Resultater for DM Ã…rgang Kortbane (A)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM årgang Kortbane (A) |
|
Udskriftsdato |
03 februar 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 februar 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
|
714 |
1:07.94 |
2:23.10 |
3:46.79 |
|
4:50.78 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
|
714 |
1:08.14 |
2:23.53 |
3:46.60 |
|
4:50.78 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
5:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
616 |
1:09.77 |
2:25.66 |
3:57.50 |
|
5:05.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
|
606 |
1:11.09 |
2:28.81 |
4:00.79 |
|
5:07.15 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
5:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
|
606 |
1:07.31 |
2:25.04 |
3:59.46 |
|
5:07.16 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alex Søndergaard |
2003 |
|
557 |
1:12.08 |
2:30.57 |
4:03.55 |
|
5:15.89 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:31.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Noah Koefoed Weiss |
2003 |
|
557 |
1:13.01 |
2:33.39 |
4:02.88 |
|
5:15.94 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniel Damsbo |
2003 |
|
545 |
1:13.62 |
2:36.62 |
4:09.35 |
|
5:18.23 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
|
539 |
1:12.14 |
2:28.97 |
4:06.47 |
|
5:19.38 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
|
536 |
1:13.00 |
2:36.63 |
4:05.70 |
|
5:19.98 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
|
535 |
1:13.25 |
2:33.62 |
4:06.68 |
|
5:20.21 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Valdemar Wichmann |
2003 |
|
520 |
1:11.99 |
2:34.38 |
4:06.03 |
|
5:23.27 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jonathan Eskildsen |
2003 |
|
512 |
1:09.97 |
2:34.00 |
4:09.81 |
|
5:24.94 |
|
|
Køge Svømmeklub |
5:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
|
507 |
1:13.41 |
2:33.69 |
4:12.73 |
|
5:25.95 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
500 |
1:13.59 |
2:37.85 |
4:12.06 |
|
5:27.47 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
5:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
|
478 |
1:12.03 |
2:34.84 |
4:16.57 |
|
5:32.34 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
|
468 |
1:16.49 |
2:42.68 |
4:16.72 |
|
5:34.69 |
|
|
Odder Svømmeklub |
5:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jakob Legaard |
2003 |
|
466 |
1:20.07 |
2:42.03 |
4:16.31 |
|
5:35.22 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christopher G. Trandum |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW. 7.5 Asy ben2-300 |
|
Gentofte Svømme Klub |
5:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
|
836 |
1:03.14 |
2:15.79 |
3:31.49 |
|
4:35.91 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:46.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
|
779 |
1:02.57 |
2:15.08 |
3:35.85 |
|
4:42.47 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
4:48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Arneskov |
2002 |
|
757 |
1:06.08 |
2:18.62 |
3:41.69 |
|
4:45.22 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
|
750 |
1:02.35 |
2:13.95 |
3:39.27 |
|
4:46.15 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
|
696 |
1:05.40 |
2:17.27 |
3:44.33 |
|
4:53.34 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:58.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alfred Højberg |
2002 |
|
688 |
1:06.36 |
2:19.97 |
3:45.59 |
|
4:54.39 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
670 |
1:09.13 |
2:22.37 |
3:51.35 |
|
4:57.10 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Morten Østergaard |
2002 |
|
667 |
1:06.49 |
2:26.09 |
3:47.95 |
|
4:57.47 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
4:57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederik Møller |
2002 |
|
653 |
1:04.84 |
2:20.55 |
3:50.09 |
|
4:59.60 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexander Søgaard |
2002 |
|
621 |
1:08.06 |
2:27.83 |
3:51.67 |
|
5:04.65 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
5:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Janus Rosholm |
2002 |
|
609 |
1:11.76 |
2:26.83 |
3:53.90 |
|
5:06.60 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
5:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Gustav Stahl |
2002 |
|
607 |
1:10.04 |
2:29.17 |
3:53.95 |
|
5:07.01 |
|
|
H2Odense |
5:03.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Andreas Blaaberg |
2002 |
|
605 |
1:07.26 |
2:28.17 |
3:59.30 |
|
5:07.26 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Wilfred Hove Lasthein |
2002 |
|
598 |
1:11.48 |
2:28.52 |
4:01.29 |
|
5:08.43 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
5:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
August Ryom |
2002 |
|
598 |
1:05.78 |
2:26.66 |
3:57.80 |
|
5:08.54 |
|
|
Køge Svømmeklub |
5:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oskar Allerslev |
2002 |
|
595 |
1:18.19 |
2:35.51 |
3:59.34 |
|
5:09.06 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
5:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emil Steenberg |
2002 |
|
592 |
1:10.85 |
2:29.92 |
4:01.03 |
|
5:09.54 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Magnus Dolleris Schroll |
2002 |
|
581 |
1:05.88 |
2:25.27 |
3:58.66 |
|
5:11.49 |
|
|
H2Odense |
5:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
William Ohrt |
2002 |
|
569 |
1:15.43 |
2:35.37 |
4:02.12 |
|
5:13.57 |
|
|
Kolding SK |
5:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
|
566 |
1:12.81 |
2:30.13 |
4:03.40 |
|
5:14.23 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anders Bredal Storgaard |
2002 |
|
562 |
1:09.45 |
2:30.79 |
4:02.61 |
|
5:15.00 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
5:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Daniel Gallacher |
2002 |
|
550 |
1:07.77 |
2:24.86 |
4:04.64 |
|
5:17.25 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
5:22.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Thomas Langvad |
2002 |
|
540 |
1:17.26 |
2:35.05 |
4:09.13 |
|
5:19.20 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
5:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
|
512 |
1:11.47 |
2:33.37 |
4:09.63 |
|
5:24.96 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
5:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Casper Brinch |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW7.1 2flybensp227m |
|
Vejle Svømmeklub |
5:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jens Bomgaard |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW7.6 1hå v vend275m |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
03 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:39 |
|