Resultat för DM Årgang Kortbane (A)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 52 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM årgang Kortbane (A) | Udskriftsdato | 04 februar 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2017 |
Løb 52, 4x200m IM Medley Mix, Finaler Årg. 0-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mix 1 Gentofte | 2002 | 9:23.74 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 9:27.73 | |||||||||
Leo Badaker | 2002 | 1:02.42 | 2:16.21 | 2:16.21 | ||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 1:08.09 | 2:23.58 | 4:39.79 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 1:09.03 | 2:26.55 | 7:06.34 | ||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 1:05.45 | 2:17.40 | 9:23.74 | ||||||
2 | Hovedstadens Mix A | 2002 | 9:39.61 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:44.42 | |||||||||
Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 1:09.23 | 2:24.20 | 2:24.20 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 1:09.06 | 2:28.16 | 4:52.36 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 1:02.98 | 2:11.87 | 7:04.23 | ||||||
Hannah Höesch | 2003 | 1:14.72 | 2:35.38 | 9:39.61 | ||||||
3 | Kvik 1 | 2002 | 9:42.68 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 9:43.93 | |||||||||
Joakim Køhn | 2003 | 1:08.58 | 2:25.45 | 2:25.45 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 1:04.69 | 2:18.53 | 4:43.98 | ||||||
Tine Petersen | 2003 | 1:11.57 | 2:28.78 | 7:12.76 | ||||||
Celia Puggaard | 2003 | 1:09.37 | 2:29.92 | 9:42.68 | ||||||
4 | Hsc Mix | 0 | 9:45.85 | |||||||
Holstebro Svømme Club | 9:58.23 | |||||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 1:07.21 | 2:21.72 | 2:21.72 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 1:05.87 | 2:21.59 | 4:43.31 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 1:09.59 | 2:30.92 | 7:14.23 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 1:13.23 | 2:31.62 | 9:45.85 | ||||||
5 | Gsc Mix 1 | 2002 | 9:49.12 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:50.86 | |||||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 1:07.81 | 2:21.59 | 2:21.59 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 1:08.97 | 2:30.57 | 4:52.16 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 1:08.83 | 2:32.16 | 7:24.32 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 1:09.31 | 2:24.80 | 9:49.12 | ||||||
6 | A6 Mix 1 | 2002 | 9:49.32 | |||||||
A6 | 9:54.97 | |||||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 1:06.12 | 2:21.88 | 2:21.88 | ||||||
Morten Østergaard | 2002 | 1:08.52 | 2:19.37 | 4:41.25 | ||||||
Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 1:13.88 | 2:32.36 | 7:13.61 | ||||||
Pernille Elm Jensen | 2003 | 1:15.45 | 2:35.71 | 9:49.32 | ||||||
7 | Lyngby Padawans 1 | 2002 | 9:49.41 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 9:55.00 | |||||||||
Alfred Højberg | 2002 | 1:04.86 | 2:17.15 | 2:17.15 | ||||||
Gustav Fabiansen | 2002 | 1:07.36 | 2:25.44 | 4:42.59 | ||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 1:12.36 | 2:33.87 | 7:16.46 | ||||||
Ella Stenholt | 2003 | 1:10.02 | 2:32.95 | 9:49.41 | ||||||
8 | Vat 1 | 0 | 9:51.60 | |||||||
VAT Copenhagen | 10:02.21 | |||||||||
Rasmus Nickelsen | 2003 | 1:04.72 | 2:20.47 | 2:20.47 | ||||||
Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 1:15.46 | 2:36.61 | 4:57.08 | ||||||
Tobias Dan Hansen | 2002 | 1:01.98 | 2:18.67 | 7:15.75 | ||||||
Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 1:12.21 | 2:35.85 | 9:51.60 | ||||||
9 | Triton Ballerup | 0 | 9:55.12 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 10:04.44 | |||||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 1:04.49 | 2:15.13 | 2:15.13 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 1:04.34 | 2:18.02 | 4:33.15 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 1:14.99 | 2:40.01 | 7:13.16 | ||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 1:15.04 | 2:41.96 | 9:55.12 | ||||||
10 | Sigma Mix 1 | 0 | 9:56.78 | |||||||
Sigma Swim | 9:58.50 | |||||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 1:06.91 | 2:22.29 | 2:22.29 | ||||||
Daniel Garne Larsen | 2003 | 1:10.99 | 2:28.50 | 4:50.79 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 1:11.41 | 2:34.46 | 7:25.25 | ||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 1:13.81 | 2:31.53 | 9:56.78 | ||||||
11 | Aalborg Mix | 0 | 9:56.99 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 10:05.00 | |||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 1:10.00 | 2:30.72 | 2:30.72 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 1:03.03 | 2:15.05 | 4:45.77 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 1:11.28 | 2:32.27 | 7:18.04 | ||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 1:15.42 | 2:38.95 | 9:56.99 | ||||||
12 | Esv Awesome | 0 | 10:00.42 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 10:06.90 | |||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 1:12.03 | 2:30.79 | 2:30.79 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 1:16.84 | 2:35.62 | 5:06.41 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 1:10.80 | 2:28.61 | 7:35.02 | ||||||
Casper Brinch | 2002 | 1:08.11 | 2:25.40 | 10:00.42 | ||||||
13 | Kvik 2 | 2002 | 10:00.79 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:01.54 | |||||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 1:10.92 | 2:32.65 | 2:32.65 | ||||||
Valentin Wahl | 2003 | 1:11.85 | 2:27.80 | 5:00.45 | ||||||
Emilie Meng | 2003 | 1:10.78 | 2:29.35 | 7:29.80 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 1:10.81 | 2:30.99 | 10:00.79 | ||||||
14 | Vat 2 | 0 | 10:01.61 | |||||||
VAT Copenhagen | 10:11.96 | |||||||||
Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 1:07.10 | 2:20.79 | 2:20.79 | ||||||
Caroline Veggerby | 2003 | 1:13.96 | 2:39.05 | 4:59.84 | ||||||
Casper Koch Henriksen | 2002 | 1:10.40 | 2:25.16 | 7:25.00 | ||||||
Thippe de Neergaard | 2003 | 1:12.65 | 2:36.61 | 10:01.61 | ||||||
15 | Hørsholm Mix | 2002 | 10:04.56 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Asger Væver Hartvig | 2002 | 1:08.31 | 2:20.35 | 2:20.35 | ||||||
Elena Westmark Holm | 2003 | 1:11.80 | 2:36.26 | 4:56.61 | ||||||
Astrid Thimmer | 2003 | 1:14.97 | 2:40.03 | 7:36.64 | ||||||
Malte Egholm Brøns | 2003 | 1:09.23 | 2:27.92 | 10:04.56 | ||||||
16 | Gsc Mix 2 | 2002 | 10:06.25 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 10:10.89 | |||||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 1:06.72 | 2:25.83 | 2:25.83 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 1:12.01 | 2:36.23 | 5:02.06 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 1:13.14 | 2:35.73 | 7:37.79 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 1:10.65 | 2:28.46 | 10:06.25 | ||||||
17 | Køge Mx | 2002 | 10:06.82 | |||||||
Køge Svømmeklub | 10:19.30 | |||||||||
August Ryom | 2002 | 1:07.21 | 2:23.67 | 2:23.67 | ||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 1:10.47 | 2:32.01 | 4:55.68 | ||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 1:12.43 | 2:32.39 | 7:28.07 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 1:19.47 | 2:38.75 | 10:06.82 | ||||||
18 | Viborg Mix 1 | 0 | 10:10.32 | |||||||
Viborg Svømme Klub | 10:12.13 | |||||||||
Mikkel Riis | 2002 | 1:12.35 | 2:32.97 | 2:32.97 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 1:07.36 | 2:28.24 | 5:01.21 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 1:10.31 | 2:31.80 | 7:33.01 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 1:15.09 | 2:37.31 | 10:10.32 | ||||||
19 | Hovedstadens Mix B | 2002 | 10:10.72 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:07.17 | |||||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 1:06.39 | 2:22.67 | 2:22.67 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 1:17.03 | 2:40.06 | 5:02.73 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 1:09.24 | 2:28.07 | 7:30.80 | ||||||
Mia Lindberg | 2003 | 1:18.67 | 2:39.92 | 10:10.72 | ||||||
20 | Horsens A | 2002 | 10:16.54 | |||||||
Horsens Svømmeklub | 10:05.00 | |||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 1:08.75 | 2:31.70 | 2:31.70 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 1:13.41 | 2:32.79 | 5:04.49 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 1:11.94 | 2:35.79 | 7:40.28 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 1:14.11 | 2:36.26 | 10:16.54 | ||||||
21 | A6 Mix 2 | 2003 | 10:16.92 | |||||||
A6 | 10:40.33 | |||||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 1:09.88 | 2:29.34 | 2:29.34 | ||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 1:09.82 | 2:32.39 | 5:01.73 | ||||||
Luna Emilie Olsen | 2003 | 1:13.82 | 2:39.50 | 7:41.23 | ||||||
Liva Buchholt Johansen | 2003 | 1:16.04 | 2:35.69 | 10:16.92 | ||||||
22 | Esv Great | 0 | 10:18.79 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 10:20.50 | |||||||||
Ella Christiansen | 2003 | 1:16.96 | 2:39.75 | 2:39.75 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 1:13.61 | 2:44.94 | 5:24.69 | ||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 1:08.40 | 2:24.88 | 7:49.57 | ||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 1:10.02 | 2:29.22 | 10:18.79 | ||||||
23 | Lyngby Padawans 2 | 2002 | 10:20.87 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 10:33.11 | |||||||||
Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 1:08.20 | 2:28.23 | 2:28.23 | ||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 1:16.93 | 2:33.92 | 5:02.15 | ||||||
Maria Hagen | 2003 | 1:13.40 | 2:37.68 | 7:39.83 | ||||||
Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 1:14.70 | 2:41.04 | 10:20.87 | ||||||
24 | Silkeborg Mix | 2003 | 10:21.89 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 10:40.95 | |||||||||
Line Lyskjær | 2003 | 1:14.61 | 2:36.84 | 2:36.84 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 1:12.31 | 2:33.91 | 5:10.75 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 1:14.42 | 2:28.04 | 7:38.79 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 1:21.43 | 2:43.10 | 10:21.89 | ||||||
25 | Odder Mix | 0 | 10:33.62 | |||||||
Odder Svømmeklub | 10:43.21 | |||||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 1:12.13 | 2:32.23 | 2:32.23 | ||||||
Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | 1:22.66 | 2:57.37 | 5:29.60 | ||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 1:07.41 | 2:26.66 | 7:56.26 | ||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 1:15.28 | 2:37.36 | 10:33.62 | ||||||
- | Hovedstadens Mix Udv. | 2003 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:28.06 | |||||||||
Thea Pedersen | 2003 | |||||||||
Hannah Höesch | 2003 | |||||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | |||||||||
Valdemar Brøns | 2003 | DNS | ||||||||
- | Agf Mix | 0 | DSQ | SW10.11 Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:13.80 | |||||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 1:10.90 | 2:23.91 | 2:23.91 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 1:15.15 | 2:40.08 | 5:03.99 | ||||||
- | Gti Mix | 0 | DSQ | SW7.1 2flyben v325m | ||||||
GTI | 9:55.12 | |||||||||
Mikkel Gummer | 2002 | 1:13.94 | 2:35.04 | 2:35.04 | ||||||
- | H2Odense 1 | 0 | DSQ | SW7.1 2flyvbesp700m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 1:07.00 | 2:26.49 | 2:26.49 | ||||||
Christine Krogh | 2003 | 1:16.35 | 2:40.01 | 5:06.50 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 1:07.09 | 2:22.10 | 7:28.60 | ||||||
- | Herlev 1 | 0 | DSQ | SW9.2ryg afsl ma500 | ||||||
Herlev Svømning | 9:59.13 | |||||||||
Ida Hebeltoft | 2003 | 1:17.33 | 2:48.67 | 2:48.67 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 58.65 | 2:11.79 | 5:00.46 | ||||||
- | Holbæk Mix | 0 | DSQ | SW7.1 2flyben125m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 10:05.83 | |||||||||
David Arneskov | 2002 | 56.99 | ||||||||
Christopher H. Brown | 2002 | |||||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | |||||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 99 | DSQ | |||||||
- | Aarhus Swim 1 | 2002 | DSQ | SW7.6 ej samt be350m | ||||||
Aarhus Swim | 10:18.00 | |||||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 1:08.15 | 2:25.31 | 2:25.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |