Results for UGP 1 och SUSS - 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Söndag den 29/1 Klockan 09.00 (Insim kl 07.50)
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 1/SUSS 2017 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Borlänge |
|
Utskriftstid |
09:43 |
|
|
Arrangör |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Johansson |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
41.65 |
1:28.67 |
2:17.22 |
|
3:04.29 |
|
2 |
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.19 |
1:27.71 |
2:17.02 |
|
3:04.47 |
|
3 |
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
44.84 |
1:34.30 |
2:24.91 |
|
3:14.52 |
|
4 |
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
|
44.83 |
1:35.38 |
2:26.83 |
|
3:16.34 |
|
5 |
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
|
45.79 |
1:37.39 |
2:31.29 |
|
3:22.28 |
|
6 |
Emilia Widing |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
47.36 |
1:39.37 |
2:32.05 |
|
3:23.14 |
|
7 |
Elvira Bergsten |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
48.12 |
1:42.83 |
2:38.73 |
|
3:32.25 |
|
8 |
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
48.66 |
1:43.74 |
2:39.43 |
|
3:33.79 |
|
9 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
51.38 |
1:48.33 |
2:46.31 |
|
3:41.30 |
|
10 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
50.92 |
1:50.65 |
2:49.85 |
|
3:47.32 |
|
11 |
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
50.32 |
1:49.32 |
2:53.20 |
|
3:55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
39.87 |
1:25.70 |
2:12.28 |
|
2:57.34 |
|
2 |
Matilda Olausson |
2004 |
Simklubben Ena |
|
41.39 |
1:29.94 |
2:18.43 |
|
3:06.04 |
|
3 |
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
|
42.29 |
1:31.71 |
2:22.10 |
|
3:11.90 |
|
4 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
42.91 |
1:32.41 |
2:23.63 |
|
3:15.25 |
|
5 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.77 |
1:34.67 |
2:25.97 |
|
3:17.01 |
|
6 |
Siri Sundvik |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
44.31 |
1:34.15 |
2:26.30 |
|
3:18.56 |
|
7 |
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
45.17 |
1:37.02 |
2:30.40 |
|
3:23.76 |
|
8 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
46.61 |
1:40.30 |
2:35.04 |
|
3:27.80 |
|
9 |
Clara Berner |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
46.64 |
1:39.17 |
2:33.29 |
|
3:28.28 |
|
10 |
Alicia Budden |
2004 |
Simklubben Ena |
|
47.81 |
1:43.69 |
2:39.21 |
|
3:33.36 |
|
11 |
Paula Johansson |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
50.42 |
1:47.97 |
2:48.38 |
|
3:49.48 |
|
- |
Smilla Löthgren |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
39.16 |
1:23.58 |
2:08.66 |
|
2:52.00 |
|
2 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
39.65 |
1:24.64 |
2:11.41 |
|
2:58.27 |
|
3 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
44.00 |
1:32.96 |
2:22.01 |
|
3:09.65 |
|
4 |
Ingrid Hellgren |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
43.30 |
1:33.01 |
2:23.61 |
|
3:13.13 |
|
5 |
Felicia Maultasch |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
47.15 |
1:41.48 |
2:37.48 |
|
3:32.04 |
|
6 |
Elina Widén |
2003 |
Gimo Simsällskap |
|
48.09 |
1:44.70 |
2:42.04 |
|
3:36.78 |
|
- |
Amy Smit |
2003 |
Bålsta Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Bergh |
2002 |
Söderhamns Simsällskap |
|
36.65 |
1:17.97 |
2:01.08 |
|
2:44.71 |
|
2 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
39.48 |
1:23.29 |
2:08.41 |
|
2:53.58 |
|
3 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
39.36 |
1:23.47 |
2:08.61 |
|
2:53.79 |
|
4 |
Elsa Bergsten |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
44.82 |
1:34.24 |
2:24.22 |
|
3:14.31 |
|
5 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.10 |
1:32.53 |
2:23.72 |
|
3:15.18 |
|
6 |
Lisen Hill |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
43.95 |
1:34.24 |
2:26.65 |
|
3:17.57 |
|
7 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
Simsällskapet Mora |
|
44.55 |
1:35.86 |
2:28.71 |
|
3:20.75 |
|
8 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
45.80 |
1:37.04 |
2:29.86 |
|
3:21.62 |
|
9 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
47.26 |
1:40.03 |
2:33.37 |
|
3:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.61 |
1:24.20 |
2:09.11 |
|
2:55.26 |
|
2 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
39.87 |
1:24.46 |
2:10.46 |
|
2:58.38 |
|
3 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
41.71 |
1:28.91 |
2:17.95 |
|
3:07.42 |
|
4 |
Magdalena Dahl |
2001 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
43.79 |
1:32.84 |
2:23.15 |
|
3:13.12 |
|
5 |
Johanna Råstock |
2001 |
Gävle Simsällskap |
|
44.90 |
1:35.95 |
2:28.91 |
|
3:21.79 |
|
- |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Fredriksson |
1999 |
Ludvika Simsällskap |
|
37.74 |
1:20.63 |
2:03.29 |
|
2:45.49 |
|
2 |
Michaela Thyberg |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.35 |
1:20.94 |
2:03.98 |
|
2:46.85 |
|
3 |
Nora Laine |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.63 |
1:21.10 |
2:04.42 |
|
2:47.56 |
|
4 |
Agnes Humling |
2000 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
37.82 |
1:21.05 |
2:06.09 |
|
2:49.52 |
|
5 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.26 |
1:22.36 |
2:06.18 |
|
2:50.67 |
|
6 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.79 |
1:22.19 |
2:06.68 |
|
2:51.64 |
|
7 |
Rebecka Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.37 |
1:24.08 |
2:10.13 |
|
2:57.05 |
|
8 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
40.69 |
1:26.12 |
2:12.97 |
|
2:59.36 |
|
9 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.59 |
1:26.77 |
2:14.32 |
|
3:00.84 |
|
10 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
Simsällskapet Mora |
|
40.65 |
1:27.46 |
2:16.15 |
|
3:05.04 |
|
11 |
Amanda Kullman |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.82 |
1:29.99 |
2:19.03 |
|
3:07.64 |
|
12 |
Emma Waara |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
42.00 |
1:29.46 |
2:17.94 |
|
3:08.72 |
|
13 |
Hanna Karlsson |
2000 |
Simsällskapet Mora |
|
41.80 |
1:29.83 |
2:19.54 |
|
3:10.09 |
|
14 |
Emilia Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.14 |
1:32.32 |
2:22.99 |
|
3:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Borlänge Simsällskap |
Utskriftstid |
09:43 |
|