Results for UGP 1 och SUSS - 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 1/SUSS 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
11:51 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Simklubben Ena |
|
39.12 |
1:27.18 |
2:19.27 |
|
3:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
36.69 |
1:19.60 |
2:04.93 |
|
2:49.34 |
|
- |
Alicia Budden |
2004 |
Simklubben Ena |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.41 |
1:19.21 |
2:03.82 |
|
2:47.36 |
|
2 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
35.48 |
1:18.11 |
2:02.74 |
|
2:48.22 |
|
3 |
Ingrid Hellgren |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.24 |
1:21.51 |
2:08.10 |
|
2:55.60 |
|
4 |
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
39.54 |
1:25.98 |
2:14.59 |
|
3:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
34.19 |
1:15.01 |
1:58.63 |
|
2:40.35 |
|
2 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
35.37 |
1:16.11 |
2:02.78 |
|
2:49.95 |
|
3 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
38.79 |
1:23.19 |
2:09.35 |
|
2:55.29 |
|
4 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
36.99 |
1:20.91 |
2:08.68 |
|
3:00.32 |
|
5 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
39.87 |
1:26.92 |
2:14.97 |
|
3:04.34 |
|
6 |
Michelle Träff |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
39.45 |
1:27.68 |
2:18.36 |
|
3:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.79 |
1:18.19 |
2:01.42 |
|
2:45.09 |
|
2 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.81 |
1:22.81 |
2:08.38 |
|
2:52.81 |
|
3 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.19 |
1:35.51 |
2:30.29 |
|
3:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.98 |
1:10.84 |
1:49.77 |
|
2:30.47 |
|
2 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.16 |
1:13.75 |
1:53.30 |
|
2:33.53 |
|
3 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.40 |
1:14.07 |
1:55.52 |
|
2:37.58 |
|
4 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.11 |
1:20.90 |
2:02.85 |
|
2:44.76 |
|
5 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.31 |
1:17.42 |
2:02.43 |
|
2:45.01 |
|
6 |
Emilia Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.99 |
1:19.74 |
2:05.07 |
|
2:50.15 |
|
7 |
Amanda Kullman |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.37 |
1:19.62 |
2:06.18 |
|
2:51.99 |
|
8 |
Lovisa Sved |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
34.21 |
1:17.49 |
2:04.38 |
|
2:52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
11:51 |
|