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Bastian Kristensen | 1997 | 47.46 | 47.46 | |||||||
Macus Buus Nielsen | 2000 | 59.84 | 1:47.30 | |||||||
Sangkaran Illankumaran | 1997 | 20.40 | 2:07.70 | |||||||
Bjørn Kristensen | 1999 | 1:41.12 | 3:48.82 | |||||||
- | Odder Med Dametække | 0 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Århus 1900 Drenge 2 | 0 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Neptun Gr.2+3 | 0 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 20 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Herning Killerwhales 1 | 0 | 2:18.68 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 34.89 | 1:06.19 | |||||||
Cecilia Hansen | 1997 | 33.31 | 1:39.50 | |||||||
Emma Rohde | 1997 | 39.18 | 2:18.68 | |||||||
2 | Tempo Girls 2 | 0 | 2:25.72 | Uk alder | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Christina Blaaberg | 1998 | 37.29 | 37.29 | |||||||
Simone Larsen | 1996 | 36.69 | 1:13.98 | |||||||
Mai Laurberg | 1996 | 37.36 | 1:51.34 | |||||||
Amalie Rasmussen | 1996 | 34.38 | 2:25.72 | |||||||
3 | Struer Damer 2 | 0 | 2:35.22 | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Anne V Mikkelsen | 1997 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 36.78 | 1:10.79 | |||||||
Camilla M Kristensen | 1998 | 43.87 | 1:54.66 | |||||||
Lisa Terp | 1999 | 40.56 | 2:35.22 | |||||||
4 | Århus 1900 Piger 1 | 0 | 2:56.56 | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Rasmine Birn Rydder | 1997 | 40.95 | 40.95 | |||||||
Astrid Sejr Andersen | 1998 | 48.28 | 1:29.23 | |||||||
Camilla Caspersen | 1998 | 41.87 | 2:11.10 | |||||||
Frederikke Hansen | 1998 | 45.46 | 2:56.56 | |||||||
5 | Neptun Gr.2+3 | 0 | 2:56.64 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Sofie Møller | 1998 | 44.78 | 44.78 | |||||||
Jeanette Færch | 1998 | 47.80 | 1:32.58 | |||||||
Laura Rasmussen | 1999 | 44.66 | 2:17.24 | |||||||
Marie Eske | 1999 | 39.40 | 2:56.64 | |||||||
6 | Søhestens Talenter | 0 | 2:59.73 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Rikke Blach | 1997 | 45.20 | 45.20 | |||||||
Josefine B. Rasmussen | 1998 | 49.51 | 1:34.71 | |||||||
Signe Knøsen | 1997 | 44.30 | 2:19.01 | |||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 40.72 | 2:59.73 | |||||||
7 | Jet | 0 | 3:00.13 | UK alder | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
Louise Heiberg | 1998 | 49.21 | 49.21 | |||||||
Maria Boesing | 1996 | 45.46 | 1:34.67 | |||||||
Katrine Steenstrup | 1997 | 47.50 | 2:22.17 | |||||||
Louise Vibæk | 1996 | 37.96 | 3:00.13 | |||||||
8 | Ikast 1 | 0 | 3:08.35 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Lisa Brayd | 1997 | 1:37.01 | 2:08.77 | |||||||
Emma Louise Frohn | 1998 | 59.58 | 3:08.35 | |||||||
Amalie Mejer | 1998 | 3:08.35 | ||||||||
9 | Herning Killerwhales 2 | 0 | 3:14.08 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 51.62 | 51.62 | |||||||
Trine Guldberg | 1999 | 47.74 | 1:39.36 | |||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 48.96 | 2:28.32 | |||||||
Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 45.76 | 3:14.08 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 21 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 08:51 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Thomsen | 1997 | 238 | 38.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 206 | 40.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mark Andersen | 1997 | 194 | 41.01 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tom Heilmann | 1997 | 191 | 41.18 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Alex Terp | 1997 | 185 | 41.64 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Vølund | 1997 | 170 | 42.85 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Tougaard | 1997 | 160 | 43.72 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kasper Kross | 1997 | 160 | 43.75 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
9 | Jacob Wecherhausen | 1997 | 153 | 44.36 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
10 | Mads D. Kristensen | 1998 | 150 | 44.68 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Niclas Overgaard | 1997 | 131 | 46.73 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Martin Grønning | 1997 | 130 | 46.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Michael Terp Olesen | 1999 | 124 | 47.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Simon Nørgård | 1997 | 120 | 48.15 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Martin Harder Bruun | 1998 | 117 | 48.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Bastian Kristensen | 1997 | 100 | 51.18 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rasmus Larsen | 1997 | 95 | 52.06 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
18 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 88 | 53.41 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
19 | Severin Bjerre | 1998 | 80 | 55.16 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
20 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 71 | 57.32 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Simon Niese | 1998 | 67 | 58.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mathias Kearny | 1999 | 63 | 59.71 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
23 | Villads Lundgren Møhl | 1997 | 60 | 1:00.65 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
24 | Michael Vibæk | 1998 | 52 | 1:03.60 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
- | Daniel Nielsen | 1997 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Træholt | 1997 | DSQ | udsvøm på mave v 25m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Sander | 1999 | DSQ | afslut på maven | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Aron Wolde | 1997 | DSQ | udsvøm på mave v25 m | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | 436 | 31.30 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 409 | 31.97 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 404 | 32.09 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Bang Krogh | 1995 | 398 | 32.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Petersen | 1995 | 357 | 33.45 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian Johansen | 1995 | 338 | 34.05 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
7 | Ralf Dalby | 1995 | 326 | 34.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marc Abel | 1995 | 322 | 34.63 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristian Ranghøj | 1995 | 312 | 34.97 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Martin S. Madsen | 1995 | 296 | 35.59 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Christian Dall | 1995 | 264 | 36.98 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 263 | 37.04 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 263 | 37.05 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mikkel Grønbo | 1996 | 261 | 37.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | David Tørring | 1995 | 259 | 37.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Emil Buur Persson | 1995 | 257 | 37.34 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
17 | Jakob Poulsen | 1996 | 255 | 37.41 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
18 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 217 | 39.46 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Victor Moritz | 1996 | 214 | 39.67 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
20 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 212 | 39.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Martin Hjelm | 1995 | 212 | 39.80 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Tobias Helmersen | 1995 | 190 | 41.27 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
23 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 184 | 41.71 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Michael Kjær | 1995 | 182 | 41.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anders L. Mogensen | 1996 | 179 | 42.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Johan Christensen | 1996 | 178 | 42.18 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
27 | Jesper Jensen | 1996 | 175 | 42.45 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
28 | Lasse Munkholm | 1996 | 173 | 42.57 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Vitus Mathiasen | 1996 | 161 | 43.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Junarak Mikaelsen | 1996 | 159 | 43.78 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
31 | Emil Laursen | 1996 | 153 | 44.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emil Hemming Christensen | 1996 | 152 | 44.43 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
33 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 140 | 45.66 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
34 | Benjamin Vølund | 1996 | 139 | 45.82 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
35 | Anders Kirk | 1996 | 122 | 47.90 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
36 | Mathias Sørensen | 1996 | 109 | 49.75 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
37 | Mikkel Gaardbo Jensen | 1996 | 102 | 50.78 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
38 | Pierre Hønigmann | 1996 | 101 | 50.93 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
39 | Carl Emil Thomassen | 1996 | 32 | 1:14.81 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Stefan Abildtrup | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Mathias Johannsen | 1996 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
- | Niels Rasmussen | 1995 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Birk | 1996 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Skov | 1995 | DSQ | 2 armtag i vending | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Per Jensen | 1995 | DSQ | afslutning på maven | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 577 | 28.50 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristian Poulsen | 1994 | 440 | 31.19 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
3 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 440 | 31.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Dennis Petersen | 1993 | 434 | 31.35 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
5 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 413 | 31.86 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
6 | Esben Brigsted | 1993 | 378 | 32.83 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | 365 | 33.19 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
8 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 356 | 33.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Malte Lund Rasmussen | 1994 | 352 | 33.61 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Anders Lyhne | 1994 | 344 | 33.88 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
11 | Patrick Bislev | 1994 | 341 | 33.98 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Patrick Rohde | 1994 | 326 | 34.49 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Thomas Jørgensen | 1994 | 308 | 35.13 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
14 | Jonathan Christensen | 1993 | 298 | 35.52 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Elsgaard | 1994 | 283 | 36.13 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
16 | Alexander Frederiksen | 1994 | 269 | 36.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Søren Eller Thomsen | 1994 | 267 | 36.83 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
18 | David Jensen | 1994 | 267 | 36.84 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Jacob Mortensen | 1994 | 266 | 36.89 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Malte Gissel | 1993 | 253 | 37.51 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
21 | Kristian Kristensen | 1993 | 253 | 37.53 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
22 | Bjørn Baunwall | 1993 | 249 | 37.73 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kasper Moltsen | 1994 | 244 | 38.00 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jacob Holm Mortensen | 1993 | 235 | 38.46 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
24 | Søren Ø Andersen | 1993 | 235 | 38.46 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mads Vølund | 1994 | 229 | 38.79 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
27 | Steffen Bredgaard | 1994 | 202 | 40.47 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | 181 | 41.97 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Rasmus Rothausen | 1994 | 171 | 42.78 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Michael F. Mortensen | 1994 | 134 | 46.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Rasmus Fruergaard | 1994 | 116 | 48.66 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Hansen | 1990 | 506 | 29.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Dueholm Jørgensen | 1989 | 478 | 30.34 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frans Bastrup | 1992 | 423 | 31.60 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thøger Brinkman Nielsen | 1990 | 305 | 35.24 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Søren Voigt | 1989 | 304 | 35.28 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thyge Boye Petersen | 1989 | 255 | 37.40 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Keld Rishøj | 1988 | 131 | 46.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 21 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:18 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Rasmussen | 1999 | 200 | 46.55 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | 195 | 46.99 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alberte Spure Nielsen | 1999 | 193 | 47.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 186 | 47.71 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marie Eske | 1999 | 183 | 47.96 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 179 | 48.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Larsen | 1999 | 161 | 50.07 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Sand Majlund | 1999 | 149 | 51.39 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 145 | 51.91 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 123 | 54.78 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | 119 | 55.36 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 115 | 56.02 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Laura Bruun | 1999 | 113 | 56.27 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Mette Høgild Svane | 2000 | 103 | 58.11 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Larsen | 1999 | DSQ | igen berøring v vend | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
- | Mie Johansen | 1999 | DSQ | brysttag i vending | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 486 | 34.65 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilia Hansen | 1997 | 337 | 39.15 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 323 | 39.72 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Emma Sørensen | 1997 | 305 | 40.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Malene Bach Jensen | 1997 | 288 | 41.24 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
6 | Lea Moesgaard | 1998 | 281 | 41.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 264 | 42.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 249 | 43.31 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Janni Andreasen | 1997 | 249 | 43.31 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
10 | Matilde Madsen | 1997 | 246 | 43.48 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
11 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 227 | 44.67 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Signe Knøsen | 1997 | 226 | 44.71 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
13 | Laura Sørensen | 1997 | 217 | 45.32 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 207 | 46.08 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Katrine Kristensen | 1997 | 200 | 46.56 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
16 | Emma Rohde | 1997 | 185 | 47.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anja Neergaard | 1998 | 184 | 47.87 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
18 | Sidsel Thomsen | 1997 | 172 | 48.98 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
19 | Lisa Brayd | 1997 | 171 | 49.03 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Trine G. Sørensen | 1997 | 158 | 50.37 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Louise Heiberg | 1998 | 145 | 51.82 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
22 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 141 | 52.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Rikke Blach | 1997 | 129 | 53.88 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
24 | Katrine Aastrup | 1997 | 128 | 53.99 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
25 | Katrine Steenstrup | 1997 | 123 | 54.79 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
26 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 93 | 1:00.12 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
27 | Helena Rasmussen | 1998 | 84 | 1:02.09 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Amalie Mejer | 1998 | 83 | 1:02.54 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Monica Aloysius | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Emilie B. Hansen | 1997 | DSQ | svøm på mave i vend | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Camilla M Kristensen | 1998 | DSQ | udsvømning på mave25 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Sørensen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Josefine B. Rasmussen | 1998 | DSQ | udsvøm på maven | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Emma Louise Frohn | 1998 | DSQ | på maven i vending | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Charlotte Thor | 1995 | 463 | 35.20 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | 461 | 35.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 435 | 35.95 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Møller | 1996 | 424 | 36.25 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | 407 | 36.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 386 | 37.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristina J. Frederiksen | 1995 | 386 | 37.42 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Signe D. Thomasen | 1996 | 381 | 37.57 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Nielsen | 1996 | 379 | 37.65 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Nanna Fallesen | 1995 | 369 | 37.99 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Hedegaard | 1996 | 368 | 38.02 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
12 | Amalie Rasmussen | 1996 | 359 | 38.32 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Sanne Lindblad | 1996 | 358 | 38.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 351 | 38.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Linette Hansen | 1995 | 348 | 38.73 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
16 | Johanne Brahe | 1995 | 344 | 38.86 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
17 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 319 | 39.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 318 | 39.90 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
19 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | 316 | 40.01 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
20 | Louise Sander | 1995 | 313 | 40.14 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | 311 | 40.22 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mie Munkholt | 1995 | 309 | 40.29 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
23 | Mathilde Sundstrup | 1996 | 307 | 40.38 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
24 | Siv Madsen | 1996 | 305 | 40.46 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 304 | 40.53 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
26 | Cecilie Laursen | 1996 | 300 | 40.70 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
27 | Johanne Kølbæk | 1996 | 294 | 40.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Olivia Larsen | 1995 | 289 | 41.18 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
29 | Nadja Christiansen | 1995 | 289 | 41.20 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
30 | Cecilie Schmidt Nielsen | 1996 | 286 | 41.35 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 285 | 41.41 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
32 | Anne Ølund | 1996 | 284 | 41.42 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Nanna Frederiksen | 1996 | 284 | 41.46 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
34 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 280 | 41.62 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
35 | Tashia Lundvig | 1996 | 279 | 41.69 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
36 | Maria Møldrup | 1995 | 273 | 41.98 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
37 | Anna Luna Lind | 1996 | 273 | 41.99 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
37 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | 273 | 41.99 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
39 | Randi Strunge | 1996 | 266 | 42.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 266 | 42.38 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
41 | Emma Hiltmar | 1996 | 264 | 42.45 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 263 | 42.53 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
43 | Christina Mogensen | 1995 | 255 | 42.95 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
44 | Simone Larsen | 1996 | 253 | 43.06 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
45 | Sofie Aaquist | 1996 | 253 | 43.07 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
46 | Line Augustesen Obel | 1996 | 250 | 43.25 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
47 | Marlene Eklund Kjær | 1996 | 247 | 43.43 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
48 | Julie Jørgensen | 1996 | 242 | 43.74 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
49 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 205 | 46.22 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
50 | Nina Jørgensen | 1996 | 197 | 46.82 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
51 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 194 | 47.07 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
52 | Louise Vibæk | 1996 | 186 | 47.72 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
53 | Amalie Vinther | 1995 | 177 | 48.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
54 | Nadia Brix Larsen | 1996 | 174 | 48.81 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
55 | Shannie Zülau | 1996 | 172 | 49.00 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
56 | Emma Klitnæs | 1996 | 155 | 50.72 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
57 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 147 | 51.65 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
58 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 135 | 53.08 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
59 | Maria Boesing | 1996 | 115 | 55.97 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
60 | Thilde Søborg Pedersen | 1996 | 104 | 57.96 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Michelle Haarhr Toft | 1996 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Camilla Svane | 1995 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde W Birkholm | 1996 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 719 | 30.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 596 | 32.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 545 | 33.35 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Emilia Staugaard | 1994 | 541 | 33.43 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
5 | Amalie Sundstrup | 1994 | 523 | 33.80 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
6 | Mette Rasmussen | 1994 | 509 | 34.11 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Katrine Iversen | 1993 | 505 | 34.21 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
8 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 491 | 34.53 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Karoline Kragh Ebbesen | 1991 | 463 | 35.21 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christina Lund | 1993 | 437 | 35.90 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Iben Rohde | 1994 | 433 | 36.00 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Charlotte Dybdahl | 1994 | 421 | 36.34 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Laura Methmann Tarpgaard | 1994 | 421 | 36.35 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
14 | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | 407 | 36.77 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
15 | Signe Kragelund | 1994 | 398 | 37.03 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
16 | Lena Hansen | 1993 | 395 | 37.12 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
17 | Amalie Sørensen | 1994 | 385 | 37.43 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Anna Krusell | 1994 | 385 | 37.44 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
19 | Line Aamann | 1993 | 381 | 37.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Josephine Rasmussen | 1993 | 362 | 38.21 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | 357 | 38.39 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
22 | Lone Vølund | 1965 | 353 | 38.55 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sara Rainer | 1994 | 352 | 38.58 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
24 | Anja Frahm | 1992 | 344 | 38.88 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Christina Mejlgaard | 1994 | 335 | 39.22 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
26 | Amalie Klitgaard | 1994 | 334 | 39.25 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Camilla Bundgaard | 1990 | 328 | 39.51 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | 325 | 39.64 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
29 | Cornelia Buus | 1994 | 321 | 39.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Camilla Rosenkær Blach | 1992 | 316 | 40.00 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
31 | Maria Andreasen | 1994 | 312 | 40.17 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
31 | Michelle Friis-Pedersen | 1994 | 312 | 40.17 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
33 | Katja Johannessen | 1991 | 288 | 41.24 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
34 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | 282 | 41.54 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
35 | Michelle Lesler | 1994 | 263 | 42.49 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
36 | Christina Knudsen | 1993 | 260 | 42.66 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
37 | Sofie Holde | 1992 | 234 | 44.20 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Kristina Søborg Pedersen | 1992 | 225 | 44.76 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
39 | Julie Ritter | 1994 | 215 | 45.49 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Lea Spange Holm | 1994 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 21 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:39 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 171 | 41.94 | 1:31.03 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonatan Balladone | 1997 | 148 | 44.65 | 1:35.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Jacob S. Madsen | 1998 | 134 | 44.31 | 1:38.65 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Morten Thomsen | 1997 | 134 | 46.45 | 1:38.80 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Vølund | 1997 | 128 | 46.93 | 1:40.27 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jonathan Kristensen | 1998 | 115 | 47.38 | 1:43.93 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Rolf Wollesen | 1998 | 106 | 46.28 | 1:46.69 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Martin Grønning | 1997 | 102 | 48.92 | 1:48.01 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 84 | 55.44 | 1:55.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Pedersen | 1995 | 425 | 30.96 | 1:07.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | 385 | 1:09.50 | 1:09.50 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Shulman | 1995 | 352 | 32.76 | 1:11.61 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 351 | 33.87 | 1:11.66 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Rasmus Nørgaard | 1995 | 318 | 32.17 | 1:14.02 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Jannick Maesen | 1995 | 293 | 36.01 | 1:16.07 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 293 | 34.36 | 1:16.11 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Beck | 1996 | 287 | 34.94 | 1:16.64 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | 284 | 34.93 | 1:16.91 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Kristian Broløs | 1995 | 271 | 35.92 | 1:18.09 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
11 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 270 | 35.33 | 1:18.24 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Robert Asfeldt | 1996 | 258 | 36.27 | 1:19.38 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kasper V Hansen | 1996 | 258 | 35.48 | 1:19.41 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
14 | Marc Abel | 1995 | 254 | 36.95 | 1:19.76 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob Josias Engelbreth | 1995 | 245 | 36.45 | 1:20.72 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
16 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 227 | 37.84 | 1:22.85 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 223 | 38.72 | 1:23.30 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
18 | Peter Guldberg | 1996 | 192 | 41.14 | 1:27.57 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 182 | 42.72 | 1:29.26 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 174 | 41.55 | 1:30.46 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
21 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | 157 | 43.30 | 1:33.77 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Jesper Jensen | 1996 | 139 | 46.37 | 1:37.50 | |||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
23 | Philip Færch | 1996 | 130 | 44.81 | 1:39.71 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Alexander Gilberg | 1995 | 124 | 45.52 | 1:41.41 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Marc Salomonsen | 1996 | 94 | 50.00 | 1:51.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian K. Jespersen | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Laust Moesgaard | 1996 | DNF | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 544 | 28.81 | 1:01.90 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Fog Nissen | 1993 | 479 | 1:04.61 | 1:04.61 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Søren L. Knudsen | 1993 | 476 | 1:04.74 | 1:04.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jesper Madsen | 1993 | 467 | 1:05.12 | 1:05.12 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 442 | 30.88 | 1:06.36 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
6 | Kasper Smit | 1993 | 422 | 30.44 | 1:07.36 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | 366 | 32.84 | 1:10.67 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Pedersen | 1994 | 354 | 34.21 | 1:11.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anders Lyhne | 1994 | 296 | 33.92 | 1:15.83 | |||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
10 | Mathias Als Jørgensen | 1993 | 284 | 35.34 | 1:16.93 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Peter Kragelund | 1993 | 282 | 1:17.09 | 1:17.09 | |||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
12 | Søren Eller Thomsen | 1994 | 281 | 35.88 | 1:17.15 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
13 | Benjamin Andersson | 1994 | 278 | 35.44 | 1:17.48 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
14 | Anders Hermann | 1993 | 173 | 41.61 | 1:30.65 | |||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 650 | 27.14 | 58.34 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Tonni Kristensen | 1992 | 640 | 27.01 | 58.66 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin G. Hansen | 1992 | 539 | 29.48 | 1:02.09 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Rosager | 1991 | 447 | 1:06.09 | 1:06.09 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Morten Steen Christensen | 1992 | 442 | 31.41 | 1:06.33 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 431 | 1:06.91 | 1:06.91 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
7 | Christian Broni | 1992 | 411 | 32.22 | 1:08.00 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martin Simonsen | 1985 | 377 | 32.34 | 1:09.93 | |||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
9 | Morten Dueholm Jørgensen | 1989 | 358 | 1:11.18 | 1:11.18 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thomas Abildsten | 1990 | 354 | 33.36 | 1:11.47 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Thøger Brinkman Nielsen | 1990 | 331 | 34.05 | 1:13.09 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Daniel Kloster | 1992 | 254 | 33.93 | 1:19.80 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob Pedersen | 1989 | 229 | 37.19 | 1:22.62 | |||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
- | Tim Kreft | 1992 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | DSQ | tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 21 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Janni Overgaard | 1993 | 591 | 31.64 | 1:08.10 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line Petersen | 1991 | 497 | 33.95 | 1:12.17 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 477 | 33.84 | 1:13.12 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Iben Rohde | 1994 | 475 | 33.96 | 1:13.27 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camilla Rasmussen | 1991 | 463 | 32.45 | 1:13.85 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Mette Hansen | 1996 | 443 | 34.99 | 1:14.99 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
7 | Jannie Krog | 1986 | 407 | 35.12 | 1:17.14 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
8 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 393 | 36.09 | 1:18.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Krusell | 1994 | 393 | 35.38 | 1:18.03 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
10 | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | 388 | 36.72 | 1:18.35 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 381 | 38.08 | 1:18.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Trine Kristensen | 1995 | 375 | 37.71 | 1:19.26 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 363 | 36.51 | 1:20.08 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
14 | Tatjana Hansen | 1997 | 351 | 37.11 | 1:21.02 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
15 | Sofie Gøttler | 1995 | 345 | 36.77 | 1:21.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nanett Brik | 1995 | 336 | 38.37 | 1:22.24 | |||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
17 | Sisse Sørensen | 1996 | 333 | 37.30 | 1:22.49 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 331 | 39.25 | 1:22.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Ida Elvira Jensen | 1995 | 318 | 38.56 | 1:23.71 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
20 | Christina Blaaberg | 1998 | 318 | 38.71 | 1:23.74 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 317 | 39.69 | 1:23.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Julie Troldtoft Holm | 1994 | 314 | 38.61 | 1:24.11 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
23 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 311 | 38.39 | 1:24.36 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Astrid Rohde | 1991 | 311 | 39.04 | 1:24.37 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 307 | 38.85 | 1:24.72 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Helene Kristensen | 1992 | 306 | 38.93 | 1:24.85 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
27 | Lea Moesgaard | 1998 | 301 | 39.88 | 1:25.25 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anja Frahm | 1992 | 297 | 40.06 | 1:25.65 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
29 | Tilbe Kaya | 1995 | 288 | 40.15 | 1:26.55 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Maj Møller Nielsen | 1995 | 287 | 39.83 | 1:26.63 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
31 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 283 | 39.31 | 1:27.08 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Line Helbo | 1996 | 278 | 39.28 | 1:27.52 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 255 | 40.94 | 1:30.08 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lærke B Pedersen | 1996 | 241 | 42.56 | 1:31.80 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
35 | Camilla Nielsen | 1996 | 229 | 40.87 | 1:33.45 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
36 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 224 | 42.98 | 1:34.04 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
37 | Una Møller | 1998 | 207 | 44.20 | 1:36.58 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
38 | Emma Rohde | 1997 | 201 | 45.60 | 1:37.49 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
39 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | 188 | 44.51 | 1:39.80 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
40 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 184 | 46.16 | 1:40.56 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
41 | Helene Siggaard | 1995 | 180 | 42.01 | 1:41.29 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
42 | Stinne Sørensen | 1999 | 169 | 47.60 | 1:43.31 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
43 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 168 | 46.08 | 1:43.60 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
44 | Maria Møldrup | 1995 | 162 | 49.69 | 1:44.94 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
45 | Katja Timmermann | 1996 | 159 | 46.72 | 1:45.59 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
46 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 127 | 52.09 | 1:53.69 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
47 | Trine Guldberg | 1999 | 126 | 52.95 | 1:53.85 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne-Mette Müller | 1995 | 37.83 | 1:22.97 | EXTRA | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Michelle Lesler | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Klitgaard | 1994 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Aagaard | 1997 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tina Bæk | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Nielsen | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 21 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 25, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Herning Killerwhales 1 | 0 | 4:17.67 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Hansen | 1990 | 31.16 | 1:04.78 | 1:04.78 | ||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 34.19 | 1:12.72 | 2:17.50 | ||||||
Tonni Kristensen | 1992 | 27.74 | 1:02.41 | 3:19.91 | ||||||
Alexander Rosager | 1991 | 27.82 | 57.76 | 4:17.67 | ||||||
2 | Sønderborg Herrer 1 | 0 | 4:29.62 | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 32.36 | 1:05.91 | 1:05.91 | ||||||
Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 35.44 | 1:17.80 | 2:23.71 | ||||||
Casper Fog Nissen | 1993 | 30.72 | 1:05.95 | 3:29.66 | ||||||
Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 28.13 | 59.96 | 4:29.62 | ||||||
3 | Lyseng Herrer | 0 | 4:32.57 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 33.14 | 1:08.26 | 1:08.26 | ||||||
Jacob Grove | 1994 | 39.13 | 1:23.72 | 2:31.98 | ||||||
Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 27.23 | 58.31 | 3:30.29 | ||||||
Malte Lund Rasmussen | 1994 | 28.68 | 1:02.28 | 4:32.57 | ||||||
4 | Struer Herrer 1 | 0 | 4:36.91 | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 29.91 | 1:01.76 | 1:01.76 | ||||||
Gavin Anthony | 1993 | 36.80 | 1:21.65 | 2:23.41 | ||||||
Morten Steen Christensen | 1992 | 30.20 | 1:04.79 | 3:28.20 | ||||||
Søren Ø Andersen | 1993 | 32.68 | 1:08.71 | 4:36.91 | ||||||
5 | Herning Killerwhales 2 | 0 | 4:40.95 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Frans Bastrup | 1992 | 33.24 | 1:09.03 | 1:09.03 | ||||||
Lasse Meineche | 1994 | 36.10 | 1:16.76 | 2:25.79 | ||||||
Kristoffer Nørgaard | 1993 | 33.83 | 1:13.16 | 3:38.95 | ||||||
Daniel Kloster | 1992 | 29.47 | 1:02.00 | 4:40.95 | ||||||
6 | Silkeborg Drenge 1 | 1993 | 4:54.15 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 33.60 | 1:09.05 | 1:09.05 | ||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 40.45 | 1:25.29 | 2:34.34 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 35.17 | 1:19.28 | 3:53.62 | ||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | 28.44 | 1:00.53 | 4:54.15 | ||||||
7 | Bsk08 Drenge | 0 | 4:58.58 | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Kristian Poulsen | 1994 | 33.17 | 1:08.05 | 1:08.05 | ||||||
Jonas Aagaard | 1994 | 39.75 | 1:26.42 | 2:34.47 | ||||||
Kasper V Hansen | 1996 | 35.17 | 1:18.76 | 3:53.23 | ||||||
Anders Fly | 1995 | 31.85 | 1:05.35 | 4:58.58 | ||||||
8 | Bakkens Drenge 1 | 1994 | 5:01.40 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
Dennis Petersen | 1993 | 33.37 | 1:09.70 | 1:09.70 | ||||||
Gustav Emil Lings | 1996 | 40.80 | 1:26.68 | 2:36.38 | ||||||
Søren Eller Thomsen | 1994 | 37.13 | 1:19.39 | 3:55.77 | ||||||
Benjamin Andersson | 1994 | 30.72 | 1:05.63 | 5:01.40 | ||||||
9 | Drenge 1 Skanderborg | 0 | 5:08.95 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Marc Abel | 1995 | 38.10 | 1:18.08 | 1:18.08 | ||||||
Søren Voigt | 1989 | 41.20 | 1:28.69 | 2:46.77 | ||||||
Matias Skødt | 1994 | 35.10 | 1:18.05 | 4:04.82 | ||||||
Kasper Smit | 1993 | 30.39 | 1:04.13 | 5:08.95 | ||||||
10 | Søhesten Drenge | 0 | 5:09.75 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | 35.19 | 1:12.41 | 1:12.41 | ||||||
Mads Larsen | 1993 | 43.76 | 1:34.74 | 2:47.15 | ||||||
Thøger Brinkman Nielsen | 1990 | 35.01 | 1:15.36 | 4:02.51 | ||||||
Kristian Kristensen | 1993 | 32.21 | 1:07.24 | 5:09.75 | ||||||
11 | de Gamle Fra Msk | 0 | 5:13.17 | |||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
Thomas Jørgensen | 1994 | 39.33 | 1:19.60 | 1:19.60 | ||||||
Julius Nielsen | 1991 | 38.99 | 1:23.21 | 2:42.81 | ||||||
Martin Simonsen | 1985 | 35.34 | 1:22.20 | 4:05.01 | ||||||
Nicolai Broner Jensen | 1994 | 30.78 | 1:08.16 | 5:13.17 | ||||||
12 | Mors Unger | 0 | 5:22.45 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Thyge Boye Petersen | 1989 | 41.52 | 1:23.45 | 1:23.45 | ||||||
Martin Jørgensen | 1989 | 42.65 | 1:34.46 | 2:57.91 | ||||||
Morten Dueholm Jørgensen | 1989 | 31.92 | 1:10.69 | 4:08.60 | ||||||
Mads Vølund | 1994 | 36.60 | 1:13.85 | 5:22.45 | ||||||
13 | Silkeborg Drenge 2 | 1993 | 5:26.66 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Rued Dalby | 1996 | 36.11 | 1:14.37 | 1:14.37 | ||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 47.49 | 1:40.33 | 2:54.70 | ||||||
Mathias Beck | 1996 | 36.24 | 1:20.28 | 4:14.98 | ||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 33.42 | 1:11.68 | 5:26.66 | ||||||
14 | Grindsted Herre | 0 | 5:35.03 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Christina Knudsen | 1993 | 44.56 | 1:33.28 | 1:33.28 | ||||||
Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 45.68 | 1:38.20 | 3:11.48 | ||||||
Thomas Abildsten | 1990 | 35.11 | 1:16.08 | 4:27.56 | ||||||
Jacob Mortensen | 1994 | 32.19 | 1:07.47 | 5:35.03 | ||||||
15 | de Vilde Kaniner Herre | 1994 | 5:35.46 | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
David Jensen | 1994 | 38.89 | 1:21.33 | 1:21.33 | ||||||
Jonas Knøsgaard | 1994 | 38.11 | 1:23.04 | 2:44.37 | ||||||
Jacob S. Madsen | 1998 | 47.00 | 1:46.43 | 4:30.80 | ||||||
Martin S. Madsen | 1995 | 30.69 | 1:04.66 | 5:35.46 | ||||||
16 | Agf Drenge 1 | 0 | 6:06.90 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 44.32 | 1:29.53 | 1:29.53 | ||||||
David Tørring | 1995 | 42.74 | 1:32.18 | 3:01.71 | ||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 44.22 | 1:36.80 | 4:38.51 | ||||||
Isak Gadegaard | 1996 | 41.49 | 1:28.39 | 6:06.90 | ||||||
17 | Silkeborg Drenge 3 | 1993 | 6:22.47 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Nielsen | 1997 | 40.78 | 1:23.82 | 1:23.82 | ||||||
Simon Hansen | 1995 | 45.95 | 1:39.63 | 3:03.45 | ||||||
Martin Grønning | 1997 | 48.60 | 1:48.96 | 4:52.41 | ||||||
Marc Salomonsen | 1996 | 42.59 | 1:30.06 | 6:22.47 | ||||||
- | Den Gamles Slaver | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
Stefan Gram Hansen | 1990 | 41.76 | 1:27.03 | 1:27.03 | ||||||
- | Drenge 2 Skanderborg | 0 | DSQ | pigepå holdet | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Bjørn Baunwall | 1993 | 41.67 | 1:25.07 | 1:25.07 | ||||||
- | Nougatboys | 1986 | DSQ | Bryder efter 15m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 21 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Lyseng Damer 1 | 0 | 4:57.31 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 35.53 | 1:13.28 | 1:13.28 | ||||||
Olivia Larsen | 1995 | 38.11 | 1:21.58 | 2:34.86 | ||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 35.28 | 1:17.45 | 3:52.31 | ||||||
Trine Kristensen | 1995 | 30.71 | 1:05.00 | 4:57.31 | ||||||
2 | Silkeborg Damer 1 | 1993 | 5:03.89 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 36.06 | 1:15.65 | 1:15.65 | ||||||
Sofie Gøttler | 1995 | 40.92 | 1:26.96 | 2:42.61 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 33.25 | 1:13.57 | 3:56.18 | ||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 32.30 | 1:07.71 | 5:03.89 | ||||||
3 | Bakkens Piger 1 | 1990 | 5:10.48 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
Katrine Iversen | 1993 | 36.48 | 1:14.96 | 1:14.96 | ||||||
Mathilde Kjær Hansen | 1995 | 39.75 | 1:27.21 | 2:42.17 | ||||||
Anna Krusell | 1994 | 36.25 | 1:22.30 | 4:04.47 | ||||||
Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 31.53 | 1:06.01 | 5:10.48 | ||||||
4 | Herning Killerwhales 1 | 0 | 5:13.79 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Nordfeldt West | 1996 | 38.93 | 1:19.38 | 1:19.38 | ||||||
Tina Bæk | 1994 | 42.85 | 1:31.51 | 2:50.89 | ||||||
Iben Rohde | 1994 | 34.91 | 1:17.22 | 4:08.11 | ||||||
Sisse Sørensen | 1996 | 31.09 | 1:05.68 | 5:13.79 | ||||||
5 | Mads Er Lækker | 1992 | 5:15.51 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Christina Lund | 1993 | 37.36 | 1:18.39 | 1:18.39 | ||||||
Sara Rainer | 1994 | 41.65 | 1:30.07 | 2:48.46 | ||||||
Sine Bertelsen | 1991 | 34.25 | 1:20.81 | 4:09.27 | ||||||
Helene Kristensen | 1992 | 31.88 | 1:06.24 | 5:15.51 | ||||||
6 | Grindsted Piger 1 | 0 | 5:16.66 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Mette Rasmussen | 1994 | 36.06 | 1:15.33 | 1:15.33 | ||||||
Nadja Christiansen | 1995 | 44.72 | 1:34.34 | 2:49.67 | ||||||
Camilla Rasmussen | 1991 | 34.39 | 1:13.86 | 4:03.53 | ||||||
Sophie Pagh | 1995 | 34.90 | 1:13.13 | 5:16.66 | ||||||
7 | Agf Piger 1 | 0 | 5:20.12 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Marlene Jessing Larsen | 1996 | 40.99 | 1:23.19 | 1:23.19 | ||||||
Cornelia Buus | 1994 | 39.82 | 1:24.22 | 2:47.41 | ||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 40.37 | 1:26.18 | 4:13.59 | ||||||
Line Aamann | 1993 | 32.22 | 1:06.53 | 5:20.12 | ||||||
8 | Odder Søpølser | 0 | 5:24.83 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Line Petersen | 1991 | 35.02 | 1:11.87 | 1:11.87 | ||||||
Daisy Lannie | 1994 | 45.51 | 1:34.38 | 2:46.25 | ||||||
Line Helbo | 1996 | 40.42 | 1:28.66 | 4:14.91 | ||||||
Amalie Sørensen | 1994 | 33.61 | 1:09.92 | 5:24.83 | ||||||
9 | Silkeborg Damer 2 | 1993 | 5:27.60 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Nanna N. Nielsen | 1993 | 39.81 | 1:21.75 | 1:21.75 | ||||||
Amalie Klitgaard | 1994 | 40.05 | 1:28.60 | 2:50.35 | ||||||
Sanne Lindblad | 1996 | 40.63 | 1:28.85 | 4:19.20 | ||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 32.83 | 1:08.40 | 5:27.60 | ||||||
10 | Lyseng Damer 2 | 0 | 5:27.70 | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Charlotte Dybdahl | 1994 | 38.58 | 1:19.53 | 1:19.53 | ||||||
Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | 41.15 | 2:09.36 | 3:28.89 | ||||||
Kristina J. Frederiksen | 1995 | 49.14 | 1:21.86 | 4:50.75 | ||||||
Julie Niklassen | 1995 | 36.95 | 36.95 | 5:27.70 | ||||||
11 | Sønderborg Damer | 1994 | 5:28.54 | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Laura Methmann Tarpgaard | 1994 | 37.92 | 1:17.97 | 1:17.97 | ||||||
Anne-Mette Müller | 1995 | 39.64 | 1:24.24 | 2:42.21 | ||||||
Julie Troldtoft Holm | 1994 | 38.95 | 1:28.09 | 4:10.30 | ||||||
Mathilde Sundstrup | 1996 | 36.72 | 1:18.24 | 5:28.54 | ||||||
12 | Struer Damer 1 | 0 | 5:30.23 | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Anne Cathrine Thomsen | 1996 | 41.67 | 1:25.86 | 1:25.86 | ||||||
Julie Møller Nielsen | 1996 | 42.08 | 1:30.61 | 2:56.47 | ||||||
Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 36.49 | 1:22.01 | 4:18.48 | ||||||
Trine Thusgaard Andersen | 1996 | 33.20 | 1:11.75 | 5:30.23 | ||||||
13 | Bsk08 Piger | 0 | 5:32.72 | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Michelle Friis-Pedersen | 1994 | 40.70 | 1:24.02 | 1:24.02 | ||||||
Linette Hansen | 1995 | 43.70 | 1:32.04 | 2:56.06 | ||||||
Mette Hansen | 1996 | 35.20 | 1:17.56 | 4:13.62 | ||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 37.16 | 1:19.10 | 5:32.72 | ||||||
14 | Den Gamles Piger | 0 | 5:44.52 | |||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
Lise Meng | 1994 | 40.02 | 1:22.00 | 1:22.00 | ||||||
Anna Nielsen | 1994 | 49.41 | 1:46.50 | 3:08.50 | ||||||
Nanett Brik | 1995 | 38.98 | 1:24.43 | 4:32.93 | ||||||
Sigrid Nielsen | 1994 | 34.72 | 1:11.59 | 5:44.52 | ||||||
15 | Århus 1900 Piger 1 | 0 | 5:45.49 | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Helene Frasez Sørensen | 1995 | 41.85 | 1:25.31 | 1:25.31 | ||||||
Anne V Weibrecht | 1994 | 44.06 | 1:35.00 | 3:00.31 | ||||||
Lærke B Pedersen | 1996 | 41.14 | 1:31.40 | 4:31.71 | ||||||
Lena Hansen | 1993 | 34.77 | 1:13.78 | 5:45.49 | ||||||
16 | Grindsted Piger 2 | 0 | 5:52.34 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 44.69 | 1:33.03 | 1:33.03 | ||||||
Sofie Grønlund | 1995 | 44.86 | 1:36.49 | 3:09.52 | ||||||
Heidi Hollænder | 1991 | 36.74 | 1:22.47 | 4:31.99 | ||||||
Marlene Eklund Kjær | 1996 | 37.19 | 1:20.35 | 5:52.34 | ||||||
17 | Bakkens Piger 2 | 1990 | 5:55.68 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
Julie Hedegaard | 1996 | 39.40 | 1:21.27 | 1:21.27 | ||||||
Nanna Frederiksen | 1996 | 44.08 | 1:34.42 | 2:55.69 | ||||||
Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 45.23 | 1:41.80 | 4:37.49 | ||||||
Astrid Kofoed Lund | 1995 | 37.44 | 1:18.19 | 5:55.68 | ||||||
18 | Mors Unger | 0 | 5:57.04 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Maria Møldrup | 1995 | 44.62 | 1:31.19 | 1:31.19 | ||||||
Lone Vølund | 1965 | 43.61 | 1:31.92 | 3:03.11 | ||||||
Signe D. Thomasen | 1996 | 41.45 | 1:37.39 | 4:40.50 | ||||||
Mette Høiberg Ozol | 1990 | 35.70 | 1:16.54 | 5:57.04 | ||||||
19 | Piger 1 Skanderborg | 0 | 6:00.09 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Mia Møller | 1996 | 40.10 | 1:22.33 | 1:22.33 | ||||||
Maria Nielsen | 1996 | 46.31 | 1:39.46 | 3:01.79 | ||||||
Stine Sletskov | 1993 | 45.12 | 1:42.13 | 4:43.92 | ||||||
Emma Krintel | 1996 | 35.89 | 1:16.17 | 6:00.09 | ||||||
20 | Odder Pufferpuffs | 0 | 6:00.96 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Ida Garau | 1996 | 45.22 | 1:32.19 | 1:32.19 | ||||||
Anne Ølund | 1996 | 48.82 | 1:45.34 | 3:17.53 | ||||||
Tilbe Kaya | 1995 | 40.55 | 1:28.19 | 4:45.72 | ||||||
Anna Luna Lind | 1996 | 35.59 | 1:15.24 | 6:00.96 | ||||||
21 | Bsk08 Piger 2 | 0 | 6:04.72 | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Matilde Madsen | 1997 | 46.47 | 1:34.94 | 1:34.94 | ||||||
Katrine Kjær Kjølby | 1997 | 47.57 | 1:39.26 | 3:14.20 | ||||||
Ida Elvira Jensen | 1995 | 39.80 | 1:25.11 | 4:39.31 | ||||||
Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 39.71 | 1:25.41 | 6:04.72 | ||||||
22 | Søhesten Piger | 0 | 6:12.20 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Camilla Rosenkær Blach | 1992 | 43.02 | 1:29.35 | 1:29.35 | ||||||
Kristina Søborg Pedersen | 1992 | 48.59 | 1:44.33 | 3:13.68 | ||||||
Ann Østergaard Nielsen | 1994 | 42.07 | 1:35.91 | 4:49.59 | ||||||
Janni Andreasen | 1997 | 38.69 | 1:22.61 | 6:12.20 | ||||||
23 | Ikast 1 | 0 | 6:25.66 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Bundgaard | 1990 | 42.65 | 1:27.26 | 1:27.26 | ||||||
Louise Sander | 1995 | 44.79 | 1:34.16 | 3:01.42 | ||||||
Helene Siggaard | 1995 | 44.80 | 1:47.67 | 4:49.09 | ||||||
Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 44.18 | 1:36.57 | 6:25.66 | ||||||
- | Ikast 2 | 0 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Piger 2 Skanderborg | 0 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 21 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 27, 4X50m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ikast 1 | 0 | 2:07.04 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Hvolgaard | 1995 | 32.49 | 32.49 | |||||||
Jannick Maesen | 1995 | 37.06 | 1:09.55 | |||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 30.18 | 1:39.73 | |||||||
Mathias Petersen | 1995 | 27.31 | 2:07.04 | |||||||
2 | Herning Killerwhales 1 | 0 | 2:07.95 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Bang Krogh | 1995 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Robert Asfeldt | 1996 | 37.15 | 1:09.29 | |||||||
Joachim Mortensen | 1995 | 28.23 | 1:37.52 | |||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 30.43 | 2:07.95 | |||||||
3 | Thisted Youngboyz 1 | 1995 | 2:12.32 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Mathias F. Nielsen | 1995 | 39.11 | 1:14.66 | |||||||
Thomas Pedersen | 1995 | 29.15 | 1:43.81 | |||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 28.51 | 2:12.32 | |||||||
4 | Odder Med Dametække | 1995 | 2:21.98 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 36.33 | 36.33 | |||||||
Christian Dall | 1995 | 42.48 | 1:18.81 | |||||||
Rasmus Nørgaard | 1995 | 31.21 | 1:50.02 | |||||||
Per Jensen | 1995 | 31.96 | 2:21.98 | |||||||
5 | Sønderborg Drenge | 0 | 2:24.99 | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Jacob Josias Engelbreth | 1995 | 41.86 | 1:17.67 | |||||||
Daniel Shulman | 1995 | 31.14 | 1:48.81 | |||||||
Jacob Wecherhausen | 1997 | 36.18 | 2:24.99 | |||||||
6 | Århus 1900 Drenge 1 | 0 | 2:27.41 | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Sebastian Johansen | 1995 | 34.58 | 34.58 | |||||||
Andreas Sejr Andersen | 1997 | 45.06 | 1:19.64 | |||||||
Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 35.58 | 1:55.22 | |||||||
Emil Buur Persson | 1995 | 32.19 | 2:27.41 | |||||||
7 | Struer Herrer 2 | 0 | 2:27.97 | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Morten Thomsen | 1997 | 38.66 | 38.66 | |||||||
Frederik Bach Larsen | 1995 | 39.96 | 1:18.62 | |||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | 37.57 | 1:56.19 | |||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 31.78 | 2:27.97 | |||||||
8 | Grindsted Drenge | 0 | 2:32.66 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 40.55 | 40.55 | |||||||
Teddi Rasmussen | 1996 | 40.70 | 1:21.25 | |||||||
Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 39.26 | 2:00.51 | |||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 32.15 | 2:32.66 | |||||||
9 | Herning Killerwhales 2 | 0 | 2:41.18 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Mark Andersen | 1997 | 41.98 | 41.98 | |||||||
Peter Guldberg | 1996 | 44.35 | 1:26.33 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 39.09 | 2:05.42 | |||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 35.76 | 2:41.18 | |||||||
10 | Tempo Boys 2 | 1995 | 2:43.05 | UK alder | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Tom Heilmann | 1997 | 40.58 | 40.58 | |||||||
Alexander Rohde | 1995 | 46.47 | 1:27.05 | |||||||
Rolf Wollesen | 1998 | 44.27 | 2:11.32 | |||||||
Steffen Bredgaard | 1994 | 31.73 | 2:43.05 | |||||||
11 | Thisted Youngboyz 2 | 1995 | 2:49.14 | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Vitus Mathiasen | 1996 | 43.87 | 43.87 | |||||||
Jacob Pedersen | 1997 | 45.89 | 1:29.76 | |||||||
Michael Kjær | 1995 | 41.33 | 2:11.09 | |||||||
Peter Birk | 1996 | 38.05 | 2:49.14 | |||||||
12 | Neptun Gr.2+3 | 0 | 2:49.46 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Niclas Overgaard | 1997 | 51.65 | 1:26.90 | |||||||
Mikkel Strand | 1997 | 46.21 | 2:13.11 | |||||||
Philip Færch | 1996 | 36.35 | 2:49.46 | |||||||
13 | Bakkens Drenge 2 | 1995 | 2:50.36 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
Thomas Stokvad | 1995 | 42.59 | 42.59 | |||||||
Tobias Helmersen | 1995 | 43.24 | 1:25.83 | |||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 44.04 | 2:09.87 | |||||||
Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 40.49 | 2:50.36 | |||||||
14 | Agf Drenge 1 | 1995 | 2:58.71 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 39.93 | 39.93 | |||||||
David Tørring | 1995 | 40.33 | 1:20.26 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 53.23 | 2:13.49 | |||||||
Toke Cramer | 1998 | 45.22 | 2:58.71 | |||||||
15 | Struer Herrer 3 | 0 | 3:00.57 | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 47.64 | 47.64 | |||||||
Magnus Oliver Christensen | 1997 | 54.29 | 1:41.93 | |||||||
Lasse Munkholm | 1996 | 42.05 | 2:23.98 | |||||||
Alex Terp | 1997 | 36.59 | 3:00.57 | |||||||
16 | Mors Unger | 0 | 3:08.77 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Pierre Hønigmann | 1996 | 52.14 | 52.14 | |||||||
Benjamin Vølund | 1996 | 45.22 | 1:37.36 | |||||||
Mikkel Vølund | 1997 | 44.36 | 2:21.72 | |||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 47.05 | 3:08.77 | |||||||
17 | Jet | 0 | 3:08.93 | |||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
Nicklas Mejlholm | 1996 | 41.94 | 41.94 | |||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 55.19 | 1:37.13 | |||||||
Junarak Mikaelsen | 1996 | 44.15 | 2:21.28 | |||||||
Michael Vibæk | 1998 | 47.65 | 3:08.93 | |||||||
- | Herning Killerwhales 3 | 0 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Simon Nielsen | 1998 | |||||||||
Emil Træholt | 1997 | |||||||||
Tobias Skov | 1995 | |||||||||
Joachim Poulsen | 1999 | DNS | ||||||||
- | Ikast 2 | 0 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Århus 1900 Drenge 2 | 0 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | 4 Rådne Dodo Æg | 0 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 21 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 28, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tempo Girls 2 | 0 | 2:32.64 | Uk alder | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Amalie Rasmussen | 1996 | 37.74 | 37.74 | |||||||
Josephine Rasmussen | 1993 | 1:19.12 | 1:56.86 | |||||||
Christina Blaaberg | 1998 | 35.78 | 2:32.64 | |||||||
Simone Larsen | 1996 | 2:32.64 | ||||||||
2 | Herning Killerwhales 1 | 0 | 2:33.48 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 43.02 | 43.02 | |||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 40.63 | 1:23.65 | |||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 37.37 | 2:01.02 | |||||||
Cecilia Hansen | 1997 | 32.46 | 2:33.48 | |||||||
3 | Struer Damer 2 | 0 | 2:59.11 | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Camilla M Kristensen | 1998 | 48.89 | 48.89 | |||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 45.63 | 1:34.52 | |||||||
Lisa Terp | 1999 | 49.29 | 2:23.81 | |||||||
Anne V Mikkelsen | 1997 | 35.30 | 2:59.11 | |||||||
4 | Mors Unger Brædstrup | 0 | 3:06.31 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Julie Larsen | 1999 | 52.85 | 52.85 | |||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 54.07 | 1:46.92 | |||||||
Sara Sofia Benzarti | 1997 | 41.12 | 2:28.04 | |||||||
Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 38.27 | 3:06.31 | |||||||
5 | Søhestens Talenter | 0 | 3:06.93 | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Anja Neergaard | 1998 | 47.76 | 47.76 | |||||||
Katrine Aastrup | 1997 | 54.35 | 1:42.11 | |||||||
Janni Andreasen | 1997 | 46.82 | 2:28.93 | |||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 38.00 | 3:06.93 | |||||||
6 | Ikast 1 | 0 | 3:16.06 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Lisa Brayd | 1997 | 49.62 | 49.62 | |||||||
Helena Rasmussen | 1998 | |||||||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 2:32.70 | 2:32.70 | |||||||
Camilla Tromborg | 1998 | 43.36 | 3:16.06 | |||||||
7 | Herning Killerwhales 2 | 0 | 3:17.57 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Trine Guldberg | 1999 | 49.51 | 49.51 | |||||||
Emma Sørensen | 1997 | 47.68 | 1:37.19 | |||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 51.25 | 2:28.44 | |||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 49.13 | 3:17.57 | |||||||
8 | Århuspiger 2 | 1998 | 3:18.24 | |||||||
Swimteam Aarhus | ||||||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 50.66 | 50.66 | |||||||
Sidsel Thomsen | 1997 | 51.89 | 1:42.55 | |||||||
Laura Skovby | 1997 | 46.84 | 2:29.39 | |||||||
Laura Bruun | 1999 | 48.85 | 3:18.24 | |||||||
9 | Århus1900 Piger 2 | 0 | 3:19.88 | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Astrid Sejr Andersen | 1998 | 58.52 | 58.52 | |||||||
Camilla Caspersen | 1998 | 48.20 | 1:46.72 | |||||||
Rasmine Birn Rydder | 1997 | 46.16 | 2:32.88 | |||||||
Frederikke Hansen | 1998 | 47.00 | 3:19.88 | |||||||
10 | Jet | 0 | 3:22.99 | UK alder | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
Louise Heiberg | 1998 | 50.17 | 50.17 | |||||||
Sofie Larsen | 1999 | 1:02.87 | 1:53.04 | |||||||
Louise Vibæk | 1996 | 45.17 | 2:38.21 | |||||||
Katrine Steenstrup | 1997 | 44.78 | 3:22.99 | |||||||
11 | Neptun Gr.2+3 | 0 | 3:23.27 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Laura Rasmussen | 1999 | 48.11 | 48.11 | |||||||
Jeanette Færch | 1998 | 52.88 | 1:40.99 | |||||||
Marie Eske | 1999 | 54.11 | 2:35.10 | |||||||
Sofie Sørensen | 1998 | 48.17 | 3:23.27 | |||||||
12 | Herning Killerwhales 3 | 0 | 3:32.76 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 56.78 | 56.78 | |||||||
Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 57.65 | 1:54.43 | |||||||
Emma Rohde | 1997 | 45.99 | 2:40.42 | |||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 52.34 | 3:32.76 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 21 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Knudsen | 1997 | 241 | 44.32 | 1:33.54 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Martin Harder Bruun | 1998 | 197 | 48.60 | 1:40.00 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Pedersen | 1997 | 196 | 48.02 | 1:40.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Hermansen | 1997 | 193 | 51.12 | 1:40.63 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
5 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 191 | 47.73 | 1:41.08 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
6 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 180 | 48.67 | 1:43.06 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
7 | Simon Nørgård | 1997 | 173 | 50.33 | 1:44.36 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 166 | 50.34 | 1:45.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Jens Nielsen | 1997 | 164 | 51.34 | 1:46.26 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Niclas Overgaard | 1997 | 138 | 52.07 | 1:52.50 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 135 | 53.72 | 1:53.39 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
12 | Jonathan Kristensen | 1998 | 134 | 55.00 | 1:53.76 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Jeppe Poulsen | 1997 | 129 | 53.51 | 1:55.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Træholt | 1997 | 127 | 55.16 | 1:55.87 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Linck | 1997 | 125 | 55.59 | 1:56.28 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Magnus Oliver Christensen | 1997 | 113 | 57.97 | 2:00.21 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rasmus Larsen | 1997 | 101 | 58.04 | 2:05.15 | |||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
18 | Simon Niese | 1998 | 93 | 58.53 | 2:08.58 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Bastian Kristensen | 1997 | 93 | 59.78 | 2:08.68 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathias Kearny | 1999 | 84 | 1:03.56 | 2:13.00 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
21 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 83 | 1:01.58 | 2:13.26 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sangkaran Illankumaran | 1997 | 79 | 1:03.08 | 2:15.57 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Aron Wolde | 1997 | 79 | 1:01.21 | 2:15.73 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
24 | Asbjørn Buhl | 1997 | 61 | 1:11.29 | 2:27.69 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Severin Bjerre | 1998 | 57 | 1:12.24 | 2:31.13 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Jacob S. Madsen | 1998 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Daniel Nielsen | 1997 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Johannsen | 1998 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
- | Michael Vibæk | 1998 | DSQ | crawl arm i start | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
- | Alex Terp | 1997 | DSQ | 1 hånd i vend v50m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 410 | 36.48 | 1:18.37 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Robert Asfeldt | 1996 | 370 | 38.65 | 1:21.06 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | 360 | 39.07 | 1:21.82 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 345 | 38.98 | 1:23.02 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 344 | 38.83 | 1:23.08 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jannick Maesen | 1995 | 343 | 38.30 | 1:23.15 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristoffer Moos | 1996 | 332 | 39.76 | 1:24.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rasmus Nørgaard | 1995 | 310 | 39.42 | 1:25.99 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Michael Kjær | 1995 | 304 | 41.07 | 1:26.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gustav Emil Lings | 1996 | 297 | 40.99 | 1:27.27 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
11 | Anders Fly | 1995 | 284 | 41.29 | 1:28.54 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Sebastian Friis | 1995 | 283 | 42.44 | 1:28.62 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Teddi Rasmussen | 1996 | 281 | 42.42 | 1:28.86 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
14 | Martin S. Madsen | 1995 | 274 | 42.12 | 1:29.64 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 274 | 42.11 | 1:29.65 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
15 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 274 | 42.67 | 1:29.65 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | David Tørring | 1995 | 266 | 43.19 | 1:30.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Jacob Josias Engelbreth | 1995 | 248 | 43.50 | 1:32.67 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
19 | Christian Dall | 1995 | 226 | 45.26 | 1:35.50 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Emil Buur Persson | 1995 | 226 | 44.28 | 1:35.57 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
21 | Tobias Helmersen | 1995 | 224 | 45.90 | 1:35.85 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
22 | Alexander Gilberg | 1995 | 222 | 46.06 | 1:36.19 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Peter Guldberg | 1996 | 220 | 45.69 | 1:36.35 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Niels Rasmussen | 1995 | 220 | 45.52 | 1:36.42 | |||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
25 | Jakob Brinkmann | 1996 | 218 | 46.13 | 1:36.75 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Mikkel Grønbo | 1996 | 204 | 46.44 | 1:38.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Lasse Munkholm | 1996 | 200 | 46.62 | 1:39.48 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Casper Trier Jensen | 1996 | 198 | 47.14 | 1:39.89 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sebastian Johansen | 1995 | 195 | 47.00 | 1:40.38 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
30 | Mads Lykke Jensen | 1996 | 194 | 46.46 | 1:40.49 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
31 | Simon Hansen | 1995 | 190 | 48.46 | 1:41.27 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Benjamin Vølund | 1996 | 186 | 45.26 | 1:41.99 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mathias Sørensen | 1996 | 171 | 49.58 | 1:44.87 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
34 | Victor Moritz | 1996 | 167 | 49.32 | 1:45.79 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
35 | Alexander Rohde | 1995 | 156 | 48.95 | 1:48.15 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
36 | Junarak Mikaelsen | 1996 | 151 | 51.84 | 1:49.24 | |||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
37 | Mikkel Nielsen | 1996 | 144 | 53.20 | 1:50.96 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
38 | Marc Salomonsen | 1996 | 139 | 53.49 | 1:52.26 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Tobias Skov | 1995 | 135 | 54.95 | 1:53.51 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
40 | Anders Kirk | 1996 | 128 | 53.93 | 1:55.61 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mikkel Gaardbo Jensen | 1996 | 122 | 55.46 | 1:57.40 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
42 | Isak Gadegaard | 1996 | 118 | 55.45 | 1:58.56 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sebastian K. Jespersen | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Peter Birk | 1996 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Winther | 1995 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Johannsen | 1996 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
- | Nicklas Mejlholm | 1996 | DSQ | 1 hånd i vending v25 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Meineche | 1994 | 428 | 36.48 | 1:17.22 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 427 | 36.02 | 1:17.28 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Bach | 1993 | 415 | 35.63 | 1:18.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | 407 | 36.68 | 1:18.56 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren L. Knudsen | 1993 | 380 | 38.17 | 1:20.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gavin Anthony | 1993 | 377 | 37.25 | 1:20.55 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Knøsgaard | 1994 | 359 | 37.54 | 1:21.91 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Esben Brigsted | 1993 | 347 | 38.68 | 1:22.84 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Casper Fog Nissen | 1993 | 346 | 39.77 | 1:22.92 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
10 | Jacob Grove | 1994 | 333 | 40.38 | 1:23.99 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Jonas Aagaard | 1994 | 315 | 40.13 | 1:25.50 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
12 | Alexander Frederiksen | 1994 | 295 | 40.82 | 1:27.41 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Philip Klepacki | 1993 | 289 | 39.95 | 1:28.02 | |||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
14 | Rasmus Rothausen | 1994 | 283 | 41.70 | 1:28.63 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | 233 | 44.65 | 1:34.64 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Esben S. Ditlefsen | 1993 | 219 | 44.87 | 1:36.55 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Mads Larsen | 1993 | 219 | 45.30 | 1:36.62 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
18 | Søren Ø Andersen | 1993 | 214 | 45.65 | 1:37.36 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | 194 | 47.10 | 1:40.55 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederik Poulsen | 1994 | 189 | 47.21 | 1:41.43 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Steffen Bredgaard | 1994 | 153 | 49.52 | 1:48.77 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Luca Pasquali | 1994 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Michael F. Mortensen | 1994 | DSQ | ikke symetrisk armta | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Steen Christensen | 1992 | 554 | 33.04 | 1:10.87 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frans Bastrup | 1992 | 435 | 35.04 | 1:16.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Broni | 1992 | 402 | 36.98 | 1:18.86 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Abildsten | 1990 | 348 | 38.46 | 1:22.77 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Erik Borum | 1992 | 264 | 42.66 | 1:30.73 | |||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
6 | Martin Boller | 1992 | 226 | 45.84 | 1:35.53 | |||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
- | Tim Kreft | 1992 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 21 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | 207 | 1:50.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alberte Spure Nielsen | 1999 | 178 | 1:56.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Anette Poulsen | 1999 | 174 | 1:57.21 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lisa Terp | 1999 | 173 | 1:57.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marie Eske | 1999 | 172 | 1:57.59 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Laura Bruun | 1999 | 152 | 2:02.68 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Trine Guldberg | 1999 | 125 | 2:10.79 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Sand Majlund | 1999 | 125 | 2:10.94 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Larsen | 1999 | 118 | 2:13.24 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Larsen | 1999 | 109 | 2:17.09 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
11 | Mie Johansen | 1999 | 91 | 2:25.73 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mette Høgild Svane | 2000 | 87 | 2:27.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 57 | 2:49.67 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Frederikke Asfeldt | 1999 | DSQ | crawlarm i start | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 405 | 1:28.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilia Hansen | 1997 | 356 | 1:32.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 350 | 1:32.88 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | 300 | 1:37.79 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
5 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 298 | 1:37.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 248 | 1:44.17 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 243 | 1:44.81 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | 237 | 1:45.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 228 | 1:47.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Camilla M Kristensen | 1998 | 206 | 1:50.73 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Skovby | 1997 | 201 | 1:51.74 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
12 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | 199 | 1:52.05 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
13 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 181 | 1:55.75 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Lisa Brayd | 1997 | 178 | 1:56.38 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jeanette Færch | 1998 | 175 | 1:56.97 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Katrine Steenstrup | 1997 | 171 | 1:57.93 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
17 | Sidsel Thomsen | 1997 | 171 | 1:57.98 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
18 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 170 | 1:58.23 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Aastrup | 1997 | 166 | 1:59.17 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
20 | Trine G. Sørensen | 1997 | 164 | 1:59.44 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Katrine Kristensen | 1997 | 157 | 2:01.39 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
22 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 156 | 2:01.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emilie B. Hansen | 1997 | 150 | 2:03.12 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Anja Neergaard | 1998 | 143 | 2:05.02 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
25 | Emma Louise Frohn | 1998 | 123 | 2:11.60 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Aagaard | 1997 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Sørensen | 1997 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Camilla Tromborg | 1998 | DSQ | 2 tag u vand v start | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Sørensen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid Sejr Andersen | 1998 | DSQ | Ret på badehætte | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Frederikke Hansen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Camilla Caspersen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Olivia Larsen | 1995 | 546 | 1:20.05 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | 535 | 1:20.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Gøttler | 1995 | 443 | 1:25.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | 419 | 1:27.44 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
5 | Cecilie Laursen | 1996 | 412 | 1:27.96 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Nanna Fallesen | 1995 | 405 | 1:28.42 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sanne Lindblad | 1996 | 399 | 1:28.86 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 397 | 1:29.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Bjerg | 1996 | 386 | 1:29.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Signe D. Thomasen | 1996 | 382 | 1:30.17 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 378 | 1:30.49 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Louise Sander | 1995 | 355 | 1:32.44 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Linette Hansen | 1995 | 354 | 1:32.49 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
14 | Johanne Kølbæk | 1996 | 353 | 1:32.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nadja Christiansen | 1995 | 350 | 1:32.90 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 349 | 1:32.99 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
17 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 346 | 1:33.17 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Trine Thusgaard Andersen | 1996 | 345 | 1:33.26 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nanna Frederiksen | 1996 | 323 | 1:35.36 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
20 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 319 | 1:35.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Nina Jørgensen | 1996 | 312 | 1:36.50 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
22 | Ida Elvira Jensen | 1995 | 310 | 1:36.65 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
23 | Sophie Pagh | 1995 | 309 | 1:36.83 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Sofie Grønlund | 1995 | 307 | 1:37.02 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
25 | Mathilde Sundstrup | 1996 | 301 | 1:37.65 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
26 | Anne Dahl | 1996 | 300 | 1:37.76 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
27 | Maria Nielsen | 1996 | 296 | 1:38.19 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emma Krintel | 1996 | 295 | 1:38.26 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sofie Aaquist | 1996 | 286 | 1:39.38 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
30 | Tashia Lundvig | 1996 | 280 | 1:40.05 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
31 | Randi Strunge | 1996 | 274 | 1:40.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Katja Timmermann | 1996 | 266 | 1:41.76 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
33 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 253 | 1:43.43 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
34 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 250 | 1:43.90 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
35 | Katrine M. Borum | 1996 | 249 | 1:44.01 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
36 | Anne Ølund | 1996 | 241 | 1:45.11 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
37 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 233 | 1:46.38 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
38 | Siv Madsen | 1996 | 225 | 1:47.54 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
39 | Nina Hawar | 1996 | 219 | 1:48.60 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
40 | Simone Larsen | 1996 | 216 | 1:49.01 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
41 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 185 | 1:54.92 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
42 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 183 | 1:55.29 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
43 | Shannie Zülau | 1996 | 179 | 1:56.01 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
44 | Emma Klitnæs | 1996 | 163 | 1:59.92 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
45 | Thilde Søborg Pedersen | 1996 | 158 | 2:00.94 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
46 | Louise Vibæk | 1996 | 155 | 2:01.77 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
47 | Maria Boesing | 1996 | 119 | 2:13.02 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
- | Anne-Mette Müller | 1995 | 1:24.89 | EXTRA | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Camilla Svane | 1995 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Michelle Haarhr Toft | 1996 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Vinther | 1995 | DSQ | flyben ved 25+75m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 650 | 1:15.54 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Line Petersen | 1991 | 495 | 1:22.74 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Michelle Strand | 1994 | 471 | 1:24.08 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Cornelia Buus | 1994 | 465 | 1:24.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Janni Overgaard | 1993 | 454 | 1:25.16 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helle Kjær | 1994 | 444 | 1:25.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Heidi Hollænder | 1991 | 444 | 1:25.79 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Tilde Brinkmann Jensen | 1991 | 405 | 1:28.45 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 397 | 1:29.05 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Amalie Klitgaard | 1994 | 395 | 1:29.21 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sara Rainer | 1994 | 371 | 1:31.08 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Lone Vølund | 1965 | 344 | 1:33.41 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anne V Weibrecht | 1994 | 337 | 1:34.01 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
14 | Josephine Rasmussen | 1993 | 332 | 1:34.52 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Katja Johannessen | 1991 | 332 | 1:34.54 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
16 | Daisy Lannie | 1994 | 316 | 1:36.12 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Kristina Søborg Pedersen | 1992 | 276 | 1:40.47 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
18 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | 276 | 1:40.56 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nanna N. Nielsen | 1993 | 275 | 1:40.58 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anna Nielsen | 1994 | 238 | 1:45.67 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
21 | Christina Mejlgaard | 1994 | 221 | 1:48.17 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 21 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Nielsen | 1997 | 269 | 2:53.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Thomsen | 1997 | 264 | 2:54.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Knudsen | 1997 | 251 | 2:57.54 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Mark Andersen | 1997 | 236 | 3:01.22 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Fallesen | 1998 | 231 | 3:02.34 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tom Heilmann | 1997 | 229 | 3:03.01 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Jonatan Balladone | 1997 | 218 | 3:06.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 201 | 3:11.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | 475 | 2:23.42 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Bang Krogh | 1995 | 418 | 2:29.70 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 375 | 2:35.18 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Rued Dalby | 1996 | 366 | 2:36.54 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Petersen | 1995 | 361 | 2:37.23 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian Ranghøj | 1995 | 339 | 2:40.60 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 309 | 2:45.56 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Mikkel Grønbo | 1996 | 307 | 2:45.98 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob Poulsen | 1996 | 281 | 2:50.88 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
10 | Johan Christensen | 1996 | 253 | 2:56.98 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
11 | Martin Hjelm | 1995 | 243 | 2:59.37 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Tobias Skov | 1995 | 243 | 2:59.42 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Casper Trier Jensen | 1996 | 210 | 3:08.36 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anders L. Mogensen | 1996 | 206 | 3:09.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Emil Hemming Christensen | 1996 | 166 | 3:23.67 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Isak Gadegaard | 1996 | 111 | 3:52.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Laust Moesgaard | 1996 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Philip Færch | 1996 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Jesper Jensen | 1996 | DSQ | brystsvøm ved 100m | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
- | Emil Laursen | 1996 | DSQ | dobbel armtag 125 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 569 | 2:15.08 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 500 | 2:21.05 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristian Poulsen | 1994 | 441 | 2:27.10 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 440 | 2:27.19 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Esben Brigsted | 1993 | 392 | 2:33.00 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Jonathan Christensen | 1993 | 370 | 2:35.88 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Malte Lund Rasmussen | 1994 | 365 | 2:36.68 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Patrick Rohde | 1994 | 359 | 2:37.50 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Oliver Elsgaard | 1994 | 322 | 2:43.35 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
10 | Alexander Frederiksen | 1994 | 277 | 2:51.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kasper Moltsen | 1994 | 275 | 2:52.08 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Patrick Bislev | 1994 | 654 | 2:53.11 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
13 | Bjørn Baunwall | 1993 | 251 | 2:57.54 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Vølund | 1994 | 211 | 3:08.07 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Michael F. Mortensen | 1994 | 97 | 4:03.91 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 519 | 2:19.26 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
2 | Martin G. Hansen | 1992 | 473 | 2:23.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Kloster | 1992 | 426 | 2:28.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Claus Liltorp | 1991 | 415 | 2:30.12 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 21 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 179 | 3:41.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Rasmussen | 1999 | 177 | 3:42.25 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 125 | 4:09.77 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Emma Sand Majlund | 1999 | 114 | 4:17.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 281 | 3:10.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Sørensen | 1997 | 281 | 3:10.76 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matilde Madsen | 1997 | 232 | 3:23.13 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 194 | 3:35.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Jeanette Færch | 1998 | 129 | 4:06.92 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | 472 | 2:40.46 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | 443 | 2:43.79 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Charlotte Thor | 1995 | 436 | 2:44.74 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 435 | 2:44.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Signe D. Thomasen | 1996 | 417 | 2:47.14 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Hedegaard | 1996 | 414 | 2:47.57 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
7 | Line H. Vestergaard | 1996 | 410 | 2:48.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johanne Brahe | 1995 | 384 | 2:51.77 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
9 | Kristina J. Frederiksen | 1995 | 380 | 2:52.48 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Julie Niklassen | 1995 | 375 | 2:53.12 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Line Helbo | 1996 | 374 | 2:53.35 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Ida Elvira Jensen | 1995 | 373 | 2:53.52 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Mia Møller | 1996 | 369 | 2:54.15 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 366 | 2:54.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 366 | 2:54.64 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 360 | 2:55.54 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
17 | Nanna Fallesen | 1995 | 346 | 2:57.98 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Louise Sander | 1995 | 334 | 2:59.92 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 328 | 3:01.08 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
20 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | 323 | 3:02.06 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Johanne Kølbæk | 1996 | 290 | 3:08.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Amalie Rasmussen | 1996 | 287 | 3:09.43 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Emma Hiltmar | 1996 | 286 | 3:09.49 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anna Luna Lind | 1996 | 277 | 3:11.68 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Camilla Svane | 1995 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 655 | 2:23.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 618 | 2:26.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amalie Sundstrup | 1994 | 530 | 2:34.33 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Katrine Iversen | 1993 | 497 | 2:37.68 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
5 | Signe Kragelund | 1994 | 459 | 2:41.90 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
6 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 447 | 2:43.38 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 444 | 2:43.72 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
8 | Iben Rohde | 1994 | 438 | 2:44.48 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Line Aamann | 1993 | 434 | 2:44.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Amalie Sørensen | 1994 | 431 | 2:45.33 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Charlotte Dybdahl | 1994 | 419 | 2:46.87 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Christina Lund | 1993 | 378 | 2:52.78 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Sigrid Nielsen | 1994 | 367 | 2:54.42 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
14 | Lise Meng | 1994 | 365 | 2:54.83 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
15 | Josephine Rasmussen | 1993 | 363 | 2:55.06 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Michelle Friis-Pedersen | 1994 | 348 | 2:57.56 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
17 | Sofie Agerbæk | 1994 | 312 | 3:04.19 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
18 | Camilla Bundgaard | 1990 | 302 | 3:06.09 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maria Andreasen | 1994 | 288 | 3:09.17 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Anja Frahm | 1992 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 21 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 224 | 37.79 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alex Terp | 1997 | 171 | 41.36 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Thomsen | 1997 | 165 | 41.84 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob S. Madsen | 1998 | 164 | 41.97 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Mikkel Vølund | 1997 | 159 | 42.33 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tom Heilmann | 1997 | 157 | 42.50 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Jonathan Kristensen | 1998 | 152 | 42.96 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Mathias Tougaard | 1997 | 147 | 43.44 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonatan Balladone | 1997 | 147 | 43.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Rolf Wollesen | 1998 | 141 | 44.07 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Mikkel Strand | 1997 | 141 | 44.08 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Simon Nørgård | 1997 | 136 | 44.61 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Kasper Kross | 1997 | 135 | 44.79 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
14 | Michael Terp Olesen | 1999 | 133 | 44.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martin Grønning | 1997 | 133 | 44.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mark Andersen | 1997 | 121 | 46.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mads D. Kristensen | 1998 | 120 | 46.53 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 96 | 50.17 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
19 | Niclas Overgaard | 1997 | 93 | 50.61 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
20 | Toke Cramer | 1998 | 71 | 55.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Bastian Kristensen | 1997 | 61 | 58.26 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Simon Johannsen | 1998 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
- | Severin Bjerre | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Frederik Linck | 1997 | DSQ | manglende armtag | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Joachim Mortensen | 1995 | 538 | 28.21 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ralf Dalby | 1995 | 422 | 30.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Nørgaard | 1995 | 373 | 31.89 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 367 | 32.06 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 366 | 32.07 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Simon L. Knudsen | 1996 | 364 | 32.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Shulman | 1995 | 353 | 32.47 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
8 | Jacob Josias Engelbreth | 1995 | 321 | 33.51 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
9 | Kristian Broløs | 1995 | 315 | 33.72 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
10 | Jannick Maesen | 1995 | 312 | 33.84 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laust Moesgaard | 1996 | 309 | 33.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marc Abel | 1995 | 303 | 34.18 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Beck | 1996 | 296 | 34.42 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kasper V Hansen | 1996 | 289 | 34.70 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
15 | Sebastian Friis | 1995 | 286 | 34.83 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Anders Fly | 1995 | 270 | 35.51 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
17 | Mathias Petersen | 1995 | 270 | 35.52 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sebastian Johansen | 1995 | 269 | 35.55 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
19 | Robert Asfeldt | 1996 | 265 | 35.71 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 260 | 35.97 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kristian Ranghøj | 1995 | 255 | 36.21 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
22 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 251 | 36.36 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
23 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 222 | 37.89 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 218 | 38.16 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
25 | Emil Buur Persson | 1995 | 213 | 38.40 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
26 | Peter Guldberg | 1996 | 213 | 38.45 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Tobias Helmersen | 1995 | 211 | 38.54 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
28 | Teddi Rasmussen | 1996 | 209 | 38.70 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
29 | Rued Dalby | 1996 | 208 | 38.71 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 206 | 38.84 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
31 | Thomas Stokvad | 1995 | 196 | 39.48 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
32 | Lasse Munkholm | 1996 | 170 | 41.46 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
33 | Jakob Poulsen | 1996 | 168 | 41.57 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
34 | Anders Kirk | 1996 | 167 | 41.70 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
35 | Michael Kjær | 1995 | 161 | 42.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
36 | Martin Hjelm | 1995 | 153 | 42.94 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
37 | Emil Hemming Christensen | 1996 | 150 | 43.22 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
38 | Nicklas Mejlholm | 1996 | 142 | 44.03 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
39 | Jesper Jensen | 1996 | 142 | 44.04 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
40 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 141 | 44.09 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
41 | Junarak Mikaelsen | 1996 | 130 | 45.28 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
42 | Johan Christensen | 1996 | 126 | 45.81 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
43 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 125 | 45.94 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
43 | Per Jensen | 1995 | 125 | 45.94 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
45 | Mads Lykke Jensen | 1996 | 122 | 46.33 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
46 | Anders L. Mogensen | 1996 | 110 | 47.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
47 | Pierre Hønigmann | 1996 | 71 | 55.41 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
48 | Isak Gadegaard | 1996 | 69 | 55.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Stefan Abildtrup | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Philip Færch | 1996 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Sebastian K. Jespersen | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Mikkel Gaardbo Jensen | 1996 | DSQ | asymkron armtag | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Thomas Pedersen | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Martin S. Madsen | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 574 | 27.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kasper Smit | 1993 | 493 | 29.06 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Søren L. Knudsen | 1993 | 486 | 29.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jesper Madsen | 1993 | 486 | 29.20 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Dennis Petersen | 1993 | 421 | 30.62 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
6 | Mikkel Pedersen | 1994 | 418 | 30.70 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Peschardt | 1993 | 406 | 31.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Lyhne | 1994 | 360 | 32.26 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
9 | Mathias Als Jørgensen | 1993 | 315 | 33.74 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Matias Skødt | 1994 | 303 | 34.17 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Peter Kragelund | 1993 | 280 | 35.07 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
12 | David Jensen | 1994 | 280 | 35.08 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Malte Gissel | 1993 | 279 | 35.12 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
14 | Patrick Rohde | 1994 | 275 | 35.30 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Jonas Aagaard | 1994 | 261 | 35.92 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
16 | Jonas Knøsgaard | 1994 | 259 | 36.01 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Kristian Kristensen | 1993 | 258 | 36.04 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
18 | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | 257 | 36.11 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
19 | Jacob Holm Mortensen | 1993 | 238 | 37.05 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
20 | Oliver Elsgaard | 1994 | 186 | 40.21 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
21 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | 136 | 44.63 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mads Vølund | 1994 | 130 | 45.27 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
23 | Rasmus Fruergaard | 1994 | 124 | 46.03 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Frederik Poulsen | 1994 | DSQ | brystben | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 646 | 26.55 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Tonni Kristensen | 1992 | 629 | 26.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 513 | 28.67 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Martin Simonsen | 1985 | 502 | 28.87 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
5 | Christian Broni | 1992 | 478 | 29.35 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Dueholm Jørgensen | 1989 | 473 | 29.46 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin G. Hansen | 1992 | 467 | 29.58 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Rosager | 1991 | 445 | 30.06 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Hansen | 1990 | 441 | 30.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thomas Abildsten | 1990 | 395 | 31.27 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Claus Liltorp | 1991 | 368 | 32.04 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Søren Voigt | 1989 | 358 | 32.33 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thøger Brinkman Nielsen | 1990 | 323 | 33.44 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
14 | Thyge Boye Petersen | 1989 | 309 | 33.93 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob Pedersen | 1989 | 287 | 34.78 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
16 | Julius Nielsen | 1991 | 286 | 34.82 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
17 | Michael Jørgensen | 1981 | 276 | 35.26 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
18 | Keld Rishøj | 1988 | 198 | 39.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Hjort | 1986 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Tim Kreft | 1992 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 21 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | 207 | 43.93 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 141 | 49.97 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lisa Terp | 1999 | 136 | 50.58 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marie Eske | 1999 | 127 | 51.76 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 102 | 55.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 93 | 57.49 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Larsen | 1999 | 66 | 1:04.18 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Trine Guldberg | 1999 | DSQ | fremføring und vand | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 400 | 35.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 364 | 36.41 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christina Blaaberg | 1998 | 327 | 37.74 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Lea Moesgaard | 1998 | 326 | 37.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tatjana Hansen | 1997 | 306 | 38.57 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
6 | Malene Bach Jensen | 1997 | 298 | 38.93 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
7 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 279 | 39.80 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilia Hansen | 1997 | 260 | 40.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 226 | 42.70 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Rohde | 1997 | 201 | 44.38 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Janni Andreasen | 1997 | 190 | 45.24 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
12 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 178 | 46.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | 154 | 48.54 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Sørensen | 1997 | 149 | 49.02 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | 148 | 49.18 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
16 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | 137 | 50.47 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
17 | Camilla M Kristensen | 1998 | 136 | 50.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sidsel Thomsen | 1997 | 131 | 51.17 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
19 | Louise Heiberg | 1998 | 124 | 52.18 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
20 | Signe Knøsen | 1997 | 115 | 53.53 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
21 | Katrine Kristensen | 1997 | 106 | 54.97 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
22 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 89 | 58.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jeanette Færch | 1998 | 89 | 58.28 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Sofie Sørensen | 1998 | 85 | 59.09 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
25 | Anja Neergaard | 1998 | 75 | 1:01.66 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Malene M. Pedersen | 1996 | 478 | 33.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Charlotte Thor | 1995 | 471 | 33.41 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
3 | Mette Hansen | 1996 | 466 | 33.53 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
4 | Trine Kristensen | 1995 | 405 | 35.15 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 398 | 35.36 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sisse Sørensen | 1996 | 394 | 35.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Line H. Vestergaard | 1996 | 356 | 36.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 353 | 36.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 343 | 37.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sophie Pagh | 1995 | 340 | 37.24 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Maria Nielsen | 1996 | 339 | 37.28 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Laursen | 1996 | 338 | 37.33 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 334 | 37.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Maj Møller Nielsen | 1995 | 321 | 37.96 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Tilbe Kaya | 1995 | 318 | 38.09 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Line Helbo | 1996 | 308 | 38.52 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Trine Thusgaard Andersen | 1996 | 301 | 38.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Signe D. Thomasen | 1996 | 293 | 39.14 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sanne Lindblad | 1996 | 291 | 39.24 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 290 | 39.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Camilla Nielsen | 1996 | 289 | 39.31 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Nadja Christiansen | 1995 | 288 | 39.38 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
23 | Mia Møller | 1996 | 286 | 39.44 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lærke B Pedersen | 1996 | 285 | 39.51 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
25 | Nanna Fallesen | 1995 | 270 | 40.22 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Line Augustesen Obel | 1996 | 270 | 40.23 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | 264 | 40.55 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
28 | Sofie Grønlund | 1995 | 259 | 40.80 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
29 | Anna Luna Lind | 1996 | 257 | 40.92 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Julie Jørgensen | 1996 | 254 | 41.05 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
31 | Mathilde Sundstrup | 1996 | 250 | 41.27 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
32 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | 240 | 41.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Helene Siggaard | 1995 | 238 | 41.97 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
34 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | 223 | 42.85 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
35 | Nina Hawar | 1996 | 223 | 42.89 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
36 | Johanne Brahe | 1995 | 220 | 43.06 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
37 | Siv Madsen | 1996 | 218 | 43.21 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
38 | Anne Ølund | 1996 | 207 | 43.94 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
39 | Louise Sander | 1995 | 205 | 44.11 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
40 | Anne Dahl | 1996 | 204 | 44.14 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
41 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 204 | 44.17 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
42 | Tashia Lundvig | 1996 | 189 | 45.34 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
43 | Katja Timmermann | 1996 | 186 | 45.57 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
44 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 179 | 46.15 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
45 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 177 | 46.35 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
46 | Louise Vibæk | 1996 | 168 | 47.11 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
47 | Emma Klitnæs | 1996 | 167 | 47.23 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
48 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 156 | 48.32 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
49 | Maria Møldrup | 1995 | 148 | 49.14 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
50 | Shannie Zülau | 1996 | 125 | 52.02 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
51 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 122 | 52.47 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
52 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 102 | 55.68 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Nanett Brik | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
- | Mie Munkholt | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Janni Overgaard | 1993 | 597 | 30.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 594 | 30.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Rasmussen | 1991 | 556 | 31.61 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 547 | 31.80 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Iben Rohde | 1994 | 490 | 32.99 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Krusell | 1994 | 466 | 33.54 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
7 | Sabine Christensen | 1991 | 461 | 33.65 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Sine Bertelsen | 1991 | 438 | 34.23 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Jannie Krog | 1986 | 436 | 34.28 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
10 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 429 | 34.48 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Michelle Strand | 1994 | 415 | 34.87 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Laura Methmann Tarpgaard | 1994 | 401 | 35.27 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
13 | Helle Kjær | 1994 | 395 | 35.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lena Hansen | 1993 | 394 | 35.46 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
15 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 392 | 35.54 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Signe Kragelund | 1994 | 392 | 35.54 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
17 | Astrid Rohde | 1991 | 365 | 36.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Heidi Hollænder | 1991 | 352 | 36.83 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Charlotte Dybdahl | 1994 | 350 | 36.91 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Helene Kristensen | 1992 | 346 | 37.03 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Daisy Lannie | 1994 | 341 | 37.20 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Julie Troldtoft Holm | 1994 | 333 | 37.50 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
23 | Katja Johannessen | 1991 | 318 | 38.11 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
24 | Maria Andreasen | 1994 | 282 | 39.64 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
25 | Sofie Holde | 1992 | 281 | 39.70 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Amalie Sørensen | 1994 | 276 | 39.94 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | 262 | 40.63 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
28 | Camilla Rosenkær Blach | 1992 | 241 | 41.77 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
29 | Anne V Weibrecht | 1994 | 219 | 43.11 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
30 | Michelle Lesler | 1994 | 216 | 43.34 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Michelle Friis-Pedersen | 1994 | 191 | 45.13 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Anja Frahm | 1992 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Katrine Brinkmann Jensen | 1991 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Lea Spange Holm | 1994 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tina Bæk | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 21 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Knudsen | 1997 | 288 | 2:36.34 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Jens Nielsen | 1997 | 273 | 2:39.29 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonatan Balladone | 1997 | 253 | 2:43.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mikkel Strand | 1997 | 236 | 2:47.21 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Mark Andersen | 1997 | 208 | 2:54.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Wecherhausen | 1997 | 193 | 2:58.59 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
7 | Martin Harder Bruun | 1998 | 191 | 2:59.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Hermansen | 1997 | 169 | 3:06.95 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
9 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 168 | 3:07.17 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
10 | Rolf Wollesen | 1998 | 159 | 3:10.82 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 151 | 3:13.74 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
12 | Frederik Linck | 1997 | 137 | 3:20.39 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Emil Træholt | 1997 | 134 | 3:22.00 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Toke Cramer | 1998 | 124 | 3:27.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Asbjørn Buhl | 1997 | 95 | 3:46.71 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 93 | 3:48.35 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Johannsen | 1998 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
- | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Simon Niese | 1998 | DNF | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias B. Bjerg | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 493 | 2:10.77 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Shulman | 1995 | 479 | 2:11.96 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 459 | 2:13.92 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 448 | 2:14.93 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon L. Knudsen | 1996 | 431 | 2:16.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristoffer Moos | 1996 | 422 | 2:17.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 417 | 2:18.28 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
8 | Mathias Beck | 1996 | 395 | 2:20.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Nørgaard | 1995 | 377 | 2:22.94 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Robert Asfeldt | 1996 | 375 | 2:23.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thomas Pedersen | 1995 | 369 | 2:24.03 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | 368 | 2:24.11 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Martin S. Madsen | 1995 | 366 | 2:24.43 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 356 | 2:25.68 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
15 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 354 | 2:25.93 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Anders Fly | 1995 | 354 | 2:25.97 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
17 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 347 | 2:26.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jakob Brinkmann | 1996 | 345 | 2:27.27 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Kristian Broløs | 1995 | 337 | 2:28.48 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
20 | Mikkel Grønbo | 1996 | 333 | 2:28.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Gustav Emil Lings | 1996 | 329 | 2:29.61 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
22 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | 323 | 2:30.56 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
23 | Kristian Ranghøj | 1995 | 322 | 2:30.63 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 309 | 2:32.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jesper Jensen | 1996 | 292 | 2:35.63 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
26 | Kasper V Hansen | 1996 | 290 | 2:36.00 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
27 | Casper Trier Jensen | 1996 | 267 | 2:40.49 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Christian Dall | 1995 | 265 | 2:40.81 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Tobias Skov | 1995 | 262 | 2:41.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | David Tørring | 1995 | 260 | 2:41.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Sebastian Larsen | 1995 | 236 | 2:47.07 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
32 | Victor Moritz | 1996 | 231 | 2:48.44 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
33 | Per Jensen | 1995 | 226 | 2:49.56 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
34 | Alexander Gilberg | 1995 | 218 | 2:51.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mikkel Nielsen | 1996 | 207 | 2:54.56 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
36 | Simon Hansen | 1995 | 204 | 2:55.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Anders L. Mogensen | 1996 | 197 | 2:57.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Emil Laursen | 1996 | 181 | 3:02.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Marc Salomonsen | 1996 | 168 | 3:07.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Vitus Mathiasen | 1996 | 156 | 3:12.01 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mathias Sørensen | 1996 | 154 | 3:12.54 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
42 | Isak Gadegaard | 1996 | 134 | 3:21.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Alexander Rohde | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Philip Færch | 1996 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Stefan Abildtrup | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Niels Rasmussen | 1995 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Laust Moesgaard | 1996 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Carl Emil Thomassen | 1996 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Rued Dalby | 1996 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Birk | 1996 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Guldberg | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 584 | 2:03.56 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martin Terp Olesen | 1994 | 584 | 2:03.58 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 560 | 2:05.28 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 544 | 2:06.52 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
5 | Daniel Peschardt | 1993 | 536 | 2:07.11 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Casper Fog Nissen | 1993 | 521 | 2:08.34 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
7 | Jesper Madsen | 1993 | 514 | 2:08.97 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Jacob Grove | 1994 | 457 | 2:14.05 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 445 | 2:15.26 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 440 | 2:15.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonathan Christensen | 1993 | 440 | 2:15.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lasse Meineche | 1994 | 423 | 2:17.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mikkel Pedersen | 1994 | 422 | 2:17.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anders Lyhne | 1994 | 421 | 2:17.84 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
15 | Malte Lund Rasmussen | 1994 | 401 | 2:20.05 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Jacob Mortensen | 1994 | 359 | 2:25.37 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Benjamin Andersson | 1994 | 353 | 2:26.07 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
18 | David Jensen | 1994 | 341 | 2:27.90 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Kristian Kristensen | 1993 | 329 | 2:29.58 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
20 | Jacob Holm Mortensen | 1993 | 324 | 2:30.32 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
21 | Alexander Frederiksen | 1994 | 304 | 2:33.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jonas Aagaard | 1994 | 298 | 2:34.57 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
23 | Kasper Moltsen | 1994 | 282 | 2:37.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Patrick Bislev | 1994 | 279 | 2:38.10 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
25 | Rasmus Rothausen | 1994 | 268 | 2:40.11 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Michael Bach | 1993 | 251 | 2:43.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Steffen Bredgaard | 1994 | 198 | 2:57.20 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Rasmus Fruergaard | 1994 | 190 | 2:59.61 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
29 | Mads Larsen | 1993 | 168 | 3:07.27 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
30 | Michael F. Mortensen | 1994 | 138 | 3:19.73 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Luca Pasquali | 1994 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristian Poulsen | 1994 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 689 | 1:56.92 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Tonni Kristensen | 1992 | 601 | 2:02.38 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | 594 | 2:02.84 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 575 | 2:04.17 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Alexander Rosager | 1991 | 564 | 2:04.98 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Dueholm Jørgensen | 1989 | 339 | 2:28.05 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Erik Borum | 1992 | 298 | 2:34.66 | ||||||
Nordgårdens IF | ||||||||||
8 | Keld Rishøj | 1988 | 205 | 2:55.11 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Tim Kreft | 1992 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2009 | Udskriftsdato | 21 juni 2009 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub |
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | 245 | 3:03.89 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 126 | 3:49.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Trine Guldberg | 1999 | 121 | 3:52.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Larsen | 1999 | 120 | 3:53.19 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 107 | 4:02.19 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Emma Sand Majlund | 1999 | 90 | 4:16.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette Høgild Svane | 2000 | 81 | 4:25.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 454 | 2:29.63 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tatjana Hansen | 1997 | 452 | 2:29.92 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 378 | 2:39.01 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 372 | 2:39.98 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilia Hansen | 1997 | 360 | 2:41.74 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lea Moesgaard | 1998 | 350 | 2:43.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 350 | 2:43.22 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 318 | 2:48.46 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
9 | Christina Blaaberg | 1998 | 301 | 2:51.63 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Janni Andreasen | 1997 | 295 | 2:52.83 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 250 | 3:02.57 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Matilde Madsen | 1997 | 248 | 3:03.19 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Nicoline N. Pontopidan | 1998 | 226 | 3:08.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | 219 | 3:10.88 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
15 | Emma Rohde | 1997 | 210 | 3:13.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Camilla Caspersen | 1998 | 208 | 3:14.00 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
17 | Laura Skovby | 1997 | 193 | 3:19.10 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
18 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 191 | 3:19.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Sidsel Thomsen | 1997 | 186 | 3:21.35 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
20 | Lisa Brayd | 1997 | 164 | 3:30.16 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 138 | 3:42.32 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frederikke Hansen | 1998 | 118 | 3:54.54 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Emilie Aagaard | 1997 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Monica Aloysius | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Gøttler | 1995 | 566 | 2:19.04 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | 536 | 2:21.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Trine Kristensen | 1995 | 516 | 2:23.37 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 494 | 2:25.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Søe Beith | 1996 | 471 | 2:27.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mie Munkholt | 1995 | 466 | 2:28.36 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
7 | Mette Hansen | 1996 | 464 | 2:28.57 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Line H. Vestergaard | 1996 | 463 | 2:28.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | 436 | 2:31.70 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 436 | 2:31.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 426 | 2:32.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Julie Niklassen | 1995 | 420 | 2:33.53 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 412 | 2:34.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Olivia Larsen | 1995 | 405 | 2:35.47 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Linette Hansen | 1995 | 400 | 2:36.12 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
16 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 390 | 2:37.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Amalie Rasmussen | 1996 | 389 | 2:37.53 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Tilbe Kaya | 1995 | 389 | 2:37.61 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Cecilie Bjerg | 1996 | 386 | 2:37.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Lærke B Pedersen | 1996 | 379 | 2:38.93 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
21 | Line Helbo | 1996 | 360 | 2:41.67 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Line Augustesen Obel | 1996 | 359 | 2:41.88 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Maria Nielsen | 1996 | 318 | 2:48.51 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Amalie Vinther | 1995 | 312 | 2:49.63 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anne Dahl | 1996 | 292 | 2:53.46 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
26 | Helene Siggaard | 1995 | 282 | 2:55.50 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Marlene Eklund Kjær | 1996 | 276 | 2:56.75 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
28 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 271 | 2:57.64 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
29 | Emma Hiltmar | 1996 | 271 | 2:57.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Simone Larsen | 1996 | 265 | 2:59.05 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
31 | Maria Møldrup | 1995 | 263 | 2:59.61 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
32 | Katrine M. Borum | 1996 | 250 | 3:02.50 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
33 | Nina Jørgensen | 1996 | 249 | 3:02.74 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
34 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 228 | 3:08.28 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
35 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 215 | 3:12.01 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne-Mette Müller | 1995 | 2:31.52 | EXTRA | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Mathilde W Birkholm | 1996 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Johanne Brahe | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Staugaard | 1994 | 684 | 2:10.54 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
2 | Katrine Yde Pedersen | 1993 | 634 | 2:13.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Janni Overgaard | 1993 | 630 | 2:14.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Petersen | 1991 | 615 | 2:15.25 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Amalie Sundstrup | 1994 | 569 | 2:18.82 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
6 | Camilla Rasmussen | 1991 | 568 | 2:18.87 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Line Aamann | 1993 | 553 | 2:20.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 548 | 2:20.55 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
9 | Katrine Iversen | 1993 | 516 | 2:23.42 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
10 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 508 | 2:24.18 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Mette Rasmussen | 1994 | 484 | 2:26.47 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Helene Kristensen | 1992 | 478 | 2:27.09 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Julie Troldtoft Holm | 1994 | 430 | 2:32.44 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
14 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | 423 | 2:33.18 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
15 | Jannie Krog | 1986 | 421 | 2:33.48 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
16 | Cornelia Buus | 1994 | 395 | 2:36.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Sigrid Nielsen | 1994 | 395 | 2:36.82 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
18 | Camilla Bundgaard | 1990 | 394 | 2:36.83 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Daisy Lannie | 1994 | 388 | 2:37.75 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Nanna N. Nielsen | 1993 | 360 | 2:41.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Michelle Lesler | 1994 | 346 | 2:43.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Amalie Klitgaard | 1994 | 342 | 2:44.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christina Knudsen | 1993 | 314 | 2:49.26 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Sara Rainer | 1994 | 297 | 2:52.39 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
25 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | 296 | 2:52.53 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Julie Ritter | 1994 | 277 | 2:56.54 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Christina Lund | 1993 | 273 | 2:57.36 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Christina Mejlgaard | 1994 | 272 | 2:57.46 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Anja Frahm | 1992 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Ikast Svømmeklub |