Resultater for DM Ã…rgang Kortbane (A)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM årgang Kortbane (A) |
|
Udskriftsdato |
05 februar 2017 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
13:51 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 februar 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
|
765 |
29.80 |
1:01.91 |
1:35.13 |
|
2:07.71 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
|
751 |
30.19 |
1:03.18 |
1:36.35 |
|
2:08.51 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
|
745 |
30.42 |
1:03.52 |
1:36.81 |
|
2:08.85 |
|
|
Svømmeklubben Laksen |
2:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tine Petersen |
2003 |
|
740 |
30.59 |
1:03.75 |
1:37.09 |
|
2:09.13 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
720 |
30.58 |
1:03.92 |
1:37.79 |
|
2:10.30 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Stecher |
2003 |
|
691 |
30.78 |
1:04.17 |
1:38.21 |
|
2:12.13 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
|
685 |
31.47 |
1:05.15 |
1:39.26 |
|
2:12.50 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
|
682 |
31.03 |
1:04.40 |
1:38.68 |
|
2:12.69 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
676 |
30.58 |
1:03.90 |
1:39.06 |
|
2:13.11 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
|
674 |
30.96 |
1:04.49 |
1:38.78 |
|
2:13.21 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
|
661 |
30.98 |
1:05.26 |
1:40.09 |
|
2:14.10 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mille Pedersen |
2003 |
|
658 |
31.18 |
1:04.93 |
1:39.81 |
|
2:14.30 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sophie Grandjean |
2003 |
|
658 |
31.46 |
1:05.76 |
1:40.69 |
|
2:14.32 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
|
654 |
31.33 |
1:05.67 |
1:40.53 |
|
2:14.57 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emilie Meng |
2003 |
|
654 |
31.42 |
1:05.01 |
1:40.32 |
|
2:14.59 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mia Lindberg |
2003 |
|
648 |
31.47 |
1:05.72 |
1:40.50 |
|
2:14.95 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Karoline Lagoni |
2003 |
|
643 |
31.43 |
1:05.57 |
1:41.03 |
|
2:15.34 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Rebekka Giessing |
2003 |
|
642 |
30.99 |
1:05.66 |
1:40.89 |
|
2:15.36 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
|
634 |
32.13 |
1:07.18 |
1:42.19 |
|
2:15.98 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
633 |
31.63 |
1:05.93 |
1:41.27 |
|
2:16.02 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
632 |
31.48 |
1:05.70 |
1:40.34 |
|
2:16.07 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
|
629 |
32.60 |
1:08.70 |
1:43.24 |
|
2:16.33 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
620 |
31.78 |
1:06.17 |
1:41.88 |
|
2:16.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
|
620 |
31.51 |
1:06.74 |
1:42.61 |
|
2:17.01 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
|
615 |
31.15 |
1:05.83 |
1:41.68 |
|
2:17.38 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
|
613 |
31.74 |
1:07.12 |
1:43.34 |
|
2:17.49 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Julie Bruun Jørgensen |
2003 |
|
608 |
31.42 |
1:06.60 |
1:43.09 |
|
2:17.86 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Laura Boutrup |
2003 |
|
604 |
32.19 |
1:07.37 |
1:43.19 |
|
2:18.20 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emma Fjordside Jensen |
2003 |
|
603 |
31.58 |
1:06.21 |
1:42.41 |
|
2:18.24 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
|
601 |
31.91 |
1:07.35 |
1:43.03 |
|
2:18.40 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
|
598 |
31.35 |
1:06.63 |
1:42.66 |
|
2:18.61 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
598 |
31.77 |
1:07.01 |
1:42.93 |
|
2:18.64 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
594 |
31.57 |
1:06.68 |
1:43.10 |
|
2:18.98 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Louise Dahl |
2003 |
|
587 |
32.05 |
1:07.68 |
1:43.69 |
|
2:19.47 |
|
|
JGI Svømning |
2:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Ella Christiansen |
2003 |
|
586 |
32.34 |
1:07.59 |
1:42.90 |
|
2:19.60 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
|
584 |
32.96 |
1:08.48 |
1:44.54 |
|
2:19.71 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
|
583 |
31.97 |
1:07.21 |
1:43.74 |
|
2:19.78 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
|
575 |
32.05 |
1:07.37 |
1:44.24 |
|
2:20.45 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Caroline Veggerby |
2003 |
|
571 |
31.51 |
1:07.68 |
1:44.70 |
|
2:20.81 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Mathilde Yde Munkebæk |
2003 |
|
568 |
32.94 |
1:09.63 |
1:46.04 |
|
2:21.06 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Pil Sylvander |
2003 |
|
567 |
31.68 |
1:07.27 |
1:44.51 |
|
2:21.15 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
|
559 |
33.67 |
1:10.14 |
1:46.58 |
|
2:21.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Katrine Duus |
2003 |
|
559 |
32.07 |
1:07.76 |
1:45.12 |
|
2:21.78 |
|
|
Næstved IF |
2:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Laura Fogh |
2003 |
|
558 |
32.75 |
1:08.79 |
1:45.60 |
|
2:21.83 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
|
553 |
32.06 |
1:08.31 |
1:45.67 |
|
2:22.28 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
|
550 |
31.84 |
1:08.00 |
1:45.52 |
|
2:22.57 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Marie Egeskjold Bruun |
2003 |
|
550 |
32.55 |
1:09.00 |
1:45.71 |
|
2:22.57 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
|
544 |
33.58 |
1:09.84 |
1:47.02 |
|
2:23.07 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Matilde Iversen |
2003 |
|
523 |
33.85 |
1:11.18 |
1:48.27 |
|
2:24.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
|
515 |
32.74 |
1:09.43 |
1:47.66 |
|
2:25.72 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
|
513 |
32.14 |
1:09.56 |
1:47.50 |
|
2:25.92 |
|
|
Næstved IF |
2:22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
|
497 |
33.65 |
1:10.98 |
1:49.42 |
|
2:27.49 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Amalie Kristensen |
2003 |
|
484 |
34.38 |
1:12.23 |
1:50.67 |
|
2:28.71 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 februar 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
13:51 |
|