2019-09-22   00:26:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 och SUSS - 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 28//1 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.50)

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/SUSS 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  11:24   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    1:17.46  2:44.41  4:11.93  5:40.52  11:26.02   
          7:08.25  8:37.03  10:05.07       
Eric Åhlén  2006  Eskilstuna Simklubb    1:29.24  3:08.91  4:50.30  6:31.41  13:10.85   
          8:13.70  9:55.04  11:34.32       
Sigge Verner  2005  Eskilstuna Simklubb    1:38.84  3:29.35  5:17.35  7:05.25  14:02.28   
          8:54.34  10:38.48  12:23.00       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    1:15.08  2:36.09  3:57.33  5:18.80  10:38.45   
          6:39.28  7:59.88  9:20.16       
Fredrik Karlsson  2004  Strängnäs Simklubb    1:19.65  2:45.47  4:12.50  5:39.62  11:16.87   
          7:06.12  8:32.27  9:57.90       
Samuel Paulson  2004  Eskilstuna Simklubb    1:17.54  2:44.90  4:11.31  5:42.00  11:31.06   
          7:10.73  8:38.80  10:07.21       
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    1:20.78  2:49.47  4:18.20  5:47.75  11:37.66   
          7:14.02  8:42.87  10:11.22       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    1:07.32  2:21.33  3:36.96  4:53.10  9:56.32   
          6:09.35  7:25.53  8:43.03       
Eskil Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    1:10.35  2:27.92  3:49.09  5:10.73  10:35.07   
          6:32.86  7:54.59  9:15.29       
Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    1:11.25  2:31.38  3:50.69  5:12.19  10:35.85   
          6:34.18  7:55.56  9:17.09       
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    1:11.62  2:31.39  3:52.38  5:16.02  10:46.99   
          6:39.73  8:04.66  9:28.25       
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    1:13.94  2:35.47  3:57.90  5:21.56  10:52.34   
          6:47.15  8:11.39  9:34.01       
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    1:15.05  2:37.77  4:01.18  5:25.82  11:03.17   
          6:51.26  8:16.27  9:41.21       
Evert Jonsson  2003  Eskilstuna Simklubb    1:15.21  2:36.63  4:00.59  5:25.51  11:03.20   
          6:51.40  8:17.36  9:41.44       
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    1:19.89  2:46.30  4:12.44  5:39.09  11:17.01   
          7:05.49  8:31.29  9:57.41       
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    1:09.73  2:26.56  3:43.98  5:01.96  10:18.04   
          6:21.56  7:41.63  9:00.63       
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    1:11.36  2:32.28  3:55.02  5:18.19  10:43.82   
          6:40.24  8:04.09  9:27.71       
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    1:17.10  2:39.68  4:04.94  5:30.98  11:16.78   
          6:58.80  8:26.99  9:53.95       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    1:03.72  2:13.87  3:24.72  4:36.60  9:22.97   
          5:49.00  7:00.67  8:12.32       
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    1:02.32  2:12.15  3:23.69  4:36.29  9:23.22   
          5:50.44  7:03.98  8:16.65       
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    1:02.60  2:12.25  3:23.40  4:36.66  9:25.37   
          5:50.41  7:03.75  8:17.19       
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    1:03.45  2:13.75  3:26.67  4:40.27  9:30.63   
          5:53.51  7:07.23  8:19.94       
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    1:04.33  2:15.21  3:27.69  4:41.61  9:38.81   
          5:56.46  7:11.33  8:26.21       
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap    1:11.19  2:30.08  3:50.55  5:12.46  10:29.80   
          6:33.17  7:54.15  9:13.02       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    1:09.35  2:24.86  3:39.69  4:55.51  9:54.26   
          6:09.93  7:25.09  8:41.12       
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    1:08.17  2:23.06  3:39.48  4:57.26  10:07.23   
          6:16.09  7:35.12  8:51.43       
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    1:12.91  2:32.23  3:51.69  5:10.58  10:25.17   
          6:29.95  7:50.00  9:08.39       
Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    1:09.77  2:26.29  3:45.53  5:06.22  10:27.27   
          6:27.41  7:48.88  9:09.57       
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    1:07.37  2:27.38  3:48.35  5:09.99  10:29.70   
          6:31.06  7:52.67  9:13.24       
Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    1:11.45  2:32.99  3:55.90  5:19.78  10:58.82   
          6:46.41  8:11.40  9:37.66       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  11:24 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner