2019-09-20   23:26:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 och SUSS - 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 28/1 Klockan 16.00 (Insim kl 14.50)

Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/SUSS 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  17:58   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap    34.15  1:14.72  1:58.36    2:35.66   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    36.77  1:20.62  2:11.89    2:49.20   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    36.36  1:20.67  2:09.51    2:49.42   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    40.29  1:26.25  2:17.10    2:54.89   
Madeleine Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    39.66  1:22.71  2:15.23    2:55.26   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    38.29  1:23.52  2:15.64    2:55.27   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb    38.27  1:27.30  2:17.60    3:01.75   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    39.17  1:27.82  2:21.42    3:04.21   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    43.81  1:34.99  2:27.91    3:07.74   
10  Maja Björkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    44.07  1:33.93  2:29.01    3:16.07   
11  Emilia Widing  2005  Eskilstuna Simklubb    46.16  1:39.38  2:37.41    3:24.80   
12  Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb    47.08  1:38.59  2:37.07    3:26.36   
13  Frida Karlsson  2005  Eskilstuna Simklubb    50.59  1:45.60  2:46.32    3:30.71   
14  Sigrid Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    51.56  1:45.00  2:48.35    3:31.22   
15  Ronja Larsen  2006  Eskilstuna Simklubb    50.34  1:45.04  2:47.64    3:36.00   
16  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    51.36  1:44.61  2:47.47    3:37.90   
Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    33.71  1:16.67  2:06.05    2:43.27   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    34.19  1:19.06  2:10.80    2:47.52   
Saga Boråker  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.58  1:23.18  2:08.20    2:47.81   
Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    36.31  1:19.95  2:13.66    2:53.71   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    38.50  1:28.08  2:16.99    2:58.38   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    39.04  1:25.25  2:21.72    2:59.32   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    39.77  1:26.32  2:20.16    2:59.42   
Tea Persson  2004  Simklubben Ena    38.25  1:24.82  2:18.77    2:59.55   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    39.15  1:27.54  2:15.62    3:00.20   
10  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    38.53  1:25.01  2:18.01    3:01.89   
11  Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora    39.75  1:33.43  2:26.12    3:06.94   
12  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.91  1:31.93  2:28.58    3:10.50   
13  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    49.95  1:40.28  2:42.04    3:26.47   
14  Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening    50.73  1:45.77  2:48.75    3:37.82   
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    34.42  1:17.61  2:02.01    2:38.80   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    34.93  1:18.11  2:04.94    2:42.20   
Louise Haglöv  2003  Borlänge Simsällskap    33.73  1:18.00  2:04.88    2:43.03   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    37.63  1:23.58  2:07.43    2:44.00   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    36.30  1:17.08  2:09.50    2:47.84   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    35.86  1:19.58  2:09.82    2:48.64   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    35.12  1:21.87  2:13.18    2:51.65   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    38.66  1:23.70  2:12.17    2:51.94   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.71  1:24.61  2:18.59    2:57.02   
10  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    41.23  1:27.18  2:20.48    3:02.61   
11  Felicia Maultasch  2003  Eskilstuna Simklubb    42.94  1:34.40  2:30.93    3:14.34   
12  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    43.84  1:35.69  2:33.01    3:17.72   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    32.53  1:11.84  1:54.78    2:29.85   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    34.24  1:14.62  2:00.33    2:36.54   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    35.08  1:19.81  2:03.76    2:40.69   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    35.39  1:16.91  2:07.66    2:46.28   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    34.72  1:17.70  2:10.54    2:47.82   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    35.42  1:16.72  2:12.19    2:48.70   
Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    35.43  1:17.44  2:09.54    2:49.20   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    37.02  1:20.07  2:12.44    2:52.51   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    38.65  1:20.45  2:15.28    2:53.32   
10  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    35.12  1:22.65  2:13.46    2:54.36   
11  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    37.72  1:23.01  2:15.55    2:56.82   
12  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    40.18  1:24.69  2:17.29    2:57.34   
13  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    42.04  1:25.95  2:17.83    2:59.36   
14  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.07  1:28.73  2:24.13    3:02.31   
15  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    40.46  1:26.21  2:25.39    3:07.37   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening    33.16  1:12.61  1:58.92    2:36.47   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    34.90  1:16.95  2:02.10    2:37.88   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    33.60  1:13.59  1:59.76    2:37.96   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    34.15  1:13.43  2:02.50    2:39.46   
Matilda Thorsén  2001  Eskilstuna Simklubb    37.07  1:20.81  2:04.78    2:43.18   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    34.36  1:19.58  2:07.40    2:46.64   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    34.32  1:21.62  2:10.37    2:51.95   
Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.89  1:21.98  2:10.80    2:52.25   
Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    42.57  1:29.67  2:20.72    3:03.25   
10  Johanna Råstock  2001  Gävle Simsällskap    42.22  1:34.17  2:28.55    3:12.91   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    33.45  1:12.28  1:54.85    2:30.67   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    32.03  1:10.20  1:56.90    2:31.54   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    33.63  1:13.13  1:57.52    2:34.45   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    32.77  1:14.66  1:57.45    2:34.74   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    35.41  1:16.63  2:04.42    2:38.04   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.03  1:16.05  2:01.42    2:39.05   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    35.31  1:17.74  2:01.02    2:39.53   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    36.59  1:17.86  2:05.15    2:42.02   
Lovisa Sved  2000  Gävle Simsällskap    34.21  1:13.93  2:02.93    2:42.48   
10  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    35.73  1:16.95  2:06.41    2:42.58   
11  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    34.38  1:17.53  2:02.62    2:42.97   
12  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    34.56  1:17.44  2:07.51    2:44.22   
13  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    36.53  1:23.45  2:11.65    2:53.30   
14  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    41.08  1:27.64  2:14.80    2:55.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  17:58 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner