Results for DM Ã…rgang Kortbane (A)
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM årgang Kortbane (A) |
|
Udskriftsdato |
03 februar 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
17:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 februar 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
|
673 |
30.32 |
1:05.43 |
1:45.55 |
|
2:17.59 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
|
629 |
30.56 |
1:06.59 |
1:48.23 |
|
2:20.76 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joakim Køhn |
2003 |
|
610 |
30.09 |
1:06.98 |
1:49.89 |
|
2:22.21 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Malthe Elkjær |
2003 |
|
603 |
30.47 |
1:07.84 |
1:48.82 |
|
2:22.74 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
585 |
30.30 |
1:06.60 |
1:51.51 |
|
2:24.22 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas Kjær |
2003 |
|
578 |
30.35 |
1:07.26 |
1:50.48 |
|
2:24.76 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel Mortensen |
2003 |
|
572 |
30.64 |
1:06.41 |
1:52.04 |
|
2:25.28 |
|
|
Kalundborg SK |
2:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
|
569 |
28.95 |
1:05.93 |
1:51.46 |
|
2:25.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
|
563 |
29.11 |
1:06.72 |
1:49.21 |
|
2:26.02 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
|
563 |
32.22 |
1:10.45 |
1:50.62 |
|
2:26.06 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Victor Nygaard |
2003 |
|
559 |
31.62 |
1:10.66 |
1:51.58 |
|
2:26.36 |
|
|
H2Odense |
2:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elias Rought |
2003 |
|
557 |
32.18 |
1:12.71 |
1:51.92 |
|
2:26.54 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Valdemar Wichmann |
2003 |
|
546 |
31.18 |
1:08.93 |
1:52.31 |
|
2:27.54 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
|
541 |
31.33 |
1:10.79 |
1:53.75 |
|
2:27.96 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christian Kornum |
2003 |
|
530 |
31.78 |
1:10.65 |
1:53.29 |
|
2:28.98 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
|
530 |
30.27 |
1:09.67 |
1:53.80 |
|
2:29.01 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
530 |
33.28 |
1:13.07 |
1:54.03 |
|
2:29.03 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
|
523 |
31.72 |
1:08.48 |
1:54.56 |
|
2:29.63 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
|
522 |
31.58 |
1:10.39 |
1:55.22 |
|
2:29.76 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Valentin Wahl |
2003 |
|
518 |
33.11 |
1:13.71 |
1:56.54 |
|
2:30.17 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Carl Heyn Stage |
2003 |
|
515 |
32.15 |
1:09.14 |
1:55.32 |
|
2:30.41 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Fillip Bruhn |
2003 |
|
515 |
32.30 |
1:10.46 |
1:54.57 |
|
2:30.42 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Alexander Tullberg |
2003 |
|
512 |
32.68 |
1:12.59 |
1:56.94 |
|
2:30.72 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christoffer Rekling |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW7.1 2flybenspv125m |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
799 |
28.38 |
1:03.16 |
1:39.72 |
|
2:09.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
|
795 |
26.91 |
57.99 |
1:38.22 |
|
2:10.18 |
|
|
Herlev Svømning |
2:14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
|
780 |
29.39 |
1:01.74 |
1:39.91 |
|
2:11.00 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
745 |
29.66 |
1:03.97 |
1:42.33 |
|
2:13.02 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
|
726 |
28.70 |
1:03.86 |
1:43.03 |
|
2:14.17 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leo Badaker |
2002 |
|
702 |
28.01 |
1:01.42 |
1:43.79 |
|
2:15.72 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
David Arneskov |
2002 |
|
697 |
29.52 |
1:03.56 |
1:44.48 |
|
2:16.02 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Simon Perzynski |
2002 |
|
677 |
30.02 |
1:06.46 |
1:45.10 |
|
2:17.33 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
|
668 |
30.15 |
1:06.82 |
1:43.03 |
|
2:17.98 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads Kloster |
2002 |
|
657 |
29.52 |
1:02.49 |
1:46.32 |
|
2:18.72 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
|
650 |
29.27 |
1:06.40 |
1:45.60 |
|
2:19.22 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jeroen Grimmelikhuijzen |
2002 |
|
642 |
29.17 |
1:06.33 |
1:47.24 |
|
2:19.78 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julius Henriksen |
2002 |
|
633 |
29.73 |
1:05.06 |
1:49.39 |
|
2:20.43 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
622 |
30.20 |
1:04.74 |
1:48.54 |
|
2:21.29 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
612 |
29.03 |
1:05.23 |
1:50.04 |
|
2:22.06 |
|
|
JGI Svømning |
2:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Casper Koch Henriksen |
2002 |
|
612 |
29.88 |
1:08.87 |
1:47.33 |
|
2:22.08 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Gustav Stahl |
2002 |
|
603 |
28.89 |
1:04.97 |
1:47.16 |
|
2:22.72 |
|
|
H2Odense |
2:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mathias Lund Hansen |
2002 |
|
602 |
31.68 |
1:08.69 |
1:47.75 |
|
2:22.81 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
|
595 |
30.86 |
1:07.77 |
1:49.26 |
|
2:23.36 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jakob Tietgen |
2002 |
|
585 |
29.92 |
1:06.26 |
1:51.93 |
|
2:24.17 |
|
|
Frem Odense |
2:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
|
575 |
29.92 |
1:08.58 |
1:50.80 |
|
2:25.04 |
|
|
Herlev Svømning |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Marcus Dessau |
2002 |
|
574 |
30.82 |
1:06.79 |
1:52.13 |
|
2:25.13 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jens Bomgaard |
2002 |
|
558 |
31.71 |
1:06.84 |
1:52.26 |
|
2:26.51 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Oliver Steenberg |
2002 |
|
557 |
29.97 |
1:09.44 |
1:51.21 |
|
2:26.60 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
|
550 |
31.67 |
1:06.43 |
1:52.20 |
|
2:27.17 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
|
543 |
30.97 |
1:09.39 |
1:53.86 |
|
2:27.85 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW4.4 Tyvstart |
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
03 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:23 |
|