2019-09-20   23:27:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 och SUSS - 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag den 29/1 Klockan 09.00 (Insim kl 07.50)

Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 1/SUSS 2017    Utskriftsdatum  29 januari 2017   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  12:24   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    1:18.97  2:43.65  4:09.99  5:37.53  21:44.60   
          7:06.57  8:35.27  10:03.08  11:32.04     
          13:01.92  14:29.83  15:58.33  17:27.28     
          18:54.98  20:21.60         
Madeleine Bengtsson  2005  Eskilstuna Simklubb    1:24.09  2:53.83  4:26.19  5:59.55  22:48.44   
          7:33.02  9:06.96  10:39.65  12:12.29     
          13:44.07  15:16.58  16:47.96  18:21.17     
          19:51.89  21:22.38         
Maja Brattberg  2005  Eskilstuna Simklubb    1:24.15  2:55.57  4:29.14  6:02.66  23:17.52   
          7:37.71  9:12.69  10:48.63  12:21.37     
          13:55.15  15:30.51  17:04.85  18:39.98     
          20:14.79  21:48.35         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    1:12.25  2:32.03  3:51.29  5:11.98  19:44.83   
          6:31.40  7:51.12  9:10.68  10:30.47     
          11:49.96  13:10.85  14:30.74  15:50.34     
          17:10.24  18:29.79         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    1:13.38  2:31.36  3:48.93  5:07.61  19:32.56   
          6:26.13  7:44.65  9:03.60  10:22.78     
          11:42.24  13:01.76  14:21.17  15:40.63     
          16:59.35  18:17.99         
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    1:16.69  2:42.11  4:08.07  5:34.04  20:54.16   
          6:59.26  8:24.42  9:48.70  11:13.25     
          12:38.19  14:01.80  15:24.67  16:48.72     
          18:12.49  19:36.90         
Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    1:25.64  2:59.61  4:36.54  6:16.06  24:32.46   
          7:52.77  9:33.78  11:13.91  12:54.16     
          14:34.46  16:17.39  17:57.65  19:40.54     
          21:20.98  23:01.81         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    1:10.37  2:25.92  3:41.82  4:57.40  18:36.41   
          6:13.33  7:28.79  8:44.34  9:59.95     
          11:14.98  12:29.48  13:44.45  14:58.59     
          16:13.02  17:26.46         
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    1:12.26  2:29.56  3:48.32  5:07.94  19:51.78   
          6:28.35  7:48.52  9:09.77  10:31.57     
          11:53.22  13:15.55  14:36.93  15:57.80     
          17:17.82  18:37.51         
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    1:21.23  2:45.52  4:07.21  5:28.62  20:19.51   
          6:50.25  8:11.35  9:32.83  10:54.57     
          12:16.50  13:37.97  14:58.98  16:19.83     
          17:40.58  19:00.51         
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    1:15.19  2:35.96  3:58.00  5:21.06  20:59.39   
          6:44.47  8:08.74  9:33.00  10:58.87     
          12:25.76  13:52.10  15:19.35  16:46.02     
          18:14.07  19:39.47         
Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    1:22.55  2:51.21  4:21.14  5:51.51  21:54.36   
          7:20.40  8:49.17  10:17.05  11:45.35     
          13:14.56  14:44.55  16:14.42  17:42.37     
          19:08.16  20:32.12         
Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    1:23.78  2:53.41  4:22.55  5:52.24  22:15.05   
          7:21.09  8:50.21  10:19.93  11:49.31     
          13:19.06  14:50.17  16:21.06  17:51.84     
          19:21.34  20:49.57         
Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    1:26.95  2:59.66  4:31.90  6:04.56  23:01.69   
          7:37.46  9:09.55  10:41.66  12:14.51     
          13:47.36  15:20.14  16:52.81  18:25.48     
          19:58.91  21:31.57         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    1:11.22  2:29.08  3:47.85  5:06.53  19:48.83   
          6:26.40  7:46.25  9:05.66  10:25.90     
          11:46.35  13:06.37  14:26.84  15:48.22     
          17:09.25  18:29.67         
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    1:13.81  2:33.63  3:54.36  5:14.96  20:03.90   
          6:36.09  7:56.65  9:18.32  10:39.17     
          12:00.28  13:22.38  14:43.18  16:04.27     
          17:25.20  18:46.11         
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    1:11.97  2:32.01  3:53.81  5:15.49  20:32.83   
          6:36.43  7:58.40  9:21.21  10:44.69     
          12:08.79  13:31.80  14:56.38  16:21.31     
          17:45.83  19:10.87         
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    1:13.70  2:36.34  4:01.92  5:28.92  21:34.16   
          6:56.57  8:23.91  9:52.02  11:20.35     
          12:49.27  14:18.67  15:47.46  17:16.67     
          18:45.29  20:12.86         
Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    1:21.59  2:49.23  4:14.01  5:41.84  21:39.40   
          7:08.26  8:38.55  10:03.74  11:33.27     
          12:59.77  14:28.35  15:56.91  17:24.30     
          18:49.42  20:15.84         
Matilda Thorsén  2001  Eskilstuna Simklubb    1:23.19  2:53.31  4:25.93  5:59.58  22:31.32   
          7:33.70  9:05.84  10:37.88  12:09.27     
          13:40.31  15:11.60  16:42.32  18:11.67     
          19:41.04  21:08.37         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    1:11.24  2:27.57  3:43.25  4:58.72  18:39.60   
          6:14.10  7:29.36  8:44.61  9:59.35     
          11:14.16  12:28.65  13:43.56  14:57.94     
          16:12.65  17:26.49         
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    1:07.75  2:21.53  3:36.19  4:51.30  18:47.52   
          6:06.52  7:21.92  8:37.64  9:53.56     
          11:08.63  12:25.13  13:41.42  14:58.78     
          16:15.99  17:32.86         
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    1:10.16  2:25.98  3:42.18  4:58.76  19:16.84   
          6:16.28  7:34.62  8:52.72  10:10.59     
          11:29.18  12:47.79  14:05.92  15:23.63     
          16:41.42  18:00.14         
Lera Bikhnevich  1999  Falu Simsällskap    1:08.92  2:24.93  3:41.93  4:59.20  19:24.02   
          6:17.40  7:36.13  8:55.41  10:14.21     
          11:33.23  12:51.96  14:11.47  15:30.47     
          16:49.77  18:07.89         
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    1:11.89  2:28.60  3:45.79  5:03.99  19:25.05   
          6:21.72  7:39.96  8:58.07  10:16.13     
          11:34.03  12:52.84  14:11.52  15:30.15     
          16:49.56  18:07.99         
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    1:14.46  2:34.78  3:54.84  5:14.20  19:53.16   
          6:33.64  7:53.38  9:12.86  10:34.78     
          11:55.27  13:15.94  14:36.27  15:57.90     
          17:18.80  18:38.78         
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    1:13.76  2:32.50  3:52.71  5:13.58  19:55.49   
          6:33.89  7:54.40  9:15.04  10:35.65     
          11:55.25  13:16.03  14:36.38  15:56.83     
          17:17.02  18:37.52         
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    1:14.55  2:36.05  3:58.02  5:20.38  20:36.99   
          6:42.10  8:04.78  9:29.23  10:52.63     
          12:16.23  13:40.29  15:03.85  16:27.58     
          17:52.09  19:16.53         
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    1:16.63  2:41.48  4:06.19  5:30.73  20:44.84   
          6:55.04  8:19.16  9:43.20  11:08.25     
          12:33.48  13:59.17  15:25.15  16:51.57     
          18:17.28  19:42.28         
10  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    1:15.13  2:38.02  4:02.86  5:28.48  21:12.06   
          6:54.09  8:19.53  9:45.19  11:10.87     
          12:37.32  14:03.29  15:29.13  16:55.38     
          18:21.31  19:46.91         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 januari 2017 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  12:24 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner