Tulokset UGP 1 och SUSS - 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 1/SUSS 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
17:58 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Bäckström |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.15 |
1:14.72 |
1:58.36 |
|
2:35.66 |
|
2 |
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Simklubben Ena |
|
36.77 |
1:20.62 |
2:11.89 |
|
2:49.20 |
|
3 |
Amanda Johansson |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
36.36 |
1:20.67 |
2:09.51 |
|
2:49.42 |
|
4 |
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
40.29 |
1:26.25 |
2:17.10 |
|
2:54.89 |
|
5 |
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.66 |
1:22.71 |
2:15.23 |
|
2:55.26 |
|
6 |
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
38.29 |
1:23.52 |
2:15.64 |
|
2:55.27 |
|
7 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.27 |
1:27.30 |
2:17.60 |
|
3:01.75 |
|
8 |
Ellen Lundin |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
39.17 |
1:27.82 |
2:21.42 |
|
3:04.21 |
|
9 |
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
43.81 |
1:34.99 |
2:27.91 |
|
3:07.74 |
|
10 |
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.07 |
1:33.93 |
2:29.01 |
|
3:16.07 |
|
11 |
Emilia Widing |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
46.16 |
1:39.38 |
2:37.41 |
|
3:24.80 |
|
12 |
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
47.08 |
1:38.59 |
2:37.07 |
|
3:26.36 |
|
13 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
50.59 |
1:45.60 |
2:46.32 |
|
3:30.71 |
|
14 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
51.56 |
1:45.00 |
2:48.35 |
|
3:31.22 |
|
15 |
Ronja Larsen |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
50.34 |
1:45.04 |
2:47.64 |
|
3:36.00 |
|
16 |
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
51.36 |
1:44.61 |
2:47.47 |
|
3:37.90 |
|
- |
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
|
33.71 |
1:16.67 |
2:06.05 |
|
2:43.27 |
|
2 |
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
34.19 |
1:19.06 |
2:10.80 |
|
2:47.52 |
|
3 |
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
39.58 |
1:23.18 |
2:08.20 |
|
2:47.81 |
|
4 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
36.31 |
1:19.95 |
2:13.66 |
|
2:53.71 |
|
5 |
Siri Sundvik |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
38.50 |
1:28.08 |
2:16.99 |
|
2:58.38 |
|
6 |
Alicia Budden |
2004 |
Simklubben Ena |
|
39.04 |
1:25.25 |
2:21.72 |
|
2:59.32 |
|
7 |
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
39.77 |
1:26.32 |
2:20.16 |
|
2:59.42 |
|
8 |
Tea Persson |
2004 |
Simklubben Ena |
|
38.25 |
1:24.82 |
2:18.77 |
|
2:59.55 |
|
9 |
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
39.15 |
1:27.54 |
2:15.62 |
|
3:00.20 |
|
10 |
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
38.53 |
1:25.01 |
2:18.01 |
|
3:01.89 |
|
11 |
Liv Jonsson |
2004 |
Simsällskapet Mora |
|
39.75 |
1:33.43 |
2:26.12 |
|
3:06.94 |
|
12 |
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
43.91 |
1:31.93 |
2:28.58 |
|
3:10.50 |
|
13 |
Sofia Ingemansson |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
49.95 |
1:40.28 |
2:42.04 |
|
3:26.47 |
|
14 |
Paula Johansson |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
50.73 |
1:45.77 |
2:48.75 |
|
3:37.82 |
|
- |
Smilla Löthgren |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.42 |
1:17.61 |
2:02.01 |
|
2:38.80 |
|
2 |
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
34.93 |
1:18.11 |
2:04.94 |
|
2:42.20 |
|
3 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
33.73 |
1:18.00 |
2:04.88 |
|
2:43.03 |
|
4 |
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
37.63 |
1:23.58 |
2:07.43 |
|
2:44.00 |
|
5 |
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.30 |
1:17.08 |
2:09.50 |
|
2:47.84 |
|
6 |
Anna Krysén |
2003 |
Ludvika Simsällskap |
|
35.86 |
1:19.58 |
2:09.82 |
|
2:48.64 |
|
7 |
Ingrid Hellgren |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.12 |
1:21.87 |
2:13.18 |
|
2:51.65 |
|
8 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
38.66 |
1:23.70 |
2:12.17 |
|
2:51.94 |
|
9 |
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
38.71 |
1:24.61 |
2:18.59 |
|
2:57.02 |
|
10 |
Anna Nyberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
41.23 |
1:27.18 |
2:20.48 |
|
3:02.61 |
|
11 |
Felicia Maultasch |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.94 |
1:34.40 |
2:30.93 |
|
3:14.34 |
|
12 |
Amy Smit |
2003 |
Bålsta Simklubb |
|
43.84 |
1:35.69 |
2:33.01 |
|
3:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
32.53 |
1:11.84 |
1:54.78 |
|
2:29.85 |
|
2 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
34.24 |
1:14.62 |
2:00.33 |
|
2:36.54 |
|
3 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
35.08 |
1:19.81 |
2:03.76 |
|
2:40.69 |
|
4 |
Michelle Träff |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.39 |
1:16.91 |
2:07.66 |
|
2:46.28 |
|
5 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
34.72 |
1:17.70 |
2:10.54 |
|
2:47.82 |
|
6 |
Emilia Boberg |
2002 |
Simklubben Ena |
|
35.42 |
1:16.72 |
2:12.19 |
|
2:48.70 |
|
7 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.43 |
1:17.44 |
2:09.54 |
|
2:49.20 |
|
8 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
37.02 |
1:20.07 |
2:12.44 |
|
2:52.51 |
|
9 |
Lovis Jernberg |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
38.65 |
1:20.45 |
2:15.28 |
|
2:53.32 |
|
10 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
35.12 |
1:22.65 |
2:13.46 |
|
2:54.36 |
|
11 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
37.72 |
1:23.01 |
2:15.55 |
|
2:56.82 |
|
12 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
40.18 |
1:24.69 |
2:17.29 |
|
2:57.34 |
|
13 |
Elsa Bergsten |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
42.04 |
1:25.95 |
2:17.83 |
|
2:59.36 |
|
14 |
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
44.07 |
1:28.73 |
2:24.13 |
|
3:02.31 |
|
15 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.46 |
1:26.21 |
2:25.39 |
|
3:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
33.16 |
1:12.61 |
1:58.92 |
|
2:36.47 |
|
2 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.90 |
1:16.95 |
2:02.10 |
|
2:37.88 |
|
3 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
33.60 |
1:13.59 |
1:59.76 |
|
2:37.96 |
|
4 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.15 |
1:13.43 |
2:02.50 |
|
2:39.46 |
|
5 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.07 |
1:20.81 |
2:04.78 |
|
2:43.18 |
|
6 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
34.36 |
1:19.58 |
2:07.40 |
|
2:46.64 |
|
7 |
Moa Holmström |
2001 |
Ludvika Simsällskap |
|
34.32 |
1:21.62 |
2:10.37 |
|
2:51.95 |
|
8 |
Magdalena Dahl |
2001 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
37.89 |
1:21.98 |
2:10.80 |
|
2:52.25 |
|
9 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.57 |
1:29.67 |
2:20.72 |
|
3:03.25 |
|
10 |
Johanna Råstock |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
42.22 |
1:34.17 |
2:28.55 |
|
3:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.45 |
1:12.28 |
1:54.85 |
|
2:30.67 |
|
2 |
Rebecka Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.03 |
1:10.20 |
1:56.90 |
|
2:31.54 |
|
3 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.63 |
1:13.13 |
1:57.52 |
|
2:34.45 |
|
4 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.77 |
1:14.66 |
1:57.45 |
|
2:34.74 |
|
5 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.41 |
1:16.63 |
2:04.42 |
|
2:38.04 |
|
6 |
Agnes Humling |
2000 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
34.03 |
1:16.05 |
2:01.42 |
|
2:39.05 |
|
7 |
Michaela Thyberg |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.31 |
1:17.74 |
2:01.02 |
|
2:39.53 |
|
8 |
Emma Hjort |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.59 |
1:17.86 |
2:05.15 |
|
2:42.02 |
|
9 |
Lovisa Sved |
2000 |
Gävle Simsällskap |
|
34.21 |
1:13.93 |
2:02.93 |
|
2:42.48 |
|
10 |
Amanda Kullman |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.73 |
1:16.95 |
2:06.41 |
|
2:42.58 |
|
11 |
Maja Fredriksson |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
34.38 |
1:17.53 |
2:02.62 |
|
2:42.97 |
|
12 |
Emilia Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.56 |
1:17.44 |
2:07.51 |
|
2:44.22 |
|
13 |
Hanna Karlsson |
2000 |
Simsällskapet Mora |
|
36.53 |
1:23.45 |
2:11.65 |
|
2:53.30 |
|
14 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
41.08 |
1:27.64 |
2:14.80 |
|
2:55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
17:58 |
|