Resultater for DM Ã…rgang Kortbane (A)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM årgang Kortbane (A) |
|
Udskriftsdato |
04 februar 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
14:44 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 februar 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
764 |
1:05.85 |
2:14.86 |
3:23.81 |
|
4:30.52 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
|
735 |
1:05.84 |
2:15.53 |
3:25.52 |
|
4:34.07 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:42.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tine Petersen |
2003 |
|
733 |
1:06.68 |
2:16.28 |
3:26.24 |
|
4:34.34 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
720 |
1:07.16 |
2:17.55 |
3:28.18 |
|
4:35.92 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
4:41.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Stecher |
2003 |
|
710 |
1:07.17 |
2:18.23 |
3:28.56 |
|
4:37.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sophie Grandjean |
2003 |
|
697 |
1:06.49 |
2:17.69 |
3:29.04 |
|
4:38.88 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mia Lindberg |
2003 |
|
686 |
1:06.00 |
2:16.62 |
3:28.67 |
|
4:40.38 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
683 |
1:08.55 |
2:20.18 |
3:32.06 |
|
4:40.81 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:44.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
|
660 |
1:07.27 |
2:20.02 |
3:32.70 |
|
4:44.02 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:49.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie Bruun Jørgensen |
2003 |
|
658 |
1:07.84 |
2:20.76 |
3:33.26 |
|
4:44.33 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
4:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
655 |
1:07.96 |
2:20.26 |
3:32.93 |
|
4:44.71 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:43.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
|
640 |
1:08.26 |
2:21.70 |
3:34.39 |
|
4:46.95 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:48.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rebekka Giessing |
2003 |
|
638 |
1:08.63 |
2:21.26 |
3:34.30 |
|
4:47.21 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
633 |
1:07.61 |
2:21.19 |
3:35.50 |
|
4:48.00 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mille Pedersen |
2003 |
|
632 |
1:08.23 |
2:22.84 |
3:36.76 |
|
4:48.19 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Karoline Lagoni |
2003 |
|
628 |
1:08.34 |
2:22.12 |
3:36.96 |
|
4:48.85 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
4:58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
621 |
1:08.29 |
2:22.66 |
3:36.86 |
|
4:49.84 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
|
619 |
1:08.52 |
2:22.55 |
3:36.44 |
|
4:50.18 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
614 |
1:08.56 |
2:22.93 |
3:37.03 |
|
4:50.98 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
|
610 |
1:09.57 |
2:24.26 |
3:38.66 |
|
4:51.54 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:56.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Laura Boutrup |
2003 |
|
609 |
1:09.89 |
2:24.55 |
3:38.80 |
|
4:51.81 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:53.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
|
601 |
1:08.92 |
2:23.86 |
3:38.81 |
|
4:53.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:49.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
|
601 |
1:09.63 |
2:24.17 |
3:38.63 |
|
4:53.12 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
4:54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
|
594 |
1:10.95 |
2:25.52 |
3:39.94 |
|
4:54.13 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
5:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
|
591 |
1:10.14 |
2:25.84 |
3:42.42 |
|
4:54.64 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
4:58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ella Christiansen |
2003 |
|
590 |
1:08.80 |
2:23.65 |
3:39.90 |
|
4:54.85 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
589 |
1:09.47 |
2:24.58 |
3:39.24 |
|
4:55.10 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
4:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
586 |
1:09.48 |
2:24.50 |
3:40.05 |
|
4:55.46 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
586 |
1:09.01 |
2:24.37 |
3:40.24 |
|
4:55.52 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
581 |
1:11.12 |
2:27.08 |
3:42.15 |
|
4:56.41 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
4:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Pil Sylvander |
2003 |
|
578 |
1:09.28 |
2:25.40 |
3:41.84 |
|
4:56.91 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
5:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
|
578 |
1:11.40 |
2:26.93 |
3:42.83 |
|
4:56.96 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
|
576 |
1:10.89 |
2:26.72 |
3:42.57 |
|
4:57.18 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:56.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
|
575 |
1:11.13 |
2:27.21 |
3:43.07 |
|
4:57.47 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Marie Egeskjold Bruun |
2003 |
|
575 |
1:09.64 |
2:25.84 |
3:41.89 |
|
4:57.49 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
|
574 |
1:09.95 |
2:25.89 |
3:41.57 |
|
4:57.54 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Julie K Rose |
2003 |
|
573 |
1:09.22 |
2:24.82 |
3:41.13 |
|
4:57.77 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Katrine Duus |
2003 |
|
559 |
1:09.86 |
2:26.94 |
3:44.94 |
|
5:00.14 |
|
|
Næstved IF |
4:58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
|
552 |
1:11.45 |
2:28.98 |
3:46.83 |
|
5:01.49 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
5:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
My Phuong Bui |
2003 |
|
547 |
1:13.27 |
2:29.53 |
3:46.08 |
|
5:02.33 |
|
|
H2Odense |
4:59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Fiona Burmester |
2003 |
|
528 |
1:13.79 |
2:32.16 |
3:50.61 |
|
5:05.96 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
5:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Emilie Nepper-Christensen |
2003 |
|
526 |
1:13.65 |
2:32.06 |
3:50.76 |
|
5:06.29 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
5:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Caroline Veggerby |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
4:56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW4.4 Tyvstart |
|
Helsingør Svømmeklub |
4:58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
14:44 |
|