Results for DM Ã…rgang Kortbane (B)
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 52 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (B) | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 52, 4x200m IM Medley Mix, Finaler Årg. 0-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Mix 1 | 2004 | 10:03.50 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:19.45 | |||||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 1:13.83 | 2:36.03 | 2:36.03 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 1:11.71 | 2:31.78 | 5:07.81 | ||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 1:06.06 | 2:23.30 | 7:31.11 | ||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 1:10.77 | 2:32.39 | 10:03.50 | ||||||
2 | Esbjerg Mix | 2004 | 10:24.55 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 10:44.60 | |||||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 1:10.36 | 2:27.80 | 2:27.80 | ||||||
Anders Mose | 2004 | 1:17.32 | 2:40.92 | 5:08.72 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 1:14.95 | 2:39.07 | 7:47.79 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 1:12.93 | 2:36.76 | 10:24.55 | ||||||
3 | Aarhus Swim 1 | 2004 | 10:26.94 | |||||||
Aarhus Swim | 10:45.00 | |||||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 1:15.86 | 2:36.32 | 2:36.32 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 1:11.64 | 2:35.59 | 5:11.91 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 1:18.39 | 2:45.77 | 7:57.68 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 1:12.49 | 2:29.26 | 10:26.94 | ||||||
4 | Hovedstadens Mix 2 | 2004 | 10:40.20 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:43.07 | |||||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 1:19.89 | 2:45.90 | 2:45.90 | ||||||
Olivia Callesen | 2004 | 1:16.09 | 2:39.79 | 5:25.69 | ||||||
Troels Fode | 2004 | 1:14.86 | 2:35.80 | 8:01.49 | ||||||
Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 1:16.27 | 2:38.71 | 10:40.20 | ||||||
5 | Kvik 1 | 2004 | 10:48.46 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 11:03.33 | |||||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 1:11.29 | 2:36.66 | 2:36.66 | ||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 1:22.51 | 2:49.48 | 5:26.14 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | 1:13.08 | 2:33.08 | 7:59.22 | ||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 1:18.96 | 2:49.24 | 10:48.46 | ||||||
6 | Gsc Mix 1 | 2004 | 10:52.13 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 11:17.57 | |||||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 1:18.24 | 2:49.48 | 2:49.48 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 1:12.74 | 2:39.32 | 5:28.80 | ||||||
Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 1:20.60 | 2:49.16 | 8:17.96 | ||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 1:14.56 | 2:34.17 | 10:52.13 | ||||||
7 | Viborg Mix | 0 | 10:55.88 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 11:13.44 | |||||||||
Josephine Larsen | 2004 | 1:21.02 | 2:53.32 | 2:53.32 | ||||||
Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 1:17.71 | 2:45.10 | 5:38.42 | ||||||
Louise Sunesen | 2005 | 1:21.23 | 2:54.18 | 8:32.60 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 1:07.63 | 2:23.28 | 10:55.88 | ||||||
8 | Aarhus Swim 2 | 2004 | 10:55.94 | |||||||
Aarhus Swim | 11:40.00 | |||||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 1:17.00 | 2:40.86 | 2:40.86 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 1:18.35 | 2:44.75 | 5:25.61 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 1:19.93 | 2:46.00 | 8:11.61 | ||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 1:19.34 | 2:44.33 | 10:55.94 | ||||||
9 | Gti | 2004 | 10:56.30 | |||||||
GTI | 10:55.28 | |||||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 1:17.30 | 2:40.15 | 2:40.15 | ||||||
Emil Søby | 2004 | 1:14.48 | 2:40.32 | 5:20.47 | ||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 1:20.88 | 2:52.27 | 8:12.74 | ||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 1:16.33 | 2:43.56 | 10:56.30 | ||||||
10 | Herlev 1 | 0 | 10:57.84 | |||||||
Herlev Svømning | 10:59.13 | |||||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 1:15.77 | 2:40.84 | 2:40.84 | ||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 1:20.57 | 2:45.85 | 5:26.69 | ||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 1:18.36 | 2:44.53 | 8:11.22 | ||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 1:19.10 | 2:46.62 | 10:57.84 | ||||||
11 | Aalborg Mix 1 | 0 | 10:58.51 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 11:10.09 | |||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 1:16.51 | 2:44.51 | 2:44.51 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 1:17.17 | 2:41.16 | 5:25.67 | ||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 1:19.39 | 2:47.32 | 8:12.99 | ||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 1:16.85 | 2:45.52 | 10:58.51 | ||||||
12 | Esv Awesome | 0 | 10:59.96 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 10:57.03 | |||||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:15.72 | 2:39.52 | 2:39.52 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 1:22.00 | 2:53.54 | 5:33.06 | ||||||
Mads Iversen | 2004 | 1:16.76 | 2:38.33 | 8:11.39 | ||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 1:22.69 | 2:48.57 | 10:59.96 | ||||||
13 | A6 Mix | 2004 | 11:04.48 | |||||||
A6 | 11:24.30 | |||||||||
Emil Witzner Hansen | 2004 | 1:20.61 | 2:53.87 | 2:53.87 | ||||||
Anders K. Kortegaard | 2004 | 1:17.70 | 2:41.19 | 5:35.06 | ||||||
Clara Sass Husum | 2004 | 1:17.40 | 2:42.88 | 8:17.94 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 1:19.54 | 2:46.54 | 11:04.48 | ||||||
14 | Vat Mix 1 | 0 | 11:06.67 | |||||||
VAT Copenhagen | 11:03.67 | |||||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 1:20.72 | 2:46.63 | 2:46.63 | ||||||
Liva Søby | 2004 | 1:20.10 | 2:47.00 | 5:33.63 | ||||||
Emilia C. R. Olsen | 2004 | 1:20.19 | 2:45.79 | 8:19.42 | ||||||
Matias Munkholm | 2004 | 1:21.18 | 2:47.25 | 11:06.67 | ||||||
15 | Lsk Lyngby Mix 1 | 2004 | 11:07.23 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 11:20.01 | |||||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 1:18.60 | 2:46.47 | 2:46.47 | ||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 1:21.23 | 2:48.77 | 5:35.24 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 1:17.57 | 2:46.15 | 8:21.39 | ||||||
Oliver Sperling | 2004 | 1:18.67 | 2:45.84 | 11:07.23 | ||||||
16 | Køge Mix | 2004 | 11:08.55 | |||||||
Køge Svømmeklub | 11:17.20 | |||||||||
Oliver Schultz | 2004 | 1:23.94 | 2:49.73 | 2:49.73 | ||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 1:20.23 | 2:42.01 | 5:31.74 | ||||||
Mikkel Roed | 2004 | 1:17.26 | 2:47.50 | 8:19.24 | ||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 1:23.22 | 2:49.31 | 11:08.55 | ||||||
17 | Gsc Mix 2 | 2004 | 11:10.36 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 11:49.50 | |||||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 1:23.68 | 2:55.08 | 2:55.08 | ||||||
Silas Fessel | 2004 | 1:25.43 | 2:55.05 | 5:50.13 | ||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 1:12.36 | 2:36.37 | 8:26.50 | ||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 1:15.18 | 2:43.86 | 11:10.36 | ||||||
18 | Kvik 2 | 2004 | 11:14.18 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 11:37.72 | |||||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 1:17.77 | 2:39.71 | 2:39.71 | ||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 1:17.77 | 2:55.97 | 5:35.68 | ||||||
Oscar Kroos | 2004 | 1:19.40 | 2:44.09 | 8:19.77 | ||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 1:20.99 | 2:54.41 | 11:14.18 | ||||||
19 | Kalundborg Mix Kalundborg | 0 | 11:32.28 | |||||||
Kalundborg SK | 11:30.00 | |||||||||
Anna Larsen | 2004 | 1:23.26 | 2:55.96 | 2:55.96 | ||||||
Frederik Scheby Petersen | 2004 | 1:13.80 | 2:44.05 | 5:40.01 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 1:22.52 | 2:51.65 | 8:31.66 | ||||||
Joachim Mårtensen | 2004 | 1:28.36 | 3:00.62 | 11:32.28 | ||||||
20 | Vat Mix 2 | 0 | 11:37.21 | |||||||
VAT Copenhagen | 11:37.58 | |||||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 1:23.62 | 2:54.46 | 2:54.46 | ||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 1:22.00 | 2:52.31 | 5:46.77 | ||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 1:30.11 | 3:01.23 | 8:48.00 | ||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 1:22.60 | 2:49.21 | 11:37.21 | ||||||
21 | Horsens B | 2004 | 11:47.76 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 11:59.00 | |||||||||
Mathias H. Johannesen | 2004 | 1:19.92 | 2:49.33 | 2:49.33 | ||||||
Caroline Madsen | 2004 | 1:27.10 | 3:06.17 | 5:55.50 | ||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 1:25.38 | 2:54.36 | 8:49.86 | ||||||
Theis Dalgaard | 2004 | 1:22.19 | 2:57.90 | 11:47.76 | ||||||
22 | Roskilde Skjoldunger | 0 | 12:09.49 | |||||||
Roskilde Svømning | 12:21.12 | |||||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 1:20.20 | 2:55.23 | 2:55.23 | ||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 1:21.87 | 2:52.58 | 5:47.81 | ||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 1:28.60 | 3:11.52 | 8:59.33 | ||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 1:29.67 | 3:10.16 | 12:09.49 | ||||||
- | Sigma Swim 1 | 0 | DSQ | 1.sv. tyvstart | ||||||
Sigma Swim | 11:02.03 | |||||||||
- | Sigma Swim 2 | 0 | DSQ | sv.2 ej forts.bev275 | ||||||
Sigma Swim | 11:30.22 | |||||||||
Emma Stoltz | 2004 | 1:23.57 | 2:46.39 | 2:46.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |