Results for DM Ã…rgang Kortbane (B)
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag 16.30
Resultat Løb 51 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (B) | Udskriftsdato | 03 februar 2017 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 51, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aarhus Swim 1 | 2004 | Aarhus Swim | 2:07.39 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 35.39 | 1:08.12 | |||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 30.27 | 1:38.39 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 29.00 | 2:07.39 | |||||||
2 | Gti | 2004 | GTI | 2:07.54 | ||||||
Emil Søby | 2004 | 33.07 | 33.07 | |||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 33.88 | 1:06.95 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 32.11 | 1:39.06 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 28.48 | 2:07.54 | |||||||
3 | Hovedstadens Mix 1 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.76 | ||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 34.34 | 34.34 | |||||||
Troels Fode | 2004 | 36.09 | 1:10.43 | |||||||
Jasmin Philip | 2004 | 31.91 | 1:42.34 | |||||||
Jet Li Fuhrmann | 2004 | 25.42 | 2:07.76 | |||||||
4 | Gsc Mix 1 | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.20 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 33.78 | 1:05.33 | |||||||
Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 32.73 | 1:38.06 | |||||||
Niels Krogh-Olsen | 2004 | 30.14 | 2:08.20 | |||||||
5 | Esbjerg Mix | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 2:09.88 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 33.21 | 33.21 | |||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 34.74 | 1:07.95 | |||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 31.60 | 1:39.55 | |||||||
Anders Mose | 2004 | 30.33 | 2:09.88 | |||||||
6 | Sigma Swim 1 | 0 | Sigma Swim | 2:10.56 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 35.80 | 1:09.10 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 31.55 | 1:40.65 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 29.91 | 2:10.56 | |||||||
7 | Kvik 1 | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.64 | ||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 31.63 | 31.63 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 37.70 | 1:09.33 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 32.32 | 1:41.65 | |||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 30.99 | 2:12.64 | |||||||
8 | Hovedstadens Mix 2 | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.20 | ||||||
Malou Soelberg | 2004 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Mathilde Hagihara | 2004 | 37.03 | 1:12.08 | |||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 32.94 | 1:45.02 | |||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 28.18 | 2:13.20 | |||||||
9 | A6 Mix | 2004 | A6 | 2:13.53 | ||||||
Emil Witzner Hansen | 2004 | 35.72 | 35.72 | |||||||
Anders K. Kortegaard | 2004 | 34.61 | 1:10.33 | |||||||
Clara Sass Husum | 2004 | 33.76 | 1:44.09 | |||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 29.44 | 2:13.53 | |||||||
10 | Aalborg Mix 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:14.74 | ||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 34.41 | 34.41 | |||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 38.74 | 1:13.15 | |||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 31.76 | 1:44.91 | |||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 29.83 | 2:14.74 | |||||||
11 | Viborg Mix | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:15.19 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 36.02 | 36.02 | |||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 39.62 | 1:15.64 | |||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 29.75 | 1:45.39 | |||||||
Lukas Hedegaard | 2004 | 29.80 | 2:15.19 | |||||||
12 | Esv Awesome | 0 | Vejle Svømmeklub | 2:16.20 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 35.00 | 35.00 | |||||||
Mads Iversen | 2004 | 37.21 | 1:12.21 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 32.51 | 1:44.72 | |||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 31.48 | 2:16.20 | |||||||
13 | Lsk Lyngby Mix 1 | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:16.85 | ||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 39.70 | 1:13.67 | |||||||
Oliver Sperling | 2004 | 33.73 | 1:47.40 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 29.45 | 2:16.85 | |||||||
14 | Vest Brøndby | 2004 | Vest-Brøndby | 2:17.47 | ||||||
Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 35.68 | 35.68 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 37.81 | 1:13.49 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 33.25 | 1:46.74 | |||||||
Esben Rasmussen | 2004 | 30.73 | 2:17.47 | |||||||
15 | Sigma Swim 2 | 0 | Sigma Swim | 2:17.93 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Mads Liechti | 2004 | 36.75 | 1:13.52 | |||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 32.72 | 1:46.24 | |||||||
Jonathan Beck | 2004 | 31.69 | 2:17.93 | |||||||
16 | Kalundborg Mix Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 2:18.30 | ||||||
Frederik Scheby Petersen | 2004 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 37.53 | 1:11.48 | |||||||
Anna Larsen | 2004 | 35.58 | 1:47.06 | |||||||
Joachim Mårtensen | 2004 | 31.24 | 2:18.30 | |||||||
17 | Vat Mix 1 | 0 | VAT Copenhagen | 2:18.32 | ||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 36.55 | 36.55 | |||||||
Schastine Skifter Tabor | 2005 | 38.29 | 1:14.84 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 33.90 | 1:48.74 | |||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 29.58 | 2:18.32 | |||||||
18 | Aarhus Swim 2 | 2004 | Aarhus Swim | 2:18.77 | ||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 36.51 | 36.51 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | 38.45 | 1:14.96 | |||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 32.47 | 1:47.43 | |||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 31.34 | 2:18.77 | |||||||
19 | Vat Mix 2 | 0 | VAT Copenhagen | 2:19.34 | ||||||
Emma Zambrano Thorsen | 2004 | 34.54 | 34.54 | |||||||
Nønne Christensen | 2004 | 39.39 | 1:13.93 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 34.91 | 1:48.84 | |||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 30.50 | 2:19.34 | |||||||
20 | Gsc Mix 2 | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:20.39 | ||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 35.37 | 35.37 | |||||||
Luna Christensen | 2005 | 38.35 | 1:13.72 | |||||||
Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 35.70 | 1:49.42 | |||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 30.97 | 2:20.39 | |||||||
21 | Herlev 1 | 0 | Herlev Svømning | 2:20.47 | ||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 37.36 | 37.36 | |||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 40.24 | 1:17.60 | |||||||
Mathias Lindgaard | 2004 | 33.50 | 1:51.10 | |||||||
Gabriel Elmedyb | 2004 | 29.37 | 2:20.47 | |||||||
22 | Horsens B | 2004 | Horsens Svømmeklub | 2:21.65 | ||||||
Caroline Madsen | 2004 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Theis Dalgaard | 2004 | 41.94 | 1:17.50 | |||||||
Mathias H. Johannesen | 2004 | 34.40 | 1:51.90 | |||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 29.75 | 2:21.65 | |||||||
23 | Roskilde Skjoldunger | 0 | Roskilde Svømning | 2:30.70 | ||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 39.15 | 39.15 | |||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 43.98 | 1:23.13 | |||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 36.79 | 1:59.92 | |||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 30.78 | 2:30.70 | |||||||
24 | K2 Mix | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:34.97 | ||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 38.53 | 38.53 | |||||||
Caroline R. Andersen | 2004 | 42.98 | 1:21.51 | |||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 40.37 | 2:01.88 | |||||||
Lauritz Mogensen | 2004 | 33.09 | 2:34.97 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 03 februar 2017 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:55 |