2019-09-18   15:05:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 och SUSS - 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 28//1 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.50)

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/SUSS 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  11:51   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    39.12  1:27.18  2:19.27    3:10.89   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    36.69  1:19.60  2:04.93    2:49.34   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    36.41  1:19.21  2:03.82    2:47.36   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    35.48  1:18.11  2:02.74    2:48.22   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    37.24  1:21.51  2:08.10    2:55.60   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    39.54  1:25.98  2:14.59    3:01.49   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    34.19  1:15.01  1:58.63    2:40.35   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    35.37  1:16.11  2:02.78    2:49.95   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    38.79  1:23.19  2:09.35    2:55.29   
Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    36.99  1:20.91  2:08.68    3:00.32   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    39.87  1:26.92  2:14.97    3:04.34   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    39.45  1:27.68  2:18.36    3:09.00   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    35.79  1:18.19  2:01.42    2:45.09   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    37.81  1:22.81  2:08.38    2:52.81   
Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    42.19  1:35.51  2:30.29    3:25.01   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    32.98  1:10.84  1:49.77    2:30.47   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    35.16  1:13.75  1:53.30    2:33.53   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    34.40  1:14.07  1:55.52    2:37.58   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    37.11  1:20.90  2:02.85    2:44.76   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    35.31  1:17.42  2:02.43    2:45.01   
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    36.99  1:19.74  2:05.07    2:50.15   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    36.37  1:19.62  2:06.18    2:51.99   
Lovisa Sved  2000  Gävle Simsällskap    34.21  1:17.49  2:04.38    2:52.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  11:51 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner