2019-09-22   04:58:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 och SUSS - 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/SUSS 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    34.10  1:13.57  1:55.65    2:37.02   
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    40.20  1:26.29  2:13.99    2:58.68   
Samuel Sjökvist  2005  Gävle Simsällskap    39.61  1:27.33  2:16.11    3:02.61   
Sigge Verner  2005  Eskilstuna Simklubb    41.80  1:30.94  2:24.41    3:15.12   
Linus Jansson  2005  Eskilstuna Simklubb    45.07  1:39.39  2:34.94    3:26.07   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    34.13  1:11.96  1:50.85    2:28.46   
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb    34.51  1:13.49  1:53.65    2:31.80   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    34.24  1:16.02  1:58.56    2:39.86   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb    36.90  1:17.74  1:59.70    2:40.73   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    38.12  1:21.77  2:07.51    2:48.16   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap    38.01  1:22.09  2:09.54    2:53.17   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    38.77  1:23.36  2:06.99    2:58.32   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    31.43  1:05.79  1:41.17    2:15.56   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    31.37  1:05.83  1:42.56    2:19.20   
Eskil Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    33.63  1:09.94  1:46.97    2:22.92   
Evert Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    33.60  1:10.82  1:48.19    2:24.84   
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    31.61  1:09.51  1:48.54    2:24.96   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    33.94  1:12.40  1:50.79    2:27.64   
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening    33.32  1:11.33  1:51.32    2:28.99   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    35.02  1:12.85  1:51.38    2:30.60   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    36.03  1:15.67  1:56.18    2:32.62   
10  Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    36.32  1:15.83  1:56.20    2:34.63   
11  Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    36.21  1:17.20  1:58.50    2:36.69   
12  Mohamed Osman  2003  Karlskoga Simförening    40.91  1:30.13  2:22.81    3:11.57   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    30.79  1:04.62  1:39.79    2:15.10   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    31.02  1:05.62  1:41.72    2:17.78   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    32.23  1:09.69  1:47.86    2:22.89   
Noel Hodberg  2002  Karlskoga Simförening    32.28  1:09.47  1:47.68    2:23.95   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    32.42  1:09.36  1:47.91    2:26.23   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    31.82  1:11.04  1:50.99    2:28.70   
Elias Gustavsson  2002  Borlänge Simsällskap    31.26  1:09.21  1:50.85    2:32.29   
Gabriel Hökemyr  2002  Karlskoga Simförening    36.51  1:18.09  2:01.03    2:40.32   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    29.86  1:03.26  1:37.87    2:11.87   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    30.37  1:04.84  1:39.53    2:12.70   
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap    30.14  1:05.15  1:42.40    2:19.43   
Leo Henry Örtlund  2001  Borlänge Simsällskap    32.31  1:08.24  1:46.19    2:22.62   
Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap    34.69  1:14.61  1:55.31    2:33.06   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    28.46  1:00.05  1:32.57    2:03.21   
Henrik Bransell  1999  Falu Simsällskap    28.22  59.70  1:31.84    2:03.26   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    29.16  1:00.90  1:33.30    2:05.22   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    31.95  1:04.12  1:38.61    2:12.85   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    30.03  1:03.70  1:39.92    2:15.60   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    30.42  1:05.12  1:41.16    2:16.44   
Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    32.13  1:07.24  1:43.93    2:18.66   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    31.12  1:06.69  1:43.54    2:18.74   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    30.63  1:06.25  1:43.97    2:20.52   
10  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    32.57  1:10.92  1:50.79    2:25.88   
11  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    34.98  1:15.82  1:57.55    2:37.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  16:56 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner